Endurance International Group: Trvalý webhosting alebo pirát na ochranu osobných údajov?

Ak ste niekedy založili webovú stránku, pravdepodobne ste oboznámení s Endurance International Group, aj keď ste jej meno nikdy nepočuli. Ako vedúci spoločnosti nad masívnymi webhostingovými spoločnosťami, ako sú HostGator, Bluehost a iPage, EIG pôsobí na pozadí a pomáha jej dlhému zoznamu značiek získavať účastníkov..


Počas nášho preskúmania hostingových služieb sme si všimli niekoľko trendov so značkami Endurance, najmä pokiaľ ide o ochranu súkromia. Po predbežnom výskume sme našli niekoľko článkov venovaných hlave spoločnosti, z ktorých väčšina sa zameriava na akvizície spoločnosti EIG v priebehu rokov a správy zákazníkov, že služby boli zničené, keď spoločnosť EIG dokončila akvizíciu. 

Aj keď to v niektorých prípadoch platí – nižšie uvádzame príklady – to nie je hlavný problém spoločnosti Endurance International Group. Náš cieľ je tu dvojaký. Najprv chceme dať na vedomie, čo je to EIG a čo robí. Ďalej sa chceme posunúť k tomu, čo je podľa nás najväčšie znepokojenie v prípade monolitu: súkromia. 

Predtým, ako sa k tomu všetkému dostanem, je čas na krátku lekciu histórie.

Čo je medzinárodná skupina Endurance?

Stránka „O nás“ spoločnosti Endurance International Group hovorí, že ide o „medzinárodnú skupinu značiek, ktorá poskytuje majiteľom malých firiem nástroje, ktoré potrebujú na založenie a vybudovanie svojej webovej prítomnosti.“ Aj keď to znie ako podobná pieseň a tanec spoločnosti ako GoDaddy, EIG v skutočnosti nie je webhostingová spoločnosť. 

EIG to však začal. V roku 1997 založil Hari Ravichandran – podnikateľ s MBA a dvomi stupňami strojárstva – BizLand, webhostingovú spoločnosť zameranú na malé podniky. Ravichandran by sa nakoniec v júni 2018 rozhodol založiť spoločnosť Jump Ventures a v auguste 2017 iSubscribe (teraz známy ako Aura).. 

V roku 2001, uprostred prasknutia bubliniek, zistil BizLand, že upadol v ťažkých časoch. Reorganizovala sa so 14 zamestnancami na medzinárodnú skupinu Endurance. To však neopustilo BizLand. Táto stránka stále stojí a dnes ponúka služby webhostingu. Namiesto toho spoločnosť Ravichandran rozdelila spoločnosť, ponechala si BizLand ako webhosting a vytvorila spoločnosť Endurance International Group ako holdingovú spoločnosť.. 

Holdingová spoločnosť sama neposkytuje žiadne služby. Namiesto toho vlastní určité percento viacerých dcérskych značiek. Po akvizícii holdingová spoločnosť často podnikne veľké štrukturálne zmeny. Potom však značka stále používa svoju vlastnú infraštruktúru na prevádzku. 

V rokoch 2001 až 2011 spoločnosť Endurance pokračovala v nákupe značiek, aby vyplnila svoje portfólio. Pokrytie toho, čo sa stalo počas tohto obdobia, je však špinavé. Prinajmenšom vieme, že kúpil FatCow v roku 2005 a IPOWER v roku 2007. Tlačová správa IPOWER z roku 2007 tvrdí, že v tomto okamihu už spoločnosť EIG získala ďalších 28 značiek. 

To je všetko v poriadku a dobré, ale lopta sa začala pre spoločnosť Endurance International Group, až kým ju kúpili GS Capital Partners – súčasť Goldman Sachs a Warburg Pincus LLC v roku 2011. Obe investičné spoločnosti zaplatili spoločnosti 975 miliónov dolárov a potom uzavreli dohodu, EIG získala niektoré zo svojich najväčších značiek, vrátane spoločnosti Bluehost.

EIG sa stáva verejným


© NYSE

Predpokladáme, že hlavnou akvizíciou Bluehostu bolo pripraviť Endurance na akciový trh. Spoločnosť začala v októbri 2013 žiť s 21 miliónmi akcií v hodnote 12 dolárov za kus. S novým objavením sa expanzie sa spoločnosť EIG presunula čo najrýchlejšie na zabezpečenie dolárov pre investorov, s najväčšou pravdepodobnosťou v nádeji na rozšírenie svojho už tak hviezdneho zoznamu.. 

Pohyboval sa však príliš rýchlo. Dňa 10. decembra 2015 spoločnosť Endurance International Group a jedna z jej značiek, Constant Contact, dostali predvolania od krajského úradu v Bostone americkej komisie pre cenné papiere a burzy. Hari Ravichandran, ktorý bol v tom čase stále na čele EIG, bol v paľbe kvôli poskytovaniu nafúknutých účastníckych čísel investorom. 

Tento právny slogan pokračoval tri roky a mnohé pozmeňujúce a doplňujúce návrhy pochádzali od žalobcov. V júni 2018 spoločnosť Endurance International Group súhlasila so zaplatením pokuty vo výške 8 miliónov dolárov SEC, podľa Better Business Bureau. V auguste 2017 Ravichandran opustil spoločnosť a bol nahradený bývalým predsedom spoločnosti Convergys Corporation Jeffery Foxom. 

Ak je pre vás všetko uvedené vyššie trochu rozmazané, zostavili sme pre vás túto užitočnú časovú os EIG (kliknutím embiggujte).

História EIG

Podiel na trhu EIG

To, čo sa začalo ako webhostingová spoločnosť koncom 90. rokov, sa zmenilo na niečo oveľa väčšie, pričom spoločnosť EIG využila burzu dotcom ako príležitosť na reorganizáciu ako holdingová spoločnosť. Tento rast sa však nezastavil takmer 20 rokov. Endurance International Group teraz drží významnú časť trhu webhostingu. 

EIG vlastní menej, ako by naznačovali niektoré zo špekulatívnejších článkov online. Pomocou produktu Datanyze odhadujeme, že spoločnosť EIG vlastní približne osem percent trhu s webhostingom, čo nie je moc v porovnaní s 18-percentným majetkom spoločnosti GoDaddy (prečítajte si našu recenziu pre GoDaddy). Existuje niekoľko záverov, ktoré by sme mohli vyvodiť, pričom všetky sú iba špekulácie.

Podiel na trhu webhostingu

Najjednoduchšie vysvetlenie by naznačovalo, že expanzia spoločnosti Endurance je jednoducho výsledkom kapitalizmu 21. storočia. Je pravdepodobné, že spoločnosť EIG kupuje značky, keď sa príležitosti prezentujú, a snaží sa rozširovať, kdekoľvek je to možné. Aj keď sa môžeme zbaviť myšlienky, že holdingová spoločnosť chce byť čo najväčšia, nemôžeme sa otrasiť tým, ako široká sieť EIG ovplyvňuje vaše osobné údaje.. 

Neauditované čísla za marec 2019 ukazujú spoločnosť Endurance International Group s aktívami 2 676 770 dolárov. 2 180 011 dolárov z týchto aktív je však nehmotných. Nehmotný majetok, ako napovedá názov, nie je fyzickej povahy, čo znamená všetko od rozpoznania značky po zoznam e-mailov. K týmto aktívam nie je priradená žiadna fyzická hodnota, napríklad pri pozemkoch alebo strojoch. 

Nakreslenie čiary založenej výlučne na číslach je ťažké, môžeme však priniesť aspoň to, že väčšina aktív spoločnosti EIG nie je fyzická – to znamená, že rozpoznávanie značiek, údaje a goodwill do značnej miery tvoria hodnotu aktív, ktoré v súčasnosti má.

EIG: Ochrana osobných údajov

To vyvoláva obavy o ochranu súkromia. Aj keď sme odkryli skalnú históriu spoločnosti Endurance International Group, nie je to úplne zlé – najmä keď iné spoločnosti, ako napríklad GoDaddy, majú významnejší podiel na trhu alebo niektoré spoločnosti jednoducho trhajú ľudí. Problémom je skôr zber údajov, v ktorom má EIG dobré znalosti. 

Predtým, ako sa dostaneme do politiky ochrany osobných údajov, ktorá je dosť škodlivá, chceme uviesť malý príklad toho, čo by spoločnosť EIG mohla robiť v rámci viacerých značiek. Spoločnosť EIG získala spoločnosť Arvixe 31. októbra 2014 podľa spoločnosti CrunchBase. Existujúci článok s informáciami na webovej stránke spoločnosti Arvixe s názvom „Je ochrana súkromia domény bezplatná? Ako to nastavím? “ bola uverejnená v roku 2009, v ktorej sa objasňuje, že služba ju v skutočnosti poskytuje zadarmo.

Dňa 13. júla 2015 však bola vykonaná úprava, v ktorej sa uvádza, že spoločnosť Arvixe už nebude ponúkať bezplatné doménové súkromie. Nemôžeme s istotou povedať, že išlo o krok, ktorý vyplynul z Endurance, ale nebol by to najbláznivejší záver. Vieme, že EIG má aspoň nejaký vplyv na jeho značky. Napríklad spoločnosť Constant Contact po akvizícii spoločnosti EIG prepustila asi 15 percent svojich zamestnancov. 

Na základe toho, čo vieme o akvizíciách spoločnosti EIG, sa zdá, že existujú dva ciele: nafúknuť zásoby a zhromaždiť čo najviac údajov. Zásady ochrany osobných údajov to tiež podporujú. 

Zber a zdieľanie údajov

Zber sa začína pred registráciou. V súlade s pravidlami ochrany osobných údajov spoločnosť EIG zhromažďuje vašu e-mailovú adresu vždy, keď ju prvýkrát poskytnete, bez ohľadu na to, či sa zaregistrujete alebo nie. Ďalej zhromažďuje vašu IP adresu, metadáta prehliadača, geografickú polohu, interakciu s odkazom a interakciu so stránkou. 

Na všetko ostatné sa vzťahuje záverečné ustanovenie v časti „Informácie, ktoré zhromažďujeme o vašom použití a zariadeniach“, v ktorých sa uvádza, že monitoruje „akékoľvek zariadenie alebo iný spôsob komunikácie, ktorý používate na interakciu so službami“.  

Pokiaľ sa tieto informácie používajú, existujú obvyklí podozriví. EIG ho používa na poskytovanie a zlepšovanie služieb, komunikáciu s vami a zabezpečenie správneho fungovania webových stránok. Používa sa však aj na „propagáciu a predaj produktov a služieb tretích strán“. “

Tieto tretie strany sa veľmi obávajú. V politike ochrany osobných údajov je skrytý odkaz na zoznam partnerov tretích strán, medzi ktoré patria WPBeginner, Yahoo, Google, Facebook, Twitter, Verizon, LinkedIn, Amazon Web Services a mnoho ďalších. V skutočnosti, ak vytlačíte zoznam partnerov, bude to trvať šesť strán. 

Zoberme si napríklad program WPBeginner. Ak nie ste oboznámení, stránka je zameraná na vzdelávanie používateľov systému WordPress o funkčnosti platformy. Je to vynikajúci prostriedok na spustenie mnohých tónov návodov a viacerých doplnkov zdarma.

Ak sa však pozriete na najlepší webhostingový článok WordPress na svojich stránkach, Bluehost a HostGator zaujímajú prvé dva sloty, z ktorých oba sú značkami EIG. Niekoľko ďalších príkladov zahŕňa článok porovnávajúci doménové mená a webhosting – kde sa inzeruje Bluehost – a sprievodca o najlepšom hostení WooCommerce – kde sa nachádzajú Bluehost a HostGator..

Rovnako ako WPBeginner, zarábame peniaze na pridružených odkazoch. Ako však môžete prečítať na našej stránke fungovania, táto kompenzácia v žiadnom prípade neurčuje, ktoré služby odporúčame. V každom prípade, keď sa obchodník snažil získať našu priazeň so všemocným dolárom, jednoducho vrátime biely šum. 

Hlavný rozdiel medzi nami a spoločnosťou WPBeginner spočíva v tom, že žiadny z našich pridružených partnerov nezdieľa osobné údaje o svojich zákazníkoch. Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Endurance uvádzajú, že spoločnosť WPBeginner je partnerom, s ktorým zdieľajú osobné údaje. Aj keď nevieme a pravdepodobne nikdy nebudeme vedieť, o ktoré údaje sa zdieľajú a za čo sa zdieľajú, nie je ťažké vyvodiť závery..

Ako už bolo spomenuté, domnievame sa, že program WPBeginner je vynikajúcim zdrojom. Používame iba ako príklad toho, čo sa pravdepodobne stane so zoznamom partnerov EIG. Niektorí z partnerov majú zmysel, napríklad Mapy Google na zobrazovanie miest na webových stránkach. Iní, vrátane WPBeginner, Facebook, Twitter a Google Ads, sú však určite len reklamnými partnermi.  

Vaše údaje sa navyše uchovávajú v zázname po dlhú dobu. Endurance tvrdí, že vaše údaje bude uchovávať v zázname buď po dátume ukončenia služby, alebo od 25. mája 2018, ak ste ich ukončili skôr. Tento dátum je dátumom nadobudnutia účinnosti všeobecného nariadenia o ochrane údajov, z čoho vyplýva, že spoločnosť EIG tieto údaje uchovávala donekonečna.

Interné zdieľanie

Mimo externého zdieľania existuje aj interné zdieľanie. Zásady ochrany osobných údajov o tom ďalej veľmi nekonštatujú a tvrdia, že spoločnosť EIG zdieľa „osobné informácie s ostatnými členmi podnikovej rodiny Endurance, aby umožnila našim pridruženým spoločnostiam, aby vás kontaktovali s ponukami, službami alebo produktmi, ktoré by vás mohli zaujímať a poskytnúť vám ich produkty a služby. “

Avšak vzhľadom na to, koľko značiek vlastní spoločnosť Endurance International Group – okolo 80 na základe nášho prieskumu – to znamená, že sa môžete chytiť v predajnej slučke. Jedným z nebezpečných aspektov podnikania spoločnosti EIG je to, že svoj plán môžete ukončiť s jedným hostiteľom a zaregistrovať sa u iného, ​​ktorý je viac-menej rovnaký.  

Vzhľadom na to, že spoločnosť Endurance zdieľa vaše osobné údaje s reklamami Google, je možné – aj keď je ťažké potvrdiť -, že keď ukončíte jednu službu, druhá sa vám môže ponúknuť na trh. Aspoň z osobných anekdot pri kontrole webhostingových služieb môžeme potvrdiť, že v reklamách súvisiacich s EIG došlo k nárastu.

Zostavenie dohromady

Endurance International Group má skalnú históriu, od takmer úpadku na prelome storočia, až po poskytovanie nafúknutých účastníckych čísel investorom len pred niekoľkými rokmi. V posledných 22 rokoch sa objavil vzorec správania, ktorý prejavuje chamtivosť. Aj keď je to akákoľvek spoločnosť, no, podnikanie, ako zarobiť peniaze, je jasné, že spoločnosť Endurance prenasledovala tento cieľ na úkor svojich zákazníkov.. 

Medzi malé príklady patrí odvolanie súkromia domény od spoločnosti Arvixe a veľké príklady zahŕňajú prepustenie približne 200 ľudí z konštantného kontaktu. O to viac však ide o zhromažďovanie údajov zo strany EIG a nedostatočné objasnenie toho, čo to je a čo robí. Aj keď obraz zlého majiteľa webhostingu môže byť veľmi pritiahnutý, nezačínate sa s najetickejšími spoločnosťami.. 

Zber údajov je jednoznačne problémom. Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Endurance ukazujú neúcty k vašim osobným údajom. Je pravdepodobné, že spoločnosť EIG bude dvojnásobne znižovať toky príjmov, zhromažďovať určité príjmy zo svojho zoznamu partnerov a niektoré z informácií o údajoch, ku ktorým majú partneri prístup.. 

To je dôvod, prečo väčšina poskytovateľov uvedených v našom najlepšom sprievodcovi webhostingom sú nezávislé značky. Nie sú na prvom mieste podľa značkových obchodov alebo pridružených príležitostí, ale preto, že ponúkajú lepšiu a etickejšiu službu. Niektorí dokonca používajú model Endurance, ale s určitými vylepšeniami.

Hostinger má napríklad sieť, ktorá obsahuje aj 000webhost a Hosting24. Táto skutočnosť však nie je skrytá. 000webhost hovorí, že je poháňaný sieťou Hostinger v záhlaví stránky, a Hosting24 prezentuje svoju pridruženosť prostredníctvom stránky „o nás“ (viac informácií o týchto službách nájdete v recenzii Hostinger a hostingu24).. 

Endurance International Group sa naopak vyhýba tomu, koľko značiek skutočne vlastní a akú úlohu v týchto spoločnostiach zohráva.

Záverečné myšlienky

V čase písania Bluehost zaujme jedenásté miesto, pričom iPage ho sleduje v mieste 13 (prečítajte si našu recenziu v službe iPage). Naše poradie je založené na skóre každého kola, čo znamená, že nevieme presnú pozíciu, kým nebude všetko povedané a urobené. 

Aj keď vo všeobecnosti existuje okolo spoločnosti Endurance International Group mnoho obáv, faktom je, že na základe našich skúseností jej značky neposkytujú také dobré služby ako väčšina nezávislých hostiteľov. Hodnoty SiteGround a DreamHost sú vysoko hodnotené – môžete vidieť, prečo v našich hodnoteniach SiteGround a Review DreamHost – ale existujú aj ďalšie možnosti v A2 Hosting, MDDHosting, WebHostingBuzz a Kinsta.. 

Ste stále spokojní s používaním značky EIG? Dajte nám vedieť prečo alebo prečo nie v nižšie uvedených komentároch. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map