Як використовувати діаграму Ганта: Посібник для початківців до 2020 року

Існує багато інструментів, які допоможуть вам організуватися. Програмне забезпечення для управління проектами пропонує всілякі функції, які допоможуть вам планувати свою роботу. Ми зосереджуємось на конкретному способі організації завдань у цьому підручнику щодо використання діаграми Ганта.


Ми пояснимо, що діаграма Ганта може зробити для вас, а потім розглянемо, як все працює на декількох платформах. Спочатку ми розглянемо простий приклад на сайті monday.com, про який ви можете прочитати в нашому огляді monday.com. Потім ми переглянемо більш просунутий приклад з TeamGantt, про який ви можете прочитати в нашому огляді TeamGantt.

Діаграми Ганта є складними. Якщо ви віддаєте перевагу щось простіше, погляньте на те, як використовувати статтю правління kanban. У нашому огляді Trello обговорюється чудовий приклад інструменту kanban.

Що таке діаграма Ганта?

Є безліч інструментів, які дозволяють додавати та упорядковувати завдання та переглядати їх по-різному. Інструменти Ганта пропонують велику перевагу перед іншими, оскільки вони дозволяють додавати та керувати залежностями, тож ви можете зробити одне, що відбувається залежно від іншого.

Це означає, що ви можете побачити, що потрібно зробити перед виконанням кожного завдання. Якщо вам потрібна картопля, доставлена ​​до того, як ви зможете приготувати картоплю фрі, ви можете створити такі відносини в діаграмі Ганта. Якщо у вас є проблеми з доставкою, ви можете побачити, який буде ефект, слідуючи залежностям вперед.

Ви також можете розрахувати, який ефект матиме затримка. У цьому випадку це звучить тривіально, але у складному проекті багато завдань можуть залежати одне від одного. Діаграма Ганта дозволить вам легко обчислити стукіт наслідків будь-якої проблеми.

Діаграма Ганта зазвичай показує певний часовий проміжок, наприклад тиждень чи місяць, і дозволяє гортати або прокручувати дати, як у більшості інструментів на основі календаря.

Творець діаграм Ганта

Першу діаграму Ганта винайшов польський академік Кароль Адамієцький у 1896 році. Однак це не спричинило великого сплеску. Генрі Гант, якому названа система, опублікував свою версію в 1910 році.

Ранні графіки показували дати початку та кінця завдань, що складають проект. Залежності були додані пізніше, хоча вони є ключовими для корисності діаграм Ганта.

Діаграми Ганта та робота із залежностями

Створення завдань, як правило, просто. Ви додаєте ім’я та, можливо, опис. Якщо ви працюєте в команді, завдання можна призначити людям. Їх можна класифікувати та визначити пріоритетними. Часто ви можете залишати коментарі або додавати до них файли. Ці речі залежатимуть від інструменту, який ви використовуєте.

За допомогою інструментів на основі діаграми Ганта ви також хочете встановити дату початку, а також кінцеву дату або оцінку, скільки часу триватиме завдання. Таким чином, завдання можуть з’являтися у правильному положенні вашого календаря, показуючи, коли це відбуватиметься, або принаймні, коли ви сподіваєтесь, що вони будуть.

Щоб створити залежності між ними, ви зазвичай клацаєте та перетягуєте їх від кінця одного завдання до початку іншого. Це робить друге завдання залежним від першого. Ви можете використовувати Microsoft Excel для складання діаграм Ганта, але використовувати спеціалізовану програму зазвичай набагато простіше.

У деяких інструментах є кнопка, яка дозволяє створювати залежності, заповнюючи деталі у спливаючому вікні. У складних проектах це може бути простіше, ніж метод перетягування.

У деяких інструментах ви можете регулювати довжину завдань, переміщувати їх та змінювати дати початку та кінця окремо. Інструменти, які дозволяють вам робити все це, можуть бути складнішими, оскільки важче знайти ручки для створення залежностей.

Практика робить ідеальною, але варто зазначити, що лише тому, що знайдене вам не підходить, може бути інша.

Випуски Ганта

Якщо завдання планується розпочати раніше, ніж це залежить від закінчення, у вас є проблема. Діаграми Ганта повідомлять вас про це, дозволяючи вам виправити це. Це можна зробити вручну, перетягуючи завдання, щоб перенести їх або змінити їх приблизну довжину.

Деякі інструменти оновлять ваш графік автоматично, щоб зберегти його працездатним. Це означає, що якщо завдання залежить від іншого, його початок буде коригуватися автоматично, якщо завдання, від якого залежить, не закінчено вчасно. Це може бути складним, але зробити цю складність керованою – це те, для чого потрібні діаграми Ганта.

Багато платформ також повідомлять, чи є у вас цикл залежності. Якщо завдання перша залежить від задачі дві, спробуйте зробити завдання два залежними від завдання першого і подивіться, що відбувається. Це неможлива ситуація, але, знову ж таки, діаграми Ганта можуть помітити ці відносини серед складних мереж завдань і врятувати головні болі у графіку.

Як зробити діаграму Ганта простим способом: monday.com

monday.com має строки, подібні до діаграм Ганта, але не включають управління залежністю. Часова шкала дозволяє встановити дати початку та кінця для завдань.

як використовувати-а-gantt-графік-понеділок

Ви можете переміщати елементи, перетягуючи або змінюючи їхню дату початку та кінця. Ви можете призначити завдання людям теж, а також побачити, хто чим займається. Це дозволяє візуалізувати, що потрібно зробити, і дозволяє помітити проблеми.

Планувати проект набагато простіше за допомогою таких інструментів. Для великих проектів з багатьма взаємозалежними завданнями, однак, робота візуально та інтуїтивно може бути недостатньо хорошою. Ось де залежність може допомогти.

monday.com має фантастичний інтерфейс, а також відмінні функції безпеки для захисту вас від кіберзлочинності. Під час роботи в хмарі важливо зберігати безпеку, тому прихильність monday.com щодо безпеки в Інтернеті робить її вагомим вибором для управління вашими проектами.

Безкоштовна діаграма Ганта: Крок за кроком з TeamGantt

Далі ми розглянемо TeamGantt, який, як випливає з назви, побудований навколо його виду Ганта. У нього є безкоштовний рівень, який дозволяє трьом людям користуватися ним ні за що. Це означає, що ви, мабуть, можете випробувати його, не надто сильно закручуючи руку шефа. Крім того, є платні плани з додатковими функціями.

Давайте подивимось, як розпочати роботу. Після реєстрації ви задасте кілька запитань і, якщо ви опишете себе як новачок, покаже вам вступне відео. Після цього саме час створити свій перший проект.

Ми збираємось показати вам, як почати з нуля, але є шаблони. Вони досить базові і включають зразок проекту, який корисний для вивчення вашого шляху навколо TeamGantt. Існує також базовий проект із кількома завданнями та групами, створеними для використання або перейменування за потребою.

як використовувати-а-gantt-chart-teamgantt-new-проект

Натисніть “Мої проекти” на панелі ліворуч, якщо вас там ще немає, а потім натисніть синю кнопку “новий проект” праворуч. Ви побачите наступний екран.

як використовувати-а-gantt-chart-teamgantt-new-проект

Там ви можете дати назву проекту, вибрати шаблон, як обговорювалося вище, і навіть вибрати дні тижня, які будуть використовуватися у вашому проекті. Виберіть усі сім днів, якщо ви зайнятий типом, п’ять, якщо вам подобається більшість з нас або два, якщо ви віддаєте перевагу більш випадковий підхід до життя.

Потім натисніть кнопку «створити новий проект», щоб повернути ваш проект. Спочатку потрібно переглянути швидке відео, тому сміливо приготуйте швидку каву та поверніться через дві хвилини.

Ось як виглядає ваш проект одразу після його створення. Є одна група, що містить одне завдання. Групи дозволяють вам упорядкувати завдання по категоріях. Ви можете назвати їх тим, що вам подобається.

як-у-використанні-gantt-chart-teamgantt-blank

Завдання TeamGantt

По-перше, давайте створимо нове завдання, потім ми змінимо наші групи, перш ніж дивитися на залежності.

Щоб створити завдання, натисніть текст «завдання» поруч із кнопкою плюс під наданим першим завданням. Тексти «основної віхи» та «групи завдань» дозволяють створювати їх.

як-у-використанні-gantt-chart-teamgantt-перше

Ваше нове завдання з’явиться, виділиться та виділиться курсором у полі імені, щоб ви могли назвати його тим, що вам подобається, як ми це зробили тут. Натисніть повернення або клацніть мишкою і завдання буде готове.

Є й інші речі, які можна виконати із завданнями. За допомогою TeamGantt ви можете призначити кожного користувачеві, відзначити, скільки цього зроблено, або додати контрольний список підзадач, щоб розбити його на більш прості фрагменти. Ми все це забудемо поки що.

Завдання та групи містять невеликий значок ручки, який ви можете натиснути, щоб відредагувати їх. Існує також хрестик, щоб видалити їх. Вони видно, якщо ви переходите через завдання чи групуєте мишкою.

Натисніть кнопку редагування, і з’явиться вікно, яке дозволяє редагувати деталі завдання.

Ми додали кілька завдань та нову групу та перейменували наш проект. Це тепер кулінарна класика, варене яйце та солдати.

як використовувати-a-gantt-chart-teamgantt-multi-завдання

Залежності TeamGantt

Тепер ми будемо створювати залежність. Перед тим, як закипати, потрібно покласти воду в каструлю. Друге завдання залежить від першого. Ми можемо додати ці відносини до TeamGantt. Таким чином, ми не можемо випадково запланувати друге завдання, яке слід розпочати перед першим.

Це очевидно в цьому випадку, але може не бути у великих проектах.

Щоб створити залежність, ми переміщуємо мишу над завданням «кип’ятити воду». Поки ми робимо маленькі крапки з обох боків. Потім ми натискаємо та перетягуємося з точки вліво, до завдання “покласти воду в каструлю”. Коли ми відпускаємо мишку, створюється залежність.

як-у-використанні-a-gantt-chart-teamgantt-залежність додано

Ми могли перетягнути крапку праворуч «налити воду в каструлю» та перетягнути на завдання «кип’ятити воду». У будь-якому випадку ефект однаковий. Важливо те, що ви використовуєте крапку зліва, щоб зробити це завдання залежним від чогось іншого, а крапку праворуч зробити щось інше залежне від нього.

Якщо ви подивитеся на знімок екрана, який ви бачите вище, ви помітите, що рядок червоний. Це показує, що наш графік неможливий. Обидва пов’язані завдання плануються одночасно. Зрозуміло, що в цьому випадку треба закінчити, перш ніж розпочати інший. Якщо перетягнути завдання «кип’ятити воду» праворуч, все буде добре, і лінія змінить колір, щоб це показати.

як-у-використанні-gantt-chart-teamgantt-task-перекладено

Якщо вам потрібен інструмент, який може перекладати залежності для вас, щоб вам не довелося перетягувати їх, перегляньте наш огляд ClickUp.

Тепер ви розумієте основи управління залежностями і можете створювати та підключати власні завдання. TeamGantt та monday.com мають безкоштовні випробування, тому перевірте, що з ними можна зробити.

Фінальні думки

Існує багато платформ, які включають діаграму Ганта. Ми регулярно висвітлюємо їх у наших статтях щодо управління проектами. Діаграми Ганта, як правило, розміщуються у більш орієнтованих на бізнес інструментах, але, як ми бачили, їх не потрібно використовувати важко. Дізнайтеся про цю потужну техніку, і ви зможете покращити робочі процеси та зайняти всіх у своїй команді.

Щоб побачити, що можуть зробити наші улюблені платформи, ознайомтеся з нашим кращим програмним забезпеченням для управління проектами.

Якщо вийти за рамки monday.com та TeamGantt, один з наших улюблених інструментів, Wrike, робить чудову роботу з управління залежностями. Детальніше про це читайте в нашому огляді Wrike. Якщо ви віддаєте перевагу роботі на місцевому рівні, перегляньте наш огляд GanttProject, щоб дізнатися про старомодне програмне забезпечення для настільних ПК, яке підходить для офісного використання.

Якщо ви тут використовували будь-який із інструментів Ганта або знаєте про інших, про яких ми не згадували, будь ласка, поділіться своїми знаннями в коментарях нижче. Дякуємо за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map