Box vs Dropbox: Ktorý podnik bude najlepšie vyhovovať v roku 2020?

Dropbox Business a Box, dve skvelé služby. Prvý z nich je obchodná verzia skvelých služieb s 500 miliónmi používateľov a druhý z nich počíta veľa spoločností z rebríčka Fortune 500 ako klientov. V tomto článku uvedieme Dropbox vs Box a povieme vám, ako na to.


Všimnite si, že hovoríme o podnikovom variante Dropboxu v celej skladbe, pretože Box by nepochybne rozbil bežný Dropbox. Pozrite sa na našu recenziu Dropboxu, aby ste zistili prečo a ako to porovnáva s inými veľkými menami v našom diele Dropbox vs Google Drive vs OneDrive..

Box a Dropbox Business sú na našom najlepšom zozname synchronizácie a zdieľania podnikových súborov, pričom Dropbox Business sa posunul dopredu a celkovo si získal druhé miesto, zatiaľ čo Box sa umiestnil na treťom mieste. Budeme ich porovnávať znova a uvidíme, či výsledok zostane rovnaký. Ak sa chcete dozvedieť viac, môžete sa pozrieť na našu samostatnú recenziu firmy Dropbox Business a Box Box.

Ak nepotrebujete službu EFSS, ale pravidelnú službu cloudového úložiska, mali by ste sa pri skúmaní rozhodnúť, prečítajte si naše porovnanie najlepších služieb cloudového úložiska a nášho najlepšieho sprievodcu cloudovým úložiskom..

V nasledujúcich piatich kolách porovnáme Dropbox Business a Box. Na konci každého kola pomenujeme víťaza a na základe výsledkov vyhlásime na záver celkového víťaza.

1

sync

Rýchlosť synchronizácie súborov závisí od niekoľkých faktorov vrátane služby cloudového úložiska, vášho poskytovateľa internetových služieb a vzdialenosti od servera. Najlepšie je, ak služba používa synchronizačný algoritmus na úrovni bloku na urýchlenie prenosu súborov po ich nahraní. Spolupráca s ostatnými bez toho je zdĺhavá.

Je tiež dobré, ak môžete obmedziť zdroje počítača alebo šírku pásma, ak z nich proces synchronizácie vyťažuje príliš veľa.

Dropbox vynašiel bežný model synchronizácie, ktorý pozostáva z ikony systémovej lišty a špeciálnej synchronizačnej zložky. Ikona na paneli úloh umožňuje prístup k nastaveniam a priečinku synchronizácie. Čokoľvek, čo vložíte do tohto priečinka, sa zosynchronizuje s cloudom.

Dropbox Business používa jeden z najrýchlejších blokových synchronizačných algoritmov na trhu. To nie je žiadnym prekvapením, keď služba bola vynájdená. V našich testoch počiatočné načítanie 500 MB trvalo medzi 10 a 20 minútami.

Ďalším plusom pre Dropbox Business je funkcia nazývaná „inteligentná synchronizácia. Umožňuje vám nakonfigurovať váš obsah tak, aby bol uložený iba online, pričom sa bude stále zobrazovať v programe Windows File Explorer alebo v MacOS Finder.

Box sa riadi bežným modelom synchronizácie, ktorý vyvinul Dropbox, takže do vášho zariadenia pridá aj špeciálny synchronizačný priečinok. Funguje to rovnako ako pre Dropbox. Box vám umožňuje používať selektívnu synchronizáciu, ktorá vám pomôže uvoľniť úložný priestor iba synchronizáciou vybraného obsahu. Synchronizáciu priečinkov môžete vypnúť aj pomocou webovej aplikácie.

Rýchlosti synchronizácie v boxe sa pri počiatočnom odovzdávaní dobre porovnávajú s ostatnými službami EFSS, ale pri odovzdávaní existujúcich súborov sú nedostatočné, pretože nepoužívajú synchronizáciu na úrovni bloku.

Vzhľadom na nedostatok synchronizácie na úrovni bloku v porovnaní s efektívnou implementáciou Dropboxu je ľahké vybrať Dropbox Business ako víťaza v tejto kategórii..

Kolo: Sync Point for Dropbox Business

Logo firmy Dropbox
Logo firmy Box

2

zdieľanie

Cloudové úložisko nie je len o nahrávaní súborov. Je to tiež o ich zdieľaní. Spolupráca v podnikovom prostredí bude pravdepodobne vyžadovať, aby ste súbory často zdieľali, takže by to malo byť jednoduché, schopné a umožňujúce správne riadenie obsahu. Mali by ste byť schopní zdieľať aj s veľkými sociálnymi sieťami, jednotlivcami a skupinami.

S Dropbox Business získate centrálny tímový priečinok, ku ktorému majú vaši zamestnanci prístup. Môžete vytvoriť podpriečinky a obmedziť prístup k nim jednotlivcom alebo skupinám. Priečinky sú primárnym prostriedkom zdieľania obsahu medzi spolupracovníkmi, používatelia však môžu vytvárať odkazy aj na súbory alebo priečinky.

Môžete to urobiť kliknutím na tlačidlo „zdieľať“ priradené k obsahu. Keď to urobíte, môžete nastaviť odkazy tak, aby vypršali, a chrániť ich pomocou hesla. Môžu sa tiež obmedziť na členov tímu alebo sprístupniť cudzincom bez ohľadu na to, či majú účet Dropbox.

Dropbox vám tiež dáva možnosť obmedziť používateľov na zdieľanie obsahu mimo vašej firmy. Zoznam zdieľaných súborov, priečinkov a vygenerovaných odkazov môžete vidieť aj na karte „zdieľanie“.

Box nekladie obmedzenia na licencovaných používateľov, aby mohli ľubovoľne zdieľať súbory a priečinky s ostatnými licencovanými používateľmi. Ak povolíte príslušné povolenie, môžu zdieľať aj s ľuďmi mimo vašej organizácie.

Ak chcete zdieľať, kliknite na tlačidlo „zdieľať“ priradené k objektu a pošlite e-mailovú pozvánku alebo vytvorte odkaz. Ktokoľvek s odkazom môže váš obsah zobraziť a stiahnuť.

Zdieľanie priečinkov a vytváranie odkazov na obsah môže byť nebezpečné, pretože je ťažké sledovať, kto zdieľal to, s kým as kým, ale dobrá kontrola obsahu vám môže pomôcť zmierniť.

Box vám umožňuje chrániť odkazy pomocou hesiel a priradiť im dátumy skončenia platnosti. Stále však nemá samostatnú stránku, ktorá zobrazuje, aký obsah bol zdieľaný.

Obe služby majú funkcie na zdieľanie a kontrolu obsahu. Dropbox Business má stránku zdieľania a Box nie, takže Dropbox Business sa ujíma kola.

Kolo: Zdieľané miesto pre Dropbox Business

Logo firmy Dropbox
Logo firmy Box

3

Aplikácie produktivity

Čím viac aplikácií môžete použiť na zvýšenie produktivity, tým lepšie. Mnoho služieb má natívne riešenia, niektoré sa integrujú s tretími stranami a iné ponúkajú kombináciu oboch. V popredí sú Microsoft Office a kancelársky balík spoločnosti Google. Väčšina služieb sa integruje s jedným alebo druhým. Pár ponúk oboje.

Dropbox Business sa integruje s Microsoft Office a umožňuje vám používať Office Online alebo Office 365, ale nie je integrovaný so spoločnosťou Google.

K dispozícii je aj natívna aplikácia na zvýšenie produktivity nazývaná Dropbox Paper. Umožňuje vám robiť si poznámky a vkladať videá, obrázky a ďalšie médiá. Ak vás to zaujíma, prečítajte si našu recenziu Dropbox Paper. Ak to nie je vhodné, nájdete ďalšie možnosti v našom zozname najlepších aplikácií na vytváranie poznámok.

Okrem svojej jednej aplikácie na produktivitu má Dropbox Business integráciu tretích strán, ktorú rozdeľuje do kategórií vrátane pracovného toku, elektronického podpisu, produktivity, komunikácie a ďalších..

Dropbox-vs-box-box-apps

Svoj pracovný postup môžete vylepšiť napríklad pomocou zariadení Zapier, IFTTT a Airtable alebo Asana. HelloSign a draw.io môžu pomôcť zvýšiť vašu produktivitu. Na zlepšenie komunikácie medzi zamestnancami môžete použiť Slack, HipChat alebo Workplace.

Úplný zoznam nájdete na stránke integrácie aplikácií Dropbox Business.

egnyte-vs-box-box-app-knižnica

Box má tiež natívnu aplikáciu na vytváranie poznámok, ktorá sa nazýva Box Notes, ale nie je tak prepracovaná ako niektoré z najlepších aplikácií na vytváranie poznámok, ako je Evernote. Je však stále v konkurenčnom vzťahu s aplikáciami OneNote a Google Keep. Je užitočné, ak potrebujete diskutovať o obsahu so svojimi kolegami a robiť si poznámky počas stretnutí. Do poznámok môžete vložiť aj obrázky a tabuľky.

Box má tiež obrovský výber aplikácií tretích strán. Najdôležitejšie je, že sa integruje s balíkom Office 365 a kancelárskym balíkom spoločnosti Google. DocuSign a Adobe Sign sú k dispozícii, ak potrebujete dokumenty podpísať a Asana vám pomôže definovať a dosiahnuť ciele vašej spoločnosti. Na pomoc so správou úloh sú k dispozícii Trello, AppSheet, Kanbans, AgileScrum Pro a ďalšie.

Úplný zoznam aplikácií nájdete tu.

Obe služby sa v tejto kategórii daria dobre, ale Box ponúka viac. Okrem aplikácie Notes má mnoho natívnych aplikácií, spolupracuje s balíkom Microsoft Office a kancelárskym balíkom Google a má viac integrácií tretích strán.

Kolo: Aplikácie produktivity poukazujú na krabicové obchody

Logo firmy Dropbox
Logo firmy Box

4

zabezpečenia

Online svet môže byť desivým miestom kvôli hrozbám hackerov a iných škodlivých ľudí. To znamená, že pre cloudové úložné služby je nevyhnutná dobrá bezpečnosť.

Zabezpečenie cloudu sa pri ochrane vašich súborov spolieha na protokoly a šifrovanie počas prepravy a pokoja. Zahŕňajú protokol TLS na zastavenie útokov typu „človek v strede“, pokojové a tranzitné šifrovanie, aby sa súbory mohli zašifrovať a súkromné ​​šifrovanie na zaistenie vášho súkromia..

Dvojfaktorová autentifikácia zabráni hackerom, ktorí ukradli vaše heslo, v prístupe na váš účet. Aj keď to poskytovateľ má, mali by ste si vytvoriť silné heslo.

Dropbox Business používa protokol TLS zabezpečený 128-bitovým alebo vyšším šifrovaním AES na ochranu vašich údajov pri prenose. To platí pre súbory, priečinky a súbory Dropbox Paper. Na webovej stránke služba overuje cookies ako bezpečné a umožňuje HTTP Strict Transport Security. To spolu s verejnými certifikátmi na jeho serveroch zabraňuje útokom typu človek v strede.

Na serveroch služba chráni vaše súbory 256-bitovým šifrovaním AES. Súbory sú uložené vo viacerých dátových centrách a každý súbor je fragmentovaný a šifrovaný pomocou silnej šifry. Dokumenty Dropbox Paper sú v kľude šifrované pomocou rovnakej úrovne šifrovania. Na ochranu vašich súborov pred ransomwarom používa Dropbox Business verziovanie.

Táto služba je určená na správu šifrovacích kľúčov súborov pre svojich používateľov. Kľúče sú uložené a chránené bezpečnostnými politikami a infraštruktúrou Dropboxu. Stále to však znamená, že svoj kľúč neovládate.

Dropbox Business tiež ponecháva vaše metaúdaje vo formáte obyčajného textu, pretože k nim musí mať prístup, aby mohol indexovať a urýchliť používateľské prostredie.

Ak vás praktiky Dropboxu znepokojujú a vy chcete mať väčšiu kontrolu nad svojím súkromím, pozrite si naše nástroje na ochranu 99 v článku o ochrane osobných údajov a nášho sprievodcu ochranou osobných údajov..

Dropbox Business má na ochranu vášho účtu dvojfaktorové overenie, ale na maximalizáciu bezpečnosti by ste si napriek tomu mali urobiť silné heslo. Tieto opatrenia nepomôžu, ak niekto ukradne vaše zariadenie, ale údaje môžete vymazať na diaľku. Používatelia sa môžu prihlásiť pomocou jednoduchého prihlásenia, čo uľahčuje prihlásenie do viacerých obchodných systémov s rovnakými povereniami naraz.

Táto služba poskytuje funkciu, ktorá môže prerušiť synchronizáciu zariadení a odstrániť ich obsah.

Dropbox-vs-box-dropbox zabezpečenia

Servery, ktoré ukladajú vaše údaje, sa nachádzajú v dátových centrách Dropboxu. Dokážu odolávať porušeniam a iným problémom, ako sú zlyhanie servera a prírodné katastrofy. Sú tiež pravidelne testované na bezpečnostné chyby. Aby boli vaše dáta v bezpečí, Dropbox ich ukladá najmenej v dvoch geografických oblastiach.

Ak sa stane niečo neočakávané, služba poverila tímy reakciou. Sú vyškolení na to, aby reagovali a určovali závažnosť nehody, vykonávali ochranné opatrenia a komunikovali so zákazníkmi.

Procesy a politiky reakcie na incidenty sú predmetom auditu ako súčasť SOC 2 a iných bezpečnostných hodnotení. Úplný zoznam bezpečnostných funkcií a postupov nájdete v bezpečnostnej dokumentácii Dropboxu.

egnyte-vs-box-box-security

Box nie je ani jeden z bezpečnostných prvkov, ktorý by ste mali očakávať od služby EFSS.

Táto služba používa 256 bitové AES na zakódovanie vašich dát v pokoji a protokol TLS na ich ochranu počas prenosu z vášho zariadenia do dátového centra. Dáta sú stále kódované, keď sa dostanú na server. Box tiež používa zalomenie kľúča, čo znamená, že šifruje kľúč s rovnakou úrovňou šifrovania.

Rovnako ako Dropbox Business, Box neponúka end-to-end šifrovanie, ale môžete ho nastaviť pomocou Boxcryptor, doplnku súkromného šifrovania. K dispozícii je integrácia jednotného prihlásenia s podporou OneLogin a Centrify.

Box má dvojfaktorové overenie, ktoré chráni váš účet a umožňuje nastaviť vlastné požiadavky na heslo pre používateľov. Zabezpečí sa tým, že v prvom rade nevytvárajú slabé heslá.

Pripínanie zariadení vám umožňuje obmedziť počet zariadení, ktoré môže používateľ synchronizovať. Umožňuje vám tiež skontrolovať používané zariadenia, takže získate prehľad o tom, kto má prístup k vášmu cloudovému úložisku. Môžete uvoľniť zariadenie, ale to odstráni iba prístup do cloudu a neodstráni obsah z pevného disku.

Ďalšie informácie o zabezpečení boxu nájdete v jeho dokumentácii.

Dropbox Business a Box sú blízko v tejto kategórii. Box má okrem funkcií, ktoré zdieľajú, aj vlastné požiadavky na heslo a vzdialené vymazanie zo zariadenia Dropbox Business odstráni údaje zo zariadenia, čo okrem prerušenia synchronizačného pripojenia. Vzhľadom na dvojfaktorové overenie nie je nedostatok vlastných požiadaviek na heslo veľkou nevýhodou, takže spoločnosť Dropbox Business toto kolo vyhráva.

Kolo: Bezpečnostný bod pre Dropbox Business

Logo firmy Dropbox
Logo firmy Box

5

hodnota

Služba má dobrú hodnotu, ak za svoje peniaze dostanete veľa. Čím viac ukladacieho priestoru a funkcií získate, tým lepšie. Koľko plánov služba má, je dobrým znakom toho, či môže poskytnúť dobrú hodnotu, pretože mať viac plánov zvyšuje vaše šance nájsť ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Ak hľadáte lacné plány, pozrite si naše najlepšie ponuky v oblasti cloudového úložiska.

Bezplatný plán alebo skúšobná verzia je dobrý spôsob, ako službu otestovať ešte pred prihlásením na odber, takže je skvelé, ak ju niektorá služba poskytuje..

Dropbox Business ponúka bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu pre plány Standard a Advanced, ale vynecháva ju pre Enterprise. Plány sa spoplatňujú za používateľa a vyžadujú minimálne tri.

Dropbox-vs-box-dropbox-cenová

Štandardné náklady 15 dolárov mesačne alebo ekvivalent 12,50 dolárov mesačne, ak platíte za rok, a ponúka 3 TB zdieľaného priestoru. Okrem toho získate 120-dňové vytváranie verzií a ďalšie pokročilé bezpečnostné opatrenia vrátane zhody HIPAA, povolení na zdieľanie a dvojfaktorovej autentifikácie..

Okrem bezpečnostných funkcií získate pokročilé nástroje na spoluprácu a produktivitu, ako napríklad Dropbox Paper, Microsoft Office 365, inteligentná synchronizácia a zložka tímov. Balík obsahuje aj základné administratívne nástroje. Pozostávajú z administračnej konzoly, centralizovanej fakturácie a skupín spravovaných spoločnosťou.

S týmto plánom sú hovory API na partnerov v oblasti zabezpečenia a produktivity neobmedzené, ale hovory API na partnerov na prenos údajov sú obmedzené na 25 000 mesačne..

Podpora pozostáva z prioritného e-mailu a živého rozhovoru.

Pokročilý plán stojí 25 dolárov na používateľa mesačne alebo 20 dolárov s ročnou zľavou a poskytuje vám neobmedzený úložný priestor. Stavia na bezpečnostných funkciách Standardu so schválením zariadenia pre správcov.

Pre výrobu pridáva Dropbox Showcase, ktorý pracuje s prispôsobeným brandingom, vizuálnymi ukážkami a informačnými titulkami, ktoré vám umožnia vylepšiť spôsob, akým prezentujete svoju prácu. Môžete tiež sledovať, kto otvára, sťahuje alebo komentuje vaše súbory. Pridá tiež históriu prehliadača pre vaše zdieľané súbory.

Tento plán rozširuje administratívne nástroje o SSO a možnosť správcov prihlásiť sa na účty svojich členov tímu.

Rozšírené pridáva telefonickú podporu aj počas pracovných hodín. Ak potrebujete prispôsobiteľné riešenie, môžete sa prihlásiť na odber podnikateľského plánu. Ak chcete získať odhad ceny, musíte sa obrátiť na Dropbox..

Enterprise pridáva možnosť integrovať Dropbox Business s poskytovateľmi správy podnikovej mobility tretích strán k predchádzajúcim bezpečnostným funkciám.

Nástroje správcu Dropbox Business sú vylepšené o informácie o doméne, ktoré ukazujú použitie v celej doméne a kontrolu siete, čo môže obmedziť použitie v podnikovej sieti iba na tímový účet..

Rozširuje tiež podporu telefonickou podporou 24/7, hoci iba v angličtine, a pokročilé školenie pre koncových používateľov a správcov.

egnyte-vs-box-box-cenová

Box má štyri podnikateľské plány: Starter, Business, Business Plus a Enterprise. Môžete použiť 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu na testovanie všetkých okrem poslednej.

Štartér stojí 5 dolárov na používateľa mesačne a vyžaduje minimálne troch používateľov. To obmedzuje počet používateľov na 10 a úložný priestor na 100 GB. Maximálna veľkosť súboru je 2 GB.

So Starter získate štandardnú obchodnú podporu, SSL a šifrovanie v pokoji, správu používateľov, vytváranie verzií, 25 000 hovorov API mesačne a prístup na plochu a mobil. Je vhodný pre menšie tímy.

Podnikanie je dobré pre väčšie tímy, pretože vyžaduje minimálne troch používateľov a nestanovuje horný limit počtu používateľov. Stojí to 15 dolárov na používateľa mesačne. Maximálna veľkosť súboru sa zvýši na 5 GB a získate prístup k pokročilým funkciám zabezpečenia, ako sú napríklad ovládacie prvky Active Directory, SSO a mobilné zabezpečenie..

Integruje sa tiež s poskytovateľmi EMM, pridáva prevenciu pred stratou dát, vlastné značky a schopnosť vytvárať a spravovať skupiny používateľov. Počet hovorov API mesačne sa zvyšuje na 50 000. Viac informácií o pláne nájdete tu.

Business Plus stojí 25 dolárov mesačne a pridáva sa k predchádzajúcemu plánu s pokročilými správcovskými kontrolami a neobmedzenými externými spolupracovníkmi. Medzi ovládacie prvky administrátora patrí úplná viditeľnosť a správa obsahu, sledovanie aktivity používateľov a delegovanie rolí administrátora. Umožňuje tiež používať metaúdaje a vlastné šablóny. Môžete tiež diktovať svoje vlastné podmienky služby.

egnyte-vs-box-box-governance

Medzi voliteľné funkcie plánu patrí správa boxu, box KeySafe a boxové zóny. Box Governance zlepšuje správu a ochranu obsahu v cloude. Box KeySafe vám umožňuje spravovať vlastné súkromné ​​šifrovacie kľúče. Box Zones umožňuje organizáciám s používateľmi v Európe, Ázii, Kanade alebo Austrálii používať dátové centrá miestne pre tieto regióny.

Zvyšuje počet povolených hovorov API mesačne na 50 000.

Ak potrebujete plán na úrovni podniku, môžete kontaktovať spoločnosť Box a získať odhad v pláne organizácie. Je kompatibilný s HIPAA / HITECH a FedRAMP a dodáva plnú viditeľnosť a správu obsahu, neobmedzenú integráciu vrátane DLP a eDiscovery a automatizáciu pracovných postupov..

Navyše zvyšuje bezpečnosť pomocou vynucovania politiky hesiel, vodoznakov dokumentov a dôveryhodnosti zariadení.

To zvyšuje hovory API mesačne na 100 000. Na stránke tvorby cien môžete vidieť všetky funkcie, ktoré ponúkajú plány.

Box ponúka viac flexibility so svojimi štyrmi plánmi ako Dropbox Business. Aj keď Starter poskytuje iba 100 GB úložného priestoru, je vhodný pre malé tímy. Box Business vám navyše poskytuje neobmedzené úložisko a nie je oveľa drahšie ako štandardný plán Dropboxu. Box vyhrá toto kolo.

Kolo: Hodnota pre podnikanie v oblasti krabíc

Logo firmy Dropbox
Logo firmy Box

6

Záverečné myšlienky

Bola to tvrdá bitka o boxy, pretože uchádzači boli blízko v mnohých kategóriách. Dropbox Business je celkovým víťazom, pretože získal tri výhry v prípade dvoch boxov. Je skvelé, keď potrebujete rýchlo synchronizovať súbory a zdieľať ich s ostatnými. Jeho bezpečnosť je tiež prvotriedna.

Bezpečnostné opatrenia spoločnosti Box sú takmer rovnaké a predbiehajú Dropbox Business v oblasti produktivity a integrácie tretích strán, pretože sa integrujú s balíkom Microsoft Office a kancelárskou sadou spoločnosti Google. Ak chcete lepšie ceny a viac integrácie aplikácií, vyberte možnosť Box.

Víťaz: Dropbox Business 

Čo si myslíš o tejto bitke? Ktorú službu uprednostňujete? Dajte nám vedieť v komentári nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map