Egnyte Connect vs OneDrive for Business

Je ťažké dostať svoje ložiská do širokého sveta služieb cloudového ukladania. Z tohto dôvodu vám pomôžeme rozhodnúť sa s týmto porovnaním Egnyte Connect vs. OneDrive for Business. Egnyte Connect je náš celkový poskytovateľ EFSS, zatiaľ čo OneDrive for Business je medzi našimi najlepšími poskytovateľmi EFSS o niečo nižší.


Je však potrebné urobiť oboje.

Služby cloudového úložiska sa môžu zamerať na rôzne faktory, napríklad na synchronizáciu, zabezpečenie alebo zdieľanie. Vyberieme tie najdôležitejšie a použijeme ich na to, aby sme za sebou urobili päť kôl. Je však len na vás, aby ste zistili, ktoré sú pre vás najdôležitejšie.

Ak potrebujete jednoduché riešenie cloudového úložiska namiesto riešenia EFSS, prečítajte si naše porovnanie najlepších služieb cloudového úložiska. Ak to nepomôže, prečítajte si nášho najlepšieho sprievodcu službami úložiska v cloude, ktorý vám pomôže s rozhodnutím.

Na konci každého kola budeme mať víťaza a skončíme s celkovým víťazom, aby ste si pre vás mohli ľahšie vybrať. Ak už máte obľúbeného, ​​môžete získať ďalšie informácie v našej samostatnej recenzii Egnyte Connect a recenzii OneDrive for Business.

1

sync

Vaša rýchlosť odovzdávania závisí od služby úložiska v cloude, od poskytovateľa internetových služieb a od toho, ako blízko ste k serveru. Najlepšie je, ak služba používa synchronizačný algoritmus na úrovni bloku na urýchlenie prenosu súborov, ktoré už boli nahrané. Ak to tak nie je, spolupráca bude oveľa pomalšia.

Je skvelé, ak môžete obmedziť aj to, koľko sa používa synchronizácia šírky pásma alebo počítačových prostriedkov.

Egnyte Connect trvalo takmer 9 minút, kým nahral priečinok 250 MB. Ostatné služby trvajú polovicu času. Počiatočné nahrávanie je však s riešeniami EFSS pomalé a rýchlosť spolupráce je dôležitejšia pre spoluprácu. V takom prípade sú prenosové rýchlosti Egnyte Connect rýchle vďaka algoritmu prenosu na úrovni bloku.

Po nainštalovaní klienta pridá synchronizovanú zložku na pracovnú plochu. Obsah, ktorý doň vložíte, sa synchronizuje s cloudom. Zostane aj na vašom pevnom disku, pokiaľ nepoužijete funkciu selektívnej synchronizácie, ktorá vám umožní vypnúť úložisko na pevnom disku pre priečinky a súbory.

Egnyte má ďalšieho desktopového klienta s názvom Egnyte Drive, ktorý funguje ako sieťová jednotka. Môžete ho použiť na získanie obsahu cloudu bez uloženia na pevný disk. Otváranie súborov trvá dlhšie, ale je bezpečnejšie a zabraňuje prístupu k nim, ak niekto ukradne vaše zariadenie.

Rýchlosť OneDrive for Business pre počiatočné nahrávanie a sťahovanie je v súlade s inými službami, chýba mu však správny algoritmus synchronizácie na úrovni bloku, pretože funguje iba so súbormi balíka Microsoft Office..

Služba má však zaujímavú vlastnosť, ktorú väčšina ostatných nemá: schopnosť blokovať synchronizáciu pre určité typy súborov. Ak chcete presnejšiu kontrolu, môžete pomocou selektívnej synchronizácie vypnúť synchronizáciu aj pre konkrétne priečinky alebo súbory.

OneDrive for Business je rýchlejší ako Egnyte Connect a dokáže blokovať synchronizáciu určitého obsahu, nemá však algoritmus prenosu na úrovni blokov, ktorý by fungoval vo všetkých súboroch. Egnyte Connect to robí a kvôli tomu sa ujíma kola.

Kolo: Synchronizačný bod pre Egnyte Connect

2

zdieľanie

Po nahraní súborov budete chcieť zdieľať svoje súbory, takže zdieľanie by malo byť jednoduché, rýchle a schopné ísť priamo k veľkým sociálnym sieťam, jednotlivcom a skupinám jednotlivcov. Mali by byť k dispozícii aj správne ovládacie prvky obsahu, ktoré chránia vaše zdieľané položky pred uplynutím platnosti, povoleniami a ochranou heslom.

S programom Egnyte Connect môžete generovať odkazy na priečinky a súbory, ktoré potom môžu ostatní použiť na stiahnutie a prezeranie. Odkaz je možné skopírovať a vložiť do sociálnych sietí alebo poslať e-mailom. Po vygenerovaní ho môžete chrániť heslom, nastaviť dátum vypršania platnosti, obmedziť sťahovanie a dostať upozornenie, keď sa použije. K dispozícii je tiež stránka, ktorá zobrazuje, čo zdieľate.

Ak chcete zdieľať priečinky, môžete tak urobiť kliknutím na tlačidlo „zdieľať“ s nimi spojené. Potom môžete pozvať jednotlivcov alebo skupiny a dať každému jedno z niekoľkých povolení: „vlastník“, „plný“, „editor“ a „prehliadač“.

Diváci si môžu prezerať a sťahovať; editori môžu upravovať, nahrávať a sťahovať; ľudia s úplnými povoleniami môžu nahrávať, sťahovať, upravovať a mazať; a vlastníci to všetko môžu robiť, ako aj spravovať povolenia.

Aplikácia OneDrive for Business umožňuje zdieľať obsah prostredníctvom e-mailu alebo generovaním odkazu na súbor alebo priečinok. Ak pôjdete s odkazom, môžete obmedziť prístup konkrétnym jednotlivcom, nastaviť dátumy skončenia platnosti a obmedziť externé zdieľanie. Táto služba ponúka dostatok možností riadenia obsahu, ale nemôže vytvárať heslá odkazov.

Existuje stĺpec zdieľania, ktorý ukazuje, čo zdieľate, ale je to nepohodlné, keď je veľa záznamov. Bolo by užitočnejšie ako samostatné „zdieľané“ zobrazenie, v ktorom môžete vidieť všetok obsah.

Egnyte Connect má viac možností kontroly obsahu, užívateľsky prívetivejšie zobrazenia, ktoré zobrazujú vaše zdieľané podiely a používajú povolenia, takže vyhráva toto kolo.

Kolo: Bod zdieľania pre Egnyte Connect

3

Aplikácie produktivity

Táto kategória sa zaoberá aplikáciami, ktoré môžete použiť na zvýšenie svojej produktivity. Niektoré služby obsahujú natívne aplikácie, zatiaľ čo iné sa integrujú s nástrojmi tretích strán alebo ponúkajú kombináciu oboch prístupov. Mnohé sa integrujú s dokumentmi Google alebo Office Online pre dokumenty a spoliehajú sa na aplikácie tretích strán pre správu úloh, plánovanie a tak ďalej..

Nezvyčajne má Egnyte Connect vlastné nástroje na správu úloh, ktoré pomáhajú dohliadať na spoluprácu, ale integruje sa aj s nástrojmi tretích strán, ako je napríklad Trello. Navyše môže pracovať s balíkom Office Online, Office 365 a kancelárskym balíkom spoločnosti Google.

Existuje mnoho aplikácií, z ktorých si môžete vybrať, vrátane Confluence, Okta a Raken a väčšina z nich je zadarmo. Vyskúšajte celý zoznam v knižnici aplikácií.

Nie je prekvapením, že produktivita OneDrive for Business sa točí okolo Microsoft Office. Ak si vyberiete plán, ktorý obsahuje balík Office 365, vaši zamestnanci budú môcť v programe používať aplikácie Outlook, Word, Excel, PowerPoint a ďalšie aplikácie..

Aj keď nemáte plán s balíkom Office 365, môžete používať službu Office Online zadarmo. Zahŕňa Word, Excel, PowerPoint a OneNote, čo je jedna z najlepších dostupných poznámkových aplikácií.

OneDrive for Business má knižnicu aplikácií tretích strán, ale je ťažké nájsť to, čo hľadáte, pretože nie je možné vyhľadávať. K dispozícii je tiež možnosť zakázať integráciu s aplikáciami tretích strán.

Egnyte Connect ponúka prehľadateľnú knižnicu aplikácií tretích strán a integruje sa do balíka Microsoft Office a kancelárskeho balíka Google. Vďaka tomu je víťazom tohto kola.

Kolo: Aplikačné body produktivity pre Egnyte Connect

4

zabezpečenia

Existuje veľa hrozieb online, preto je dôležité mať dobrú bezpečnosť. Hackeri neváhajú zasiahnuť vaše údaje pomocou útokov typu ransomware alebo man-in-the-middle a môžu tiež zacieliť vaše poverenia..

Služby cloudového úložiska sa spoliehajú na rôzne prístupy na zabezpečenie vašich údajov pred hrozbami. Dvojfaktorová autentifikácia zabráni hackerom, ktorí ukradli vaše heslo, v prístupe na váš účet. Aj keď to poskytovateľ má, mali by ste si vytvoriť silné heslo.

Protokol TLS chráni vaše údaje pri prenose, zatiaľ čo šifrovanie šifruje súbory pri prenose a odpočinku, aby ich nikto okrem vás nemohol prečítať. Zamestnanci cloudového úložiska, ktorí majú prístup k vášmu šifrovaciemu kľúču, ich môžu prečítať, avšak ak nepoužívate súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end.

Egnyte Connect používa 256-bitové šifrovanie AES na ochranu vašich súborov na lokálnom zariadení, pri prenose pomocou protokolu TLS a na pokoji na svojich serveroch. Rovnako ako mnoho riešení EFSS nepoužíva súkromné ​​šifrovanie, pretože na načítanie a urýchlenie používateľského prostredia potrebuje prečítať vaše metadáta..

Tomu sa však môžete vyhnúť, ak používate doplnok súkromného šifrovania Boxcryptor.

Dátové centrá spoločnosti Egnyte Connect sú zabezpečené proti fyzickým votrelcom pomocou biometrických kontrol, strážnych hliadok a 24-hodinového sledovania. Ak by ste radšej vzali veci do vlastných rúk, môžete tak urobiť výberom hybridného riešenia a uložením svojich údajov na osobný server..

Ak niekto ukradne vaše heslo, existuje dvojfaktorové overenie, ale môžete tak znížiť pravdepodobnosť, že nastavíte minimálne požiadavky na heslo. Môžete tiež nastaviť striedanie hesiel a blokovanie účtov, ako aj prístup k centralizovanej správe zariadení a správe kľúčov Egnyte. Ak niekto ukradne vaše zariadenie, môžete zastaviť jeho synchronizáciu.

Spoločnosť Microsoft si nie je istá svojimi bezpečnostnými opatreniami, ale vieme, že v kľude používa 256-bitové šifrovanie AES. Protokol TLS chráni vaše údaje počas prenosu a šifrovací kľúč chráni 2048-bitový algoritmus RSA.

Služba bohužiaľ neumožňuje nastaviť požiadavky na heslo a predvolene je nastavená na osem znakov. Ak ste správca, môžete požiadať o dvojfaktorové overenie.

OneDrive for Business má slušné bezpečnostné funkcie, ale Egnyte Connect ich má viac a poskytuje šifrovanie počas všetkých fáz prenosu. Vyhráva toto kolo.

Kolo: Bezpečnostný bod pre Egnyte Connect

5

Náklady na skladovanie

Koľko ukladacieho priestoru dostanete za svoje peniaze, sa odráža v plánoch predplatného. Ak ich poskytovateľ má viac, vaše možnosti budú lepšie. Ich veľkosť určuje, koľko priestoru ponúkajú za cenu. Ak hľadáte výhodný lov, prečítajte si naše najlepšie ponuky v oblasti cloudového úložiska. Je skvelé, ak môžete pred prihlásením na odber služby využiť bezplatný plán alebo skúšobnú verziu.

V tímovom pláne spoločnosti Egnyte Connect je možné ubytovať jedného až troch používateľov. Stojí to 10 dolárov na používateľa mesačne a poskytuje 1 TB úložiska. Spoločnosť sa zameriava na podnikanie s plánom, ale je to dobré aj pre jednotlivcov.

Ak máte viac používateľov, môžete si vybrať medzi tromi plánmi: Office, Business a Enterprise. Kancelária ponúka 5 TB úložiska online za 8 dolárov na používateľa mesačne a vyžaduje minimálne päť používateľov. Pre viac ako 25 používateľov poskytuje firma 10 TB úložného priestoru za 15 dolárov na používateľa mesačne.

Ak máte viac ako 100 používateľov, Enterprise vám poskytuje „až neobmedzené“ úložné miesto, administratívnu kontrolu a špičkovú podporu. Ak chcete získať odhad ceny, musíte zavolať Egnyte. Úplný zoznam funkcií nájdete tu.

OneDrive for Business má lacné plány a nevyžaduje, aby užívatelia zdieľali priestor. To je obrovské plus pre službu.

OneDrive for Business 1 stojí 60 dolárov na užívateľa za rok a dáva každému používateľovi 1 TB úložného priestoru. OneDrive for Business 2 ponúka neobmedzené úložisko, ale stojí dvakrát toľko. To znamená, že začnete s 1TB a ak potrebujete, musíte požiadať o viac.

Kancelária Office 365 Business Premium stojí 150 dolárov ročne a poskytuje každému užívateľovi, balíku Office 365 a ďalším aplikáciám 1 TB priestoru. Úplný zoznam funkcií všetkých plánov nájdete tu.

Aj keď má spoločnosť Egnyte Connect dobré plány, OneDrive for Business má lacné plány, ktoré nezdieľajú priestor medzi používateľmi. Tento druh služby mu umožňuje vyhrať toto kolo.

Kolo: Miesto nákladov na ukladanie dát pre OneDrive for Business

6

Verdikt

Vzhľadom na to, že obaja poskytovatelia patria k najlepším službám cloudového ukladania, mali by ste očakávať, že budú môcť ísť medzi nohami. Nie je to však tak, pretože spoločnosť Egnyte Connect vyhrala každú kategóriu, ale náklady na skladovanie. Ak je to váš hlavný záujem, choďte so spoločnosťou OneDrive for Business. Ak nie, držte sa nášho celkového víťaza Egnyte Connect.

Má silné bezpečnostné funkcie, veľa aplikácií na zvýšenie produktivity, ľahké a bezpečné zdieľanie a synchronizáciu na úrovni blokov, čo pomáha pri spolupráci. Tiež vám umožňuje používať ho ako sieťovú jednotku a presúvať úložisko z jedného cloudu do druhého.

Víťaz: Egnyte Connect

Aký je váš názor na toto porovnanie? Čo je pre vás lepšie? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map