Najlepšie alternatívy pre Asanu do roku 2020: Nájdite oslavy kdekoľvek inde

Asana je jedným z najpríjemnejších nástrojov riadenia projektov. Vďaka svojim roztomilým oslavám a atraktívnemu dizajnu ide ďalej ako väčšina nástrojov, aby organizácia bola príjemná. Je toho veľa, čo sa jej páči, ale jej konkurenti majú čo ponúknuť. V tomto článku sa uvidíme, čo najlepšie alternatívy Asany prinášajú na stôl.


Ak nepoznáte Asanu, prečítajte si našu recenziu v Asane. Ak sa vám páči, náš začiatočník Asana vám pomôže začať s tým.

Najlepšie alternatívy Asany z roku 2020

Čo pre vás Asana robí

Asana odvádza skvelú prácu pri menšej práci. Má dobrý výber zobrazení, ktoré vám umožňujú usporiadať úlohy rôznymi spôsobmi. Umožňuje koordináciu s členmi tímu a zdieľanie súborov. Ak sa však chcete obísť okolo limitu 100 MB príloh, prečítajte si naše články o ukladaní údajov v cloude.

Asan-project-templates

Páči sa nám Asana, ale existuje veľa nástrojov na riadenie projektov, ktoré majú svoje silné a slabé stránky.

Mnoho funkcií Asany je k dispozícii iba v jej platených programoch, takže by ste mohli uprednostniť nástroj, ktorý vám dá viac zadarmo. Nie všetky nástroje, ktoré tu pokrývame, majú bezplatné plány, ale všetky majú bezplatné skúšobné verzie, takže ich môžete pre nič za nič prešetriť.

Ak pre vás Asanský prístup nie je vhodný, pozrite sa na niečo viac zamerané na podnikanie, ako napríklad monday.com, Wrike alebo Aha. Ak chcete niečo jednoduchšie, Trello a Todoist sú dobré možnosti. Začnime však všade najlepším.

Najlepšia alternatíva Asany: monday.com

monday.com je náš najobľúbenejší nástroj na riadenie projektov a hrdo sedí na vrchole nášho najlepšieho zoznamu softvéru na riadenie projektov. Ak ho chcete porovnať s Asanou priamo, prečítajte si naše porovnanie na monday.com vs. Asana.

monday.com má vynikajúce rozhranie, ktoré je rovnako ako Asana dobre navrhnuté a prístupné. To znamená, že ide ďalej o použiteľnosť ako Asana. Aj keď Asana používa animáciu na zábavu, monday.com ju používa na to, aby vás oboznámila s jej ovládacími prvkami. Mnohé z nich sa menia, aby naznačili, čo sa stane, keď na ne kliknete..

Pondelok-board

Poskytuje tiež vysoký stupeň kontroly nad vašimi úlohami. Polia, ktoré každé z nich obsahuje, môžete pridať a upraviť. Je to flexibilný systém, ktorý potrebuje použitie, aby ste ho mohli dobre používať, ale umožňuje vám nastaviť veci tak, ako ich chcete.

Našťastie monday.com obsahuje mnoho šablón, ktoré vám pomôžu. Je to dobrá práca, ktorá vám ukáže, čo robí každý, čo robí odhady z výberu.

Okrem dvojfaktorovej autentifikácie má niekoľko bezpečnostných nastavení, ktoré vám umožňujú nastaviť rovnováhu medzi bezpečnosťou a ľahkým používaním. Chráni vás pred počítačovou trestnou činnosťou pomocou silného 256-bitového šifrovania.

monday.com Náklady

Nemá plán zadarmo, ale jeho počiatočná cena 25 dolárov mesačne zahŕňa päť používateľov, čo je vynikajúca hodnota. Môžete to vyskúšať zadarmo po dobu 14 dní bez poskytnutia informácií o kreditnej karte, čo odporúčame.

Podporuje sa to aj prostredníctvom kontaktného formulára, rozsiahlych znalostí a webových seminárov, ktoré vám pomôžu naučiť sa platformu. Jeho štvorminútová odpoveď na našu otázku bola jednou z najrýchlejších, ktorú sme zažili.

Okrem verzie prehliadača obsahuje web monday.com aj desktopové aplikácie pre Windows a MacOS a mobilné aplikácie pre Android a iOS. Ak sa chcete dozvedieť viac, začnite s našou príručkou pre začiatočníkov monday.com a recenziou monday.com.

Trelly

Ak chcete veci udržiavať jednoduché, Trello robí skvelú prácu a umožňuje vám plánovať veci pomocou jediného, ​​priameho pohľadu. Je založená na doske Kanban. Ak s tým nie ste oboznámení, prečítajte si náš návod na používanie sprievodcu tabuľkou kanban.

Trelly-board

Vytvárate úlohy, ktoré sú usporiadané do pomenovaných stĺpcov. Úlohy sa posúvajú zľava doprava, keď sa práca dokončí. Je to rýchle, ale efektívne. Porovnali sme to priamo s Asanou v našom článku Trello verzus Asana.

Aj keď je jednoduchý, má vynikajúce „vylepšenia“, vďaka ktorým môžete svoju úroveň funkčnosti vylepšiť na pokročilejšie nástroje. Osobitne dôležité je zapnutie „komorníka“, ktoré vám umožňuje automatizovať bežné úlohy a priradiť ich k tlačidlu.

Trello sa tiež integruje do niekoľkých platforiem vrátane iných platforiem riadenia projektov, ako sú Asana a Jira, o ktorých si môžete prečítať v našej recenzii v Jire a porovnávať s Asanou v článku Asana vs. Jira..

Okrem organizovania úloh môžete pomocou Trellu vytvoriť verejné tabule, ktoré zobrazujú čokoľvek od jedálneho lístka až po plánované sedenie udalostí.

Aj keď je jednoduchý, Trello má vynikajúcu podporu s sprievodcami, vedomostnou základňou, aktívnou komunitou a priamou podporou, ak ju potrebujete..

Trello má tiež silnú bezpečnosť, vrátane dvojfaktorovej autentifikácie a pozvánok s obmedzením domény. Šifruje tiež údaje počas prepravy a v pokoji. Viac informácií nájdete v našom popise šifrovania.

Cena Trello

Trello má vynikajúci bezplatný plán, ktorý bol uvedený v našom zozname najlepších bezplatných softvérov na riadenie projektov. Jeho platené plány začínajú na 3,75 dolárov mesačne pre jednotlivcov alebo 9,99 dolárov mesačne pre každého člena tímu, takže to nie je príliš drahé. Platené plány vám poskytujú viacnásobné vylepšenia, ďalšie možnosti prispôsobenia a zvyšujú limity používania pri „Butler“ zapnutí.

Program Trello môžete používať v systémoch Windows, MacOS, Android a iOS, ako aj v prehliadači. Viac sa o tom dočítate v našej recenzii Trello a tipy nájdete v našej príručke pre začiatočníkov Trello.

Wrike

Ak sa váš tím s Asanou príliš zabáva a chcete, aby sa klekli dole, Wrike je skvelá voľba. Má to profesionálny pocit a je jedným z najkvalitnejších nástrojov riadenia projektov. Zaradili sme ho na začiatok nášho zoznamu najlepších nástrojov riadenia projektov pre malé podniky.

Rovnako ako Asana má správu závislostí, ktorá vám umožňuje reagovať na oneskorenia a prekážky. Na rozdiel od Asany nemá animované lietajúce zvieratá, aby vás rozptyľovali. Ak chcete, aby sa váš tím zameriaval na podnikanie, pomôže vám Wrike.

wrike-závislosťou

Má niekoľko pohľadov, napríklad zoznam a pohľad na tabuľu. Má kalendár a Ganttov diagram. Náš spôsob použitia článku Ganttovho diagramu hovorí o nich viac.

Wrike má výučbovú krivku, ale jej podpora je vynikajúca, pričom jej trojminútová odpoveď na našu otázku je najrýchlejšia spoločná skúsenosť, akú sme zažili, spolu s Basecampom, o ktorom si môžete prečítať v našej recenzii Basecampu..

Aby sme vám pomohli začať, Wrike obsahuje veľa šablón, takže môžete okamžite začať pracovať. Zahŕňajú aj rôzne veci, napríklad správu udalostí a uvádzanie produktov na trh.

Wrike obsahuje množstvo integrácií s inými nástrojmi, vrátane Slack, Microsoft Outlook a Adobe Creative Cloud.

Wrike Security

Wrike má niektoré z najlepších bezpečnostných funkcií. Okrem dvojfaktorovej autentifikácie môžu používatelia Enterprise nastavovať svoje vlastné pravidlá prístupu do siete a kontroly hesiel. Ak máte problémy s heslami, prečítajte si našu najlepšiu príručku pre správcu hesiel.

Spoločnosť Wrike má bezplatný program a platené programy začínajú na 9,80 dolárov na používateľa mesačne. Okrem spustenia v prehliadači je k dispozícii pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS.

Ak chcete nástroje porovnať priamo, prečítajte si článok v článku Wrike vs Asana a prečítajte si našu recenziu spoločnosti Wrike, kde nájdete viac informácií o platforme..

Todoist

Ak nepotrebujete všetky zvončeky a píšťalky nástroja na riadenie projektov, namiesto toho sa obráťte na správu úloh. Existuje veľa aplikácií, ktoré vám pomôžu zorganizovať sa s minimom rozruchu. Todoista je jedným z našich obľúbených. 

Todoist-welcome

Je populárne a môže sa pochváliť, že jeho užívatelia odškrtli viac ako miliardu úloh. Je to jedna z ťažkých váh sveta riadenia úloh a je vynikajúcimi vo svojich základných črtách.

Môžete vytvárať úlohy, zadávať im termíny, priradiť ich ľuďom a označiť ich, keď ich dokončíte. Je to jednoduché a efektívne. Je to viac doplnkových funkcií, ale na to, aby to fungovalo, nepotrebujete viac ako len základy.

K úlohám môžete pripojiť aj súbory, ale ak chcete zdieľať súbory online, môže byť lepšie použiť špecializované riešenie, ako je napríklad riešenie uvedené v našom najlepšom článku o úložisku cloudu..

Todoist je rýchla a pohotová aplikácia, ktorá ponúka veľa pomoci a podpory, vrátane štartovacieho projektu, ktorý vás zoznámi. Integruje sa so službami, ako sú Zapier a Kalendár Google, a ponúka výber farebných schém.

Todoistická podpora

Todoist má rýchly tím podpory, ktorý na našu otázku odpovedal za necelú hodinu. K dispozícii je tiež používateľská príručka a časté otázky, ktoré vám pomôžu pri uviaznutí. K dispozícii sú aj šablóny, ktoré vám pomôžu začať.

Todoista má dobrý, použiteľný bezplatný plán. Jeho prémiová verzia stojí 29 dolárov ročne. Platené funkcie môžete vyskúšať v dvojtýždňovej bezplatnej skúšobnej verzii, musíte však zadať údaje o svojej kreditnej karte.

K dispozícii sú verzie pre väčšinu platforiem, vrátane Windows, MacOS, Android, iOS a Linux, ako aj nositeľné verzie, rozšírenia prehľadávača a e-mailové doplnky. Prezrite si podrobnejšie našu todoistickú recenziu.

aha!

Aha je vysoko kvalitný nástroj na riadenie projektov, ale pretože je to jedna z drahších platforiem, nie je určená pre platformy s obmedzeným rozpočtom. Na jej webe je veľa obchodných a marketingových rozhovorov a osloví tých, ktorí svoju prácu berú vážne.

aha-stratégie

Má profesionálny vzhľad bez ozdôb, ktorý kontrastuje s priateľským štýlom Asany. Je nabitý funkciami a predstavuje skvelý spôsob, ako sledovať úlohy pri ich postupnom dokončení. Položky v jeho systéme sa mätúce označujú ako „funkcie“, ale môžete to zmeniť. Aha je prispôsobiteľná.

K položkám môžete pridávať najrôznejšie informácie a vytvárať tlačidlá, ktoré automaticky spracúvajú stavové prepínače. Ak napríklad neustále prechádzate niečo z výroby do inscenácie, môžete na to vytvoriť tlačidlo. 

V porovnaní s doskou Kanban to znamená, že pre každú položku sú pre vás uvedené štandardné operácie a do systému sú zabudované podrobnosti pracovného postupu..

Jeho rozhranie môžete vyladiť tak, aby sa vám zobrazovalo toľko alebo málo, ako sa vám páči, a premenovať veci tak, aby odrážali váš pracovný postup. Je však potrebné podrobne sa pozrieť na jeho nastavenia, pretože sa tu nachádzajú niektoré z jeho funkcií, napríklad pozývanie iných používateľov..

Okrem denníka aktivít môžete pomocou funkcií plánovania kapacity a sledovania času pozorne sledovať podrobnosti vašich projektov.

Aha! zabezpečenia

Má strašidelný výber bezpečnostných funkcií, ktoré zahŕňajú silné šifrovanie, komplexné certifikácie a kontrolu prístupu k IP pre osoby, ktoré sú súčasťou jej podnikového plánu. Zabezpečenie online berie vážne.

Všetky tieto funkcie znamenajú, že na prvý pohľad môže byť zložité zistiť, ale na jej webových stránkach je k dispozícii veľké množstvo informácií a je k dispozícii praktická podpora. K dispozícii je informačná databáza, články s návodmi na použitie videa a komunita, kde môžete klásť otázky. Jeho podporný tím sa k nám vrátil za pouhých 25 minút, keď sme položili otázku.

Nie je to však najlacnejšia platforma, jej prémiový plán stojí 59 dolárov na používateľa mesačne. To znamená, že ak sa porozprávate s predajným tímom, budete mať lepšie riešenie. K dispozícii je tiež dlhá bezplatná 30-dňová skúšobná verzia a na registráciu nepotrebujete kreditnú kartu. 

Aha má marketingovú verziu a verziu vývoja produktu, ale môžete medzi nimi prepínať a zdieľať funkcie, takže ak si vyberiete jednu z nich, tak vám nič neunikne..

Ak hľadáte niečo na zlepšenie svojej firmy a nevadí vám míňať výdavky, pozrite sa na našu recenziu spoločnosti Aha.

Ďalšie možnosti

Existuje niekoľko ďalších nástrojov, ktoré stojí za to sa na to pozerať. Poďme cez ne.

Mavenlink

Mavenlink je nástroj riadenia projektov zameraný na podnikanie. Má veľa finančných funkcií, ktoré vám pomôžu postarať sa o svoj konečný výsledok.

mavenlink-security-nastavenia

Má niekoľko názorov. Je tu prehľad aktivít, časový sledovač, Ganttov diagram a zobrazenie času a výdavkov. Ak chcete sledovať, ako dlho konkrétne úlohy trvajú a zistiť, čo vás to stojí, Mavenlink je pre vás nástroj.

Začíname na 19,99 dolárov mesačne pre päť používateľov. K dispozícii je 10-denná skúšobná verzia, ak si ju chcete vyskúšať, bez potreby kreditnej karty.

Ak sa zameriavate na správu cashflow, Mavenlink by sa mohol hodiť. Prečítajte si o tom viac v našej recenzii Mavenlink.

LeanKit

LeanKit posúva kanban na ďalšiu úroveň, s jeho doskami rozdelenými do viacerých sekcií, s ktorými môžu rôzne tímy pracovať. Je to drahé a vyzerá to z dátumu, je však prekvapivo prístupné, keď ho začnete používať.

leankit-KANBAN

Je to skvelé pre manažérov, ktorí chcú spravovať viac tímov. Každý sa môže sústrediť na svoju vlastnú prácu a pritom si byť vedomý celkového obrazu. Každá z jej kariet má vlastnú dosku mini-kanban, ktorá vám poskytuje podúlohy a umožňuje ľuďom rozobrať prácu, ktorej boli pridelení.

LeanKit začína na 19 dolárov za používateľa mesačne a má 30-dňovú skúšobnú verziu bez kreditnej karty. Nie je to lacné, ale je dobré pre tímy riadenia, ktoré sú dostatočne veľké na to, aby sa rozdelili do sekcií. Ďalšie podrobnosti nájdete v našej recenzii LeanKit.

pódiom

Pódium vyzerá serióznejšie ako Asana, má však priamu štruktúru a nemá žiadne podúlohy ani závislosti, ktoré by vám pomýlili vaše plány..

Pódiom-úlohy

Má prehľadné rozhranie a v prípade potreby poskytuje pokyny. Získate prísnu kontrolu nad tým, z ktorých položiek pozostávajú, a môžete premenovať polia tak, aby obsahovali potrebné informácie. Jeho funkcia výpočtu umožňuje zaznamenávať údaje uložené aj v iných poliach.

Podio šifruje vaše dáta pomocou 256-bitového šifrovania AES. Ak sa chcete dozvedieť viac o uchovávaní vašich osobných údajov, prečítajte si náš návod na ochranu vášho sprievodcu ochranou osobných údajov.

Podio má zadarmo plán, ktorý vám umožní mať až päť ľudí vo vašom tíme, a jeho platené plány začínajú na 9 dolárov za užívateľa mesačne. Prezrite si podrobnejšie našu recenziu v službe Podio.

Záverečné myšlienky

Nástroje tu robia veci inak ako Asana. Trello je jednoduchšie a jeho jednoduchý prístup pomocou kanban vám umožní rýchlo a ľahko zvládnuť úlohy. monday.com je pokročilejší s rôznymi funkciami, ktoré vám pomôžu. Todoista udržuje veci tak základné, ako je možné, ale má aj doplnky, ak ich potrebujete.

Aha má ešte viac funkcií, ak ste za ne pripravení platiť, a Wrike prináša profesionálnejší pocit ako Asana.

Ako sme videli, Asana je užitočným nástrojom, ale jej súperovi majú čo ponúknuť. Dúfajme, že ste v našom zozname našli niečo, čo stojí za to skontrolovať. 

Ak ste vyskúšali niektorý z nástrojov tu alebo máte lepšie nástroje, ktoré chcete navrhnúť, dajte nám vedieť v komentároch. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map