FreshBooks vs Wave: Bitka o začiatočníkov je zapnutá v roku 2020

FreshBooks a Wave patria medzi najlepší účtovný softvér, takže malé podniky by pri nákupe v okolí mali prihliadať na užívateľsky prívetivé programy typu cloud. To znamená, že obe budú spĺňať základné potreby účtovníctva všetkých firiem – fakturáciu a platbu faktúr – preto je potrebné hľadať hlbšie, aby sme zistili svoje rozdiely a vybrali si medzi nimi..


Ak sa chcete podrobne pozrieť na každý z nich, odporúčame vám prečítať si našu knihu FreshBooks a našu knihu Wave.

1

fakturácia

Zhromažďovanie dlžných peňazí je ústredným prvkom prežitia akejkoľvek firmy. Mnoho malých podnikov sa najskôr obracia na cloudové účtovné riešenie, pretože vie, že musí lepšie držať svoje účty a sledovať pohľadávky. Je to jediná funkcia, ktorú nájdete v každom účtovnom softvérovom programe. Nasledujúca tabuľka porovnáva možnosti fakturácie FreshBooks a Wave.

Služby: FreshBooksWave
Poslať opakujúce sa faktúry
Automaticky pridať oneskorené poplatky
Poslať pripomenutie platby
Integrujte sa s inventárom
Účet za odpracované hodiny
Prispôsobte faktúry (nie je veľa možností) (nie je veľa možností)

FreshBooks poskytuje používateľom komplexný fakturačný systém. Faktúry sú jasne rozmiestnené so spoločnými oblasťami, ako je zákazník, množstvo a poznámky. Po nastavení faktúry si môžete vybrať, ako často chcete posielať pripomenutia platieb za faktúry po termíne splatnosti. FreshBooks je na trhu jedinečný v tom, že vám umožňuje prispôsobiť pripomenutie platieb a oneskorené poplatky klienta.

Faktúra-Nastavenie pre jednotlivých zákazníkov

Mnoho spoločností účtuje za rovnaké služby každý mesiac. Funkcia „opakovať“ sa v knihách FreshBooks objaví po každej faktúre, ktorú zadáte a uložíte, alebo si ju môžete vybrať pri zadávaní faktúry. Funkcia šetriaca čas tiež zaisťuje, že vaši klienti dostanú faktúru, aj keď váš účtovník zavolá chorým alebo zabudne.

Wave má tiež možnosť nastaviť opakujúce sa účty a poskytuje vám viac možností pripomenutia platby. Neexistuje však spôsob, ako pridať oneskorene poplatky k faktúre automaticky, ako je to možné v FreshBooks. Ak chcete naúčtovať oneskorený poplatok, musíte do existujúcej faktúry pridať novú riadkovú položku.

V FreshBooks sa hodiny odpracované na projekte klienta dostanú do faktúr. Služba obsahuje funkciu projektu, ktorú Wave nemá. Kreatívne podniky a podniky založené na projektoch by sa mali pri určovaní potrieb svojho účtovníckeho softvéru dôkladnejšie pozrieť na FreshBooks.

Aplikácia FreshBooks má základný systém zásob, pokiaľ si nekúpite aplikáciu, ale pri vytváraní faktúry si môžete vybrať z položiek po ruke. Wave nezahŕňa možnosti inventára, ale ak potrebujete sledovať množstvá po ruke a spravovať významné zásoby, odporúčame vám vyskúšať službu Xero. Ak ste zvedaví, môžete si prečítať našu recenziu na FreshBooks vs Xero.

Aj keď možnosti prispôsobenia faktúr v FreshBooks a Wave existujú, sú obmedzené. Možnosti, ktoré môžete prispôsobiť, zahŕňajú farby, písma a rozloženie. Wave má tri šablóny faktúr, do ktorých môžete pridať logo, zatiaľ čo FreshBooks poskytuje viac šablón a obsahuje odhady a návrhy.

Custom-faktúry-Options

Odoslanie faktúry je iba prvým krokom. Aj keď obaja pošlú automatické upomienky o platbe zákazníkom, ktorých oneskorenie je, pre majiteľov firiem je stále dobré sledovať peňažný tok.

Mimoriadne výnosy sa zobrazujú na samom vrchole hlavného panela FreshBooks. Zobrazuje celkovú splatnú sumu červenou farbou ako vizuálnu pripomienku nezaplatených faktúr. V sekcii „Rozšírené prehľady“ nájdete prehľad o starnutí účtov, ktorý rozdelí pohľadávky po termíne splatnosti podľa dĺžky dlžného dlhu..

Na ovládacom paneli Wave sa tiež zobrazujú faktúry, ktoré vám dlhujú, ale informácie nájdete tak, že sa posuniete nadol. Na jej obrazovke „faktúry“ sa však zobrazujú po splatnosti aj po splatnosti stredné a predchádzajúce faktúry. Správa o starnutí účtov je tiež zahrnutá v časti „prehľady“.

Wave-faktúry-Due-Dashboard

Čo sa týka fakturácie, FreshBooks je nadradený Wave. Zahŕňa viac možností, napríklad prípravu odhadov a návrhov, ktoré sa prevádzajú na faktúry, a automatickejšie funkcie.

Kolo: Fakturačný bod pre čerstvé knihy

Logo FreshBooks
Logo Wave Accounting

2

bankovky

Platenie účtov je nevyhnutnou, ak nepríjemnou súčasťou podnikania. FreshBooks a Wave sú čo najbolestnejšie. Pomocou tlačidiel na hlavnej stránke sa dostanete priamo do formulára a zadajte nový výdavok.

V FreshBooks vám formulár výdavkov umožňuje vybrať typ výdavkov z rozbaľovacej ponuky. Ak je to potrebné, môžete nahrať a priložiť potvrdenie a podľa potreby ho označiť ako fakturovateľné. Táto služba vám dáva možnosť uložiť do súboru kreditnú kartu a použiť ju aj na platenie účtov.

Možnosť „opakovať“ sa objaví na každom novom formulári výdavkov. Ak platíte rovnaké výdavky mesačne, napríklad nájomné alebo platba za služby, automatické platby šetria čas a zabezpečujú, aby vám nikdy nevznikol oneskorený poplatok, pretože ste vynechali dôležitý účet. Po výbere, ako často má byť vyplatená a koľkokrát, môžete na to zabudnúť.

Zadanie-a-New-Expense

Aj keď vo Wave je ľahké nájsť a vyplniť formulár výdavkov, musíte urobiť ďalší krok kliknutím na položku „vytvoriť účet“, ak v hlavnej navigačnej ponuke prejdete cez „nákupy“ a „faktúry“..

Wave neumožňuje používateľom nastaviť opakujúce sa platby faktúr a neuchováva kreditnú kartu v evidencii.  

Vo formulári o výdavkoch spoločnosti Wave môžete priradiť čísla, písať poznámky a priložiť potvrdenky, ale nemôžete pridať riadok pre dane.

Príklad-of-Expense-Entry

Výdavky, ktoré boli zarezervované, sa zobrazujú ako formulár výsečového grafu na hlavnom paneli FreshBooks. Wave zobrazuje po lehote splatnosti faktúry a faktúry v zozname naľavo od svojho hlavného panela. Obaja majú prehľady výdavkov, takže sledovanie výdavkov plynúcich z vášho podnikania nie je pre nich ťažké.

Funkcie platenia účtov spoločnosti FreshBooks vám poskytujú viac možností a funkcií ako funkcia Wave, s opakujúcimi sa platbami a uloženými kreditnými kartami. Je to jasný víťaz v tejto kategórii.

Kolo: Účtovný bod za nové knihy

Logo FreshBooks
Logo Wave Accounting

3

správy

Prehľady FreshBooks nikdy nevyhrá v porovnaní s prehľadmi iných účtovných programov založených na cloudu. Je to zvláštna oblasť, pre ktorú služba zanedbáva, vzhľadom na jej dôležitosť pre obchodné rozhodnutia, má však iba deväť správ.

Advanced-Reports-sekcia

Jediný finančný výkaz zahrnutý v FreshBooks je zisk a strata. Neexistuje žiadna súvaha ani výkaz o peňažných tokoch. Banky a veritelia zvyčajne požadujú všetky tri, keď žiadate o pôžičku, takže používatelia FreshBooks by museli pripraviť ďalšie dve ručne..

Spoločnosť Wave poskytuje používateľom tri hlavné finančné výkazy a oveľa väčší výber správ týkajúcich sa iných oblastí vášho podnikania.

Správy-Screen-Shot

Prehľady starnutia účtov počítajú sumu pohľadávok po termíne splatnosti podľa typických časových rámcov, napríklad 0-30 dní po termíne splatnosti alebo 90 a viac dní po termíne splatnosti, ale Wave má tiež správu, ktorá zobrazuje príjem od zákazníka. FreshBooks sa zastaví pri správe o starnutí účtov.

Účty-Aging-Report

Ďalšie prehľady spoločnosti Wave zahŕňajú daň z obratu, mzdy a mzdy, ak platíte za svoje mzdové funkcie. Aj keď sleduje dane z obratu a dane zo mzdy, nemôžete ich podať online.

Ani jedna z týchto služieb vám neumožňuje prispôsobiť svoje prehľady nad rámec rozsahu dátumov. To nebude problém pre jednoduchšie firmy, ale komplexné spoločnosti môžu chcieť zmeniť zoskupenia účtov a zobrazenia. QuickBooks Online má najlepšie možnosti prispôsobenia prehľadov.

Wave bije FreshBooks v tejto kategórii, ale nebude slúžiť potrebám zložitých firiem alebo vlastníkov, ktorí hľadajú prehľady na analýzu a rozvoj svojich firiem. Ak potrebujete viac, odporúčame vám pozrieť si QuickBooks online. Naša recenzia QuickBooks Online načrtáva jeho výhody a nevýhody.

Kolo: Oznamuje bod pre Wave Accounting

Logo FreshBooks
Logo Wave Accounting

4

stanovenie ceny

Žiadny konkurent nebude poraziť cenu Wave, pretože je zadarmo. Poskytuje vám všetky funkcie, o ktorých sme diskutovali bez účtovania mesačného poplatku. Účtuje sa však za spracovanie miezd a obchodníkov a spoločnosť tvrdí, že od tých, ktorí jej umožňujú dať používateľom všetko ostatné, je dosť.

FreshBooks dodržiava trojúrovňový mesačný cenový plán, ktorý používa veľa jeho súperov. Najnižší mesačný plán, Lite, umožňuje piatim používateľom prístup k programu za 15 dolárov mesačne. Zahrnuté sú základné funkcie služby, ale až potom, čo zaplatíte 25 dolárov mesačne za strednú úroveň Plus, môžete posielať pripomenutia platieb, účtovať poplatky za oneskorenie a naplánovať opakujúce sa výdavky..

Najvyššia úroveň, prémia, stojí 50 dolárov mesačne. Nepridáva funkcie, ale umožňuje až 500 používateľom pracovať s vaším účtom. Aj keď je nepravdepodobné, že by nejaký podnik mal taký počet účtovníkov, bolo by užitočné, keby ste tieto projekty využívali.

Poplatky za vlny za daňové služby, spracovanie miezd a kreditných kariet. Mzdové a daňové služby sú k dispozícii iba v šiestich štátoch a stoja 25 dolárov mesačne plus 4 dolárov na zamestnanca. Len za mzdu účtuje poplatok 20 dolárov mesačne plus 4 dolárov na zamestnanca.

FreshBooks nemá integrovanú mzdovú službu. Namiesto toho musíte zaplatiť za doplnok, napríklad Gusto. Ak hľadáte program, ktorý integruje spracovanie miezd, odporúčame vám prečítať si našu recenziu spoločnosti Xero.

Pre malú firmu, ktorá potrebuje udržiavať náklady pod kontrolou, sa oplatí zaregistrovať bezplatnú službu Wave, aj keď možno budete musieť riešiť jej nevýhody. Preto vyhráva v tejto kategórii.

Kolo: Cenový bod pre Wave Accounting

Logo FreshBooks
Logo Wave Accounting

5

Užívateľská prívetivosť

Je ľahké nájsť cestu okolo FreshBooks a Wave. Položky ponuky sú jasne označené a majú zmysel. Na popredných miestach sa nachádzajú tlačidlá na pridanie nových položiek, ako sú faktúry alebo faktúry. Kroky na dokončenie úloh sú intuitívne a nevyžadujú veľa softvérových skúseností.

FreshBooks robí veľa pre podporu svojich používateľov. Pri prvej navigácii na hlavné obrazovky sa na hlavných obrazovkách zobrazia odkazy na príslušné články pomocníka, rady a tipy. Zákaznícku podporu je možné získať e-mailom alebo telefonicky.

V časti pomoci spoločnosti Wave sú obchodné príručky, blogové príspevky a videá. Tlačidlo „help“ sa v ponuke vždy zobrazuje vľavo. Po kliknutí naň sa zobrazí pole, ktoré vám umožní prehľadávať knižnicu bez toho, aby ste opustili obrazovku, na ktorej sa práve nachádzate.

Nepovažovali sme veľa medzi spoločnosťami, pokiaľ ide o užívateľskú prívetivosť, preto túto sekciu nazývame kravata.

Kolo: Užívateľská prívetivosť Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo FreshBooks
Logo Wave Accounting

6

Pokročilé funkcie

Aj keď FreshBooks neponúkajú komplexné funkcie inventára alebo funkcie fixných aktív, zahŕňajú projekty. Kreatívne firmy, ktoré pracujú na projektoch pre svojich klientov alebo ktoré účtujú každú hodinu, nájdu v tejto funkcii veľa.

Pri zakladaní nového projektu v FreshBooks je jednoduché priradiť členom tímu úlohy a termíny splatnosti. Do projektu môžu byť pozvaní viacerí ľudia, vrátane externých klientov, ale môžete kontrolovať ich prístup.

Hodinová fakturácia za projekty sa zapisuje do faktúr. Ak zákazníkovi posielate faktúru za inú položku a dlží vám dlhé hodiny, FreshBooks vám to pripomenie. Ak vaši zamestnanci účtujú rôzne hodinové sadzby – napríklad starší vedúci projektu verzus juniorský manažér – FreshBooks to tiež vtiahne do fakturácie projektu..

Konkurent Xero poskytuje používateľom inventár, dlhodobý majetok a možnosti projektov. Ak potrebujete všetky tri, odporúčame vám pozrieť si naše porovnanie FreshBooks vs Xero.

Jediný spôsob, ako spravovať projekty, investičný majetok alebo inventár vo Wave, je, ak sa zaregistrujete a zaplatíte za ďalší program, ktorý sa s ním integruje..

Kolo: Pokročilé funkcie pre FreshBooks

Logo FreshBooks
Logo Wave Accounting

7

Verdikt

Podobnosti medzi FreshBooks a Wave sťažujú výber medzi nimi, ale FreshBooks má nepatrnú výhodu. Poskytuje používateľom viac možností fakturácie a fakturácie, poskytuje projektové funkcie pre služby a kreatívne podniky a je v porovnaní s ostatnými konkurentmi primeraná cena.

Avšak správy spoločnosti Wave poskytujú vlastníkom firiem viac nástrojov na sledovanie a rozhodovanie a ich cena nemôže byť prekonaná. Ak chcete každý mesiac ručne zadávať opakujúce sa účty a chcete znížiť náklady, oplatí sa to pozrieť.

Ako vždy, ďakujem za prečítanie. Ak ste vyskúšali niektorý z programov, čo si myslíte? Mali ste prednosť? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me