Najlepšie online zálohovanie na archiváciu v roku 2020: dlhodobé ukladanie

Zvyčajne sa zameriavame na zálohovanie údajov, ale archivácia súborov sa zálohuje twistom: archivujete súbory, ktoré len zriedka potrebujete použiť alebo zmeniť. Ďalším rozdielom je to, že archiváciou presuniete svoje súbory do cloudu namiesto ich kopírovania. Pomáha vám to šetriť miesto, a preto sme sa rozhodli vytvoriť najlepšie online zálohy na archiváciu.


Ďalšou výhodou je, že cloudové služby ponúkajúce architektúru na zálohovanie a archiváciu môžu znížiť náklady na ukladanie vášho archívu, pretože k nemu nemusíte často pristupovať. Obnovenie však vyžaduje viac času. 

Tento typ úložiska sa zvyčajne nazýva „chladiarenské“ a niektoré zo služieb na našom zozname majú plány, ktoré ho ponúkajú. Iní poskytujú pravidelné „horúce“ skladovanie, ktoré je drahšie.

Vybrali sme služby uvedené v tomto zozname z nášho najlepšieho online zálohovania pre malé podniky, ale tiež z nášho najlepšieho online zálohovacieho zoznamu. Ak ste tu omylom a potrebujete pomoc pri výbere služby, pozrite si alternatívy týkajúce sa zálohovania online.

Archivácia súborov do cloudu zníži riziko straty súborov v dôsledku zlyhania pevného disku. Ďalšie informácie o tom, čo môžu zálohovacie služby urobiť, nájdete v našej online zálohovacej knižnici.

Najlepšie online zálohovanie pre archiváciu 2020

Čo robí zálohovanie online najlepším pre chladné úložiská

Naše najvyššie kritériá v tomto kole sú hodnotné, pretože je najlepšie, ak môžete lacno archivovať veľa súborov. V ideálnom prípade by služba mala mať veľa plánov, pretože vám to pomôže vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Navyše je skvelé, ak poskytovateľ ponúka bezplatný plán alebo skúšobnú verziu, aby ste mohli službu vyskúšať pred rozhodnutím o prihlásení na odber.

Táto služba by sa mala dať ľahko používať. To znamená, že budete môcť archivovať svoje súbory a zabudnúť na ne, až kým k nim nebudete mať prístup. Ak sa tak stane, mali by ste to urobiť priamo. Služba by navyše mala fungovať na väčšine operačných systémov a mala by poskytovať prístup cez web a mobil.

Prenos súborov môže trvať dlho, v závislosti od šírky pásma, ako blízko ste k serveru a službe zálohovania. Služba s globálnou sieťou serverov bude zvyčajne najrýchlejšia. Radi by sme videli aj možnosť povoliť odovzdávanie pomocou viacerých vlákien.

Cloudové zabezpečenie záložnej služby by malo byť silné. Závisí to od úrovne šifrovania súborov, ako aj od toho, ktorý protokol a šifrovanie chránia vaše súbory v prenose a ďalšie.

Najlepšie online zálohovanie na archiváciu: Acronis True Image

Acronis True Image je domáca služba zálohovania, ktorá je na vrchole našich najlepších zálohovacích služieb online. Poskytuje mnoho funkcií, vrátane nástroja na archiváciu údajov, ktorý môže vaše súbory presunúť do cloudu a vymazať miestnu kópiu.

Acronis True - Image-Backup-Setup-Slider1

Acronis True - Image-Destination-Slider2

Acronis True - Image-Active-Protect-Slider3

Acronis True - Image-Nastavenie-Slider4

Acronis-True-image-Tools-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Predtým, ako ho budete môcť použiť, musíte sa prihlásiť na odber jeho „pokročilých“ alebo „prémiových“ plánov. „Pokročilý“ plán poskytuje 250 GB záložného priestoru pre jeden počítač za 49,99 dolárov ročne. Za ďalších 20 dolárov môžete pridať 250 GB miesta alebo pridať dva počítače, maximálne päť.

Vďaka „prémiovému“ plánu získate 1 TB za 99,99 dolárov ročne. S „pokročilým“ plánom nemôžete zálohovať viac počítačov, ako môžete, ale každý pridaný počítač zvyšuje cenu o 50 dolárov. Môžete tiež zvýšiť svoj priestor o 1 TB za 40 dolárov ročne, až do maximálnej výšky 5 TB. 

Ak si myslíte, že Acronis True Image môže byť vhodný, môžete využiť bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu, aby ste sa uistili, že dostanete to, čo potrebujete..

Súbory budete archivovať pomocou desktopového klienta, ktorý má moderný a intuitívny dizajn. Poskytuje tiež spôsob, ako rýchlo pristupovať k archivovaným súborom z prieskumníka súborov operačného systému. Desktop klient je k dispozícii pre Windows a MacOS, ale nie pre Linux. Ak potrebujete podporu pre Linux, prečítajte si naše najlepšie online zálohovanie pre Linuxové zaokrúhlenie.

Ďalším spôsobom, ako získať prístup k archívnemu priestoru, je webový klient, ktorý je atraktívny a jednoduchý. Navyše, aplikácie pre smartfóny pre Android a iOS sa ľahko používajú a umožňujú vám prístup k súborom a zálohovaniu na cestách.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Acronis True Image

Acronis True Image používa 256-bitové šifrovanie AES na zabezpečenie súborov v pokoji a protokol TLS / SSL chráni vaše prenášané údaje (viac o tom v porovnaní SSL a TLS). Acronis Active Protection 2.0 vás navyše chráni pred útokmi ransomware. K dispozícii je aj súkromné ​​šifrovanie. 

Neexistuje však dvojfaktorové overenie, čo je veľká chyba. Z tohto dôvodu nezabudnite vytvoriť silné heslo.

Acronis má proprietárnu globálnu sieť serverov, ktorá jej pri teste pomohla dosiahnuť vysoké prenosové rýchlosti. Výsledky môžete vidieť v našej recenzii Acronis True Image. 

Zaradili sme Acronis na prvé miesto vďaka flexibilným plánom, rýchlemu prístupu k archívu, spoľahlivému zabezpečeniu a vysokej rýchlosti prenosu.

Zoolz Cloud Backup for Business

Na rozdiel od predchádzajúceho záznamu je služba Zoolz Cloud Backup for Business zameraná na podniky. To znamená, že poskytuje archiváciu bez vysokých cien, ktoré obvykle majú služby podnikového zálohovania.

Zoolz Home Desktop Client

Zoolz Home Auto Select

Plán zálohovania Zoolz Home

Optimalizácia domácich zdrojov Zoolz

Online rozhranie Zoolz Home

predchádzajúca

Ďalšie

Je to preto, že všetky jeho plány poskytujú chladiarenské sklady. Najlacnejším plánom je plán 2TB, ktorý predstavuje 79,90 dolárov ročne. Ak potrebujete viac, môžete sa prihlásiť na odber plánu 5TB za 199,90 dolárov ročne. Drahšie programy vám umožňujú platiť mesačne. Ak budete potrebovať horúce úložisko, môžete si ho kúpiť v prírastkoch 1 TB za 400 dolárov, až 4 TB ročne..

Ak si nie ste istí spoločnosťou Zoolz, nezabudnite využiť svoju 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, ktorá vám pomôže pri rozhodovaní. Dodáva sa s 50 GB tepla a chladu.

Desktopový klient Zoolzu je k dispozícii pre Windows a MacOS. Jeho hlavné okno zobrazuje všetky potrebné informácie o zálohe a tlačidlá v spodnej časti umožňujú výber údajov na zálohovanie, vyladenie nastavení a začatie procesu obnovenia. Celkovo je desktopový klient jednoduchý a atraktívny.

Neexistujú žiadne mobilné aplikácie, na prístup k zálohám však môžete použiť webového klienta. Ukazuje veľa informácií, pričom sú jasné a nie ohromujúce. Prečítajte si viac o tom všetkom v našej recenzii Zoolz Cloud Backup for Business.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Zoolz Cloud Backup for Business

Zoolz Cloud Backup for Business chráni vaše dáta pred tým, ako opustí váš počítač pomocou 256-bitového šifrovania AES a šifrovací kľúč môžete spravovať sami. Zoolz navyše chráni vaše súbory počas prepravy pomocou protokolu SSL. Zoolz však neposkytuje dvojfaktorové overenie. 

Zoolz používa Amazonovu infraštruktúru AWS, ktorá nám však v našich testoch rýchlosti nepomohla dosiahnuť vysoké rýchlosti nahrávania. Existuje však režim, ktorý venuje celú dostupnú šírku pásma Acronis True Image a tiež možnosť zapnúť zálohovanie s viacerými vláknami. Obe metódy urýchlia váš prenos.

Bolo to tesné spojenie medzi Acronis True Image a Zoolz Cloud Backup for Business, nakoniec sme sa však rozhodli umiestniť Zoolz Cloud Backup na druhé miesto, pretože mu chýbajú mobilné aplikácie a do archívu sa nemôže dostať z pracovnej plochy, ako môže Acronis..

Jottacloud

Jottacloud je služba ukladania a zálohovania v cloude z Nórska, ktorá poskytuje online archív, ktorý môžete použiť na odovzdanie súborov.

„Osobný“ plán spoločnosti Jottacloud poskytuje neobmedzený priestor na zálohovanie. Je to 7,56 dolárov mesačne, ale ročná zľavnená cena je 75,58 dolárov, čo sa javí ako 6,30 $ mesačne. 

Jottacloud-homepage-2019

Ak potrebujete plán pre viacerých používateľov, môžete použiť plány pre rodinu alebo pre podnikanie. Najlacnejší rodinný plán vás dostane 1 TB za 6,46 dolárov mesačne alebo 64,60 dolárov ročne. Rovnaké množstvo priestoru pre neobmedzených podnikových používateľov je 10,84 dolárov mesačne alebo 130,13 dolárov ročne.

Na archiváciu súborov musíte použiť webového klienta. Je to preto, že klient pre stolné počítače nemôže archivovať vaše súbory a je neohrabaný. S webovým klientom však prístup do archívu vyžaduje iba jedno kliknutie a potom doň môžete nahrať svoje súbory a priečinky..

Mobilné aplikácie Jottacloud sú príjemné na používanie a umožňujú vám prístup k archívu a zálohovanie vašich fotografií. Navyše si môžete vyčistiť všetky fotografie, ktoré ste si zálohovali. To znamená, že aj vaše fotografie sú archivované.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Jottacloud

Jottacloud používa protokol TLS / SSL na ochranu vašich súborov prenášaných z počítača na server. Akonáhle je server na serveri, 256-bitové šifrovanie AES bude súbory zakódovať v pokoji. Nie je to však súkromné. Jottacloud má dvojfaktorové overenie, ktoré ochráni vaše poverenia.

Dátové centrá spoločnosti Jottacloud sú v Nórsku, takže vaša vzdialenosť od neho sa odrazí na vašej rýchlosti prenosu. Keď sme testovali Jottacloud, boli sme v Srbsku v Srbsku pomerne blízko, ale ak nemáte, môžete urýchliť svoje prevody, ak povolíte zálohovanie s viacerými vláknami..

Jottacloud má cenové plány, ktoré ponúkajú veľkú hodnotu, ale postrádajú súkromné ​​šifrovanie a vyžadujú, aby ste na archiváciu súborov používali webového klienta. To znamená, že Jottacloud je toho viac, ako môžete prečítať v našej recenzii Jottacloud.

IDrive for Business

IDrive je schopná služba pre osobných aj obchodných používateľov. Ponúka skutočnú archiváciu, čo znamená, že vaše súbory nikdy neodstráni, pokiaľ ich výslovne neodstránite z cloudu. Vďaka tomu vytvoril tento zoznam.

IDrive môže zálohovať neobmedzené množstvo zariadení a všetky plány poskytujú rovnaké množstvo synchronizačného priestoru ako zálohovacie miesto.

IDrive-Client-Backup-Slider1

IDrive-Client-Obnovenie Slider2

IDrive-Client-Scheduler-Slider3

IDrive-Client-Sync-Slider4

IDrive-Client-Disk-Image-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Najlacnejší obchodný plán vám dá 250 GB za 74,62 dolárov ročne. Za 500 GB budete musieť ročne vysadiť 149,62 dolárov. Nasledujúce plány siahajú až do 12,5 TB a umožňujú vám platiť mesačne.

Existujú aj osobné plány, ktoré poskytujú 2 TB za 52,12 dolárov ročne a 5 TB za 74,62 dolárov ročne. Ak si nie ste istí, či je IDrive tou pravou voľbou, môžete ju pred odberom otestovať pomocou bezplatného plánu s kapacitou 5 GB..

Desktopový klient IDrive pracuje na Windows a MacOS, ale nie na Linuxe. Nie je to medzi najatraktívnejšími klientmi, ale je to jednoduché. Webovú aplikáciu môžete tiež použiť na nahrávanie súborov do priestoru „synchronizácia a ukladanie v cloude“, čo je skvelé na archiváciu súborov.. 

Mobilná aplikácia sa ľahko používa vďaka svojmu minimálnemu a intuitívnemu dizajnu. Môžete ho použiť na prístup k zálohovaniu a časovej osi fotografií, ako aj na zálohovanie údajov telefónu. Z tohto dôvodu spoločnosť IDrive urobila našu najlepšiu online zálohu pre mobilné zaokrúhlenie.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia IDrive for Business

IDrive používa protokol TLS / SSL na ochranu vašich súborov v tranzite a 256-bitové šifrovanie AES na šifrovanie v pokoji. Súkromné ​​šifrovanie môžete povoliť aj pri prvom nastavení IDrive.

K dispozícii je tiež dvojfaktorové overenie a synchronizáciu zariadení na svojom účte môžete vzdialene zakázať. To pomáha, keď niekto ukradne vaše zariadenie.

IDrive nie je rýchly pri úvodnom nahrávaní, ale na zálohovanie a obnovenie súborov môžete použiť kuriérsku službu s názvom IDrive Express. Ak sa chcete dozvedieť viac o IDrive, prečítajte si našu recenziu IDrive.

BigMIND podnikania

BigMIND Business je ďalší produkt spoločnosti Zoolz (rovnako ako BIGMind Home). Je nabitý funkciami a umožňuje vám archivovať vaše súbory pomocou špeciálneho plánu prihlásenia s názvom „inteligentný archív“, ktorý poskytuje 1 TB chladiarenského priestoru za 40 dolárov mesačne. Navyše môže podporovať až 50 serverov a 500 používateľov. 

Ak potrebujete viac miesta, môžete pridať 1 TB za 40 dolárov mesačne až do 10 TB. Plán tiež poskytuje detekciu AI fotografií, čo je užitočné, ak pracujete s fotografiami.

BigMIND Desktop Dashboard

Možnosti pripojenia BigMIND

Inteligentný výber BigMIND

Rozvrh zálohovania BigMIND

BigMIND Preskúmať súbory online

predchádzajúca

Ďalšie

Desktopový klient BigMIND, rovnako ako klient Zoolz Cloudu, pracuje na Windows a Mac a na prvý pohľad ukazuje všetko, čo potrebujete vedieť o zálohovaní. Celkovo je jednoduché a jednoduché použitie.

Hlavným pohľadom webového klienta je informačný panel a tiež sa zobrazujú všetky relevantné informácie o zálohe celej firmy. Je jasné, atraktívne a ľahko použiteľné. 

Mobilného klienta môžete použiť aj na nahrávanie údajov vrátane protokolov hovorov, kontaktov, fotografií, správ, videí a ďalších typov súborov. Okrem toho môžete aplikácii dať pokyn, aby z telefónu vymazala videá a obrázky, ktoré ste si zálohovali.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, BigMIND podnikania

Spoločnosť BigMIND Business štandardne spravuje váš šifrovací kľúč a neexistuje spôsob, ako povoliť súkromné ​​šifrovanie. Úroveň šifrovania je však 256-bitová AES a BigMIND využíva protokol SSL na ochranu prenášaných súborov. Navyše je k dispozícii dvojfaktorové overenie, ktoré chráni vaše poverenia.

Sme spokojní s tým, ako sa BigMIND darilo v našich testoch nahrávania, ale rýchlosť sťahovania ešte nie je žiaduce. Môžete však zapnúť „viacvláknové sťahovanie“, aby ste ho urýchlili, a môžete prepnúť do „turbo režimu“ a prideliť väčšiu šírku pásma pre BigMIND. Ak chcete vidieť výsledky testov rýchlosti, prečítajte si našu recenziu firmy BigMIND Business.

Záverečné myšlienky

Všetky tieto služby sú schopné archivovať vaše súbory, ale najväčší rozdiel spočíva v cene, ľahkom prístupe k archívu a rýchlosti prenosu. Vďaka vysokej rýchlosti a ľahkému použitiu sme umiestnili Acronis True Image na vrchol, aj keď jeho plány ponúkajú menšiu hodnotu ako iné služby (okrem firmy BigMIND).

Ak je vaše hlavné zameranie menej platené za viac, ostatné služby v tomto zozname sú skvelou voľbou, ak môžete žiť so svojimi konkrétnymi nedostatkami. Dávate prednosť niektorému z ostatných viac ako Acronis True Image? Povedzte nám o tom všetko v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me