Zbierame najlepšie služby Cloud Torrent: Offcloud vs Bitport vs Seedr

Vďaka cloudu sa život stal pohodlnejším pre každého. Používame cloud na všetko – prečo ho nepoužiť na torrentovanie? Ušetrite miesto na pevnom disku a šírku pásma pre dôležitejšie súbory pomocou výkonu cloudu. Nehovoriac o tom, že vám to ušetrí odblokovanie torrent stránok (alebo hľadanie alternatívnych torrent stránok).


Cloudové torrentovanie je súkromné, bezpečné a bleskové. Ak vyberiete torrent, ktorý už stiahol iný používateľ, bude k dispozícii na okamžité streamovanie – služby cloud torrentu budú mať po ruke vyrovnávaciu pamäť populárnych súborov, takže ak desať používateľov chce najnovší Linux .iso poskytovateľ ho nestiahne desať časy a zjesť šírku pásma. Vďaka cloudovému úložisku môžete pristupovať k svojim torrentom na všetkých zariadeniach. Ak vyberiete inteligentne z nášho zoznamu najlepších poskytovateľov cloudového úložiska, môžete prenášať svoje súbory bez toho, aby ste sa dostali na pevný disk kdekoľvek..

Výhody služieb Cloud Torrent

Keď sa z torrentu dostanete z domu, vaša IP sa vysiela všetkým. Toto je vlastne povaha zdieľania typu peer-to-peer a ak nepoužívate jedného z našich najlepších poskytovateľov VPN, vystavujete svoju IP adresu každému. Ktokoľvek iný, kto si stiahne tento torrent, uvidí vašu IP adresu – vrátane autorských práv alebo kolísk. Dobré spôsoby je nasadiť stiahnuté torrenty, ale pomalé pripojenia a limity údajov môžu obmedziť to, koľko torrentov torrentujete.

Cloud torrent služby fungujú na výkonných dedikovaných serveroch s uplinkmi oveľa rýchlejšie ako domáce pripojenie. Poskytovatelia ukladajú obľúbené súbory do vyrovnávacej pamäte a namiesto čakania na dokončenie sťahovania získate okamžitý prístup. Vaše médiá sú k dispozícii na všetkých vašich zariadeniach vrátane telefónu a streamovacích zariadení, ako sú Chromecast alebo Roku.

Čo budete potrebovať

Začať s torrentom je ľahké, pretože všetko, čo potrebujete, je akékoľvek zariadenie pripojené k internetu a účet s jedným z týchto poskytovateľov:

 • Offcloud
 • Bitport
 • Seedri

Offcloud, Bitport a Seedr ponúkajú bezplatnú úroveň, takže môžete službu vyskúšať, ale s obmedzeniami na sťahovanie alebo veľkosť súboru. Pozrime sa na všetkých troch poskytovateľov a uvidíme, ako ich porovnávajú.

Offcloud

Offcloud sa trochu líši od ostatných poskytovateľov, na ktorých sme sa pozerali, pretože sa nezameriava na sťahovanie torrentov. Spoločnosť sa predáva ako „jednoduchý, elegantný a intuitívny SaaS na získavanie akýchkoľvek údajov z cloudu.“ Boli sme prekvapení množstvom rôznych zdrojov, ktoré Offcloud podporuje pri sťahovaní, a obsahuje dokonca aj lístok, ktorý umožňuje používateľom navrhovať nové stránky na podporu.

Nie je žiadnym prekvapením, že sa integruje do služby YouTube vzhľadom na popularitu stránok, ale Usenet? Týmto sa Offcloud odlišuje od konkurencie, aj keď to obmedzuje vaše sťahovanie Usenet na 20 GB denne. To by mohlo stačiť na každodenné použitie pre ľahkých používateľov alebo pre tých, ktorí občas dopĺňajú súbory torrentov pomocou sťahovania Usenetu.

Webové rozhranie spoločnosti Offcloud sa ľahko používa a ponúka vám dashboard zobrazujúci vašu zostávajúcu šírku pásma a priestor. Bezplatná skúšobná verzia vás obmedzuje na 10 GB prenesených údajov a iba na tri odkazy. Ak máte dáta, ktoré chcete uložiť, jednoducho vložte odkaz do Offcloud a vyberte si z troch možností: okamžité, cloudové alebo vzdialené.

Okamžitá možnosť je v podstate proxy. Zadáte odkaz a Offcloud vytvorí tunel dodávajúci obsah do vášho zariadenia cez web. Stiahne sa do vášho zariadenia a neuloží sa v cloude, takže ak bude odstránený pôvodný obsah, nebude už prístupný v službe Offcloud. Možnosť cloud načíta údaje a uloží ich na interné servery spoločnosti Offcloud. Získate nový bezpečný odkaz na prístup k svojim údajom kedykoľvek a odkiaľkoľvek, aj keď bude pôvodný obsah stiahnutý.

Vzdialená možnosť vyžaduje z vašej strany určitú konfiguráciu, pretože na ukladanie údajov budete musieť poskytnúť spoločnosti Offcloud prístup. Táto služba podporuje služby FTP, SFTP alebo cloudových úložísk, ako sú napríklad Disk Google a Dropbox. Je to vynikajúca voľba pre tých, ktorí sa zaoberajú špinavými pripojeniami, ako je mobilné širokopásmové pripojenie alebo pomalé pripojenie Wi-Fi, ale zaoberajú sa veľkým množstvom údajov.

Tento systém umožňuje získať potrebné údaje a uložiť ich, až kým nebudete mať dostatočne rýchle pripojenie na ich lokálne stiahnutie.

Na testovanie služby som použil možnosť okamžitého stiahnutia bezplatného filmu vo verejnom vlastníctve a rýchlosti neboli veľmi pôsobivé. Je to s najväčšou pravdepodobnosťou kvôli tomu, že som v USA a server Offcloud bol vo Francúzsku. Výberom možnosti „cloud“ sa súbor sprístupnil o niekoľko minút.

Upozorňujeme, že server Offcloud nemá v úmysle pôsobiť ako „seedbox“, čo je server, ktorý slúži na zvýšenie prídelu používateľov na súkromných sledovačoch neustálym nasadením torrentu. Hovorca úradu Offcloud uviedol, že obyčajne zakladá iba torrenty v pomere 1: 1 a odovzdáva presnú sumu, ktorú stiahli. Pre používateľov, ktorí sa spoliehajú na verejných sledovateľov alebo sa nestarajú o pomer, je Offcloud skvelým riešením.

Ak hľadáte iba poskytovateľa cloudového torrentu, Offcloud sa môže javiť ako prehnaný. Ale za 59,99 dolárov ročne, ponúka neobmedzené úložisko a šírku pásma, čo umožňuje lepšie riešenie, ak uvažujete o obmedzenom úložisku ponúkanom inými poskytovateľmi. Vďaka funkcii Offcloud je táto funkcia ľahko jednou z najlepších dostupných možností.

cenaSkladový priestorPočet torrentov
zadarmozadarmo10GB3 za mesiac
Dobrá súprava9,99 dolárov mesačneneobmedzenýneobmedzený
Užitočný partner59,99 dolárov ročneneobmedzenýneobmedzený

Bitport.io

Služba Bitport.io je rýchla a umožňuje vám streamovať vaše médiá na niekoľko zariadení vrátane Apple TV a Chromecast, ako aj podporu Kodi. Spoločnosť je hrdá na to, aby bolo torrentovanie také ľahké ako „Ctrl-C“, a je to skutočne také ľahké. Bitport.io ponúka bezplatný účet, ktorý obmedzuje používateľov na jeden torrent za 24 hodín.

Rozhranie vyzerá skvele a funguje dobre na mobile. Umožňuje vám vybrať si torrent, keď ste mimo domova, a získať k nemu prístup neskôr. Chcel som vidieť, aké sú rýchlosti s menej populárnymi torrentmi, tak som si vybral nekvalitnú verziu toho istého testovacieho filmu a sledoval som rýchlosť, ktorá neustále stúpala, až kým nedosiahla rýchlosť takmer 30 MB / s a ​​skončila o tri alebo štyri minúty..

Najlacnejší plán začína na $ 5 / mesiac a poskytuje 30 GB úložného priestoru a päť slotov na stiahnutie, čo znamená päť aktívnych sťahovaní torrentov. Môžete si stiahnuť neobmedzené množstvo torrentov za deň pre všetky plány okrem bezplatného. Okrem dodatočného ukladania a sťahovania torrentov ponúkajú platené plány aj sťahovanie HTTPS a antivírusové skenovanie, čo je pekná bonusová funkcia pre opatrných používateľov..

Bitport.io tiež predstavuje pomer 1: 1, ale platení používatelia môžu kontaktovať technickú podporu a zmeniť ju na vlastný pomer. Je to jednoduchá služba, ktorá nemá extra funkcie, ale slúži svojmu účelu dobre a za prijateľnú cenu.

cenaSkladový priestorPočet torrentov
zadarmozadarmo1GB1 za deň
malý5 dolárov mesačne30GB5 slotov
štandardné10 dolárov mesačne100GB10 slotov
veľký15 dolárov mesačne250GB.20 slotov

Seedri

Seedr je ďalšia torrentová služba, ktorá ponúka spartánske rozhranie a veľkú použiteľnosť v počítači alebo mobilnom zariadení. Bezplatná úroveň vás obmedzuje na 2 GB úložného priestoru, ale neobmedzuje sa na množstvo súborov, ktoré si môžete stiahnuť, pretože som odstránil a vyskúšal rôzne torrenty, aby som získal predstavu o celkovej rýchlosti.

Jednoducho vložíte odkaz alebo nahráte torrent súbor a rýchlo sa stiahne, alebo v prípade populárnych torrentov sa objaví okamžite. Spočiatku tam bol súbor na mojom účte, s láskavým dovolením spoločnosti Seedr. Odstránením sa uvoľnilo miesto a vybral som rovnaký torrent, aký sa použil v predchádzajúcich testoch. Okamžite sa objavil, k dispozícii na stiahnutie alebo streamovanie.

Vyskúšal som Ubuntu torrent a mal som rovnaké výsledky. Populárne torrenty sa na niekoľko sekúnd ukážu ako „zber semien“, ale okamžite sa skopírujú do priečinka a sú k dispozícii na stiahnutie alebo streamovanie.

Spomedzi troch poskytovateľov, ktorých som uviedol, bola Seedr najrýchlejšia s rukami nadol. Trvalo mi dlhšie, kým som skopíroval a prilepil odkaz na torrent, ako to trvalo, kým Seedr vydal súbory. Pre používateľov súkromných sledovačov torrentov je Seedr jedinečný v tom, že ponúka statické adresy IP a podporu súkromných sledovačov s plánmi „pro“ a „master“. Keďže súkromné ​​sledovače sa spoliehajú na jedinečné súbory .torrent, nemôžete jednoducho skopírovať a vložiť odkaz, ako by ste použili vo verejných sledovačoch..

Stiahnite si .torrent do svojho zariadenia a jednoducho ho nahrajte na Seedr a podľa vášho plánu ho zaočkuje do pomeru 2: 1 alebo 5: 1. Seedr ponúka rýchle a často okamžité sťahovanie torrentov a umožňuje vám streamovať vaše médiá okamžite na akomkoľvek zariadení, ktoré vlastníte. Platené úrovne začínajú na 6,95 dolárov mesačne za jednoduchú a rýchlu službu, ktorá posúva vaše torrentovanie na ďalšiu úroveň v cloude.

cenaskladovaniePočet torrentov
zadarmozadarmo2GBN / A
základné6,95 dolárov mesačne30GB2 sloty
pre9,95 dolárov mesačne100GB5 slotov
majster19,95 dolárov mesačne1TB25 slotov

Torrent a ochrana osobných údajov

Všetci poskytovatelia, o ktorých sa tu hovorí, majú silný postoj k ochrane súkromia používateľov. Hlavná stránka Bitport.io dokonca uvádza „sťahujte torrenty do zabezpečeného cloudu; anonymne; postiť. ” Vaša adresa IP nie je nikomu vystavená pri sťahovaní torrentu v cloude, s výnimkou poskytovateľa služieb, ktorý používate.

Vláda má vždy šancu donútiť poskytovateľa, aby odovzdal záznamy, a v závislosti od poskytovateľa by to mohlo zahŕňať vašu IP adresu a zoznam súborov, ktoré ste si stiahli alebo uložili pod svoj účet. Šance, že sa tak stane, sú nepravdepodobné, pretože služby ako Put.io sú už roky aktívne, bez toho, aby čelili právnym problémom.

Na torrenting existujú legitímne spôsoby použitia a poskytovatelia vedome neposkytujú nezákonný obsah. Používateľom jednoducho poskytujú spôsob, ako rýchlo a bezpečne získať prístup k obsahu na webe a uložiť ho. Doteraz nebol zaznamenaný jediný prípad, keď jeden z týchto poskytovateľov odovzdal údaje o používateľovi.

Riešenie je jednoduché: použite VPN a e-mail vytvorený výhradne pre cloudové torrentovanie. Vyberte si poskytovateľa, ktorý vedie nulové záznamy a povoľuje spôsob platby, napríklad bitcoíny alebo darčekové karty, aby sa zabezpečilo súkromie a anonymita. Aj keď je poskytovateľ cloudového torrentu nútený odovzdávať protokoly, zostanete anonymní vďaka sieti VPN (nehovoriac o tom, že vás chráni aj pred snoopingom poskytovateľa internetových služieb)..

Pozrite si naše najlepšie recenzie VPN a získajte prehľad o tom, ktorý poskytovateľ je pre vás najlepší. Pamätajte: ak by nechránili svojich používateľov, poskytovatelia cloudových služieb by boli rýchlo mimo prevádzky. Je to bezpečnejšia a pohodlnejšia alternatíva k torrentingu pomocou klienta.

Verdikt

Všetci traja poskytovatelia sú spoľahlivou voľbou pre používateľov torrentu, ale ak ste po najlepšom výkone, mali by ste sa držať poskytovateľa, ako je Bitport.io alebo Seedr. Používatelia súkromných sledovačov sú s programom Seedr lepšie vďaka vstavanej podpore pre súkromných sledovačov a dlhej dobe nasadenia.

poskytovateľVyvolávacia cenaskladovanieTestovaná rýchlosťTorrent slotyVýsevný pomer
Offcloud9,99 dolárov mesačneneobmedzenýrôzneneobmedzený1: 1
Bitport.io5 dolárov mesačne30GBOkamžite pre populárne torrenty.
29 + MB / s na náhodnom teste.
51: 1, zmeny na požiadanie
Seedri6,95 dolárov mesačne30GBOkamžite pre populárne torrenty. 10MB / s na náhodnom teste.21: 1 alebo 12H

Cloud torrent je budúcnosť zdieľania súborov – okamžitý prístup ku všetkým médiám, na všetkých vašich zariadeniach a kdekoľvek na svete. Ak ste fanúšikom jednoduchých nástrojov a chcete sa iba torrentovať, nemôžete sa pokaziť v prípade Seedr alebo Bitport.io. Obidve vám umožňujú pridať torrent a streamovať obsah z počítača alebo mobilného zariadenia odkiaľkoľvek.

Pre jednorazový prístup k neustále rastúcemu zoznamu zdrojov nie je možné Offcloud poraziť. Usenet, torrenty, Youtube a ďalšie sú k dispozícii v službe Offcloud, stiahnuté do vášho zariadenia, na bezpečné servery Offcloud alebo do vzdialeného úložiska. Stiahnite si ho raz a už sa nemusíte báť, že bude prepnutý do režimu offline alebo ho bude znova sledovať.

Dúfame, že sa vám tento článok páčil, a môžete pokojne komentovať a zdieľať ho na sociálnych sieťach. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map