Najlepšie bezplatný editor videa pre rok 2020: HitFilm, Lightworks, Blender a mnoho ďalších

Editácia videa je fantastická zábava a vďaka službe YouTube je ľahké zdieľať svoje výtvory so svetom. Ak s tým chcete začať, ale ešte nie ste pripravení zaplatiť za editor videa, existuje veľa spôsobov, ako to urobiť zadarmo. Podrobnejšie sa pozrieme na softvér, ktorý je k dispozícii, aby sme našli najlepších bezplatných editorov videa.


Väčšina (ale nie všetky) nástrojov v tomto zozname má platenú verziu, ktorá ponúka ďalšie funkcie. Tieto vlastnosti sú často dobré, ale nie sú potrebné. Tieto nástroje sa dajú použiť na vytvorenie vysoko kvalitného výstupu a všetky vás môžu naučiť niečo o tvorbe filmu. Našou obľúbenosťou je HitFilm, ale všetky ostatné možnosti vás tiež zaujmú.

Aj keď existuje veľa dobrých bezplatných nástrojov, s ktorými môžete dosiahnuť skvelé výsledky, možno stojí za to pozrieť sa na platené alternatívy. Prečítajte si náš zoznam najlepšieho softvéru na úpravu videa a zistite, za čo by ste mali utrácať ťažko zarobené doláre.

Výber najlepšieho bezplatného softvéru na úpravu videa

Pri hodnotení redaktorov videa hľadáme rôzne faktory. To, čo chcete pri úprave videí, sa bude líšiť v závislosti od úrovne vašich znalostí a tiež od toho, či ich používate profesionálne alebo len pre zábavu. Bezplatné nástroje sú vhodnejšie pre začiatočníkov, ale skúsenejších editorov môže prekvapiť, čo je k dispozícii.

Funkcie definujú, čo softvér môže urobiť, preto zvažujeme jeho možnosti a skúmame, čo ponúka. Takmer všetci editori používajú časovú os s niekoľkými skladbami a poskytujú výber obrazových a zvukových efektov, ako aj textových titulov.

Mnohé ponúkajú podporu pre rôzne typy filmovania, napríklad 3D a multicam, ako aj stabilizáciu obrazu a korekciu objektívu. Vážni používatelia ocenia aj nástroje na korekciu farieb.

Funkcie nie sú dobré, ak nedokážete prísť na to, ako ich používať, a preto sa tiež pozeráme na to, aký intuitívny je softvér, ako aj na to, akú podporu vám poskytuje, keď uviaznete. Toto je obzvlášť dôležité pre tých, ktorí začínajú s úpravami videa, a ak hľadáte bezplatného editora, možno to bude aj vy.

Výkon je tiež dôležitý. Úpravy videa posúvajú hardvér na svoje limity a ak vykonávate úpravy vo vyšších rozlíšeniach, takmer určite si všimnete oneskorenia alebo spomalenia. Zvyčajne testujeme videoklipy so štandardnou veľkosťou rozlíšenia, aby sme videli, ako dobre softvér funguje. Ceníme si rýchly a pohotový softvér a neustále hľadáme chyby alebo zlyhania.

Podpora rôznych formátov importu a exportu súborov vám umožní pracovať s najširšou škálou zdrojových materiálov a exportovať na čo najviac platforiem. To má tendenciu byť slabou oblasťou bezplatných nástrojov, pričom platený softvér je komplexnejší. Väčšina softvéru vám však umožní produkovať výstup vo formáte 1080p, ktorý je však dosť dobrý na zdieľanie na weboch, ako je YouTube.

Prezrite si našu recenziu aplikácie Corel VideoStudio Ultimate a pozrite sa na škálu formátov podporovaných typickým plateným softvérom.

Kontrolujeme tiež cenu, ale tu to samozrejme nie je hlavný faktor. Niektorý softvér obsahuje voliteľné aktualizácie alebo má platenú alternatívnu verziu s ďalšími funkciami.

Aký dobrý je slobodný softvér?

Bezplatný softvér tu obsahuje niekoľko fantastických možností pre študentov a amatérov a môže sa používať dokonca aj profesionálne, hoci zvyčajne neponúka toľko funkcií ako platené nástroje. Prečítajte si našu recenziu Final Cut Pro X alebo Adobe Premiere CC, kde nájdete ďalšie informácie o najlepších dostupných platených nástrojoch.

V tejto oblasti existuje veľká konkurencia. Mnoho bezplatných nástrojov sú skrátené verzie plateného softvéru. Niektoré nástroje poskytujú hlavný softvér zadarmo a majú k dispozícii doplnky a doplnky. Dokonca aj úplne bezplatné ponuky tu často obsahujú niekoľko hitov k ich názvu, takže predpokladajte, že „bezplatné“ znamená, že s nimi nemôžete dosiahnuť veľké veci..

Našim obľúbeným softvérom zadarmo je HitFilm Express, ktorý ponúka silný výkon a má dobrú sadu funkcií. Je tiež dostatočne intuitívny pre začiatočníkov. Má platenú verziu, na ktorú môžete podľa potreby ľahko upgradovať.

Najlepšie bezplatný editor videa: HitFilm Express

HitFilm sa dodáva v dvoch verziách. HitFilm Express, bezplatná verzia softvéru, je vysoko schopný nástroj a obsahuje mnoho funkcií svojho plateného súrodenca, HitFilm Pro. 

Akékoľvek funkcie, ktoré nezahŕňajú, sa ponúkajú ako voliteľné doplnky v bezplatnej verzii, ale ak ich budete chcieť kúpiť, môžete si tiež zakúpiť celý balík 299 dolárov, pretože môžete ľahko stráviť toľkokrát, koľko je na upgrade..

HitFilm Express má celý rad špeciálnych efektov, ktoré zahŕňajú obvyklé rozostrenie a vizuálne vyladenie, ako aj veci, ako je napríklad korekcia farieb, aby sa vaše filmy stali profesionálnejšími. Niektoré pôsobivé doplnky, ako sú blesky a dážď, sú k dispozícii aj v bezplatnej verzii. 

K filmom môžete tiež pridať tituly a robiť chromatické kľúčovanie. Spolu existuje viac ako 400 efektov, a hoci to nie je až 800 v platenej verzii, nemáte dosť možností.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia HitFilm Express

Útulné a pohotové rozhranie HitFilm Express funguje dobre. Pri testovaní sme dosiahli kvalitný výstup, čo trvalo približne 60 sekúnd, aby sa vytvorila minúta záznamu 720p, pričom minúta videa 1080p trvá približne 100 sekúnd. Pri zvyšovaní snímkovej frekvencie sme mali nejaké problémy, ale nejde o prerušovač obchodov.

HitFilm Express je jedným z najjednoduchších nástrojov, ktoré sme používali, a nemali by ste mať žiadne problémy so začiatkom. Jeho rozhranie je intuitívne a čitateľné a ponuky a ovládacie prvky sú zreteľne označené. Napriek tomu sa necíti tak profesionálne zameraný ako niektoré nástroje, napríklad Final Cut Pro X alebo Adobe Premiere Pro CC.. 

Neexportuje sa na DVD alebo Blu-ray, ale môžete exportovať do rôznych populárnych formátov, ako sú MP4, MOV a AVI, a má nastavenia pre zdieľanie so službami ako YouTube a Vimeo..

Ak potrebujete pomoc s učením, ako ju používať, na YouTube nájdete množstvo inštruktážnych videí. Ak vám to spôsobí nejaké problémy, prečítajte si náš návod na odblokovanie príručky YouTube. Prečítajte si o HitFilm Express aj Pro v našej HitFilm recenzii.

iMovie

iMovie je vynikajúci softvér pre majiteľov počítačov Mac. Ak nebol súčasťou vášho počítača Mac, nájdete ho bezplatne v obchode s aplikáciami. 

best-voľný video editor, iMovie

Má prehľadné používateľské rozhranie s časovou osou dole, panel vľavo hore ukazujúci vaše klipy alebo efekty, s ktorými pracujete, a panel vpravo hore, na ktorom práve pracujete..

Ak ste na úprave videa nováčikom, s iMovie nemôžete pokaziť. Dá sa ľahko používať, ale stále má množstvo funkcií, do ktorých sa dostanete. Rovnako ako väčšina softvéru spoločnosti Apple, aj v základoch je dobrá, a orezávanie a usporiadanie klipov je veľmi jednoduché. Ak chcete veci zjednodušiť, iMovie je jednou z lepších možností.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia iMovie

iMovie má niekoľko pozadí, z ktorých niektoré sú animované. Existuje tiež veľa efektov názvu spolu s niekoľkými prechodmi na prepojenie klipov. Môžete použiť aj kľúčové efekty prehliadača Chroma.

Môžete zmeniť rýchlosť svojich filmov a stabilizovať neisté video. Ak potrebujete veci, ako je napríklad úprava 360 alebo multicam, nemáte šťastie. Ak vás však baví používanie služby iMovie a chcete ísť ďalej s úpravami videa, pozrite sa na produkt Final Cut Pro X.

Okrem štandardnej verzie iMovie pre Mac sú k dispozícii aj verzie pre zariadenia iOS. Práca na nich môže byť v porovnaní s počítačovou verziou obmedzená, ale znamená to, že môžete byť produktívny na cestách a robiť niečo kreatívne vo vlaku, aby ste mohli pracovať.

iMovie vám umožňuje zdieľať videá priamo so službami ako Facebook, YouTube a Vimeo. Dokáže spracovať 4K video, aj keď nemá obrovský výber možností výstupu. iMovie tiež podporuje ClassKit, systém spoločnosti Apple, ktorý umožňuje učiteľom prideliť prácu študentom.

LightWorks

Lightworks sa účtuje ako profesionálny editor pre všetkých. Ľahko sa sťahuje a nastavuje, vyžaduje, aby ste svojmu počítaču pri spustení poskytli jedinečný identifikátor, čo je užitočné pre skupiny ľudí pracujúcich na rovnakom súbore alebo klipoch. Bezplatná verzia vám umožňuje vyskúšať si sedem dní pred registráciou, nemusíte však platiť.

Ak pracujete v skupine online, prečítajte si nášho sprievodcu najlepšími softvérovými nástrojmi virtuálneho tímu. Ak nie, pozrite si výhody práce na diaľku.

Lightworks sa dá ľahko ovládať pomocou intuitívnych a jednoduchých ovládacích prvkov, ale používa sa aj na mnohých významných filmoch vrátane Pulp Fiction, Heat a The Wolf of Wall Street..

S rastúcim počtom filmov oceníte rad filtrov a možností zoradenia v knižnici médií. Ak chcete triediť stovky klipov, Lightworks je dobrý výber nástroja. So všetkými týmito klipmi sa tiež hodí najlepšie cloudové úložisko pre video.

Neexistuje ponuka pomocníka v aplikácii, ktorá je hanbou, ale existuje používateľská príručka na stiahnutie spolu s niekoľkými príručkami na jej webových stránkach, ktoré zahŕňajú aj fórum. Ak potrebujete ďalšiu pomoc, na YouTube sú návody.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Lightworks

Lightworks má klzné a posuvné nástroje, ktoré vám uľahčia správne načasovanie. Jeho rezací systém je však trochu zložitý na použitie a jeho používateľské rozhranie má občasné problémy, ako sú ponuky, ktoré sa objavujú čiastočne mimo obrazovky.

Má vynikajúce funkcie nastavenia farieb, ktoré vám umožňujú vyladiť vzhľad vašich filmov. To je tiež dobré v názve a jednoduché 3D efekty. Má veľa filtrov vizuálnych efektov, vrátane chromátovania a rôznych možností štylizácie. Väčšina jeho filtrov obsahuje podrobnú skupinu možností, vďaka čomu ich môžete podľa potreby naladiť.

Okrem svojej bezplatnej verzie má Lightworks ponuku „pro“ za 437,99 dolárov, ktorá obsahuje ďalšie funkcie, ako napríklad výstup 4 kB a vylepšené vizuálne efekty..

best-voľný video editor LightWorks

Lightworks je vysoko kvalitný nástroj s množstvom funkcií, aj keď jeho bezplatná verzia má určité obmedzenia. Je k dispozícii pre Windows, Mac a Linux.

mixér

Blender, ktorý je známy predovšetkým svojimi 3D grafickými schopnosťami, obsahuje aj funkcie na úpravu videa. Existuje už od roku 1998 a je bezplatným a otvoreným zdrojom, takže si môžete sami upraviť kód, ak chcete. Má veľkú a užitočnú komunitu pripravenú ponúknuť podporu ostatným používateľom.

best-voľný video editor miešačku

Blender umožňuje vykonávať základné úpravy videa, čo vám umožňuje importovať klipy, potom ich vystrihnúť a usporiadať podľa potreby. Možno budete musieť vyhľadať základné funkcie, aby ste mohli začať. Napríklad kliknutím pravým tlačidlom myši vyberiete a pretiahnete klipy a stlačením klávesu „K“ urobíte rezy, čo nie je na prvý pohľad zrejmé. Akonáhle ste na to prišli, môžete s tým veľa urobiť.

Okrem toho, že je schopný video editor, je Blender vynikajúcim nástrojom pre 3D modelovanie a animáciu. Už sme sa o tom dozvedeli v našich článkoch o najlepšom softvéri na 3D modelovanie a najlepšom softvéri na 3D grafiku.

Ak chcete pracovať v 3D a potom animovať svoje výsledky, je Blender ideálny. Ak však pracujeme zväčša s kamerovým záznamom, nie je to tak. Ak chcete získať predstavu o tom, čo robí Blender najlepšie, pozrite sa na výber jeho výstupu.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči mixér

Mixér je obmedzený a nie príliš intuitívny, ale existuje veľa dobrých návodov vysvetľujúcich, ako ho používať. Jeden z sprievodcov, ktorých sme sa zmienili, spomínal pomocou nástrojov príkazového riadku na kombinovanie zvukového a obrazového výstupu, takže ak hľadáte niečo jednoduché a ľahko použiteľné, Blender nie je najlepšou voľbou.

Video stopy môžete upraviť pridaním efektových prúžkov vrátane transformácií, úprav farieb a niekoľkých ďalších. Je to výkonný systém, aj keď je ťažké ho zistiť. K dispozícii sú tiež úpravy zvuku, napríklad hlasitosť, výška tónu a panoráma.

Blender nie je najsilnejším všeobecným editorom v okolí, ale jeho možnosti videa sú iba jednou časťou vynikajúceho celkového balíka, ktorý sa oplatí preskúmať, ak ste kreatívne naklonení. Je to tiež najlepšia voľba, ak vás zaujíma 3D animácia.

Wondershare Filmora9

Wondershare Filmora9 je ďalší dobrý bezplatný nástroj. Je ľahké ho používať a ponúka veľký výber nástrojov, ak ste na strihu videa nováčikom, má však množstvo funkcií pre pokročilejších používateľov..

Filmora9_004

Jednoduché ovládanie a užitočné skratky uľahčujú základné úpravy. Môžete snímať zábery priamo z fotoaparátu a nahrávať zvuk z mikrofónu, čo vám pomôže pracovať rýchlo.

Má veľa funkcií pre bezplatný nástroj a dokáže spracovať 4K úpravy, ako aj nástroje pre akčné kamery a chroma kľúčovanie. Má tiež stovky špeciálnych efektov, s ktorými si môžete zahrať. Obsahuje veľa zvukových efektov a hudobných stôp. Môžete tiež vykonať rôzne úpravy zvuku, ladenia hlasitosti a výšky tónu, napríklad.

Rovnako ako väčšina nástrojov, aj úpravy sú založené na časovej osi viacerých skladieb. Môžete mať viac ako 100 video a 100 zvukových stôp, čo vám umožní pracovať na veľkých projektoch. Nemá však úpravy v rozsahu 360 alebo viac kanálov. Máte však veľa možností exportu a môžete ich publikovať na DVD, ale nie na Blu-ray.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Wondershare Filmora9

Veľkou nevýhodou bezplatnej verzie je skutočnosť, že k videám, ktoré vytvára, vytvára vodoznak. Vďaka tomu je efektívne nepoužiteľný na komerčné účely, hoci je pre vás prijateľné, ak publikujete na YouTube alebo filmujete pre priateľov.

Predchádzajúce verzie mali užitočný režim storyboardov, ktorý vám poskytuje prehľad o vašom filme, bohužiaľ je však v tejto verzii preč.

Stále je užitočné, ak chcete softvér vyskúšať, dozvedieť sa viac o strihu videa alebo si len tak urobiť zábavu pre zábavu. Ak sa rozhodnete, že sa vám bude páčiť, môžete vždy upgradovať na platenú verziu za 69,99 dolárov. Ponúka tiež plán predplatného. Existuje tiež veľa voliteľných aktualizácií, ktoré sa platia osobitne.

Wondershare Filmora9 je k dispozícii pre Windows a Mac. Prečítajte si o tom viac v našej recenzii Wondershare Filmora9.

Čestné uznania

Ak vás zaujíma, čo ešte existuje, tu je niekoľko ďalších možností bezplatnej úpravy videa, ktoré nehodnotíme tak vysoko ako naše najlepšie tipy, ale stojí za to poznať ich..

Riešenie DaVinci

DaVinci Resolve je ďalší nástroj používaný profesionálmi a používa sa pre filmy ako Prometheus a Star Wars: The Last Jedi. Je vynikajúci pri základných úpravách a korekciách farieb, ale je menej silný vďaka efektom vo voľnom vydaní.

Je to populárny nástroj s viac ako dvoma miliónmi používateľov. Zatiaľ sme ho neskúmali, má však dobrú povesť a stojí za to sa naň pozrieť.

Jeho bezplatná verzia je dobrá, ale ak sa rozhodnete pre upgrade na platenú verziu 299 dolárov, získate viacužívateľské funkcie, 3D nástroje a rôzne doplnky, spolu so širším výberom efektov. Je k dispozícii pre Windows, Mac a Linux.

VideoPad

VideoPad je nástroj na úpravu videa vyrobený spoločnosťou NCH Software. Spoločnosť NCH tiež vytvorila program Prism, ktorý sa radí na popredné miesto v našej najlepšej zostave video konvertorov.

Jeho rozhranie je datované a výkon nie je vynikajúci. Produkuje však kvalitný výstup a má niekoľko pekných doplnkov, napríklad skryté titulky pre sluchovo postihnuté publikum.

Je zadarmo na nekomerčné použitie. Jeho domáca verzia stojí 60 dolárov a hlavná edícia stojí 99 dolárov. V čase písania je však 50-percentný predaj, takže dajte pozor na ponuky. Musíte nájsť aj podrobný odkaz na bezplatnú verziu. Zistili sme, že program VideoPad je primeraný, ale neobvyklý. Prečítajte si viac v našej videopadovej recenzii.

VSDC

VSDC je úplne zadarmo editor, ktorý vás nebude stáť nič. Na rozdiel od väčšiny editorov tu nemá rozšírenejšiu platenú verziu. Jediná vec, ktorú účtuje, je podpora, ale to je lacné za 10 dolárov.

Má niekoľko užitočných funkcií, vrátane chroma kľúčovania. Umožní vám pracovať v 4 kB a môže exportovať do rôznych formátov, ako aj zdieľať weby ako YouTube, Facebook a Vimeo..

Okrem bezplatného editora videa má bezplatný editor videa VSDC k dispozícii aj softvér na nahrávanie obrazoviek a snímanie videa, ktorý vám v prvom rade pomôže vygenerovať zábery.. 

Ak máte záujem o streamovanie videa, mali by ste si pozrieť našu najlepšiu príručku VPN pre streamovanie, ktorá vám pomôže bezpečne to urobiť.

Záverečné myšlienky

Ako sme videli, existuje mnoho vynikajúcich nástrojov na úpravu videa, ktoré nestoja nič. Tieto programy sú prekvapivo schopné. Nemusí byť tak bohaté na funkcie ako platený softvér, ale zahŕňajú efekty, prechody a korekciu farieb spolu so základnými funkciami úprav.

Niektoré z nich boli použité na vytváranie ocenených filmov, takže ak ich vyskúšate, budete používať rovnaké nástroje, aké majú profesionáli, a kto vie, zručnosti, ktoré získate, vás môžu posunúť na cestu k sláve Hollywoodu , Ak nie, mali by ste sa aspoň vyskúšať vyskúšať si ich.

Keď nájdete správneho editora videa, možno by bolo vhodné vyriešiť nejaké cloudové úložisko alebo sa pozrieť na najlepší softvér na správu projektov, ktorý vám pomôže pri organizovaní vašich projektov..

Ak ste vyskúšali niektorého z týchto editorov alebo poznáte iných, povedzte nám to v komentároch. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map