Najlepšie aplikácie pre produktivitu do roku 2020: Dosiahnutie dokončenia, rýchle

Všetci sme tam boli. Sadnete si za svoj pracovný stôl a prisaháte, že budete produktívny, ale skôr ako to budete vedieť, deň je preč a vy ste premrhali aspoň polovicu z toho, keď ste si online prečítali správy a svoj informačný kanál v sociálnych médiách. Existuje však veľa spôsobov, ako tomuto potápačskému pocitu zabrániť, a my ich prejdeme výberom najlepších aplikácií pre produktivitu. Väčšina z nich je tiež zadarmo.


Kofeín, telefonické oznamy, diery v králičom internete, neporiadok a oneskorené stretnutia sú súčasťou neobmedzeného množstva malých rozptyľujúcich časových prieťahov, nehovoriac o čase, ktorý potrebujete na to, aby ste sa znova sústredili. Všetci vás môžu dostať k časovému ponoru, ale akonáhle identifikujete odchýlky, môžete obísť, kontrolovať a vyhnúť sa im navždy..

Pomocou aplikácií na zvýšenie produktivity môžete zabíjať tie otravné sily, ktoré jedia do vašich najproduktívnejších hodín, a každú pracovnú hodinu si môžete uvedomiť malé výhry.

Od aplikácií na vytváranie poznámok, cez časovače a zoznamy úloh, sme zaokrúhlilo naše obľúbené aplikácie nahor, aby ste boli produktívny.

Čo sú to aplikácie produktivity?

Väčšina úloh má niekoľko spoločných úloh, napríklad plánovanie, plánovanie a vedenie poznámok. Produktivita je o tom, ako urobiť viac, a preto existujú aplikácie na zvýšenie produktivity. Usporiadajú vaše úlohy a pomôžu vám urobiť veci za kratší čas.

Aplikácie produktivity sú doplnky, ktoré používate spolu so svojimi základnými nástrojmi špecifickými pre danú úlohu, takže môžete plánovať svoje úlohy, ukladať poznámky pre ľahký prístup, spravovať svoj čas lepšie a pracovať bez papiera. Najlepšie aplikácie produktivity fungujú naprieč platformami, ako sú napríklad stolné počítače, webové a mobilné zariadenia, takže môžete zvýšiť svoju výkonnosť, či už pracujete na mieste alebo na diaľku.

Zaokrúhlili sme najlepšie aplikácie v oblasti produktivity, ktoré vám môžu pomôcť pri plánovaní a spolupráci na projekte, správe času, písaní poznámok a vytváraní zoznamov úloh..

Projektový manažment a spolupráca

Aplikácie produktivity menia spôsob, akým tímy na pracovisku spájajú veci.

Aplikácie pre riadenie projektov a spoluprácu pomáhajú tímom sledovať ich prácu a zároveň im poskytujú prehľad o pohyblivých častiach projektu. Týmto spôsobom je potrebné menej stretnutí a zamestnanci vedia, kto je zodpovedný za akú úlohu, časové harmonogramy a či bola práca dokončená.

Trelly

Ak ste oboznámení so systémom založeným na kanbanových kartách, zistíte, že je Trello ľahko použiteľný pre vaše každodenné úlohy a riadenie projektov. Ak sa chcete o tomto prístupe dozvedieť viac, prečítajte si nášho sprievodcu o tom, ako používať kanbanovú dosku.

Vďaka jednoduchému rozhraniu pozostávajúcemu zo stĺpcov a kariet je ideálny nástroj na začatie základného riadenia projektov pre jednotlivcov a malé tímy.

Produktivita Trello

V porovnaní s tradičnými nástrojmi na riadenie zdrojov a sledovanie pokroku smerom k konkrétnym dátumom ukončenia je Trello flexibilnejšia a voľnejšia. Môžete ho použiť na správu prebiehajúcich pracovných postupov a jednotlivých projektov pomocou ľahko zrozumiteľných kariet a kariet.

Každá karta, ktorá zvyčajne predstavuje úlohu v zozname úloh, má možnosti pridať prílohy k súborom, obrázky, hypertextové odkazy, termíny splatnosti a mnoho ďalších. Po dokončení karty alebo karty ju môžete skryť pred denným zobrazením a mať stále prístup k nej, kedykoľvek ju potrebujete.

Trello ponúka veľkorysú bezplatnú vrstvu, ktorá obsahuje neobmedzené rady, používateľov a karty, ale obmedzuje vás na veľkosť súboru 10 MB, 10 tímových dosiek a jedno „zapnutie“ alebo integráciu na jednu dosku. Má desktopové aplikácie pre Windows a MacOS, ale môžete ich používať aj na cestách s aplikáciami pre Android a iOS.

Trello sa nám veľmi páči, ako si môžete prečítať v našej úplnej recenzii Trello. Je dobré v tom, čo robí, aj keď je základné.

Môžete si vyskúšať Trello zadarmo. Prihláste sa na to alebo si prečítajte našu príručku pre začiatočníkov Trello, kde nájdete tipy, ako začať.

V tímoch sa cenové hladiny Trello rýchlo zvyšujú. Plán obchodnej triedy je 9,99 dolárov na používateľa mesačne, s limitom veľkosti súboru 250 MB a neobmedzeným počtom tímových rád. Podnikový plán začína na 20,83 dolárov na používateľa mesačne pre najmenej 20 používateľov. Ponúka limit veľkosti súboru 250 MB, neobmedzené množstvo dosiek a pokročilé bezpečnostné nástroje a prispôsobenia.

Trello je najlepšia voľba, ak pre svoj tím potrebujete jednoduchú a bezplatnú dosku pre kanban.

Asan

Asana je užívateľsky prívetivá aplikácia, ktorá kombinuje prvky ukladania súborov, spolupráce a riadenia projektov do jednej platformy, takže môžete spravovať svoje úlohy v tíme. Bolo to medzi prvými nástrojmi na pracovisku, ktoré poskytli úvodné informácie, pomohli tímom sledovať úlohy a prebiehajúcu prácu a zároveň podporovať spoluprácu a komunikáciu.

Je to solídny a ľahko použiteľný nástroj s jednoduchým rozhraním, ktorý pracuje s projektmi, ktoré nie sú príliš zložité, čo je obrovský predajný bod pre ľudí, ktorí začínajú so softvérom na riadenie projektov..

Hlavné zobrazenie je zoznam úloh, do ktorých môžete pridať ďalšie podúlohy, aby ste ich ďalej rozdelili. Môžete sledovať, čo robí každý člen tímu, vytvárať zoznamy úloh pre prebiehajúcu prácu, posielať žiadosti kolegom a nastavovať pripomenutia pre nadchádzajúce termíny. Umožňuje tiež komentovať príspevky v aplikácii.

Asan

Ako budete čítať v našej recenzii Asana, môžete svoje projekty usporiadať vo formáte tabuľky alebo zoznamu a ak potrebujete rýchlo nájsť minulé úlohy, funkcia vyhľadávania s tým môže pomôcť.

Na rozdiel od spoločnosti Trello, ktorá má obmedzenia veľkosti súboru, vám Asana poskytne neobmedzený úložný priestor pre vaše prílohy k súborom, takže je to tiež efektívny spôsob, ako zostať superorganizované a spravovať projekty. Môžete si prečítať, ako sa tieto dva porovnávajú v našom porovnaní Trello vs. Asana.

Šikovným prvkom sú oslavy, ktoré môžu byť jednorožcovými, farebnými pop-up oknami alebo narwhalmi, ktoré prechádzajú vašou obrazovkou ako odmena, kedykoľvek sa dokončí úloha. Pomáha vám to zostať produktívnym v práci. Ak sa chcete naučiť, ako používať softvér, prečítajte si našu príručku pre začiatočníkov Asana.

Oslava Asany

Ak uvažujete o Asane, môžete začať s použiteľnou bezplatnou úrovňou, ktorá je ideálna ako rýchly zoznam úloh alebo riadenie osobných projektov, ale má tímový limit 15 používateľov..

Ak však potrebujete viac funkcií, môžete upgradovať na platené plány spoločnosti Asana. Začínajú na 9,99 dolárov na používateľa mesačne pre prémiový plán, pohybujú sa až na 19,99 dolárov na používateľa mesačne na podnikateľský plán a prechádzajú na vlastné ceny pre balík Enterprise, ktorý ponúka prioritnú podporu a vyššiu bezpečnosť..

Trello a Asana sú spoľahlivé nástroje na riadenie projektov, existuje však niekoľko ďalších skvelých možností, ktoré nájdete v našom článku o najlepšom softvéri na riadenie projektov. Ak je prístup spoločnosti Trello pre vás príliš obmedzený, prečítajte si našu Wrike recenziu alebo monday.com review. Vďaka prehľadným rozhraniam a štandardným funkciám riadenia projektov je práca jednoduchá a ľahšia.

Časový manažment

Vytváranie zlých návykov je ľahké a keď sú hlboko zakorenené, je ťažké ich prekonať. Trochu vonkajšej pomoci vás niekedy môže dostať späť na cestu a stráviť čas lepšie. Aplikácie na správu času vám pomôžu zorganizovať a čo najlepšie využiť váš čas.

Timewarp

Timewarp vás automaticky teleportuje na produktívnu webovú stránku vždy, keď navštívite webové stránky, ktoré vás rozptyľujú, napríklad sociálne médiá alebo online spravodajské weby..

Je to jednoduchá, ale účinná aplikácia, ktorá vám neustále pripomína, aby ste prestali odkladať nastavením „červí diery“, ktoré presmerujú vaše požiadavky na rušivé webové stránky na produktívne..

červí diera

Ak uviaznete na Instagrame pri pohľade na rodinné fotografie alebo komentáre k vašim posledným nahraným videám, Timewarp vám pripomenie, kde ste boli predtým, ako vás rozptyľuje, a vráti vás na produktívnejšiu webovú stránku, ako je kalendár alebo online zoznam úloh..

Môžete si vytvoriť červiu dieru pre neproduktívne webové stránky, takže kedykoľvek zadáte odkaz na jeden, budete presmerovaní na produktívny web. Týmto spôsobom nestratíte čas.

Rozšírenie Google Chrome môže tiež zobrazovať čas, ktorý každý deň trávite na každom webe, a môžete mu nechať ukázať motivačné ponuky, ktoré vám pomôžu zostať pri práci viac a menej odkladať..

Po inštalácii aplikácie Timewarp zvážte, na ktorých webových stránkach strácate čas a čo by ste s tým mohli robiť. Potom stanovte príslušné pravidlá, na ktoré sa majú odkazy presmerovať.

Timewarp šetrí čas

Aj keď je tento nástroj voľný, má niekoľko nevýhod, napríklad obmedzené funkcie. Navyše neexistuje časovač na blokovanie konkrétnych domén webových stránok na definované časové obdobie. Taktiež vám neumožňuje zadať adresy URL webových stránok a funguje iba s webovým prehliadačom Chrome.

Produktivita Owl

Produktivita Owl je rozšírenie, ktoré funguje ako Timewarp, okrem toho, že vás nemôže presmerovať späť na produktívne webové stránky. Namiesto toho blokuje prístup k webovým stránkam, ktoré pridáte do svojej čiernej listiny, čím vám zabráni, aby ste sa na ne pozerali počas svojej pracovnej doby.

Produktivita Owl

Sova vás sleduje na každú stránku, na ktorú idete, len preto, aby ste neboli v pokušení nechať svoje úlohy v poriadku. Kedykoľvek zadáte webovú stránku v zozname „neposlušné“, sova prejde po stránke a zavrie vaše karty, aby vás zachránila pred klesaním.

Týmto spôsobom môžete povoliť webové stránky súvisiace s prácou a blokovať známe webové stránky, ktoré strácajú čas. Ak si chcete vyhradiť rekreačné hodiny, môžete si ich naplánovať a sova sa v tom čase nebude obťažovať.

Hnev súdnej sovy vám pomôže zamerať sa na to, čo musíte urobiť, a vy sa budete časom vyhýbať rušivým webovým stránkam..

Medzi ďalšie pozoruhodné nástroje na správu času, ktoré stoja za zmienku, patria StayFocusd a Toggl, ktoré sú tiež rozšíreniami prehliadača Chrome. StayFocusd je ideálny pre osobné použitie, zatiaľ čo Toggl je dobrá voľba pre tímy. Možno nebudete potrebovať všetky funkcie Togglu, ale ukáže vám, ako dobre dosahujete ciele na časovej osi..

Písanie poznámok

Inšpirácie a nápady môžu zasiahnuť kdekoľvek, preto potrebujete aplikáciu na zapisovanie poznámok, ktorá všetko spojí dohromady. Či už ide o zdĺhavú esej, rýchle pripomenutie alebo zoznam úloh, aplikácie na vytváranie poznámok vám poskytujú priestor na pridanie všetkého, čo vám môže pomôcť s vašimi projektmi.

Evernote

Evernote je šikovná aplikácia na vytváranie poznámok, ktorá vám uľahčuje vytváranie poznámok a ich usporiadanie do poznámkových blokov.

Evernote

Medzi jeho vlastnosti patrí väčšina nástrojov na formátovanie textu v textovom procesore a bežné písma, ako aj schopnosť vkladať médiá, pripájať súbory a dokonca nahrávať hlasové poznámky. Svoje poznámky môžete tiež označiť štítkami a pomocou vlastných značiek ich zoradiť na neskoršie použitie. Poznámky môžu byť zviazané spolu s krížovými odkazmi, rovnako ako pri osobných webových stránkach.

Evernote spravuje šifrovanie, podporuje ho však Saferoom, doplnok tretej strany, ktorý vám umožňuje súkromne šifrovať prenosné počítače pomocou hesla, ktoré poznáte iba vy. Viac sa o tom dočítate v našej podrobnej recenzii Evernote.

Aj keď má vynikajúcu počítačovú aplikáciu, Evernote je užitočnejšia pre používateľov tabletov a phabletov. Väčšina používateľov uprednostňuje svoju bezplatnú verziu, môžete však prejsť na niektorý z jej dvoch platených programov. Evernote Premium ponúka 10 GB mesačne za 7,99 dolárov a spoločnosť Evernote Business stojí 14,99 dolárov za používateľa mesačne a poskytuje 200 GB plus 2 GB na používateľa.

Jedna poznámka

Microsoft OneNote nemá niektoré užitočné funkcie spoločnosti Evernote, ale stále patrí medzi najlepšie aplikácie na vytváranie poznámok na trhu. Prečítajte si našu recenziu OneNote a zistite prečo.

Aplikácia OneNote umožňuje flexibilne a presne vytvárať poznámky, pretože napodobňuje skutočný list papiera v notebooku. Ak ste študenti, ktorí by radšej počúvali, ako písali a umiestňovali text kdekoľvek v poznámke, môžete znova vytvárať slová a schémy, zaznamenávať videozáznamy, prednášať v triedach..

Webový stroj na strihanie, ktorý vám umožňuje ukladať stránky do aplikácie OneNote a pridávať výzvy alebo anotácie, aby vám pripomenul, prečo sú výstrižky z výskumných stránok k dispozícii ako rozšírenie prehliadača. Ponúka tiež študentom a učiteľom bezplatné predplatné balíka Office 365 s platnou e-mailovou adresou školy plus 1 TB cloudového úložiska.

Na rozdiel od spoločnosti Evernote, ktorá ponúka neobmedzené úložisko vo všetkých svojich plánoch, ponúka OneNote iba 5 GB úložného priestoru vo svojej bezplatnej verzii, takže vaše mediálne súbory a dokumenty zdieľajú tento priestor. To znamená, že môžete získať až 1 TB za iba 6,99 dolárov mesačne a získať Office 365 zadarmo. Prečítajte si našu recenziu služby OneDrive a získajte komplexnejší pohľad na najlepšie funkcie úložiska v cloude, ktoré ponúka.

Medzi ďalšie nástroje, ktoré môžete použiť na zapisovanie poznámok, patrí Google Keep, ktorý nie je taký výkonný ako Evernote alebo OneNote. Nemá užitočné nástroje, ako sú notebooky, funkcie na formátovanie textu, klient pre stolné počítače ani možnosť pridávať prílohy k súborom..

To znamená, že je ideálny na uchovávanie pripomienok, hlasových poznámok a nahrávanie nečakaných zábleskov inšpirácie za behu. Ak chcete získať viac možností, prečítajte si našu recenziu najlepších aplikácií na vytváranie poznámok.

Zoznam úloh

Mnoho ľudí používa na zostavenie svojich zoznamov úloh pero a papier, existuje však niekoľko aplikácií, ktoré môžu pomôcť pri sledovaní úloh. Vybrali sme najlepšie aplikácie v zozname úloh, takže sa nemusíte snažiť nájsť tú správnu pre danú prácu.

Todoist

Todoist je cloudová aplikácia na viacerých zoznamoch úloh, ktorá vyvažuje výkon jednoduchosťou.

Slúži na osobné použitie na spravovanie jednoduchých každodenných úloh alebo na prácu prebiehajúcu v tíme. Páčia sa nám farebné priestory, ktoré vám poskytuje na správu osobných alebo pracovných úloh.

Todoist

Aj keď nejde o najjednoduchšie použitie alebo o najsilnejšiu aplikáciu, môžete ju spustiť na akejkoľvek platforme, ktorá je jej najsilnejším predajným miestom a pravdepodobne preto, že má viac ako 10 miliónov používateľov..

Do priečinka doručenej pošty môžete rýchlo pridať úlohy a presunúť ich do súvisiacich projektov, nastaviť dátumy splatnosti a dostať upozornenia, keď sa každá úloha dokončí. Všetky tieto funkcie sú k dispozícii zadarmo, ale ak chcete pridať vlastné filtre a štítky alebo prílohy, musíte sa prihlásiť na odber plateného plánu..

Todoist Premium stojí 3 doláre mesačne a poskytuje menovky, pripomenutia, filtre, možnosti vkladania súborov a komentárov k úlohám, automatické zálohovanie, synchronizáciu kalendára, správy o trendoch produktivity a ďalšie. Todoist Business stojí 6 dolárov na osobu a mesiac, ale prichádza s 30-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou a do funkcií Premium pridáva tímovú schránku na doručenie správ a úlohy členov..

Any.do

Ak zabudnete používať úlohy, Any.do s tým pomôže.

Uľahčuje a zrýchľuje pridávanie úloh a ich usporiadanie do zoznamov s termínmi splatnosti. Jeho funkcia „naplánovať môj deň“ vás núti naplánovať si, keď dokončíte každú úlohu, aby ste si pamätali, ako sa veci majú dokončiť. Môžete si zapisovať úlohy, programy schôdzí, pripomienky a dokonca aj poznámky, či ste offline alebo online.

any.do

Any.do sa integruje do kalendárov Google a Outlook, takže si môžete prezerať svoje úlohy a schôdzky na jednom mieste a získať rýchly prístup k svojmu zoznamu z ľubovoľného mobilného zariadenia alebo z webu.

Rozšírenie prehľadávača vám pomôže zvýšiť denný vstup a výstup. Môžete ju použiť zadarmo alebo platiť za 2,99 dolárov mesačne za prémiovú verziu, aby ste získali viac funkcií, ako je napríklad farebné kódovanie, opakujúce sa úlohy a pripomienky k miestu..

Todoist a Any.do nie sú jediné zoznamy úloh, ktoré môžete použiť. Existuje nekonečný zoznam aplikácií, ktoré sú schopné robiť zoznam, napríklad Wunderlist, ktorý je užívateľsky prívetivý a naprieč platformami. Jeho bezplatná verzia vám poskytuje prístup ku všetkým funkciám. Pomáha vám to aj pri organizácii a spolupráci s ostatnými, ak pracujete s tímom.

Záverečné myšlienky

Produktivita je široká oblasť s veľkým výberom aplikácií, ktoré vás môžu zamerať na úlohy, ktoré sú pri ruke, a zmeniť váš osobný život alebo váš tím. Náš zoznam aplikácií zameraných na produktivitu sa zameriava na špecializované nástroje, ktoré môžete použiť na začatie práce, ale vyššie uvedené úlohy zvládne veľa iného softvéru.

Správcovia hesiel, ktorí šifrujú a ukladajú vaše heslá, takže môžete rýchlo odkazovať na každú webovú stránku, na ktorú sa zaregistrujete, sú tiež vynikajúcimi aplikáciami, ktoré šetria čas a zvyšujú produktivitu. Ak ju potrebujete, pozrite si náš zoznam najlepších správcov hesiel.

V tomto priestore nie sú žiadne skutočne zlé nástroje. Podobne ako Trello, Todoist a Evernote, väčšina poskytuje mobilné aplikácie, ktoré fungujú dobre v systémoch Android a iOS. Bez ohľadu na to, s ktorou aplikáciou pracujete na základe oblastí, ktoré by ste chceli vylepšiť, nájdete niečo, čo vám vyhovuje. Navyše, všetky nástroje tu prichádzajú s bezplatnou verziou alebo bezplatnou skúšobnou verziou, takže sa môžete ľahko zaregistrovať a vyskúšať ktorýkoľvek z nich.

V sekcii nižšie nám napíšte komentár a povedzte nám, či ste vyskúšali niektorú z našich tipov alebo ktoré aplikácie vás udržujú najproduktívnejšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map