Ak hľadáte účtovný softvér založený na cloude, ktorý pomôže vašej firme, prídu veľa mien: QuickBooks Online a FreshBooks. Ako lídri trhu často súťažia o tých istých zákazníkov. Z tohto dôvodu sú malé rozdiely vo vlastnostiach a možnostiach, ktoré ponúkajú.


Namiesto toho sa líšia ľahkosťou pracovného postupu a malými detailami, ktoré budú pre niektoré podniky veľkým problémom. Zatiaľ čo obaja vytvorili náš najlepší zoznam účtovníckeho softvéru, ponorením sa hlbšie do FreshBooks vs QuickBooks Online pravdepodobne vyjasníte, ktorý je pre vaše potreby najlepší.

Ak si chcete prečítať ďalšie hĺbkové recenzie, pozrite si našu podrobnú recenziu FreshBooks a online recenziu QuickBooks.

1

fakturácia

Ako dva špičkové cloudové účtovné softvérové ​​programy na trhu, FreshBooks a QuickBooks Online majú veľa oblastí, v ktorých si môžu konkurovať.

SlužbyRýchly knihy online: nové knihy;
Poslať opakujúce sa faktúryÁnoÁno
Automaticky pridať oneskorené poplatkyžiadnyÁno
Poslať pripomenutie platbyÁnoÁno
Integrujte sa s inventáromÁno (náklady navyše)Áno (v cene)
Účet za odpracované hodinyÁno (pri najvyššom pláne)Áno (vo všetkých plánoch)
Prispôsobte faktúryÁno (v softvéri)Áno (ale nie veľa možností)

Aj keď čerstvé knihy vám umožňujú prispôsobiť si faktúry, sú obmedzené. Môžete si vybrať medzi dvoma šablónami, pridať logo a vybrať farbu a písmo. Na rozdiel od toho má QuickBooks Online päť prispôsobiteľných šablón alebo môžete nahrať jednu z vašich vlastných.

Podniky, ktoré za svoje služby účtujú opakujúce sa mesačné poplatky, budú chcieť automatizovať tieto faktúry, aby ušetrili čas a zabezpečili, aby sa jeden mesačne zasielal. Aplikácia FreshBooks umiestňuje možnosť „opakovať“ na začiatok každej faktúry, ktorú zadáte. Je ľahké nastaviť faktúru tak, aby sa opakovala, a dáva zákazníkom možnosť uchovávať kreditné karty v evidencii, aby mohli platiť každý mesiac automaticky.

Make-Opakujúce

QuickBooks Online vás núti ísť do bankového registra a kliknúť na predchádzajúcu platbu, čo je zložitejší proces, ktorý závisí od platieb, ktoré už boli prijaté. Vo všeobecnosti budete musieť stráviť viac času navigáciou v službe QuickBooks Online, aby ste mohli vykonávať základné funkcie.

Ak predávate položku zo svojho inventára, QuickBooks Online sa synchronizuje s položkami po ruke a aktualizuje množstvo z vašej faktúry. Toto je neoceniteľná funkcia pre firmu založenú na inventári. Je však k dispozícii iba pre najvyšší cenový plán a nie je tak dobrý ako sledovanie inventára OneUp (prečítajte si našu recenziu OneUp)..

FreshBooks nemá funkciu inventára. Ak potrebujete správu inventára, ktorá sa synchronizuje s účtovným softvérom, musíte sa zaregistrovať a zaplatiť za samostatnú aplikáciu.

Firmy, ktoré vykonávajú projektovú prácu, často účtujú hodinovú sadzbu. V oboch službách nájdete zabudované sledovanie času a hodinovú fakturáciu na faktúrach, ale FreshBooks ho poskytujú od svojej najlacnejšej úrovne, zatiaľ čo QuickBooks Online ho neodomkne, kým neuhradíte plán Plus. FreshBooks vám tiež umožňuje odosielať návrhy a prevádzať ich na faktúry po schválení. Prečítajte si našu recenziu FreeAgent a získajte informácie o inej službe s jednoduchou hodinovou fakturáciou.

Zostaňte na vrchole pohľadávok po termíne splatnosti a záleží na vašej celkovej pozícii cashflow, takže budete chcieť program, ktorý uľahčí sledovanie výnosov. FreshBooks a QuickBooks Online posielajú zákazníkom automatické upomienky a pripočítavajú faktúry oneskorené poplatky. Vo svojich správach a informačných paneloch zobrazujú pohľadávky po splatnosti, aby vám poskytli prehľad o tom, kto vám dlhuje čo.

Prehľady pohľadávok QuickBooks Online poskytujú oveľa viac údajov ako FreshBooks. Zahŕňa správu o inkasách, zhrnutie zostatku zákazníkov, otvorené faktúry a správu, ktorá zobrazuje platby za nezaplatené faktúry. Tie by mohli byť užitočné, ak sú kolekcie problémom pre vaše podnikanie.

Správy - Kto vám dlhuje

FreshBooks má jednu správu, „správu o starnutí účtov“, ktorá triedi pohľadávky po termíne splatnosti do vedier podľa ich času po splatnosti.

Účty-Aging-Report

Vďaka celkovým skúsenostiam so zadávaním faktúr a ľahkosti nastavovania opakujúcich sa je FreshBooks víťazom v kategórii fakturácie. Ak pre vás záleží na inventarizácii pohľadávok a na ich zostávaní v minulosti, QuickBooks Online je však lepšou voľbou.

Kolo: Fakturačný bod pre čerstvé knihy

Logo FreshBooks
Logo QuickBooks online

2

bankovky

Platenie faktúr je jednoduchšie ako fakturácia, takže nepotrebujete toľko možností.

Aplikácia FreshBooks a QuickBooks Online majú opakujúce sa funkcie fakturácie za mesačné účty, napríklad nájom. Aplikácia QuickBooks Online vás teda prevedie viacerými krokmi na nastavenie jedného.

Hlavný informačný panel v QuickBooks Online zobrazuje vaše výdavky, ale nerozdeľuje ich po termíne splatnosti. Toto je v správach v časti „čo dlhujete“.

Dashboard-zachytenie

Je ľahké fotografovať účtenky v príslušných aplikáciách služieb, nahrávať ich a priraďovať im bankové transakcie alebo výdavky. Aj keď môžete označiť výdavky ako fakturovateľné, QuickBooks Online vám poskytuje túto funkčnosť iba na úrovni Plus a musí byť povolená v ponuke „Nastavenia“. FreshBooks vám dáva box na kontrolu akýchkoľvek výdavkov.

Jediným presvedčivým dôvodom na výber jedného z týchto účtovných programov oproti druhému pri pohľade na fakturáciu je jednoduchšie navigačné a prehľadnejšie rozhranie..

Round: Bills Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo FreshBooks
Logo QuickBooks online

3

správy

Ak chcete vybudovať úspešné podnikanie, musíte urobiť viac, ako len zadávať a porovnávať transakcie. Analýza zadaných údajov pomáha vašej firme zefektívniť sa a identifikovať príležitosti na rast.

O tom, ktorá spoločnosť má najlepšie správy, neexistuje nejasnosť. Je to QuickBooks online. Vo svojich prehľadoch môžete presúvať stĺpce, pridávať účty, meniť zoskupenia a pridávať vzorce. Deväť správ spoločnosti FreshBooks nemá žiadne možnosti prispôsobenia.

QuickBooks Online sumarizuje údaje o zákazníkoch v prehľadoch, ktoré ukazujú, kde by ste mohli strácať čas, a kvantifikovať hodnotu zákazníka pre vaše podnikanie. Ak porovnáte „predaj podľa zákazníka“ s „odhadom podľa zákazníka“, môže to odhaliť niekoho, kto si vyžaduje veľa času tým, že vás požiada o vypracovanie odhadov a nie o rezerváciu podnikania..

Správy-Zákazníci

Prehľady zásob v QuickBooks Online sledujú predaj, dane a najpredávanejšie položky. Prehľady o nezaplatených účtoch a predajcoch identifikujú účty, ktoré ste mohli vynechať, vašich najdôležitejších dodávateľov a nevybavené šeky.

Deväť jednoduchých prehľadov v FreshBooks nemôže konkurovať mnohým ponukám QuickBooks Online. Nevypočítava ani súvahu ani výkaz o peňažných tokoch a iba vám poskytuje výkaz ziskov a strát.

Advanced-Reports-sekcia

Vzhľadom na to, že FreshBooks a QuickBooks online sú blízko vo všetkých ostatných oblastiach, nedostatok správ v FreshBooks je trápny a záhadný. V tejto oblasti neexistuje porovnanie. QuickBooks Online vyhráva.

Kolo: Správy poukazujú na QuickBooks online

Logo FreshBooks
Logo QuickBooks online

4

stanovenie ceny

Úrovňové plány predplatného, ​​ktoré zvyšujú cenu na základe prístupu používateľov a dostupných funkcií, vám umožňujú vybrať si možnosť, ktorú vaša firma potrebuje. Aj keď by to mohlo poskytnúť príležitosť ušetriť peniaze, mohlo by to tiež znamenať, že platíte viac, pretože potrebujete prístup k jednej z funkcií za vyššiu cenu..

Lite plán spoločnosti FreshBooks stojí 15 dolárov mesačne a umožňuje piatim používateľom prístup k programu. Môžete posielať neobmedzené faktúry a odhady a prijímať platby kreditnou kartou online. Pre jednoduché podnikanie, ktoré sa práve začína, to by mohlo stačiť.

Porovnateľný program QuickBooks Online, Simple Start, vám umožňuje fakturáciu a spracovanie platieb, odhady, zachytávanie potvrdení prostredníctvom svojej aplikácie a základných prehľadov. Stojí to 20 dolárov mesačne, ale je obmedzený na jedného zamestnanca a vy nemôžete platiť účty. Vďaka zahrnutiu základných prehľadov je to lepšia hodnota, ako je plán spoločnosti LiteBooks Lite, ale iba v prípade, že vaša firma neplatí veľa výdavkov.

V strednej vrstve FreshBooks získate všetky funkcie Lite pre 50 používateľov a dôležité doplnky. Akonáhle platíte za službu Plus, môžete posielať pripomenutia platieb a pripočítavať k faktúram oneskorené poplatky. Budete tiež môcť naplánovať opakujúce sa platby výdavkov a prístupové správy. Každá z týchto funkcií pomôže vášmu rastúcemu pracovnému pobytu na ceste.

Naproti tomu cenový plán spoločnosti Essentials v kategórii QuickBooks Online stojí pre troch používateľov 35 dolárov mesačne. Správa účtov a sledovanie času sú k dispozícii na tejto úrovni, aj keď FreshBooks poskytuje používateľom tieto funkcie od začiatku. Je zvláštne, že nemôžete platiť účty za nižší cenový plán QuickBooks Online, pretože aj najjednoduchšie podnikanie má výdavky.

Najlepší cenový plán FreshBooks, Premium, stojí 50 dolárov mesačne a odomkne prístup pre 500 používateľov, ale nepridáva žiadne ďalšie funkcie. Plus plán QuickBooks Online sa rozširuje na päť používateľov za 60 dolárov mesačne. Projekty, sledovanie zásob a platenie 1099 dodávateľov sú poskytované na tejto úrovni.

Ak ste už používali externý mzdový procesor, napríklad ADP, spracovanie miezd vo vašom účtovnom softvéri nemusí byť predajným miestom. Existuje však výhoda synchronizácie a aktualizácie miezd vo vašej hlavnej knihe a mohlo by vám to ušetriť peniaze, aby ste ju priniesli in-house..

QuickBooks Online účtuje za spracovanie miezd mesačne 19 alebo 49 dolárov v závislosti od toho, či potrebujete vyberať a prenášať dane zo mzdy do vášho štátu. Okrem toho účtuje poplatok za zamestnanca 2 USD. FreshBooks nemá spracovanie miezd, takže budete musieť ísť s aplikáciou tretej strany.

Čím ľahšie si pre vás zákazníci zaplatia, tým rýchlejšie dostanete peniaze. Faktúry v FreshBooks a QuickBooks Online obsahujú odkazy, prostredníctvom ktorých môžu zákazníci platiť online, ale za službu účtujú poplatky. Poplatky za spracovanie obchodníkov predstavujú percentuálny podiel každej transakcie plus poplatok za transakciu.

Poplatky za spracovanie kreditných kariet QuickBooks Online sú 2,9% z každej transakcie, ktorá je zaplatená prostredníctvom faktúry, alebo 3,4%, ak ručne zadáte kreditnú kartu, plus 25-percentný poplatok za transakciu. V službe FreshBooks zaplatíte rovnaké percento za každú transakciu, poplatok za transakciu je 30 centov. Neznamená to Discover.

Pokiaľ ide o škálu možností ponúkaných v jej cenových plánoch, domnievame sa, že program QuickBooks Online má nepatrnú výhodu oproti FreshBooks na vyšších úrovniach. To znamená, že ak je vaša hlavná priorita cena, pozrite si dve bezplatné služby v našej recenzii Wave a Brightbook.

Kolo: Cenový bod pre QuickBooks online

Logo FreshBooks
Logo QuickBooks online

5

Užívateľská prívetivosť

Mnoho spoločností sa občas obracia na účtovný softvér založený na cloudoch, aby šetrilo čas. ušetriť čas. Učiť sa nový program, ktorý strávi hodiny, ak nie dni, prekoná účel.

Keď si na FreshBooks založíte nový účet, predstaví vám jeho funkcie. Má šípky a rady roztrúsené po prvom otvorení stránky. Články pomocníka obsahujú vložené videá a snímky obrazovky s podrobnými pokynmi a navyše v prípade, že potrebujete ďalšiu pomoc, umiestnia svoju e-mailovú adresu a telefónne číslo na predné a stredné miesto..

Blue-narážky-a-tipy

S takou pozornosťou, ktorá sa venuje zoznámeniu nových používateľov s jeho softvérom, nie je divu, že FreshBooks sa ľahko používajú, s jasným rozhraním a jednoduchou navigáciou..

Aplikácia QuickBooks Online sa v priebehu rokov zlepšila, nikdy však nebola známa svojou užívateľskou prívetivosťou. Príležitostne núti používateľov prechádzať niekoľkými krokmi a obrazovkami, aby vykonávali bežné úlohy, a neposkytuje tipy a články pomoci pre začínajúcich používateľov..

Vďaka strmej krivke učenia a menej intuitívnemu pracovnému postupu nedochádza QuickBooks Online k FreshBooks v jednoduchosti pre používateľa.

Kolo: Bod používateľskej prívetivosti pre čerstvé knihy

Logo FreshBooks
Logo QuickBooks online

6

Pokročilé funkcie

Nie všetky podniky predávajú fyzické produkty, aby generovali príjmy. Podniky založené na službách alebo na dizajne, najmä tie v kreatívnych odvetviach, často robia projekty pre svojich zákazníkov a fakturujú každú hodinu.

Aplikácia FreshBooks umožňuje pozvať zamestnancov a klientov, aby prispievali k projektom, ale podľa potreby môžete obmedziť ich prístup. Poskytuje tiež sledovanie času, ktoré je možné vtiahnuť do faktúr pri každom cenovom pláne. Môžete priradiť hodinové sadzby a termíny splatnosti a prehľad projektu vám ukáže, či máte vynikajúce hodiny na fakturáciu, vaši zamestnanci dodržiavajú termíny splatnosti a ďalšie.

Nastavenie-up-a-new-projekty-time-tracking

QuickBooks Online sleduje aj výdavky, ziskovosť a fakturovaný čas projektu, ale zameriava sa na účtovníctvo a výdavky. Nesleduje termíny splatnosti ani míľniky projektu ani neumožňuje pozvať ostatných, aby sa zapojili do projektu. V tomto ohľade si myslíme, že FreshBooks vám dáva viac.

Obidve služby vyžadujú, aby ste sa zaregistrovali do aplikácie alebo manuálne zadali položky denníka, aby ste zaznamenali dlhodobý majetok, mesačné odpisy a dôchodky. Ak hľadáte softvér, ktorý ich obsahuje, odporúčame vám prečítať si našu recenziu spoločnosti Xero.

Kolo: Pokročilé funkcie poukazujú na QuickBooks online

Logo FreshBooks
Logo QuickBooks online

7

Verdikt

Aj keď existujú nové klady a zápory pre FreshBooks aj QuickBooks Online, má zmysel zvoliť si druhú z nich, ak je vaša firma na ceste rastu. Akonáhle ste sa zaoberali strmejšou krivkou učenia, má viac možností.

Spracovanie miezd môžete kedykoľvek pridať, aj keď ich teraz nepotrebujete. Prehľady poslúžia vašej firme dobre, keď potrebujete požiadať o pôžičku alebo sa viac rozhodnúť na základe údajov. Ceny sú porovnateľné, získate viac možností prispôsobenia, funkcie inventára sú nevyhnutnosťou pre podniky založené na produktoch a bude trvať dlho, kým bude prerastať svoju platformu..

Víťaz: QuickBooks Online

Ak však neplánujete rozširovať svoje podnikanie príliš a nepotrebujete možnosti inventára, môžete uprednostniť užívateľskú prívetivosť a jednoduchší pracovný postup spoločnosti FreshBooks..

Ktoré dávate prednosť QuickBooks Online alebo FreshBooks? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me