FreshBooks vs Wave: Битва для початківців ведеться в 2020 році

FreshBooks та Wave є одними з найкращих програмного забезпечення для бухгалтерського обліку, тому малий бізнес повинен розглянути зручні для користувачів програми, засновані на хмарі, коли вони здійснюють покупки. З огляду на це, обидва будуть задовольняти основні бухгалтерські потреби будь-якого бізнесу – виставлення рахунків та оплата рахунків – тому потрібно глибше заглянути, щоб визначити їх відмінності та вибрати між ними.


Для поглибленого огляду кожного з них пропонуємо прочитати наш огляд FreshBooks та наш огляд Wave.

1

Рахунок-фактура

Збір заборгованості, що заборгується, є основним фактором для виживання будь-якого бізнесу. Багато малих підприємств спочатку звертаються до хмарного бухгалтерського рішення, оскільки знають, що їм потрібно краще залишатися на вершині та відстежувати дебіторську заборгованість. Це одна функція, яку ви гарантовано знайдете в кожній програмі бухгалтерського програмного забезпечення. На графіку нижче порівнюються параметри виставлення рахунків на FreshBooks та Wave.

Послуги: FreshBooksWave
Надсилайте періодичні рахунки-фактури
Автоматично додавати пізні збори
Надсилайте нагадування про оплату
Інтеграція з інвентарем
Рахунок за відпрацьовані години
Налаштування рахунків-фактур (не багато варіантів) (не багато варіантів)

FreshBooks надає користувачам комплексну систему виставлення рахунків. Його рахунки-фактури чітко викладені із загальними полями, такими як клієнт, кількість та примітки. Налаштувавши рахунок-фактуру, ви можете вибрати, як часто потрібно надсилати нагадування про оплату за простроченими рахунками-фактурами. FreshBooks є унікальним на ринку тим, що дозволяє налаштувати нагадування про оплату та несвоєчасні платежі клієнтом.

Налаштування рахунків-фактур за клієнтом

Багато підприємств щомісяця оплачують одні і ті ж послуги. Функція “Зробити повторення” FreshBooks з’являється після кожного введеного та збереженого рахунку, або ви можете вибрати його під час введення рахунку. Функція економії часу також забезпечує отримання ваших клієнтів рахунків, навіть якщо ваш бухгалтер зателефонував хворим або забув.

Wave також має змогу встановлювати повторювані рахунки, а також дає більше варіантів нагадування про оплату. Немає способу додавати несвоєчасні платежі до рахунку автоматично, як можна в FreshBooks. У Wave ви повинні додати нову позицію до вже наявного рахунку, якщо ви хочете стягнути пізню плату.

У FreshBooks години, що працюють над проектом клієнта, отримують рахунки-фактури. Послуга включає в себе функцію проектів, якої у Wave немає. Креативний та проектний бізнес повинен глибше поглянути на FreshBooks під час визначення своїх потреб у бухгалтерському програмному забезпеченні.

У FreshBooks є основна система інвентаризації, якщо ви не купуєте додаток, але ви можете вибрати один із предметів під час створення рахунку-фактури. Хвиля не включає варіанти інвентаризації, але якщо вам потрібно відстежувати кількість під рукою та керувати значними запасами, радимо перевірити Xero. Якщо вам цікаво, ви можете прочитати наш огляд FreshBooks vs Xero.

Хоча варіанти налаштування рахунків-фактур існують у FreshBooks та Wave, вони обмежені. Опції, які можна налаштувати, включають кольори, шрифти та макет. Wave має три шаблони рахунків-фактур, до яких можна додати логотип, в той час як FreshBooks надає більше шаблонів і включає кошториси та пропозиції.

Параметри накладних-рахунків-фактур

Надсилання рахунку – лише перший крок. Хоча обидва надсилатимуть нагадування про автоматичні платежі клієнтам, які прострочилися, для власників бізнесу все-таки ідеально слідкувати за грошовими потоками..

Видатний дохід з’являється в самій верхній панелі головних панелей FreshBooks. Він відображає загальну суму, належну червоному, як візуальне нагадування про несплачені рахунки-фактури. У розділі “розширені звіти” ви знайдете звіт про старість облікового запису, який розбиває прострочену дебіторську заборгованість за тривалістю часу, який вам заборгували..

Інформаційна панель Wave також містить рахунки-фактури, які вам належать, але вам потрібно прокрутити вниз, щоб знайти інформацію. Однак, на екрані “рахунків-фактур” відображаються прострочені фактури спереду та в центрі. Звіт про старість рахунків також міститься в його розділі “звіти”.

Хвиля-рахунки-фактури, належна панель приладів

Що стосується виставлення рахунків, FreshBooks перевершує Wave. Він включає в себе більше варіантів, таких як підготовка кошторисів та пропозицій, які перетворюються на рахунки-фактури, та більш автоматизовані функції.

Раунд: рахунок-фактура для FreshBooks

FreshBooks логотип
Хвиля обліку логотип

2

Рахунки

Оплата рахунків є необхідною, якщо неприємною, частиною ведення бізнесу. FreshBooks і Wave роблять це максимально безболісним. Кнопки на головній сторінці перейдуть безпосередньо до форми, щоб ввести новий рахунок.

У FreshBooks форма витрат дозволяє вибирати тип витрат зі спадного меню. Ви можете завантажити та приєднати квитанцію, якщо це потрібно, і позначити її як підлягає оплаті, якщо клієнт заборгував відшкодування. Сервіс надає вам можливість зберігати кредитну карту у файлі та використовувати її для оплати рахунків.

Параметр “зробити повторюваний” з’являється на кожній новій формі витрат. Якщо ви сплачуєте ті самі витрати щомісяця, як орендна плата чи комунальна плата, автоматичні платежі заощаджують час і гарантують, що ви ніколи не не будете стягувати пізню плату, оскільки ви пропустили важливий рахунок. Вибравши, як часто за це потрібно платити і скільки разів, ви можете забути про це.

Вхід-Новий-Витрати

Хоча знайти та заповнити форму витрат у Wave дуже просто, вам доведеться зробити додатковий крок, натиснувши “створити рахунок”, якщо ви перейдете через “покупки” та “рахунки” в головному меню навігації.

Хвиля не дозволяє користувачам встановлювати періодичні платежі за рахунки та не зберігає кредитну карту.  

У формі витрат на Wave можна призначати номери, вводити нотатки та додавати квитанції, але ви не можете додавати рядок для податків.

Приклад витрат-запис

Заплановані витрати відображаються у формі кругової діаграми на головній інформаційній панелі FreshBooks. Wave показує прострочені рахунки та рахунки-фактури у списку зліва від панелі приладів. Обидва мають звіти про витрати, тому відстежувати гроші, що витікають з вашого бізнесу, не складно з ними.

Функції оплати рахунків FreshBooks дають вам більше можливостей та функціональних можливостей, ніж Wave, при цьому періодичні платежі та зберігаються кредитні картки. Це явний переможець у цій категорії.

Раунд: виставлення рахунків за FreshBooks

FreshBooks логотип
Хвиля обліку логотип

3

Звіти

Звіти FreshBooks ніколи не виграють у порівнянні з звітами інших хмарних облікових програм. Це незвичайна сфера, якою служба нехтує, враховуючи її важливість для прийняття бізнес-рішень, але вона має лише дев’ять звітів.

Розділ «Розширений звіт»

Єдиною фінансовою звітністю, що міститься у FreshBooks, є прибутки та збитки. Звіт про баланс чи грошовий потік не існує. Банки та позикодавці зазвичай вимагають усіх трьох, коли ви звертаєтесь за кредитом, тому користувачі FreshBooks повинні були б підготувати інші два вручну.

Wave надає користувачам три основні фінансові звіти, а також набагато більший вибір звітів, пов’язаних з іншими сферами вашого бізнесу.

Звіти-Екран-Постріл

Звіти про старість облікових записів обчислюють суму простроченої дебіторської заборгованості за типовими часовими рамками, такими як прострочена за 30-30 днів або минула за 90 днів, але Wave також має звіт, який відображає дохід клієнта. FreshBooks зупиняється на звіті про старість облікових записів.

Звіти про старіння рахунків

Додаткові звіти компанії Wave стосуються податку з продажу, заробітної плати та нарахування заробітної плати, якщо ви платите за її функції з оплати праці. Хоча він відстежує податки з продажу та нарахування заробітної плати, ви не можете подавати їх в Інтернеті.

Жодна служба не дозволяє вам налаштовувати звіти за межами вибору діапазонів дат. Це не буде проблемою для більш простого бізнесу, але складні компанії, можливо, хочуть змінити групування та відображення рахунків. QuickBooks Online має найкращі варіанти налаштування звітів.

Хвиля перемагає FreshBooks у цій категорії, але жодна не буде задовольняти потреби складних підприємств або власників, які шукають звіти для аналізу та розвитку свого бізнесу. Якщо вам потрібно більше, пропонуємо переглянути QuickBooks Online. Наш огляд QuickBooks Online окреслює його плюси і мінуси.

Раунд: звітний пункт для хвильового обліку

FreshBooks логотип
Хвиля обліку логотип

4

Ціноутворення

Жоден конкурент не збирається бити ціни на Wave, тому що це безкоштовно. Він надає всі функції, про які ми говорили, не стягуючи щомісячну плату. Однак він стягує плату за оплату праці та обробку торговців, і компанія стверджує, що достатньо з тих, щоб вони могли дати користувачам все інше.

FreshBooks дотримується трирівневого місячного плану ціноутворення, який використовує так багато його конкурентів. Найнижчий щомісячний план, Lite, дозволяє п’яти користувачам отримувати доступ до програми за 15 доларів на місяць. Основні функції сервісу включені, але це не буде, поки ви не будете платити 25 доларів на місяць за середній рівень, плюс, ви можете надсилати нагадування про оплату, стягувати несвоєчасні платежі та планувати періодичні витрати.

Верхній рівень, Преміум, коштує 50 доларів на місяць. Він не додає функцій, але дозволяє до 500 користувачів працювати з вашим обліковим записом. Хоча навряд чи у бізнесу буде стільки бухгалтерів, було б корисно, якби ви активно використовували проекти,.

Wave стягує збори за податкові послуги, оплату праці та обробку кредитних карт. Послуги з оплати праці та оподаткування доступні лише у шести штатах і коштують 25 доларів на місяць плюс 4 долари на одного працівника. Щойно за заробітну плату вона нараховує 20 доларів на місяць плюс 4 долари на одного працівника.

FreshBooks не має інтегрованої служби оплати праці. Натомість вам доведеться заплатити за надбудову, наприклад Gusto. Якщо ви шукаєте програму, яка інтегрує обробку заробітної плати, радимо прочитати наш огляд Xero.

Для малого бізнесу, який повинен тримати витрати під контролем, варто підписатись на безкоштовний сервіс Wave, навіть якщо, можливо, доведеться мати справу з його недоліками. Ось чому він виграє в цій категорії.

Раунд: Точка ціни для хвильового обліку

FreshBooks логотип
Хвиля обліку логотип

5

Зручність у користуванні

Легко знайти свій шлях навколо FreshBooks та Wave. Пункти меню чітко позначені і мають сенс. Кнопки для “додавання нових” елементів, таких як рахунки-фактури або рахунки, помітно відображаються. Крок для виконання завдань інтуїтивний і не потребує багато програмного забезпечення.

FreshBooks робить багато для підтримки своїх користувачів. Посилання на відповідні довідкові статті разом із підказками та підказками з’являються на головних екранах, коли ви переходите до них уперше. Підтримку клієнтів можна отримати електронною поштою або телефоном.

Розділ довідки Wave включає ділові посібники, публікації блогу та відео. Кнопка «довідка» завжди з’являється зліва в меню. Після натискання на неї з’являється вікно, яке дозволяє шукати бібліотеку, не виходячи з екрана, на якому ви перебуваєте.

Ми не знайшли великого розмежування між компаніями за зручністю в користуванні, тому ми називаємо цей розділ кращим.

Раунд: зручність для користувачів Немає чіткого переможця, бали для обох

FreshBooks логотип
Хвиля обліку логотип

6

Додаткові функції

Хоча FreshBooks не пропонує складні функції інвентаризації чи основних фондів, він включає проекти. Творчі компанії, які працюють над проектами для своїх клієнтів, або ті, що платять щогодини, знайдуть у цьому багато чого.

Створюючи новий проект у FreshBooks, членам команди легко призначати завдання та терміни. Для участі в проекті можна запросити декількох людей, включаючи зовнішніх клієнтів, але ви можете контролювати їх доступ.

Погодинна виставлення рахунків за проекти подається на рахунки-фактури. Якщо ви надсилаєте рахунку-фактуру клієнту за інший товар, і він заборгував протягом години, FreshBooks нагадує вам. Якщо ваші працівники виставляють рахунки за різною погодинною ставкою – наприклад, старший менеджер проекту проти молодшого менеджера, – FreshBooks також залучає до виставлення рахунків на проект..

Конкурент Xero надає користувачам інвентар, основні засоби та можливості проектів. Якщо вам потрібні всі три, ми радимо перевірити наше порівняння FreshBooks vs. Xero.

Єдиний спосіб керувати проектами, основними фондами чи товарно-матеріальними запасами в Wave – це якщо ви зареєструєтесь і оплатите додаткову програму, яка інтегрується з нею.

Раунд: Точка розширених функцій для FreshBooks

FreshBooks логотип
Хвиля обліку логотип

7

Вирок

Подібність між FreshBooks та Wave ускладнює вибір між ними, але FreshBooks має незначну перевагу. Він надає користувачам більше варіантів виставлення рахунків та виставлення рахунків, забезпечує функцію проектів для сервісного та креативного бізнесу та за розумною ціною порівняно з іншими конкурентами.

Зважаючи на це, звіти компанії Wave надають власникам бізнесу більше інструментів для відстеження та прийняття рішень, і його ціну не можна перемогти. Якщо ви хочете щомісяця вводити вручну періодичні рахунки та хочете зменшити витрати, варто переглянути.

Як завжди, дякую за прочитане. Якщо ви спробували будь-яку програму, що ви думали? Ви мали перевагу? Повідомте нас у коментарях нижче.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me