Najlepší softvér pre riadenie projektov do roku 2020: Štýlový spôsob

Softvér na riadenie projektov je preplnenou oblasťou s množstvom vynikajúcich možností, ktoré súťažia o vašu pozornosť a doláre. Najväčšie spoločnosti na svete používajú nástroje na lepšiu a inteligentnejšiu prácu a podniky všetkých druhov využívajú výhody mnohých užitočných funkcií.


V priebehu rokov sme sa zaoberali množstvom programov a zdieľame to, čo sme sa naučili v tomto kole najlepších softvérov na riadenie projektov..

Dobrý nástroj na riadenie projektov môže zmeniť váš spodný riadok. Tým, že eliminujete prácu s drudmi, zefektívňujú komunikáciu a ukladajú kritické súbory na jednom mieste, uľahčujú život vášmu tímu a pomáhajú vám robiť viac za kratší čas..

Toto zhrnutie je najlepším nástrojom, na ktorý sme sa pozreli. Aby sme vám poskytli podrobný náhľad, naša celková obľúbená adresa je monday.com, takže ak ste v zhone, preskočte na ňu. Vybrali sme si ho pre kombináciu použiteľnosti a sily.

Odchádzajúci šampión Wrike je stále veľký hitter, ale je to zložitejšie. Ak potrebujete správu závislostí a podúlohy, je to lepšia voľba. Okrem toho naše ďalšie obľúbené položky ponúkajú rôzne veci, takže si ich prečítajte a skúste nájsť ten, ktorý vám vyhovuje.

Tu je päť najlepších softvérových riešení pre riadenie projektov:

Chcete sa pozrieť na úplný zoznam? Hneď sme vás zakryli .

Ak hľadáte pre svoj ďalší projekt nejaké špeciálne prípady použitia, tu je niekoľko článkov, ktoré vám pomôžu pri ceste: 

 • Zadarmo softvér pre riadenie projektov
 • Softvér pre riadenie projektov pre nezávislých
 • Softvér pre projektový manažment pre malé podniky 
 •  Softvér na riadenie projektov pre Mac
 • Softvér pre správu projektov Kanban
 • Softvér Scrum

Ako si vybrať najlepší softvér pre riadenie projektov

Na trhu riadenia projektov existuje veľká konkurencia, takže rozlišovanie medzi najlepšími platformami môže byť náročné. Niektoré majú neobvyklé vlastnosti, mnohé z nich sú vtipné alebo dve a väčšina z nich je dobrá v určitom aspekte projektového riadenia.

Medzi našimi najlepšími tipmi nie sú žiadni chlapi, preto vám odporúčame určiť si svoje vlastné priority, prečítajte si naše recenzie a zistite, ktoré najlepšie vyhovujú vašim potrebám. Všetky tieto nástroje ponúkajú bezplatnú skúšobnú verziu a väčšina vám umožní zaregistrovať sa bez uvedenia podrobností o kreditnej karte, takže premýšľajte o tom, čo chcete, potom jeden vyberte a otestujte.

Jadro projektového riadenia

Správa úloh je kľúčom k väčšine softvéru na správu projektov. Úlohy sa môžu nazývať „problémy“ alebo „položky“, ale nástroje, ktoré menia terminológiu, fungujú stále rovnako. Členom tímu je možné prideliť úlohy a naplánovať ich. Po dokončení ich môžete označiť ako úplné, takže každý uvidí, čo sa deje.

Mnohé nástroje idú ďalej a umožňujú vám rozdeliť úlohy na podúlohy, pričom niektoré ponúkajú úplnú správu závislostí. To vám umožní zabezpečiť, aby boli všetky úlohy, ktoré závisia od ostatných, naplánované po týchto úlohách, čo vám pomôže vyhnúť sa nákladným oneskoreniam.

Tu je rozpis toho, čo ponúkajú nástroje na riadenie projektov z hľadiska čiastkových úloh a riadenia závislostí:

Najlepšie softvérové ​​riešenia pre riadenie projektov: Podúlohy: Závislosti úloh:
monday.com
Wrike
TeamGantt
Asan
Freedcamp
pódiom
Smartsheet
Leankit
Airtable
Mavenlink
Základný tábor

Vlastnosti

Pri posudzovaní softvéru na riadenie projektov sa zameriavame na niekoľko funkcií. Dostatok úložného priestoru je užitočný na zdieľanie súborov súvisiacich s projektmi. Ak zdieľate iba dokumenty a obrázky, nepotrebujete veľké množstvo, ale vaše video a zvuk bude vyššia.

Niektoré nástroje ponúkajú neobmedzený priestor, ale zvyčajne existujú obmedzenia veľkosti súborov. Líšia sa však, takže ak máte konkrétne potreby, môže za kontrolu podrobností zaplatiť. Ak chcete presunúť veľa súborov online, naše články o ukladaní údajov v cloude podnikania ponúkajú veľa spôsobov, ako to urobiť pri nastavení online..

Integrácia s inými platformami môže rozšíriť dosah aplikácie a pomôže vám udržať čo najviac vašej firmy na jednom mieste. Okrem zdieľania súborov môžete integrovať aj svoj e-mail a kontakty, ako aj úlohy z iných aplikácií na správu.

Väčšina nástrojov sa integruje s najmenej niekoľkými platformami, niektoré však umožňujú spojenie s mnohými ďalšími. Stojí za zmienku tu Zapier, pretože nástroj, ktorý sa s ním integruje, sa môže spojiť s veľkým počtom aplikácií.

Niektoré platformy majú neobvyklú funkciu alebo dve. Mali by ste sa na ne pozerať, pretože by mohli zmeniť váš spodný riadok. Napríklad bloky Airtable ponúkajú nezvyčajné funkcie a Mavenlink má silné finančné vlastnosti. Naše články o online účtovníctve budú tiež zaujímavé, ak hľadáte nástroj zameraný na peniaze.

Bežné sú vstavané tímové systémy chatu a správ, ako aj schopnosť komentovať a dokumentovať jednotlivé úlohy. Niektoré nástroje zdieľajú vytváranie wiki alebo zaznamenávanie poznámok, čo vám môže pomôcť zdokumentovať vaše projekty a udržať každého na ceste k najnovšiemu vývoju.

Tieto možnosti komunikácie uľahčujú členom tímu zostať na rovnakej stránke bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú, a využívať výhody práce na diaľku..

Nástroje auditu sú tiež dobré a môžu byť nevyhnutné pre tých, ktorí potrebujú, aby boli ľudia zodpovední alebo chcú vidieť, kto robí to, čo robí..

Napokon sú užitočné aj mobilné aplikácie, pretože vám umožňujú uchovávať si prehľad o veciach, keď ste mimo svojho stola. Väčšina platforiem má špeciálne aplikácie pre Android a iOS.

Zhliadnutia Galore

Jedným z kľúčových rozdielov medzi týmito nástrojmi je spôsob, akým prezentujú vaše údaje. Bežný je prístup v štýle kanban, ktorý rozdeľuje úlohy do stĺpcov, ktoré predstavujú rôzne fázy vášho projektu.

Možno ste už počuli o Trello. Je to dobrý nástroj, ale nie je dosť zložitý na to, aby prekročil líniu oddeľujúcu správu úloh od riadenia projektov (prečítajte si našu príručku pre začiatočníkov Trello). Trello používa ako svoj názor nástenku kanban, rovnako ako monday.com a LeanKit.

Ostatné nástroje používajú Ganttov diagram, ktorý ukazuje, ako sa všetko zmestí dohromady. Ganttov diagram vám umožní zistiť, ktoré úlohy je potrebné vykonať ako prvé, a zistiť, či akékoľvek zmeny, ktoré vykonáte, spôsobia problémy s vašim pracovným tokom..

Niektorí používajú obyčajný starý zoznam, ktorý funguje dosť dobre. Asana to robí dobre, rovnako ako Wrike. Väčšina nástrojov má zobrazenie kalendára a generátory prehľadov. Možno nájsť aj exotickejšie názory, napríklad PERT.

Najlepšie nástroje ponúkajú niekoľko spôsobov zobrazenia vašich údajov, ale čím viac možností, tým lepšie bude rozhranie, aby bolo všetko jasné.

Prístup

Tieto nástroje využívajú rôzne prístupy. Niektorí, ako napríklad Freedcamp a Asana, chodia po priateľskej ruke okolo ramena, takže sú vítaní a ľahko s nimi pracuje. Na druhom konci spektra sa nástroje ako LeanKit a Mavenlink pevne zameriavajú na zarábanie obchodných peňazí.

Niektorí vás privedú k určitému spôsobu práce, zatiaľ čo iní vám ponúkajú priestor na ovládanie a vylepšenie všetkého podľa vašich potrieb. Tieto nástroje ponúkajú veľa energie, ale musíte sa dôkladne zamyslieť nad výberom možností. Pamätajte, že vaším cieľom je uľahčiť vášmu tímu prácu.

Ktoré dávate prednosť príde k vám. Uvedomte si, že ak zistíte, že jeden nástroj nie je pre vás, ostatní sa môžu cítiť inak, aj keď majú podobnú štruktúru. Ak sa vám nepáči ten prvý, ktorý vyskúšate, nevzdávajte sa.

Bezpečnosť a súkromie

Vážime si službu, ktorá udržuje vaše dáta v bezpečí a súkromné. Či je alebo nie je ťažké posúdiť, ale skúmame použité šifrovanie a certifikácie, ktoré má, ako aj jeho zásady ochrany osobných údajov..

Ceníme si certifikáty SOC 2 a súlad s EU-U.S. a Swiss-U.S. štíty na ochranu súkromia a všeobecné nariadenie o ochrane údajov. O poslednom menovaní si môžete prečítať v našej časti GDPR.

Služby, ktoré nám poskytujú možnosti na vyladenie našich nastavení prístupu, sú tiež dobré. Ak môžete nastaviť svoje vlastné bezpečnostné politiky a ovládať spôsob overovania používateľov, môžete nájsť správnu rovnováhu medzi bezpečnosťou a použiteľnosťou.

Ak máte problémy s prístupom k politike hesiel, náš postup, ako nastaviť silného sprievodcu heslom, vám poskytne rady, čo je vhodné.

Dôležité sú tiež funkcie, ako je dvojfaktorová autentifikácia. Ak sa chcete dozvedieť prečo, prečítajte si náš článok o dvojfaktorovom overovaní.

Ako je popísané v našich článkoch o online bezpečnosti, na webe sa skrýva veľa nebezpečenstiev. Naše obľúbené služby robia, čo môžu, aby vás ochránili pred poškodením. Vyberte si dobrého a zostaňte v bezpečí.

Servis a podpora

Softvér na riadenie projektov tu nie je, aby vám pomohol zostaviť pekné mapy. Je tu, aby vám pomohol urýchliť váš projekt a odstrániť problémy. Ak narazíte na problém, je dôležité, aby ste ho vyriešili čo najskôr. Podrobne sa pozrieme na možnosti podpory, ktoré má každá platforma.

Okrem dokumentácie a výukových programov sa zameriavame aj na možnosti, ako sa s nimi skontaktovať, a zvyčajne vyskúšame jednu alebo dve z nich, aby sme sa ubezpečili, že odpovede sú rýchle a presné..

Ceníme si, že sa môžeme skontaktovať pomocou kontaktného formulára alebo e-mailovej adresy, ako aj prostredníctvom živej voľby, ako je napríklad telefón alebo priamy rozhovor. Hľadáme tiež príliš nadšených ľudí v oblasti predaja a ochrany osobných údajov. Už predtým sme sa dozvedeli, že pracovníci podpory majú prístup k našim interným projektom, napríklad.

Nástroje

Tu je náš zoznam. Začneme s našou obľúbenou službou, monday.com

1. monday.com

Ak chcete použiť niečo ľahké, s elegantným a moderným rozhraním, nehľadajte nič iné ako monday.com. Vďaka tomu je riadenie projektu hračkou, ale napriek jeho priateľskému rozhraniu má množstvo pokročilých funkcií.

Pondelok-board
monday.com má pekný pohľad na Kanban na správu vašich projektov.

Môže zobraziť váš projekt rôznymi spôsobmi, pričom jeho hlavné zobrazenie kanban je doplnené o kalendár, časovú os, denník aktivít a zobrazenia grafu..

Je tiež prispôsobiteľná, ponúka veľkú kontrolu nad poliami a umožňuje vám nastaviť systém tak jednoduchý alebo zložitý, ako potrebujete. Dodáva sa s mnohými šablónami, ktoré vám umožnia rýchlo začať a pozrieť sa na rôzne spôsoby použitia platformy.

Získate dostatok úložného priestoru, s 5 GB na základnej úrovni a neobmedzeným úložiskom v pláne Pro. Údaje môžete využívať aj na iných platformách prostredníctvom ich integrácie s programami Zapier, Slack, Trello a Dropbox. Ak ho používate so Slackom, mali by ste sa pozrieť aj na naše najlepšie úložisko v cloude pre sprievodcu Slackom.

Ponúka najvyššiu kvalitu bezpečnosti s GDPR a EU-U.S. Súlad s ochranou súkromia, certifikácia SOC 2 a 256-bitové šifrovanie. Získate tiež možnosť používať dvojfaktorové overenie, ako aj širokú škálu bezpečnostných nastavení a protokolov. V našich 99 bezplatných nástrojoch na ochranu vášho článku o ochrane osobných údajov je uvedených mnoho ďalších spôsobov, ako pomôcť chrániť vaše údaje.

Okrem množstva pokynov v aplikácii má web monday.com veľkú informačnú základňu a pravidelné webové semináre, ktoré vám pomôžu oboznámiť sa. Aj jeho podpora je rýchla a za štyri minúty sa k nám vracia. To je skvelá voľba, ak máte obavy, že pri prvom použití uviaznete.

Ceny tímu monday.com začínajú u tímu piatich používateľov mesačne od 25 dolárov, takže je vynikajúca, ak má váš tím slušnú veľkosť. Ak ste len jedným alebo dvoma z vás, nie je to tak dobré, ale môžete si to bezplatne vyskúšať so zdvorilosťou na 14-dňovú skúšobnú verziu. Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu na monday.com.

2. Wrike

Spoločnosť Wrike má vynikajúcu sadu funkcií vrátane správy závislostí, tvorby prehľadov a zobrazení kalendára, ktoré je možné vzájomne prekrývať, aby sa porovnali plány..

wrike-activity-správy

Môžete nahrať súbory a prílohy a zanechať k nim komentáre, a to aj v konkrétnych bodoch vo video súboroch, vďaka čomu je Wrike užitočným nástrojom pre prácu s videami. Získate 2 GB úložného priestoru podľa plánu zadarmo, ktorý sa na úrovni Enterprise zvýši na 100 GB. Ak používate veľa veľkých súborov, budete chcieť, aby boli chránené v prípade katastrofy, preto si pozrite návod v našom najlepšom článku online služieb zálohovania..

Má dvojfaktorové overenie a používatelia Enterprise získajú pôsobivý výber bezpečnostných možností. Okrem spravovania politiky hesiel získate kontrolu nad ukladaním súborov a prístupom do siete. Môžete dokonca blokovať ľudí z nerozpoznaných IP adries, aby ste pre budúcich hackerov sťažili život. V našom článku o počítačovej kriminalite nájdete tipy, ako sa vyhnúť problémom online.

Wrike má vynikajúcu podporu. Za tri minúty sme dostali odpoveď na náš rozhovor naživo a na otázku, ktorú sme položili prostredníctvom kontaktného formulára, sme odpovedali o 30 minút cez víkend vďakyvzdania. Ak chcete, môžete s niekým hovoriť aj po telefóne. Ak uviaznete, je tu tiež veľká informačná báza.

Napriek tomu, že Wrike je špičková kvalita, nie je príliš drahá a dokonca má zadarmo plán. Jej základný plán, ktorý predstavuje 9,80 dolárov, banku nezlomí. Jeho prémiové úrovne sú drahšie, ale za svoje peniaze získate veľa, vrátane vyššie uvedenej jemnej kontroly nad bezpečnosťou.

Je to jedna z najlepších všestranných platforiem a dôrazne ju odporúčame. Viac sa o tom dočítate v našej Wrike recenzii.

3. Asana

Ak máte obavy, že nástroje tu znejú príliš komplexne, môže byť pre vás to Asana. Je to také jednoduché použitie, ako by ste si želali, a sedí hneď napravo od debaty o riadení úloh oproti diskusii o riadení projektov, čo vám poskytuje dostatočnú kontrolu na efektívne riadenie projektov, bez toho, aby sa toľko stalo mätúce..

Jeho hlavné zobrazenie je iba zoznam úloh, ale môžete ich rozdeliť na ďalšie podúlohy. Zahŕňa správu závislostí od svojich platených plánov, ako aj korektúry, správu zdrojov a rôzne integrácie. K dispozícii sú tiež zobrazenia kalendára a časovej osi a získate neobmedzený úložný priestor pre prílohy.

Asan-oslava

Oslavy Asany sú skvelým spôsobom, ako vás odmeniť za to, že sa vám darí robiť veci, a dodať vašej pracovnej rutine náladu. Môžu tiež motivovať zamestnancov a zvyšovať angažovanosť. Keď začiarknete úlohy, niekedy narazíte na obrazovku jednorožca alebo narwhala, alebo sa pod oknom objaví farebná tvár. Ak vás tieto veci neregulujú, nemáte dušu.

Ak máte prestávku v práci, pozrite si naše články o zábave, ktoré vám pomôžu pobaviť sa online.

Asana má použiteľnú bezplatnú vrstvu, ktorá je ideálna na správu osobných projektov alebo len ako rýchly zoznam úloh. Jeho platené plány začínajú na 9,99 dolárov na používateľa mesačne. Začiatok jeho bezplatného plánu a aktualizácia, ak potrebujete funkcie, je skvelým vstupným bodom, ak ste novým softvérom na správu projektov..

Nemusíte sa ani obávať o bezpečnosť, pretože Asana má certifikát SOC 2. Jednotné prihlásenie a SAML sú k dispozícii aj v prípade, že chcete zaistiť bezpečnosť svojich údajov. Prečítajte si náš článok o počítačovej kriminalite, aby ste sa dozvedeli viac o online gremlinoch, ktorým musíte zabrániť.

Ak uvažujete o Asane, pozrite si našu recenziu v Asane. Príručka pre začiatočníkov Asany je skvelým miestom, kde začať, ak sa naučíte používať softvér.

4. TeamGantt

Ganttov diagram môže byť výhodou pri riadení vašich projektov, pretože vám ukáže, ako sa všetko zmestí dohromady, a umožní vám včas zistiť problémy s plánovaním. Môžete tiež ľahko presunúť úlohy a zistiť, ako vaše zmeny ovplyvňujú širší projekt.

team-Ganttov-sample-projekt

TeamGantt robí to, čo hovorí na plechovke, čím vám poskytuje nástroj založený na Ganttovi, ktorý môže pomôcť udržať všetkých vo vašom tíme na tej istej stránke. Okrem hlavného nadpisu Ganttovho zobrazenia získate aj zoznamy a kalendáre, ktoré vám umožnia sledovať veci a niekoľko spôsobov, ako filtrovať a riadiť zobrazené informácie..

V TeamGantt je jednoduché presúvať úlohy, vďaka čomu je vizuálny spôsob usporiadania a reorganizácie vašich projektov skvelý. Pridávanie závislostí je jednoduché a konflikty pri plánovaní sú označené červenou farbou a rýchlo ich upozorňujú.

TeamGantt ponúka funkcie na sledovanie času, ktoré pomáhajú udržať rozpočet pod kontrolou a umožňujú vám priradiť míľniky. Pomocou funkcie „základnej línie“ môžete porovnať svoje výsledky so svojimi očakávaniami a podľa toho vylepšiť svoj prístup. Ak potrebujete zlepšiť svoj pracovný postup, prečítajte si náš najlepší článok o softvérových nástrojoch virtuálneho tímu, kde nájdete užitočné možnosti.

TeamGantt vám uľahčí prácu so šablónami a užitočným ukážkovým projektom. Existuje tiež veľa pomoci a textu, ktoré vám dávajú tipy. K dispozícii je veľká informačná základňa, desiatky videí s nápovedou a pravidelné živé kurzy, ktoré vám pomôžu naučiť sa ich používať. Jeho podporný tím tiež odpovedal na naše otázky včas.

Je to lacné, s bezplatným plánom až pre troch používateľov a nasledujúcimi dvoma úrovňami, ktoré stoja zhruba 8 dolárov, respektíve 12 dolárov na používateľa. Pred rozhodnutím, ktoré funkcie potrebujete, si môžete vyskúšať platené programy zadarmo. Ak uvažujete o registrácii, prečítajte si našu recenziu TeamGantt, kde nájdete ďalšie podrobnosti.

5. Freedcamp

Freedcamp je nováčik v našom zozname obľúbených položiek, ale jeho miesto si získa príjemným používaním, bohatým na funkcie a lacným. Nie je ľahké dostať tieto veci do jedného balíka, ale to je to, čo tu nájdete.

freedcamp-Gantt

Je to rovnako lacné, ako napovedá názov, s bezplatnou úrovňou, niekoľkými ulicami s veľmi nízkymi nákladmi a obchodnými a podnikovými plánmi, ktoré stoja oveľa menej ako väčšina platforiem. Existujú ďalšie zľavy pre neziskové organizácie a pedagógov, vďaka čomu sú pre nich Freedcamp skvelou voľbou.

Dokonca aj na svojej bezplatnej úrovni získate neobmedzené úložisko, čo je silný dôvod na používanie platformy, ak máte veľa súborov na zdieľanie so svojím tímom. Limit veľkosti súboru pre neplatiacich používateľov je iba 10 MB, čo by mohlo byť reštriktívne, ale pri iných plánoch sa zvyšuje.

Má veľa rozšírení, s vlastným trhom aplikácií. Je to zmiešaná taška, ale máte veľa možností.

K dispozícii je tiež tvorba a fakturácia wiki, čo sú vynikajúce funkcie vzhľadom na náklady na platformu a ktoré vám môžu pomôcť s internou dokumentáciou a správcom. Získate tiež dvojfaktorovú autentifikáciu zahrnutú do jej relatívne lacného plánu podnikania.

Freedcamp nie je bez chýb, pretože nie všetko funguje dokonale, ale dúfajme, že sa bude s vývojom zlepšovať..

Jeho podpora rýchlo reaguje na žiadosti a má slušný výber videí a článkov s informáciami, ktoré vám pomôžu vyriešiť problémy. Ak uvažujete o prihlásení, prečítajte si ďalšie informácie v našej recenzii Freedcamp.

6. Podio

Podio kombinuje jednoduchosť použitia so silou a flexibilitou a robí tak bez toho, aby bol príliš drahý, čo z neho robí jednu z našich obľúbených platforiem. Jej polia riadené kódom sú užitočnou možnosťou prispôsobenia a existuje tu možnosť, ako ich môžu kreatívne typy použiť na vykonávanie vecí, ktoré iné platformy nemôžu.

Okrem bezplatného plánu začínajú jeho platené úrovne 7,20 dolárov mesačne. Dokonca aj tie najlacnejšie plány obsahujú množstvo funkcií a bezplatná ponuka stojí za testovanie, aby ste zistili, či vám táto platforma vyhovuje.

Podio udržiava základné veci bez podúloh alebo závislostí, ale umožňuje vám sledovať pracovné toky nastavením vzťahov medzi udalosťami. Môžete tiež nastaviť termíny a poveriť ľudí, aby ich udržali, čo je skvelý spôsob, ako udržať ľudí vo svojom tíme zodpovednými.

Ponúka neobmedzené úložisko s limitom veľkosti súboru 100 MB, čo vám umožní bezproblémové spustenie väčšiny druhov projektov. Používa 256-bitové šifrovanie, takže vaše údaje by mali byť tiež chránené pred zvedavými očami. Ak sa obávate zneužitia pri používaní cloudového softvéru, prečítajte si náš článok o ochrane osobných údajov.

Podiova podpora je zmiešaná taška. Reagovalo na nás rýchlo, ale jeho fórum a webináre nie sú také dobré, ako by mohli byť.

Má svoj vlastný trh aplikácií, ktorý vám ponúka najrôznejšie spôsoby, ako ho rozšíriť. Mnohé z aplikácií sú síce iba šablóny, ale stále sú užitočné.

Pódiom-app-market

Prispôsobiteľnosť platformy Podio z nej robí skvelú voľbu pre praktických používateľov, ktorí chcú všetko prispôsobiť svojim potrebám. Viac si môžete prečítať v našej recenzii Podio.

7. Smartsheet

Smartsheet je nezmyselný nástroj, ktorý umožňuje jednoduché zadávanie údajov a štruktúrované plánovanie vašich projektov. Na prvý pohľad to vyzerá ako tabuľka, ale s tým môžete urobiť omnoho viac, ako s programom Microsoft Excel.

Smartsheet-šablóna

Existuje niekoľko šablón, ktoré vám pomôžu začať, a výber toho správneho vám môže ušetriť veľa času.

Údaje na listoch môžu predstavovať, čo sa vám páči. Ak ho nastavíte na spravovanie projektov, pravdepodobne to budú úlohy. Môžete im dať dátumy začiatku a konca a tiež ich môžete priradiť komukoľvek, koho chcete. Môžete tiež vytvoriť podúlohy a dať každej úlohe predchodcu, takže je k dispozícii aj správa závislostí.

Svoje projekty môžete zobraziť niekoľkými spôsobmi. K dispozícii je zobrazenie Kanban a Ganttov diagram, ako aj kalendár, takže sa po celý čas nezasekávate v tabuľkovom režime..

Má silný výber doplnkov. Okrem integrácie s platformami ako Jira a Salesforce má aj niekoľko vlastných rozšírení, ktoré ponúkajú viac funkcií.

S 250 GB úložného priestoru na používateľa získate dostatok miesta na zdieľanie súborov. Ak však potrebujete viac, prečítajte si článok o našom najlepšom online úložisku pre tímy. Smartsheet sa s nimi dobre integruje a má možnosti pracovať s Diskmi Google, Dropbox a Microsoft OneDrive.

Ceny začínajú na 14 USD mesačne, pričom obchodný plán 25 USD ponúka väčšinu základných funkcií. Môžete si to vyskúšať zadarmo po dobu 30 dní, ak ste zvedaví, že sa dozviete, čo pre vás môže urobiť.

Pri kontrole Smartsheet sme udelili vysoké známky spoločnosti Smartsheet. Je to ticho efektívny nástroj, ktorý funguje dobre a počas našej doby sme sa nestretli s chybami ani závažnými problémami.

8. LeanKit

LeanKit je nástroj riadenia projektov zameraný na podnikanie, ktorý je plný užitočných funkcií. Vyzerá to komplikovane, ale netrvá dlho a prísť na to. Je založený na zobrazení Kanban a umožňuje vám prispôsobiť jeho rozloženie, takže stĺpce môžu predstavovať rôzne veci.

Keď začnete s programom LeanKit, oplatí sa dôkladne pozrieť jeho ukážkový projekt, ktorý je plný položiek vysvetľujúcich rozhranie a funkcie a funguje ako vynikajúci úvod do platformy. Získate tiež bezplatnú elektronickú knihu, ktorá je praktickým a kompaktným sprievodcom používaním služby LeanKit, preto ju hľadajte, ak ju na prvý pohľad nevidíte.

leankit-KANBAN

Má neobmedzený úložný priestor, čo je fantastické. Existuje však limit veľkosti súboru 75 MB, takže ak potrebujete viac, prečítajte si náš najlepší článok o úložisku v cloude, kde nájdete súhrn možností..

LeanKit vám poskytuje plnú kontrolu nad vašou politikou hesiel a umožňuje vám zamknúť ľudí, ktorí robia chyby, čo vám dá spôsob, ako sa chrániť pred vynechanými heslami. Nemá dvojfaktorové overenie alebo šifrované prílohy, čo je škoda.

Má veľa integrácií a šablón, vrátane mnohých prezentácií u vývojárov softvéru, ktorí ocenia aj dobre zdokumentované API..

Jeho plán LeanKit pre tímy, ktorý nie je najlacnejší, začína na 19 dolárov na používateľa, ale získate veľa funkcií..

LeanKit vyzerá komplexne a jeho prezentácia nie je vždy najlepšia, ale ľahšie sa používa, ako vyzerá. Dali sme mu vysoké hodnotenie, ocenili sme jeho vlastnosti a všestrannú kvalitu. Má bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu, ak ju chcete roztočiť. Ďalšie podrobnosti nájdete v našej recenzii LeanKit.

9. Vzduchová

Airtable je ďalšou platformou podobnou tabuľkovým procesom s mnohými funkciami a návodmi, ktoré sú k dispozícii na ďalšie pokračovanie.

Jeho „bloky“ sú skvelý spôsob, ako ho rozšíriť pridaním nových funkcií a zahrnúť niekoľko nápadov, ktoré sme nikde inde nevideli. Aj keď sú niektoré z nich celkom špecializované, sme si istí, že by mohli byť transformáciou pre správne podniky a potenciál úspor je obrovský.

airtable-templates

Airtable má tiež pravdepodobne najlepší výber šablón, ktoré sme v tejto kategórii videli. Začínajú s novým projektom čo najrýchlejšie a umožňujú vám experimentovať s rôznymi nastaveniami bez toho, aby ste museli robiť všetko sami.

Airtable má vynikajúcu podporu a ponúka väčšinu možností, ktoré by ste očakávali, ako aj jeho „vesmír“. Ďalší skvelý nápad „vesmír“ vám umožní inšpirovať sa inými projektmi. Pretože je Airtable tak všestranný, je užitočné vidieť kreatívne veci, ktoré s ním urobili ostatní. Ak ste hrdí na to, čo ste urobili, máte možnosť to tiež predviesť.

Airtable je tiež jednou z najlepších platforiem zabezpečenia a ochrany osobných údajov vrátane všetkých funkcií, ktoré hľadáme. Okrem dvojfaktorovej autentifikácie má 256-bitové šifrovanie AES a certifikáty SOC. Navyše vám poskytuje informácie o adresách IP, ktoré majú prístup k vášmu účtu.

Ak sa nebojíte ľudí, ktorí skopírovali vaše údaje, budete po prečítaní nášho článku o PRISM, Snowden a vládnom dohľade.

Airtable má bezplatný a lacný platený plán, ktorý ponúka viac funkcií. Aj keď začnete s programom zadarmo, môžete skúsiť program Pro 14 rokov, aby ste zistili, či stojí za to zaplatiť. Viac informácií nájdete v našej recenzii Airtable.

10. Mavenlink

Mavenlink je skvelý nástroj, ktorý vám pomôže zarobiť peniaze. Ak ste všetci o dolnom riadku, služba je vynikajúcou voľbou.

Má silnú sadu funkcií, ktorá zahŕňa automatické finančné nástroje a generovanie faktúr. Môžete ho tiež použiť na sledovanie času a ak všetkým priradíte hodinové sadzby, môžete sledovať náklady. Ak potrebujete pomoc so správou svojich financií, oplatí sa pozrieť na náš zoznam najlepších účtovníckych softvérov pre prehľad dostupných nástrojov.

Mavenlink zahŕňa správu závislostí a niekoľko pohľadov, vrátane zobrazenia aktivity, Ganttovho diagramu a času a výdavkov. Nie je to najjednoduchší nástroj, ktorý sa dá použiť, ale má niekoľko možností prispôsobenia, takže si môžete nechať svoj pracovný priestor cítiť ako doma.

Nie je to lacné, ale okrem svojich funkcií získate aj silnú bezpečnosť so šifrovaním používaným na prepravu a ukladanie a dvoma certifikátmi SOC. Poskytuje dobrý výber možností spravovania vlastnej bezpečnosti, poskytuje vám informácie o aktívnych reláciách a umožňuje vám vyladiť nastavenia hesla pre váš tím..

mavenlink-security-nastavenia

Ak potrebujete pomoc so správou hesiel, prečítajte si tipy v našom najlepšom článku o manažéri hesiel.

Mavenlink má silnú vedomostnú základňu. Ak uviaznete, má tiež podporu živého chatu. S rozhraním je niekoľko problémov, ale akonáhle sa zoznámite s platformou, nebudú vás už príliš zadržiavať.

Firemní používatelia nájdu v Mavenlink veľa. K dispozícii je 10-dňová skúšobná verzia, ak si ju chcete pozrieť. Prečítajte si o tom viac v našej recenzii Mavenlink.

11. Basecamp

Basecamp je prístupný, užívateľsky príjemný nástroj, ktorý vaši členovia tímu budú radi využívať. Je to vynikajúca voľba pre pedagógov, ktorí ju majú zadarmo, ako aj pre tých, ktorí chcú zorganizovať tím alebo menej formálne kancelárske projekty..

Jeho rozhranie s vetrom sa ľahko naviguje, napriek niekoľkým drobným chybám. Existujú sprievodcovia a tipy, ktoré vám pomôžu rýchlo a ľahko robiť veci, čo znamená, že bude vyhovovať ľuďom, ktorí sa nechcú príliš snažiť prísť na to, ako používať platformu..

Má silné komunikačné funkcie, ako aj zdieľanie súborov. Jeho „táboráky“ poskytujú skupinové rozhovory, na ktorých sa môžu zúčastniť všetci členovia tímu, a umožňujú vám zdieľať zvuk a video.

Ak plánujete využiť jeho funkcie na zdieľanie videa, bude tiež užitočné použiť náš článok o najlepšom ukladaní údajov v cloude pre veľké súbory.

Vďaka svojej trojminútovej reakčnej dobe na náš dopyt týkajúci sa podpory je náš držiteľ rekordu pre rýchlosť podpory a má silný výber videí a návodov, ktoré vám pomôžu v prípade uviaznutia..

Basecamp-boost

Môžete priradiť úlohy ľuďom, ale chýba jej podúlohy a závislosti. Keď sú veci hotové, dostanete upozornenia a môžete ich integrovať do externých kalendárov.

Jeho jednoduchý systém určovania cien – 99 dolárov mesačne, bez ohľadu na veľkosť tímu – by mohol byť vynikajúcou hodnotou, ak máte veľký tím, ale je menší, ak je váš tím malý. Ak spadnete do druhého tábora, prečítajte si naše články o malých firmách pre softvér, ktorý sa lepšie hodí.

Napriek neformálnemu exteriéru Basecampu sa pýši silnou bezpečnosťou a súkromím. Okrem šifrovaných príloh neposkytne vaše údaje nikomu, pokiaľ na to nebude nútený zákon, a bude vás informovať, ak sa tak stane. Viac informácií nájdete v našej recenzii Basecamp.

Pros:

 • Dobrá hodnota pre veľké tímy
 • Zadarmo pre použitie v triede
 • Užitočné sprievodcov

Zápory:

 • Drahé pre jednotlivcov alebo malé tímy
 • Problémy s rozhraním

Logo Basecamp

Recenzia Basecampu

9900 dolárov mesačne

Navštívte Basecamp

Ďalšie možnosti

Existujú nástroje, ktoré sa nám páčia, a náš zoznam sa nám celkom nepodarilo. ClickUp, o ktorom sa môžete dočítať v našej recenzii ClickUp, strih tesne vynechal. Redmine a GanttProject si zaslúžia zmienky o tých, ktorí sa chcú sami pripraviť. Nejedná sa o úhľadné, plnohodnotné služby, ako je väčšina možností tu, ale ak máte radi výzvu, pozrite si ich.

Program Microsoft Project bol príliš ťažký na registráciu, takže sme to neurobili. Jira je väčšinou dobrá a zoznam by sa vytvoril, ak by sa nejednalo o problém ochrany osobných údajov s jej podporou, ako to môžete prečítať v našej recenzii Jira. Vzhľad programu Workamajig sa nám páčil, ale spoločnosť by nám nedala prístup k softvéru na kontrolu. Urobte z toho, čo budete chcieť.

Myslíme si však, že náš zoznam pokrýva väčšinu základov a mali by ste tu nájsť niečo, ktoré vyhovuje vašim potrebám.

Všetky hodnotené nástroje na riadenie projektu

Záverečné myšlienky

Softvér na riadenie projektov je vyspelou oblasťou s veľkým výberom nástrojov, ktoré môžu vášmu tímu zmeniť.

Nenašli sme žiadne skutočne zlé nástroje a máme pocit, že je na čase, aby používatelia prenikli na konkurenčný a vysoko kvalitný trh..

Náš obľúbený program, monday.com, vyhráva kvôli jeho použiteľnosti. Wrike je zložitejšie, ale ponúka viac energie. Basecamp je dobrý nástroj pre komunikáciu, zatiaľ čo Mavenlink je skvelý pre tých, ktorí sa zameriavajú na peniaze.

Všetky nástroje tu majú bezplatnú úroveň alebo bezplatnú skúšobnú verziu, takže je ľahké sa zaregistrovať a vyskúšať ktorúkoľvek z nich. Nie je nič, čo by vám bránilo vyskúšať si niekoľko, aby ste zistili, ktorá vám najviac vyhovuje.

Radi by sme sa dozvedeli, či ste vyskúšali niektorý z našich tipov alebo máte odporúčania pre ostatných. Ak by pomohli vašej firme alebo projektom, radi by sme sa o tom dozvedeli. Prosím, dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map