Najlepšie cloudové úložisko pre neziskové organizácie do roku 2020

Práca pre neziskovú organizáciu je náročná, ale obohacujúca úloha. Cloudové úložisko umožňuje neziskovej organizácii ukladať a pristupovať ku všetkým svojim údajom – niektoré z nich môžu byť citlivé – bez obáv z nákupu a údržby svojich vlastných serverov. Poskytuje tiež dobrovoľníkom pracujúcim na diaľku rovnaký prístup k súborom ako ich kolegovia v kancelárii.


Pre neziskové organizácie sa chystáme hovoriť o jednom z najlepších úložísk v cloude, ale ak chcete nájsť najlepšie riešenia zálohovania pre organizácie, ako sú tieto, nezabudnite sa najprv pozrieť na naše najlepšie online zálohovanie pre neziskové organizácie..

Aký je najlepší cloudový ukladací priestor pre neziskové organizácie?

 1. Tresorit
 2. Google Cloud
 3. truhlík
 4. Dropbox Business
 5. OneDrive for Business

Existuje niekoľko skvelých možností, ktoré by vyhovovali akejkoľvek neziskovej organizácii, ale Tresorit je náš jasný favorit. Ponúka vysokú úroveň zabezpečenia vrátane šifrovania s nulovými znalosťami, ktoré pomáha chrániť vaše najcitlivejšie údaje. Poskytuje tiež zdravé zľavy skutočným neziskovým organizáciám, vďaka čomu je veľmi cenovo dostupný.

Aplikácia Google Cloud prichádza na chvíľu, ponúka bezplatné úložisko a integráciu aplikácií Google. Box, Dropbox for Business a OneDrive for Business sú navrhnuté tak, aby zohľadňovali podniky, ale neziskové organizácie môžu využívať limity úložného priestoru, zľavnené sadzby a dobrú ponuku zabezpečenia..

Pozrime sa postupne na každého poskytovateľa.

1. Tresorit

Bezpečnosť je nevyhnutná pre neziskové organizácie, a to je jeden z dôvodov, prečo sa spoločnosť Tresorit dostáva na špičku nášho zoznamu. Ako už názov napovedá a ako je podrobnejšie vysvetlené v našom prehľade Tresorit, Tresorit (z nemeckého slova „trezora“) je dátovou pevnosťou pre neziskové organizácie, pričom šifrovanie s nulovými znalosťami je jedným z najlepších poskytovateľov cloudových úložísk s nulovými znalosťami..

tresorit zabezpečenia

Vy (a vaša organizácia) máte kontrolu nad bezpečnosťou údajov, ale ďalšie dvojfaktorové overenie pomáha chrániť vaše heslo (a účet) pred možným narušením údajov. Tento prístup znamená, že v prípade straty hesla sa stratia vaše údaje a neexistuje spôsob, ako ho obnoviť.

S týmto vedomím sa budete musieť starať o bezpečnosť svojho hesla a môže vám pomôcť seriózny správca hesiel. Pozrite si nášho najlepšieho správcu hesiel pre zaokrúhľovanie malých firiem a získajte nápady. Dashblane a 1Password ponúkajú organizáciám dobré funkcie.

Tresorit je dobrá voľba aj pre mobilných dobrovoľníkov vďaka podpore aplikácií pre Android a iOS. K dispozícii je tiež webový klient na prístup k vašim údajom, ale na synchronizáciu súborov môžete použiť aj desktopové aplikácie pre Windows, MacOS a Linux..

Ceny tresoritu

Bezpečnosť Tresoritu je vynikajúca, ale ceny sú ďalším dôvodom, prečo je Tresorit našim najlepším odporúčaním. Spoločnosť verí v podporu organizácií, ktoré pracujú „smerom k vytváraniu spoločenského dobra“, a preto ponúka 50-percentnú zľavu na všetky svoje obchodné plány, ak vaša organizácia spĺňa svoje kritériá.

Táto zľava znamená, že neziskové organizácie môžu platiť 10 dolárov za používateľa mesačne za 1 TB ukladania údajov (až deväť používateľov) alebo 12 dolárov za používateľa mesačne pre organizácie s 10 a viac používateľmi..

2. Google Cloud s balíkom G

Obrovské technologické spoločnosti, ako je Google, sa tešia zo podpory charitatívnych organizácií a táto podpora zahŕňa bezplatný prístup k zbierke aplikácií a úložiska spoločnosti Google pre neziskové organizácie..

Webové rozhranie služby Disk Google

Vďaka programu G Suite pre neziskové organizácie neziskové organizácie získajú bezplatné používanie Dokumentov Google, neobmedzený počet účtov a prístup k 30 GB úložného priestoru na Disku Google, o ktorom sa môžete dozvedieť viac v našej recenzii na Disku Google. Inovovaním na balík G Suite Business je v prípade potreby k dispozícii neobmedzené úložisko.

Balík G Suite je dodávaný s podporou služby Dokumenty Google a umožňuje vašim dobrovoľníkom spolupracovať na projektoch v reálnom čase. Svoje súbory môžete zdieľať aj s ostatnými vďaka verejnému zdieľaniu súborov. Vďaka týmto funkciám je Disk Google jedným z najlepších úložísk v cloude pre viacerých používateľov.

[Google-Cloud-homepage.png]

Svoje vlastné riešenie cloudového úložiska môžete vytvoriť aj pomocou služieb Google Cloud a Storage Made Easy (pozrite si našu recenziu v službe Storage Made Easy). Vďaka tomu získate úplnú kontrolu nad svojimi údajmi, čo vám umožní spustiť vlastný súkromný a šifrovaný úložný server Google Cloud, pričom na správu súborov môžete používať stolové aplikácie Storage Made Easy a online rozhranie..

Disk Google vs. Google Cloud

Bezplatný ukladací priestor v cloude od spoločnosti Google je skvelý, existujú však niektoré nevýhody. Ak sa rozhodnete používať bezplatné úložisko Disku Google s programom G Suite pre neziskové organizácie, nebudete mať rovnakú úroveň zabezpečenia ako ostatní poskytovatelia, napríklad Tresorit.. 

Vďaka zahrnutému úložisku na Disku Google nedochádza k šifrovaniu s nulovými údajmi, čo znamená, že spoločnosť Google riadi osud vašich údajov, pretože má pravidlá ochrany osobných údajov, ktoré im umožňujú skenovať vaše súbory..

Ak sa rozhodnete pre prístup založený na infraštruktúre ako služby, budete mať viac šťastia. Vytvorením vlastného úložného servera Google Cloud získate kontrolu, čo vám umožní šifrovať súbory manuálne. Šifrovacie kľúče vášho servera budete mať aj naďalej pod kontrolou.

Rozhodnutie rozhodnúť sa pre službu Google Cloud verzus Disk Google je pre vašu organizáciu rozhodnutie, aj keď úložisko Made Easy by malo tento proces zjednodušiť, ak sa rozhodnete vytvoriť svoj vlastný úložný server..

3. Kolónka

Box je určený pre podniky, a preto ho vysoko hodnotíme ako jedno z najlepších cloudových úložísk pre podnikové riešenia a prečo 70% spoločností z 500 spoločností z oblasti Fortune využíva svoje služby. 

Uľahčuje spoluprácu s integráciou Dokumentov Google a Office Online, čo vám umožňuje spoluautorovať dokumenty a automaticky ich ukladať priamo do schránky. Viac informácií o týchto funkciách si môžete prečítať v našej recenzii.

box-web-client

Box používa 256-bitové šifrovanie AES pre údaje v pokoji, s vysokovýkonným šifrovaním TLS používaným pre prenášané údaje. Bohužiaľ, rovnako ako Disk Google, neponúka Box šifrovanie s nulovými znalosťami. 

Ak máte radi funkcie schránky, ale hľadáte silnejšiu bezpečnosť, potom na šifrovanie súborov použite produkt ako Boxcryptor. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu recenziu v nástroji Boxcryptor.

Cena za box

Rovnako ako Tresorit, aj box ponúka neziskovým organizáciám, ktoré spĺňajú jeho kritériá, dobrú zľavu. „Darované predplatné“ pre neziskové organizácie prichádza s 10 doživotnými licenciami pre program Box Starter so 100 GB bezplatného úložiska. Jediným nákladom je administratívny poplatok 84 dolárov, ktorý je pre väčšie organizácie podstatne lacnejší ako ukladanie na jedného používateľa.

Ak potrebujete viac úložiska, môžu neziskové organizácie využiť 50-percentnú zľavu na obchodné plány. Ak chcete mať neobmedzené úložisko, bude vás to stáť okolo 7,50 USD na používateľa mesačne so zľavou – to je dobrý dôvod, prečo spoločnosť Box urobila silný dojem v našom zozname najlepších najlepších poskytovateľov online úložísk..

4. Dropbox Business

Náš užší zoznam by nebol úplný bez uvedenia jedného z najväčších mien v úložisku typu cloud: Dropbox Business. Ako už bolo vysvetlené v našej predchádzajúcej recenzii Dropbox Business, ponúka užívateľsky príjemné prostredie a dobré možnosti zdieľania súborov, najmä pre väčšie organizácie. 

Je to tiež jeden z našich obľúbených poskytovateľov synchronizácie a zdieľania podnikových súborov a vďaka využitiu prenosov súborov na úrovni bloku dosahuje vysoké skóre za rýchlosť synchronizácie súborov..

Dropbox-business-web-client

Dropbox ponúka zľavy pre neziskové organizácie, aj keď neboli zverejnené. S cenovou ponukou Dropbox Business budete musieť hovoriť priamo, ale štandardnú cenu môžete použiť ako základnú hodnotu. Pri 12,50 dolárov mesačne pre každého používateľa nie je to najlacnejšie riešenie, s neobmedzenými nákladmi na úložisko až 20 dolárov na používateľa mesačne.

Zabezpečenie schránky

Je to už niekoľko rokov, čo došlo k narušeniu veľkých dát Dropboxu, ktoré ovplyvnilo viac ako 68 miliónov účtov. V súčasnosti Dropbox Business používa 256-bitové šifrovanie AES pre dáta, ktoré vlastní, a používa protokol TLS na ochranu všetkých údajov počas prepravy pred útokmi typu človek-uprostred.  

Žiaľ, žiadne šifrovanie bez vedomostí znamená, že Dropbox stále drží kľúče k vašim údajom, takže ho možno budete chcieť pred odovzdaním šifrovať..

Dropbox Business je dobrou voľbou pre tímy, čo uľahčuje prepojenie programov Microsoft Office 365 a Dropbox a umožňuje tak spoluprácu v reálnom čase. Vďaka verzovaniu môžete spoluautorom vytvárať dokumenty, spoločne vykonávať zmeny a vrátiť sa k predchádzajúcim verziám dokumentov.

5. OneDrive for Business

Pokiaľ ide o podnikové technológie, málo spoločností má dôveru viac ako spoločnosť Microsoft. Ako ukazuje náš prehľad OneDrive for Business, jeho riešenie cloudového ukladania zostáva obľúbenou voľbou pre podniky a neziskové organizácie. Dodáva sa s podporou Windows a MacOS, hoci podpora Linuxu chýba.

Rýchlejšie nahrávanie súborov sa ponúka aj vďaka synchronizácii na úrovni blokov (nazývanej „diferenciálna synchronizácia“ od spoločnosti Microsoft) pre všetky prenosy súborov, čo bolo predtým k dispozícii iba pre súbory balíka Microsoft Office..

onedrive-for-business-sync-zložka

Rovnako ako iné služby, ako napríklad Box, aj Microsoft ponúka OneDrive for Business ako dar kvalifikovaným neziskovým organizáciám. Jeho používanie nie je spoplatnené, vrátane 1 TB úložiska OneDrive a prístupu do Office Online v cene. Prístup k kancelárskym aplikáciám pre stolné počítače bude stáť trochu viac, okolo 3 dolárov za používateľa mesačne alebo 4,50 dolárov za neobmedzené úložisko.

OneDrive pre obchodné funkcie

Názov to dáva preč – v prvom rade ide o obchodný produkt. Preto je balík Office úplne integrovaný do prostredia OneDrive, čo uľahčuje otváranie a úpravy súborov z online rozhrania OneDrive. K tomuto úložisku môžete tiež pristupovať priamo z aplikácií balíka Office pre počítače a pracovať s ostatnými v dokumentoch balíka Office online.

OneDrive používa 256-bitové šifrovanie AES pre údaje v pokoji a protokol TLS v tranzite, čím sa zhoduje Dropbox pre firmy. Štandardne sa ponúka dvojfaktorové overenie, ale rovnako ako ostatní prehrávače, pre vaše súbory neexistuje šifrovanie s nulovými znalosťami.

Ako sme si vybrali našich poskytovateľov

Ak ste si prečítali naše ďalšie recenzie a porovnania v úložisku typu cloud, viete, že každého poskytovateľa starostlivo zvážime a preskúmame jeho výhody a nevýhody. V tomto prípade sme sa zamerali na najdôležitejšie atribúty pre neziskové organizácie, vrátane zabezpečenia, nástrojov spolupráce a nákladov. 

Preto je spoločnosť Tresorit na výber číslo jedna, ale bezplatné ponuky, ako napríklad Disk Google, majú vysoké skóre. Služby cloudového úložiska, ktoré neponúkajú správnu kombináciu funkcií – dokonca ani niektoré z našich veľkých obľúbených položiek, ako je napríklad Sync.com – sa nezohľadnili..

Zabezpečenie bezpečnosti citlivých neziskových údajov

Neziskové organizácie spolupracujú s celým radom rôznych spoločností a jednotlivcov. Je potrebné uložiť veľa citlivých informácií, či už ide o osobné údaje alebo finančné údaje. Preto neziskové organizácie potrebujú cloudové úložisko s najlepšími dostupnými bezpečnostnými politikami.

Veľmi žiaduce je cloudové úložisko, ktoré ponúka šifrovanie s nulovými znalosťami. Znamená to, že poskytovateľ služieb neuchováva kópiu šifrovacieho kľúča, čo mu znemožňuje prístup k vašim údajom, a to ani výberom (alebo pod nátlakom). Heslá stále zostávajú najslabším článkom, preto sa odporúča aj dvojfaktorové overenie.

Ak neziskové organizácie používajú úložisko Business Cloud Storage?

Čím menej peňazí nezisková organizácia vynakladá na obchodné náklady, tým viac môže vložiť svoj skutočný účel. Obchodné cloudové úložisko ponúka neziskovým organizáciám jednoduchý spôsob, ako sa zbaviť potreby drahých zariadení na ukladanie údajov, ako aj personálu potrebného na údržbu týchto zariadení..

Niektorí poskytovatelia cloudových úložísk ponúkajú neziskovým organizáciám zdravé zľavy, ktoré môžu overiť ich stav, čo z neho robí finančne dôvtipnú voľbu. Je dôležité mať na pamäti, že ak vaša nezisková organizácia má prísne bezpečnostné požiadavky, musíte si byť istí, že ich poskytovateľ cloudového úložiska môže splniť.. 

Záverečné myšlienky

Ktorýkoľvek z poskytovateľov na našom zozname by neziskovej organizácii poskytoval vynikajúce funkcie a ukladanie citlivých údajov, a to aj pri obmedzenom rozpočte. Tresorit je tu našou najlepšou voľbou vďaka veľkorysému určovaniu cien a je jedinou možnosťou, ako ponúkať šifrovanie s nulovými znalosťami po vybalení z krabice..

Spoločnosť Google nezostala pozadu a ponúka bezplatný ukladací priestor a prístup k ďalším produktom Google, ako je napríklad Dokumenty Google s programom G Suite pre neziskové organizácie. Vďaka službe Google Cloud a službe Storage Made Easy môžete dokonca spustiť svoj vlastný server zabezpečeného úložiska.

Ak chcete poskytovateľa s dobrými podnikovými funkciami, potom sú Box, Dropbox Business a OneDrive for Business dobrými alternatívami, pričom každá z nich má dobrú cenovú zľavu pre neziskové organizácie..

Ak ste vo svojej neziskovej organizácii použili niektorého z týchto poskytovateľov cloudového úložiska a vy zdieľate svoje vlastné názory, dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map