Як користуватися дошкою Kanban у 2020 році: завершення роботи

Більшість із нас може зробити так, щоб бути краще організованими. На щастя, є всілякі інструменти, які допоможуть у цьому допомогти. Деякі корисні для команд, деякі для приватних осіб, а багато для обох. Ми розглянемо простий інструмент, про який не всі знають у цій статті, пояснюючи, як користуватися дошкою канбану..


Інструменти управління проектами, які ми висвітлюємо, часто включають дошку канбану серед їх поглядів. Найкращим прикладом цього є Trello, який майже повністю базується на його погляді на канбан. Інша – monday.com, переможець нашої найкращої статті програмного забезпечення для управління проектами. Про це ви можете прочитати в нашому огляді monday.com.

Trello доступний у веб-формі, але також має додатки для мобільних пристроїв, тому ви можете використовувати його в дорозі. Дошки Kanban добре працюють на мобільних. Можливо, ви отримаєте дивовижну кількість організацій, що працюють у поїзді до роботи.

Раніше ми розповідали про Trello в нашому посібнику для початківців Trello, який, поряд з нашим оглядом Trello, є чудовим місцем для стрибків на канваї канбану. Це також найкраща безкоштовна дошка канбану, якщо вам потрібна інша причина, щоб перевірити це.

Що таке рада Канбана?

Kanban – це еволюція японської техніки, призначеної для підвищення продуктивності праці. На японській мові означає “рекламний щит”, він названий на честь карток, що використовуються на заводах. Система почалася в Toyota, але через роки вона була адаптована для використання в Microsoft. Це особливо корисно для команд Agile, які використовують рамки Scrum.

Дошка канбану є ключовою в цьому процесі і дозволяє командам візуалізувати, як робота протікає від початку до кінця. Це також може показати вам, як багато хто повинен зробити. Це означає, що роботу можна втягнути в систему, коли люди вільні, а не заштовхуються, як цього вимагають.

Як працює рада Kanban: стовпці та картки

Дошки канбану складаються з колон. У стовпцях містяться картки, якими можна переміщатися по дошках.

Щоб налаштувати дошку kanban, потрібно створити та назвати кілька стовпців. Не потрібно починати з нуля. У багатьох наших улюблених інструментів управління проектами є вибір шаблонів kanban, які допоможуть вам. Перегляньте наш огляд Airtable, щоб дізнатися про платформу, яка має її.

Якщо ви робите це важким способом, найбільш важливим є налаштування канбану в три колонки. Цей метод використовує стовпці “робити”, “робити” та “зроблено”. Коли ви створюєте завдання, ви додаєте їх у стовпчик “завдання”.

Коли ви щось починаєте, ви переміщуєте його у стовпчик “робити”. Це легка операція перетягування. Ви, напевно, здогадувались, що коли все закінчиться, вони переходять у стовпчик “готово”. Це звучить просто, так і є. Спробуйте, проте, і це може здивувати, наскільки конкретні ваші плани допоможуть вам виконати справи.

Ще один інструмент, який нам подобається – це Асана. Канбан – лише один із його поглядів. Коли ви поставите галочку на щось як повне, це винагороджує вас, надсилаючи барвисту тварину, що летить по екрану. Прочитайте про це в нашому огляді Асани та дізнайтеся, як ним користуватися в нашому посібнику для початківців Асани.

Приклад ради Kanban: Trello

Пройдемо процес створення дошки в Trello. Зареєструватися на сайті легко і можна безкоштовно використовувати, але у його платних планах є корисні додаткові послуги. Вони включають додаткові налаштування та вдосконалення дощок.

Коли ви зареєструвались, перше, що потрібно зробити, це створити дошку. Це можна зробити кількома способами. Один із способів – натиснути кнопку «дошки», а потім «створити нову дошку». Після цього з’явиться спливаюче вікно.

як-у-використанні-a-kanban-board-trello-new-board

Там ви можете надати дошці назву. За бажанням ви можете вибрати команду або оприлюднити дошку, а не зберігати налаштування за замовчуванням, яке є приватним. Ви можете вибрати фон з дев’яти кольорів або багатьох фотографій. Якщо у вас платний план, ви також можете завантажити власні фони.

У нас є кавовий фон, який нам подобається, але ми мусимо уникати, тому що вже п’ємо занадто багато. Ми вибрали цей глибокий червоний колір, який, сподіваємось, зробить знімки екрана чіткішими. Крім того, якщо ви не розумієте посилання на дошці, радимо ознайомитися з нашим посібником про те, як слідкувати за Гаррі Поттером.

як-у-використанні-kan-board-trello-add-list

Списки Trello

Trello посилається на свої стовпці як списки. Наступний крок – додати трохи до дошки. На новоствореній дошці вас чекає велике поле “додати список”. Ми ввели «робити» в області імен, як ви бачите на скріншоті.

Поле “Додати список” переміщується праворуч, і ми використовуватимемо його для створення наступних двох стовпців у нашій базовій установці: “робити” та “зроблено”..

як-у використанні-a-kanban-board-trello-списки

Тепер у нас є наші списки. Ми могли б назвати їх чим завгодно або зробити більше, але це буде робити зараз. Наступний крок – додати картки. Ми робимо це, як ви здогадалися, натискаючи текст “додати карту” внизу кожного списку.

як користуватися-кан-бортом-трелло-новим-карткою

Все, що вам потрібно зробити, це дати назві картці, а потім натиснути return, щоб створити її. Нове поле “додати карту” буде відкрито для вас автоматично.

Використання карт Trello

Якщо ви хочете додати більше деталей, натисніть на карту, і з’явиться спливаюче вікно, яке дозволяє додати більше інформації.

як-у-використанні-кан-борд-трелло-карта-деталь

Як бачите, на картках можна зробити кілька речей. Ви можете додати опис, коментувати та додавати файли. Існує обмеження розміру 10 МБ для вкладень у вільному плані, який збільшується до 250 МБ для користувачів, які платять. Якщо вам потрібно більше місця для зберігання файлів, погляньте на нашу кращу обласну пам’ятку для зберігання файлів.

Ви також можете додати мітки, термін дії та контрольні списки підзадач.

Дані картки тут характерні лише для Trello. Інші інструменти канбану будуть різними, але це дає гарне уявлення про те, чого очікувати в іншому місці.

Переміщення карток Trello навколо

Повернемося до дошки. Ми створили кілька завдань у стовпці «робити». Коли ми починаємо працювати над картою, перетягуємо її в стовпчик «роби», а коли вона закінчена, перетягуємо її в стовпчик «зроблено»..

як-у-використанні-a-kanban-board-trello-mid-project

Як ви бачите на скріншоті вище, ми перенесли одну карту на “зроблено”, а одну – на “робити”. Наш проект вже добре працює.

Ви можете мати декілька карток одночасно або працювати по одній. Тобі вирішувати. Ви також можете призначати речі людям і бачити, хто робить що і що ще потрібно зробити.

Це основна настройка простої дошки kanban, яку ви можете використовувати для завдань будь-якого типу.

Альтернативні макети Канбану

Є й інші способи облаштувати дошку канбану. Ви можете мати стовпчик для кожного етапу виробництва або стовпчики для роботи, призначені різним членам команди, як це ми робимо на Cloudwards.net.

Ви можете мати стовпці для завдань, які були призупинені або заархівовані. Можливо, кілька груп стовпців для роботи, віднесених до різних відділів. Можна навіть використовувати дошки канбану для організації сидіння, наприклад, з стовпчиками для столів на весільному прийомі та картками, що представляють гостей.

Вони також добре працюють і з меню, із закусками, основними стравами, напоями та десертними колонками. Ви можете зробити дошки загальнодоступними, щоб клієнти могли переглядати, що ви пропонуєте в Інтернеті або через планшет у вашому ресторані.

Платформи Kanban

Ми зосередилися на Trello для цього підручника, але є кілька інших інструментів, які включають дошку канбану. Багато з них сильніші в управлінні проектами і пропонують функції, що виходять за рамки Trello. Ми вже згадували monday.com та Асану.

leankit-kanban

У LeanKit також є корисний вигляд канбану, і він містить хороший зразок проекту, який показує, як скористатися його можливостями. Про це читайте в нашому огляді LeanKit.

дошка кліків

ClickUp – ще один подібний інструмент. Він включає залежності, а також має вільний рівень. Про це читайте в нашому огляді ClickUp.

Інші можливості Kanban

Багато інструментів, що включають дошку канбану, пропонують багато інших функцій. Trello пропонує набір “бонусів”, які додають додаткову функціональність усіх видів. Більшість інструментів дають кілька способів перегляду завдань окрім канбану.

Більшість інструментів дозволяють вам призначати завдання певним користувачам, що допомагає керувати проектами та інформувати всіх про те, хто що робить.

Завдання також можна класифікувати та визначити пріоритетними. Зазвичай ви можете коментувати їх та додавати відповідні файли. Це все корисно, але вам не потрібно використовувати жоден із них, якщо ви хочете робити все просто.

Управління залежністю – це спосіб зрозуміти, яке з ваших завдань залежить від інших, і воно може перенести ваші навички планування проектів на наступний рівень. Прочитайте наш огляд Wrike для прикладу інструменту, який його пропонує.

Ви також знайдете функції зберігання файлів, командного спілкування та відстеження часу в інших інструментах, якщо оглянетесь та порівняєте, що вони роблять.

Фінальні думки

Як ми бачили, зробити щось може бути складно, але є інструменти, які допоможуть вам, і дошки канбану є одними з найпростіших у використанні. Хоча, не обманюйте це. Розбиття складних проблем на менші шматки – це потужний спосіб вирішення проблем. Навіть якщо ви перевантажені дрібницями, пояснення, що вам потрібно зробити, може допомогти вам це зробити.

Два найпростіших інструменти, про які ми згадали, – це Trello та Asana. Обидва мають доступні вільні яруси. Ми порівнюємо їх безпосередньо в нашому “Трелло” проти “Асани”. Якщо ви хочете чогось більш складного, але потужного, радимо monday.com. Подивіться, як це сталося проти інших опор цієї галузі в нашому понедільнику.com проти Джири та monday.com проти Wrike.

Ефективно використовуйте дошку канбану, і, можливо, ви виявите, що у вас більше часу на руках, ніж ви думали, що в кінці дня. Дошки Kanban використовуються багатьма великими компаніями, оскільки вони працюють і роблять організацію дешевшою.

Це означає менше зустрічей, менше затримок та команди, яка знаходиться на одній сторінці. Економія часу на великому проекті може бути різницею між невдачею та успіхом.

Якщо ви використовували дошку kanban або маєте поради, якими ви можете поділитися з нами, будь ласка, повідомте нас у коментарях. Дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map