Najlepší softvér pre riadenie projektov pre stavebné spoločnosti v roku 2020

Projekty sa nezmnožujú viac ako projekty vo výstavbe. Či už ste v oblasti nehnuteľností alebo infraštruktúry, organizácia je kľúčom k správnemu správaniu vecí.


Najlepšie softvér pre riadenie projektov pre stavebné spoločnosti vám môže pomôcť zabezpečiť, aby sa všetko urobilo včas a minimalizovať čas, ktorý sa zbytočne oneskoruje.

Preskúmali sme náš najlepší výber softvéru na správu projektov, aby sme našli nástroje, ktoré vám môžu najviac pomôcť, ak ste v stavebníctve.

Najlepší softvér pre riadenie projektov pre stavebné spoločnosti 2020

Čo robí softvér pre riadenie projektov dobrý pre stavebné spoločnosti

Stavebné spoločnosti môžu robiť svoje plány v kancelárii, ale tie, ktoré ich implementujú, často nebudú. Okrem dobrého fungovania v prehliadači hľadáme nástroje, ktoré majú mobilné aplikácie a schopnosti vytvárať prehľady. Schopnosť ovládať upozornenia vám tiež pomôže informovať ľudí bez toho, aby ich museli posielať správami.

Náš najbezpečnejší článok prehľadávača vám ukáže, ako uchovávať údaje o projekte ako súkromné, ak používate webovú verziu softvéru na správu projektov.

Stavebné projekty zahŕňajú mnoho etáp, ktoré závisia od včasného dodania vybavenia a ďalších prác. Obzvlášť dôležité bude riadenie závislosti. Okrem toho, že dokážu vytvárať závislosti, budú nástroje potrebovať kapacitu na prispôsobenie sa plánovaným zmenám.

Stavebné projekty sú komplikované, ale je tu veľa, čo sa dá preniesť z projektu na projekt. Spoločnosti ocenia softvér, ktorý im v priebehu času umožní vytvárať a zdokonaľovať šablóny a ušetrí tak nastavenú prácu, keď príde nový projekt.

Oneskorenie v stavebníctve môže stáť obrovské množstvo peňazí. Použitie správnych nástrojov na zastavenie tohto procesu môže byť skvelým spôsobom, ako zlepšiť svoje podnikanie. Pozrime sa, čo je k dispozícii.

Špecializovaný softvér pre stavebné spoločnosti

Softvér na riadenie projektov tu pravidelne pokrývame na Cloudwards.net, ale nástroje, na ktoré sa zameriame, majú tendenciu slúžiť na všeobecné použitie. Existuje veľa špecializovaného softvéru pre stavebníctvo, na ktorý sme sa nepozerali.

Väčšina z toho, čo sme našli v špecializovanej kategórii, je drahšia ako nástroje, ktoré pokrývame. Procore napríklad stojí 333 dolárov za mesiac pre svoj najlacnejší plán. Buildertrend stojí iba 299 dolárov mesačne iba pre troch používateľov.

V budúcnosti sa na tento softvér môžeme pozrieť, ale teraz sa zameriame na to, ktoré z našich obľúbených položiek sú vhodné na použitie v stavebníctve..

Ak však máte peniaze, ktoré máte k dispozícii, existuje veľa špecializovaných nástrojov. Ak staviate mrakodrapy, pár stoviek dolárov vás nezavrhne do paniky, ale menšie spoločnosti, ktoré sa prvýkrát dostanú do organizačného softvéru, môžu mať úžitok z lacnejšieho softvéru na všeobecné použitie..

Pozrime sa na to teraz, počínajúc jednou z našich obľúbených platforiem, Wrike.

Wrike

Wrike je vysoko kvalitný nástroj bohatý na funkcie, ktorý vám umožňuje ľahko vytvárať a prideľovať úlohy. Môžete tiež nastaviť trvanie pre každú úlohu a čas protokolu, ktorý ste strávili jej vykonávaním.

Niekoľkokrát sme sa na Wrike pozreli. Prečítajte si naše porovnania monday.com vs Wrike alebo Wrike vs. Asana a zistite, čo sme si mysleli.

wrike-závislosťou

Správa závislosti od spoločnosti Wrike vám umožňuje vytvárať vzťahy medzi úlohami a zabezpečiť, aby ste mali funkčný rozvrh, ako aj prispôsobiť sa zmenám a oneskoreniam. Rozhranie nie je také ľahké zistiť ako niektoré nástroje, ale akonáhle sa dostanete na kĺb, robí to skvelú prácu pri organizovaní zložitých projektov..

Okrem Ganttovho diagramu, ktorý ukazuje, ako sa vaše úlohy navzájom spájajú, je k dispozícii tabuľkový prehľad, časový harmonogram, tabuľkový pohľad a analytické zobrazenie, ktoré zobrazuje všetky druhy informácií o úlohách vrátane všetkých konfliktov v plánovaní..

Schéma postupu prác spoločnosti Wrike vám ukáže, ako sa veci vyvíjajú, a jej základný systém vám umožňuje sledovať sklzy, ktoré vám pomôžu zistiť, prečo sa veci pokazili. To vám môže pomôcť zlepšiť procesy z jedného projektu do druhého.

Wrike má užitočný výber šablón, ktoré vám umožňujú rýchlo začať s projektmi. Existuje niekoľko, vrátane jedného pre plánovanie projektu a druhého pre zložité projekty s viacerými fázami. Ak potrebujete pomoc s nastavením, môžete tiež kontaktovať spoločnosť Wrike.

Umožňuje vám vytvárať správy a umožňuje vám aktualizovať ľudí mimo softvéru. Môžete napríklad dať ľuďom vedieť, aké úlohy je potrebné urobiť.

Nesprávna podpora

Wrike si vyžaduje čas, aby na to prišiel. Pri navigácii sa môžete stratiť, ale má vynikajúci tím podpory, ktorý pri testovaní rýchlo reagoval na všetky naše otázky.

Má vynikajúcu bezpečnosť a je k dispozícii dvojfaktorové overenie, ktoré pomáha zabrániť tomu, aby niekto napadol účet. Získate veľkú kontrolu nad nastaveniami zabezpečenia. Ak chcete prísnejšie ovládať heslá alebo obmedziť prístup na konkrétne adresy IP, môžete tak urobiť pomocou funkcie Wrike.

Má bezplatný program až pre päť používateľov a jeho platené plány začínajú na 9,80 dolárov na používateľa mesačne. Môžete sa dohodnúť aj na pláne doživotnej platby, ak budete kontaktovať jeho predajný tím.

Členovia tímu môžu dostávať zoznamy úloh každý deň e-mailom. Vďaka tomu je skvelé na použitie mimo kancelárie. Celkovo je Wrike vynikajúcou voľbou pre stavebné projekty. Robí takmer všetko dobre. Prečítajte si viac o tom v našej recenzii Wrike.

Mavenlink

Pokiaľ ide o správu výdavkov a riešenie finančnej stránky vašich projektov, Mavenlink je jedným z najlepších nástrojov. Vaše úlohy a náklady sa dajú zvládnuť spoločne, čo značne uľahčuje plánovanie.

mavenlink-náklady

Každej úlohe môžete priradiť hodinovú sadzbu a môžete sledovať čas strávený na každej z nich. To znamená, že môžete nielen spravovať svoje náklady, ale aj priebežne sledovať, koľko míňate. 

Môžete vytvárať faktúry automaticky a prijímať platby prostredníctvom služby Paypal. To môže byť veľkou pomocou pri platení dodávateľom alebo pri nákupe spotrebného materiálu. Je to však skôr skratka ako skutočné účtovné riešenie; pozrite si náš najlepší článok účtovníckeho softvéru pre produkty s trocha viac oomph.

Mavenlink obsahuje Ganttov diagram, ktorý vám umožňuje pohybovať sa úlohami podľa plánu, takže ak stavitelia trvajú príliš dlho na dokončenie čaju, budete môcť vypočítať vplyv, ktorý má.

Mavenlink má systém šablón. Nemá žiadne pripravené nastavenia, ale umožňuje vám vytvoriť si vlastné, ktoré sa bude používať s viacerými projektmi. Ak máte veľa podobných úloh, ktoré sa prenášajú z jedného projektu do druhého, môže vám to ušetriť obrovské množstvo času.

Získate 10 GB úložného priestoru podľa najlacnejšieho plánu spoločnosti Mavenlink, ktorý sa zvyšuje o 1 TB ďalej v mierke. Je to veľkorysé množstvo, ale ak potrebujete viac, prečítajte si článok o najlepšom úložisku v cloude pre veľké súbory.

Existuje niekoľko možností prispôsobenia, ktoré vám umožňujú používať aj svoje vlastné logo, ikonu a farebnú schému. Váš tím sa tak pri prístupe do vášho systému môže cítiť presvedčený, že je na správnom mieste.

Zabezpečenie Mavenlink

Mavenlink používa silné šifrovanie pre údaje pri preprave aj ukladaní, má certifikáty SOC1 a SOC2 a je v súlade s EU-U.S. a Swiss-U.S. ochrany osobných údajov a všeobecné nariadenie o ochrane údajov, o ktorých sa môžete dočítať v našom článku GDPR.

Pokiaľ ide o podporu, má slušnú vedomostnú základňu, živý rozhovor a kontaktný formulár. Podpora na nás rýchlo zareagovala, ale použitie bolo nepríjemné.

Mavenlink je lacný v porovnaní so špecializovaným stavebným softvérom a začína už od 19 dolárov mesačne až pre päť používateľov. Aplikácie sú k dispozícii pre Android a iOS a existuje verzia prehliadača. Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu na Mavenlink.

Jednoduché projekty

Ľahké projekty sú vážne o tom, ako ušetriť peniaze, a poskytujú kalkulačku návratnosti investícií, ktorá vám pomôže zistiť, koľko vás môže ušetriť.

Vďaka Ganttovmu prehľadu Easy Projects je riadenie závislosti jednoduché. Úlohy sa aktualizujú automaticky tak, aby sa do seba zapadali, takže si môžete naplánovať svoju činnosť dynamickejšie ako vy pomocou nástrojov, ktoré vás nútia robiť všetko ručne..

Závislosti je možné pridať aj zo zobrazenia úloh a použiť je niekoľko typov. Ak chcete nastavovať vzťahy medzi úlohami, jednoduché projekty to nielen uľahčujú, poskytuje vám nezvyčajne prísnu úroveň kontroly nad nimi..

Sledovanie času a náklady sú ľahko použiteľné a zabudované do projektov od začiatku. Mnoho platforiem, ktoré tieto funkcie obsahujú, ich robí akoby premyslenými, ale sú ústredným prvkom jednoduchých projektov.

K dispozícii je tiež vynikajúci generátor prehľadov, ktorý vám umožňuje vytvárať grafy a metriky všetkého druhu. Je to užitočné na vizualizáciu toho, ako sa veci vyvíjajú.

Easy Projects obsahuje „audit trail“, aby ste videli, čo každý urobil. Je to vynikajúci spôsob, ako zaistiť, aby každý urobil všetko, čo by mal urobiť, v správny čas..

Používanie jednoduchých projektov

Začíname s programom Easy Projects je jednoduchý. K dispozícii je užitočný vzorový projekt s úlohami, ktoré slúžia ako pomôcka a ktorý vám ukáže mnoho jeho funkcií. Je to efektívny trik využívaný niekoľkými nástrojmi a predstavuje oveľa účinnejšie predstavenie novej platformy ako videa.

easy-projekty-activity-centrum

Existuje veľa pokynov v aplikácii, ako sú tipy a videá pokrývajúce väčšinu platformy. Podpora jednoduchých projektov nereagovala, keď sme sa s ňou skontaktovali, takže ak máte radi telefonickú pomoc, nemusí to byť pre vás platforma.

Existuje veľa bezpečnostných funkcií, ako sú napríklad zálohovania geo-redundantného typu, výber dátových stredísk, z ktorých majú ľudia s problémami s dodržiavaním predpisov premýšľať, a široký výber bezpečnostných nastavení. Môžete napríklad zabezpečiť, aby každý, kto má prístup k projektu, používal účinné heslo.

Easy Projects stojí 24 dolárov za používateľa mesačne podľa štandardného plánu, ale mali by ste sa obrátiť na jeho predajný tím, aby vám stanovil ceny pre podniky. Existuje povinný školiaci program na približne 100 dolárov na používateľa, čo je drahšie, ale zaisťuje, že váš tím ho bude môcť efektívne využívať. Ďalšie informácie nájdete v recenzii Easy Projects.

TeamGantt

Ganttov diagram vám umožňuje vytvárať vzťahy medzi úlohami a sledovať, ako sa všetko hodí k sebe. Je to dosť zložité, keď máte niekoľko úloh, ale keď ich máte stovky, môže byť pomoc so softvérom neoceniteľná. TeamGantt je založený na tomto pohľade a robí ho dobre.

Ganttov diagramy sú výkonné, ale nie sú to najjednoduchšie funkcie, ktoré vám pomôžu získať hlavu. Ak ste pre nich nový, náš spôsob používania Ganttovho grafu vás priblíži k rýchlosti.

Okrem zobrazenia Ganttov má TeamGantt aj zoznamy a kalendáre, ktoré vám pomôžu zostať v organizácii. Umožňuje vám vytvárať míľniky, ktoré sú cieľmi v polovici projektu, ktoré môžete použiť na sledovanie pokroku. K dispozícii je tiež zobrazenie histórie, ktoré môžete filtrovať. To vám umožní vidieť, čo každý urobil.

team-Ganttov-pdf

TeamGantt má tiež základné funkcie, takže môžete porovnať svoj postup s pôvodnými odhadmi a zistiť, kde dochádza k oneskoreniam. Zamierenie problémov skôr, ako k nim dôjde, je skvelé, ale pomocou základných línií môžete zabrániť opakovaniu problémov.

TeamGantt umožňuje exportovať do .pdf, takže si môžete vytvoriť papierové podklady pre ľudí, ktoré im ukážu, čo majú robiť..

TeamGantt Security

TeamGantt nemá veľa bezpečnostných funkcií. To nevyhnutne neznamená, že je neistá, ale neposkytuje veľa informácií o tom, čo robí pod kapotou. Nemáte ani veľa možností zabezpečenia, s ktorými by ste si mohli zahrať.

S podporou sa však darí lepšie. K dispozícii je šablóna projektu, ktorá vám ukáže jeho funkcie, spolu s dobrým výberom videí a živých kurzov, ktoré môžete navštíviť, aby ste sa naučili, ako používať softvér..

K jej hlavným plánom patrí aj telefonická podpora, ako aj kontaktný formulár, ktorý môže použiť každý. Odpovedali na naše otázky do šiestich až ôsmich hodín, čo nie je zlé, ale nie je to také dobré ako Wrike alebo Basecamp, o ktorých si môžete prečítať v našej recenzii Basecamp..

TeamGantt však nemôžete poraziť v cene. Jeho bezplatný plán umožňuje spustiť jeden projekt až trom používateľom. Jeho štandardný plán je iba 39,50 dolárov mesačne pre päť ľudí, čo z neho robí vynikajúcu hodnotu.

Má aplikácie pre Android a iOS, takže si ich môžete vziať aj na cestách. Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu tímu TeamGantt.

LeanKit

LeanKit je nástroj založený na kanbane, vyžaduje si však nezvyčajný prístup, vďaka čomu je pokročilejší, ako sa naznačuje. Pracovný priestor môžete rozdeliť do viacerých tabúľ kanban a priradiť každú inú osobu alebo tím. 

Jednotlivé položky na doskách majú vlastnú dosku mini-kanban, ktorá obsahuje podúlohy. Závislosti môžete nastaviť priradením rodiča a dieťaťa ku každej karte.

leankit-KANBAN

LeanKit umožňuje niektorým ľuďom zamerať sa na projekt ako celok, zatiaľ čo iní sa zameriavajú na konkrétne oblasti alebo len na riešenie úloh, ktoré im boli pridelené. Vďaka tomu je dobrá voľba pre malé a stredné tímy, kde sa každý musí zamerať na svoje vlastné veci, ale môže mať úžitok z toho, že si bude vedomý celkového obrazu..

Ak ste novým členom spoločnosti Kanban, prečítajte si náš návod, ako používať sprievodcu tabuľkou pre kanban a prípadne si prečítajte napríklad našu Trellovu recenziu..

LeanKit vám umožňuje obmedziť množstvo pridelené rôznym častiam dosky a upozorní vás, ak sú tieto limity prekročené. Existuje niekoľko integrácií, ktoré vám umožňujú zdieľať údaje aj s inými platformami.

K dispozícii je tiež neobmedzené úložisko, ale s limitom veľkosti súboru 75 MB môžete radšej navštíviť nášho najlepšieho sprievodcu úložiskom v cloude..

Zabezpečenie LeanKit

LeanKit používa TLS na šifrovanie údajov pri prenose a šifrovanie uložených užívateľských dát, s výnimkou príloh. Prečítajte si náš popis šifrovania. Nemá veľa bezpečnostných funkcií, ale máte kontrolu nad tým, čo môžu používatelia robiť a ako majú prístup na platformu. Môžete zmeniť nastavenia hesla a zásady zamykania účtu a blokovať súbory podľa prípony.

Poskytuje podporu prostredníctvom telefónu a kontaktného formulára. Dostali sme sa späť o päť hodín, keď sme sa ho opýtali. K dispozícii je tiež vynikajúca bezplatná elektronická kniha, ktorá sa oplatí nájsť na jej webových stránkach. Existuje aj FAQ, niekoľko výukových programov a dobre zdokumentované API.

Aj keď LeanKit nemá mobilné aplikácie, ponúka podporu prehľadávača prispôsobeného pre mobilné zariadenia, takže ho môžete stále používať aj na cestách.

Začína sa na 19 dolárov na používateľa mesačne, čo nie je najlacnejšie dostupné. Má však 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, ak si ju chcete vyskúšať. Je to skvelá voľba pre malé spoločnosti, ktoré sa chcú organizovať a informovať všetkých.

Alternatívny softvér na riadenie projektov pre stavebné spoločnosti

Zatiaľ čo päť vyššie sú našimi najlepšími tipmi, pre tieto spoločnosti môžu tieto tri fungovať.

Smartsheet

Smartsheet je všestranný nástroj s výberom zobrazení, ktoré vám umožňujú vytvárať závislosti medzi úlohami pomocou jeho Ganttovho diagramu..

Úlohy zvyčajne vytvárate pomocou svojho tabuľkového zobrazenia, takže pracovný postup bude známy pre väčšinu ľudí. Spočiatku to vyzerá zastrašujúco, ale s tým je jednoduché pracovať.

Smartsheet-šablóna

Existuje široká škála šablón a môžete ľahko generovať prehľady. Má pevné zabezpečenie a aktívnu komunitu, ktorá vám v prípade uviaznutia ponúkne pomoc.

Smartsheet má aplikácie pre Android a iOS a začína sa na $ 14 za mesiac. Ďalšie informácie nájdete v našej recenzii pre karty Smartsheet.

ClickUp

ClickUp, o ktorom sa môžete dočítať v našej recenzii ClickUp, vám poskytuje podrobnú kontrolu nad úlohami. Môžete ich priradiť ľuďom, dať im priority a vytvoriť medzi nimi vzťahy závislosti. Má prehľadné zobrazenie a kalendár, aby sa uľahčilo organizovanie.

clickup-úloha

Má tiež užitočné zobrazenie v rámčeku, ktoré vám môže ukázať, kto čo robí. Robí správy dobre a ponúka funkcie na sledovanie času. Integruje sa s mnohými platformami a zahŕňa systém zapisovania poznámok. Ak to znie užitočné, ale používate inú platformu, prečítajte si náš článok o najlepších aplikáciách na zapisovanie poznámok.

ClickUp je vynikajúcou voľbou, ak ju potrebujete umiestniť do viacerých zariadení. Okrem toho, že beží na Windows, Mac, Android a iOS, má rozšírenia pre Google Chrome a Amazon Fire TV. Ak používate prehliadač Chrome, môžete vyskúšať našu prehliadku Chrome, ktorá poukazuje na niekoľko problémov s ochranou osobných údajov.

Projectplace

Projectplace je priamy nástroj, ktorý je založený na kanbanoch, ale tlačí na elegantné prvky. Úlohy môžete nastaviť tak, aby čakali na ostatných, čo vám umožní vytvárať závislosti.

projectplace-setup

Má tímové funkcie chatu, ktoré vám umožňujú komunikovať so všetkými. Ľudia sa môžu označiť za pohodlných alebo pod tlakom, čo je skvelý spôsob, ako informovať ostatných, že môžu existovať problémy s tým, za čo zodpovedajú..

29 dolárov mesačne nie je najlacnejšou platformou, ale má dvojtýždňovú bezplatnú skúšobnú verziu. Prečítajte si viac v našej recenzii Projektu.

Záverečné myšlienky

Stavebníctvo je náročné odvetvie a každý softvér, ktorý vám môže poskytnúť výhodu, sa oplatí preskúmať. Našťastie existuje veľa nástrojov, ktoré vám pomôžu reagovať na problémy, ktoré nastanú.

Všetky nástroje, ktoré sme tu preskúmali, prinášajú niečo na stôl a všetky majú skúšobnú verziu zdarma, ak si ich chcete pozrieť.

Ak pracujete vo výstavbe, radi by sme sa dozvedeli o vašich pripomienkach týkajúcich sa našich kritérií a nástrojov, ktoré sme vybrali. Prosím, podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map