CrashPlan vs Mozy: Veľký boj v malej aréne

Tu na Cloudwards.net vám radi uľahčíme orientáciu na trhu cloudových úložísk. Pretože veľa služieb zálohovania online môže zálohovať vaše údaje, môže byť ťažké vybrať tú, ktorá je pre vás najlepšia, najmä ak sa nedokáže rozhodnúť medzi dvoma službami. V tomto článku porovnávame CrashPlan vs Mozy, aby sme vám uľahčili výber.


Budeme testovať CrashPlan pre Small Business, pretože spoločnosť zatvorila svoje spotrebiteľské krídlo. Prečítajte si našu najlepšiu alternatívu CrashPlan pre viac informácií. Aby sme si udržali spravodlivosť, otestujeme tiež službu spoločnosti MozyPro, ktorá je zameraná na podnikanie.

Ak chcete iné riešenie, prečítajte si náš najlepší online zoznam záloh a zistite, ktorá služba je na prvom mieste. Ani jedna zo služieb v tomto porovnaní nie je na tom, takže je na vzduchu, kto vyjde na vrchol. Ak sa chcete dozvedieť viac o konkurentoch tu, prečítajte si našu recenziu CrashPlan a recenziu MozyPro.

Ak ste zmätení ohľadom rozdielu medzi úložiskom v cloude a zálohovaním v cloude, prečítajte si naše vysvetlenie.

Je vhodné používať cloudové zálohovanie, pretože vám môže pomôcť pri ukladaní údajov v prípade zlyhania pevného disku. Softvér na obnovu údajov môžete použiť na pokus o obnovenie údajov, ale nejde o metódu s istotou. Nemôžete sa spoľahnúť ani na polovodičové disky, pretože zaznamenávajú viac chýb údajov, aj keď ich miera zlyhania je menšia ako 1 percento..

Počas nasledujúcich piatich kôl sa uvidíme, ako sa tieto služby porovnávajú, aby sme vám pomohli pri rozhodovaní. Na konci každého vyhlásime víťaza. Potom za zvonček urobíme rekapituláciu a pomenujeme celkového víťaza.

1

hodnota

Dobrá hodnota sa určuje podľa toho, koľko programov predplatného ponúkajú za peniaze. Čím viac plánov má služba, tým lepšie budú vaše možnosti. Je skvelé, ak poskytovateľ ponúka aj bezplatný plán alebo skúšobnú verziu, aby ste mohli službu otestovať. Ak hľadáte bezplatné plány, prečítajte si našu najlepšiu bezplatnú online zálohu.

Tí, ktorí potrebujú neobmedzené zálohovanie, ale chcú iné riešenie ako CrashPlan pre malé firmy, by si mali prečítať náš najlepší zoznam neobmedzených záloh online..

CrashPlan pre malé firmy vám poskytuje neobmedzenú zálohu jedného počítača za 10 dolárov mesačne. To nie je najlepšia hodnota, ale nie je to ani tá najhoršia. Keďže ide o mesačné predplatné, môžete ju kedykoľvek zrušiť, čo je pre službu cloudového zálohovania nezvyčajné. Pred nákupom môžete využiť 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, aby ste zistili, či to pre vás funguje.

Plány MozyPro poskytujú záložný priestor, ktorý môžete zdieľať medzi neobmedzeným počtom počítačov a serverov. Môžete platiť mesačne, ročne alebo dvakrát ročne. Plány začínajú na 10 GB a dosahujú až 4 TB, ale Mozy na svojej webovej stránke uvádza ceny až do 250 GB.

Ak potrebujete viac, musíte požiadať o cenu. Existujú aj plány bez serverov, ktoré sú lacnejšie ako ich náprotivky.

Je skvelé, že MozyPro má toľko plánov, ale problém je, že začína na 10 GB. To nestačí na zálohovanie počítača alebo servera. Ak máte niekoľko serverov, nemusí 4TB stačiť. Najväčším problémom je však to, aké drahé sú. MozyPro účtuje smiešny 850 dolárov ročne za 250 GB zálohy. Ostatné služby poskytujú oveľa lepšiu hodnotu.

CrashPlan pre malé firmy ponúka neobmedzené úložisko a neúčtuje sa toľko ako MozyPro, takže je zrejmé, kto tu vyhrá.

Kolo: Hodnota pre Crashplan Pro

Logo Crashplan Pro
Logo MozyPro

2

zabezpečenia

Internet je plný nebezpečenstva, preto je nevyhnutné mať dobrú bezpečnosť. Hackeri nebudú váhať zacieliť vaše údaje pomocou útokov typu ransomware alebo man-in-the-middle. Mohli by sa pokúsiť ukradnúť aj vaše prihlasovacie údaje.

Protokol TLS zabraňuje úspechom útokov typu človek v strede, zatiaľ čo šifrovanie zabezpečuje prenos a odpočinok vašich údajov. Súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end bráni čítaniu vašich súborov nikomu inému než vy.

Dôležitá je tiež dvojfaktorová autentifikácia, pretože pomáha zabrániť prístupu do vášho účtu, ak niekto ukradne vaše heslo. Napriek tomu by ste sa mali uistiť, že máte silné heslo.

crashplan-vs-Mozy-crashplan zabezpečenia

CrashPlan pre malé firmy šifruje súbory v počítači pomocou 256-bitového šifrovania AES. V tranzite ich AES 128-bit chráni. Táto služba bude obsahovať váš šifrovací kľúč, ale môžete povoliť súkromné ​​šifrovanie, ak si budete priať. Ak to povolíte, systém CrashPlan nebude môcť získať vaše heslo, takže ho nestratíte.

V oboch prípadoch sa ubezpečte, že máte silné heslo, pretože CrashPlan pre malé firmy neponúka dvojfaktorové overenie. Bezpečnosť dátového centra je však na úrovni. Služba udržuje nepretržitý dohľad a ďalšie opatrenia na zabránenie vniknutia. Centrá môžu odolávať výpadkom energie, prírodným katastrofám a požiarom.

crashplan-vs-Mozy-Mozy zabezpečenia

MozyPro má silné bezpečnostné funkcie. Vyzýva audity tretích strán, aby sa ubezpečil, že jeho dátové centrá sú v súlade s úlohou zachovať bezpečnosť vašich údajov. Zariadenia dokážu odolávať prírodným katastrofám, vírusovým útokom a iným udalostiam, ktoré môžu ohroziť vaše údaje. Bezpečnostný personál je na mieste 24/7 a dátové centrá sú chránené televíznymi kamerami s uzavretým okruhom, bránami a prístupom k elektronickým kľúčom.

Vaše súbory sú šifrované na serveroch MozyPro. V skutočnosti sú šifrované pred opustením vášho počítača a chránené pri prenose pomocou pripojenia TLS. MozyPro predvolene zachováva váš kľúč a používa 448-bitové šifrovanie Blowfish. Môžete si však zvoliť súkromné ​​šifrovanie, ktoré prepne šifrovací algoritmus na AES 256-bit.

Podobne ako CrashPlan pre malé podniky, aj MozyPro neponúka súkromné ​​šifrovanie.

Obe služby poskytujú dostatočnú bezpečnosť, ale CrashPlan pre malé podniky zvíťazí, pretože v predvolenom nastavení používa AES 256-bit.

Kolo: Bezpečnostný bod pre Crashplan Pro

Logo Crashplan Pro
Logo MozyPro

3

rýchlosť

Počiatočná záloha môže trvať dlho. Dĺžka trvania závisí od vášho poskytovateľa internetových služieb a od toho, ako blízko ste k serveru. Vaše spojenie bude lepšie, čím bližšie ste.

Služby sa daria lepšie, ak umožňujú vylepšiť nastavenia prenosu, znížiť rýchlosť a použiť algoritmus prenosu na úrovni blokov, ktorý vám pomôže po počiatočnej zálohe.

CrashPlan pre malé firmy nepatrí medzi najrýchlejšie služby, ktoré sme testovali. Nahranie súboru 1 GB trvalo viac ako tri hodiny. Teoreticky by výsledky mali byť bližšie k siedmim minútám vzhľadom na našu šírku pásma. Pravda, procesy kompresie, deduplikácie a šifrovania by mali túto záležitosť skomplikovať, ale nie toľko, že to trvá tri hodiny.

Počas zálohovania súborov môžete niektoré z jeho procesov vypnúť, ale neodporúčame vám to. Ak sú vaše systémové zdroje nízke, môžete povoliť škrtenie a nastaviť, aby klient odstránil limit, keď budete preč. Kopírovanie na úrovni blokov však urýchli následné zálohovanie.

MozyPro bol pri počiatočných nahrávaniach oveľa rýchlejší. Naše testy ukázali, že na zálohovanie komprimovaného priečinka s veľkosťou 1 GB do cloudu je potrebné asi hodinu. Testy sme vykonali z Bangkoku cez pripojenie Wi-Fi s rýchlosťou sťahovania 55 megabitov za sekundu a rýchlosťou prenosu 22 Mb / s. Problém môže byť v tom, že MozyPro nekomprimuje údaje.

Jedna hodina Mozy za gigabajt údajov je vynikajúca v porovnaní s tromi CrashPlan pre malé firmy, ale nie tak moc v porovnaní so zvyškom trhu zálohovania online. Ak potrebujete službu, ktorá sa rýchlo pri počiatočnom odovzdávaní obsahu, pozrite na tabuľku testovania rýchlosti v našej recenzii Acronis True Image.

Pretože MozyPro je omnoho rýchlejší, vyhrá toto kolo.

Kolo: Rýchly bod pre MozyPro

Logo Crashplan Pro
Logo MozyPro

4

Jednoduchosť použitia

Malo by byť jednoduché nastaviť počiatočné zálohy, vykonať ďalšie zálohy a obnoviť údaje. Týmto spôsobom sa môžete namiesto zálohovania údajov sústrediť na svoju skutočnú prácu. Aby sa zaistilo, že desktopový klient by mal pracovať na mnohých operačných systémoch a jeho rozhranie, spolu s tými, ktoré sú jeho webovým klientom a mobilnou aplikáciou, by mali byť atraktívne a intuitívne na používanie.

crashplan-vs-Mozy-crashplan-desktop

Desktopový klient CrashPlan pre Small Business sa ľahko inštaluje a trvá iba pár minút. Nie je ťažké ho používať, ale zálohovanie môže byť jednoduchšie. Nezálohuje sa podľa typu súboru, takže musíte súbory a priečinky zálohovať manuálne. Klient je atraktívny, intuitívny a ľahko ovládateľný.

crashplan-vs-Mozy-crashplan-web

Je dobre doplnené webovým rozhraním, ktoré vám umožňuje kontrolovať štatistiky používateľov a monitorovať obnovu súborov z hlavného panela. Zobrazenia zobrazujú používateľov, zariadenia a umožňujú vám vytvárať prehľady.

Mobilná aplikácia vám umožnila prístup k súborom odkiaľkoľvek, ale CrashPlan ich prerušil.

Pred začatím zálohovania údajov vyžaduje program MozyPro viac práce. To znamená, že akonáhle ho nastavíte, má funkcie, ktoré uľahčujú postup vpred.

Stiahnutie klienta pre stolné počítače je jednoduché a inštalácia netrvá dlho. Na nastavenie zálohy nemusíte robiť veľa, pretože MozyPro prehľadáva váš systém súborov a vyberie najbežnejšie typy súborov pre zálohovanie. Nemá najúčinnejšie rozhranie, aké sme videli, ale sprievodca vám pomôže dokončiť prácu. Funguje na Windows, MacOS a Linux.

Webové rozhranie má správcovskú konzolu s praktickými funkciami, ktoré uľahčujú správu účtu. Môžete vyhľadať pripojenie k svojmu účtu podľa používateľa alebo zariadenia a zistiť, koľko dát je zálohovaných a kedy bolo spustené posledné zálohovanie. Sekcia „grafy a správy“ zobrazuje históriu a stav zálohy a umožňuje vám nastaviť e-mailové upozornenia.

Aplikácia smartphonu MozyPro nemôže zálohovať vaše údaje, ale umožňuje vám k nim prístup. Je k dispozícii pre Android a iOS.

MozyPro má aplikáciu pre smartfóny, ktorá vám pomôže získať prístup k zálohám, ale celkovo je ťažšie nastaviť ho ako CrashPlan pre malé firmy, ktorý má atraktívnejší a intuitívnejší desktopový klient..

Kolo: Zjednodušený bod použitia pre Crashplan Pro

Logo Crashplan Pro
Logo MozyPro

5

Verdikt

MozyPro je víťazom v rýchlostnom oddelení, ale nič iné, čím sa CrashPlan pre malé firmy stáva našim celkovým víťazom. Nevyhral sa však ľahko, pretože marža v kategórii zabezpečenia bola nízka. Jeho jednoduchosť použitia je lepšia a poskytuje vyššiu hodnotu, pretože je oveľa lacnejšia ako MozyPro a ponúka neobmedzený priestor na zálohovanie za 10 USD.

víťaz: Crashplan

MozyPro je však oveľa rýchlejší. Nahranie priečinka s kapacitou 1 GB trvá iba hodinu. Používatelia, ktorí vyžadujú vysoké rýchlosti, by mali premýšľať o vyskúšaní.

Čo si myslíte o tomto porovnaní? Je CrashPlan pre malé firmy pre vás lepšou voľbou alebo zistíte, že v MozyPro nájdete možnosti uplatnenia? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me