9 najlepších tipov pre reklamy Google v roku 2020

Google spracúva 3,8 miliardy vyhľadávaní každý deň. Pri takom veľkom publiku je prirodzené, že reklamné platformy spoločnosti Google Ads, sa dnes stali jedným zo štandardných nástrojov medzi obchodníkmi. V tomto článku vám chceme poskytnúť deväť praktických rád, ako vyťažiť viac zo svojich kampaní s reklamami Google a dosiahnuť čo najlepšie výsledky pomocou svojho marketingového úsilia..


Bohužiaľ, nie ste jediný, kto sa toho zbavil. Mnoho ľudí má radi prístup k veľkým dátovým fondom a algoritmom internetového gigantu z Kalifornie. Nie je to nič za nič, čím by sa reklamy Google stali obchodnou líniou, s ktorou spoločnosť Google zarába najviac peňazí. 85 percent výnosov spoločnosti Google pochádza z reklám Google.

Keďže reklamy Google sú konkurencieschopnejšie ako kedykoľvek predtým, Cloudwards napísal tohto praktického sprievodcu o najlepších tipoch pre reklamy Google pre vás. Ak ste novým používateľom reklám Google, čítajte ďalej, pretože vám ukážeme najlepšie tipy pre reklamy Google.

Tip 1: Rešpektujte skóre kvality

Ako sme vysvetlili v našom článku o tom, ako propagovať svoje podnikanie pomocou reklám Google, spoločnosť Google používa na určenie kvality reklamy tzv. Skóre kvality. Rolu hrá nielen reklama, ale aj vstupná stránka a kľúčové slová, na ktoré vsádzate. Skóre kvality je relevantné, pretože popri čiastke, ktorú ponúkate, rozhodne, či sa bude vaša reklama zobrazovať.

Preto reklama nie je všetko, čo je dôležité, ale aj faktory, ako je jej relevantnosť a predovšetkým prínos pre zákazníka. Okrem toho by ste mali premýšľať o svojej vstupnej stránke. V ideálnom prípade by ste ho navrhli tak, aby vyhovovalo požiadavkám na mobilitu, s dobrým užívateľským dojmom a požadovaným cieľom konverzie umiestneným takým spôsobom, že miera konverzie je vysoká. Karooya má zaujímavý bezplatný nástroj, ktorý vám pomôže analyzovať vaše skóre kvality.

Nielen optimalizujte svoje reklamy, ale aj premýšľajte o vhodnosti vstupnej stránky. Ak máte otázky o tom, ako vytvoriť skvelé vstupné stránky, prečítajte si náš článok na Instapage.

Tip 2: Použite geografické zacielenie

Reklamy Google vám umožňujú upraviť cenové ponuky na určité miesta. Túto funkciu by ste mali použiť na optimalizáciu cenových ponúk a zníženie nákladov.

Vaším cieľom by malo byť mať vysokú mieru prekliknutia a mieru konverzie na vaše reklamy. Na jednej strane to zlepší vaše skóre kvality a Google bude vedieť, že ste relevantný. Na druhej strane, úprava cenových ponúk pre určité miesta vám ušetrí peniaze.

Tu je krátke vysvetlenie miery prekliknutia a miery konverzie v prípade, že sú pre vás tieto výrazy grécke.

Miera prekliknutia je hodnota, ktorá určuje, koľko ľudí klikne (v percentách) na vaše reklamy. Je úmerná celkovému počtu ľudí, ktorí videli vašu reklamu.

Miera konverzie definuje pomer ľudí, ktorí dosiahli váš cieľ konverzie. Cieľ konverzie môže byť odber bulletinu, zápis do kalendára, vytvorenie profilu alebo nákup produktu alebo služby. V konečnom dôsledku ide o to, či osoba na vašom webe vykonáva požadovanú konverziu alebo transakciu.

Ak chcete zvýšiť mieru konverzie, prečítajte si článok o optimalizácii miery konverzie.

Ako viete, za kliknutia na stránkach Google platíte bez ohľadu na to, či sú relevantné. Naopak, ak zlepšíte mieru prekliknutia a mieru konverzie, kliknú na vaše reklamy iba príslušní ľudia a takto ušetríte peniaze.

Týmto zbytočným kliknutiam sa vyhnete pomocou geografického zacielenia. Pomocou geografického zacielenia môžete prispôsobiť svoje cenové ponuky pre konkrétne geografické oblasti a zvýšiť ich relevantnosť.

Napríklad, ak predávate stroje na výrobu ľadu, je logické, že znížite cenové ponuky v Kanade a na Aljaške, pretože je pravdepodobné, že ľudia v týchto oblastiach nepotrebujú váš produkt toľko, ako ľudia na Floride alebo v Kalifornii..

Aby ste dosiahli najlepšie výsledky, vždy sústreďte svoje ponuky na potreby svojich zákazníkov.

Tip 3: Získajte odbornú pomoc

Ďalšou stratégiou môže byť získanie pomoci od ľudí, ktorí sú oboznámení s reklamami Google a pracujú v teréne dlhšie ako vy. Napríklad spoločnosť Adzooma ponúka riešenie spravovaného servisu a softvérové ​​riešenie Adzooma Pro, pomocou ktorého môžete optimalizovať svoje kampane s reklamami Google..

Tip 4: Postarajte sa o vylučujúce kľúčové slová

Reklamy Google vám umožňujú pridať k vašim reklamným skupinám okrem bežných aj vylučujúce kľúčové slová. Pomocou vylučujúcich kľúčových slov môžete vylúčiť témy a povedať spoločnosti Google, o čom vaša reklama nie je. Účinok ich použitia je často podceňovaný. Je to účinný spôsob rozdelenia cieľovej skupiny a eliminácie zbytočných nákladov.

Vylučujúce kľúčové slová šetria peniaze dvoma spôsobmi: znížením počtu nepotrebných kľúčových slov a zbytočných kliknutí a zvýšením skóre reklamy zvýšením relevantnosti. To znamená, že môžete s rovnakými alebo lepšími výsledkami v priemere znížiť svoju ponuku a zaplatiť menej za kliknutie v priemere.

Ak chcete do svojich reklamných skupín pridať vylučujúce kľúčové slová, zadajte kľúčové slová, ktoré chcete vylúčiť, a pred nimi napíšte mínus. Zaistíte tak, že vaše reklamy na tieto kľúčové slová sa nezaoberajú aukciou.

Vylúčili sme Wikipedia ako kľúčové slovo, pretože má zmysel inzerovať ľuďom, ktorí hľadajú články na Wikipédii. Pamätajte, že ľudia, ktorí vyhľadávajú určité veci na internete, majú vždy určitý zámer vyhľadávania. Na to by ste sa mali zamerať svojimi reklamami.

Tip 5: Práca s rozšíreniami

Rozšírenia sú, ako už názov napovedá, rozšíreniami vašich reklám. Rozšírenia môžu byť často podceňované, ale môžu to zmeniť. Ľudia, ktorým sa zobrazia vaše reklamy, sa o zlomok sekundy rozhodnú, či na ne kliknú. Ak musia urobiť viac ako dve alebo tri kliknutia, aby dosiahli to, čo hľadajú, pravdepodobne to začnú.

Tu prichádzajú rozšírenia. Rozširujú vašu reklamu o užitočné funkcie na dosiahnutie lepších konverzií a mier prekliknutia. Ľudia sú ochotnejší zavolať vám alebo sa s vami skontaktovať, ak tak môžu urobiť jediným kliknutím.

Najlepšia vec je, že rozšírenia reklám Google neplatia žiadne ďalšie náklady. Sú zadarmo.

Reklamy Google vám ponúkajú nasledujúce typy rozšírení pre vaše reklamy v závislosti od cieľa reklamnej kampane:

 • Rozšírenie umiestnenia: toto rozšírenie je dobré, ak robíte optimalizáciu miestneho vyhľadávacieho nástroja alebo všeobecne sledujete výsledky miestneho vyhľadávania. Je vhodný pre predajne tehál a mált.
 • Rozšírenie o popis: pomocou tohto rozšírenia pridáte do svojej reklamy ďalšiu výzvu na akciu. Umožňuje vám všeobecne dosahovať vyššie konverzie a miery kliknutia.
 • Rozšírenie o telefonické funkcie: do reklamy sa pridá vaše telefónne číslo, aby vám ľudia mohli zavolať. Ak sa vaše reklamy zobrazujú na mobilných zariadeniach, zobrazí sa ikona telefónu, pomocou ktorej vám môžu ľudia zavolať.
 • Rozšírenie správy: rozširuje vašu reklamu o funkciu zasielania správ, aby vám ľudia mohli písať správy priamo od spoločnosti Google.
 • Rozšírenie o odkazy na podstránky: pomocou rozšírenia o odkazy na podstránky môžete nasmerovať návštevníkov na konkrétne stránky svojho webu.
 • Rozšírenie ceny: zobrazuje vašu reklamu za vybrané služby alebo produkty v reklame Google.

Zaoberali sme sa iba najdôležitejšími rozšíreniami. Je ich viac. Ak hľadáte pekný prehľad rozšírení, pozrite sa sem.

Povedzme však, že rozšírenia sa s vašou reklamou nezobrazujú vždy. Ak chcete vedieť, kedy sa rozšírenia Google Ads zapínajú a vypínajú, pozrite si oficiálnu dokumentáciu Google.

Tip 6: Rast plateného a organického prenosu

Vo svete online marketingu sa zásadne rozlišuje medzi organickou a platenou prevádzkou. Reklamy Google sú posledné. Vďaka platenej premávke môžete začať rýchlejšie a osloviť viac ľudí v kratšom čase. To vás však stojí viac peňazí.

Keď začnete s reklamami Google, je dôležité, aby ste premýšľali aj o dlhodobom raste. Vygenerovaný prenos používajte takým spôsobom, že od začiatku pracujete vo svojej komunite. Pokúste sa získať čo najviac e-mailových adries, mien a všeobecných informácií o svojej komunite.  

Týmto spôsobom môžete nielen upevniť svoju komunitu, ale tiež ju presmerovať a rozšíriť o reklamy Facebook a ďalšie platformy.

Tip 7: Obťažujte svoju konkurenciu

Ak ľudia hľadajú obchodné značky vašich konkurentov, môžete jednoducho ponúknuť tieto kľúčové slová, aby sa zobrazili vo výsledkoch vyhľadávania.

Ako príklad vám ukážeme, ako to vyzerá, pomocou služby Shopify. Shopify ako e-commerce riešenie konkuruje spoločnostiam WooCommerce, BigCommerce a Magento. Pri vyhľadávaní služby BigCommerce na Googli sa zobrazí nasledujúca reklama:

Čo získame s WooCommerce:

Shopify dokázala dostať svoju značku von, keď ľudia hľadajú svojich konkurentov. Môže to byť kontroverzná technika, ale funguje to.

Ak máte záujem o službu Shopify, odporúčame vám nášho sprievodcu pre začiatočníkov o službe Shopify. Ak ste použili túto technológiu a chceli by ste získať podrobnejšie rady, pozrite si nášho pokročilého sprievodcu službou Shopify.

Tip 8: Test, Test, Test

Bez ohľadu na to, koľko odborných znalostí si myslíte, že máte, v online marketingu nefunguje bez testovania. Skúsení obchodníci testujú všetko, čo sa dá testovať. V tzv. A / B testoch sa najdivokejšie kombinácie snažia nájsť to, čo priťahuje cieľovú skupinu a čo nie.

V mnohých prípadoch je dokonca potrebné overiť, kto je vaša cieľová skupina.

Našou radou je vyskúšať peklo z vašej kampane. Neberú nič za samozrejmé a nespochybňujú všetko. Kombinujte kľúčové slová, cieľové skupiny, regióny a upravujte svoje správy tak často, ako je to možné, až kým nenájdete, ktorá kombinácia je najsľubnejšia.

Nakoniec, to, čo sa počíta, je cieľ a miera, do akej ste ho dosiahli alebo vynechali, nie vaše osobné pocity. Mimochodom, takto by ste mali tiež rozpočet.

Tip 9: Nepodceňujte mobilné vyhľadávanie

V marketingu je často podceňovaná úloha mobilného vyhľadávania. Zažívame jav: nárast mobilného vyhľadávania. Využívanie smartfónov a mobilné vyhľadávanie všeobecne sa z roka na rok zvyšuje. V roku 2018 použilo na prehliadanie webových stránok svoje smartfóny 58 percent návštevníkov webu.

Dôležité je, že ľudia na mobilných zariadeniach vyhľadávajú rôzne. Napríklad výrazy sú skrátené, pretože ľudia sa ponáhľajú alebo sa používajú iné hľadané výrazy, keď ľudia používajú funkciu hlasového vyhľadávania v telefóne..

Mali by ste tiež pamätať na to, že ľudia na smartfónoch majú oveľa menšiu trpezlivosť a rýchlejšie vyskočia z vášho webu.

Z tohto dôvodu vám odporúčame používať nielen iné kľúčové slová, ale vytvoriť ďalšiu kampaň s reklamami Google pre mobil. Vďaka tejto kampani môžete optimalizovať popisy, vstupné stránky a mnoho ďalších vecí, ktoré sa zmestia do kontextu s mobilnými zariadeniami.

Záverečné myšlienky

Ako je to často, platí pre online marketing aj toto pravidlo: strieborná guľka nie je. To znamená, že neexistuje univerzálne riešenie ani jeden konečný tip, vďaka ktorému by vaše marketingové problémy zmizli.

Tipy, ktoré ste si práve prečítali, závisia od vašich zákazníkov, produktov, služieb, trhu a mnohých ďalších parametrov. Koniec koncov, je len na vás, ako ich implementujete.

Pointa je, že ak chcete, musíte vyskúšať, vyskúšať a vytvoriť si vlastné skúsenosti s reklamami Google. Ak však hľadáte odbornú pomoc, vyskúšajte službu Adzooma.

Čo si myslíte o našich tipoch na reklamy Google? Máte svoje vlastné osvedčené postupy? Dajte nám vedieť v komentároch. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map