Pri výbere nástroja na riadenie projektov je potrebné zvážiť veľa vecí. Použiteľnosť je jedným z najväčších a my sa pozrieme na dva najsilnejšie nástroje v tejto oblasti. V tomto porovnaní Trello vs. monday.com sa rozhodneme, ktorá je najlepšia voľba pre tých, ktorí chcú ľahký život.


Trello sa ľahko používa. Robíme to tu na Cloudwards.net. Medzi ďalšie spoločnosti, ktoré ho používajú, patria National Geographic, Kickstarter a Google, takže sme v dobrej spoločnosti. Pred niekoľkými rokmi ju austrálsky softvérový gigant Atlassian pred pár rokmi vychytal za vynikajúcich 425 miliónov dolárov, takže je to veľký hráč na trhu. Prečítajte si o tom viac v našej recenzii Trello.

monday.com je vychádzajúca hviezda, ktorá má vo svojich knihách vyše 50 000 tímov, čo je veľký skok, pretože sme ju preskúmali pred niekoľkými mesiacmi. Má klientov ako Philips, Carlsberg a Discovery. Boli sme ohromení pri našej monday.com recenzii a umiestnili sme ju na prvom mieste v našom najlepšom zozname softvéru pre riadenie projektov.

Obidva nástroje sú veteránmi s priamym dopadom na tvár a objavili sa v predchádzajúcich postupoch. Trello vyhral naše porovnanie Trello vs. Jira, ale prehral v súťaži Wrike vs Trello, zatiaľ čo monday.com zaznamenal víťazstvá v našich monday.com vs. Jira a monday.com vs. Wrike bitky.

Nastavenie boja: Trello vs. monday.com

Tieto nástroje budeme porovnávať v priebehu štyroch kôl. Najlepšie v každom kole vyhrá a ten, kto vyhrá najviac, získa súťaž. Ak je na konci stále zviazaný, premýšľame o tom, ktorý nástroj presvedčivejšie zvíťazil.

Najprv sa pozrieme na škálu funkcií, ktoré každá platforma ponúka. Zvážime základnú štruktúru každého nástroja, rôzne spôsoby zobrazenia vašich projektov a vecí, ako sú úložný priestor, ponúkané aplikácie a rozšírenia..

V cenovom kole uvidíme, ktorá je najlacnejšia, ako aj pozrite sa na plány a možnosti platby. Flexibilita a dlhé bezplatné skúšobné verzie budú dobré. Uvažujeme o hodnote, nielen o najnižšej cene.

Ľahkosť použitia by mala byť blízko, pričom v tejto oblasti by vynikali oba nástroje. Je dôležité predstaviť funkcie prístupným spôsobom a s jasným a intuitívnym rozhraním. Trello a monday.com to robia. Kto vyhrá toto kolo, získa ho.

Nakoniec sa pozrieme na bezpečnosť a súkromie. Udržiavanie informácií mimo nesprávnych rúk nie je nikdy dôležitejšie ako pri používaní cloudu a uvidíme, ktorý bojovník vás udržuje v bezpečí. Ak sa obávate, že zostanete v bezpečí online, pomôže vám náš článok o počítačovej kriminalite.

1

Vlastnosti

Uvidíme, čo robí každý nástroj. To, čo ponúka, rozhodne, či je to pre vás užitočné.

Väčšina softvérov na riadenie projektov má spoločnú skupinu funkcií, napríklad úlohy a rôzne spôsoby ich zobrazenia. Uvidíme, ako sa Trello a monday.com odlišujú tým, že ponúkajú rôzne spôsoby, ako usporiadať vaše projekty, integráciu s inými platformami a čokoľvek iné, ako je bežné..

Trelly

Trello je jednoduchý nástroj, ktorý sa takmer úplne zakladá na jeho zobrazení kanban. Vytvoríte stĺpce a pridáte do nich karty. Karty sa presunú zo stĺpca do stĺpca, aby sa zobrazil ich stav alebo kto je im priradený. Stĺpce možno nazvať, čo chcete. Typickým nastavením je „robiť“, „robiť“ a „robiť“. Ak je to všetko, čo potrebujete, potom skvelé, ale pre Trella je toho viac.

Trelly-board

Súbory môžete pripojiť k doskám s obmedzeniami veľkosti od 10 MB do 250 MB v závislosti od vášho plánu. Tieto limity môžete obísť pomocou externej služby. Prečítajte si náš najlepší článok o úložisku cloudu, kde nájdete možnosti.

Členom tímu môžu byť pridelené karty, kategorizované a stanovené termíny. Môžu obsahovať podúlohy, ale správa závislostí nie je v predvolenom nastavení k dispozícii. Trello tiež zahŕňa úpravy, ako sú nálepky a emodži.

Má veľa „power-ups“, ktoré vám umožňujú pridať všetky druhy funkcií. Na bezplatnú tarifu ste obmedzení na jednu na jednu dosku, ale v prípade potreby môžete experimentovať a upgradovať na platený program..

Existuje celý rad vylepšení a umožňujú vám pridať zobrazenia a funkcie, ktoré nájdete v iných nástrojoch. Údaje môžete používať aj na iných platformách prostredníctvom vylepšenia. Napríklad zapínanie systému Zapier vám umožňuje prístup k údajom vo viac ako 1 500 aplikáciách.

Trelly-sluha

Doplnok „butler“ vám umožňuje automatizovať úlohy a napriek tomu, že ide o výkonnú funkciu, nie je o nič ťažšie ju používať ako zvyšok Trellu. Môžete s ňou vytvárať tlačidlá, ktoré vykonávajú na kartách viac akcií, čo vám umožní robiť veci rýchlejšie.

Vďaka verzii prehliadača doplnenej o mobilné a stolné aplikácie môžete Trello používať takmer na akomkoľvek zariadení.

monday.com

Projekty monday.com majú dosky vyrobené z „impulzov“. Pulzy sú jednotlivé položky, ekvivalentné kartám v Trello. Môžete prispôsobiť údaje, ktoré obsahujú, pridávať polia pre text, osoby alebo dátumy a môžete mať viac verzií každého typu poľa, čo z neho robí univerzálny nástroj..

Pondelok-board

monday.com má veľa zobrazení, ktoré sa odomknú, keď sa pohybujete nahor v rámci svojich plánov. Ak potrebujete iba zobrazenie kanban, možno budete chcieť zvážiť Trella, pretože zaň musíte platiť na monday.com. Okrem toho má však monday.com na výber širší výber názorov.

Okrem zobrazenia Kanban existujú aj sledovanie času a zobrazenia grafu, ako aj časová os a kalendár. monday.com vám umožňuje mať prehľad o tom, kto čo robí, pomocou denníka aktivity, ktorý vám ukáže, aké zmeny urobili všetci.

K dispozícii je dostatok miesta pre súbory s 5 GB úložného priestoru v cloude, ktoré sa dajú použiť v základnom pláne. Priestor je na úrovni Progress neobmedzený.

monday.com má jednoduchú štruktúru, vyhýbajúcu sa podúlohám a závislostiam podľa výberu. Považuje ich za zlé, čo môže znieť extrémne, ale súhlasíme s tým, že na veci, na ktoré sa nezabudnete, je možné zabudnúť, ak sa vytvoria v rámci úloh, na ktoré sa nedívate. Na webe monday.com sa tak nestane žiadna šanca.

Ak nesúhlasíte a chcete zlé podúlohy a správu závislostí, obráťte sa na temnú stránku v našej Wrike recenzii..

od pondelka do integrácie

monday.com sa integruje s mnohými službami. Môžete použiť Dropbox, Slack a dokonca aj Trello. Podobne ako v prípade Trello vám integrácia Zapier umožňuje pracovať s údajmi v mnohých aplikáciách.

Existujú mobilné aplikácie pre Android a iOS, ale na rozdiel od Trello, nemajú desktopové aplikácie.

Okolo jednej myšlienky

monday.com má veľa zobrazení a prispôsobiteľné položky, ktoré vám umožnia prispôsobiť ich vašim potrebám. Trello udržuje veci oveľa jednoduchšie. Bez power-ups je pravdepodobne príliš jednoduché prekročiť hranice medzi riadením úloh a projektovým riadením.

Obe platformy však majú veľa integrácií a rozšírení. Obzvlášť sa nám páči automatizovaný systém „Butler“ spoločnosti Trello. Trello má tiež desktopové aplikácie.

Vyhrá to monday.com. To vám umožní robiť viac a môžete si prispôsobiť svoje dosky. Spoločnosť Trello má so svojimi vylepšeniami veľa priestoru na rozširovanie, ale širšia škála názorov a vstavané funkcie na monday.com ju pripravujú.

Kolo: Funkcie Point for monday.com

Logo Trello
monday.com Logo

2

cena

Ďalej porovnáme uchádzačov o cenu. Lacnejší je lepší, ale nástroje musia ponúknuť aj hodnotu za peniaze. Flexibilné možnosti, spôsoby platby a bezplatné skúšobné verzie sú pekné, rovnako ako zľavy pre pedagógov a neziskové organizácie.

Ak hľadáte inú lacnú platformu s bezplatným programom, pozrite si našu recenziu ClickUp.

Trelly

Trello má bezplatnú úroveň, ktorá vám umožňuje používať ho ako jednoduchú dosku s kanbanmi s jedným zapnutím. Nemôžete poraziť zadarmo a funguje to dobre. Niektoré bezplatné ponuky sa vás snažia vtlačiť do inovácie, ale Trello’s je použiteľný a bude vyhovovať mnohým ľuďom tak, ako je.

Existuje však veľa dôvodov, prečo používať platené plány. Limit veľkosti prílohy sa zvyšuje z 10 MB na 250 MB a na jednu dosku môžete použiť viac vylepšení. Doplnok „butler“ sa tiež vylepšuje v platenom pláne, pričom sa na úrovni Enterprise úplne uvoľňujú a miznú limity použitia.

Trelly-nálepky

Platiaci používatelia dostanú aj ďalšie funkcie prispôsobenia, napríklad viac nálepiek a ikon emodži. Svoje zázemie môžete nahrať na platené plány, aby ste si mohli vytvoriť rady ako svoje vlastné.

Okrem tímových plánov môžu jednotlivci získať ďalšie funkcie s Trello Gold. Stojí to 3,75 dolárov mesačne, čo je oveľa menej, ako plán Business Class.

Fakturácia sa zvyčajne vykonáva kreditnou kartou, ale ak platíte viac ako 5 000 EUR mesačne, môžete požiadať o ďalšie metódy.

Úroveň: Cena za užívateľa a mesiac:
zadarmozadarmo
Biznis trieda$ 9,99
podnik20,83 USD (ale klesá s počtom používateľov)

monday.com

Platíte za skupinu piatich používateľov s webom monday.com, ktorý znie nezmyselne, ale môže vám ušetriť čas, keď sa k tímu pripoja noví ľudia, a ceny sú rovnako lacnejšie ako mnohé nástroje. Na rozdiel od Trello, monday.com neponúka bezplatný plán. Najlacnejšia možnosť je 25 dolárov mesačne pre skupinu piatich používateľov, čo je stále dobrá hodnota.

Základný plán vám poskytuje pohľad na kanban a 5 GB úložného priestoru. Na úrovni štandardu odomknete zobrazenie časovej osi, kalendára a máp a získate 50 GB miesta. Plán Pro pridáva sledovanie času, grafy a vzorce spolu s tým, že vám poskytuje neobmedzené úložisko.

Všetci používatelia získajú dvojfaktorové overenie, na overenie pomocou služby Google však budete potrebovať program Pro. Podnikoví používatelia získajú protokoly auditu, správu relácií a schopnosť doladiť používateľské oprávnenia. Taktiež absolvujú individuálne školenie a špecializovaného manažéra úspechu zákazníkov.

monday.com ponúka bezplatnú 14-dňovú skúšobnú verziu, takže si ju môžete bez povinnosti vyskúšať.

Plán: Cena (mesačne):
základné$ 25
štandardné$ 39
pre$ 59
podnik$ 118

Druhé myšlienky

Ak nechcete minúť nič, Trello vyhrá nielen toto kolo, ale v predvolenom nastavení celú súťaž, pretože má voľnú úroveň a je to dobrá. monday.com vyžaduje, aby ste si otvorili peňaženku, ale ponúka dostatok peňazí. Jeho vyššie úrovne nie sú také drahé, takže môžete získať jeho pokročilé funkcie za slušnú cenu.

Celkovo však, pretože Trello má voľnú úroveň, ktorá je dobrá, vyhrá toto kolo. O našom nástroji Freedcamp si môžete prečítať ďalšie informácie o dobrom bezplatnom pláne.

Kolo: Cena pre Trello

Logo Trello
monday.com Logo

3

Jednoduchosť použitia

Tu sa zaoberáme ľahkým používaním a prístupnosťou. Všetky funkcie na svete nie sú dobré, ak nemôžete zistiť, ako ich využiť. Silné a čitateľné rozhranie s množstvom pokynov a podpory bude mať dobrý výsledok.

Oba nástroje sú v tejto oblasti silné. Vynikajúce rozhranie monday.com je jeho kľúčovou silnou stránkou a jednoduchosť použitia Trella je opäť veľkým dôvodom na jeho použitie. Toto kolo bude rovnako brutálnou súťažou, ako sa môžu zoznámiť priateľské a farebné nástroje.

Použiteľnosť Asany však Trello a monday.com dá peniaze za peniaze, o čom sa dočítate v našej recenzii Asana. Príručka pre začiatočníkov Asany vám tiež pomôže začať s tým.

Trelly

Základy Trellu sme pokryli v našej príručke pre začiatočníkov. Je to skvelé miesto, kde začať, ak chcete zistiť, čo pre vás môže urobiť.

Netrvalo dlho a prísť na to s jasným rozhraním, ktoré zobrazuje stĺpce plné kariet. Premiestnite karty zo stĺpca do stĺpca a kliknutím na ne aktualizujete údaje, ktoré obsahujú. Je to jednoduché a ľahké.

Trelly-card-detail

Aj pokročilejšie funkcie sú dobre navrhnuté. Dokonca aj automatizačný nástroj „Butler“ je taký jednoduchý, ako je to možné, so samovysvetľujúcimi ovládacími prvkami, ktoré vám umožňujú využívať jeho výkonnú funkčnosť.

Trelly-skratky

Existuje užitočný zoznam skratiek, ktoré vám pomôžu pracovať rýchlejšie. Existuje tiež veľa šablón a príkladov, ktoré môžete použiť ako východiskový bod, ak nechcete začať od nuly.

Trello vám poskytuje veľa podpory, s príručkami a podrobnou informačnou databázou, ktorá vysvetľuje, ako fungujú jeho funkcie.

Ak chcete presunúť svoj tím na cloud, ale máte menej technických členov s výhradami, Trello je jednou z vašich najlepších možností. Je to jednoduchý a skvelý úvod do cloudových nástrojov.

monday.com

monday.com má rozloženie, ktoré dobre využíva priestor a farby, zatiaľ čo sa dostáva na obrazovku. Je jednoduché sa zaregistrovať a pre svoj tím získate vlastnú subdoménu.

monday.com je zložitejší nástroj ako Trello, ale rozhranie prechádza ďalšou míľou, aby sa dalo ľahko používať. Je to najlepšie rozhranie, aké sme videli v kategórii projektový manažment. Pomáha vám to na každom kroku. Existujú jemné animácie, ktoré vám ukážu, čo robiť ďalej a čo sa stane, keď kliknete na veci.

Po-šablóna

monday.com obsahuje výber z viac ako 70 šablón, ktoré vám pomôžu začať, a poskytuje vám návod na výber, ktorý vám pomôže urobiť informovanejší výber, ako by ste mali pri väčšine nástrojov..

Má tiež komplexnú vedomostnú základňu a rýchlu zákaznícku podporu, ktorá reagovala na náš dopyt behom štyroch minút.

Prečítajte si našu recenziu na Basecampe, aby ste sa dozvedeli viac o ďalšom nástroji, ktorý odpovedal na náš dopyt po podpore v dvojnásobnom rýchlom čase.

Okrúhle tri myšlienky

Je ťažké zavolať. Trello je pravdepodobne najjednoduchšie použiť v kategórii projektový manažment. monday.com je ťažšie, ale sofistikovanejšie. Jeho rozhranie je vynikajúce, ale robí skvelú prácu, aby vám ukázal, čo by ste mali robiť ďalej a aký účinok budú mať vaše akcie.

Toto je jednoduché použitie, nie však rozhranie, takže ho odovzdávame Trello. Ak neviete zistiť, ako používať Trello, mali by ste sa držať pera a papiera. monday.com vám však tiež pomáha, preto nie je dôvod, aby ste ho odložili kvôli problémom s použiteľnosťou.

Kolo: Ľahké miesto použitia pre Trello

Logo Trello
monday.com Logo

4

zabezpečenia & súkromia

Ďalej posúdime bezpečnosť a ochranu osobných údajov, aby sme zistili, či sú monday.com a Trello v dobrom bezpečí, ako aj pri sprístupňovaní. Pozrime sa na šifrovanie, certifikácie a možnosti, ktoré vám dajú naladenie vecí podľa vašich potrieb.

Trelly

Trello má prekvapivé množstvo bezpečnostných funkcií, ktoré ponúkajú všetky štandardné veci, ktoré očakávame. Prečítajte si náš článok o zabezpečení online, kde nájdete viac informácií o tejto téme.

Trello používa silné šifrovanie, so 128-bitovým TLS pre dáta v tranzite a AES 256-bitom pre dáta v úložisku.

Ponúka odmenu za chybu, aby dobrí chlapci našli problémy skôr, ako ich zbadajú. Má tiež externú certifikáciu s certifikátmi SOC2 Type 1 a PCI DSS. Trello spadá pod EU-U.S. a Swiss-U.S. rámce ochrany súkromia.

Medzi jeho pokročilé možnosti patrí deaktivácia účtu a registrácie obmedzené na doménu, takže môžete zaistiť, aby bol prístup obmedzený na ľudí pracujúcich vo vašej spoločnosti. Môžete ovládať povolenia a zvoliť, ako sa budú využívať vylepšenia a prílohy.

Pondelok-admin

Môžete tiež požiadať o vymazanie projektových údajov. Trello odstráni vaše osobné údaje do 30 dní od zrušenia účtu.

Trello obsahuje dvojfaktorové overenie, ako aj jednotné prihlásenie SAML a Google OAuth, takže ste chránení proti nečestným prihláseniam.

monday.com

monday.com porovnáva Trello v šifrovaní, s TLS v1.2 používaným pre údaje v tranzite a AES 256-bitom pre dáta v pokoji. Je v súlade s EU-U.S. a štíty na ochranu súkromia v USA vo Švajčiarsku, ako aj všeobecné nariadenie o ochrane údajov. Má certifikáciu SOC 2 typu 2 a niekoľko certifikátov ISO.

Má tiež dvojfaktorové overenie, o ktorom sa môžete dočítať v našom článku o dvojfaktorovom overovaní.

Existuje viac možností pre používateľov Enterprise, ktorí môžu zobraziť protokoly auditu, ktoré zobrazujú informácie o prihlásení používateľov na ich účty. Prečítajte si našu recenziu programu ProWorkflow o inom nástroji, ktorý dobre audituje.

Získate tiež registrácie s obmedzením domény a môžete zvýšiť bezpečnosť prihlásenia pomocou overovania SAML a Google. Môžete tiež riadiť svoje pravidlá pre heslá.

Kolo štyri myšlienky

Oba nástroje tu ponúkajú veľa, so silným šifrovaním, množstvom certifikácií a možností na vyladenie bezpečnosti. Poskytujú dvojfaktorovú autentifikáciu všetkým používateľom, čo je plus, ale nepomáha ich oddeliť. Uprednostňujeme výber možností, ktoré má monday.com, a oceňujeme tiež, aké jednoduché je vykonávanie zmien. monday.com to berie za fúzy.

Kolo: Bezpečnosť & Ochrana osobných údajov pre stránku monday.com

Logo Trello
monday.com Logo

5

Verdikt

monday.com pri poslednom kole necháva veci na dvoch kolách za kus, čo nám dáva ťažké rozhodnutie. monday.com jednoznačne zvíťazil vo funkciách, ale v oblasti bezpečnosti sa posunul dopredu. Trello získal cenu a ľahkosť použitia. Ľahkosť použitia sa však ani tak neobišla. Trello do značnej miery vyhral tým, že bol jednoduchší, s monday.com predstavovať silnejší dizajn.

Je to kolo, o ktorom sme najťažšie uvažovali, a to znamená, že celú súťaž odovzdáme na adresu monday.com. Vďaka svojej širšej sade funkcií a vynikajúcej použiteľnosti by bolo nespravodlivé dať súťaž Trello iba preto, že je to jednoduchšie.

Výherca: monday.com

Nezabudnite však na naše druhé miesto. Ako jednoduchý a jednoduchý nástroj je ťažké ho poraziť a je zadarmo, ak nepotrebujete jeho pokročilejšie funkcie.

Obidva nástroje sa ľahko používajú a dobre sa hodia na použiteľnosť. monday.com ponúka viac funkcií a robí skvelú prácu pri ich používaní, zatiaľ čo Trello je skvelou voľbou pre tých, ktorí pracujú v cloude.

Ak máte skúsenosti s Trello a monday.com, podeľte sa o svoje názory na to, ako sa v komentároch porovnávajú. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me