HostGator vs Bluehost: Boj v stáji EIG v roku 2020

HostGator a Bluehost sú poskytovatelia webhostingu, ktorí majú veľa spoločného. Ani sa nedostal na náš zoznam najlepších webhostingov, ale obidve sú vlastníctvom Endurance International Group a prichádzajú s podobnými výhodami a nevýhodami. To znamená, že medzi nimi sú malé rozdiely, vďaka ktorým môžete uprednostniť jedného pred druhým. 


V tomto porovnaní HostGator vs Bluehost prekonáme tieto rozdiely. V priebehu piatich kôl uvidíme, ako sa tieto dve skupiny navzájom vyrovnajú, ako aj náš najlepší webhosting pre malé podniky a najlepší webhosting pre WordPress.. 

Aj keď z týchto sprievodcov stiahneme ďalšie porovnávacie body, naším cieľom v tejto príručke je čo najpriamejšie porovnať ich. Ak vás zaujíma ich výkonnosť v porovnaní so širším trhom webhostingu, prečítajte si našu recenziu hostgátora a hodnotenie Bluehost.

Nastavenie boja: HostGator verzus Bluehost

V našich recenziách posudzujeme jednotlivých poskytovateľov nad ôsmimi kategóriami, čo umožňuje dlhé a nie celkom spravodlivé porovnanie. Z tohto dôvodu kombinujeme sekcie našich recenzií do piatich kôl pre naše priame vedenie. 

Tieto kolá sú funkcie, ceny, jednoduché použitie, rýchlosť a dostupnosť a bezpečnosť a ochrana osobných údajov. Každé kolo má hodnotu jedného bodu a podľa toho, ktorá služba má na konci víťazstva viac bodov.

Na začiatku každého kola povieme, čo hľadáme od každého poskytovateľa, a potom prejdeme, do akej miery tieto dve kritériá spĺňajú naše kritériá. Nakoniec sa zamyslíme nad tým, ako obaja porovnajú a vyhlásia za víťaza tohto kola. 

Aj keď používame bodový systém, odporúčame vám prečítať si každú časť, pretože často existujú nuansy, ktoré sa nedajú zhrnúť udelením bodu tu alebo tam. V niektorých kolách môže služba vyhrať zosuvom pôdy, zatiaľ čo v iných môže dôjsť k malej funkcii, ktorá pre vás nie je relevantná..

1

Vlastnosti

Rovnako ako pri všetkých našich porovnaniach je ťažké povedať, ktoré funkcie sú dôležitejšie ako iné. Z tohto dôvodu nie sme tak zameraní na konkrétne funkcie tohto kola, ako sme na spôsob ich distribúcie. Napríklad v našich zápasoch SiteGround verzus HostGator vyhral tento turnaj SiteGround nie preto, že mal viac funkcií, ale preto, že boli zahrnuté do plánov.. 

Hostgator

HostGator nie je nijako obmedzený, pokiaľ ide o funkcie, ale nedáva každému prístup. Ako jedna z hlavných značiek EIG predstavuje integráciu s CodeGuard, Constant Contact a SiteLock. V plánoch však nie sú zahrnuté ani základné verzie týchto nástrojov. 

hostgator-review-trhovisko

Na rozdiel od lokality SiteGound (prečítajte si našu recenziu lokality SiteGround), HostGator rozdeľuje svoje úrovne na základe funkcií namiesto výkonu. Medzi týmito tromi zdieľanými vrstvami pravdepodobne nebudete vidieť žiadny rozdiel vo výkonnosti. Namiesto toho inovujete, aby ste na podnikovej úrovni získali určité funkcie, napríklad nástroje SEO.

To nám nedáva veľký zmysel, najmä preto, že spoločnosť HostGator ponúka všetky tieto nástroje na svojom trhu a la carte. Výnimkou sú plány WordPress, ktoré zahŕňajú zálohy CodeGuard, odstránenie škodlivého softvéru SiteLock a bezplatný certifikát SSL / TLS naprieč vrstvami..

Našťastie v tomto kole nie je HostGator zlý. Zahŕňa nie jedného, ​​ale dvoch tvorcov webových stránok s vašim odberom. Prvým z nich je Gator, ktorý je vlastníkom webových stránok, ktorý nás síce slušný, ale pri našej kontrole spoločnosťou Gator na nás príliš nezapôsobil. Druhý je však jedným z najlepších tvorcov webových stránok, ktoré sme skontrolovali. 

Každá úroveň má vo vašej doméne prístup k bezplatnej verzii Weebly. Tento plán – nazývaný „pripojiť“ v zostave Weebly – zvyčajne beží približne 5 dolárov za mesiac. Ako vidíte v našej recenzii Weebly, je to jeden z mála tvorcov webových stránok, ktorý vyvažuje silu a použiteľnosť, čo vám umožňuje ľahko vytvoriť plne funkčný web..

Bluehost

Bluehost je takmer v každom ohľade podobný ako HostGator. K dispozícii je rovnaký zoznam funkcií vrátane stránok SiteLock, CodeGuard a ďalších, z ktorých všetky sú vyhradené pre vyššie úrovne hostenia. To znamená, že existuje jedinečný zdieľaný plán, ktorý vám umožní získať všetky tieto funkcie a ďalšie, a nie je to príliš drahé. 

Na webových stránkach Bluehost, ktoré sú podobné ako HostMonster, nájdete reklamy na „go Pro“ (prečítajte si našu recenziu HostMonster). Špičkový zdieľaný plán prichádza so všetkými normálnymi funkciami, vrátane bezplatného certifikátu SSL / TLS a denných záloh, ako aj CodeGuard Basic, reklamných kreditov 200 dolárov, súkromia domény zadarmo, vyhradenej adresy IP a dvoch licencií SpamExperts.. 

Pokiaľ ide o tvorcu webových stránok, Bluehost zahŕňa aj integráciu s Weebly. To isté platí aj pre HostGator. Bezplatnú verziu môžete vo svojej doméne používať ľubovoľne. Ak sa rozhodnete, že potrebujete viac úložného priestoru alebo rozšírené funkcie elektronického obchodu, môžete upgradovať na vyššiu úroveň.. 

weebly editor

Čo viac vyniká, sú plány WordPress. Plány WordPress od Bluehostingu sú drahšie, ale sú vybavené funkciami. Zahŕňajú programovanie WordPress, spravované aktualizácie WordPress a vynikajúci ovládací panel, ktorý sa integruje s platformou. 

Okolo jednej myšlienky

HostGator a Bluehost sú pomerne slušné, aj keď ide o funkcie. HostGator obsahuje druhého, priemerného tvorcu webových stránok, zatiaľ čo Bluehost obsahuje rozšírené funkcie WordPress, ale za vyššiu cenu. Preferujeme komplexné funkcie hostingera (prečítajte si našu recenziu hostingera), ale medzi týmito dvoma má Bluehost výhodu.

Kolo: Funkcie poukazujú na Bluehost

Logo HostGator
Logo Bluehost

2

cena

Webhostingové spoločnosti sú známe klamlivými cenami (prečítajte si našu recenziu spoločnosti Arvixe, aby ste sa dozvedeli o jednom z najhorších páchateľov). Keďže značky vlastnené spoločnosťou EIG, Bluehost a HostGator sú dobre oboznámení s danou problematikou, toto kolo sa zameria na to, ako veľkorysé bude vaše obdobie vrátenia platby a skutočná cena, ktorú zaplatíte, keď príde čas na check-out. 

Hostgator

HostGator je na jednej strane jedným z najvýhodnejších poskytovateľov. Aj keď najlacnejší zdieľaný plán nie je taký nízky ako Hosting24 (prečítajte si našu recenziu Hosting24), je to lacnejšie ako 1&1 IONOS (prečítajte si náš 1&1 recenzia IONOS). Cena za menej ako 3 doláre je použiteľná, iba ak si zakúpite tri roky hostenia. 

Táto cena vyskočí na takmer 11 dolárov mesačne, ak pôjdete s menej ako rokom, čím hostGator pevne umiestnite do drahého tábora. Počiatočný termín má zľavu, ako sa dá očakávať, ale skok po obnovení nie je porovnateľný s ostatnými webovými hostiteľmi. Napríklad, A2 Hosting je rovnaká cena, keď sa zaregistrujete, ale polovica, keď príde čas na obnovenie (prečítajte si našu recenziu A2 Hosting). 

Mimo zdieľaných plánov sú ceny nevýrazné. Spravované plány WordPress sú lacné, ale im chýba punč spoločnosti Kinsta (prečítajte si našu recenziu Kinsta). K dispozícii sú možnosti VPS, ale plán vstupnej úrovne na tieto ceny tiež nezaujíma. Všetky ostatné typy hostingu trpia rovnakým osudom ako zdieľané. Napríklad úvodný plán VPS s hodnotou 30 dolárov pri obnovení preskočí na 90 dolárov. 

HostGator je však štedrejší ako väčšina, pokiaľ ide o záruku vrátenia peňazí. Máte 45 dní na to, aby ste zmenili názor, bez ohľadu na trvanie, ktoré je o 15 dní dlhšie, ako povoľuje väčšina webových hostiteľov. Existujú niektoré výnimky – prečítajte si príklad našej kontroly hostenia InMotion – ale HostGator poskytuje lepšiu bezpečnostnú sieť ako väčšina.

Bluehost

Bluehost má podobne klamlivé stanovovanie cien, ale je to omnoho nepríjemnejšie ako HostGator. Rovnako ako jej EIG súrodenec, inzerovaná cena je tri roky a táto cena sa zvyšuje, čím kratšie je vaše trvanie. Bluehost však neponúka jedno, tri alebo šesťmesačné trvanie svojich zdieľaných plánov, ako to robí HostGator. 

Bluehost nie je sám v tejto praxi – prečítajte si našu recenziu JustHost pre ďalší príklad – spôsobuje však viac problémov, ako sa na prvý pohľad zdalo. Ponúkajú sa mesačné možnosti pre drahšie typy hostingu, ale nie pre zdieľané plány, ktoré trestajú tých, ktorí sa snažia najviac šetriť peniaze. 

Ceny však majú väčší zmysel ako HostGator. Napríklad spravované plány WordPress, ktoré sa nazývajú WP Pro, sú drahšie ako programy HostGator, ale majú aj funkcie, ako je napríklad inscenovanie. Zdieľané plány sú rovnako drahšie, ale vyššie úrovne zahŕňajú kľúčové vlastnosti, ako je napríklad ochrana súkromia domény a vyhradená adresa IP. 

Pokiaľ ide o vrátenie platby, Bluehost vám ponúka 30 dní. Aj keď by to zvyčajne nemal byť problém, je to s Bluehostom. Vzhľadom na to, že musíte zdieľať niekoľko rokov hostenia na zdieľanom konci, mať dlhšie okno na vrátenie peňazí je iba logické.

Druhé myšlienky

Toto kolo je zaujímavé. HostGator a Bluehost trpia klamlivým cenovým neporiadkom, ktorý sme videli so všetkými značkami EIG, ale okrem toho majú rôzne silné a slabé stránky. Ceny Bluehost sú viac v súlade s tým, čo by sme očakávali, ale okno vrátenia platby nie je také dlhé a HostGator ponúka možnosti mesačného hosťovania, ale cena presahuje to, čo sme očakávali.. 

Aj keď je ťažké zvoliť víťaza, musíme ho dať hostiteľovi HostGator. Problémy sú celkovo menej závažné a dostanete dlhšie okno, aby ste zmenili názor. To znamená, že tento by mohol ísť oboma smermi.

Kolo: Cena bodu pre HostGator

Logo HostGator
Logo Bluehost

3

Jednoduchosť použitia

Dúfajme, že na ovládacom paneli webhostingu nebudete musieť tráviť veľa času. Po nastavení svojich webových stránok je ovládací panel skutočne iba na to, aby mohol zmeniť podrobnosti o svojom pláne, najmä ak používate WordPress. Toto kladie dôraz na nastavenie. Prejdeme procesom pokladne a nastavenia v serveroch HostGator a Bluehost, aby sme zistili, ktorá je plynulejšia. 

Hostgator

HostGator nie je zo svojej podstaty ťažké používať – ​​prečítajte si recenzie FatCow, aby ste sa dozvedeli o jednom z príkladov – ale existujú pretrvávajúce problémy, ktoré môžu sťažiť platenie. Výber plánu je ťažkopádny, pretože server HostGator má hustú zostavu typov hostenia a služieb (ďalšie príklady si môžete prečítať v prehľade GoDaddy), čo je ešte horšie vďaka klamlivým cenám.. 

Medzi ďalšie problémy patrí samostatná oblasť prihlásenia pre tvorcu webových stránok Gator a predvoľba doplnkov pri platbe. Žiadny z týchto problémov nie je prelomový, ale ich kombinácia sťažuje výber a nákup plánu, ako by mal byť, najmä ak ste na webhostingu nováčikom.. 

Aj keď nie sme novým webhostingom, mali sme problémy. Po zakúpení programu nám HostGator poslal e-mailom naše poverenia, ktoré nie sú najlepším prístupom, ako si môžete prečítať v našej recenzii na stránkach LunarPages. To znamená, že nepracovali. Snažili sme sa a pokúsili sme sa prihlásiť, dokonca sme sa vrátili k pôvodnému e-mailu, aby sme sa uistili, že heslo je správne. Napriek nášmu úsiliu sme boli nútení vynulovať. 

hostgator-review-cpanel

Je to škoda, pretože hostGator je radosť používať mimo toho. Navigačný panel účtu sa ľahko naviguje a kritické nastavenia webhostingu sú umiestnené vopred. cPanel je ešte pôsobivejší, má súdržnú farebnú schému a vzhľad, ktorý zapadá do palubnej dosky. 

Možno nemáte rovnaké problémy ako my, ale musíme vychádzať z našich skúseností. Účasť v tomto procese sa oplatí, ale vysporiadanie sa s bolesťou hlavy iba na prihlásenie by nemalo byť potrebné.

Bluehost

Napodiv sme mali podobné problémy s prihlásením s Bluehost. Rozloženie plánov nie je také husté, takže je jednoduché nájsť to, čo potrebujete. Pokladňa je rovnako jednoduchá, na rozdiel od nočnej mory s viacerými krokmi, ktorú vás Namecheap prevedie (prečítajte si našu recenziu v Namecheap). Všetko je plynulé, kým nenastane čas na nastavenie hesla. 

Bluehost neposiela vaše prihlasovacie údaje e-mailom, čo je dobré. Namiesto toho vás požiada o nastavenie hesla ihneď po potvrdení platby. S vedomím nebezpečenstva počítačovej kriminality sme vygenerovali jedinečné heslo pomocou jedného z našich najlepších správcov hesiel, LastPass (prečítajte si našu recenziu LastPass).. 

Heslo však nebolo dodržané. Zdá sa, že obrazovka na vytvorenie hesla Bluehost nedokáže spracovať pri skopírovaní a vložení položky, pretože sa nám po ručnom zadaní hesla podarilo prihlásiť dobre. Vzhľadom na to, že správcovia hesiel sú v prehliadačoch najčastejšie, je to neprijateľné. 

Bluehost-review-cpanel

Našťastie sa po pristátí na hlavnom paneli účtu veci pozerajú. Je to usporiadané ako program HostGator, ale silnejšie sa zameriava na WordPress. Existujú rovnaké karty a karta Moje stránky so symbolom WordPress. Tam môžete spravovať témy, doplnky a ďalšie, a to všetko bez prihlásenia sa do backendového rozhrania WordPress. 

Rozšírené nastavenia sú na karte „Rozšírené“, na ktorej ste uhádli, na karte „Rozšírené“, ktorá zobrazuje známu verziu cPanel. Medzi ovládacím panelom a webovou stránkou na správu webových stránok nie je žiadna zmena. Bluehost má štíhlu palubnú dosku, ako je HostGator, ale posúva ju ešte ďalej s hlbokou integráciou s WordPress. 

Okrúhle tri myšlienky

Bluehost a HostGator majú problémy, pokiaľ ide o pokladňu, ale obaja to dokážu pomocou efektívneho ovládacieho panela. Bluehost nám pri registrácii priniesol menej problémov a ponúkol ovládací panel, ktorý používateľom WordPress poskytuje väčšiu flexibilitu. Aj keď to nie je najlepšie riešenie pre každého, Bluehost má v tomto kole výhodu.

Kolo: Jednoduchosť použitia pre Bluehost

Logo HostGator
Logo Bluehost

4

Rýchlosti a dostupnosť

Naše testovanie rýchlosti spočíva v spustení webovej stránky s použitím lacného zdieľaného plánu a inštalácii prázdnej kópie WordPress na ňu. Potom web prebehne prostredníctvom dvoch referenčných kritérií: Test rýchlosti pingdomu a dopad na zaťaženie. Počas tohto kola sa chystáme porovnať výsledky, ktoré sme získali pre hostgator a Bluehost. 

Hostgator

Čas odozvy hostgátora je príliš nafúknutý. Naše výsledky Pingdomovho testu rýchlosti vrátili 83 zo 100, čo sa nemusí zdať zlé, ale je to tak. Je dôležité si uvedomiť, že náš test používa web bez obsahu, takže žiadne body z dokonalého skóre nie sú dobré. Pre HostGator je príliš veľa bodov na ignorovanie. 

hostgator-review-speed-test

Graf ukazuje, že bolo zablokovaných veľa žiadostí, čo znamená, že tam, kde by nemali byť, existuje réžia siete. Je to škoda, vzhľadom na to, že ukazovateľ „wait“ hostGator, ktorý je kľúčovým ukazovateľom webových hostiteľov, je nízky. Môžete zvýšiť rýchlosť hostgátora – prečítajte si našu príručku o tom, ako vylepšiť príručku časov načítania webových stránok, aby ste sa naučili, ako je to možné, ale je príliš pomalá. 

Load Impact mal tiež problémy. Použili sme ho na odoslanie 50 virtuálnych používateľov na server v priebehu piatich minút, pričom sa meral čas odozvy pre každého a zaznamenali sa chyby, ktoré sa plazili. Našťastie nedošlo k žiadnym chybám, ale spoločnosť HostGator preukázala slušnú úroveň nekonzistentnosti. Aj keď to nie je také zlé ako GreenGeeks (prečítajte si našu recenziu GreenGeeks), očakávame konzistentnejšie reakčné časy. 

hostgator zaťaženie nárazom

To znamená, že záruka dostupnosti je solídna. HostGator sľubuje, že budete mať 99,9% dostupnosti v zdieľaných a distribučných plánoch. Ak váš hosting niekedy klesne pod tento limit, hostGator vám zaplatí mesiac hosťovania zadarmo. 

Bluehost

Bluehost mal oveľa pôsobivejšie výsledky. Pingdom Speed ​​Test udelil nášmu webu 94 zo 100. Hoci bol Pagely rýchlejší (prečítajte si naše hodnotenie Pagely), Bluehost je jednou z najchytrejších služieb, aké sme kedy videli, najmä čo sa týka ceny. V tejto oblasti sú jedinými hostiteľmi, ktorí ju prekonali, A2 Hosting a Hosting24. 

Bluehost-review-speed-test

Graf hovorí o oveľa inom príbehu ako príbeh hostiteľa. Vyskytlo sa málo nafúknutia, bez blokovaných požiadaviek alebo zdĺhavých časov pripojenia. Metrika „čakať“ bola dlhšia, ale s tým, ako málo toho bolo mimo, sa web načítal rýchlejšie. Toto číslo je možné vylepšiť aj ukladaním do vyrovnávacej pamäte. 

Nanešťastie, Bluehost nebol taký pôsobivý, čo sa týka nášho testu nárazového zaťaženia. Za päť minút sme stále poslali 50 používateľov, ale Bluehost sa pod tlakom zlomil. Počas testu sme videli viac reakčných časov v trvaní 0 milisekúnd, čo naznačuje, že sa web nenačítal. Vo väčšine prípadov sa to stane, keď je na serveri príliš veľa používateľov a nie je dostatok prostriedkov na zdieľanie. 

Bluehost-review-load-vplyv

Ešte horšie je, že Bluehost nemá záruku dostupnosti. Hovorí: „v dôsledku zložitosti a povahy zdieľaného webhostingového prostredia dôjde k výpadkom“ a nebude vás to kompenzovať. Úprimne povedané, Bluehost to robí sám. Zdieľaný hosting je komplexný, ale jeho úlohou je jeho zvládnutie. Je to ako hovoriť o preklepoch, pretože úpravy sú príliš ťažké. 

Kolo štyri myšlienky

V tomto kole máme opäť silné a slabé stránky z oboch strán. Na rozdiel od našich zápasov SiteGround vs Bluehost, v ktorých bol jasný víťaz, obaja konkurenti predložili presvedčivý argument. Aj keď HostGator ponúka veľkorysú politiku dostupnosti, jej časovú periódu načítania nemožno ignorovať. To je dosť na to, aby sa Bluehost dostal do vedenia tohto kola.

Kolo: Rýchlosti a Uptime Point pre Bluehost

Logo HostGator
Logo Bluehost

5

Bezpečnosť a súkromie

Naše záverečné kolo sa zameriava na bezpečnosť a súkromie, s ktorými značky EIG zápasia. Aby bolo jasné, ani Bluehost, ani HostGator nie sú skvelou voľbou pre bezpečnosť vedomia. Ak vás to popisuje, máte radšej u poskytovateľa, ako je DreamHost (prečítajte si našu recenziu DreamHost)..

Hostgator

Našťastie hostGator poskytuje mnoho základných funkcií zabezpečenia webových stránok, ktoré hľadáme, a robí tak zadarmo. Zahŕňajú certifikát SSL / TLS a automatizované denné zálohovanie naprieč plánmi. Vzhľadom na zoznam značiek EIG sme však sklamaní, že tu nie je viac. 

Napríklad služba SiteLock, ktorá je nástrojom na skenovanie a odstránenie škodlivého softvéru, nie je zahrnutá, a to ani v odizolovanej podobe. Základný skenovací balík, ktorý by mal byť zahrnutý zadarmo, je 3 $ mesačne. Celý balík, ktorý poskytuje bránu firewall webových aplikácií a odstránenie škodlivého softvéru, vám spustí mesačne 40 dolárov. 

Ochrana osobných údajov je tiež žart, rovnako ako všetky značky EIG. Na rozdiel od Midphase a WestHost, HostGator nezahŕňa do vášho plánu ochranu osobných údajov domény (prečítajte si naše recenzie Midphase a WestHost). Navyše je drahšia ako väčšina webových hostiteľov. Aj keď zvyčajne môžete získať súkromie domény za 8 až 10 dolárov mesačne, hostgator si účtuje poplatok 15 dolárov mesačne. 

Nehovoriac o zásadách ochrany osobných údajov, ktoré zdieľajú všetky značky EIG. Umožňuje holdingovej spoločnosti nad spoločnosťou HostGator zdieľať informácie umožňujúce identifikáciu osôb so znepokojujúcim zoznamom partnerov vrátane reklám Google, WPBeginner, Yahoo, Bing a Verizon. Niektorí partneri majú zmysel, napríklad Mapy Google, väčšina to však nemá. 

Bluehost

Bluehost je uhlíkovou kópiou produktu HostGator, pokiaľ ide o bezpečnostné prvky. S plánom dostanete denné zálohy a bezplatný certifikát SSL / TLS, ale ďalšie bezpečnostné funkcie, ako napríklad SiteLock, nie sú zahrnuté. Navyše sme nedokázali objasniť, ktoré bezpečnostné funkcie na strane servera boli zavedené. 

Web hostiteľov sa vždy pýtame na funkcie, ako sú ModSecurtiy a BitNinja, pretože pre nás neexistuje spôsob, ako zistiť, či sa tieto bezpečnostné prvky používajú na konci servera. Na odpovede sme odpovedali zástupcom technickej podpory, ale nenašli sme žiadne. Namiesto toho nás zástupca presmeroval na nákup služieb Cloudflare a SiteLock. 

Ochrana osobných údajov je tiež zlá, ale Bluehost podniká viac krokov ako HostGator. Medzi dva najčastejšie zdieľané plány a plány WP Pro patrí súkromie domény zadarmo, aj keď s vysokými nákladmi. K dispozícii je aj centrum ochrany osobných údajov, ktoré umožňuje ľahko zistiť, čo sa zhromažďuje a ako sa používa.. 

Ceníme si krok pri objasňovaní, ale neznižuje to kolísanie zbierky. Bluehost sa pokúša svojím súkromným centrom apelovať na súkromie pri vedomí, ale je vinný za tú nebezpečnú taktiku ako ostatní hostitelia webových stránok EIG.. 

Kolo päť myšlienok

Ako už bolo spomenuté, Bluehost ani HostGator nie sú skvelé, pokiaľ ide o bezpečnosť a súkromie. Je zrejmé, že Bluehost urobil viac krokov ako HostGator. Medzi zahrnutím súkromia domény zadarmo a niektorými plánmi na objasnenie zásad ochrany osobných údajov spoločnosť Bluehost zvíťazila v tomto poslednom kole. 

Kolo: Miesto bezpečnosti a súkromia pre Bluehost

Logo HostGator
Logo Bluehost

6

Záverečné myšlienky

Bluehost získal štyri body, čím sa stal víťazom tohto porovnania. Aj keď sa to mohlo zdať blízko, nebolo. Bluehost je najlepším webovým hostiteľom EIG, napriek tomu, že trpí podobnými problémami ako značky, s ktorými zdieľa odznak. 

Výherca: Bluehost

HostGator má svoje silné stránky, najmä v hustote typov hostingu, ktoré ponúka, ale v porovnaní s Bluehostom nedosahuje takmer na každom účte. To znamená, že ani neponúka kompletný balík. Ak je to to, čo hľadáte, prečítajte si naše ďalšie recenzie webhostingu. 

Súhlasíte s tým, že Bluehost je lepšou možnosťou? Páči sa vám HostGator viac? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map