Najlepšie e-mailové hostingové služby

Zostavenie prvej e-mailovej adresy v doméne, ktorú vlastníte, je celkom uspokojivý pocit. Aj keď služby webmailu, ako sú Yahoo a Gmail, prešli v priebehu rokov dlhou cestou, stále je potrebné povedať niečo o personalizovanej profesionálnej e-mailovej adrese..


Väčšina najlepších poskytovateľov webhostingu ponúka určitý druh e-mailovej služby, existuje však aj veľa samostatných možností. Tieto sa hodia pre ľudí, ktorí chcú jedinečnú e-mailovú adresu, ale nechcú web alebo v prípade, že hosťujete svoj vlastný web: nákup a údržba hardvéru servera je drahá. Z tohto dôvodu má pre niektoré podniky zmysel lacný spôsob hostenia e-mailovej služby.

Či už zapadáte do obchodnej kategórie, alebo potrebujete len niečo viac, ako môže ponúknuť Yahoo alebo Google, lacný plán e-mailového hostenia rozprestrie vašu prezentáciu. Pre niečo, čo sa zdá byť také jednoduché, však existuje niekoľko vecí, ktoré treba dávať pozor, a tak zabezpečiť najlepší možný zážitok.

Čo robí e-mailovú hostingovú službu najlepšie?

Aj keď je e-mail hosting pomerne jednoduchý, pri výbere poskytovateľov sme sa zaoberali niekoľkými otázkami. Prvým z nich bolo, že vám každý poskytovateľ poskytol dostatok priestoru vo vašej doručenej pošte. Z času na čas ich budete musieť stále filtrovať a vyčistiť, ale chýbajúce správy, pretože vám dôjdu úložisko, sa týkajú najhoršej veci, ktorá sa môže pri e-mailoch vyskytnúť.

Ďalej sme sa zamerali na kompatibilitu. Webmail nie je pre väčšinu ideálny, preto bolo dôležité, aby bol každý poskytovateľ kompatibilný s e-mailovými klientmi pre stolné počítače. Aj keď pre každého je k dispozícii nejaký druh prehľadávača, existuje možnosť pridať ho do programu Outlook, Thunderbird alebo ľubovoľného obľúbeného klienta..

E-mailový hosting však zašiel ďaleko za hranice e-mailovej adresy a poštovej schránky, preto sme sa pozreli na všetky doplnky, ktoré by poskytovateľ mohol hodiť. Napríklad balík G Suite prichádza s radom plne funkčného obchodného softvéru, postaveného okolo jadra e-mailu. hosting.

V neposlednom rade sme brali do úvahy náklady. E-mail hosting by mal byť dosť lacný a existuje niekoľko spôsobov, ako zdôvodniť zvýšenie ceny mimo balíčkového softvéru. Z tohto dôvodu všetci poskytovatelia na tomto zozname zostávajú okolo niekoľkých dolárov na používateľa mesačne.

Suite G

Gmail má viac ako miliardu aktívnych používateľov, čo predstavuje takmer 20 percent e-mailového trhu. Výkon tejto služby je silný a obsahuje sadu nástrojov s názvom Disk na správu harmonogramu, vytváranie tabuliek a vypracovávanie dokumentov (o ktorých si môžete prečítať v našej recenzii na Disku Google).

Jediný rozdiel medzi jednotkou Drive a G Suite je v tom, že funguje vo vašej doméne. Stále máte užívateľsky prívetivé rozhranie Disku, ale s profesionálnymi e-mailovými adresami pre vás a váš tím. Neexistuje žiadne presmerovanie na účet Gmail ani žiadne nezmysly; toto je úplný hosting e-mailov.

Je tiež úplne kompatibilný s programami Outlook, Apple Mail, Thunderbird a ďalšími, takže si môžete vybrať iného klienta, ak chcete. Avšak s aplikáciami Gmail, ktoré sú k dispozícii takmer pre všetky zariadenia a offline synchronizácia, nie je reálny dôvod rozhodnúť sa pre niečo iné.

Pre skeptikov je rozdiel medzi bežnými službami Gmail a G Suite dosť ohromujúci. Dostanete e-mail na svoju doménu, áno, ale aj neobmedzené skupinové e-mailové adresy, dvojnásobok ukladacieho priestoru bežných Disku Google, nulové reklamy a nepretržitá podpora.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia G Suite

Chceme zdôrazniť, že balík G Suite je v podstate iba Disk Google pre firmy (aj keď nie je poskytovateľom úplného EFSS). Uložíte svoje súbory na Disk, pridáte ich do e-mailov ako odkazy namiesto príloh a aktualizujete ich v reálnom čase. Je to ako nástroje Google, ktoré ste už používali, ale ktoré sú integrované tak, aby fungovali v medziach vášho tímu. Odporúčame, aby ste si prečítali nášho sprievodcu Disku Google.

Je to tiež lacné. Plány začínajú iba pár dolárov mesačne na jedného používateľa. Spoločnosť Google poplatky za každého ďalšieho používateľa, áno, ale nie za ďalšie e-mailové adresy. Napríklad „[chránené e-mailom]“ by stálo navyše, zatiaľ čo „[chránené e-mailom]“ by to nebolo. Získate tiež 30 GB úložného priestoru na spustenie.

Hoci podniky uvidia najväčší prínos balíka G Suite, pre jednotlivcov je tu stále veľa. Ceny sú lacné za to, koľko dostanete, a spoločnosť Google sa veľmi zaujíma o použiteľnosť. Vyskúšajte si to pomocou bezplatnej 14-dňovej skúšobnej verzie. Ak ide predovšetkým o úložný priestor, ktorý vás zaujíma, odporúčame vám prečítať si nášho najlepšieho sprievodcu nákupom cloudového úložiska.

Zoho

Zoho prispôsobila svoju populárnu službu hostenia e-mailov tak, aby poskytla rad aplikácií spolu s možnosťami ako G Suite. Háčik je, že Zoho je lacnejší a dokonca ponúka bezplatný plán s podporou až 25 používateľov.

Začnime tam. Bezplatný program ponúka až 25 používateľov na základni, ďalších 25 je získaných prostredníctvom odporúčacích bonusov. E-mailové adresy môžu pochádzať z jednej domény s 5 GB miesta na používateľa a 20 MB prílohou.

Plán teda nie je ideálny, ale je tiež bezplatný. Toto je najväčší rozdiel medzi Zoho a G Suite, pretože plán, ako je tento, uspokojuje tých, ktorí hľadajú e-mailový hosting v jednej doméne, a nič iné. Ak chcete zachovať poriadok v doručenej pošte, je potrebná zvýšená ostražitosť. Stále je to najlepší spôsob, ako získať profesionálnu adresu zadarmo..

Platené plány sú o niekoľko dolárov lacnejšie ako balík G Suite a dokonca sa integrujú s platformou. Máte viac obmedzení, ako je 30 GB na ukladanie dát a 30 MB na ukladanie príloh, je však ľahké ich prehliadnuť vzhľadom na to, aké lacné sú.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Zoho

Zatiaľ sme diskutovali o tzv. „Pracovnom priestore“, zväzku deviatich aplikácií, ktoré Zoho ponúka, vrátane e-mailu. Väčšina z nich sú štandardnými kancelárskymi aplikáciami, ale sú tu zahrnuté aj niektoré ďalšie, napríklad nástroj ShowTime, webový konferenčný nástroj na virtuálne školenie..

Pôsobivá časť o Zoho nie je v pracovnom priestore, ale v každej inej aplikácii, ktorú ponúka. Existujú nástroje v kategóriách od predaja po IT, zákaznícky servis, catering až po takmer akékoľvek podnikanie. Spoločnosť tiež ponúka účtovný program, ktorý sme preverili v našej recenzii Zoho Books

Aj keď každý z nástrojov stojí navyše, schopnosť dať všetko na jedno miesto je to, čo robí Zoho tak výnimočným. Môžete vytvárať webové stránky, online školiť alebo dokonca spravovať svoje knihy, a to všetko na jednom mieste.

Rackspace

RackSpace ponúka širokú škálu riešení cloudhostingu, ale priekopy balíkov v prospech zjednodušeného e-mailového hostingu. Ponúka hosting pre Office 365, Exchange a vlastnú platformu RackSpace Email.

V zásade sú jeho služby založené na presune servera do cloudu. RackSpace si kladie za cieľ vyradiť miestny server z podnikových e-mailov, využívať sieť serverov na uvoľnenie priestoru, zníženie nákladov a zvýšenie celkového výkonu.

Aj keď sú náklady v porovnaní s inými poskytovateľmi e-mailov dosť vysoké, máte tu veľkú hodnotu. Napríklad servery Exchange spúšťajú o niekoľko dolárov viac na používateľa, ale ponúkajú 100 GB poštové schránky a prílohy 50 MB, zdvojnásobujú alebo ztrojnásobia veľkosť všetkých poskytovateľov na tomto zozname..

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

Je zrejmé, že dôraz sa kladie na podniky, a preto poskytuje RackSpace. Napríklad plán Office 365 je dodávaný s plnou verziou balíka Microsoft s 24/7/365 Fanatickou podporou.

Ak ste o tomto termíne nikdy nepočuli, nikto by vás nezavinil. Táto definícia podpory RackSpace znamená, že máte prístup k tímu špičkových pracovníkov, ktorí túži vyriešiť všetky problémy, s ktorými sa môžete stretnúť. Nie je k dispozícii žiadny skript ani oddelenie, ale znalostný tím podpory, ktorý odpovedá na všetky otázky do 15 minút alebo menej.

RackSpace je oveľa drahší, ale poskytuje komplexné obchodné riešenia v e-maile aj mimo neho. Je ťažké sa s tým hádať, najmä s klientmi ako Under Armour a Oliver Wight na zozname. Ak potrebujete špičkový obchodný hosting, je najlepšie vyskúšať RackSpace.

Základné informácie o produkte Microsoft Office 365

Na zadnej strane balíka G Suite je balík aplikácií od spoločnosti Microsoft. Vymeňte rad nástrojov Google s Microsoft Office a Outlook a máte celkom dobrú predstavu o tom, čo Business Essentials môže ponúknuť.

Obidve však nie sú úplne na par. Kancelária 365 je o niečo drahšia, ale ponúka aplikácie, ktoré dokážu urobiť omnoho viac ako sada Google. Získate program Outlook a Exchange, ktorý vám umožní vytvárať e-maily ďaleko za hranicami toho, čo dokáže Disk Google. To zahŕňa až 150 MB vo veľkostiach príloh a 50 GB úložného priestoru, čo je viac ako veľkosť 30 GB spoločnosti Google pri najvýhodnejšom pláne.

Nevýhodou je, že máte prístup iba k online verzii balíka Microsoft Office. Aj keď to nie je problém v porovnaní s balíkom G Suite, je to pri zvažovaní, aké obmedzené sú aplikácie Office Online. Najlepším variantom balíka Office 365 je úplná verzia balíka Microsoft Office.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Microsoft Office 365 Business Essentials

Okrem e-mailu ponúkajú obchodné základy komplexnú sadu nástrojov pre podniky. Jedným z našich obľúbených sú tímy spoločnosti Microsoft. Na povrchu to vyzerá ako jednoduchá aplikácia na odosielanie správ, napríklad Slack, ale ponúka oveľa viac.

Stretnutia Skype a dokumenty spoločnosti Microsoft sa do nich hladko integrujú, čo vám umožňuje mať všetko, čo súvisí s tímom, pod jednou strechou. Nemusíte pridávať prílohy ani inštalovať doplnky ako iné tímové aplikácie na odosielanie správ. Pokiaľ pracujete v ekosystéme spoločnosti Microsoft, je to vynikajúce tímové riešenie.

Tímy samozrejme nie sú všetko, čo dostanete. Microsoft zahŕňa funkčnosť tímu Skype, Yammer ako podnikovú sociálnu sieť a online konferenčné nástroje. Aj keď sada nástrojov neprináša veľa nových možností, integrácia naprieč platformami je niečo zvláštne. Môžete sa zaregistrovať na bezplatnú skúšobnú verziu Business Essentials a zistiť, či je pre vás to pravé.

Kvapalný web

Liquid Web je zameraný hlavne na vysoko kvalitné VPS a špecializované hostingové riešenia. Ponúka však tiež cenovo dostupný hosting e-mailov s nulovými prestojmi, špičkovým filtrovaním nevyžiadanej pošty a poštovými schránkami s kapacitou 25 GB..

Aj keď je úložný priestor nižší, je ťažké s ohľadom na náklady prejsť. Štandardný plán stojí iba 1 $ mesačne, na užívateľa a ponúka celú škálu funkcií Liquid Web. Budete môcť používať ľubovoľného poštového klienta POP alebo IMAP alebo sa prihlásiť pomocou webmailu s 25 GB úložného priestoru a 50 MB príloh.

Získate tiež nástroje na udržanie svojej e-mailovej adresy efektívne a bez spamu. Nastaviteľné filtre vám umožňujú prispôsobiť to, čo prechádza, ale blok spamu Liquid Web je sám osebe dobrý. Okrem toho môžete nastaviť zoznamy dôveryhodných používateľov a zoznamy dôveryhodných používateľov a domén, aby vaše doručené správy vyzerali tak, ako chcete.

Iné dôvody, prečo sa nám páči Liquid Web

Ponúka však oveľa viac ako e-mailový hosting. Liquid Web je plne vybavený hostiteľ, ktorého plány siahajú od VPS po WordPress (hoci sa nestalo naším najlepším webhostingom pre zoznam WordPress). Aj keď sú plány dosť drahé, cielený obchodný trh bude spokojný s bezplatnými bezpečnostnými prvkami a mimoriadnou podporou.

E-mail obsahuje aj niektoré ďalšie funkcie. O niečo drahší plán „Plus“ prichádza s mobilnou synchronizáciou medzi vašimi zariadeniami pre kontakty a kalendáre, 30 GB úložiska v cloude a sadou nástrojov na online úpravu dokumentov. Ak ste viac naklonení ku koncu spektra spoločnosti Microsoft, Liquid Web ponúka tiež hosťovanie servera Exchange.

Pokiaľ ide o e-mailový hosting, na Liquid Web nie je nič výnimočné, ale nie je to potrebné. Najväčším lákadlom je, že služba je lacná a vždy funguje, poskytuje dostatok úložného priestoru a možností. Je to zadarmo, vyskúšajte to na mesiac a zistite, či je pre vás to pravé.

záver

Aj keď webové poštové služby, ako sú Gmail a Yahoo, prešli dlhou cestou, profesionálna e-mailová adresa neexistuje. Našťastie náklady výrazne klesli a mesačné plány boli lacnejšie ako nákup sódy.

Mnoho poskytovateľov obsahuje e-mail s hosťovaním, takže môžete zabiť dvoch vtákov jedným kameňom. Ktorému e-mailovému hostiteľovi sa vám najviac páči? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map