Najlepšie písací softvér 2020: Brk a atrament pre nový vek

Vo svete bezplatných textových procesorov online je ľahké zabudnúť, že existujú špeciálne aplikácie na písanie. Dokumenty Google dokážu spracovať vaše stlačenia klávesov, ale pre takmer čokoľvek iné je to nevýrazné. Jednoúčelový textový procesor vám môže pomôcť formátovať, čo píšete, usporiadať svoje nápady a exportovať ich na profesionálne účely.


Sledovali sme najlepší písací softvér pre novinárov, scenáristov a novinárov, aby sme vám poskytli komplexného sprievodcu tým, čo by ste mali používať. Našli sme najlepší softvér v každej kategórii, rovnako ako aj druhé miesto, ak potrebujete viac možností. Na konci je tiež časť venovaná nástrojom, ktoré by všetci autori mali vyskúšať.

Najlepší softvér pre vás sa môže líšiť v závislosti od prípadu použitia. Sprievodcu sme rozdelili do štyroch častí, aby ste našli najlepšie nástroje pre to, čo chcete robiť. Medzi sekciami je tiež nejaký presluch, takže odporúčame prečítať si sekciu pre novinárov, aj keď ste napríklad scenárista.

Existujú nástroje, ktoré by mali používať všetci autori, ale nechceli sme ich v žiadnej sekcii topánok. Bez ohľadu na to, čo píšete, je dôležité vytvoriť si jeho kópiu pomocou služby zálohovania online, napríklad Backblaze, ktorá sa umiestnila na druhom mieste v našom najlepšom sprievodcovi online službami zálohovania. V našej recenzii backblaze vidíte dôvod.

Ak nie ste oboznámení, jedná sa o zásadu zálohovacieho pravidla 3-2-1, podľa ktorej by ste si mali ponechať tri kópie svojich údajov – dve uložené lokálne na rôznych typoch a jedna zálohovaná do cloudu. Existujú variácie, ako napríklad lokálne uloženie, jedna v úložisku typu cloud a jedna mimo pracoviska, ale princíp je rovnaký. Nechcete prísť o tvrdú prácu, ktorú ste venovali písaniu.

Výber najlepšieho softvéru na písanie

najlepší softvér na písanie

Naše možnosti použitia sa obmedzili na tri kľúčové faktory: výkon, použiteľnosť a vlastnosti. Sila bola naším prvoradým záujmom, pretože deklarovanie softvéru ako „najlepšieho“ znamená, že zvládne väčšinu toho, čo naň môžete vyhodiť. Napríklad koncept Final Draft automaticky dodržiava štandardné formátovanie a poskytuje vám potrebné nástroje na vloženie čohokoľvek do scenára.

Sila by sa však nemala dostať na úkor použiteľnosti. Final Draft je najlepší dostupný nástroj na písanie scenárov, ale jeho zložité rozhranie ho robí menej atraktívnym, ak potrebujete písanie bez rozptyľovania. To znamená, že v tomto bode existoval určitý priestor. Pokiaľ softvér nebol zbytočne komplikovaný, uvažovalo sa o ňom.

Posledné boli funkcie, ktoré zahŕňali všetko od nástroja „Spýtajte sa editora“ v knihe AP štýlov až po správy o konzistentnosti od ProWritingAid. Čokoľvek, čo vzbudilo náš záujem alebo by bolo inak užitočné počas procesu písania, spĺňalo tieto kritériá.

Pre každú časť máme špičkový výber, o ktorom sa domnievame, že ponúka najlepšiu rovnováhu sily, použiteľnosti a funkcií. Nie je to však de facto „najlepšia“ možnosť. Z tohto dôvodu má každá sekcia čestné zmienky, ktoré majú čo ponúknuť pre svoje výklenky, ale nie sú také vyvážené ako naša prvá voľba..

Najlepšie písací softvér pre novinárov

Začnime tradične uznávanou tradíciou spisovateľov beletrie. Po nejakom výskume sme sa rozhodli pre nasledujúce výbery.

WriteItNow

WriteItNow je určený pre novinárov. Namiesto prezentácie textového procesora a požiadania o jeho pochopenie program automaticky usporiada vaše poznámky, kapitoly a informácie o pozadí do jedného súboru. Kedykoľvek chcete na svojom románe pracovať, je to všetko na jednom mieste.

Všetko, čo píšete, je usporiadané do jednej kapitoly alebo scény, pričom druhá je menšou časťou, ktorá tvorí vaše kapitoly. Tento prístup nemusíte používať, je to však efektívne. WriteItNow ukazuje hierarchiu kapitol a scén, ktoré ich tvoria, čo znamená, že môžete napísať svoj príbeh postupne, aby ste sa uistili, že každá scéna má rozprávkový oblúk..

Pridanie scén k vášmu príbehu má aj ďalšie výhody. Na začiatku písania budete požiadaní o vytvorenie súhrnu scény, ktorý bude obsahovať scény, udalosti, miesta a rekvizity. WriteItNow tieto informácie používa na usporiadanie scén v editore deja.

najlepší softvér pre autorov

Editor deja je fantastickým nástrojom na vizualizáciu vývoja vášho románu. WriteItNow zobrazuje všetky rekvizity, postavy, miesta a udalosti a spája ich so scénami, v ktorých sa objavujú. Okrem vizualizácie logického toku vášho románu vám editor dejov pomôže odhaliť chyby spojitosti.

Aj keď je to hlavný nástroj na vizualizáciu toku vášho románu, program WriteItNow môže generovať ďalšie grafy. Napríklad môžete spojiť obrázky so súbormi znakov a použiť ich v grafe vzťahov. V závislosti od vzťahov môže program WriteItNow zobrazovať aj graf konfliktov, aby ste videli, ako sa konflikt odbúrava a prúdi počas vášho príbehu.

best-písanie-software-konflikt-chart

Z technického hľadiska môže WriteItNow vygenerovať analýzu čitateľnosti, graf udalostí, storyboard a zhrnutie udalostí. Každá z nich je rozdelená podľa kapitol a scén a poskytuje niekoľko spôsobov, ako zobraziť váš príbeh z vtáčej perspektívy.

Najlepšie na týchto vlastnostiach je, že žijú pod jedným dáždnikom. Nemusíte ukladať súbory pre postavy, storyboardy atď. Program WriteItNow skôr spracúva špinavú prácu, takže stačí otvoriť iba jeden súbor..

Je to tiež lacné. Môžete si stiahnuť ukážku programu WriteItNow a používať ju, ako chcete, ale dokumenty si nebudete môcť uložiť. Ak sa rozhodnete pre inováciu, stačí si kúpiť odomknutý kód 59,95 dolárov, aby ste mohli začať ukladať všetko, na čom ste pracovali..

úradník

Scrivener je populárna aplikácia pre novinárov, pričom jej priaznivci sú spisovatelia ako Neil Cross, Karen Traviss a Marc Goodman. Rovnako ako WriteItNow, aj Scrivener má veľa nástrojov na prezeranie vášho románu zo širšieho hľadiska, ale stavia ho do pozadia. Ako hovorí marketingový materiál, Scrivener vám umožňuje napísať váš román „svojou cestou“.

best-písanie-software-scrivener

Začína to vo fáze plánovania. Prehliadač obsahuje nástroje na lepenie a nástojky na vizualizáciu priebehu vášho príbehu. Korková doska je v podstate stránka deja, na ktorú môžete pripojiť lístky s poznámkami a zistiť, ako sa navzájom spájajú. To znamená, že karty sú spojené s oddielmi vo vašom románe. Ak pohnete kartou, prejaví sa to v románe.

Outliner pracuje podobným spôsobom, ale zobrazuje všetko, namiesto prehľadu scény alebo kapitoly. Pomocou korku môžete získať široký pohľad na svoj román a sprievodcu, aby ste videli jemné podrobnosti o tom, kedy a kde sa v príbehu dialo. Rovnako ako v korkovej doske môžete pretiahnuť rôzne oddiely.

Pri písaní môžete využívať režimy viacerých obrazoviek Scrivenera. Napríklad, ak píšete scénu na základe skutočného miesta, môžete obrázok pretiahnuť do okna a zobraziť ho vedľa svojho rukopisu. Ak potrebujete menej rozptýlenia, môžete prepnúť do režimu celej obrazovky pomocou jednej z predvolieb farieb Scrivenera alebo podľa obrázka na pozadí podľa vášho výberu.

Zameraním Scriveneru je prispôsobiteľnosť, a to je dvojsečný meč. Môžete v ňom urobiť takmer čokoľvek, od preskúmania akademickej práce až po vytvorenie scenára. Nástroje sú tam, stačí im dať zmysel.

Aj keď je to vynikajúci nástroj z hľadiska sily a flexibility, Scrivener robí náš čestný zoznam zmien pre novinárov, pretože nevkladá všetky svoje vajcia do jedného košíka. WriteItNow to nie je podradný nástroj – vlastne práve naopak – nemá to však taký dôraz na novinárov.

Je to však lacnejšie. Môžete vyskúšať Scrivener na 30 dní v systémoch MacOS, Windows alebo iOS, po ktorých budete musieť kúpiť licenciu za 45 dolárov. Súd je zaujímavý, pretože sa počíta iba v dňoch, keď ho používate. Napríklad, ak ste softvér používali tri dni v týždni, skúšobná verzia by trvala 10 týždňov.

Microsoft Word

Program Microsoft Word, ktorý je starou ale dobrotou, je stále vynikajúcou voľbou pre písanie románu. Aj keď mu chýbajú základné rysy Scrivener a WriteItNow, je to najpoužívanejší textový procesor na trhu a existuje niekoľko praktických, ak nie zrejmých dôvodov na jeho použitie..

najlepší softvér pre autorov

Program Word obsahuje funkcie úprav Dokumentov Google bez formátovania hangoutov. Korektori alebo editori môžu vykonať zmeny vo vašom súbore programu Word bez toho, aby boli trvalé. Pomocou funkcie „Sledovanie zmien“ môžete zobraziť všetky navrhované úpravy a rozhodnúť sa, či ich prijmete alebo odmietnete.

Aj keď sa to javí ako nevýhoda, má to profesionálne prostredie. Formát súboru Word, .docx, je akceptovaný takmer v každej aplikácii na spracovanie textu. Bez ohľadu na to, komu musíte poslať svoju prácu, môžete si byť istí, že ju budú môcť otvoriť a že formátovanie zostane nedotknuté.

Slovo je použiteľné na písanie, ale v porovnaní s Scrivenerom a WriteItNow zostáva veľa žiaduce. Najlepším prípadom by bolo použitie jedného z týchto nástrojov na načrtnutie a napísanie vášho románu a jeho následné prenesenie do programu Word na formátovanie, úpravy a distribúciu..

Najlepšie písací softvér pre scenáristov

Pre tých, ktorí chcú dostať svoju prácu na striebornú obrazovku, existuje niekoľko veľmi špecifických častí softvéru.

Konečný návrh

Final Draft je priemyselný štandardný softvér na písanie scenárov. Ľahko zvláda zložité formátovanie scenára a prichádza s množstvom funkcií na plánovanie skriptu skôr, ako začnete písať.

best-písanie-software-final-návrh

Konečný koncept 11 vyšiel minulý rok s novými funkciami, ako je nočný režim, podpora obrázkov a spolupráca v reálnom čase. Staršie funkcie sú stále prítomné, predovšetkým však Beat Board, kde si môžete usporiadať svoje príbehové rytmy, akoby boli pripnuté k corkboardu. Je to klasický spôsob, ako vykresliť skript a mať ho v rovnakom rozhraní, aké zadávate, aby ste urýchlili pracovný tok.

Beats môžu byť ďalej organizované pomocou Story Map. Môžete ho použiť na načrtnutie činov, scén a sekvencií a na získanie prehľadu o tom, ako sa váš príbeh vyvíja, pred jediným stlačením klávesy. Počas písania je tiež užitočné odkazovať na svoju príbehovú mapu, aby ste sa ubezpečili, že scény vyvíjate organickým spôsobom.

Final Draft má ďalšie nástroje na písanie. Spoluprácu v reálnom čase môžete využiť na pozvanie ďalších používateľov služby Final Draft, aby pracovali na vašom skripte, a vyhradený chatovací box vám umožňuje odraziť nápady od seba navzájom.

Alternatívny dialóg môžete uložiť aj do Konceptu. To je užitočné najmä v počiatočných fázach písania, keď sa znaky nemusia úplne vyvinúť. Uložením niekoľkých nápadov udržujete konverzáciu konzistentnú a umožňuje jednoduchý spôsob, ako prepnúť, ako postava niečo povie.

best-písanie-software-alt-dialóg

Final Draft obsahuje viac ako 100 šablón, od scenárov filmov po grafické romány, asistenta formátovania a SmartType, čo je rýchly spôsob, ako vyplniť názvy znakov v opakovanom dialógovom okne..

Konečný návrh vládne vo funkciách najvyššej kvality. To však znamená, že sa snaží ľahšie používať, a to najmä v porovnaní s jedným z našich uznávaných ocenení Fade In. Od indexových kariet po Beat Board sa toho veľa deje, takže je ľahké sa počas prípravy stratiť a nikdy nezačať písať.

Za 250 dolárov sa dodáva aj so statnou cenovkou. Napriek tomu je to štandardný softvér pre písanie scenárov a agentúry si zvykli vidieť skripty naformátované. Tento program bol použitý Scarface, Lost, Back to the Future, Mad Men a viac. Ak máte vážne scenáristiku, nástrojom je pre vás Konečný koncept.

Fade In

Fade In odstraňuje zaostrenie a zameriava sa na písanie. Má jednoduché rozhranie, zatemnené v zadnej časti, takže môžete blokovať rozptýlenie a pracovať na svojom príbehu. To znamená, že má funkcie pre plánovanie a dohľad nad vašim scenárom.

best-písanie-software-fade-in

Na rozdiel od Final Draft, Fade In podporuje viac formátov súborov, konkrétne Final Draft (.fdx) a .pdf. Podporuje tiež import a export do aplikácie Scrivener, Adobe Story a Celtx. Ak prichádzate z iného softvéru alebo sa chcete uistiť, že ste poslali skript v správnom formáte, Fade In vás zahrnoval.

To znamená, že je to softvér na výber scenáristov, ako je Rian Johnson (Star Wars: Epizóda VIII – Posledné Jedi) kvôli svojej vynikajúcej použiteľnosti. Fade In vám umožní zamerať sa na písanie, odkladanie indexových kariet, rytmov a poznámok v prospech efektívneho rozhrania.

Stále vám umožňuje organizovať indexové karty a pridávať poznámky do skriptu, ale je to zložitejšie ako v Final Draft. Zameranie na písanie bez rozptyľovania prichádza na úkor funkcií, ktoré by inak odvádzali pozornosť od písania.

Z tohto dôvodu je ťažké odporučiť Fade In všetkým. Buď sa zaľúbite do rozhrania a budete odporovať spolupráci s niečím iným alebo zistíte, že v navigácii chýba hlbšie funkcie. Našťastie si môžete stiahnuť neobmedzenú skúšobnú verziu pre vyhodnotenie.

Celtx

Celtx je bezplatný online filmový nástroj. Hovoríme o filme a nie o scenári, pretože Celtx vám poskytuje nástroje na dokončenie filmu v každom kroku procesu. Ostatné nástroje sú však za cenu.

najlepší softvér pre autorov

Jadrom Celtxu je jeho bezplatný textový procesor, ktorý je navrhnutý na formátovanie scenárov. Rozhranie je ľahko použiteľné, ale nie také atraktívne ako rozhranie Fade In a pohyblivá lišta nástrojov napravo poskytuje zoznam funkcií na prezeranie scenára.

Svoje scény si môžete prezerať pomocou navigačnej karty, pridávať poznámky do určitých sekcií a prezerať si katalóg znakov. Ak platíte, budete mať prístup aj k ďalším funkciám Celtxu, ako sú zoznamy snímok a rozpis.

Vďaka plateným funkciám vyniká Celtx. Po dokončení konceptu môžete použiť súpravu nástrojov na zostavenie rozpočtu, plánovanie, storyboard a rozdelenie skriptu. Má dokonca priestor na správu dôležitých kontaktov a klientov, ktorí môžu byť pre výrobu životne dôležití.

Pretože je založený na internete, Celtx sa dá ľahko použiť aj na spoluprácu. Na spojenie s ostatnými používateľmi môžete použiť kartu „Výmena“ v hornej časti rozhrania. Nájdete tu spisovateľov, hercov, producentov, režisérov a ďalších, každý s hodnotením založeným na ukončených projektoch.

Celtx je dobrá bezplatná možnosť, ale ak nepoužijete ďalšie nástroje, nemali by ste upgradovať na platený program. Balík Full Production vám pobeží 29,99 dolárov mesačne. Fade In môžete kúpiť priamo za cenu iba troch mesiacov v Celtxe.

Najlepšie písací softvér pre novinárov

Poslednou skupinou slovníkov sú ľudia, ktorí píšu správy pre život. Keďže ich potreby sú veľmi zamerané, rovnako ako ich programy šité na mieru.

AP Stylebook online

AP Stylebook je už dlho akceptovaným štýlom pre anglické médiá. V minulosti potrebovali redaktori, spisovatelia a ďalší používatelia, ktorí sa podieľajú na procese publikovania, aby si každý rok zakúpili výtlačok knihy štýlov, aby videli nové príspevky a revízie..

best-písanie-software-ap-Stylebook

Stále si môžete kúpiť tlačenú kópiu, ale online verzia je oveľa cennejším zdrojom. Je to rovnaká cena s rovnakou zľavou, ak nastavíte automatické obnovenie, ale umožňuje vám prístup k úplnej knihe štýlov na vašom počítači, notebooku, smartfóne alebo tablete.

Ako online žijúci zdroj má výhody oproti tlačenej verzii. Odberatelia môžu používať funkciu „Opýtajte sa editora“, ktorá vám umožňuje prehľadávať archív otázok, ktoré boli položené editorom AP Stylebook. Ak vaša otázka nie je na zozname, môžete ju poslať priamo redaktorom.

Počas používania sa objavia ďalšie výhody. Môžete napríklad vyhľadávať záznamy namiesto prechádzania stránkami alebo pomocou vstavaných zvukových súborov pre stovky slov, aby ste počuli, ako sa vyslovujú..

Pre veľké médiá, ktoré sa snažia vybaviť svojich zamestnancov kópiami AP štýlu, je online zdroj tou najlepšou voľbou. Okrem množstevných zliav a automatického obnovovania získate možnosť vytvárať vlastné položky a pridávať ich do kópií na svojom účte.

Nakoniec je online verzia AP Stylebooku aktualizovaná po celý rok. Nemusíte čakať na novú verziu, aby ste videli, čo editory pridávajú alebo menia. Ak chcete, je to živý dokument, ktorý zabezpečí, že vaša publikácia dodržiava najnovšie pokyny AP pred ďalším spustením tlače.

Aplikácia Hemingway

Ernest Hemingway je jedným z najvplyvnejších autorov, ktorý kedy položil pero na papier. Aplikácia Hemingway, nástroj založený na prehliadači, sa snaží opraviť kvetinové písanie, skontroluje, či vaša kópia používa príslovky, pasívny hlas, zložité frázy a zbytočne dlhé vety. Ukazuje tiež úroveň čítania a odhadovaný čas čítania.

best-písanie-software-Hemingway-app

Mohlo by to zapadať do nasledujúcej sekcie, ale pre novinárov, najmä tých, ktorí pracujú pre online publikácie, je to prirodzenejšie. Nejde o mechaniku písania. Namiesto toho sa snaží skondenzovať to, čo hovoríte, pre lepšiu a jasnejšiu kópiu.

Napriek tomu to nie je prvý nástroj na vykonanie tejto úlohy. Aplikácia Hemingway je jedinečná, pretože umožňuje formátovanie pred úpravami. Aj keď budete musieť preformátovať ľubovoľný textový procesor, ktorý používate, formátovanie v aplikácii jej napríklad povoľuje ignorovať fragmenty viet v odrážkach alebo ignorovať zložité frázovanie v úvodzovkách..

Najlepšie na tom je, že je zadarmo. Aplikáciu Hemingway môžete používať v ľubovoľnom prehliadači bez potreby miestneho softvéru alebo rozšírenia prehľadávača. Je to rýchly spôsob, ako skontrolovať svoj text pred jeho odoslaním na masy, ktoré odporúčame rezervovať.

Čestné uznanie: VPN

Virtuálna súkromná sieť síce nepíše softvér ako taký, ale stále je to technicky softvér – prinajmenšom aplikácia. Je to síce voľná definícia, ale sieť VPN je jedným z najdôležitejších nástrojov, ktoré môže novinár použiť.

najlepší softvér pre autorov

Ak to neviete, sieť VPN šifruje váš internetový prenos a skrýva vás pred vládnymi agentúrami, poskytovateľmi internetových služieb a ďalšími číhajúcimi očami, ktoré by mohli chcieť preniknúť na vaše údaje. Vaša pôvodná adresa IP je nahradená novou a pripojenie prichádzajúce z vášho počítača je zabezpečené vysoko kvalitným šifrovaním. V podstate môžete ísť do režimu inkognito online.

Aj keď existuje niekoľko metód, ktoré by novinári mali používať na svoju ochranu online, v našom online sprievodcovi pre súkromie pre novinárov sme sa umiestnili ako prvé pomocou VPN. Faktom je, že novinári sú vystavení väčšiemu riziku snoopingu a počítačovej kriminality, takže zmiznutie počas vykonávania výskumu je dôležité, najmä za rizikových okolností.

Novinári by sa však nemali uspokojovať iba so žiadnou sieťou VPN. Najlepší poskytovatelia VPN zdarma, hoci majú veľkú hodnotu, neponúkajú dostatočnú ochranu a poskytovatelia na cestách, ako napríklad PIA, používajú šifrovanie bez chýb, aj keď môžete zvýšiť bezpečnosť PIA, ako to môžete prečítať v našej kontrole súkromného prístupu na internet..

Väčšina najlepších poskytovateľov VPN bude fungovať dobre, ale odporúčame ísť ďalej a vybrať si poskytovateľa z našich najlepších služieb VPN pre sprievodcu Čínou. Ak čínske pazúry na ochranu súkromia nemôžu prelomiť tieto tunely, nikto to nemôže.

Našťastie jeden poskytovateľ je v oboch prípadoch na prvom mieste: ExpressVPN. Je to najrýchlejší poskytovateľ VPN, ktorý sme testovali, okrem toho, že je najbezpečnejší. Či už sa pripájate k temnému webu na lopatku, alebo sa len snažíte streamovať UK Netflix – vyhralo aj našu najlepšiu príručku VPN pre Netflix – ExpressVPN je najlepšou možnosťou.

Viac informácií o tom, ako služba funguje, a o tom, ako sa zaregistrovať, nájdete v našej recenzii ExpressVPN.

Korektúry, úpravy a ďalšie nástroje na písanie

Zvyčajne je písanie a revízia najlepším nástrojom na úpravu, ale existujú programy, ktoré vám uľahčia život. Tu je niekoľko nástrojov na písanie, ktoré sa vám môžu hodiť pred a po zadaní stlačenia klávesu.

ProWritingAid

ProWritingAid je najlepším nástrojom pre korektúry a úpravy na trhu. Integruje sa s hlavnými textovými procesormi vrátane Wordu, Dokumentov Google, Scrivener a OpenOffice. Platená verzia je pekná cent, ale pomocou online dámy ProWritingAid môžete bezplatne upravovať až 500 slov naraz..

Po kontrole dokumentu vygeneruje program ProWritingAid 20 správ. Existuje všeobecná analýza, ako je štýl a gramatika, ale obsahuje aj jedinečné správy. Našimi obľúbenými správami sú lepkavá veta, ktorá vylučuje lepivé slová (asi 200 najbežnejších anglických slov), a konzistentnosť, ktorá zaistí, že budete dôsledne používať pravopis, veľké písmená a interpunkciu..

Tu si môžete prečítať o rôznych prehľadoch, ktoré ProWritingAid generuje.

Prichádza však za statnú cenu. Prémiové predplatné začína 50 dolárov ročne, a to je jediný spôsob, ako získať prístup k integráciám ProWritingAid s inými aplikáciami. Zahrnuté nie sú ani kontroly plagiátorstva. Tie vám pobežia 1 $ za.

ProWritingAid sa napriek tomu líši od možnosti, ako je gramatika – o ktorej budeme hovoriť ďalej – kvôli integráciám tretích strán. Taktiež voľne rozdáva svoje webové rozhranie API, takže ho môžu používať aj ďalšie aplikácie.

Grammarly

Po zrušení podpory pre Dokumenty Google sa gramatika odmietla ako de facto korektúrny nástroj. Je to však rýchly spôsob, ako skontrolovať gramatiku, štýl a pravopis v prehliadači alebo na pracovnej ploche.

Vo vašom prehliadači je však trochu neobvyklý. Keď to funguje, je to pekné, ale občas je šupinaté. Najlepším prípadom použitia je inštalácia lokálnej aplikácie pre Microsoft Word a vykonanie kontroly pravopisu alebo skopírovanie textu do aplikácie.

Nie je to však kúzelné sérum pre vašu kópiu. Gramaticky, ako názov napovedá, je najlepšie opraviť gramatiku, nie upravovať svoju prácu. Bezplatná verzia je v podstate overená kontrola pravopisu, ktorá opravuje veci ako pasívny hlas, nesprávna interpunkcia a run-on vety..

Verzia Premium môže urobiť omnoho viac, vrátane vylepšených slovných zásob, podrobnejších kontrol gramatiky a kontextu a odporúčaní štýlov špecifických pre daný žáner. Prémiová výbava dokonca obsahuje detektor plagiátorstva, ktorý kontroluje vašu kópiu oproti viac ako 16 miliardám webových stránok, čo je obzvlášť užitočné pre študentov.

To sa javí ako najprirodzenejší domov pre gramatiku. Študenti, ktorí stále získavajú svoje písomné ložiská, ho považujú za nenahraditeľný nástroj na vykonanie konečnej kontroly pred odovzdaním príspevkov. Na druhej strane môžu odborníci nájsť nejaké využitie, ale nie dostatočné na to, aby odôvodnili cenu.

Mindnode

Mindnode je bez problémov k dispozícii iba pre systémy MacOS a iOS. Je to webový nástroj, ktorý vám umožní usporiadať myšlienky na vysokej úrovni na vytvorenie príbehu alebo na napísanie príspevku. Existujú alternatívy systému Windows, ale žiadna nezvláda sporadickú povahu vytvárania príbehovej siete s rovnakou milosťou.

Počas brainstormingu môžete na svoj web rýchlo pridávať záznamy. Kliknutím pravým tlačidlom myši pridáte hlavné uzly. Odtiaľ jednoduchým kliknutím v blízkosti hlavného uzla vytvoríte riadok a záznam s ním spojený. Neexistujú žiadne panely nástrojov alebo ponuky, ktoré by ste si mali robiť starosti. Svoje nápady môžete získať čo najskôr na virtuálnej stránke.

Uzly slúžia nielen na zadávanie textu. Môžete pretiahnuť súbory, obrázky alebo odkazy z pracovnej plochy alebo prehliadača do Mindnode a pripojí ich k hlavnému uzlu, na ktorom pracujete. Do rozhrania môžete dokonca pretiahnuť poznámky s dlhými tvarmi a pripojiť ich k záznamom. Táto funkčnosť funguje dobre s Evernote, našou prvou voľbou pre najlepšie aplikácie na vytváranie poznámok (prečítajte si našu recenziu Evernote)..

Váš web bude mať ústrednú tému a vy môžete pretiahnuť uzly na túto tému, aby ste videli, ako sa všetko spája. Mindnode vám umožňuje pokračovať aj vo vetvení ciest, takže môžete vždy pridať ďalšie podrobnosti do konkrétnej sekcie.

Po dokončení prehľadu môžete niektoré časti nastaviť ako „úlohy“. Umožní vám to exportovať položky, ktoré ste vybrali na vykonávanie aplikácií, ako sú veci, OmniFocus alebo pripomenutia. Môžete tiež synchronizovať alebo exportovať celý obrys do mnohých formátov vrátane FreeMind a OPML.

Záverečné myšlienky

Spisovatelia majú k dispozícii veľa nástrojov a my sme pokryli iba zlomok možností v našom zozname. Aj keď sme presvedčení, že naše výbery sú pre ich príslušné kategórie najlepšie, môžete s iným nástrojom jazdiť lepšie, ak sa funkcie zhodujú s tým, čo sa snažíte dosiahnuť..

Aj keď si nie ste istí, kde by ste mali začať, je najlepšia stávka s našimi tipmi. WriteItNow je na mieru šitý nástroj pre novinárov. Fade In je priemyselný štandardný scenárový softvér a AP Stylebook je nevyhnutnosťou pre novinárov..

Píšu aplikácie, ktoré nám unikli? Dajte nám vedieť, čo používate v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map