Як створити RSS-канал до 2020 року: Їжа для думки

Якщо ви пропонуєте масовий вміст будь-якого типу, будь то подкасти, статті, відео, музика чи щось середнє, швидше за все, ви зможете скористатися налаштуванням RSS-каналу, який допоможе доставити цей вміст для вашої аудиторії.


Якщо ви не маєте поняття, що це означає, або ви хочете детально дізнатися, як налаштувати RSS-канал, тоді ви підійшли до потрібного місця.

Що таке RSS-канал?

“RSS” – це абревіатура “дійсно проста синдикація”, і це формат для автоматичної доставки вмісту користувачам, без того, щоб вони вручну перевіряли ваш веб-сайт або блог на оновлення. 

RSS існує давно, і хоча це не так широко, як колись, але це все-таки один з основних способів забезпечити, щоб все, що ви розміщували в Інтернеті, досягало бажаної аудиторії.

Це також єдиний спосіб для вас надійно публікувати подкасти, оскільки всі клієнти подкастів потребують структури RSS, перш ніж приймати вас на своїх платформах.

Після того, як у вас буде створено RSS-канал для вашого вмісту, ваша аудиторія зможе підключити його до своїх власних RSS-читачів, які нададуть їм автоматичне оновлення кожного разу, коли ви публікуєте щось нове. Це гарантує, що ваші публікації не пролетять під радаром і врятують вашим користувачам клопоту з необхідністю щодня вручну перевіряти ваш веб-сайт на наявність нового вмісту.

Як створити RSS-канал

Якщо ви хочете вручну налаштувати RSS-канал, він потребує деякого кодування. RSS-канали складаються з коду XML і розбиваються на окремі вузли, кожен з яких містить один елемент (наприклад, подкаст або статтю), який ви хочете доставити своїм підписникам.

RSS-Xml

На щастя, існує велика кількість генераторів, які роблять більшу частину важкого підйому для вас, коли справа доходить до кодової частини, тому вам не обов’язково потрібно навчити себе кодувати, а просто налаштувати свій канал.

Хоча ви можете вибрати будь-який із цих генераторів, для цього підручника ми зупинимось на тому, який пропонує FetchRSS.com, оскільки він оснащений дуже простим у використанні візуальним інтерфейсом, який не потребує знання коду для використання. 

Вам потрібно зареєструватися, щоб використовувати цей інструмент, але вільний план дозволяє створити п’ять окремих каналів, які залишаються активними до тих пір, поки хтось звертається до них раз на сім днів.

Вибір-RSS-головна сторінка

Спочатку перейдіть на сторінку FetchRSS.com і натисніть на “ручний конструктор RSS” у верхній частині сторінки. Це перенесе вас до генератора, де вам потрібно буде ввести URL-адресу веб-сайту, для якого ви хочете створити канал. 

Тепер ви побачите попередній перегляд свого веб-сайту, а наступним кроком стане вибір “новини”. В основному це означає елементи, які ви хочете, щоб ваш канал розповсюджувався.

Fetch-RSS-Builder

Вибравши тип елемента веб-сайту, який ви хочете перейти у свій канал, вам потрібно вибрати заголовок (наприклад, просто натиснути на заголовок публікації свого блогу) та резюме (наприклад, текст попереднього перегляду вашої статті або повідомлення в блозі). 

Після цього вам буде запропоновано попередній перегляд каналу в правій частині екрана, і якщо все, що вам потрібно, це основний канал, ви можете натиснути «генерувати RSS», і ви закінчили.

Fetch-RSS-попередній перегляд

Якщо ви хочете додати ще трохи інформації до елементів у своєму каналі, ви можете. Генератор дозволяє додати ілюстрацію, дату, автора та посилання на саму сторінку. 

Ви можете додати їх, переглянувши список ліворуч, а потім натискаючи на них, як вони з’являються на вашому веб-сайті, або визначаючи конкретні теги HTML (наприклад, для ілюстрацій), якщо ви ознайомилися з базовим кодом веб-сайту..

Fetch-RSS-Additional-теги

Після натискання кнопки «створити RSS» вам буде надано гіперпосилання на сторінку XML. Просто додайте це посилання десь на вашій веб-сторінці, і користувачам із встановленим на своєму пристрої RSS-рідером буде надано можливість підписатися на канал, коли натискають на нього. Якщо ви хочете поцікавитись, додайте посилання на стандартний значок RSS, щоб зрозуміти читачам, що це таке.

Fetch-RSS-Generated-Link

Налаштування RSS-стрічки

 1. Відкрийте веб-браузер і перейдіть на сторінку FetchRSS.com
 2. Зареєструйтесь на безкоштовний рахунок
 3. Клацніть на “ручний конструктор RSS”
 4. Введіть URL-адресу вашого веб-сайту
 5. Виберіть новину, яку ви хочете розповсюджувати
 6. Виберіть заголовок у новині
 7. Виберіть опис або резюме в новинах
 8. Додайте будь-які необов’язкові параметри, такі як ілюстрації та автор, якщо вони є на вашому сайті
 9. Клацніть «створити RSS»
 10. Скопіюйте надане посилання XML та додайте його на свій веб-сайт

RSS-канал WordPress

WordPress – одне з найпопулярніших хостингових рішень для веб-сайтів, і якщо ви його ще не використовуєте, ви можете переглянути наш огляд WordPress, щоб дізнатися більше. Якщо ви думаєте, що вам це стане в нагоді, переконайтеся, що перегляньте наш список найкращих веб-хостингів для WordPress, щоб розпочати роботу зі своїм веб-сайтом.

Незважаючи на те, що повна інформація про те, як користуватися послугою, далеко не виходить за межі цієї статті, ви можете ознайомитися з посібником для початківців щодо використання WordPress, якщо ви новачок у ньому.. 

Крім того, ви можете ознайомитися з нашим проміжним керівництвом щодо використання WordPress, якщо ви вже дещо знайомі з сервісом. Якщо рівень вашого досвіду вже досить високий, то наш просунутий посібник із використання WordPress, ймовірно, перевершує вашу алею.

Якщо на вашому веб-сайті вже розміщено WordPress, процес налаштування RSS-каналу значно менш громіздкий, ніж якщо ви це просто робите вручну, оскільки для цього не потрібна реєстрація в окремому сервісі чи кодування ноу-хау..

Як додати RSS-канал на свій веб-сайт WordPress

WordPress автоматично створює кілька типів каналів з вашого веб-сайту, економлячи ваші клопоти робити це самостійно. Щоб знайти канал, просто візьміть URL-адресу свого веб-сайту та додайте “/ feed /” наприкінці. Наприклад: “https://exampleurl.com/feed/”.

Все, що вам потрібно зробити зараз – це взяти таку URL-адресу та розмістити її десь на своєму веб-сайті, бажано із піктограмою RSS-каналу, щоб ваші читачі знали, що це таке. Це традиційно розміщується внизу веб-сайту разом із будь-якими посиланнями у соціальних мережах.

Сайт-RSS-значок

З іншого боку, якщо ви хочете, щоб на вашому веб-сайті WordPress відображався вміст RSS-каналу, ви можете використовувати вбудований віджет RSS. Просто перейдіть у розділ налаштування, виберіть “віджети”, натисніть “додати віджет”, виберіть RSS та введіть URL, про який ми говорили раніше. Ви також можете додати заголовок та деякі правила щодо того, які елементи відображатимуться, але вони необов’язкові.

Word-Press-RSS-віджет

Додавання RSS-стрічки на веб-сайт WordPress

 1. Створіть свою URL-адресу RSS, додавши в кінці “/ feed /”
 2. Додайте свою URL-адресу RSS десь на своєму веб-сайті, щоб ваші користувачі могли натиснути

Якщо ви хочете відображати вміст каналу безпосередньо на своєму веб-сайті, виконайте наступні дії:

 1. Введіть область адміністрування вашого сайту WordPress
 2. Перейдіть до “налаштувати”, а потім “віджети”
 3. Клацніть “Додати віджет”, а потім “RSS”
 4. Додайте URL-адресу каналу, а також необов’язкові параметри, такі як заголовок та правила відображення

RSS-канал підкастів

Для створення RSS-каналу для подкастів потрібно кілька додаткових відомостей. Це відбувається тому, що клієнти подкастів вимагають певних тегів у XML-коді для розповсюдження ваших подкастів. 

Таким чином, ви не можете просто взяти ваш загальний веб-сайт RSS та надіслати його на iTunes, оскільки, швидше за все, вам не вистачить потрібної інформації, а канал, ймовірно, включає всілякі речі, крім подкастів, що призведе клієнтів до відхилити ваш канал.

iTunes-подкасти

Якщо ваш веб-сайт (і подкаст) розміщений на такій службі, як WordPress або Squarespace, є додатки та вбудована функціональність, щоб ви могли легко створити RSS-канал, сумісний з iTunes, для своїх подкастів. Наприклад, у WordPress ви можете встановити плагін PowerPress, який дозволяє опублікувати подкаст так само, як і будь-який інший пост WordPress.

Потім ви можете натиснути «подати свій подкаст в iTunes та інші каталоги подкастів», і PowerPress надасть вам URL-адресу, що включає всю необхідну інформацію, яку ви зможете подати куди завгодно..

Якщо ви не розміщуєте свій веб-сайт та подкаст з чимось на зразок WordPress, вам потрібно буде вручну налаштувати RSS-канал. Apple з користю пропонує зразки подачі для цієї мети, які ви можете знайти тут.

Apple-Example-Feed

Ви можете скопіювати все це та просто змінити інформацію всередині тегів. Більшість тегів є досить зрозумілими, наприклад, теги автора та власника (це ви), тег зображення (логотип, який відображається в програмі подкаст), категорія, до якої підходить ваш подкаст і містить вміст чи ні явна мова.

Після того, як ви перейдете до частини коду з позначкою “елемент”, тут будуть розміщені ваші окремі епізоди. Кожен елемент повинен містити назву епізоду, опис, дату публікації, довжину та тип аудіофайлу, а також пряме посилання на нього. 

Тоді вам доведеться зберегти все це у XML-файлі та розмістити його на своєму веб-сайті. Посилання на цей файл – це те, що ви хочете надіслати в iTunes, Overcast або Spotify. Щоразу, коли ви випускаєте новий епізод, вам доведеться оновити файл і додати новий “елемент” для нового епізоду..

Як налаштувати RSS-канал Podcast

 1. Додайте плагін PowerPress на свій сайт WordPress
 2. Опублікуйте свій подкаст як допис через плагін PowerPress
 3. Клацніть на “подати свій подкаст в iTunes та інші каталоги подкастів”
 4. Скопіюйте надану вам URL-адресу та надішліть її клієнтам підкастів на ваш вибір

З іншого боку, якщо ви все це робите вручну, вам потрібно виконати наступні дії:

 1. Скопіюйте приклад подачі подкастів, наданий Apple
 2. Заповніть інформацію про свій подкаст, як-от заголовок, автор тощо.
 3. Додайте “елементи” для кожного епізоду, що містять посилання на аудіофайл, і заповніть інформацію, наприклад назву епізоду, опис та дату публікації, у відповідних полях
 4. Розмістіть XML-файл, який ви створили десь на веб-сайті
 5. Надішліть URL-адресу файлу XML різним клієнтам подкастів

Фінальні думки

Дотримуючись цих інструкцій, ви зможете налаштувати спеціальний RSS-канал для будь-якого типу контенту, який ви поширюєте. Хоча формат RSS, безумовно, не настільки популярний чи поширений, як це було раніше, він залишається надзвичайно корисним способом гарантувати, що ваша аудиторія не пропустить жоден ваш вміст, тим самим значно збільшуючи ваш трафік та перегляди.

Для подкастів, особливо, RSS-канал є абсолютно важливим, тому що, як правило, ви поширюєте свої записи в різних службах подкастів, таких як iTunes, Overcast або Spotify від Apple. 

Що ви думали з нашого посібника про те, як налаштувати RSS-канал? Ми пропустили важливий крок або ваш улюблений генератор RSS? Повідомте нас у коментарях нижче. Дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map