monday.com vs Asana: Riadenie pracovných postupov v roku 2020

Ak ste si vybrali nástroj na správu projektov, máte na výber veľa možností, pretože sa mnohým platformám teší pozornosť, keď sa ľudia hrnú do cloudu. V tomto článku porovnáme dva najlepšie nástroje, keď sa pozrieme na monday.com vs. Asana.


Obaja sú populárni, keďže Asana má referenčnú stránku plnú významných zákazníkov vrátane NASA a The New York Times. monday.com sa tiež darí dobre, používa ju viac ako 50 000 tímov vrátane klientov, ako sú Carlsberg, Philips a Discovery Channel..

V našom kole toho najlepšieho softvéru pre riadenie projektov vyšiel monday.com na vrchol, vďaka čomu sa stal veľmi obľúbeným. Viac informácií o mnohých dobrých bodoch v našej monday.com recenzii. Asana je však tiež silným konkurentom, ktorého sme však na Cloudwards.net veľmi vysoko. Prečítajte si viac o tom v našej recenzii Asana.

Zostavenie boja: monday.com vs. Asana

monday.com a Asana sú užívateľsky prívetivé nástroje. Sú dobre navrhnuté a majú vynikajúce rozhrania, ktoré umožňujú navigáciu po ihrisku a nebránia tomu, aby sa veci robili..

Budeme nad nimi hrebeň s jemnými zubami, aby sme zistili, ako sa porovnávajú v niekoľkých kľúčových oblastiach. Najprv sa pozrieme na funkcie, aby sme zistili, ktoré funkcie sú z hľadiska funkčnosti najvýhodnejšie. Potom sa pozrieme na cenu, aby sme zistili, ktorá vás bude stáť viac.

Budeme ich porovnávať z hľadiska jednoduchosti používania, čo by malo byť zaujímavé, pretože použiteľnosť je kľúčovým bodom predaja pre obe platformy. Nakoniec získame viac technických informácií a zistíme, ako porovnávajú, pokiaľ ide o ochranu vášho súkromia a zabezpečenie vašich obchodných údajov.

Ten, kto vyhrá najviac kôl, vezme korunu, pokiaľ nejde o remízu, v takom prípade to musí byť bodové rozhodnutie.

Ak chcete vidieť, ako sa Asana porovnáva s nástrojom viac zameraným na podnikanie, prečítajte si naše porovnanie Wrike verzus Asana.

1

Vlastnosti

Pri posudzovaní nového nástroja sa najprv pozriete na jeho vlastnosti, pretože to bude to, čo urobí rozdiel, pokiaľ ide o nový nástroj. Chcete zjednodušiť organizovanie úloh v skutočnom svete a pomôcť pri účinnejšej komunikácii.

Môžete mať šťastie a zistíte, že je možné automatizovať niečo časovo náročné a nákladné. Ak je to tak, potom sú na stole veľké úspory. monday.com a Asana majú čo ponúknuť, takže sa musíme dôkladne pozrieť, aby ste zistili, ktorý z nich by ste si mali vybrať.

monday.com

Existuje niekoľko spôsobov, ako zobraziť úlohy na stránke monday.com, pričom zobrazenie Kanban a protokol aktivity sú k dispozícii vo všetkých plánoch. Pri plánoch vyššej úrovne získate časovú os, kalendár a zobrazenie mapy. Ak všetko, čo potrebujete, je zobrazenie kanban, prečítajte si nášho sprievodcu pre začiatočníkov Trello, aby ste sa dozvedeli viac o platforme zameranej na to,.

monday.com organizuje vaše úlohy na doskách, ktoré obsahujú zoskupené položky. Môžete definovať skupiny, ktoré vám umožnia vybrať si štruktúru vášho projektu.

Pondelok-board

monday.com je flexibilná platforma, ktorá vám umožňuje prispôsobiť všetky jej polia a používať ich na rôzne účely. Môžete mať aj viac polí rovnakého typu. Poskytuje vám stavebné bloky a potom vám umožňuje robiť, čo s nimi chcete. Existuje veľa priestoru na kreativitu a zostavenie systému, ktorý vyhovuje vašim potrebám..

Získate 5 GB úložného priestoru v základnom pláne, 50 GB v štandardnej ponuke a neobmedzené úložisko na vyšších úrovniach. Ak máte veľa súborov na zdieľanie online, prečítajte si článok o našom najlepšom online úložisku pre tímy.

od pondelka do integrácie

Dostanete veľa integrácií s webom monday.com, vrátane Slack, Trello, Dropbox a Zapier. Posledne uvedené sa dá použiť na prístup k údajom z mnohých aplikácií tretích strán a je to vynikajúci spôsob zdieľania vašich údajov medzi online službami.

monday.com ponúka pomoc s nastavením vlastnej integrácie, ak sa s ňou priamo spojíte. Vývojári môžu použiť svoje API na rozšírenie podľa potreby. Dodáva sa tiež v mobilných arómach, čo vám umožňuje ich používať na cestách.

Asan

Asana organizuje úlohy v zobrazení zoznamu alebo v zobrazení kanban, ktoré sa ľahko používajú a umožňujú usporiadať úlohy pretiahnutím a úpravou podľa potreby.

Svoje úlohy môžete rozšíriť na čiastkové úlohy a definovať vzťahy medzi nimi pomocou závislostí, čo chýba funkcia monday.com.

Asan-oslava

Keď začiarknete úlohy, občas sa vám niečo stane a animovaná tvorka bude lietať po obrazovke. Každý má rád tieto oslavy a my ich vidíme, ako spúšťajú malú priateľskú kancelársku súťaž. Ak chcete, aby váš tím bojoval o jednorožec ako prvý, Asana je pre vás nástrojom.

S neobmedzeným úložným priestorom sa nemusíte obávať vyčerpania, ale veľkosť súboru je obmedzená na 100 MB. Rovnako ako monday.com má Asana mobilné aplikácie, takže môžete nechať začiarknuté úlohy kdekoľvek sa nachádzate. Ponúka tiež API, ak ho chcete rozšíriť.

Okolo jednej myšlienky

monday.com používa prístup iba na úlohy bez podúloh a závislostí. Tvrdí, že absencia podúloh je vlastnosťou, pretože sú zlým dizajnom, a ak niečo musí byť podúloha, môže sa rovnako dobre vytvoriť ako úloha. To je zaujímavá filozofia a pravdepodobne z monday.com urobíte cielenejší nástroj.

Asana má podúlohy a správu závislostí, ako aj neobmedzený úložný priestor, ktorý je skvelý, najmä pokiaľ ide o jeho bezplatnú úroveň..

Asan-závislosťou

Hoci sa niektorí môžu cítiť menej, je viac, myslíme si však, že sa Asana ujíma tohto kola. Vďaka správe závislostí a neobmedzenému ukladaniu bez ohľadu na plán, ktorý používate, odoberie prvá krv a necháva šampanského hrať dohnať.

Kolo: Funkcie poukazujú na Asanu

monday.com Logo
Logo Asana

2

cena

Všetci máme rozpočet na prácu a lacné beaty drahé každý deň v týždni. Našťastie ani jeden z týchto nástrojov banku nezlomí. Obaja majú bezplatné skúšky a Asana ponúka bezplatnú úroveň.

Len málo vlastníkov firiem odloží niektorý z týchto nástrojov z dôvodu nákladov, ale ak sa nedá rozhodnúť na základe iných vecí, rozhodujúcim faktorom môže byť cena. Pozrime sa, ktorá ponúka najlepšiu hodnotu za peniaze.

Ak hľadáte platformu, ktorá sa viac zameriava na spodný riadok než na použiteľnosť, prečítajte si našu recenziu na odkaz Mavenlink. Je to vynikajúci nástroj na udržanie prehľadov o finančnej stránke vašich projektov.

monday.com

monday.com je zmiešaná taška na cenu. Nemá ponuku zadarmo, ale jej základný plán je lacný ako čipy. Môžete získať päť členov tímu za pouhých 25 dolárov mesačne. Ak ste len jeden alebo dvaja, nie je to taká dobrá hodnota.

Jeho dvojtýždňová bezplatná skúšobná verzia vám umožní vyskúšať väčšinu funkcií, vrátane väčšiny funkcií dostupných na serveri Pro. Na registráciu nepotrebujete ani kartu.

Aj keď rozširovanie cien v piatich používateľských kúskoch je drahé pre veľmi malé tímy, monday.com je okrem toho vynikajúcou hodnotou.

Asan

Asana má voľnú a tri úrovne vyššie, čo je stále drahšie. Až 15 používateľov môže používať svoju bezplatnú vrstvu, ktorá ponúka veľa funkcií a funguje rovnako ako jednoduchý zoznam úloh. Je to tiež skvelé pre plánovanie osobných projektov.

Asan-signup

Cenovo výhodná úroveň Premium prináša väčšinu svojich základných funkcií a odstraňuje limit veľkosti tímu. Jeho drahšie úrovne navyše poskytujú pokročilé funkcie pre správu a zabezpečenie. Nie je to drahý nástroj, najmä ak vezmete do úvahy peniaze, ktoré vám ušetria na stretnutiach a papierovaní.

Druhé myšlienky

Môžete vyskúšať niektorú z nich zadarmo, ale Asana má bezplatnú úroveň a na monday.com sa môžete prihlásiť na bezplatnú skúšobnú verziu. Asana ponúka aj skúšobnú verziu prémiových funkcií. Nepotrebujete ani kreditnú kartu, takže sa nemusíte báť zrušenia, ale možno budete musieť loviť okolo prihlasovacích formulárov Asany, aby ste našli možnosť nevstupovať na kartu.

monday.com môže byť veľkou hodnotou, ak má váš tím správnu veľkosť, ale Asana bude lacnejšia pre menšie tímy. Jasná plusová verzia Asany je tiež jasným plusom.

monday.com je lacnejšie, keď pôjdete do cenovej stupnice, avšak jeho podniková úroveň vyzerá obzvlášť dobre v porovnaní s mnohými inými platformami vrátane Asany, ktorá nezverejňuje svoje presné ceny, ale jej obchodná úroveň je takmer taká drahá ako Plán podnikania spoločnosti monday.com.

Celkovo musíme toto kolo odovzdať Asane. monday.com môže byť veľká hodnota, ale Asana je dobrá hodnota alebo zadarmo, takže sa dostane do popredia.

Asana vyhrá toto kolo, keď monday.com vezme do očí jednorožec roh. To je pre Asanu dva, ale monday.com vyzerá nahnevanejšie ako zbitý. Ďalšie kolo bude pásom.

Kolo: Cena pre Asanu

monday.com Logo
Logo Asana

3

Jednoduchosť použitia

Máme tu skutočný boj na našich rukách. monday.com a Asana sú dve z najpriateľskejších platforiem v okolí, ale veci nevyzerajú tak úchvatne, keď sa v tomto kole proti sebe vyrovnajú..

Oba nástroje budú túto oblasť považovať za kľúčovú silu a ani jeden z nich nebude chcieť stratiť. Každá zaznamenaná najvyššia známka v tejto kategórii v našich recenziách. Ich oddelenie nebude ľahké, preto sa pozrime, ktorý z nich je najjednoduchší na použitie.

monday.com

monday.com má vynikajúce rozhranie s jasným a kvalitným dizajnom. Ako sme už uviedli v predchádzajúcej recenzii, jedná sa o majstrovskú triedu použiteľnosti so všetkým, čo funguje podľa plánu. Má tabletový vzhľad. Aj keď sa mnoho podobných návrhov cíti príliš zjednodušene, monday.com získa rovnováhu správnu, ponúka dostatok funkcií a zároveň sa necíti hlúpo.

Jeho sada funkcií nie je jednoduchá, ale monday.com uľahčuje pochopenie a pomáha vám na každom kroku. Rozloženie, ktoré dáva zmysel a ovládacie prvky, ktoré vás pozýva hrať s funkciami, a za to vás nikdy nebude trestať..

Po-šablóna

Na začiatok vám pomôže niekoľko šablón. Na rozdiel od mnohých platforiem, ktoré vám umožňujú uhádnuť, čo vám dobre vyhovuje, vám tiež poskytuje veľa usmernení, na ktoré si vybrať..

Poskytuje tiež veľa pomoci s vecami ako webináre, ktoré vám umožňujú získať radu od svojho podporného tímu.

Asan

Na Asanu je pekný pohľad, s jemnými farbami as dobrým využitím bieleho priestoru. Okrem toho, že je atraktívny, robí dobrú prácu tým, že vedie vaše oko smerom k veciam, ktoré potrebujete, aby ste videli, vďaka čomu je intuitívne používať. Jeho rozhranie málokedy vás zaujíma, čo robiť ďalej. Dizajn zaujme mnohých ľudí a jeho použitie je príjemné.

Asan-project-templates

Rovnako ako monday.com má Asana niekoľko šablón, ktoré vám môžu pomôcť rýchlo sa rozbehnúť. Pozeranie sa cez ne vám môže pomôcť prísť na všetko, aj keď plánujete začať svoj vlastný projekt od nuly.

Asana vám uľahčí prehľadnú prehliadku, ktorá vám ukáže mnohé z jeho funkcií a naučí vás základy platformy. Ďalším dobrým miestom, na ktoré sa treba pozerať, keď s tým začnete, je príručka pre začiatočníkov Asany.

V Asane sa len zriedka ocitnete uviaznutí, ale ak tak urobíte, môžete zistiť, čo robiť ďalej, pomocou veľkého výberu návodov a stránok pomoci..

Okrúhle tri myšlienky

monday.com je ťažké poraziť, pokiaľ ide o použiteľnosť, ale aj Asana. Pretože sme tu, aby sme rozdelili chĺpky, musí niečo dať.

Obidva nástroje majú radosť z používania, a ak sa obávate s menej technickými členmi vášho tímu, patria medzi najlepšie možnosti. Mohli by ste prilepiť šimpanza pred Asanu a pravdepodobne by sa niečo podarilo.

monday.com je hladší a sofistikovanejší, ale myslíme si, že opičák by uprednostnil Asanu.

Aj keď sa Asana ľahko používa, monday.com je radosť s ňou pracovať. Jemné dotyky v jeho rozhraní odvádzajú skvelú prácu, ktorá vám pomôže správne ju používať. Prikývame na adresu monday.com, pretože s ňou nemôžete pokaziť, pokiaľ ide o použiteľnosť, a zdá sa, že robí lepšiu prácu, keď vás vedie, bez toho aby bola rušivá..

Keď ideme do finálového kola, Asana zostane v čele. Obaja uchádzači vyzerajú unavene, ale môže existovať iba jeden víťaz.

Kolo: Jednoduchý bod použitia pre web monday.com

monday.com Logo
Logo Asana

4

zabezpečenia & súkromia

Keď sa vydáme na kolo bezpečnosti a ochrany súkromia, dostávame sa k väčšej technickej úrovni. Okrem toho, že softvér na riadenie projektov je užitočný a použiteľný, musí uchovávať vaše obchodné údaje v súkromí a v bezpečí.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako zostať v bezpečí online, prečítajte si v článku o počítačovej kriminalite, kde nájdete informácie o nebezpečenstvách, ktoré sa nachádzajú vonku.

monday.com a Asana používajú Amazon Web Services, ale medzi nimi je niekoľko rozdielov, keď sa pozriete na podrobnosti. Pozrime sa najskôr na stránku monday.com a uvidíme, ako dobre sa darí pri ochrane vašich údajov.

monday.com

monday.com ponúka veľa, pokiaľ ide o bezpečnosť a súkromie. Má certifikáty SOC 2 a ISO a je v súlade s EU-U.S. Ochrana osobných údajov a všeobecné nariadenie o ochrane údajov.

Pondelok-admin

Poskytuje používateľom niekoľko užitočných možností, ako sú registrácie obmedzené na doménu, SAML a nastavenia overovania a hesla na základe Google. Má tiež možnosti auditu na svojej podnikovej úrovni, čo je užitočné, najmä ak ste v podnikaní, kde je potrebné sledovať všetko..

Má tiež dvojfaktorové overenie, o ktorom si môžete prečítať viac v našom článku o dvojfaktorovom overovaní.

Využíva silné šifrovanie, pričom TLS v1.2 chráni údaje pri prenose a AES 256-bitová ochrana dát v pokoji. Dáta sa zálohujú každú hodinu, takže sú na webe monday.com bezpečné.

Asan

Asana nerobí veľa zle. Prenos údajov je zabezpečený šifrovaním TLS v1.1. Asana ponúka odmenu za chybu, takže komunita môže pomôcť hľadať zraniteľné miesta, čo znamená, že jej bezpečnosť sa vždy testuje.

Ak chcete zvýšiť svoje povedomie o bezpečnosti, prečítajte si niektoré z našich článkov o zabezpečení online.

Na Asanu sa vzťahuje EU-U.S. Rámec ochrany súkromia a GDPR. Ponúka tiež úplné odstránenie údajov, aj keď ste mimo EÚ, na používanie tejto funkcie budete musieť byť klientom na úrovni podniku. Má tiež certifikáciu SOC 2.

Asana vám poskytuje informácie o dostupnosti a informuje vás o problémoch na svojej stavovej stránke. Umožňuje vám tiež kedykoľvek exportovať údaje z platformy.

Používateľom je k dispozícii niekoľko užitočných nastavení, ako sú možnosti sily hesla, ako aj prihlásenie prostredníctvom služieb Google a SAML, ktoré poskytujú vášmu účtu ďalšiu ochranu. Ak hľadáte vylepšenie zabezpečenia hesiel, pozrite si tipy na náš najlepší článok o správe hesiel.

Je tu dobrý výber funkcií, ale nie sme si istí, či sa v tejto oblasti môže zhodovať so serverom monday.com.

Kolo štyri myšlienky

monday.com končí dobre a začína prejavovať svoju kvalitu pod kapotou. Obe platformy majú vzhľad, charizmu a štýl, ale monday.com má jasnú výhodu, keď sa veci stávajú technickými.

Keďže monday.com používa 256-bitové šifrovanie AES na ukladanie údajov a jeho TLS v1.2 zvíťazil nad Asana TLS v1.1 pre prenos dát, má silnejšie šifrovanie. Má tiež dvojfaktorové overenie všetkých plánov. Preferujeme aj jeho bezpečnostné možnosti.

Ak si chcete nastaviť dvojfaktorové overenie sami, pozrite si náš najlepší článok o aplikáciách 2FA, kde nájdete najnovší softvér, ktorý vám k tomu môže pomôcť..

Monday.com vďaka silnejšiemu výberu bezpečnostných prvkov ukončí boj záplavou dier.

Kolo: Bezpečnosť & Ochrana osobných údajov pre stránku monday.com

monday.com Logo
Logo Asana

5

Záverečné myšlienky

Na dve kolá za kus sa tento zápas dostane do verdiktu bodov. Naše konečné rozhodnutie je však ľahké. Asana sa posunula dopredu o funkcie a cenu, ale monday.com nie je drahá a jej sada funkcií je perfektná pre to, o čo ide. Ponúka viac bezpečnosti a má kvalitný pocit.

Domnievame sa, že pri prechode z bežného používania na obchodné použitie ukazuje viac svoju kvalitu. Vyhrá súťaž tým, že sa viac odlíši vo svojich víťazných kolách.

Výherca: monday.com

Obidva nástroje sú ľahko použiteľné a plnohodnotné a odporúčame každému, kto chce plánovať projekty. Asana je neformálnejšia, zatiaľ čo monday.com má väčšiu hĺbku.

Majú bezplatné skúšobné verzie, ak si ich chcete pozrieť a porovnať ich sami. Asana má tiež bezplatnú úroveň, čo z neho robí dobrý nástroj pre študentov alebo jednotlivcov, ktorí ho chcú používať ako základný plánovací nástroj.

Ak ste si vzali niektorý z nástrojov na točenie, radi by sme počuli vaše skúsenosti. Dajte nám o nich vedieť v komentároch. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me