Dreamhost vs Bluehost: Nájdenie najlepšieho webhostingu v roku 2020

Bluehost je jedným z najväčších mien na trhu webhostingu, ktorý vyčistí okolo 3 percent živých webových stránok. Na druhej strane DreamHost má asi polovicu tohto podielu, napriek tomu, že ponúka jasnejšie nasadenie na ochranu osobných údajov používateľov a transparentnejšie stanovovanie cien.. 


Možnosti spoločnosti Bluehost a užívateľská prívetivosť sú napriek tomu nepopierateľné, čo z nich robí atraktívnu alternatívu pre nováčikov. V tomto porovnaní DreamHost vs. Bluehost sa chystáme prijať analytický prístup, aby sme zistili, ktorý poskytovateľ je pre vás najlepší. Aj keď čítanie nášho najlepšieho sprievodcu webhostingom poskytne nápovedu k nášmu záveru, porovnanie vo vákuu nie je také jednoduché. 

Poskytovatelia polarizujú a spochybňujú to, čo je dôležité pri výbere webhostingu, takže sa pripnite, bude to hrboľatá jazda. Aj keď vám naše tipy dodáme, vyzývame vás, aby ste si prečítali jednotlivé oddiely a určili pre vás najlepšieho webového hostiteľa..

Odporúčame tiež prečítať si naše recenzie DreamHost a recenziu Bluehost, aby ste zistili, ako sa držia proti širšiemu trhu webhostingu.

Nastavenie boja: Dreamhost vs Bluehost

Kritériá, proti ktorým zvyčajne posudzujeme hostiteľa, sme zlúčili do piatich kôl. Aj keď nebudeme v porovnaní porovnávať jednotlivé sekcie, napríklad typy hostingu, budú zalomené do iných kôl. Takto môžeme mať priamejší a vyrovnanejší vhadzovanie. 

Týchto päť kôl sú funkcie, ceny, jednoduché použitie, rýchlosť a dostupnosť, bezpečnosť a ochrana osobných údajov. Kolo má hodnotu jedného bodu a v každom z nich odmeníme víťaza. Ktorýkoľvek poskytovateľ vezme korunu v troch alebo viacerých kolách, získa celkové porovnanie. 

Na začiatku každého kola vám poskytneme všeobecné predstavy o tom, čo hľadáme, a nakoniec poskytneme svoje názory na to, ako tieto dve porovnávať. Každé kolo bude mať tiež časť vysvetľujúcu naše skúsenosti s poskytovateľom v tomto kritériu počas našej kontroly.

1

Vlastnosti

„Funkcie“ sú ďalekosiahlou časťou. Všetko, od bezpečnostných funkcií až po vylepšenia kvality života serverového softvéru, možno považovať za „funkcie“. V tomto kole sa zameriavame nielen na to, ktoré funkcie sú zahrnuté, ale aké dôležité sú pre váš hostingový balík.

Dreamhost

Ako sme spomenuli v našej recenzii, DreamHost má veľa funkcií. Tieto vlastnosti však nemusia byť na prvý pohľad zrejmé. Väčšina zoznamu sa točí okolo vylepšenia služby, vrátane úplného úložiska jednotky SSD, bezplatného certifikátu SSL / TLS a ochrany súkromia domény. Budeme hovoriť viac o posledných dvoch z nájdených piatich. 

Po prechode na niektoré z viac zrejmých funkcií dostanú všetci používatelia nástroj na tvorbu webových stránok Remixer, a hoci je to užitočné, nebude v zozname najlepších tvorcov webových stránok. Rovnako ako Squarespace, má nádherné témy, ale na rozdiel od povedzme, Wix, jeho integrácia trpí (prečítajte si našu recenzi Squarespace a Wix review). 

Dreamhost-review-remixér

Preto by bolo dobré ísť so špecializovaným tvorcom webových stránok, ak je to cesta, ktorú chcete so svojím webom podniknúť. To znamená, že ak by ste radšej stavali svoje stránky pomocou nástroja na tvorbu webových stránok a nakoniec sa presťahovali do programu WordPress, spoločnosť Remixer vás pokryla. Svoj web Remixer môžete exportovať do WordPressu a šablóny sa preložia. 

V tomto kontexte je Remixer výkonný a ešte pôsobivejší vzhľadom na rozsah funkcií WordPress spoločnosti DreamHost. Plány DreamPress, ktoré urobili náš zoznam najlepších webhostingov pre WordPress, zahŕňajú prístup k platenej verzii Jetpacku, vyhradeným zdrojom a zálohám na požiadanie.. 

Tieto plány oddeľujú DreamHost od seba, pretože ponúkajú podobné úrovne výkonnosti ako Kinsta, ale za menej peňazí (prečítajte si našu recenziu Kinsta). Hodnota je obrovská, najmä v porovnaní s predraženými hostiteľmi WordPress, ako je napríklad Pagely (prečítajte si Pagely recenziu)..

Bluehost

Bluehost je vlastníctvom Endurance International Group, a hoci to zvyčajne nie je v poriadku kvôli vlastnostiam – prečítajte si príklad našej recenzie JustHost – Bluehost je s nimi nabitý. Na rozdiel od DreamHost však funkcie Bluehost nie sú dostupné v rámci plánov, čo nastavuje vyššiu úroveň vstupu. 

Napríklad CodeGuard Basic, ktorý poskytuje zálohy pre váš web, a ochrana súkromia domény sa nezobrazia pri najlacnejších zdieľaných plánoch. To znamená, že sú stále uvádzané v drahšej rade zdieľaných plánov, čo je pekné vidieť. Všetci používatelia dostanú certifikát SSL / TLS a denné zálohy spravované spoločnosťou Bluehost. 

Existuje aj webový tvorca, ale nejde o patentovaný dizajn, ako je Remixer. Bluehost poskytuje bezplatnú verziu programu Weebly s vašim plánom. Weebly ponúka intuitívne rozhranie, hlbokú integráciu s inými platformami a responzívny dizajn.

weebly editor

Navyše môžete používať svoju doménu s weebly. Aj keď je táto služba stále obmedzená, pri našej kontrole Weebly vidíte, že pripojenie vašej domény k Weebly zvyčajne stojí okolo 5 dolárov za mesiac. Existuje niekoľko obmedzení týkajúcich sa médií a počtu stránok, ktoré môžete použiť, ale ponuka je celkovo solídna. 

Pokiaľ ide o WordPress, Bluehost zrkadlí DreamHost, ale za nižšiu cenu. Rozhranie, ktoré budeme skúmať v treťom kole, je navrhnuté pre WordPress, čo vám umožní prístup k témam, doplnkom a ďalším funkciám bez prihlásenia. Ďalej sa ponúka inscenácia WordPress.. 

Okolo jednej myšlienky

Okolo jedného je ťažké, pretože obaja poskytovatelia chodia po nohách k funkciám. Môže to byť kravata, ak vezmeme do úvahy, že DreamHost ponúka ochranu súkromia domény, zatiaľ čo Bluehost ponúka viac rozvinutého webového tvorcu. Naším cieľom je však vyhlásiť víťaza, takže si rozdelíme chĺpky. 

Ochrana súkromia domény DreamHost zadarmo bude mať svoj čas v centre pozornosti, ale v prvom rade to tak nie je. Z tohto dôvodu umožňuje vývojár webových stránok spoločnosti Bluehost, ktorý je bohatší na funkcie, tento bod zaujať.

Kolo: Funkcie poukazujú na Bluehost

2

stanovenie ceny

Ceny sa zdajú byť jednoduché a vo väčšine prípadov to tak je. To znamená, že web hosting je neobvyklý. Aj keď môžeme počítať a tvrdiť, že jeden poskytovateľ je lacnejší ako iný, viacročné zľavy, klamlivé oceňovanie a mzdy zvyšujú zložitosť stanovovania cien, ako by malo byť.. 

Napríklad sa zdá, že Arvixe je lacný, ale ako vidíte v našej recenzii pre Arvixe, mesačná sadzba je drahšia ako inzercia, ak sa rozhodnete pre menej ako viacročný plán. Na druhej strane, hostinger ponúka viacročné zľavy, ale zľavy sú také prudké, že to môže stáť menej času na dlhšiu dobu (prečítajte si našu Hostingerovu recenziu).

Dreamhost

DreamHost vyniká v cenách nielen preto, že je lacný, ale aj preto, že je transparentný. Existujú propagačné kurzy, ako je tomu v prípade takmer všetkých poskytovateľov, ale od stránky produktu po zaplatenie to DreamHost objasňuje. Ak je to, čo hľadáte lacný webhosting, Dreamhost vám môže vyhovieť. 

Najprv však povedzme o transparentnosti. DreamHost zobrazuje skutočnú cenu, ktorú platíte na svojej produktovej stránke, s prepínaním medzi mesačnými alebo ročnými cenami. Mesačná sadzba je vyššia, ako sa očakávalo, ročná sadzba sa však vzťahuje na jednoročné a trojročné trvanie. Dôležité je, že vidíte cenu, ktorú zaplatíte pred tým, ako sa rozhodnete zaplatiť. 

Je to problém s nespočetnými webovými hostiteľmi – prečítajte si našu recenziu HostPapa iba pre jeden príklad -, ktorú Dreamhost nemá. Navyše, DreamHost je lacnejší ako konkurencia. Jeho mesačné sadzby však neklesnú na 1&1 IONOS, ušetríte v priemere 2 až 5 USD (prečítajte si našu 1&1 recenzia IONOS). 

Je to preto, že DreamHost inzeruje rovnakú sadzbu ako ostatní poskytovatelia, ale nenúti vás to do troch alebo viacerých rokov získať. Napríklad iPage je lacnejší, ak porovnávate iba stránky produktov. Ako môžete vidieť v našej recenzii iPage, inzerovanú sadzbu získate, iba ak si pred zakúpením zakúpite tri roky hostenia. 

Plus, Dreamhost podporuje váš plán na 97 dní. Na rozdiel od väčšiny hostiteľov, ktorí ponúkajú službu iba mesiac, vám DreamHost dá viac ako tri mesiace na to, aby ste zmenili názor. Je dôležité si uvedomiť, že toto okno na vrátenie platby sa vzťahuje aj na mesačné programy, takže ak si zakúpite mesačný program a zmeníte názor o dva mesiace neskôr, môžete svoje peniaze získať späť.

Bluehost

Bluehost nemá príšerné ceny, ale budete vedieť, čo platíte, kým nenastane čas na check-in. Sadzby sú paušálne štandardné – zdieľané plány sa pohybujú okolo 4 USD mesačne, spravované plány WordPress sú bližšie k 20 USD mesačne a špecializované plány začínajú na 80 USD mesačne. Nie je však jasné, že na získanie týchto sadzieb budete musieť kúpiť niekoľko rokov. 

Na stránke produktu je však zrejmé, že platíte propagačnú sadzbu. Napríklad najnákladnejšie hodiny zdieľaného plánu sú za 4 USD mesačne, ale Bluehost ukazuje, že pri obnove to bude stáť 8 USD. Táto sadzba sa však uplatňuje iba vtedy, ak kupujete tri roky hosťovania vopred. 

Cena sa zvyšuje, keď klesáte v trvaní. Aj keď je to bežná prax – prečítajte si príklad z nášho prehľadu Hosting24 – Bluehost ponúka len jeden, dva alebo tri roky hosťovania na základe zdieľaných plánov. Pri pokladni je navyše vybraných niekoľko doplnkov, ktoré ešte viac zvyšujú cenu. 

Čo je nepríjemné, je to, že Bluehost ponúka na VPS a špecializované plány trvanie jedného mesiaca, troch mesiacov a šiestich mesiacov. Je to, akoby Bluehost hovoril, že zdieľané predplatné nestojí za čas, ak je to len mesiac, a potrestá tých, ktorí hľadajú lacný hostingový balík. 

Bluehost nepokrýva váš plán tak dlho, ako DreamHost. Máte len 30 dní na to, aby ste zmenili názor. Aj keď štandard pre väčšinu webových hostiteľov by sme predpokladali, že jeden z kalibrov Bluehost ponúkne dlhšie. Napríklad služba InMotion Hosting ponúka tri mesiace a služba A2 Hosting vám umožňuje kedykoľvek získať späť svoje peniaze (prečítajte si našu recenziu hostenia InMotion a hodnotenie hostenia A2). 

Druhé myšlienky

Na rozdiel od prvého kola je toto jednoznačné. DreamHost je nielen lacnejší, ale aj transparentný. Navyše ponúka veľkorysú záruku vrátenia peňazí. Na druhej strane sa zdá, že Bluehost sa viac zaujíma o to, aby ste sa dostali na stránku pokladnice a dúfali, že sa zaviažete. 

Kolo: Cenový bod pre Dreamhost

3

Jednoduchosť použitia

Spravovanie webhostingu môže byť náročné, najmä ak ste nováčik. Z tohto dôvodu je dôležité, aby webový hostiteľ zjednodušil prechod do zložitého sveta. Aj keď ste výkonný používateľ, nemá zmysel hľadať funkciu, ku ktorej by mal byť ľahký prístup. 

Ľahkosť použitia bohužiaľ poškodzuje veľa dobrých poskytovateľov. Napríklad služba SiteGround ponúka vynikajúce služby, ale ovládací panel skutočne potrebuje facelift (prečítajte si našu recenziu lokality SiteGround). V tomto kole sa chystáme porovnať, aké ľahké je prechádzať platbou pomocou služieb DreamHost a Bluehost, ako aj to, aké ľahké je spravovať váš web..

Dreamhost

Aj keď sme hovorili o cenách v predchádzajúcom kole, je to dôležité aj kvôli ľahkému použitiu. Ako už bolo spomenuté, DreamHost uľahčuje poznať cenu, ktorú platíte, čo pomáha vyhladiť proces platby. Po výbere plánu vám bude odoslaný intuitívny proces pozostávajúci z troch častí, ktorý sa netiahne rovnako ako Namecheap (prečítajte si našu recenziu v Namecheap). 

Po dokončení procesu môžete nastaviť svoje heslo, čím eliminujete potrebu preosievať sa prostredníctvom e-mailov, aby ste našli prihlasovacie údaje. Počas platby sa nám však nepodarilo zadať doménu. Namiesto toho DreamHost nastavil WordPress na dočasnú subdoménu a po dokončení pokladnice sme museli nastaviť vlastnú doménu.. 

Nakoniec sa dostanete na ovládací panel, ktorý vyzerá inak ako väčšina webových hostiteľov. DreamHost nepoužíva cPanel. Namiesto toho sa rozhodol použiť proprietárny dizajn. Na rozdiel od LunarPages však dizajn DreamHost funguje (prečítajte si našu recenziu na LunarPages). Pomocou ponuky na ľavej strane je ľahké nájsť to, čo hľadáte, čím sa uľahčí často ohromujúca povaha cPanel.

Dreamhost-review-control-panel

Napriek tomu existujú problémy. Rovnako ako Midphase, DreamHost ponúka v ľavom menu viac možností, ako potrebujete, z ktorých mnohé slúžia ako reklamy (prečítajte si našu recenziu v Midphase). Napríklad existuje možnosť „DreamPress“, a to aj v prípade, že nie ste prihlásení na odber služby DreamPress a na jej hlavičke sa zobrazí reklama na inováciu.

To je malý problém a inak je ťažké popierať použiteľnosť DreamHostu. Nie je ťažké navigovať a akékoľvek problémy, ktoré máme s ovládacím panelom, sú viac ako vyriešené procesom hladkej platby..

Bluehost

Bluehost je opakom DreamHost. Pokiaľ ide o pokladňu, snaží sa to, ale ovládací panel je jedným z najlepších, ktoré sme videli. Vyváženie týchto vecí však môže byť triviálne, pretože nakoniec skončíte tým, že na ovládacom paneli strávite omnoho viac času, než si kúpite predplatné.. 

To znamená, že počas pokladnice sme sa stretli s hroznými chybami. Okrem klamlivého stanovovania cien a predvolených doplnkov by Bluehost neakceptoval naše heslo. Po zakúpení programu sa vám zobrazí obrazovka s potvrdením objednávky, kde budete požiadaní o nastavenie hesla. 

Uvedomujeme si riziká počítačovej kriminality, a preto sme vygenerovali heslo pomocou jedného z našich najlepších správcov hesiel, LastPass (prečítajte si našu recenziu LastPass). Bluehost by však heslo neakceptoval. Bez ohľadu na to, koľko hesiel sme vygenerovali, nefungovali by. To znamená, že akonáhle sme zadali heslo, urobilo to, čo je nepríjemné. 

Pri pokladni sa vyskytlo niekoľko ďalších problémov vrátane kódu konštantnej chyby, podľa ktorého bola naša kreditná karta odmietnutá. Tento chybový kód nebol vysvetlený, jednoducho zobrazený, čo pri registrácii spôsobilo veľa zmätku. 

Je to škoda, keď uvážime, aký vynikajúci je ovládací panel spoločnosti Bluehost. Dobre sa integruje s programom WordPress a umožňuje vám spravovať témy, doplnky a ďalšie položky bez toho, aby ste sa museli pohybovať z ovládacieho panela. Nemá ani nedostatok energie a dáva vám plnú skúsenosť s cPanel, ak ju potrebujete. V skutočnosti Bluehost urobil náš najlepší webový hosting so zoznamom cPanel.

Bluehost-review-control-panel

To znamená, že dostať sa do problémov je natoľko, že to nemusí stáť za to. Bluehost má vo vnútri peknú tvár, ale bojuje, aby videl, že je nepríjemný.

Okrúhle tri myšlienky

Rovnako ako v prvom kole, aj tento je ťažký, ale z rôznych dôvodov. Bluehost má vynikajúci ovládací panel, ale proces pokladania nás nechcel používať. DreamHost nemá taký čistý vzhľad, ale ovládací panel je stále rovnako funkčný. Okrem toho je zrejmé, že DreamHost má bezproblémový proces platby a víťaz je jasný. 

To znamená, že s Bluehostom môžete mať ľahší čas, preto si zoberte hodnotenie podľa vlastného uváženia.

Kruh: Jednoduchosť použitia pre DreamHost

4

Rýchlosť a dostupnosť

Rýchlosť je to, čo robí alebo porušuje webhostingu. Už sme to videli mnohokrát. Webový hostiteľ ponúka solídne stanovovanie cien, ľahko použiteľné rozhranie a množstvo funkcií, iba aby sa rozpadol, pokiaľ ide o testovanie rýchlosti (napríklad si prečítajte hodnotenie GreenGeeks). 

Otestujeme rýchlosť zakúpením najvýhodnejšieho zdieľaného plánu a inštaláciou prázdnej kópie programu WordPress. Táto webová stránka je potom spustená pomocou testu rýchlosti Pingdom a zaťaženia, aby sa zistilo, ako dobre funguje.

Dreamhost

DreamHost pri testovaní fungoval dobre, ale videli sme rýchlejších webových hostiteľov. Pingdom Speed ​​Test dal skóre 90 zo 100, čo síce nie je zlé, ale nie je to najlepšie. Po nahliadnutí do našich výsledkov vidíme, že väčšinu času sme premárnili metrikou „čakať“, ktorá meria, ako dlho prehliadač čaká na príjem údajov..

Dreamhost-review-speed-test

To naznačuje, že sa nedochádza k ukladaniu do vyrovnávacej pamäte. Vyrovnávacia pamäť a kompresia údajov môžu viesť k tomu, že malé súbory cestujú na kratšie vzdialenosti a eliminujú potrebu nájsť údaje v databáze. Ak by ste implementovali viac opatrení týkajúcich sa ukladania do vyrovnávacej pamäte, bol by vyšší výsledok testu rýchlosti pingdomov. 

Dopad zaťaženia bol solídny. Za päť minút sme na server poslali 50 používateľov a každý to bez problémov zvládol. Medzi používateľmi došlo k nesúladu, čo sa dá očakávať pri lacnom zdieľanom hostovaní, sme však radi, že sa pri tom nevyskytli žiadne chyby..

Dreamhost-review-load-vplyv

Existuje aj záruka dostupnosti a je lepšia ako ponuka väčšiny služieb webhostingu. Máte zaručenú 100 percentnú dostupnosť pre váš web, databázy, e-mail, FTP, SSH a webmail. Ak niekto odíde, DreamHost vám dá kredit na jeden deň hostenia za každú hodinu, keď je služba mimo prevádzky. To znamená, že kredity sú obmedzené na 10 percent nákladov na ďalšie obdobie hosťovania.

Bluehost

Bluehost fungoval lepšie ako DreamHost, pravdepodobne preto, že pre vás máme pripravených veľa návrhov, ako vylepšiť čas načítania webových stránok. Pingdom Speed ​​Test vrátil skóre 94 zo 100, čo naznačuje iba to, že ďalej ukladáme objekty do medzipamäte, čo je možné dosiahnuť pomocou bezplatného doplnku WordPress, napríklad W3 Total Cache.. 

Bluehost-review-speed-test

Podrobnosti to tiež potvrdzujú. Bluehost má dlhšiu než priemernú čakaciu dobu, je však stále kratšia ako Dreamhost, čo je možné vyriešiť dodatočným ukladaním do vyrovnávacej pamäte. Napriek tomu je výkon spoločnosti Bluehost v najdrahšom zdieľanom pláne solídny a bez ďalších vyrovnávacej pamäte by ste boli v poriadku.. 

To znamená, že Load Impact povedal iný príbeh. Náš test bol rovnaký, 50 používateľov za päť minút, ale výsledky boli oveľa horšie. Bluehost mal väčší počet chýb HTTP ako priemer, čo naznačuje, že je ich príliš veľa a nie je dostatok zdrojov na ich umiestnenie. Počas dlhého obdobia webová stránka v skutočnosti nereagovala. 

Bluehost-review-load-vplyv

Navyše neexistuje záruka na dostupnosť. Bluehost uvádza „zložitosť a povahu zdieľaného webhostingového prostredia“ ako dôvod, prečo ho neponúkať, čo je smiešne. Ak to môžu urobiť aj iní hostitelia, môže to urobiť aj Bluehost.

Kolo štyri myšlienky

Jednobodové testovanie rýchlosti uprednostňuje Bluehost, ale nie o obrovské množstvo. Aj keď sú rýchlejšie, môžete podniknúť kroky, aby DreamHost dosiahol túto úroveň. Najdôležitejšie je, že spoločnosť DreamHost nám poskytla webovú stránku, ktorá fungovala a spoločnosť Bluehost nie. 

Pri najmenších nákladoch sa Bluehost zlomil, zatiaľ čo DreamHost zostal odolný. V kombinácii so skutočnosťou, že DreamHost ponúka záruku dostupnosti, víťaz tohto kola je jasný.

Kolo: Rýchlosť a doba prevádzkyschopnosti DreamHost

5

Bezpečnosť a súkromie

Bezpečnosť webových stránok je samozrejme dôležitá, ale súkromie webových stránok nemusí byť také zrejmé. DreamHost zapol zariadenie na ochranu súkromia webových stránok a spochybnil, aké údaje zhromažďuje webový hostiteľ a ako ich služba používa pre vás alebo proti vám. 

Bluehost je značka EIG a už sme od nich videli tú istú pieseň a tanec. Ochrana osobných údajov je hrozná, čo však nevyzerá dobre v porovnaní s DreamHostom, ktorý je jasne zameraný na ochranu súkromia. Bezpečnostné prvky Bluehostingu sú však zvukové, takže stále máme v rukách bitku.  

Dreamhost

DreamHost má všetky bezpečnostné opatrenia, ktoré radi vidíme. Váš plán sa dodáva s bezplatným certifikátom SSL / TLS, dennými zálohami a ochranou na strane servera. Táto ochrana zahŕňa ModSecurity, čo je firewall webovej aplikácie, a DreamShield, čo je platená služba na odstránenie škodlivého softvéru.

Na DreamHost je však najviac pôsobivé jeho súkromie. V našej recenzii sme jej dali dokonalé skóre a je ľahké pochopiť prečo. Každá doména zaregistrovaná v službe DreamHost obsahuje bezplatné súkromie domény, ktoré nahrádza informácie, pomocou ktorých ste doménu zaregistrovali, informácie od registrátora.. 

Zásady ochrany osobných údajov sú tiež pevné, pretože DreamHost zhromažďuje určité množstvo informácií, ale nezdieľa ich s marketingovými partnermi. To znamená, že to nie je len dokument pre DreamHost. V roku 2017 americké ministerstvo spravodlivosti kontaktovalo DreamHost o webe hostenom na jeho serveroch s názvom disruptj20.org.

DOJ požadoval nielen informácie o vlastníkovi, ale aj o 1,3 milióna IP adresách, ktoré navštívili webovú stránku. Namiesto toho, aby sa zohol, bojoval DreamHost až do DOJ na vrchnom súde vo Washingtone D.C.. 

Bluehost

Toto kolo sa, žiaľ, začalo vysokou notou, ale jeho koniec sa skončí nízkou. Bluehost, alebo skôr EIG, má strašné praktiky ochrany osobných údajov a používa osobné údaje, ktoré zaregistrujete, ako prostriedok príjmu. Bluehost je lepší ako niektorí zo svojich súrodencov EIG, ako napríklad Site5, ale stále nie je vynikajúci (prečítajte si našu recenziu pre Site5). 

Bezpečnostné prvky sú však spoľahlivé. Získate certifikát SSL / TLS, denné zálohy a dokonca aj základnú verziu SiteLock, ktorá na vašom webe skontroluje prítomnosť škodlivého softvéru. Pokiaľ ide o ochranu servera, máme podozrenie, že Bluehost používa ModSecurity a BitNinja, pretože tieto nástroje sú priemyselným štandardom, ale podpora, s ktorou sme hovorili, nedokázala potvrdiť, že.

Napriek robustnému zoznamu bezpečnostných prvkov spoločnosti Bluehost zostáva ochrana súkromia veľkým problémom. Počnúc ochranou súkromia domény existuje niekoľko plánov, ktoré ju získajú zadarmo, vrátane prvých dvoch úrovní zdieľaného hostingu a všetkých plánov WP Pro. Všetci ostatní, nanešťastie, budú musieť zaplatiť poplatok približne 10 dolárov. 

Zásady ochrany osobných údajov sú však hrozné. Spoločnosť EIG používa rovnaké zásady ochrany osobných údajov pre všetky svoje značky a ak ste si prečítali recenziu hostgátora, viete, že je to zlá vec. Poskytuje spoločnosti EIG právo zdieľať a predávať vaše informácie so spoločnosťami ako Facebook, Google, Verizon, WP Beginner a ďalšie. 

Kolo päť myšlienok

Z trochu protikraktickej poznámky je víťaz tohto kola jasný. Bluehost má strašné praktiky ochrany osobných údajov, zatiaľ čo Dreamhost má niektoré z najlepších. Zabezpečenie je väčšinou rovnomerné, ale nedokázali sme potvrdiť, že Bluehost ponúka rovnaké zabezpečenie na strane servera ako DreamHost.. 

Kolo: Miesto bezpečnosti a ochrany súkromia pre DreamHost

6

Záverečné myšlienky

So štyrmi výhrami vyhráva náš celkový víťaz DreamHost. Niektoré kolá, napríklad posledné, to bolo jednoznačné rozhodnutie, ale iné boli podrobnejšie. Zo značiek EIG je Bluehost najlepší, preto by ste ho nemali zľavňovať. 

víťaz: DreamHost

Hoci DreamHost patrí medzi najlepšie možnosti, nie je to jediná možnosť. Myslíme si, že by ste to mali zvážiť nad spoločnosťou Bluehost, ale pravdepodobne by ste mali mať lepšie plány s programom SiteGround alebo Hostinger.

Súhlasíte s tým, že by DreamHost mal vyhrať? Akú hodnotu pripisujete súkromiu pri webhostingu? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me