Ako propagovať svoje podnikanie v roku 2020 pomocou reklám Google

Podnikanie je ťažké, najmä ak neviete, ako správne propagovať svoje podnikanie. Bez ohľadu na to, aký dobrý je váš produkt alebo služba, ak neviete, ako ich predať, vaša firma prepadne. Bodka. Na druhej strane sú dnes zákazníci zaplavení reklamami. Ako sa vám v tejto marketingovej džungli podarí ako spoločnosť, ktorá sa nezaoberá marketingom, atraktívne propagovať vašu spoločnosť?


Jednou z možností sú reklamy Google. Vďaka reklamám Google oslovujete nielen ľudí, ktorých hľadáte, môžete pomocou obrovského súboru údajov spoločnosti Google propagovať a rozširovať svoju firmu správnym spôsobom..

V tomto článku vám ukážeme, čo sú reklamy Google a aké výhody táto platforma ponúka. Potom vám poskytneme praktický návod a niekoľko tipov pre odborníkov, aby ste dnes mohli nastaviť a spustiť svoje prvé kampane s reklamami Google. Začnime.

Čo sú reklamy Google

Reklamy Google, ktoré možno stále poznáte ako Google Adwords (v roku 2018 boli rebrandingované), sú marketingovou platformou, ktorá spolupracuje s rôznymi produktmi Google. Cieľom je podporiť online marketingu v jeho marketingových kampaniach.

Reklamy Google však nerobia iba reklamu vo vyhľadávačoch. Pomocou tejto platformy môžete umiestniť rôzne typy reklamy, napríklad grafickú reklamu (Google AdSense), videoreklamu (prostredníctvom služby YouTube) a Nákupy Google..

Výsledky služby Nákupy Google vyzerajú takto:

Na druhej strane Google SEA:

Najmä v týchto dvoch oblastiach používa spoločnosť Google tzv. Systém ponúkania cien. V ďalšej časti vysvetlíme, ako to funguje.

Ako funguje systém ponúkania cien Google Ads

Aukcie reklám Google fungujú trochu inak, než si mnohí myslia. Ako online obchodník umiestnite svoju ponuku na určité kľúčové slová. Keď niekto zadá kľúčové slovo do spoločnosti Google, cenové ponuky vyhodnotí algoritmus reklám Google. Okrem výšky ponuky je pre systém dôležitý tzv. „Skóre kvality“.

Skóre kvality je metrika vytvorená spoločnosťou Google, ktorá sa používa na určenie kvality a relevantnosti reklamy pre konkrétne kľúčové slovo. Okrem relevantnosti zohrávajú dôležitú úlohu aj výhody a zameranie na zákazníka.

Je dôležité si uvedomiť, že spoločnosť Google používa na určenie skóre kvality tri veci: reklamu, kľúčové slovo, ktoré ponúkate, a vstupnú stránku, na ktorú chcete reklamu prepojiť. Preto nestačí len optimalizovať reklamy. Vstupná stránka by sa mala tiež optimalizovať.

Ak s reklamami dosiahnete dobré skóre kvality, môžete v aukcii ponúknuť nižšie ceny ako ostatní používatelia a stále môžete vyhrať.

Výhody reklám Google

Skôr ako sa dostaneme do tutoriálu, poskytneme vám dobré dôvody na používanie reklám Google.

Testovanie A / B

Reklamy Google sú vybavené mnohými vstavanými funkciami na vykonávanie testov A / B. Testy A / B sú experimenty, pri ktorých chcete preskúmať účinky svojich reklám. Máte stav A a stav B, ktoré sa líšia iba v jednom detaile.

Napríklad zmena pohlavia je bežný spôsob vykonávania testov A / B: v skupine A testujete reklamu na cieľovej skupine čisto mužského pohlavia, zatiaľ čo skupina B je čisto ženskou cieľovou skupinou. Uľahčuje to určovanie účinku alebo skôr dopadu reklamy na určitú cieľovú skupinu.

Pretože platforma má veľa možností merania a nastavenia, je ľahké s nimi hrať. Ďalší jednoduchý spôsob vykonávania testov A / B nájdete v našom článku o používaní článku Instapage.

Návratnosť investícií

V reklamách Google platíte iba za výsledky. Ak viete, ako funguje model fakturácie s platbou za kliknutie, viete, že vaša cenová ponuka predstavuje pevnú sumu, ktorú zaplatíte za každé kliknutie na reklamu. Ak je vaším cieľom generovanie kliknutí, je možné ľahko sledovať návratnosť investícií vašej marketingovej kampane.

Google však má aj ďalšie funkcie, ktoré uľahčujú meranie NI pre zložitejšie konštelácie.

rýchly

Pomocou reklám Google môžete rýchlo nastaviť a vyhodnotiť svoje marketingové kampane. Trvá to veľa práce, čo znamená, že môžete byť v prevádzke v priebehu niekoľkých hodín, namiesto toho, aby ste si vymýšľali,.

Multifunkčné a flexibilné

S reklamnou platformou priniesol Google nástroj pre moderného marketingu na trh, ktorý je univerzálny vo svojom rozsahu funkcií a flexibilný pri platbe. Neexistujú prakticky žiadne minimálne investície. Môžete začať a testovať pomocou niekoľkých babiek.

Veľké publikum

Google je obrovský a oslovuje viac ľudí – existuje 3,8 miliardy vyhľadávaní za deň – ako Facebook alebo Instagram. Ďalšou výhodou reklám Google je načasovanie. Vďaka tomu môžete osloviť ľudí počas prieskumu (googling je intuitívny proces), takže získate prístup k potenciálne zainteresovaným stranám v počiatočných fázach získavania informácií..

remarketing

Existuje viac ako 250 produktov Google. Je ľahké sledovať potenciálnych zákazníkov a vaše publikum na viacerých kanáloch a nahrávať ich pomocou reklamy. Ak máte problémy s inými produktmi Google, prečítajte si naše ďalšie články o produktoch Google, ako je to, čo je disk Google a ako to funguje, a náš prehľad Google Keep.

Reklamy Google vs Facebook

Ak vás zaujíma, ktorá platforma je lepšia, reklamy Google alebo reklamy Facebook, musíme vás sklamať. Na túto otázku neexistuje konečná odpoveď.

Porovnajte Facebook so spoločnosťou Google a zistíte, že vaša marketingová stratégia je kľúčová. Jednoducho nie je možné povedať, že Facebook je všeobecne lepší ako Google. Musíte sa na to pozrieť od scenára k scenáru.

V niektorých situáciách sú reklamy Google lepšie ako reklamy Facebook a naopak. Bez ohľadu na to, ktorý kanál je pre vás v danom okamihu lepší, musíte urobiť veľa testov A / B, aby ste zistili príčinu a dopad svojej marketingovej stratégie..

Ako používať reklamy Google

Prvé veci: spoločnosť Google ponúka kupón, ktorý by ste mali použiť. Ak miniete 50 dolárov na platforme reklám Google, získate 100 EUR na reklamný rozpočet. Zabezpečíme to v prvom kroku. Prejdite na nasledujúci odkaz a zadajte adresu Gmailu, ktorú chcete použiť na umiestnenie reklamy.

Po zadaní e-mailovej adresy dostanete e-mail s kódom kupónu, ktorý môžete uplatniť v reklamách Google. Teraz vám ukážeme, ako pomocou reklám Google dosiahnuť najlepšie výsledky.

Najprv otvorte ponuku Reklamy Google.

Kliknutím na „kampane“ a stlačením modrého tlačidla „+“ vytvoríte novú kampaň.

Otvorí sa okno, v ktorom môžete nastaviť ciele svojej marketingovej kampane. Tam môžete rozlišovať medzi nasledujúcimi cieľmi:

 • odbyt
 • záťaže
 • Webový prenos
 • Zohľadnenie produktu a značky
 • Povedomie o značke a dosah
 • Propagácia aplikácie

Môžete tiež vytvoriť kampaň bez zacielenia, ale odporúčame začiatočníkom, aby to neurobili.

V závislosti od toho, ktorý cieľ vyberiete, budete mať k dispozícii rôzne typy kampaní. Napríklad typ kampane „vyhľadávanie“ môžete použiť, iba ak vyberiete ciele „predaj“, „privedenie potenciálneho zákazníka“ alebo „návštevnosť webových stránok“.

Keď začnete, môže byť užitočné získať dôveru. Najmä ak predávate produkt alebo službu, môže byť strategicky múdrejšie začať jednu alebo dve kampane zamerané na povedomie o značke a zváženie produktu predtým, ako vygenerujete potenciálnych zákazníkov a predaj..

V našom tutoriále sa snažíme dostať návštevnosť na náš web, a preto sme vybrali cieľovú „návštevnosť webu“ s typom kampane „vyhľadávanie“.

Potom sa objaví nové pole, v ktorom musíte zadať URL svojho webu. Keď to urobíte, stlačte „pokračovať“.

Ďalším krokom je zadanie ďalších informácií o vašej kampani. Pomenujte svoju kampaň a vyberte medzi sieťami, na ktoré chcete zacieliť svoje reklamy. V našom scenári máme k dispozícii vyhľadávaciu sieť a grafickú sieť.

V časti Zobraziť ďalšie nastavenia môžete nastaviť obdobie, možnosti adresy URL kampane a dynamické reklamy vo vyhľadávacej sieti. Ak sa posúvate ďalej, dostanete sa do sekcie „zacielenie a publikum“.

Tam sa stane kúzlo. Tam musíte zadať geografickú polohu a jazyky. Oblasť „publika“ je obzvlášť dôležitá. Tam môžete definovať svoju cieľovú skupinu v časti „prehľadávať“. Nájdite si viac času a vyskúšajte si to, najmä ak svoju cieľovú skupinu ešte nepoznáte.

Po zúžení cieľovej skupiny vám spoločnosť Google vygeneruje návrhy, ktoré nájdete na karte Nápady..

Posúvajte sa, kým sa nedostanete k časti „Rozpočet a ponúkanie cien“. To je o tom, ako vysoko chcete, aby bola vaša ponuka vo virtuálnych aukciách. Opäť si zahrajte s rôznymi sumami a zistite, ktorá z nich pre vás najlepšie funguje.

Odporúčame ponechať spôsob doručenia na „štandardnom“, najmä pre začiatočníkov.

Po nastavení denného rozpočtu je ďalším krokom nastavenie cieľa aukcie. To je metrika, ktorú spoločnosť Google používa na optimalizáciu vašej cenovej ponuky. Môžete staviť na konverzie, hodnotu konverzie (pokročilé) a kliknutia. Stratégiu ponúkania cien môžete nastaviť aj ručne, ale znova, ak ste novým používateľom reklám Google, nie.

Teraz kliknite na „Uložiť a pokračovať“.

Ďalším krokom je definovanie reklamných skupín. Spoločnosť Google vás opäť podporuje nápadmi na kľúčové slová odvodenými z adresy URL, ktorú ste zadali na začiatku. Môže byť užitočné zobrať URL od konkurenta, ktorý je v podobnom segmente trhu ako vy.

Prípadne môžete vykonať prieskum kľúčových slov pomocou nástrojov, ako sú Ahrefs alebo SEMrush.

Teraz pridajte vybrané kľúčové slová do reklamnej skupiny kliknutím na znamienko „+“ vedľa kľúčového slova vpravo.

V neposlednom rade musíte nastaviť spúšťač reklamy. Spúšťač reklamy určuje, kedy je vaše kľúčové slovo relevantné pre aukciu a kedy nie. Google rozlišuje medzi nasledujúcimi spúšťačmi reklamy:

 • Voľná ​​zhoda: tu jednoducho napíšete kľúčové slovo, na ktoré chcete zacieliť, bez špeciálnych symbolov. Voľná ​​zhoda je kľúčové slovo a jeho variácie, vrátane pravopisných chýb, synoným a súvisiacich kľúčových slov.
 • Modifikátor voľnej zhody: s modifikátorom voľnej zhody napíšete pred kľúčové slovo „+“. Musíte mať aspoň dve také kľúčové slová, pretože ich spoločnosť Google používa na generovanie kombinovaných kľúčových slov. Má zmysel, ak chcete použiť generátor kľúčových slov spoločnosti Google, ale napriek tomu ho chcete nasmerovať určitým smerom.
 • Frázová zhoda: Frázová zhoda spustí všetky aukcie pre hľadané výrazy, ktoré obsahujú presnú frázu, ale majú iné hľadané výrazy pred nimi alebo za nimi. Ak chcete do svojej reklamnej skupiny pridať frázovú zhodu, musíte kľúčové slová vložiť do úvodzoviek.
 • Presná zhoda: tu napíšete kľúčové slovo do hranatých zátvoriek. Presná zhoda znamená, že vaše reklamy sa budú posudzovať pre kľúčové slová, ktoré sú presné alebo veľmi podobné.

Ďalšie informácie nájdete v oficiálnej dokumentácii spoločnosti Google.

Nezabudnite: Testovanie A / B je tiež dôležité. Hrajte s rôznymi veľkosťami kľúčových slov, rôznymi spúšťačmi reklamy a oveľa viac. To, že kľúčové slovo má veľkú návštevnosť, neznamená, že máte šancu, najmä ak je medzera konkurencieschopná.

Odporúčame vám súťažiť s najmenej tromi reklamnými skupinami. Ak je medzera konkurencieschopná, môžete zistiť rozdelením kľúčových slov na nízkoobjemový, stredne veľký a veľkoobjemový.

Po dokončení s kľúčovými slovami a spúšťačmi pokračujte kliknutím na tlačidlo „Uložiť a pokračovať“.

Tretím a posledným krokom je vytvorenie reklám.

Najprv vyplňte pole „konečná adresa URL“ adresou URL, na ktorú by mali byť presmerovaní ľudia, ktorí kliknú na vašu reklamu. Potom zadajte nadpis a popis. Napravo od vstupných polí vidíte, ako vyzerá vaša reklama v režime ukážky.

Tu je potrebné veľa zručností, pretože chytľavý nadpis a popis sú dôležité pre rozhodnutie potenciálneho zákazníka kliknúť na reklamu alebo nie..

Google preto pre vás vytvoril vzorové reklamy, ktoré si môžete prezrieť kliknutím na čierne „+“, ako to vidíme na tomto snímke obrazovky.

Kampaň dokončíte kliknutím na tlačidlo Uložiť a pokračovať.

V prehľade znova skontrolujte svoju kampaň a kliknutím na tlačidlo Pokračovať v kampani prejdite na ďalší krok. Na hlavnom paneli by ste mali vidieť kampaň, ktorú sme práve vytvorili.

Ponúkanie cien, (opätovné) zacielenie, kľúčové slová, výskum, cieľové skupiny, optimalizácia vstupnej stránky, testovanie A / B, spúšťače reklamy – veci sa môžu rýchlo pokaziť. Musíte vedieť, čo robíte a veľa vyskúšať. Ak neviete, čo robíte, môžete spáliť veľa peňazí. Preto chceme, aby ste sa pozreli na Adzooma.

S Adzoómom urobte prácu za vás

Adzooma je spoločnosť zameraná na pomoc iným podnikateľom, ktorí sa nikdy nezapojili do online marketingu, vstúpiť do sveta online marketingu. Spoločnosť sa zameriava na reklamy Google.

Adzooma ponúka pre reklamy Google tri rôzne balíčky. Prvým krokom je kontrola stavu platby za kliknutie, kde spoločnosť Adzooma analyzuje vaše marketingové kampane v reklamách Google za pár minút a pošle vám správu s užitočnými vylepšeniami.

Oveľa praktickejšie je platforma na správu reklám Google. Adzooma poskytuje softvér, ktorý vám pomôže vylepšiť vaše kampane s reklamami Google. Softvér vám zobrazí tipy, vyhodnotí vaše kroky a zlepší výkonnosť vašej reklamy.

Nakoniec je tu možnosť úplných služieb. Týmto získate reklamy Google ako spravovanú službu. Stačí sa zaregistrovať a Adzooma začne pracovať. Táto služba je obzvlášť dobrá pre spoločnosti, ktoré ešte nezačali používať reklamy Google alebo majú v tejto oblasti málo skúseností.

Adzooma sme si sami vyskúšali veľmi rýchlo a celkovo sme si zážitok užili. Je to len 19,00 dolárov mesačne, a preto je oveľa lacnejšia ako akákoľvek marketingová agentúra alebo predajca, najmä preto, že spoločnosť sa zameriava na vaše výsledky a nielen na svoje vlastné. Je to tiež naozaj rýchle, neexistujú schôdzky alebo čokoľvek, hneď dostanete len to, čo potrebujete.

Záverečné myšlienky

Online marketing je nič iné ako ľahké, najmä ak ste v tejto oblasti nikdy nepracovali. Našťastie existujú moderné riešenia, ako sú reklamy Google a Facebook, ktoré vám uľahčujú vstup na svet marketingu. To znamená, že musíte vedieť, čo robíte, alebo vyskúšať veľa vecí. Inak môžete spáliť veľa peňazí.

Po podrobnom pohľade na Adzooma sme si všimli, že za málo peňazí dostávate dosť služieb. Ak nechcete ísť do spoločnosti Fiverr, Adzooma je osviežujúcou alternatívou pre spoločnosti, ktoré sa nikdy nezapojili do online marketingu a reklám Google..

Čo si myslíš o Adzoome? Využili ste túto službu? Dajte nám vedieť v komentároch a ďakujeme vám za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map