Asana vs Jira: Dva prístupy, jeden víťaz do roku 2020

V oblasti projektového riadenia nikdy nedošlo k väčšej konkurencii. Mnoho kvalitných nástrojov využívalo rôzne prístupy, ktoré súťažia o vaše podnikanie. V tomto porovnaní Asana vs. Jira sa pozeráme na dve veľmi odlišné platformy.


Asana je užívateľsky prívetivý nástroj, má však aj množstvo silných funkcií. Bola založená bývalými zamestnancami Facebooku a od začiatku roka 2012 prešla od sily k sile s klientmi ako Vodafone, Santander a Sony.

Boli sme ohromení pri našej recenzii Asana a dali sme jej obzvlášť vysoké známky užívateľskej prívetivosti. Tiež sa darilo vo vlastnostiach a nákladoch.

Jira je zameraná na agilný vývoj a bude obzvlášť zaujímavá pre vývojárov softvéru. Má viac ako 65 000 zákazníkov, medzi ktoré patria napríklad eBay, Airbnb a Spotify, ktoré tiež používajú Asanu. Jira je vo vlastníctve spoločnosti Atlassian, ktorá vlastní aj Hipchat a Bitbucket.

V našej recenzii z Jiry sme cítili, že jej vlastnosti sú najsilnejšou oblasťou nasledovanou cenou. Je to špecializovanejšie ako Asana, ale nie je to nevyhnutne zlá vec, takže sa pozrime, ako sa meria.

Zostavenie boja: Asana vs Jira

Asana a Jira budú čeliť proti sebe v priebehu štyroch kôl. Budeme zhodovať víťazov každého z nich a ten, kto na konci vyhrá najviac, bude vyhlásený za celkového víťaza. Ak je to ešte na konci, potom sa musíme bližšie pozrieť na kolá a dospieť k bodovému rozhodnutiu.

V prvom kole sa pozrieme na funkcie a porovnáme, čo nástroje robia. Je dôležité, ako zvládajú vaše projekty a čo vám ponúkajú. Potom sa pozrieme na cenu a zistíme, ktorá vám dáva najvyššiu hodnotu.

Ľahké použitie prichádza ďalej, pretože vidíme, s čím je potrebné pracovať najmenej. Nakoniec sa pozrieme na bezpečnosť a ochranu osobných údajov, aby sme zistili, čo je pre vás najdôležitejšie, aby vás zaistilo online.

Obidva nástroje sa predtým objavili v našich ďalších tváriach. Naše porovnanie Wrike vs. Asana išlo Wrikeovou cestou. Wrike tiež ocenila Jira v našej súťaži Wrike vs Jira. Viac informácií o tom, prečo nájdete v našej Wrike recenzii. Asana alebo Jira tu opäť získajú pýchu.

Napriek ich rozdielom majú veľa spoločného. Pekný vzhľad Asany sedí na vrchole nástroja, ktorý rovnako ako Jira obsahuje závislosti, široký výber spôsobov, ako zobraziť vaše projekty a pokročilé funkcie zabezpečenia a ochrany osobných údajov..

1

Vlastnosti

Najprv sa pozrime, čo robí softvér. V kole funkcií preskúmame, ako vám uchádzači umožňujú spravovať vaše projekty. Spôsob, akým zvládajú úlohy a spôsoby, ako ich môžete zobraziť, je kľúčom k tomu, či vám pomôžu. Taktiež sa zameriame na komunikáciu, ukladanie dát, integráciu s inými platformami a doplnkami.

Obe platformy sa v príslušných recenziách umiestnili dobre, pričom 90 percent Asany bolo vyššie ako 85 percent Jiry. Priame porovnanie by malo viesť k uzavretiu úvodného kola.

Asan

Asana vám umožňuje zostavovať projekty z úloh, ktoré možno rozdeliť do kategórií. Do každej z nich môžete pridať podúlohy a vytvárať závislosti, čo vám umožní zistiť potenciálne problémy vo vašom rozvrhu a podľa toho spravovať veci.

Asan-závislosťou

Úlohy môžete zobraziť v zobrazení zoznamu, tabule, kalendára a časovej osi. Všetky majú výhody a dávajú vám rôzne pohľady na to, čo je potrebné urobiť.

Asana sa integruje s mnohými službami a umožňuje vám pristupovať k údajom v stovkách externých aplikácií cez Zapier, vrátane jeho súpera tu, Jira. Projekty môžete importovať prostredníctvom súborov .csv, takže ak už máte existujúci projekt uložený v tabuľke, môžete rýchlo pracovať a pracovať..

Asana vám poskytuje neobmedzený úložný priestor s limitom prílohy 100 MB, takže aj keď môžete zdieľať ľubovoľný počet súborov, nebudete môcť pracovať s veľkými videami. Ak to váš tím potrebuje, pomôže vám náš článok o najlepšom úložisku v cloude pre veľké súbory.

Asan-status

Asana vám umožňuje nastaviť celkový stav projektu, takže každý môže zistiť, či sa veci nachádzajú na ceste alebo mimo nej. Je to dobrý spôsob, ako informovať ľudí o tom, kedy musia nastúpiť.

Mobilné aplikácie sú k dispozícii pre Android a iOS, takže závislí používatelia smartfónov dokážu urobiť prácu a poškriabať ich svrbenie.

Jira

Základný pracovný tok spoločnosti Jira je založený na „problémoch“, ktoré zohrávajú podobnú úlohu ako úlohy v iných nástrojoch. Môžete vytvoriť podúlohy a závislosti, ale pri skúšaní sme mali problémy s ich nastavením.

Dodáva sa s 250 GB úložného priestoru, ktoré je medzi štedrejšími balíčkami, ale neobmedzuje sa na Asanu. Ak hosťujete sami, úložný priestor vám zostane na správu. Prezrite si náš najlepší článok o úložisku cloudu, kde nájdete skvelé možnosti.

Jira má obrovský výber aplikácií, ktoré ponúkajú ďalšie funkcie. Stojí to však niečo navyše, o čom budeme diskutovať v cenovom kole.

Jira obsahuje sledovanie času, čo je užitočné na zistenie efektívnosti vášho tímu a sledovanie nákladov. K dispozícii je tiež dobrý výber správ. Prezrite si aj našu najlepšiu ponuku účtovného softvéru, ak chcete dohliadať na svoje vlastné nedostatky a výdavky..

Jíra Hlásenie

Jira používa na komunikáciu softvér Atlassian „Confluence“, mysleli sme si však, že by mohol byť lepšie integrovaný. Ak chcete, aby bola online komunikácia ústredným bodom vášho pracovného toku, pozrite sa na našu previerku Basecamp.

Ak chcete používať program Jira, keď ste na cestách, máte záujem o aplikácie pre Android a iOS.

Okolo jednej myšlienky

Pokiaľ ide o škálu ponúkaných funkcií, medzi týmito dvoma platformami nie je veľa na výber. Jira ponúka širší výber. Na úrovni jednotlivých funkcií sme však zistili, že Asana pracuje lepšie.

Obe ponúkajú riadenie závislosti. Zistili sme, že Asana sa ľahko používa, ale Jira sa ťažko pripravovala a pracovala s ňou. Problémy s rozhraním a oneskorenia nás brzdili, keď sme sa snažili používať Jiru, takže Asana toto kolo preberie len preto, že to, čo vždy funguje, a to nebolo prípad Jiry.

Kolo: Funkcie poukazujú na Asanu

Logo Asana
Logo Jira

2

cena

Ďalej je kolo pre počítadlá fazule, pretože porovnávame našich uchádzačov o cenu. Lacné je dobré, ale nezaručuje výhru. Hodnota je dôležitá. V tomto kole sú tiež platobné možnosti, zľavy a flexibilita.

Ak hľadáte platformu, ktorá vám pomôže udržať zdravý výsledok, prečítajte si našu recenziu na odkaz Mavenlink. Mavenlink má rozsiahly výber finančných funkcií, ktoré môžete použiť, aby ste zostali na správnej ceste.

Asan

Asana má voľnú úroveň, ktorá funguje dobre ako základný spôsob organizácie úloh. Môžete ho použiť ako dosku kanban. Ak chcete iba niečo jednoduché, môžete si prečítať našu príručku pre začiatočníkov Trello, ktorá hovorí o inom dobrom a ľahko použiteľnom nástroji.

Asanov bezplatný plán vás obmedzuje na 15 používateľov, ale za tým sa môže váš tím rozšíriť tak, ako chcete. Získate ďalšie funkcie týkajúce sa drahších plánov, počnúc väčším počtom zobrazení na úrovni Premium, portfóliami na úrovni Business a silnejšou bezpečnosťou a prioritnou podporou na úrovni Enterprise..

Plán Premium je sladkým miestom pre funkcie správy úloh, ale podniky by sa mali pozrieť na ďalšie plány, aby zistili, čo potrebujú. Ceny sa priaznivo porovnávajú s väčšinou nástrojov.

Okrem bezplatného plánu je k dispozícii aj bezplatná skúšobná verzia, ktorá vám umožní vyskúšať funkcie platených programov.

Jira

Jira má dve príchute. Štandardný prístup založený na cloude sa porovnáva priamejšie s naším ďalším softvérom na riadenie projektov, ktorý sme preskúmali. Je to za rozumnú cenu, najmä ak máte veľa používateľov. Keď veľkosť tímu dosiahne 250, môžete každý mesiac pridať ľudí iba za 1 $.

To je vynikajúca hodnota, ale treba zdôrazniť, že vynikajúce hodnotové plány spoločnosti Jira neobsahujú veci, ako sú pokročilé bezpečnostné funkcie. Môžete ich získať prihlásením na odber inej služby spoločnosti Atlassian.

Jeho rozšírenie si účtuje aj užívateľ. Cena je spravidla jednorazový poplatok vo výške 5 až 10 dolárov plus 0,70 až 3,50 dolárov na používateľa. To nie je príliš veľa, ale ak ich používate veľa, má to potenciál spočítať.

Ďalším spôsobom, ako používať Jiru, je hosťovať ju sami. Je to komplikovanejšie a vo svojom tíme budete potrebovať ľudí, ktorí vedia, čo robia, ak ich chcete nastaviť. Ceny sú tiež rôzne.

Ak máte iba 10 používateľov, platíte jednorazový poplatok vo výške iba 10 dolárov. Na 25 používateľov sa zvýši na 2 500 dolárov, čo je veľa vopred, ale z dlhodobého hľadiska je to dobrá hodnota. Budete musieť zaplatiť aj náklady na hosting, ak pôjdete touto cestou, a sami budete musieť riešiť také záležitosti, ako je zabezpečenie webových stránok.

Druhé myšlienky

Toto je úzke kolo, pretože Asana a Jira sú lacné výrobky, ktoré ponúkajú veľkú hodnotu za peniaze.

Úroveň spoločnosti Asana Enterprise obsahuje veci, za ktoré musíte zaplatiť ďalšie služby, aby ste sa dostali k Jire. Asanova stupňovitá štruktúra je ľahko zrozumiteľná a ľahšie spravovateľná ako nastavenie predplatného viacerých služieb. S Jirou si však môžete vybrať a vybrať, čo potrebujete flexibilnejším spôsobom.

Jira ponúka rôzne veci a pri priamom porovnaní ponúk v cloude preferujeme. Nie je to zadarmo, ale stojí to rovnako ako najlacnejšie platený program Asany na začiatku, pričom cena rastie s rastom vášho tímu. To znamená, že sa zvyšuje s tým, ako sa zvyšuje veľkosť vášho tímu, čím sa stáva lacnejším ako Asana.

Možnosť vlastného hosťovania spoločnosti Jira je ešte lepšia hodnota. Počiatočná platba môže bodnúť, ale čím dlhšie ju používate, tým lepšia je. Pretože Asana túto možnosť neponúka, môže to byť iba reťazec v čele Jira. Jira vyhrá kolo.

Kolo: Cena pre Jiru

Logo Asana
Logo Jira

3

Jednoduchosť použitia

Ak sa softvér ľahko používa, môžete robiť veci rýchlejšie a priviesť členov tímu na palubu bez toho, aby ste absolvovali toľko školenia. Ak veci fungujú dobre, získate viac angažovaných členov tímu. Tu sa pozrieme na to, ako sa tieto nástroje používajú a ako dobre robia, keď sa sprístupnia.

Asana je vysoko hodnotený z hľadiska použiteľnosti, takže ide do tohto kola ako obľúbený. V našej recenzii to bolo 99 percent. Napriek tomu, že Jira vyhrala na cene, vyzerá toto kolo znepokojene. Pozrime sa, či Asana dokáže znova obsadiť vedenie.

Asan

Asana je fantastická práca z hľadiska použiteľnosti. Nielenže sa ľahko používa, ale ponúka aj veľa funkcií. Nie je ľahké dosiahnuť rovnováhu. Ak ste na tom nový, prečítajte si pomocníka pre začiatočníkov Asany.

Má jasné rozloženie, ktoré efektívne využíva priestor a farby na sprostredkovanie funkcie. Je to mäkké a príjemné, čo je v kontraste s profesionálnejším vzhľadom spoločnosti Jira.

Asan-project-templates

Má veľa šablón a môžete importovať údaje z iných zdrojov, takže existuje veľa spôsobov, ako začať rýchlo.

Má tiež svoje slávne oslavy. Roztomilé zvieratá a príšery – stále si nie sme istí, čo sú všetky – lietajú po obrazovke a vykukujú zozadu, keď pracujete a robíte veci.

Asan-oslava

Je to zábava, ale funguje a dodáva radosť softvéru, ktorý sa často cíti chladný a nudný. Nemôžeme myslieť na nič zlé, čo sa dá povedať o oslavách, pokiaľ nie ste skôr typ hokejky ako mrkva.

Existuje tiež veľa možností pomoci a podpory, ale možno ich nebudete potrebovať, pretože Asana robí veci tak jednoduchými.

Jira

Jira má k dispozícii veľa šablón, ktoré vám pomôžu začať a pri prvom prihlásení sa vás opýta na niekoľko otázok, ktoré vám pomôžu pri výbere. K dispozícii je aj voliteľná prehliadka, na ktorej vám ukážeme aj laná a tipy, ktoré vám vysvetlia funkcie.

Jíra-Otázky

Rovnako ako Asana, aj Jira má jednoduchý pohľad na kanban, ale jej zobrazenie Scrum bude zaujímavé pre agilné tímy a vývojárov softvéru, ktorí sa k týmto projektom pristupujú.

Jira-KANBAN

Bohužiaľ, napriek tomu, že jej základný dizajn bol dobrý, našli sme niekoľko problémov s použiteľnosťou a menšie chyby. Pri používaní jeho webovej stránky sme mali dlhé meškania. Pri používaní cloudu je dôležitá citlivosť a Jira má v tejto oblasti priestor na zlepšenie.

Má veľa dokumentácie a rozsiahlu informačnú základňu, ktorá vám pomôže, keď uviaznete, ale aj veľkú a aktívnu komunitu, keď potrebujete podporu..

Okrúhle tri myšlienky

Jira tu má niekoľko problémov, čo je škoda, pretože jej hlavný dizajn je vynikajúci a ponúka veľa funkcií. Pri jeho kontrole sme mali pocit, že mnohé z problémov týkajúcich sa jeho použiteľnosti mohli byť výsledkom nedávnych aktualizácií, ktoré si vyžadujú viac poľskej úpravy, pretože sme ich v minulosti používali bez problémov.

Asana však robí všetko správne, pokiaľ ide o použiteľnosť, a je jednou z mála aplikácií, ktoré môžete použiť bez prečítania manuálu. Zatiaľ je v tejto kategórii iná liga ako Jira.

Toto kolo je pre Asanu veľkou výhrou, keď vizáž podobná Jireovi Ivanovi Drago spôsobila nával bolestivých rán od Asany, nástroja, od ktorého by ste neočakávali, že spôsobí takúto bolesť. Jira vyzerá nestále, keď ide do posledného kola.

Kolo: Ľahké miesto použitia pre Asanu

Logo Asana
Logo Jira

4

zabezpečenia & súkromia

Ďalej sa zaoberáme bezpečnosťou a ochranou súkromia. Je veľmi dôležité, aby ste svojim údajom mohli dôverovať online nástrojom, takže uvidíme, čo Asana a Jira robia, aby vám pomohli chrániť informácie o vašej firme.

Radi vidíme solídne technické základy so silným šifrovaním a dvojfaktorovým overením. Ďalšími výhodami sú externá certifikácia a dodržiavanie rámcov na ochranu osobných údajov, ako aj možnosti, ktoré používateľom umožnia prispôsobiť veci svojim potrebám.

Snažíme sa tiež potvrdiť, že to, čo nástroje hovoria, sa zhoduje s tým, čo robia. To bude obzvlášť dôležité, keď sa dostaneme do Jiry, ale začnime s Asanou.

Ak sa chcete dozvedieť viac o inom nástroji, ktorý sa v tejto oblasti darí, prečítajte si našu recenziu inteligentného listu.

Asan

Asana má osvedčenie SOC 2 a vzťahuje sa naň EÚ-U.S. Ochrana osobných údajov a všeobecné nariadenie o ochrane údajov. Šifruje vaše údaje v tranzite pomocou TLS v1.1 a ponúka odmenu za chybu. Ak sa chcete o nich dozvedieť viac, prečítajte si náš článok o penetračných testoch.

Môžete exportovať svoje dáta ľahko a má niekoľko možností na prispôsobenie interakcie vašich používateľov s platformou. Ak potrebujete väčšiu ochranu, môžete zmeniť svoje heslo a tiež požadovať prihlásenie pomocou SAML alebo Google. Pomôže nám tu aj náš spôsob nastavenia silného článku o hesle.

Asana robí, čo je potrebné na zaistenie bezpečnosti vašich údajov a začiarkava väčšinu políčok, chýba mu však dvojfaktorová autentifikácia.

Jira

Jira má širokú škálu certifikácií. Patria medzi ne certifikáty ISO 27001 a 27018, SOC 2 a PCI DSS, takže sa vykonalo veľa overení od tretích strán.

Kompiluje sa s GDPR a umožňuje vám odstrániť údaje, ako aj importovať a exportovať údaje o zákazníkoch.

Dvojfaktorové overenie môžete získať prostredníctvom rozšírenia, ktoré stojí navyše, alebo prostredníctvom externej aplikácie. Prečítajte si náš článok o dvojfaktorovom overovaní, v ktorom sa dozviete viac o užitočnosti tejto funkcie.

Pokročilé možnosti zabezpečenia sú dostupné prostredníctvom prístupu Atlassian. Poskytuje vám to napríklad správu SAML a hesiel a umožňuje vám vynútiť bezpečné prihlásenie používateľov.

Jira-access

Na jeho webovej stránke sú správy o predchádzajúcich bezpečnostných problémoch. Zriedka to vidíme, ale cítime, že je na tom, aby bola Jira tak otvorená. To, že vám iné webové stránky nehovoria o svojich problémoch, ešte neznamená, že ich nemajú.

Zistili sme však problém s jeho podporou. Pri položení jednoduchej otázky sme dostali odpoveď, ktorá obsahovala snímku obrazovky, ktorá bola zachytená v našom projekte a ktorá obsahovala naše projektové údaje. Na to sme výslovne neudelili podporné povolenie, napriek tomu, že jej podmienky umožnili robiť to, čo chce, a zistili sme, že interakcia je hlavnou škvrnou dôveryhodnosti spoločnosti Jira v tejto oblasti..

Ak však prevádzkujete vlastný server, jeho podpora nebude mať prístup k vašim údajom, takže v tomto prípade nejde o problém..

Kolo štyri myšlienky

Oba nástroje ponúkajú šifrované pripojenia a veľa možností zabezpečenia. Jira by pravdepodobne vyhrala, ak by nejde o problém ochrany osobných údajov. Má dobré šifrovanie a umožňuje vám ho prispôsobiť. Technicky je to zvuk a musí sa pochváliť.

Aj Asana však robí veľa, a kvôli problému, ktorý sme mali s Jirou, to trvá toto kolo.

Kolo: Bezpečnosť & Ochrana osobných údajov pre Asanu

Logo Asana
Logo Jira

5

Verdikt

Asana a Jira sú silné produkty, ktoré ponúkajú rôzne veci. Asana je ideálnou voľbou pre tím, ktorý chce priateľský spôsob riadenia projektov online. Aj napriek občasným problémom je Jira dobrou voľbou. Zameriava sa viac na seriózne používanie a vývojárom bude dobre vyhovovať. Poskytuje tiež veľa flexibility pre technicky spôsobilých.

V troch kolách na jedno Asana berie súťaž s dostatkom času. Vyhral vo funkciách, hlavne preto, že to, čo ponúka, je rýchle, pohotové a bez chýb. V rámci kola použiteľnosti prekonala Jiru vďaka vynikajúcemu rozhraniu a použiteľnosti, ktoré ju posunuli dopredu ešte predtým, ako sme sa venovali jej oslavám. Nie je to ani zlé na bezpečnosti a súkromí.

Spoločnosť Jira má však veľkú hodnotu a jej možnosť vlastného hosťovania je taká, ktorú ponúka veľa nástrojov na riadenie projektov. Jeho agilné funkcie budú užitočné pre vývojárov softvéru, čo z nich robí dobrú voľbu. Tiež sme cítili, že problémy, s ktorými sme sa stretli, boli riešiteľné a dúfame, že sa vyriešia, keď sa na ne budeme ďalej pozerať.

Jednoduchosť použitia a funkcie Asany ju však zaradili medzi najlepší softvér na riadenie projektov a zdá sa, že tu patrí ako hodný víťaz. Odporúčame všetkým, ktorí chcú spravovať svoje projekty online.

Víťaz – Asana

Ak ste vyskúšali Asanu alebo Jiru, radi by sme počuli, čo si myslíte. Prosím, podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map