Najlepšie nástroje na riadenie projektov Kanban do roku 2020

Dosky Kanban predstavujú jednoduchý spôsob sledovania práce pri pohybe v rámci vašich projektov. Systém používa mnoho nástrojov na riadenie projektov, takže vám pomôžeme pri výbere tohto sprievodcu, ktorý zostavuje najlepšie nástroje na správu projektov v kanban..


Ukážeme vám, čo je tabuľa kanban a čo s ňou môžete robiť. Potom sa pozrieme na niektoré z najlepších nástrojov, ktoré ich zahŕňajú. Dosky Kanban sú skvelým spôsobom, ako nájsť cestu do softvéru na riadenie projektov. Keď sa s nimi zoznámite, môžete začať skúmať ďalšie názory a funkcie.

Čo je rada Kanban?

Kanban pochádza z japonských tovární, kde sa používa na zefektívnenie výroby. Microsoft neskôr prispôsobil túto techniku ​​vývoju softvéru. Je užitočné agilné tímy, ktoré chcú vizualizovať svoje pracovné postupy.

Dosky Kanban sú vyrobené zo stĺpcov, ktoré obsahujú položky. Presunutím položiek zo stĺpca do stĺpca zmeníte ich stav. Veci tečú zľava doprava, aby ste videli, ako ďaleko je všetko a koľko sa deje v každej fáze.

Najjednoduchšie nastavenie je prístup založený na troch stĺpcoch: „robiť“, „robiť“ a „hotovo“. To je samozrejmé, ale môžete ísť oveľa ďalej, pričom stĺpce predstavujú každú fázu výrobného procesu alebo tímy alebo jednotlivcov. Záleží len na vás.

Ak ste v technike nováčikom, prečítajte si náš článok o používaní článku o kanban boardoch, ktorý vám pomôže začať. Potom sa vráťte a pozrite sa na nástroje tu.

Čo môžete robiť s nástrojom Kanban?

Dosky Kanban sú užitočným spôsobom, ako udržať úlohy spojené s projektom na jednom mieste. Môžu byť použité na konkrétne projekty, ako zoznamy všeobecných úloh alebo na sledovanie bežných pracovných postupov. Pracujú tiež dobre ako osobné zoznamy úloh.

Položky môžete použiť ako úlohy v projekte, ale karty a stĺpce môžete pomenovať podľa vlastného uváženia. To znamená, že ich môžete použiť na sedenie, reštauračné menu, registračné systémy a mnoho ďalších vecí.

Ak ste ich ešte predtým nepoužili, dajú sa ľahko nastaviť a pravdepodobne si vymyslíte svoje vlastné nápady, ako ich použiť vo vašich projektoch..

Mnohé z nástrojov, ktoré sa pozrieme, zahŕňajú šablóny a príklady. Trello je toho dobrým príkladom a je to náš obľúbený nástroj pre prácu s kanbanom, ako uvidíme neskôr..

Doska kanban a systém kanban nemusia byť nevyhnutne to isté. Aj keď sa kanban líši od metodík, ako je Scrum, môžete si tu tiež nastaviť dosku na sledovanie úloh.

Najlepšie nástroje na riadenie projektov Kanban 2020

 1. Trelly
 2. Asan
 3. monday.com
 4. Wrike
 5. ClickUp

Nástroje Kanban sú rýchle a jednoduché, preto radi vidíme softvér, ktorý je pohotový a ľahko použiteľný. Výhodou je tiež možnosť ľahko upravovať položky a stĺpce.

Väčšina nástrojov poskytuje ďalšie karty a funkcie, preto je dôležité, ako s nimi karta Kanban spolupracuje. V niektorých prípadoch, napríklad Wrike, jednoduchá doska pre kanban funguje dobre ako prístupná tvár pre zložitý nástroj.

Cena je veľkým faktorom, pričom zadarmo je najlepšie. Nástroje Kanban sú jednoduché, takže softvér na riadenie projektov, ktorý má bezplatné a platené možnosti, často zahŕňa kanban zadarmo. To je skvelý spôsob, ako vyskúšať rôzne nástroje, aby ste zistili, či sa vám páčia skôr, ako sa rozhodnú, či zaplatiť za ďalšie funkcie.

Z piatich nástrojov, ktoré tu sledujeme, vám štyria z nich umožňujú zadarmo používať kanban. To, čo však nie je, monday.com, je naša najobľúbenejšia celková platforma pre riadenie projektov.

Našou najlepšou voľbou pre konkrétnu spoluprácu s kanbanom je Trello, ktorý je jednoduchý, bezplatný a zameraný na kanbanský prístup..

Trelly

Ak chcete začať s kanbanom, Trello je skvelým miestom na to. Jej platforma kanban je hlavným zameraním platformy. Aj keď je to základné, je to vynikajúci príklad systému. Zaobrali sme si to v našej recenzii Trello a náš sprievodca pre začiatočníkov Trello vám povie všetko, čo potrebujete vedieť, keď sa na tento nástroj pozriete prvýkrát. Je to jeden z najjednoduchších nástrojov pre začiatočníkov.

Inšpiračná stránka spoločnosti Trello obsahuje veľa správ, ktoré zdieľajú jej používatelia. Prezrite si ich, ak potrebujete predstavu o tom, čo sa dá urobiť s doskou kanban. Ak chcete, môžu sa použiť aj s inými nástrojmi ako Trello.

Vaše karty Trello môžu byť kategorizované a pridelené členom tímu. Môžete pridať prílohy až do 250 MB. Ak je to príliš malé, prečítajte si článok o najlepšom úložisku v cloude pre veľké súbory.

Trello má povesť pre jednoduchosť, ale jeho systém power-ups vám umožňuje rozšíriť ho, takže ak máte pocit, že by ste chceli vylepšiť svoje pracovné postupy, keď už máte základné informácie, umožní vám to. „Power-ups“ vám umožňujú pridať mnoho funkcií, ktoré sú predvolene zahrnuté na iných platformách.

Verejné rady Trello

Okrem toho, že je užitočný pre riadenie projektov, Trello vám umožní zverejniť vaše tabule. Môžete byť kreatívni a používať ho na zdieľanie ponúk v reštauráciách alebo plánov sedenia pre udalosti. Jeho vlastné pozadie vám umožňuje prispôsobiť jeho vzhľad vašej firme, čo z neho robí skvelý spôsob zdieľania informácií so svetom.

Trelly-svadobné

Trello je tiež vynikajúcou voľbou, ak hľadáte bezplatný nástroj. Jeho bezplatný plán funguje dobre a neprotestuje vás, aby ste ho inovovali stále, ale Trello má pekné doplnky, ak sa tak rozhodnete..

Trelly-nálepky

Má široký výber vlastných pozadí, nálepiek a ikon emodži, ale môžete si nahrať svoje vlastné platené plány, aby sa vaše dosky cítili ako doma. S Trello nemôžete pokaziť. Je to najjednoduchší nástroj, s ktorým môžete začať pracovať, a ponúka vďaka svojmu systému „zapínania“ veľa výhod.

Asan

Asana je ďalší užívateľsky príjemný nástroj. Má veľa zábavných funkcií, napríklad oslavy, ktoré vás odmeňujú farebnými animáciami za označenie úloh ako dokončených. Prečítajte si viac o tom v našej recenzii Asana. Ak potrebujete pomoc so začiatkom, naša príručka Asana pre začiatočníkov je tu tiež, aby vám pomohla.

Asan-oslava

Jeho rozhranie je atraktívne, ľahko použiteľné a citlivé. To z neho robí skvelú voľbu pre každého, kto do softvéru na riadenie projektov vstúpi. Je príjemné s ním pracovať, čo bude veľkým prínosom, ak sa budete musieť skeptickým členom tímu nadchnúť jeho používaním..

Asana obsahuje okrem svojho kanbanového plánu aj kalendár a časovú os, ktoré vám umožňujú spravovať závislosti. Úlohy môžete rozdeliť na podúlohy, zanechať komentáre a pripojiť k nim súbory. Ak potrebujete prekročiť limit veľkosti súboru 100 MB v Asane, pozrite si naše najlepšie zhrnutie v cloude.

Asana sa dobre integruje s inými platformami vrátane Zapier, čo vám umožňuje zdieľať údaje s mnohými aplikáciami.

Asana Cost

Bezplatná vrstva spoločnosti Asana vám umožňuje vytvoriť ľubovoľný počet dosiek a prispôsobiť si stĺpce. Svoje úlohy môžete rozdeliť aj na podúlohy. Ak sa zaregistrujete k platenému programu, počnúc 9,99 dolárov na používateľa mesačne, budete môcť používať funkcie, ako je jeho časová os a správa závislostí.

Drahšie plány ponúkajú viac funkcií, napríklad vylepšenú bezpečnosť a prioritnú zákaznícku podporu. Je v súlade so všeobecným nariadením o ochrane údajov a EU-U.S. Rámec ochrany súkromia.

Môžete vidieť, ako sa porovnáva s inými nástrojmi v našich face-offoch Trello vs. Asana a Asana vs. Basecamp. Asana je ďalšou vynikajúcou voľbou pre nováčikov, ale je lepšia ako Trello pre používateľov, ktorí chcú používať viac ako tabuľa Kanban. Bude to vyhovovať najmä tímom, ktoré uprednostňujú, aby sa pracovisko stalo zábavným miestom.

monday.com

Sme veľkými fanúšikmi webu monday.com na stránkach Cloudwards.net. Vyšlo to na vrchole nášho najlepšieho softvéru pre správu projektov. Viac informácií o tom, čo sa nám na ňom páči, nájdete v našej monday.com recenzii.

Intuitívne a dobre navrhnuté, monday.com vám umožňuje prispôsobiť informácie uložené podľa svojich položiek. Môžu to byť obvyklé základné typy údajov, ale môžu zahŕňať aj také veci, ako sú hlasovacie systémy, vzorce alebo nástroje na výber farieb.

best-KANBAN-pondelok

monday.com vám umožňuje generovať viac zobrazení Kanban na základe údajov v hlavnej tabuľke. Údaje môžete zoradiť automaticky výberom jedného zo stĺpcov, ktoré chcete použiť. Jej pohľad na kanban nie je jeho hlavným zameraním, ale je súčasťou spôsobu, akým vám poskytuje údaje.

To znamená, že bude vyhovovať ľuďom, ktorí chcú integrovať kanban do svojich pracovných postupov, ale nie je to vhodné pre tých, ktorí chcú pracovať úplne na kanbanovej doske. Manažéri ju však môžu použiť na jednoduché vytváranie dosiek, s ktorými môžu pracovať ostatní ľudia.

Okrem kanban má monday.com aj najrôznejšie pohľady a grafy, vďaka ktorým môžete svoje údaje prezerať rôznymi spôsobmi. Zahŕňajú časovú os, kalendár, mapu a denník aktivít.

Prečítajte si našu príručku pre začiatočníkov monday.com, kde nájdete tipy, ako s tým môžete robiť.

monday.com Náklady

Nemá bezplatnú úroveň, ale jej najlacnejší plán umožňuje piatim používateľom za 25 dolárov mesačne, takže pre malé tímy to nie je príliš drahé. K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia, takže ju nemusíte platiť, aby ste ju vyskúšali.

Okrem toho, že vyzerá dobre a dobre funguje, má špičkovú bezpečnosť, so šifrovaním TLS v1.2 používaným pre tranzitné dáta a 256-bitovým AES pre uložené dáta. Prečítajte si náš popis článku o šifrovaní, kde nájdete ďalšie informácie.

monday.com sa darí v našich porovnávacích článkoch. Prečítajte si naše porovnania monday.com vs Jira alebo monday.com vs. Asana a zistite, ako sa formujú oproti iným platformám.

monday.com ponúka dobrú rovnováhu medzi použiteľnosťou a hĺbkou. Jeho vynikajúce rozhranie uľahčuje jeho používanie a umožňuje zistiť jeho pokročilejšie funkcie bez toho, aby došlo k problémom. Odporúčame.

Wrike

Wrike je powerhouse v oblasti riadenia projektov, balenie do funkcií habadej. Napriek svojmu ťažkému stavu má bezplatný plán, ktorý vám umožňuje používať ho ako dosku kanban. Musíte však zaplatiť, aby ste využili všetko, čo ponúka.

best-KANBAN-wrike

Môže byť zložitejšie použiť ako niektorí zo svojich súperov, ale pohľad na kanban je jednoduchý a dá sa na to prísť v priebehu niekoľkých minút. Presun úloh zo stĺpca do stĺpca je rýchly a ľahký, rovnako ako klikanie a úprava úloh.

Doska Kanban spoločnosti Wrike používa pevný prístup v piatich stĺpcoch, pričom tradičné nastavenie v troch stĺpcoch je doplnené stĺpcami „pozastavené“ a „zrušené“, ktoré vám umožňujú podľa potreby žonglovať okolo vecí..

Zlé závislosti

Nesprávne funkcie závisia a sú integrované do dosky kanban. Ak zmeníte dátumy úlohy, získate možnosť automaticky upraviť ďalšie úlohy, ktoré s ňou majú vzťahy. Vďaka tomu je Wrike vhodný pre komplexné projekty s mnohými aktivitami.

Úlohy môžu obsahovať popis a môžete k nim pripojiť súbory. Môžete ich priradiť viacerým ľuďom a sledovať ich stav. Funkcia Wrike vám umožňuje filtrovať úlohy rôznymi spôsobmi, napríklad podľa používateľa alebo dátumu splatnosti. Je to užitočné pre väčšie projekty, s mnohými úlohami pridelenými viacerým ľuďom.

Wrike má tiež vysoko kvalitné bezpečnostné funkcie, vrátane dvojfaktorovej autentifikácie a prispôsobiteľného riadenia prístupu. Ak chcete zlepšiť svoje vlastné zabezpečenie, prečítajte si nášho najlepšieho sprievodcu VPN.

Nevýhodou je, že doska Wankeho kanban nie je tak flexibilná. Názvy stĺpcov nemôžete napríklad ľahko upravovať napríklad pomocou Trello. Čo robí, ale robí dobre.

Wrike je sofistikovaný nástroj. Jeho tabuľa Kanban odvádza dobrú prácu pri sprístupňovaní a nie je dôvod, prečo by ste ju nemali používať výlučne na riadenie projektov. Aby ste čo najviac využili Wrike, mali by ste sa pozrieť aj na jeho ďalšie názory.

Má aplikácie pre Windows, MacOS, Android a iOS, takže ich môžete používať na väčšine zariadení.

Wrike je plnohodnotná platforma, ktorá vyhovuje manažérom veľkých projektov. Jeho jednoduchá doska Kanban je vynikajúci spôsob, ako s ňou začať. Prečítajte si viac o tom v našej recenzii Wrike. Náš článok o monday.com vs. Wrike vám tiež poskytne predstavu o tom, ako sa formuje proti svojim konkurentom.

ClickUp

ClickUp je ďalší nástroj s bezplatnou ponukou, ktorá obsahuje základnú dosku kanban. Vo svojej bezplatnej verzii je obmedzený počet príloh na 100 MB, ale na platené plány mizne, čo vám tiež umožňuje používať pokročilejšie funkcie, ako sú Ganttovy mapy. Prečítajte si náš #link čakajúci na použitie sprievodcu Ganttovým grafom, aby ste sa o nich dozvedeli viac.

clickup-board ponuky

Aj keď má predvolene iba dva stĺpce, môžete pridať svoj vlastný, takže ho môžete nastaviť podľa potreby. Môžete mať viac dosiek na projekt. Vo vyššie uvedenom príklade sme nastavili správu objednávok v reštaurácii s doskami pre studené a teplé taniere.

clickup-board ponuky

Môžete prispôsobiť tento systém tak, aby pracoval s viacerými tímami, alebo aby ste vytvorili rady pre jednotlivých členov tímu. Je univerzálny a výkonný.

ClickUp má ostré a pohotové rozhranie, s ktorým sa ľahko pracuje. Jeho čitateľné rozhranie je plné možností a stojí za to sa s nimi porozprávať, aby ste videli, čo s tým môžete robiť.

ClickUp zahŕňa aj správu závislostí, takže ak sa veci komplikujú, môžete si všimnúť konflikty plánovania skôr, ako spôsobia problémy. Vďaka svojim nástrojom na správu času a protokolovanie vám umožňuje sledovať, koľko úloh je potrebné splniť, čo je vynikajúca funkcia pre manažérov.

Kliknite na položku Odhady

Umožňuje vám tiež robiť odhady, ktoré môžete porovnať s časom prihláseným neskôr. To vám umožní vylepšiť plánovanie pri ďalšom nastavení projektu. Ak potrebujete pomoc s finančnou stránkou vašich projektov, hodí sa aj náš sprievodca po najlepšom účtovnom softvéri.

ClickUp má veľa bezpečnostných funkcií, ktoré pomáhajú chrániť vaše údaje. Prečítajte si nášho online bezpečnostného sprievodcu a získajte viac informácií o tom, ako zostať chránení.

Okrem aplikácií pre MacOS, Windows, Android, iOS a Amazon Fire TV má aj doplnok Google Chrome, vďaka čomu je jedným z najprijateľnejších nástrojov v okolí. Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu týkajúcu sa ClickUp.

Vďaka funkcii časového záznamu a odhadu služby ClickUp je skvelá voľba pre manažérov, ktorí chcú pozorne sledovať náklady. Vďaka ľahkému použitiu a univerzálnosti z neho robí silnú voľbu pre všetkých ostatných.

Čestné uznania

Existuje mnoho ďalších dobrých nástrojov, ktoré zahŕňajú zobrazenie kanban, ktoré celkom nezačlenilo našich päť najlepších.

leankit-KANBAN

Farebná tabuľa Kanban od spoločnosti LeanKit zobrazuje naraz viac tímov a vertikálne je umiestnená na celú obrazovku. Nejde o najkrajší prístup a vyzerá to veľa ľudí, ale keď si na to zvyknete, zistíte, že vám sprístupní veľa informácií bez toho, aby ste vás museli donútiť kliknúť. Pozrite sa na našu recenziu LeanKit pre viac informácií.

Smartsheet-card

„Pohľad na kartu“ karty Smartsheet je tabuľa pre kanban. To vám umožní ľahko pridať podúlohy. Súčasťou Smartsheet je aj Ganttovo zobrazenie, ktoré vám pomôže zistiť, ako sa úlohy navzájom spájajú. Je to produkt bez ozdôb, ale efektívny, o ktorom sa môžete dočítať v našej recenzii Smartsheet.

Jira-KANBAN

Jira obsahuje zobrazenie Kanban s prispôsobiteľnými stĺpcami a bude obzvlášť užitočné pre vývojárov softvéru používajúcich agilné metodiky. Je plná funkcií vhodných pre vývojárov, ako je napríklad zobrazenie Scrumu. Prečítajte si o tom v našej recenzii Jira.

Záverečné myšlienky

Ako sme videli, máte na výber, pokiaľ ide o softvér kanban board. Berú veľa prístupov a siahajú od jednoduchých až po pokročilé.

Našim obľúbeným je Trello. Je to zadarmo, zamerané na jeho kanbanovú dosku a také jednoduché, že s tým nemôžete pokaziť. Má tiež prekvapivé množstvo priestoru na rozšírenie. monday.com si zaslúži zmienku ako náš všestranný obľúbený nástroj, ale nie je zadarmo ani zameraný na kanban ako Trello.

Pre väčšinu zábavy si vyskúšajte Asanu. ClickUp je vynikajúci nástroj na správu finančnej stránky vecí a Wrike je všestranný kvalitný nástroj s veľkou hĺbkou.

Všetky nástroje sú tu bezplatné alebo majú bezplatnú skúšobnú verziu, takže vám nič nebráni v testovaní. Ak ste vyskúšali niektorý z nástrojov tu alebo máte ďalšie odporúčania, dajte nám vedieť v komentároch. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map