Група витривалості International: Витривалий веб-хостинг або пірат конфіденційності?

Якщо ви коли-небудь заводили веб-сайт, ви, ймовірно, знайомі з Endurance International Group, навіть якщо ви ніколи не чули цього імені. Як керівник корпорації над великими веб-хостинговими компаніями, такими як HostGator, Bluehost та iPage, EIG працює на задньому плані, допомагаючи своєму довгому списку брендів збирати передплатників..


Під час перегляду хостинг-сервісів ми помітили кілька тенденцій щодо брендів Endurance, зокрема, що стосується конфіденційності. Провівши попередні дослідження, ми знайшли кілька статей, що обговорювали керівника корпорації, більшість з яких зосереджувались на придбаннях EIG протягом багатьох років та повідомленнях про те, що послуги були зруйновані, коли EIG завершила придбання. 

Хоча це правда в деяких випадках – ми наведемо приклади нижче – це не головна проблема з Endurance International Group. Наша мета тут двояка. По-перше, ми хочемо встановити рекорд про те, що таке EIG і що це робить. Далі ми хочемо перейти до того, що, на наш погляд, найбільше хвилює моноліт: конфіденційність. 

Перш ніж потрапити на що-небудь із цього, настав час короткого уроку історії.

Що таке Endurance International Group?

На сторінці “про нас” Endurance International Group йдеться про те, що це “міжнародна сім’я брендів, яка надає власникам малого бізнесу інструменти, необхідні для створення та побудови своєї присутності в Інтернеті”. Хоча це звучить як подібна пісня та танець компанії, як GoDaddy, EIG насправді не є веб-хостинговою компанією. 

EIG все-таки почав саме так. У 1997 році Харі Равічандран – підприємець зі ступенем MBA та двома ступенями інженерії – заснував BizLand, веб-хостинг-компанію, орієнтовану на малий бізнес. Зрештою, Ravichandran перейде до заснованих Jump Ventures у червні 2018 року та iSubscribed (тепер відомий як Aura) у серпні 2017 року. 

У 2001 році на тлі вибуху бульбашки дотком BizLand виявив, що вона впала у важкі часи. Він реорганізований – усього 14 працівників – в Endurance International Group. Однак він не відмовився від BizLand. Цей сайт і досі стоїть і пропонує послуги веб-хостингу. Натомість Ravichandran розділив компанію, зберігаючи BizLand як мережу веб-хостингу та створивши Endurance International Group як холдингову компанію. 

Холдингова компанія не надає жодних послуг сама. Натомість вона володіє деяким відсотком кількох дочірніх брендів. Часто холдингова компанія вносить деякі великі, структурні зміни в бізнес після його придбання. Після цього, проте, бренд все ще використовує власну інфраструктуру для роботи. 

У період з 2001 по 2011 рік Endurance працював, купуючи бренди, щоб заповнити свій портфель. Однак висвітлення того, що сталося в цей період, плямисте. Принаймні ми знаємо, що він придбав FatCow у 2005 році та IPOWER у 2007 році. У прес-релізі IPOWER від 2007 року стверджується, що на той момент EIG вже придбала 28 інших марок. 

Це все добре і добре, але м’яч не почав прокручуватися для Endurance International Group, поки GS Capital Partners – частина Goldman Sachs і Warburg Pincus LLC – не придбала його в 2011 році. Дві інвестиційні фірми заплатили за компанію 975 мільйонів доларів, а після вони уклали угоду, EIG придбала кілька найбільших брендів, включаючи Bluehost.

EIG стає загальнодоступним


© NYSE

Ми припускаємо, що головне придбання Bluehost полягало у підготовці витривалості до фондового ринку. У жовтні 2013 року компанія вийшла в реалізацію з 21 мільйонними акціями, що оцінювалися в 12 доларів за штуку. З новим поривом розширення EIG рухався якомога швидше, щоб забезпечити інвесторські долари, швидше за все, сподіваючись на розширення свого вже зоряного списку. 

Однак це рухалося занадто швидко. 10 грудня 2015 року і Endurance International Group, і один з її брендів, Constant Contact, отримали повістки від Бостонського регіонального відділення Комісії з цінних паперів та бірж США. Харі Равічандран, який у той час ще був на чолі EIG, знаходився під обстрілом за надання інвесторам завищених абонентських номерів. 

Це юридичне гасло тривало протягом трьох років, з численними поправками, що надходили від позивачів. У червні 2018 року група Endurance International погодилася виплатити штраф в розмірі 8 мільйонів доларів SEC, повідомляє Better Business Bureau. У серпні 2017 року Равічандран залишив компанію і був замінений колишнім головою корпорації Convergys Джеффірі Фокс. 

Якщо все вищесказане для вас трохи розмито, ми склали для вас цю зручну шкалу EIG (натисніть, щоб вимкнути).

EIG історія

Частка ринку EIG

Що почалося як веб-хостинг-компанія в кінці 90-х, перетворилася на щось набагато більше, і EIG використовував бульбашку dotcom як можливість реорганізуватись як холдингову компанію. Однак зростання не припинилося майже 20 років. Зараз група Endurance International займає значну частину ринку веб-хостингу. 

Хоча EIG володіє менше, ніж деякі більш спекулятивні статті в Інтернеті могли б запропонувати. Використовуючи Datanyze, ми підрахуємо, що EIG володіє близько восьми відсотків ринку веб-хостингу, що не дуже порівняно з 18-відсотковим власником GoDaddy (читайте наш огляд GoDaddy). Ми можемо зробити декілька висновків, які є лише спекуляцією.

Частка ринку веб-хостингу

Найпростіше пояснення може припустити, що розширення витривалості є просто наслідком капіталізму 21 століття. Цілком ймовірно, що EIG купує бренди, коли з’являються можливості, прагнучи розширитись, де це можливо. Хоча ми можемо відмовитись від думки, що холдингова компанія хоче бути якомога більшою, але ми не можемо похитнутись, як широка мережа EIG впливає на ваші особисті дані. 

Нереалізовані цифри за березень 2019 року показують Endurance International Group з активами в 2 676 770 доларів. Однак 2180,011 доларів з цих активів нематеріальні. Нематеріальні активи, як випливає з назви, не мають фізичної природи, тобто все, від розпізнавання бренду до списку електронної пошти. У цих активів немає жодної фізичної цінності, як, наприклад, із землею чи машинами. 

Хоча малювати пряму лінію, засновану виключно на номери, важко, ми можемо принаймні припустити, що більшість активів EIG не є фізичними – це означає розпізнавання бренду, дані та гудвіл багато в чому становлять вартість активів, які він наразі має.

EIG: Проблеми конфіденційності

Це викликає проблеми конфіденційності. Поки ми розкрили кам’янисту історію Endurance International Group, це не зовсім зло, особливо коли інші компанії, такі як GoDaddy, володіють більш значною часткою ринку або деякі компанії просто виривають людей. Більше питання стосується збору даних, в якому EIG добре розбирається. 

Перш ніж вступити в політику конфіденційності – яка досить проклята – ми хочемо навести невеликий приклад того, що EIG може робити у багатьох брендах. EIG придбала Arvixe 31 жовтня 2014 року, повідомляє CrunchBase. Існуюча стаття бази даних на веб-сайті Arvixe під назвою «Чи конфіденційність домену безкоштовна? Як це встановити? ” було опубліковано в 2009 році, в якому пояснюється, що послуга насправді надала її безкоштовно.

Однак 13 липня 2015 року було внесено редагування, де було сказано, що Arvixe більше не надаватиме конфіденційність домену безкоштовно. Ми не можемо точно сказати, що це був крок, який походить від витривалості, але зробити це не найвиразнішим висновком. Ми знаємо, що EIG має принаймні деякий вплив на свої бренди. Наприклад, постійний контакт звільнив близько 15 відсотків свого персоналу після придбання EIG. 

Виходячи з того, що ми знаємо про придбання EIG, здається, є дві цілі: надути акції та зібрати якомога більше даних. Політика конфіденційності також підтримує це. 

Збір та обмін даними

Збір розпочинається до реєстрації. Відповідно до політики конфіденційності, EIG збирає вашу електронну адресу кожного разу, коли ви вперше надасте її, незалежно від того, зареєструєте ви її чи ні. Крім того, він збирає вашу IP-адресу, метадані браузера, географічне розташування, взаємодію посилань та взаємодію сторінки. 

Все інше охоплено заключним пунктом у розділі “Інформація, яку ми збираємо про ваше використання та пристрої”, де зазначено, що вона контролює “будь-який пристрій чи інший спосіб спілкування, який ви використовуєте для взаємодії з послугами”.  

Що стосується того, для чого використовується ця інформація, то звичайні підозрювані є. EIG використовує його для надання та вдосконалення послуг, спілкування з вами та забезпечення належного функціонування веб-сайтів. Однак він також використовується “для реклами та збуту [sic] товарів та послуг третьої сторони”.

Ці треті сторони дуже стурбовані. Прихована в політиці конфіденційності посилання на список сторонніх партнерів, до якого входять WPBeginner, Yahoo, Google, Facebook, Twitter, Verizon, LinkedIn, Amazon Web Services та багато-багато інших. Насправді, якщо ви надрукуєте список партнерів, це займе шість сторінок. 

Візьмемо, наприклад, WPBeginner. Якщо ви незнайомі, сайт зосереджений на навчанні користувачів WordPress щодо функціональності платформи. Це чудовий ресурс для завантаження з великою кількістю навчальних посібників та кількох безкоштовних плагінів.

Однак якщо ви подивитесь найкращу статтю про розміщення WordPress на своєму сайті, Bluehost та HostGator займають два перших слоти, обидва з яких є брендами EIG. Ще кілька прикладів містять статтю, де порівнюються доменні імена та веб-хостинг – де рекламується Bluehost – та посібник з найкращого хостингу WooCommerce – де вони містять Bluehost та HostGator.

Як і WPBeginner, ми заробляємо гроші на партнерських посиланнях. Однак, як ви можете прочитати на нашій сторінці, як ми працюємо, ця компенсація жодним чином не визначає, які послуги ми рекомендуємо. У кожному випадку, коли маркетолог намагався завоювати нашу перевагу всесильним доларом, ми просто повертаємо білий шум. 

Основна відмінність між нами та WPBeginner полягає в тому, що жоден з наших партнерських партнерів не ділиться особистими даними про своїх клієнтів. Політика конфіденційності служби Endurance стверджує, що WPBeginner є партнером, яким вона ділиться особистими даними. Хоча ми не знаємо і, швидше за все, ніколи не дізнаємося, якими даними і чим вони поділяються, зробити висновки не складно..

Як уже згадувалося, ми вважаємо, що WPBeginner є чудовим ресурсом. Ми просто використовуємо сайт як приклад того, що, ймовірно, відбувається зі списком партнерів EIG. Деякі партнери мають сенс, як-от, наприклад, Карти Google для відображення місцезнаходження на веб-сайті. Хоча інші, зокрема WPBeginner, Facebook, Twitter та Google Ads, – це, безумовно, лише рекламні партнери.  

Крім того, ваші дані зберігаються в обліку протягом тривалого часу. Endurance говорить, що він буде зберігати ваші дані після дати припинення послуги або з 25 травня 2018 року, якщо ви припинили раніше. Ця дата наступає чинності Загального регламенту щодо захисту даних, який передбачає, що EIG зберігала дані раніше.

Внутрішній обмін

Крім зовнішнього спільного доступу, є і внутрішній обмін. Політика конфіденційності не розширюється з цього приводу, вказуючи, що EIG ділиться «особистою інформацією з іншими членами корпоративної сім’ї Endurance, щоб дозволити нашим корпоративним філіалам зв’язатися з вами пропозиціями, послугами або продуктами, які можуть зацікавити вас і для надають вам свої продукти та послуги ».

Однак, враховуючи, скільки брендів володіє Endurance International Group – близько 80, на основі наших досліджень – це означає, що ви можете потрапити в цикл продажів. Одним з небезпечних аспектів бізнесу EIG є те, що ви можете розірвати свій план з одним хостом, щоб зареєструватися для іншого, який є більш-менш однаковим..  

Знаючи, що Endurance ділиться вашими особистими даними з Google Ads, можливо, хоч і важко підтвердити, що після виходу з однієї послуги інший може бути проданий вам. Принаймні з особистих анекдотів, переглядаючи послуги веб-хостингу, ми можемо підтвердити, що в рекламах, пов’язаних із EIG, існує суперечка.

Розділення разом

Endurance International Group має непогану історію – від майже поривів на межі століття до надання завищених абонентських номерів інвесторам лише кілька років тому. Що з’явилося за останні 22 роки – це модель поведінки, яка демонструє жадібність. Хоча це будь-який бізнес, ну і бізнес, щоб заробити гроші, зрозуміло, що Витривалість переслідувала цю мету ціною своїх клієнтів. 

Невеликі приклади включають відкликання конфіденційності домену від Arvixe, а великі – звільнення близько 200 осіб від “Константа Контакт”. Однак більш важливими є питання збору даних EIG та недостатнього роз’яснення щодо того, що це таке і що робить. Хоча образ зла, онлайнового хостингу, може бути надуманим, ви не вкладаєтеся в ліжко з найбільш етичними компаніями. 

Збір даних явно є проблемою. Політика конфіденційності служби Endurance демонструє неповажне неповагу до ваших особистих даних. Цілком ймовірно, що EIG подвійно занурюється на потоки доходів, збирає певний дохід зі свого списку партнерів, а інший – випивати дані, до яких мають доступ партнери.. 

Ось чому більшість постачальників, перелічених у нашому найкращому посібнику веб-хостингу, є незалежними брендами. Вони не займають верхню позицію за торговими марками чи партнерськими можливостями, а тому, що вони пропонують кращу та етичнішу послугу. Деякі навіть використовують модель Endurance, але з деякими вдосконаленнями.

Наприклад, Hostinger має мережу, яка також включає 000webhost та Hosting24. Однак цей факт не прихований. 000webhost стверджує, що він працює від мережі Hostinger у заголовку сайту, а Hosting24 демонструє свою приналежність на сторінці “про нас” (читайте наш огляд Hostinger та огляд Hosting24, щоб дізнатися більше про ці сервіси). 

Endurance International Group, навпаки, ухиляється від кількості брендів, якими вона насправді володіє, і яку роль вона відіграє в цих компаніях.

Фінальні думки

На момент написання Bluehost займає одинадцяте місце, iPage – за ним у місці 13 (читайте наш огляд iPage). Наш рейтинг базується на тому, як ми оцінюємо кожен раунд, тобто ми не знаємо точної позиції, поки все не буде сказано та зроблено. 

Незважаючи на те, що в цілому навколо Endurance International Group виникає велика стурбованість, факт полягає в тому, що, виходячи з нашого досвіду, її бренди не надають такої якості послуги, як більшість незалежних хостів. SiteGround та DreamHost високо оцінюють – ви можете зрозуміти, чому в нашому огляді SiteGround та огляді DreamHost – але є й інші варіанти в A2 хостингу, MDDHosting, WebHostingBuzz та Kinsta.. 

Вам все ще зручно користуватися брендом EIG? Дайте нам знати, чому або чому ні, в коментарях нижче. Як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me