Najlepšie alternatívy Trello v roku 2020: Keď Kanban nemôže

Trello je vynikajúci nástroj, ktorý prechádza hranicou medzi riadením projektu a úloh. Umožní vám rýchlo vytvárať a prideľovať úlohy, čo uľahčuje správu projektov. Nie je to však dokonalé, preto sa pozrieme na to, čo môže konkurencia ponúknuť, pretože považujeme za najlepšie alternatívy spoločnosti Trello.


Softvér na riadenie úloh a projektov má veľa spoločného. Ak sa chcete dozvedieť viac o rozdieloch, prečítajte si článok o riadení úloh verzus projektový manažment, kde veci podrobnejšie rozoberáme.

Pozrime sa na nástroje, ktoré sú podobné Trellu, spolu s niektorými, ktoré sú jednoduchšie a iné, ktoré sú pokročilejšie. To vám poskytne niekoľko možností a umožní vám vybrať si tú, ktorá má funkcie, ktoré sa vám páčia.

Ak na vytváranie poznámok a pripomienok používate iba program Trello, pozrite sa na najlepšie aplikácie na vytváranie poznámok pre nástroje, ktoré sú na to určené.

Najlepšie alternatívy Trello z roku 2020

Čo pre vás robí Trello

Trello je aplikácia založená na kanbanoch, ktorá vám umožňuje vytvárať úlohy a umiestňovať ich do stĺpcov. Po dokončení úloh potom úlohy presuniete medzi stĺpcami zľava doprava.

To vám dáva veľa spôsobov, ako si ho prispôsobiť. Prostredníctvom systému „power-up“ môžete zmeniť pozadie a získať ďalšie funkcie. Existuje veľa power-ups, ale Butler stojí za zmienku. Umožňuje vám vytvárať tlačidlá, ktoré vykonávajú úlohy automaticky.

Trelly-sluha

Butler je skvelý nástroj na vykonávanie opakujúcich sa úloh a ak ho správne použijete, môže vám ušetriť veľa času. Prečítajte si našu recenziu spoločnosti Trello a získajte viac informácií o softvéri. 

Ak nie ste oboznámení s prístupom kanban, náš návod na používanie sprievodcu tabuľkou kanban ide nad základy. Ak máte problémy s Trello, pozrite si nášho sprievodcu pre začiatočníkov Trello.

Ak to pre vás nie je celkom správne, existuje veľa alternatív.

Čo môžu iné nástroje vylepšiť?

Ak chcete účinnú a jednoduchú dosku kanban, nemôžete robiť oveľa lepšie ako Trello, ale sú tu veci, ktoré by ste mohli chcieť, aby neponúkala.. 

Aj pokročilé funkcie spoločnosti Trello sú prémiové. Jeho rozšírenie vyžaduje, aby ste sa zaregistrovali na platený program, ak používate viac ako jeden na jednu dosku. Jeho bezplatný plán je však jedným z najlepších. Pozrime sa, čo treba zvážiť, ak sa vám to páči, ale chceme niečo iné.

V základnej podobe získate iba zobrazenie kanban, takže inde budete musieť hľadať inde, ak chcete viac. Ak chcete pokročilé funkcie, ako je napríklad správa závislostí, existujú aj lepšie možnosti. Prečítajte si náš článok o používaní Ganttovho grafu, v ktorom nájdete viac informácií o tom, ako používať závislosti.

Trello je jednoduché a ľahšie sa používa, ale s viacerými stĺpcami je zložitejšie ako väčšina aplikácií na správu úloh. Ak chcete niečo skutočne jednoduché, jeden z nich by vám mohol vyhovovať lepšie. Nasledujúce nástroje ponúkajú veci, ktoré Trello nemá.

Najlepšia alternatíva pre Trello: Asana

Asana je jedným z našich obľúbených nástrojov na riadenie projektov a robí veci zábavnými. Jeho dizajn je atraktívny a dobre využíva animáciu, pričom farebné tvory sa občas objavujú, aby oživili veci. To sa vo všeobecnosti stáva, keď začiarknete úlohy a ukážete, aké účinné môžu byť kozmetické vlastnosti pri podnecovaní kontaktu používateľa s platformou.

Okrem zábavného používania Asana dodáva aj tam, kde je to dôležité. Má viac zobrazení ako Trello, čo vám umožní efektívnejšie vyhodnotiť stav vášho projektu. 

Asan-oslava

Trello má k dispozícii ďalšie zobrazenia ako rozšírenia, ale musíte ich nastaviť. Nemá ani oslavy. Porovnali sme platformy priamo v našom Trello vs. Asana tvárou v tvár.

Asana má veľa integrácií a môže byť použitá so službou Zapier na zdieľanie údajov s inými platformami. Môže tiež zdieľať údaje s Trello, takže ak chcete presunúť existujúce projekty z jedného na druhý, môžete.

Asana má silný výber bezpečnostných prvkov. Používa šifrovanie TLS v1.1 a je v súlade s EU-U.S. rámec ochrany súkromia a všeobecné nariadenie o ochrane údajov.

Asana Cost

Asana má rovnako ako Trello bezplatný program, ale veľa z jeho najlepších funkcií vyžaduje predplatné. Trello a Asana sme zaradili do nášho zoznamu najlepších bezplatných softvérov na riadenie projektov. Platené plány spoločnosti Asana začínajú na 9,99 dolárov na používateľa mesačne, čo je dobrá hodnota.

Okrem verzie prehliadača obsahuje aplikácie pre Android a iOS.

Asana sa takmer rovnako ľahko používa ako Trello, ale ak uviaznete, je tu výber tutoriálov, stránok pomoci a kontaktného formulára, ak potrebujete priamu podporu..

Asana je dobrou voľbou pre používateľov, ktorí chcú prísnejšiu kontrolu nad svojimi projektmi, s viacerými spôsobmi, ako pracovať s úlohami a zároveň udržiavať veci jednoduché. Získajte podrobnosti v našej recenzii Asana. Príručka pre začiatočníkov Asany vysvetľuje viac o jej používaní.

monday.com

Ak zistíte, že prístup spoločnosti Trello k úlohám je príliš obmedzujúci, potom vám monday.com umožňuje prevziať kontrolu nad tým, čo každá položka obsahuje. Môžete pridať najrôznejšie polia. Položky na stránke monday.com môžu obsahovať toľko alebo málo podrobností, koľko chcete, vďaka čomu sú vysoko prispôsobiteľné.

Pondelok-board
monday.com má pekný pohľad na Kanban na správu vašich projektov.

Znie to komplikovane, ale monday.com je radosť z používania a jeho rozhranie odvádza skvelú prácu pri vedení softvéru. V našom článku monday.com vs. Trello sa diskutuje o tom, ako sa porovnávajú priamo.

Nastavenie stránky monday.com je najťažšou súčasťou jej používania, má však veľa šablón, takže nemusíte robiť všetko sami. To tiež robí lepšiu prácu ako väčšina programov, ktoré vás privedú k správnej šablóne. To môže byť zasiahnuté kdekoľvek inde.

Aj keď jeho nastavenie vyžaduje prácu, udržuje vzťahy medzi úlohami jednoduché. Neexistujú žiadne podúlohy alebo závislosti. Toto je zámerná voľba dizajnu zameraná na udržanie funkčnosti vecí, ale ak tieto funkcie potrebujete, vyhľadajte inú službu.

Chráni vás pred počítačovou kriminalitou pomocou šifrovania TLS v1.2 a 256-bitového šifrovania AES, ktoré sa používa na ochranu vašich údajov. Existuje veľa dobrých bezpečnostných funkcií, ako napríklad dvojfaktorová autentifikácia, registrácie obmedzené na doménu a protokoly auditu, ktoré vám umožnia sledovať veci.

monday.com Náklady

Služba monday.com bohužiaľ nenabízí bezplatný plán, ale úroveň vstupného stupňa je pre všetkých používateľov iba 25 dolárov mesačne, čo je veľká hodnota. K dispozícii je tiež bezplatná 14-dňová skúšobná verzia bez karty, takže si ju môžete vyskúšať na nič.

Sme veľkými fanúšikmi stránky monday.com a stali sme sa špičkou v našom zozname najlepších softvérov na riadenie projektov. Ak chcete ísť ďalej ako Trello a prispôsobiť svoje údaje bez opustenia zóny pohodlia, monday.com je skvelá voľba.

Základné informácie o monday.com sa môžete dozvedieť v našej príručke pre začiatočníkov na monday.com a ďalšie informácie o tom, čo sme si o tom mysleli, nájdete v našej recenzii monday.com..

TickTick

Ak máte radi Trello na strane správy úloh, ale nepotrebujete viac stĺpcov tabuľky kanban, prečítajte si softvér na správu úloh. Nástroje na správu úloh vám poskytujú základný zoznam úloh, ktoré je možné triediť do zoznamov a pri ich zaškrtnutí ich začiarknuť. Všetky majú niekoľko ďalších funkcií, ale ich základné funkcie sú podobné.

tick-tick-nastavenia

TickTick má viacero zoznamov úloh, ktoré môžete pomenovať a kategorizovať. Má tiež kalendár a denník aktivít. Integruje sa s inými platformami, ako sú Microsoft Outlook a Google Calendar. Môžete importovať údaje aj z iných nástrojov, napríklad Wunderlist a Todoist.

Medzi ďalšie výhody systému TickTick patrí systém bonusov, ktorý vám umožní zvýšiť úroveň pri dokončení úloh. Nie je toho veľa, ale mať spôsob, ako sledovať svoj pokrok, môže byť zábava.

Vo svojej bezplatnej verzii získate základný zoznam úloh, ktorý funguje dobre, a to je skvelé, ak je to všetko, čo potrebujete. Ak chcete niekoľko ďalších funkcií, ako napríklad názory TickTick, musíte sa zaregistrovať pre prémiovú službu. Avšak za 2,33 $ mesačne nebude pichať peňaženku príliš.

TickTick používa Amazon Web Services a vaše dáta uchováva v bezpečí šifrovaním v pokoji. Prečítajte si náš popis šifrovania.

Podpora TickTick

TickTick má dobrú podporu a pomoc, ale jeho stránku pomocníka je ťažké nájsť, pretože odkazy v aplikácii smerujú na jej fórum, čo nie je také dobré. Jeho podporu môžete kontaktovať priamo e-mailom. Reagovalo na nás za necelý deň, keď sme to urobili.

TickTick beží na mnohých zariadeniach, s počítačovými verziami pre Windows a MacOS, aplikáciami pre Android a iOS, rozšíreniami prehliadača a verziou pre Apple Watch.

Môžete použiť TickTick ako manažéra základných úloh a ponoriť sa do jeho pokročilých funkcií, keď vám to vyhovuje. Rovnako ako v prípade Trello je to dobré pre tých, ktorí si cenia jednoduchosť, ale v prípade potreby môžu urobiť viac. Prečítajte si o tom viac v našej recenzii TickTick.

Todoist

Todoista je ďalší nástroj, ktorý udržuje veci jednoduché. Je to čisto aplikácia so zoznamom úloh, ktorá je viac zameraná ako TickTick, takže je ideálna pre tých, ktorí chcú iba základy, bez zníženia kvality. Má aj ďalšie funkcie, ale stále sa sústreďuje na vytváranie úloh a ich začiarknutie, ako vy.

Todoist-welcome

Môžete pozvať spoluhráčov na Todoist a priradiť im veci, takže ich môžete použiť na zdieľané projekty popri svojich vlastných zamestnaniach. Má tiež systém karmy, ktorý vám umožňuje získavať body za dosiahnutie denných cieľov.

Existuje niekoľko šablón usporiadaných do kategórií, ktoré vám môžu pomôcť pri začatí nastavovania. Má tiež výber farebných schém.

Môžete nahrať súbory a prílohy až do 100 MB. Ak potrebujete zdieľať väčšie súbory, prečítajte si náš najlepší článok o úložisku v cloude.

Todoist používa AWS na hosťovanie vašich údajov, ktoré sú šifrované počas prepravy a v pokoji. Rešpektuje tiež vaše súkromie, pretože je v súlade s GDPR. Prečítajte si nášho online sprievodcu ochranou osobných údajov, kde sa dozviete, čo môžete urobiť, aby sa vaše údaje nedostali z nesprávnych rúk.

Todoistická podpora

Todoist má užitočnú používateľskú príručku a začína sa úvodným projektom, ktorý vám ukáže, ako ho používať. V nepravdepodobnom prípade uviaznutia nájdete často kladené otázky a veľa článkov pomoci. Môžete sa tiež skontaktovať priamo prostredníctvom kontaktného formulára. Keď sme to vyskúšali, zareagovalo nám to za menej ako hodinu.

Je to rýchle, ale nie také rýchle ako Taskworld, ktorý na nás zareagoval iba za 19 minút.

Todoist je ďalšou jednoduchou alternatívou k Trellu, ktorá vám umožní ešte viac sa zamerať na základy zadávania a plnenia úloh. Je to dobré pre prácu s ostatnými a jeho systém karmy je skvelý spôsob, ako vás prinútiť, aby ste urobili viac. Prečítajte si o tom viac v našej recenzii todoistov.

LeanKit

Vraciame sa iným smerom k LeanKit. Podobne ako Trello je aj LeanKit nástrojom založeným na kanbanoch, ale ponúka zložitejšie riešenie, ktoré manažérom umožňuje prezerať si projekt na rôznych úrovniach. Rozdeľuje prácu a umožňuje ľuďom sústrediť sa na to, čo je pre nich relevantné.

leankit-KANBAN

LeanKit vám dáva pohľad na kanban, ktorý je podobný Trellovi, ale rozdeľuje ho do sekcií pre rôzne tímy. Môže to vyzerať chaoticky, ale keď prídete na to, čo sa deje, je ľahké sa zamerať na všetko, čo sa vás týka, alebo, ak ste šéf, na veľký obraz.

Okrem zamerania sa na svoju prácu môžete vidieť, čo robia všetci ostatní, čo môže každému pomôcť pochopiť jeho úlohy a kde sa zmestia do projektu.

LeanKit obsahuje podúlohy a správu závislostí. Môžete vytvoriť vzťahy medzi rodičmi a deťmi medzi kartami a ukázať, čo je potrebné urobiť pred dokončením určitej úlohy. Je to dobrý spôsob, ako zabrániť oneskoreniu vašej práce.

Šablóny LeanKit

LeanKit má šablóny, ktoré vám pomôžu začať, čo je užitočné, pretože nastavenie je ťažšie ako iné nástroje v tomto zozname. Má tiež vynikajúci úvodný projekt, ktorý by ste si mali starostlivo vyskúšať, pretože dokončenie akcií na jeho kartách funguje ako tutoriál a pomôže vám to pochopiť veci.

Okrem silného zavedenia sa LeanKit darí aj podpore. K dispozícii je bezplatná elektronická kniha, ktorá vám pomôže dozvedieť sa viac o platforme. Ľahko sa prehliada, ale stojí za to ho vyhľadať. Existuje FAQ a existuje veľa spôsobov, ako sa spojiť so službou. Jeho webová stránka sa nezobrazuje zvlášť dobre a našli sme niekoľko preklepov, ale je tu veľa materiálu, ktorý vám môže pomôcť.

Je to zmiešaná taška na zabezpečenie. Správcovia majú užitočné nastavenia zabezpečenia, s ktorými si môžu zahrať, ale nešifrujú odovzdané prílohy, ktoré sa môžu niektorým týkať. 

LeanKit začína na 19 dolárov za užívateľa mesačne, nie je to lacné, ale robí dobrú prácu tým, že posúva kanbanovú dosku na svoje limity a robí ju vhodnou pre veľké a komplexné projekty. Zaradili sme ho do našich zoznamov najlepšieho softvéru na riadenie projektov pre stavebné spoločnosti a najlepšieho softvéru na riadenie projektov pre malé podniky.

LeanKit je tu jedným z najzložitejších nástrojov, ale ponúka vážne množstvo informácií tým, ktorí majú vážne problémy s plánovaním projektu. Prečítajte si o tom viac v našej recenzii LeanKit.

Čestné uznania

Uviedli sme naše obľúbené alternatívy, existuje však niekoľko ďalších nástrojov, ktoré stojí za to sa pozrieť. Pre používateľov Trello nemusia byť perfektné, ale všetci majú čo ponúknuť.

Wrike

Ak chcete uniknúť z jednoduchého režimu a vrhnúť sa priamo do náročného podnikania v oblasti riadenia projektov, Wrike je pre vás nástroj. Je plná funkcií, ktoré vám pomôžu spravovať vaše projekty, a zahŕňa správu závislostí, ktorá vám umožní zistiť prekážky skôr, ako k nim dôjde.

wrike-závislosťou

Wrike má špičkovú bezpečnosť a podporu. Integruje sa tiež s mnohými platformami. Nie je ťažké použiť ju, ale je tu aj krivka učenia.

Napriek tomu, že Wrike je pokročilým nástrojom, má plán zadarmo, ale obmedzuje vás na päť používateľov. Okrem toho jeho platené plány začínajú na 9,80 dolárov na používateľa mesačne, takže má veľkú hodnotu.

Ďalšie podrobnosti nájdete v našej recenzii Wrike. Naše porovnanie Wrike vs. Trello ukazuje, ako sa formujú proti sebe.

Airtable

Ak vás automatická funkcia „komorníka“ spoločnosti Trello osloví, môžu vás zaujímať aj „bloky“ spoločnosti Airtable. Umožňujú vám automaticky robiť najrôznejšie veci, napríklad spracovanie obrázkov alebo preklad.

Jeho zobrazenie kanban umožní používateľom Trello zostať v pohodlí, ale jeho predvolené zobrazenie je bližšie k tabuľke. K dispozícii je tiež kalendár, ktorý vám pomôže plánovať veci.

airtable-kalendár

Vesmír Airtable vám umožní zistiť, čo s týmto nástrojom urobili iní používatelia, a je v tomto ohľade podobný na stránke Inšpirácie Trello. Ak hľadáte nápady, je to skvelé miesto, kde sa môžete pozrieť.

Airtable vám poskytuje veľa podpory s mnohými článkami a aktívnou komunitou. Je to tiež jedna z najbezpečnejších platforiem s 256-bitovým šifrovaním používaným pre údaje v tranzite a pokoji, spolu s niekoľkými certifikáciami a dvojfaktorovou autentifikáciou.

Airtable má bezplatný plán a jeho platené verzie začínajú na 12 USD mesačne. Ak vás to osloví, prečítajte si o tom viac v našej recenzii Airtable.

Základný tábor

Rovnako ako Trello, aj Basecamp pristupuje priateľsky. Jeho dizajn je príťažlivý a ľahko sa používa.

Zameriava sa na tímy a má vynikajúce komunikačné vlastnosti, ako napríklad „oheň“ a vývesku. Je ľahké vytvárať úlohy a priraďovať ich spoluhráčom. Môžete zdieľať súbory medzi sebou.

Basecamp, táborák

Vyžaduje tvrdý postoj k súkromiu s 256-bitovým šifrovaním a je v súlade s EU-U.S. štít na ochranu súkromia. Ak máte obavy o to, kto s vašimi údajmi kolíše, oplatí sa prečítať si, ako chrániť vášho sprievodcu ochranou osobných údajov.

Okrem dobrých tutoriálov a stránok pomocníka je podpora Basecampu vynikajúca a reaguje na nás za pôsobivých tri minúty..

Basecamp účtuje paušálny poplatok vo výške 99 dolárov mesačne, bez ohľadu na počet používateľov. Ak je váš tím veľký, môže vám to ušetriť šťastie na platformách, ktoré sa spoplatňujú podľa počtu používateľov. Basecamp je zadarmo pre pedagógov a študentov a ponúka zľavy pre neziskové organizácie. Prečítajte si viac v našej recenzii Basecamp.

Záverečné myšlienky

Trello je vynikajúci nástroj, ale existuje veľa alternatív. Medzi softvérom na správu úloh sú jednoduchšie možnosti a sofistikovanejší výber.

Ak chcete iba niečo základné, TickTick a Todoist sú vynikajúcou voľbou. Asana je podobná, zábavná aplikácia na riadenie projektov, ktorá je menej zameraná na kanban, zatiaľ čo monday.com a LeanKit ponúkajú komplexnosť bez toho, aby boli príliš náročné na používanie.

Ak ste vyskúšali niektorý z týchto nástrojov alebo ak odporučili iní, dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map