Najlepšie cloudové úložisko pre viacerých používateľov v roku 2020: Pracujme spolu

Internet zmenil spôsob, akým pracujeme ako jednotlivci, čo nám značne uľahčilo spoluprácu na projektoch ako tím. Cloudové úložisko je pre skupinu rovnako zmýšľajúcich ľudí výkonným spôsobom prístupu k rovnakým súborom, či už ide o obchodné alebo osobné použitie..


Mnoho služieb ukladania v cloude je navrhnutých s ohľadom na jednotlivých používateľov, ale to z nich neurobí dobré riešenie pre viacerých používateľov. Niektorí poskytovatelia vám umožňujú zdieľať súbory s ostatnými používateľmi, nie sú však vždy dokonalým riešením spolupráce. 

Aby sme vám pomohli nájsť najlepšie cloudové úložisko pre viacerých používateľov, zostavili sme tento zoznam siedmich služieb cloudového úložiska, z ktorých každý bude zdieľanie súborov a spoluprácu hračkou..

Aký je najlepší cloudový ukladací priestor pre viacerých používateľov?

Hneď vám povieme naše obľúbené cloudové úložisko pre viacerých používateľov: Egnyte Connect. Jednou z kľúčových funkcií, ktorú viacerí používatelia potrebujú, je schopnosť spolupracovať na dokumentoch, a práve tam Egnyte skutočne svieti. Ponúka vynikajúcu integráciu s balíkom Office Online a umožňuje viacerým používateľom pracovať na rovnakom dokumente v reálnom čase.

Aj keď je náš obľúbený Egnyte, máme na zváženie ďalších uchádzačov. Viac informácií o každej z nich si môžete prečítať nižšie.

  1. Egnyte Connect – neobmedzený počet používateľov za cenu
  2. Disk Google – najlepšie bezplatné cloudové úložisko pre viacerých používateľov
  3. Tresorit – bezpečné ukladanie súborov
  4. OneDrive for Business – úplná integrácia do kancelárie
  5. Dropbox for Business – starí verní zabalia úder
  6. Sync.com – bezpečnosť a bezplatný plán
  7. pCloud – skvelé na zdieľanie obrázkov

Disk Google sa blíži sekundu a podobne ako Egnyte ponúka výkonné funkcie spolupráce s integráciou Dokumentov Google. V ďalších možnostiach v zozname chýbajú nástroje na spoluprácu, ale stále ponúkajú užitočné možnosti zdieľania súborov. Pozrime sa podrobnejšie na každého poskytovateľa.

1. Egnyte

Našou najlepšou voľbou pre viacerých používateľov je Egnyte. Ak ste si prečítali našu recenziu spoločnosti Egnyte, budete tiež vedieť, že získava vysoké známky za rýchlosť, jednoduché používanie a stanovovanie cien. Preto je na prvom mieste v zozname najlepších poskytovateľov synchronizácie a zdieľania podnikových súborov. 

egnyte-connect-zložku pre zdieľanie

V Egnyte generujete odkazy na všetky súbory alebo priečinky, ktoré chcete zdieľať. Tieto odkazy je potom možné odoslať e-mailom alebo prostredníctvom aplikácie pre obchodné správy. Môžete nastaviť, aby odkaz vypršal po stanovenom počte stiahnutí alebo dokonca po určitom dátume. 

Môžete pozvať ľudí na prístup k vašim súborom a priečinkom s rôznymi úrovňami oprávnenia, ktoré vám pomôžu obmedziť kontrolu, s jasnými popismi ako „prehliadač“ alebo „editor“. Napríklad „úplná“ kategória je podobná ako „editor“, ale tiež umožňuje používateľom presúvať alebo mazať súbory a priečinky, ktoré „editory“ nemôžu robiť. 

Jedným z najväčších dôvodov, prečo je spoločnosť Egnyte na vrchole nášho zoznamu, je vďaka jej bezproblémovej integrácii do balíka Microsoft Office. Pomocou balíka Office Online môže mať ten istý dokument otvorený a spolupracovať na ňom v reálnom čase. Dokumenty balíka Office môžete do Egnyte ukladať aj priamo z aplikácií.

Egnyte Security

Egnyte vám umožňuje zmapovať vaše online priečinky na virtuálnu sieťovú jednotku, čo uľahčuje lokalizáciu zdieľaného súboru, ako aj nájdenie lokálneho súboru v notebooku. Taktiež replikuje oprávnenia adresára, čo znamená, že nemusíte nastavovať povolenia dvakrát.

Egnyte používa štandardné 256-bitové šifrovanie AES, hoci ukladá kópiu šifrovacieho kľúča, takže nejde o možnosť nulovej znalosti. Úroveň Office ponúka 5 TB úložného priestoru za 8 dolárov na používateľa mesačne, až 25 používateľov. Väčšie firmy musia platiť 20 dolárov za každého používateľa mesačne, vrátane 10TB úložného priestoru. 

V prípade malých firiem alebo jednotlivcov obsahuje tímová úroveň 1 TB úložného priestoru za 10 dolárov na používateľa mesačne, ale maximálne pre troch používateľov..

2. Disk Google

Ako sme už spomenuli v našej predchádzajúcej kontrole na Disku Google, je to jednoducho jeden z najlepších nástrojov na spoluprácu v cloude. Má tiež flexibilné možnosti ukladania a veľkú zákaznícku podporu. Keďže sa však jedná o produkt Google, možno budete chcieť investovať do niekoľkých ďalších nástrojov na ochranu svojho súkromia.

google-drive-sync-zložka

Disk Google vám umožňuje vytvárať odkazy na vaše súbory alebo priečinky, ktoré potom môžete zdieľať prostredníctvom e-mailu alebo iných správ. Rovnako ako Egnyte môžete nastaviť rôzne úrovne oprávnení (napríklad „môžu upravovať“ alebo „môžu komentovať“), ale rozsah týchto obmedzení je trochu obmedzenejší. Na rozdiel od Egnyte, neexistuje žiadna možnosť, ako chrániť heslom odkazy alebo nastaviť dátumy vypršania platnosti. 

To, čo odlišuje službu Disk Google (a robí ju našou voľbou číslo dva), je jej pevná integrácia s Dokumentmi Google, ktorá je silným konkurentom úradu, s podobnými nástrojmi a funkciami. Uľahčuje to aj prácu na dokumentoch spolu s kolegami, pričom viacerí používatelia môžu pridávať komentáre, zmeny a návrhy v reálnom čase.

Ochrana osobných údajov na Disku Google

Disk Google používa 128-bitové šifrovanie AES pre súbory v pohybe, ale 256-bitové šifrovanie AES pre súbory v pokoji. Je znepokojujúce, že zmluvné podmienky dávajú spoločnosti Google právo na kontrolu nelegálneho obsahu vašich cloudových súborov. Umožňuje im tiež zhromažďovať informácie o vás na marketingové účely. 

Je to problematické pre jednotlivých používateľov, ale aj pre podniky, ktoré berú dôverný charakter vážne. Ak hľadáte možnosti šifrovania, ktoré spoločnosti Google zabránia v vyhľadávaní vašich súborov a e-mailov, pozrite sa na našu kontrolu Boxcryptora..

Disk Google používa globálnu sieť serverov spoločnosti Google, takže prenosy súborov sú zvyčajne rýchle na miestne servery. Na pracovnej ploche môžete nastaviť cloudovú sieťovú sieť so selektívnou synchronizáciou, ktorá zabráni tomu, aby vaše cloudové súbory zaplnili pevný disk. Táto funkcia však nie je podporovaná systémom Linux. 

Disk Google je veľmi cenovo dostupný, ak vyberiete správnu možnosť. Firemní používatelia s balíkom Google Suite získajú neobmedzený úložný priestor na Disku Google iba za 12 dolárov na používateľa mesačne, hoci tento počet je obmedzený na 1 TB na osobu, ak máte päť alebo menej používateľov..

3. Tresorit

Názov Tresoritu pochádza z nemeckého slova znamenajúceho trezor alebo silnú miestnosť. Toto je rovnako vhodné meno pre poskytovateľa cloudového úložiska zameraného na bezpečnosť, ako by ste mohli získať. Ako sme diskutovali v našom preskúmaní z Tresoritu, bezpečnosť je jednou z jej hlavných silných stránok. Aj keď bezpečnosť a ochrana osobných údajov sú v popredí, dobre zvláda aj zdieľanie súborov.

tresorit-share-zložka

Rovnako ako Disk Google, aj Tresorit vám umožňuje zdieľať súbory alebo priečinky pomocou odkazu, ktorý môžete zdieľať prostredníctvom e-mailu a iných platforiem. Ak chcete zdieľať „tresor“ – súkromný a zabezpečený priečinok – môžete ho zdieľať iba s ostatnými používateľmi Tresoritu. Stránka s prehľadom vám umožňuje sledovať odkazy, ktoré ste odoslali, ako aj povolenia súborov a priečinkov ako celok. 

Veľkým predajným bodom pre Tresorit je jeho šifrovanie s nulovými znalosťami. Je to poskytovateľ, ktorého sme predtým odporúčali ako jedného z najlepších poskytovateľov cloudových úložísk s nulovými znalosťami. To znamená, že Tresorit nemá prístup ku kľúčom potrebným na dešifrovanie údajov, vďaka čomu máte kontrolu.

Pre podniky to ponúka maximálnu kontrolu nad vašimi najcitlivejšími súbormi. Ak však zabudnete svoje heslo, navždy stratíte prístup k svojim súborom. Ak vás to trápi, uložte si heslo s jedným z najlepších správcov hesiel pre malé podniky, aby ste svoje poverenia uchovali v bezpečí.

Tresorit Security 

Okrem šifrovania s nulovými znalosťami používa Tresorit aj TLS, aby pri pripojení k serverom Tresorit udržal vaše údaje v bezpečí pred útokmi typu človek v strede. Má tiež dvojfaktorové overenie, ktoré pomáha chrániť váš účet. Tresorit sme tiež vysoko ohodnotili pre jeho podporu Linuxu, čím sme sa dostali k nášmu najlepšiemu cloudovému úložisku pre užší výber Linuxu.

Bezpečnosť Tresoritu je však za príplatok. Malé podniky môžu uzavrieť plán spoločnosti Tresorit s 1 TB úložného priestoru za 20 dolárov mesačne na používateľa (maximálne deväť používateľov). Znížená cena môže zlacniť celý obchodný plán s podporou 10 a viac používateľov za 12 dolárov na používateľa mesačne, opäť s 1 TB úložného priestoru..

4. OneDrive for Business

Vstup Microsoftu do sveta cloudového úložiska ťaží z jeho silnej integrácie s ostatnými produktmi, predovšetkým s balíkom Office. Ako vidíte v našej predchádzajúcej recenzii OneDrive, je tu viac než len integrácia do kancelárie.

onedrive-web-share-zložka

Podobne ako hlavní poskytovatelia, OneDrive for Business podporuje zdieľateľné odkazy na súbory. Ponúka však niekoľko ďalších možností ako Disk Google, s heslami a dátumami skončenia platnosti odkazov. Ponuka „zdieľané“ vám umožňuje sledovať súbory, ktoré ste predtým zdieľali, ako aj súbory, ktoré s vami zdieľajú ostatní.

Integrácia s balíkom Microsoft Office je integrovaná, hoci je obmedzená na online webové aplikácie na najlacnejších plánoch OneDrive. Ak plánujete spoluprácu s dokumentmi, OneDrive for Business umožňuje viacerým používateľom upravovať súbory a sledovať zmeny v reálnom čase.

OneDrive pre podnikateľské plány a podporu

Ak používate Windows, uvidíte OneDrive v systéme Windows 10 priamo ako priečinok úložiska (pokiaľ ste prihlásený / -á na jeho používanie). OneDrive prichádza aj s podporou mobilných aplikácií pre Android a iOS, ako aj s podporou pre MacOS, ale nie je k dispozícii žiadny klient so systémom Linux.

Ak kupujete OneDrive for Business, existuje niekoľko plánov, ktoré môžete kúpiť. Niektoré ponúkajú iba úložisko OneDrive, zatiaľ čo iné zahŕňajú prístup k úplnému balíku Office. Plán 1 ponúka 1 TB úložiska a podporu pre Office Online za 5 dolárov na používateľa mesačne. Plán 2 je podobný, aj keď ponúka neobmedzené úložisko za 10 dolárov na používateľa mesačne.

Súčasťou balíka Office 365 Business Premium je podpora balíka Office pre stolné počítače s neobmedzeným úložiskom za 12,50 dolárov na používateľa mesačne.

5. Dropbox for Business

Dropbox je známy poskytovateľ cloudového úložiska pre jednotlivých používateľov. Ako však vysvetľuje náš prehľad Dropbox for Business, verzia pre firmy obsahuje niekoľko užitočných doplnkových funkcií pre viacerých používateľov.

egnyte-vs-odkladacej schránky, odkladacie schránky, business-zdieľanie súborov

Vďaka integrácii so službou Office Online je spoločnosť OneDrive for Business dobrým konkurentom, vďaka čomu budete môcť spolupracovať na dokumentoch s ostatnými používateľmi, so schopnosťou vykonávať zmeny, ako aj pridávať poznámky a komentáre. Integruje sa tiež s radom ďalších aplikácií produktivity, čo vám umožňuje zdieľať súbory priamo do Slacku, čo z neho robí jedno z najlepších cloudových úložísk pre možnosti Slack..

Rovnako ako iné hlavné cloudové služby, môžete zdieľať prepojenia súborov s možnosťami ochrany heslom a uplynutia platnosti. Môžete tiež obmedziť sťahovanie súborov, čo vám umožní zdieľať súbory na prezeranie, ale bez možnosti ich exportovať inde.

Dropbox pre podnikové šifrovanie

Dropbox for Business používa kopírovanie súborov na úrovni bloku, takže pri aktualizácii súboru sa nahrávajú iba zmeny v súbore. Urýchľuje sa tým proces odovzdávania súborov, čím sa uľahčí spolupráca viacerých používateľov na väčších súboroch projektu.

Dropbox for Business vyjde na 12,50 dolárov na používateľa mesačne na 5 TB úložného priestoru alebo 20 USD na neobmedzené úložisko podľa plánu pre pokročilých. Neobmedzené plány ukladacieho priestoru sú dosť zriedkavé, vďaka čomu je Dropbox for Business jedným z najlepších dostupných neobmedzených poskytovateľov online úložiska.

6. Sync.com

Sync.com je jedným z našich obľúbených poskytovateľov ukladacieho priestoru, ktorý ponúka rýchlosť, bezpečnosť a jednoduché použitie za dostupnú cenu. Je to tiež naša najbezpečnejšia služba úložiska v cloude. Pravidelne sa dostáva na vrchol nášho užšieho výberu pre jednotlivých používateľov a pre podnikových používateľov môže stále ponúkať niečo, ako vysvetľuje naša recenzia Sync.com..

sync.com-sync-web-app

Firemní používatelia majú v porovnaní s typickými používateľmi servera Sync.com ďalšie možnosti zdieľania súborov, ktoré ponúkajú dátumy vypršania platnosti zdieľania, limity sťahovania a ochranu heslom. Existujú aj ďalšie oprávnenia používateľov s možnosťou povoliť iným používateľom pozvať súbory alebo zobraziť iných zdieľaných používateľov. 

Sync.com implementuje šifrovanie s nulovými znalosťami, ktoré, ako sme už vysvetlili, vám dáva kontrolu nad šifrovacími kľúčmi. Ako jedna z najlepších možností ukladania v cloude v Kanade má výhodu, že sa na ňu vzťahujú prísne kanadské zákony o ochrane osobných údajov.

Služba Sync.com neumožňuje prístup tretích strán k jej službám, ktoré sú v závislosti od vášho pohľadu nevýhodou, alebo naopak. Nie je možné integrovať sa s balíkom Office, Dokumentmi Google alebo inými platformami, takže spolupráca je dosť náročná. Preto je tento inak fantastický poskytovateľ v našom užšom výbere na ukladanie viacerých používateľov.

Plány tvorby cien Sync.com

Ako jedno z najlepších cloudových úložísk na vytváranie verzií budete prekvapení, že obchodné plány spoločnosti Sync.com umožňujú neobmedzené vytváranie verzií. To znamená, že ak sa potrebujete vrátiť späť k staršej verzii svojich súborov, môžete – bez ohľadu na to, ako ďaleko sa chcete vrátiť. Toto je k dispozícii iba pri platených programoch, pretože na bezplatné účty sa vzťahuje 30-dňový limit.

Sync.com ponúka tri ročné plány zamerané na obchodný trh. Najnižšia úroveň, iba 5 dolárov na používateľa mesačne, obsahuje 1 TB úložného priestoru pre každého používateľa. Medzitým, 4 TB úložného priestoru pre každého používateľa stojí 8 dolárov mesačne na používateľa, alebo oveľa väčšie 10 TB na používateľa je k dispozícii každý mesiac za 15 USD..

7. pCloud

Mohlo by byť trochu nespravodlivé umiestniť pCloud na dno cloudového ukladacieho priestoru. Ako vysvetľuje naša recenzia pCloud, ponúka silnú bezpečnosť a výkonné multimediálne funkcie za slušnú cenu. Rovnako ako Sync.com však nie je najlepšou možnosťou spolupráce.

pcloud-Web-share-zložiek-options

Aplikácia pCloud bez integrácie Office alebo Dokumentov Google neuľahčuje tímom, ktoré chcú pracovať na rovnakých súboroch. Zdieľanie súborov je však jednoduché, so systémom podobným Disku Google. Stačí stlačiť „zdieľať“ a vytvoriť odkaz, ktorý môžete zdieľať s ostatnými, či už chcete prezerať alebo upravovať svoje súbory. pCloud vám tiež umožňuje heslom chrániť vaše súbory a nastaviť dátumy vypršania platnosti vašich odkazov.

pCloud Bezpečnosť a ceny

Bezpečnosť je veľmi silná s pCloud, ktorý používa protokol TLS na ochranu vašich údajov počas prenosu počas procesu nahrávania. Štandardná verzia pCloud vyžaduje, aby ste zaplatili dodatočný poplatok za pCloud Crypto, ktorý pridáva šifrovanie s nulovými znalosťami, ale obchodné plány ho zahŕňajú zadarmo..

Štandardná verzia pCloud stojí 7,99 dolárov mesačne za 2 TB úložného priestoru, ale za šifrovanie s nulovými znalosťami budete musieť zaplatiť ďalších 3,99 dolárov mesačne. Bohužiaľ neexistujú žiadne štandardné plány obchodných plánov spoločnosti pCloud. Ak chcete získať osobnú ponuku, budete sa musieť obrátiť na tím predaja spoločnosti pCloud. K dispozícii je však 30-dňová bezplatná skúšobná verzia. 

Ako sme si vybrali našich poskytovateľov

Rovnaký prístup sledujeme pri každej z našich recenzií cloudového úložiska. Každý poskytovateľ porovnávame a hodnotíme z hľadiska funkcií, pričom sa zameriavame na celkovú bezpečnosť, ceny, úložnú kapacitu av tomto prípade na spoluprácu. 

Preto sme umiestnili stránky Sync.com a pCloud naspodok. Obidva sú vynikajúcimi univerzálnymi riešeniami cloudového úložiska, ale pokiaľ ide o spoluprácu, iní poskytovatelia, ako je Egnyte, poskytujú viac podnikovým používateľom..

Záverečné myšlienky

Preskúmali sme sedem najlepších úložísk v cloude pre viacerých používateľov. Väčšina z týchto poskytovateľov ponúka bezplatnú skúšobnú verziu, takže sa nemusíte báť vyskúšať službu pred nákupom, ak si nie ste istí, ktorá je pre vás vhodná..

To znamená, že s Egnyte sa nemôžete pokaziť. Ponúka bezproblémovú integráciu s balíkom Office Online a umožňuje viacerým používateľom spolupracovať na dokumentoch. Vďaka podobným funkciám boli Disk Google a OneDrive tiež vysoko hodnotené, hoci Tresorit bola služba s najvyšším umiestnením zahŕňajúca šifrovanie s nulovými znalosťami.

Skvelé produkty ako Sync.com a pCloud boli označené kvôli nedostatku nástrojov na spoluprácu, ale vďaka dobrej bezpečnosti a cenotvorbe by mohli pracovať na jednoduchom úložisku.. 

Je Egnyte pre vás služba, alebo máte vlastné odporúčania? Zanechajte komentár nižšie s vašimi myšlienkami a názormi. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me