Najlepšie softvér pre riadenie projektov pre nezávislých v roku 2020

Život na voľnej nohe má toho veľa, ale nie sú to všetky broskyne a smotany. Zostať pred konkurenciou je ťažké. Najlepšie softvér pre riadenie projektov pre nezávislých pracovníkov vám môže poskytnúť výhodu a pomôže vám na ceste k samostatnému úspechu.


Mnoho nezávislých pracovníkov zanedbáva organizáciu, čo môže byť chyba. Každá chyba však predstavuje príležitosť na zlepšenie. Lepšia samospráva vám však môže dať viac času na prácu a popíjať latte, než sa hádať s administrátormi.

V tomto článku sa pozrieme na niektoré z dostupných nástrojov na riadenie projektov, aby sme zistili, ako vám môžu pomôcť lepšie pracovať.

Najlepší softvér pre riadenie projektov pre nezávislých pracovníkov do roku 2020

Čo robí nástroj pre riadenie projektov pre nezávislých pracovníkov správny?

Podľa našich skúseností sa na voľnej nohe pohybujú od hotovosti v hotovosti po vyplatenie účtov každý mesiac. Cena bude veľkým faktorom, preto hľadáme nástroje, ktoré majú bezplatnú alebo lacnú možnosť. Nezávislí pracovníci s menšou rezervou by sa tiež mohli pozrieť na náš najlepší článok o bezplatných nástrojoch na riadenie projektov.

Zvyčajné veci, na ktorých nám záleží, ako sú vlastnosti a jednoduchosť použitia, sú relevantné aj pre slobodných povolaní. Zvažujeme aj zabezpečenie a podporu, ale pretože nezávislí pracovníci môžu spravovať iba svoje vlastné údaje, nemusia sa obávať bezpečnosti, ako napríklad obchodného manažéra.. 

Veľkosť tímu a komunikácia sú menej dôležité. Mnoho nezávislých pracuje samostatne alebo v malých tímoch, preto sa pozrieme viac na spôsob organizácie projektov ako na tímové funkcie. Nezávislí pracovníci majú často na cestách veľa vecí, preto uprednostňujeme platformy, ktoré to prispôsobia a umožnia vám ľahko vytvoriť viac projektov..

Pretože na voľnej nohe bývajú samy štartéry, môžu byť v poriadku s možnosťami podpory, ktoré sa prikláňajú k vyriešeniu ich vlastných problémov.. 

Najlepšie softvér pre riadenie projektov pre nezávislých odborníkov: Wrike

Ak sa potulujete pri ležérnych nohaviciach a sledujete Netflix, keď by ste mali pracovať, vyskúšajte Wrike. Je to dobrá práca, ktorá vás stavia do rámca podnikania podobného podnikania. Má krivku učenia sa, ale akonáhle sa s ňou zoznámite, je to skvelý spôsob, ako pomôcť s riadením vašich projektov. Má tiež bezplatný plán, takže vás nemusí stáť nič.

Keď skončíte svoju prácu a chcete sa vrátiť k streamovaniu, stojí za vyskúšanie aj náš najlepší článok o hackeroch Netflix..

Wrike vám umožňuje vytvárať úlohy, rozdeľovať ich na podúlohy a pridávať závislosti medzi nimi. To vám umožní zistiť, v akom poradí je potrebné veci vykonať. Môžete tiež vytvoriť formuláre, ktoré ostatným ľuďom umožnia vytvárať úlohy ich vyplnením. Môže to byť dobrý spôsob, ako zachytiť požiadavky klienta, ak sa používajú správne..

wrike-závislosťou

Má niekoľko zobrazení, vrátane zoznamu, základnej dosky kanban, Ganttovho diagramu a prúdu. Môžete ho použiť na ukladanie súborov a zanechanie komentárov prostredníctvom funkcie kontroly pravopisu. Rozhranie je preplnené a navigácia má pár vtipov, ale je tu veľa.

Integrácie spoločnosti Wrike umožňujú pripojenie viacerých nezávislých platforiem, ako napríklad Dropbox, Disk Google a Adobe Creative Cloud..

Chybné šablóny

Wrike obsahuje sortiment šablón, takže ich môžete rýchlo nastaviť. K dispozícii je tiež výber tém, vďaka ktorým si môžete vybrať vzhľad, ktorý vám vyhovuje.

Má najvyššiu kvalitu a dvojfaktorové overenie je dostupné prostredníctvom aplikácie Google. Má tiež veľa možností podpory, s vynikajúcou informačnou základňou doplnenou rýchlym a pohotovým podporným personálom, ktorý vám pomôže, ak uviaznete..

Svoje projekty môžete zdieľať s tímom piatich zadarmo. Ak sa rozhodnete pre inováciu, platené plány začínajú na 9,80 dolárov na používateľa mesačne, čo nie je veľa, vzhľadom na to, čo pre vás znamená.

S aplikáciami pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS majú nezávislí pracovníci okrem svojej verzie prehľadávača prístup k technológii Wrike bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú..

Wrike je silnou voľbou pre nezávislých a všetkých ostatných. Viac informácií o tom získate v našej recenzii Wrike.

Airtable

Airtable je univerzálny nástroj, ktorý má nezvyčajné vlastnosti. Umožňuje vám pridávať údaje do „bázy“. „Základne“ predstavujú projekty a pre rôzne druhy šablón môžete nastaviť šablóny. Vývojári na voľnej nohe ocenia vzorový projekt na sledovanie chýb, ale existujú aj systémy predaja, riadenia zamestnancov a sledovania.

Hlavná obrazovka tabuľky Airtable je doplnená zobrazeniami kanban, kalendár, formuláre a galérie. Rozhranie je jasné a citlivé a robiť veci je vo všeobecnosti jednoduché, ale nastavenie od nuly bez šablóny je zložité..

Nemá veľa možností komunikácie, ale živnostníci to nemusia nájsť, ak sa organizujú sami.

Integruje sa s niekoľkými platformami, ako sú Dropbox a WordPress, ako aj s ďalšími nástrojmi na riadenie projektov Asana, Basecamp a Trello. Rovnako ako niekoľko svojich konkurentov, používa spoločnosť Zapier na zdieľanie údajov s mnohými aplikáciami.

airtable bloky

Našou obľúbenou vlastnosťou sú jej „bloky“. Poskytujú vám najrôznejšie doplnkové funkcie. Niektoré sú pomerne jednoduché. Existujú napríklad bloky grafov, ktoré sa integrujú napríklad do služby Google Hangouts. Iné vám poskytujú pokročilé funkcie, ako napríklad automatický preklad a rozpoznávanie obrázkov. Ak potrebujete tieto veci robiť pravidelne, Airtable bude veľkou pomocou.

Prenosný plán zadarmo

Airtable má bezplatný program, takže za začatie nemusíte platiť. Môžete mať toľko „základných“, koľko chcete, takže každému z vašich klientskych projektov môžete priradiť jednu, ak tak robíte. Jeho platené plány vám poskytujú viac úložného priestoru a funkcií. Bloky sa odomknú napríklad v pláne Pro.

O bezpečnosť sa nemusíte báť. Airtable má niekoľko certifikácií a používa silné 256-bitové šifrovanie. Prečítajte si náš popis šifrovania a získajte viac informácií o tejto téme. Získate tiež dvojfaktorové overenie a uvidíte adresy IP, ktoré majú prístup k vášmu účtu. Je to užitočné, ak máte obavy, že sa niekto iný prihlásil pomocou vášho hesla.

Má slušnú pomocnú sekciu. K dispozícii sú videá a webináre, kde sa dozviete viac o platforme. Existuje aj aktívna komunita. „Airtable Universe“ vám umožní zistiť, čo urobili ostatní používatelia, čo je skvelý spôsob, ako získať nápady.

Existuje e-mailová adresa a pomocník kontaktov, ak potrebujete kontaktovať podporu, ale trojdňový čas odozvy, ktorý sme dostali, nie je najrýchlejší, aký sme kedy videli. Prečítajte si našu recenziu programu ProWorkflow, aby ste sa dozvedeli viac o službe, ktorá sa k nám dostala o šesť minút.

Celkovo je Airtable obľúbenou platformou s vynikajúcimi funkciami. Na voľnej nohe má toho veľa. Prečítajte si o tom viac v našej recenzii Airtable.

Asan

Asana je veľa zábavy používať, pretože jej oslavy. Odmeňuje vás za to, že ste veci urobili poslaním farebných zvierat lietajúcich po obrazovke. Nie sme si istí, že nezávislí ľudia, ktorí sa snažia pracovať, aj napriek pokušeniu internetu potrebujú vo svojom živote osobitnú frivolitu, hoci.

Asan-oslava

Napriek tomu, bezplatná úroveň Asany nebude jesť do vašich výdavkov. S ním získate použitie zoznamu a vývesiek, ako aj kalendára. Svoju konverzačnú tabuľku môžete použiť aj pre tímy až pre 15 ľudí bez toho, aby ste museli upgradovať. 

Má dobrý dizajn, ktorý vyváži použiteľnosť a vizuálne príťažlivosť. Bolo by pekné vidieť niekoľko ďalších možností prispôsobenia, ako sú používateľské pozadie a farby, ale nemôžete mať všetko.

Ak dostanete platený program, môžete použiť jeho časovú os, formuláre a ďalšie funkcie. Okrem vytvárania úloh ich môžete rozdeliť na podúlohy a pridať závislosti. Ak pracujete s tímom, môžete veci priradiť iným členom tímu.

Môžete zdieľať súbory, ale je tu limit veľkosti 100 MB. Ak potrebujete viac, prečítajte si článok v našom najlepšom úložisku typu cloud pre veľké súbory.

Integrácie spoločnosti Asana zahŕňajú technológiu Zapier, ktorá vám umožňuje používať údaje z mnohých zdrojov. Rovnako ako Wrike sa integruje s ďalšími službami, ako sú Dropbox, Adobe Create Cloud a Microsoft Office 365.

Asana Security

Ak používate Asanu v kaviarni, jej šifrovanie TLS v1.1 sťaží poslucháčom ťažšiu prácu. Prečítajte si náš článok o počítačovej kriminalite, kde nájdete viac informácií o trikoch, ktoré páchatelia páchajú.

Podpora Asany trvala niekoľko hodín, kým sme odpovedali na naše otázky, čo je slušné, ak nie najrýchlejšie, aké sme kedy videli. Táto pocta patrí Basecampu, ktorý sa k nám dostal za tri minúty. Prečítajte si o tom našu kontrolu v Basecampe.

Asana beží v prehliadači a obsahuje aplikácie pre Android a iOS. Okrem našej recenzie v Asane sme pre vás pripravili sprievodcu pre začiatočníkov Asana. 

Celkovo je Asana vynikajúcou voľbou pre živnostníkov. Vďaka svojmu bezplatnému plánu získate dostatok a lacné platené plány ponúkajú ešte viac. Ľahko sa používa a robí veci príjemnými a príjemnými.

Ak ju chcete porovnať s Wrike, pozrite sa na našu hru Wrike vs. Asana.

Freedcamp

Ak pozeráte peňaženky, s Freecampom nemôžete pokaziť. Nielenže má bezplatný plán, ale jeho platené ponuky majú dobrú hodnotu, od jeho skromného 1,49 dolárov mesačne až po 16,99 dolárov pre svoj podnikový plán. Je to jedna z najhodnotnejších platforiem v okolí.

freedcamp-welcome

Freedcamp má atraktívne rozhranie a ľahko sa používa. Tu a tam je čudná chyba, ale nič sa nedeformuje a vo všeobecnosti sa užívatelia s ňou budú radi baviť..

Môžete vytvárať úlohy, rozdeliť ich na podúlohy a pridávať závislosti a ukazovať vzťahy medzi nimi. K úlohám môžete priradiť osoby a dátumy, ako aj pridávať komentáre a súbory.

Neobmedzený ukladací priestor spoločnosti Freedcamp je vynikajúcou voľbou pre zdieľanie súborov projektu s kolegami alebo klientmi. Limit veľkosti súboru iba 10 MB pre bezplatných používateľov je obmedzujúci. Pri drahších plánoch sa zvyšuje na 250 MB. Ak si chcete za týmto účelom vytvoriť špecializovanú službu, prečítajte si naše články o úložisku cloudu.

K dispozícii je niekoľko zobrazení. Okrem zobrazenia úloh vanilky je tu aj kalendár, tabuľka kanban a zobrazenie Gantta. K dispozícii je tiež systém záložiek, ktorý vám pomôže pri navigácii v programe.

Ak chcete zdieľať údaje s inými platformami, môžete tak urobiť prostredníctvom populárneho zariadenia Zapier, ktoré pracuje s mnohými aplikáciami. Freedcamp má tiež API, ak máte radi kódovanie.

Ochrana osobných údajov pre Freedcamp

Freedcamp je v súlade so všeobecným nariadením o ochrane údajov, ako je opísané v našom článku GDPR. Je tiež v súlade s EU-U.S. a Swiss-U.S. štíty na ochranu súkromia. Podnikoví používatelia môžu využívať dvojfaktorové overenie.

Jeho podpora je rýchla a účinná. Bolo ľahké poslať žiadosť o podporu a my sme dostali odpoveď o 30 minút neskôr. Má tiež vedomostnú základňu a niekoľko videí YouTube, ktoré vám môžu pomôcť, ak uviaznete.

Má mobilné aplikácie pre Android a iOS. Klienti stolných počítačov so systémom Windows a MacOS sú pochovaní v hĺbke svojich webových stránok, takže môžu byť zastaraní.

Celkovo je Freedcamp vynikajúcou voľbou, ak máte rozpočet. To má pár chýb, ale existuje veľa dobrých funkcií, aby sa na to. Viac informácií nájdete v našej recenzii Freedcamp.

Trelly

Ak chcete niečo, čo je bezplatné, ľahké a jednoduché, nehľadajte nič iné ako Trello. Je to nástroj založený na kanbanoch, ktorý vám umožňuje vytvárať úlohy a presúvať ich medzi stĺpcami. Stĺpce by mohli byť označené ako „úlohy“, „robiť“ a „hotové“ alebo mať názvy predstavujúce akúkoľvek fázu vášho procesu. 

Môžete ich použiť na ukladanie klientskych záznamov, informácií o projektoch alebo čokoľvek iného, ​​na čo si vzpomenete. Môžete si vytvoriť dosku pre každý projekt a možno aj dosku pre správu klientov. Hoci je jednoduchý, je to všestranný a výkonný nástroj.

Stránka „inšpirácie“ spoločnosti Trello obsahuje veľa príkladov toho, ako ju kreatívni ľudia používali. Okrem riadenia projektov ich môžete použiť na prezentáciu informácií svojim klientom. Existujú ľudia, ktorí ju používajú na predstavenie jedál v reštauráciách a dokonca aj na usporiadanie sedení pre udalosti.

Trelly-svadobné

Mali by ste sa pozrieť na príklady, aby ste získali niekoľko nápadov, ako môžete pomocou Trello prezentovať informácie svojim klientom a umožniť im, aby s vami spolupracovali..

Jeho jednoduché vylepšenia vám umožňujú pridať ďalšie funkcie. Je ich veľa a rozmanité. Pri rozumnom použití môžete zmeniť Trello na oveľa vyspelejšiu platformu a môžete si vybrať a zvoliť si funkčnosť, ktorú potrebujete.

Trello Butler

„Butler“ zapnutie je pozoruhodné, pretože vám umožňuje automatizovať úlohy a vytvárať tlačidlá na vykonávanie postupností akcií. To vám môže ušetriť veľa času. Používanie „Butler“ je obmedzené na bezplatný plán spoločnosti Trello, ale to nemusí mať problémy s nezávislými vlastníkmi, ktorí ho chcú používať niekoľkokrát týždenne, pretože projekty sa pohybujú medzi etapami.

Ak ho chcete používať viac, je pravdepodobné, že čas, ktorý ušetríte po odstránení obmedzení používania, viac ako odôvodní náklady na platený program..

Napriek tomu, že základné funkcie Trellu sú všetky v rámci plánu zadarmo, aktualizácia prináša výhody. Získate vlastné nálepky, pozadie a emodži. Môžete tiež používať viac power-ups naraz a používať “Butler” bez obmedzenia použitia.

Je to jedna z najjednoduchších platforiem v okolí, ale je to skvelý spôsob, ako začať. Prečítajte si našu recenziu spoločnosti Trello. Príručka pre začiatočníkov Trello obsahuje aj tipy, ako začať s tým.

Ďalšie možnosti

Existuje niekoľko ďalších možností, ktoré stojí za preskúmanie, ktoré sa celkom nedostali do našich piatich najlepších. Pozrime sa na ne.

pódiom

Pódiom-kalkulácia

Podio je užitočná platforma, ktorá má bezplatný plán a niekoľko zaujímavých funkcií. Svoje pracovné priestory si môžete prispôsobiť a použiť jeho výpočtové pole na vykonávanie zložitých operácií s vašimi údajmi. Ak chcete nástroj, ktorý vám umožní automaticky kombinovať a zlúčiť údaje, nehľadajte nič viac ako Podio.

Okrem toho robí väčšinu toho, čo by ste od nástroja riadenia projektov očakávali. Môžete priradiť úlohy a pomocou rôznych pohľadov zoradiť svoje informácie. Má tiež neobmedzené úložisko. Nemá však podúlohy ani správu závislostí.

Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu Podia.

Taskworld

taskworld-analytics

Taskworld nemá bezplatný plán, umožňuje vám však ľahko vytvárať úlohy odosielaním e-mailu na konkrétnu adresu. Tí, ktorí chcú pracovať vo vlaku, to považujú za užitočné. Má tiež aplikácie pre Android a iOS.

Má elegantné, ľahko použiteľné rozhranie a vynikajúcu používateľskú príručku, ktorá vám ukáže jeho vstupy a výstupy. K dispozícii sú tiež šablóny a jednoduchá doska pre správu úloh.

Taskworld nemá bezplatný plán, ale existuje bezplatná 15-dňová skúšobná verzia, po ktorej stojí mesačne 10,99 dolárov. Ak sa chcete bližšie pozrieť, prečítajte si našu recenziu zo skupiny Taskworld.

monday.com

Po-šablóna

monday.com sa umiestnil na prvom mieste v našom zozname najlepších softvérov na riadenie projektov. Jeho rozhranie je vynikajúce a pomáha vám čo najlepšie využiť jeho výkonnú, prispôsobiteľnú štruktúru.

Ak je to dobré, možno si myslíte, že by bola v tomto zozname vyššia. Jeho cenový systém však nezaujíma jednotlivých používateľov. Musíte sa zaregistrovať pre tím najmenej päť. 

Keďže to stojí 25 dolárov mesačne a neexistuje žiadny bezplatný plán, nemysleli sme si, že je to najlepšia voľba pre nezávislých pracovníkov. Ak si to však môžete dovoliť, je to platforma, ktorú treba zvážiť, a ak ju chcete vyskúšať, existuje bezplatná skúšobná verzia.

Prečítajte si o tom viac v našej monday.com recenzii. Môžete tiež vidieť, ako sa formuje oproti inej platforme, na ktorú sme sa pozerali v tomto článku v našom porovnaní monday.com vs Wrike.

Záverečné myšlienky

Na voľnej nohe sú často príliš zaneprázdnení prácou a prenasledujú klientov, aby urobili oveľa viac, takže ani nemusia premýšľať o tom, ako sa sami organizujú. To znamená, že softvér na riadenie projektov im môže veľmi pomôcť. Ak nemáte čas zorganizovať sa, nechajte softvér urobiť to za vás.

Dokonca aj jednoduchá platforma založená na kanbanoch, ako je Trello, môže urobiť zmeny v slobodnom povolaní a pokročilejšie nástroje ponúkajú viac. Okrem toho, na čo sme sa pozreli, existuje aj veľa ďalších možností. Ak ste nezávislý pracovník, radi by sme vedeli, čo si myslíte o našich možnostiach alebo či máte ďalšie odporúčania. Dajte nám vedieť v komentároch. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me