Najlepší softvér Scrum v roku 2020: Agilné riadenie projektov

Metódy Scrum môžu pomôcť hladšiemu chodu vášho projektu a umožňujú vám robiť veci rýchlo a efektívne. Softvér na riadenie projektov často obsahuje funkcie, ktoré vám ich môžu implementovať, takže sa pozrieme na nástroje Scrum a nástroje na riadenie projektov. Pokúsime sa zistiť, ktoré platformy sú najlepšie pre agilné tímy.


Najprv sa pozrieme na to, čo Scrum je a ako to funguje, potom sa pozrieme na funkcie nachádzajúce sa v nástrojoch na riadenie projektov a ako ich s nimi môžete používať. Niektoré z nich, napríklad Jira, majú vyhradené zobrazenia Scrumu, iné majú šablóny Scrumu a mnohé z nich môžu byť užitočné napriek tomu, že nie sú výslovne určené pre metodológiu..

Čo je Scrum?

Termín „scrum“ pochádza z ragby, ale prvýkrát ho na vývoj použili Hirokata Takeuchi a Ikujiro Nonaka. Mnoho ďalších prispelo nápadmi av roku 2009 bola uverejnená Sprievodca Scrumom, ktorý metodike poskytuje oficiálny súbor usmernení.

Metodika Scrum je zvyčajne spojená s vývojom softvéru, ale nemusí to tak byť. Zahŕňa to rozdelenie práce na sprinty, ktoré trvajú dva týždne až mesiac. Sprinty majú cieľ, ktorým môže byť príprava určitých funkcií v softvérovom produkte.

Existujú pravidelné stretnutia nazývané denné scrumy, ktoré sú obmedzené na 15 minút a vyžadujú od vývojárov, aby odpovedali na tri otázky: čo skončili včera, čo budú robiť dnes a je niečo, čo by im alebo ich tímu bránilo dosiahnuť cieľ sprintu.

Na konci každého sprintu je aj recenzia a retrospektíva. Umožňujú tímu vidieť, čo sa stalo a čo sa nestalo, rozhodnúť sa, čo ďalej, a zistiť zlepšenie procesov.

Úlohy v Scrum

Scrum je určený pre malé tímy. V Scrume sú tri úlohy, z ktorých jednou je tím. Tím sa organizuje a zisťuje, ako môže splniť ciele sprintu.

Majiteľ produktu je ten, kto určuje víziu. Často sú to šéfovia alebo klienti, ktorí rozhodujú o tom, čo by mal tím vytvoriť a aké sú priority. Sú pripravení odpovedať na otázky tímu, ale nezúčastňujú sa podrobností.

Majster Scrum je tu, aby odstránil prekážky brániace cieľom tímu. Môžu úzko spolupracovať s vlastníkom produktu, aby pomohli zistiť, na čo majú mať prioritu a aké by boli vhodné ciele.

Môžete si myslieť, že majiteľ produktu a hlavný majster scrumu znejú ako váš výkonný riaditeľ a manažér a mali by ste mať pravdu. V Scrume sú však úlohy formalizované a ich účasť je obmedzená. Majiteľ produktu informuje ľudí o tom, čo chcú, majster scrumu rieši problémy tímu a tím všetko zvládne.

To môže byť kľúčom k tomu, aby vývojový tím mohol vykonávať svoju prácu bez toho, aby ho tlačili nesprávnym smerom ľudia, ktorí napriek dobrým úmyslom o vývoji veľa nevedia..

Scrum je skvelý pre vývojárov, ktorí majú tendenciu byť nezávislí a najlepšie fungujú, keď ich nechajú na svojich vlastných zariadeniach. Poskytuje len správne množstvo usmernení, takže vedia, čo majú robiť, ale necháva ich robiť to, čo považujú za potrebné na dosiahnutie cieľov..

Čo môže Scrum urobiť pre vás?

Scrum umožňuje, aby sa stanovili úlohy a aby sa poskytovali pokyny pre vývojárov, pričom vývojárom poskytuje priestor na nezávislé riešenie problémov. Vývojári majú tendenciu robiť tieto veci lepšie ako ich klienti a často aj ich manažéri, takže výsledkom je lepší produkt, ktorý sa dodáva rýchlejšie.

Aj keď Scrum je vo veľkej miere spojený s rozvojom, stáva sa populárnejšou inde a môže sa používať vo všetkých odvetviach priemyslu.

Príklady nástrojov Scrum

 • Jira
 • Trelly
 • ProWorkFlow
 • Základný tábor

Najlepšie softvér Scrum

Niektoré z najlepších softvérových programov na riadenie projektov majú vývojárske funkcie a niektoré sú určené na použitie s Scrumom.

Skrumáž na plný úväzok: Jira

Jira je jednou z najlepších platforiem pre vývojárov a má pre ne navrhnuté veľa funkcií. Je založený skôr na problémoch ako na úlohách.

Jira-mlyn

Má špeciálne dosky Scrum a kanban, pretože podporuje obe metodiky. Má tiež „eposy“ a „príbehy“, ktoré sú spôsobom kategorizácie úloh. Opisuje ich ako „agilné artefakty“.

Jira sa integruje do HipChat, obľúbeného komunikačného nástroja pre vývojárov, takže ho môžete použiť aj na stretnutia Scrumu.

Táto sada funkcií nás ohromila. Je to tiež dobrá hodnota, najmä pre veľké tímy alebo pre tých, ktorí sa usilujú o hosťovanie. Prečítajte si o tom v našej recenzii Jira.

Kanban: Trello

Vieme, že dosky kanban a Scrum nie sú rovnaké, ale nástroj kanban môže byť skvelým spôsobom, ako interne zariadiť projekty pre svoj tím. Môže byť tiež súkromný pre samotný tím.

Trello vám umožní vytvoriť toľko dosiek, koľko chcete, takže môžete mať jeden pre každý šprint. Prečítajte si o tom viac v našej recenzii Trello a potom si prečítajte sprievodcu pre začiatočníkov Trello.

Ako je uvedené na tejto stránke, môžete nastaviť, aby Trello pracoval s Scrumom. Trello je univerzálny nástroj, ktorý má veľa „power-ups“, ktoré vám pomôžu z toho viac vyťažiť.

Trelly-mlyn

Karty Trello môžu predstavovať úlohy, problémy alebo chyby. Môžete k nim pridať informácie a prílohy. Veľkosť prílohy je však obmedzená. Ak potrebujete veľa miesta, prečítajte si nášho najlepšieho sprievodcu úložiskom v cloude.

V našom sprievodcovi pomocou sprievodcu tabuľkou kanban nájdete niekoľko ďalších nástrojov kanban.

Definícia úlohy: ProWorkflow

Úlohy sú v Scrume kľúčové, preto je dôležité, aby ste ich mohli definovať v softvéri na riadenie projektov. Okrem toho, že je možné pomenovať úlohy, je užitočné riadiť, čo rôzne typy používateľov môžu a nemôžu robiť.

Program ProWorkflow umožňuje správne priradenie rolí a umožňuje vám pomenovať role a ovládať, čo môžu a nemôžu robiť. To napríklad znamená, že majiteľovi scrum master a vlastníkovi produktu môžete zabrániť v prideľovaní úloh, aby ste zabránili mikromanagementu.

Okrem toho, že vám ProWorkflow umožňuje priradiť úlohy, ponúka aj kalkulačku návratnosti investícií, ktorá ukazuje, ako sa čas, ktorý vám ušetrí, prevedie na hotovosť. Má tiež funkcie na sledovanie času, takže je to užitočný nástroj, ak chcete sledovať náklady.

ProWorkflow tiež obsahuje agilnú dosku v obchode s aplikáciami, ktorú môžete používať zadarmo. Prečítajte si našu recenziu programu ProWorkflow a získajte viac informácií o platforme.

Stretnutia: Basecamp

Ak máte radi stretnutia rovnako ako my, zamilujete si Basecamp, ktorý vám umožní udržať všetku komunikáciu na jednom mieste. To vám umožní uverejňovať príspevky podľa potreby bez toho, aby sa všetci museli súčasne prezentovať, ktoré ponúka väčšina nástrojov na riadenie projektov.

Basecamp, táborák

V Scrumu sú však potrebné pravidelné stretnutia. “Táboráky” v Basecampe umožňujú tímu chatovať v reálnom čase, čo z nich robí perfektné. Prečítajte si o tom viac v našej recenzii Basecamp.

Záverečné myšlienky

Ak hľadáte nástroje, ktoré vám pomôžu implementovať metodiku Scrum, existuje veľa možností. Niektoré z týchto platforiem sme porovnali v našich osobných článkoch. Pozrite sa na Trello vs. Jira alebo Wrike vs. Basecamp a uvidíte, ako sa im darilo.

Všetky nástroje, ktoré sme spomenuli, sú bezplatné alebo majú bezplatnú skúšobnú verziu, takže ich vyskúšajte všetky a zistite, ktorý váš tím najlepšie vyhovuje. 

Ak ste použili niektorý z týchto nástrojov na implementáciu metodiky Scrum, podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map