Egnyte vs Box: Zúčtovanie ukladania podnikových súborov do roku 2020

Ak ste si prečítali našu samostatnú recenziu od spoločnosti Egnyte Connect a recenzie z boxu, ale stále nemôžete rozhodnúť, ktorá služba pre vás bude najlepšie fungovať, sme tu, aby sme vám pomohli. Výber medzi nimi nie je jednoznačný, pretože obaja sú na našom zozname najlepších poskytovateľov EFSS. Aby sme vám pomohli urobiť si myseľ, chystáme sa postaviť Egnyte vs. Box a uvidíme, ktorá z nich vyjde hore.


Egnyte Connect je schopná služba, ktorá poskytuje plány s vysokou hodnotou, silnou bezpečnosťou, bohatou možnosťou synchronizácie a zdieľania a intuitívnym užívateľským dojmom. Hoci má Box drahšie plány, poskytuje aj viac možností správy používateľov. Navyše nemôžete jednoducho prepustiť jeho funkcie synchronizácie a zdieľania ani vynikajúcu bezpečnosť. 

Hoci tieto služby EFSS môžu vykonávať rôzne funkcie pre rôznych podnikových používateľov, zameriavajú sa na podobné faktory vrátane synchronizácie a zdieľania súborov, zabezpečenia, správy používateľov, aplikácií produktivity a nákladov na ukladanie. Obidve služby v týchto kategóriách porovnáme, s výnimkou aplikácií na zvýšenie produktivity, pretože tieto služby sa zhodujú.

Ak však nepotrebujete službu EFSS, ale skôr službu zameranú na použitie v domácnosti alebo malej firme, pozrite si naše najlepšie porovnanie cloudového úložiska a najlepšie články o cloudovom úložisku firmy..

Na konci každého kola vyhlásime víťaza a na konci článku oznámime celkového šampióna. Začneme bitku porovnaním toho, koľko úložiska poskytujú služby a za akú cenu.

1

stanovenie ceny

Najlepšie je, ak za svoje peniaze získate veľa úložiska. Čím viac získate, tým lepšia je hodnota plánu predplatného. Je tiež dôležité mať viac plánov, z ktorých si môžete vybrať, pretože vám umožní nájsť plán, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Z tohto dôvodu je najlepšie, ak služba ponúka bezplatný plán alebo pokus, ktorý vám umožní službu otestovať.

Pred rozhodnutím o pláne je však dôležité vedieť, ktoré funkcie a aký typ podpory potrebujete, pretože nie všetky plány ponúkajú rovnakú množinu..

Egnyte

Ak máte iba niekoľko používateľov, úlohu tímu vykoná tímový tím spoločnosti Egnyte Connect. Je to 10 dolárov mesačne na používateľa a poskytuje vám 1 TB úložiska. Môžete mať jedného až troch používateľov, čo z neho robí životaschopné riešenie pre jedného používateľa.

Pre tých, ktorí potrebujú viac ako troch používateľov, bude stačiť „kancelársky“ plán. Môže sa v ňom ubytovať päť až 25 používateľov a poskytuje 5 TB úložiska online za 8 dolárov mesačne na používateľa. Ak potrebujete medzi 25 a 100 používateľmi, najlepšou stávkou je obchodný plán. Získa vám 10 TB za 20 dolárov mesačne na používateľa.

Vlastníci firiem, ktorí majú viac ako 100 používateľov, sa budú musieť prihlásiť na odber „podnikateľského“ plánu, ktorý vyžaduje, aby ste od Egnyte dostali odhad ceny. Plán „podnik“ poskytuje úložisko, ktoré sa prispôsobuje vašim potrebám. Ak sa chcete dozvedieť viac o funkciách tohto plánu, navštívte stránku o cenách Egnyte.

truhlík

Box má podobnú cenovú štruktúru, obsahuje však aj niekoľko osobných plánov. Ak nie ste firmou, môžete sa prihlásiť na odber plánu „individuálny“ alebo „osobný profík“. „Individuálny“ plán je zadarmo a dostanete 10 GB, zatiaľ čo „osobný program“ poskytuje 100 GB za 10 USD mesačne.

Prvý podnikateľský plán je „štartér“, ktorý vyžaduje minimálne troch používateľov a môže podporovať maximálne 10 používateľov. Získate tak iba 100 GB úložného priestoru za cenu 5 dolárov mesačne na používateľa. 

Ďalší plán „podnikanie“ však poskytuje neobmedzené úložisko za 15 dolárov mesačne na používateľa. Vyžaduje minimálne päť používateľov, ale nemá hornú hranicu.

Plán „business plus“ vám poskytne rovnaké množstvo úložného priestoru a počet používateľov, ale poskytuje viac funkcií. Na stránke určovania cien v boxe môžete vidieť, ktoré funkcie pridáva. V pláne sa vám vráti 25 dolárov mesačne na používateľa. 

V prípade pokročilých funkcií správy obsahu a zabezpečenia sa môžete prihlásiť na odber plánu „podnikania“, ale rovnako ako v prípade Egnyte musíte získať cenovú ponuku.

Okolo jednej myšlienky

Ak potrebujete neobmedzený úložný priestor alebo nejakú konkrétnu funkciu boxu, Box je tu lepšou voľbou.

Je však zrejmé, že Egnyte Connect je výhodnejšou možnosťou pre malé podniky, ktoré nepotrebujú neobmedzené úložisko. Aj keď ste väčšou firmou, možno nebudete potrebovať toľko priestoru a Egnyte svoju prácu dokončí. Preto víťazom tohto kola je Egnyte Connect.

Kolo: Cenový bod pre Egnyte Connect

Logo Egnyte Connect
Logo firmy Box

2

sync

Synchronizácia je kľúčovou funkciou každej služby EFSS, pretože umožňuje replikovať súbory do cloudu a do všetkých vašich zariadení a zároveň spolupracovať so spoluhráčmi v takmer reálnom čase.. 

Ako dobre sa synchronizuje, závisí od mnohých faktorov vrátane vašej vzdialenosti na serveri a použitia algoritmu synchronizácie na úrovni bloku, ktorý urýchľuje prenos už nahraných súborov prenášaním iba častí súborov, ktoré sa zmenili, skôr ako celý súbor.

Egnyte Connect ani Box však nepoužívajú synchronizačný algoritmus na úrovni bloku. Nie je to však také zvláštne, pretože väčšina služieb EFSS ich neposkytuje. Ak si myslíte, že je to potrebné, vyskúšajte Dropbox Business. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii Dropbox Business.

Egnyte

To znamená, že spoločnosť Egnyte Connect odovzdala náš testovací priečinok so zipsom presne v čase, ktorý sme očakávali, vzhľadom na našu šírku pásma pripojenia.

egnyte-vs-box-egnyte-desktop-client

Egnyte Connect nepoužíva štandardný prístup k synchronizačným zložkám. Skôr používa sieťovú jednotku, ktorá vám umožňuje zobraziť ukážky súborov bez ich stiahnutia, čo vám šetrí miesto. Ak však chcete ukladať súbory na použitie v režime offline, môžete ich na tento účel označiť.

Keď však umiestnite súbory na sieťovú jednotku, uložia sa na pevný disk a cloud. Ak chcete ukladať súbory iba v cloude, môžete zakázať ukladanie na pevný disk pomocou selektívnej synchronizácie.

truhlík

Synchrónny box funguje pomocou štandardného modelu, čo v tomto prípade znamená opak Egnyte. V predvolenom nastavení bude box synchronizovať súbory z cloudu do vášho počítača. Navyše všetky súbory, ktoré umiestnite do synchronizačného priečinka, sa replikujú do cloudu, ale zostanú aj na pevnom disku.

egnyte-vs-box-box-desktop-client

Môžete nastaviť, aby vaše súbory zostali iba v cloude pomocou možnosti „nesynchronizované“ od webového klienta. Box vám umožní urobiť to isté ako na klientskom počítači, ale vaše súbory nebudú dostupné offline.

Testovali sme prenosové rýchlosti Boxu rovnakou metódou ako Egnyte a výsledky boli porovnateľné.

Druhé myšlienky

Obe služby majú vysokú rýchlosť a podobný prístup k synchronizácii. Preferujeme však prístup Egnyteho lepšie, pretože v predvolenom nastavení vám pomáha zachovať miesto na pevnom disku. To je ešte dôležitejšie, ak používate ultratenké notebooky s diskami SSD, ktoré sú obľúbené medzi podnikovými používateľmi.

Kolo: Synchronizačný bod pre Egnyte Connect

Logo Egnyte Connect
Logo firmy Box

3

zdieľanie

Používanie synchronizácie je v poriadku, ale ak chcete spolupracovať s ostatnými, musíte zdieľať svoje súbory. Najlepšie je, ak je zdieľanie jednoduché, rýchle a schopné ísť priamo k jednotlivým používateľom a skupinám. Na ochranu vašich zdieľaní pred neželaným prístupom by mali byť k dispozícii silné možnosti kontroly obsahu. Takéto ovládacie prvky môžu zahŕňať ochranu heslom, dátumy exspirácie a povolenia.

Egnyte

Ak chcete zdieľať súbory a priečinky pomocou programu Egnyte Connect, môžete generovať odkazy. Potom môžete definovať, kto má k nim prístup. Môže to byť „ktokoľvek“, „ktokoľvek s heslom“, iba vaši používatelia alebo tí, ktorým odkaz pošlete e-mailom. Okrem toho môžete odkaz chrániť heslom, nastaviť, aby jeho platnosť vypršala po niekoľkých stiahnutiach alebo k určitému dátumu. Stiahnutia môžete tiež úplne zakázať.

Ďalšou zaujímavou možnosťou je možnosť vygenerovať odkaz na odovzdanie, ktorý môžu ostatní použiť na zdieľanie obsahu s vami.

egnyte-vs-box-egnyte-zdieľanie súborov

Nemusíte zdieľať priečinok iba ako odkaz, skôr môžete pozvať jednotlivých používateľov alebo skupiny, aby sa pripojili k priečinku a pridelili im povolenia. Môže to byť „vlastník“, „plný“, „editor“ a „prehliadač“. Keď zdieľate pomocou niektorého z týchto spôsobov, môžete na samostatnej stránke vidieť odkazy, ktoré s vami zdieľajú a ktoré ostatní zdieľajú.

truhlík

Box tiež umožňuje používateľom zdieľať vygenerovaním prepojenia na súbory a priečinky alebo pozvaním používateľov na pripojenie k zložkám. Bez ohľadu na metódu môžete pozvaným používateľom udeliť oprávnenie „editor“ alebo „zobrazenie“. Editori môžu zobrazovať ukážky, upravovať, odovzdávať, zdieľať a sťahovať obsah, zatiaľ čo diváci môžu zdieľať a sťahovať iba.

egnyte-vs-box-box-share-LINK-nastavenia

Odkaz môžete tiež zverejniť, viditeľný iba pre ľudí z vašej organizácie alebo prístupný iba pre pozvaných používateľov. Bez ohľadu na to, kto má prístup, môžete nastaviť odkaz tak, aby povolil iba „prezeranie“ alebo „prezeranie a sťahovanie“. 

Okrem toho môžete zabezpečiť odkaz pomocou hesla, nastaviť dátum vypršania platnosti a zakázať sťahovanie. Môžete tiež použiť funkciu „žiadosť o súbor“, aby ste ostatným umožnili nahrať obsah do vášho cloudového úložného priestoru.

Pri zdieľaní priečinkov môžete používateľom udeliť jedno zo siedmich rôznych úrovní oprávnení: spoluvlastník, editor, uploader prehliadača, uploader prehliadača, prehliadač, prehliadač alebo uploader.

Okrúhle tri myšlienky

Obe služby majú silné možnosti zdieľania, takže musíme rozhodnúť, kto bude víťazom, rozdeliť si vlasy. Box má viac úrovní povolení, čo vám umožňuje jemne doladiť prístup, ale nie je zrejmé, že každý potrebuje takú úroveň kontroly. 

Odkazy Egnyte navyše môžu vypršať po niekoľkých stiahnutiach a Egnyte dodá stránku, ktorá obsahuje audit vašich zdieľaní. Tam sme rozdelili rozdiel, takže Egnyte Connect vyhrá toto kolo.

Kolo: Bod zdieľania pre Egnyte Connect

Logo Egnyte Connect
Logo firmy Box

4

zabezpečenia

Presun obchodných údajov do cloudu nie je piknik, pretože páchatelia počítačovej kriminality by nechceli nič iné, ako získať k nim prístup. Z tohto dôvodu je rozhodujúce mať silnú cloudovú bezpečnosť. Pozostáva z šifrovania, ochrany počas tranzitu, funkcií, ktoré bojujú proti ransomware, dvojfaktorovej autentifikácie a ďalších.

Šifrovanie zašifruje vaše údaje, aby ich nikto okrem vás nemohol prečítať. Nikto, kto nemá váš šifrovací kľúč, nie je. Preto je najlepšie, ak služby poskytujú súkromné ​​šifrovanie. Navyše by mali mať protokol TLS / SSL na ochranu vašich súborov počas prepravy.

Tieto metódy však nepomáhajú, ak používatelia vytvárajú slabé heslá. Je zrejmé, že je najlepšie, ak používatelia postupujú podľa navrhovaných pokynov a namiesto toho vytvárajú silné heslá. 

Najlepšie je, ak služby poskytujú dvojfaktorové overenie, ktoré poskytuje ďalšiu úroveň ochrany používateľských poverení. Ak je povolená, dvojfaktorová autentifikácia vyžaduje, aby používatelia pri prihlásení z neznámeho zariadenia poskytli kód. Ako vidíte, nejde o kategóriu, ktorú by ste nemali ignorovať, takže sa pozrime, ako porovnávajú Egnyte a Box.

Egnyte

Egnyte používa AES 256-bit na šifrovanie súborov pred opustením vášho počítača. Pri prenose protokol TLS chráni vaše súbory s rovnakou úrovňou šifrovania. Akonáhle budú vaše súbory na serveroch, vaše dáta zostanú v zašifrovanej podobe. Egnyte v predvolenom nastavení spravuje váš kľúč, čo znamená, že vaše šifrovanie nie je súkromné.

Správu kľúčov Egnyte však môžete použiť na zadanie externého hlavného kľúča pomocou hesla, ktoré šifruje šifrovací kľúč Egnyte. Ak nechcete používať správu kľúčov Egnyte, môžete použiť Boxcryptor, súkromný doplnok šifrovania. 

Egnyte používa dvojfaktorové overenie, takže sa nemusíte obávať neoprávnených prihlásení. Ako správca môžete určiť aj vlastné požiadavky na heslo, časový limit relácie, prevenciu opätovného použitia hesla, čas striedania hesla a ďalšie.

Na ďalšie zabezpečenie a zjednodušenie procesu prihlásenia môžete použiť aj služby jednotného prihlásenia (SSO), ako sú OneLogin, Bitium a Okta..

Egnyte vám tiež dáva možnosť vykonať vymazanie vzdialených zariadení, ktoré vymaže synchronizované súbory a obmedzí prístup k obsahu cloudu.

Tvrdené dátové centrá spoločnosti Egnyte využívajú kontroly biometrického prístupu, 24-hodinové sledovanie a redundanciu a môžu odolávať prírodným katastrofám, ako sú povodne a požiare. Zariadenia tiež vyhovujú normám SOC 2, ISO 270001 a SSAE 16 typu II.

Ak však nechcete svoje údaje uchovávať v dátových centrách spoločnosti Egnyte, môžete použiť vlastné hybridné cloudové riešenie, čo znamená, že niektoré údaje môžete uchovávať v cloudu spoločnosti Egnyte a niektoré na osobných serveroch. To vám umožní implementovať konkrétne bezpečnostné funkcie, ktoré potrebujete.

truhlík

Rovnako ako Egnyte, aj Box používa 256-bitový AES na šifrovanie súborov pred opustením zariadenia. Protokol TLS ich bude chrániť počas prepravy. Box však uchováva a spravuje váš kľúč. Ak to chcete urobiť sami, môžete použiť Box KeySafe alebo šifrovať svoje súbory pomocou Boxcryptor.

Box pomáha chrániť vaše poverenia poskytnutím dvojfaktorovej autentifikácie. Umožňuje vám tiež využívať služby SSO, napríklad Bitium, Okta a OneLogin. Môžete tiež určiť, aké silné majú byť heslá používateľov, trvanie relácií, obmedzenia opätovného použitia hesla, plány na zmenu hesla a ďalšie.

Box poskytuje pripnutie zariadenia, ktoré vám umožňuje určiť, koľko zariadení sa môže každý užívateľ pripojiť k cloudu. Okrem toho vám to umožní skontrolovať zariadenia používané používateľmi a obmedziť ich prístup k cloudu. Súbory, ktoré už sú synchronizované, však zostanú na zariadeniach. Do svojho účtu môžete pridať vzdialené vymazanie, musíte však kontaktovať Box.

Box má zaujímavú funkciu, ktorá sa nazýva „štít boxu“, ktorá vám umožňuje označiť obsah ako „dôverný“ a pomôže vám ho ovládať. Môžete napríklad zistiť podozrivé správanie a zabrániť zdieľaniu tohto obsahu.

Box uchováva vaše údaje v kalených dátových centrách, ktoré dodržiavajú normy ISO 27001, SOC 1, SOC 2, SOC 3, SSAE 18 a ďalšie. Okrem toho využívajú neustále monitorovanie, video dohľad, redundanciu a odolnosť voči poruchám N + 2.

Kolo štyri myšlienky

Obe služby poskytujú vynikajúcu bezpečnosť. Rozdiel je v tom, že Egnyte poskytuje hybridný cloud, ktorý vám umožňuje implementovať vaše vlastné bezpečnostné protokoly a natívne možnosti vzdialeného vymazania. Box, na druhej strane, vyžaduje, aby ste pridali vzdialené vymazanie od dodávateľa tretej strany, ale poskytuje štítok Box.

To dáva Egnyte len o kúsok viac výhodu, takže je víťazom v tejto kategórii. Ak však potrebujete špecifické funkcie aplikácie Box, je to tiež skvelá voľba.

Kolo: Bezpečnostný bod pre Egnyte Connect

Logo Egnyte Connect
Logo firmy Box

5

správa užívateľov

Správa používateľov vám umožní zostať na vrchole všetkého, čo vaši používatelia robia, a nakonfigurovať svoje oprávnenia a skupiny, ako uznáte za vhodné. To zaisťuje, že používatelia a skupiny majú prístup a spravovať iba obsah, ktorý potrebujú. Z tohto dôvodu je šanca na neautorizovaný prístup alebo akýkoľvek druh nehody nízka.

Egnyte

egnyte-vs-box-egnyte-users-managementu

Egnyte umožňuje definovať používateľov ako správcov, výkonných používateľov a štandardných používateľov. Každý z nich má rôzne úrovne oprávnení. Správcovia majú prístup ku všetkému vrátane pridávania používateľov, zatiaľ čo výkonní používatelia majú prístup k štandardným funkciám, môžu pozvať používateľov, spravovať skupiny a ďalšie. Štandardní používatelia môžu používať iba webového klienta a dostávať upozornenia.

egnyte-vs-box-egnyte-skupiny-management

Ak potrebujete viac, Egnyte vám dáva možnosť vytvoriť vlastné roly pre mocných používateľov. Aby ste uľahčili správu používateľov, môžete vytvoriť skupiny a pozvať používateľov, aby sa pripojili. 

Egnyte vám tiež umožňuje generovať správy, ktoré môžu poskytovať údaje o použitom úložisku, pripojených zariadeniach, užívateľoch a ďalších. Správy sú užitočné, ale vyzerajú zastarané.

truhlík

egnyte-vs-box-box-user-management

Keď pridáte nových používateľov, Box vám umožní definovať, koľko úložného priestoru môže každý užívateľ použiť, a dať im jedno z niekoľkých povolení. Ďalej môžete definovať, do ktorých priečinkov má používateľ prístup a nastaviť jednu zo siedmich rôznych úrovní oprávnení. 

egnyte-vs-box-box-user-management

Po pridaní používateľa ich môžete zahrnúť do skupiny. Box vám umožňuje udeľovať rôzne povolenia rôznym skupinám, čo uľahčuje správu viacerých používateľov. Môžete tiež nastaviť, kto môže skupinu spravovať. Môže to byť administrátor, členovia skupiny alebo celá spoločnosť. Členovia skupiny môžu mať oprávnenie „správca“ alebo „člen“.

Ak nechcete niekoho pozvať ako používateľa, ale potrebujete, aby mal prístup k vášmu obsahu, môžete z neho urobiť externého spolupracovníka, ktorý má prístup k funkciám schránky, ktoré máte k dispozícii..

Kolo štyri myšlienky

Aj keď má Egnyte slušné schopnosti správy používateľov a skupín, Box má viac možností, ktoré vám poskytujú vyššiu mieru prispôsobenia. Vďaka tomu vyhrá Box toto kolo.

Kolo: Správa pre používateľov v oblasti krabicových obchodov

Logo Egnyte Connect
Logo firmy Box

6

Záverečné myšlienky

Box aj Egnyte patria medzi našich najlepších poskytovateľov EFSS a niet divu, že bitka bola v synchronizačných, zdieľacích a bezpečnostných kolách dosť blízko. Nakoniec má Egnyte štyri výhry, zatiaľ čo Box má jedno. Preto je náš celkový víťaz Egnyte Connect.

Víťaz: Egnyte

Bol to však blízky hovor a v závislosti od prípadu použitia by mohol byť box lepšou voľbou. Box tiež zvíťazil v kategórii správy používateľov, takže je to lepšia voľba, ak potrebujete nad svojimi používateľmi jemnú kontrolu. Na druhej strane má Egnyte nižšie ceny, ktoré sa lepšie hodia pre malé podniky.

Čo si myslíte o tomto porovnaní? Na ktorú stranu sa prikláňate? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map