V tejto príručke na zabezpečenie webových stránok vám poskytneme znalosti, ktoré potrebujete na zaistenie bezpečnosti svojich webových stránok. Preberieme bežné hrozby, čo môžete urobiť, aby ste svoj web ochránili pred najbezpečnejšími webovými hostiteľmi.


O bezpečnosti webových stránok sa veľa nehovorí, je to však mimoriadne dôležitá téma. Aj malé webové stránky sa stávajú terčom škodlivého softvéru, spamu a distribuovaného útoku na odmietnutie služby, ktoré sa používajú na odcudzenie súkromných údajov používateľov alebo distribúciu škodlivého škodlivého softvéru..

Začnime s vysvetlením, ako toky údajov od používateľa na webový server a ako tento prenos údajov vystavuje vaše webové stránky útokom.

Zabezpečenie webových stránok

Server-Room

Predtým, ako sa oboznámite s tým, ako je váš web vystavený a čo môžete urobiť, aby ste ho chránili, musíte pochopiť, aspoň na povrchovej úrovni, ako sa údaje prenášajú internetom..

Webhosting znamená, že súbory vašich webových stránok sú uložené na serveri vytvorenom pre rýchle prenosové časy. Mohli by ste hostiť svoje vlastné webové stránky, ale bez sofistikovaného sieťového a špičkového hardvéru servera, ktorý používajú najlepší poskytovatelia webhostingu, nie je to praktické z hľadiska rýchlosti alebo zabezpečenia..

Keď niekto navštívi vaše webové stránky, pripojí sa k danému serveru a začne dočasne sťahovať súbory, aby sa informácie mohli zobraziť v ich prehliadači. Prenos údajov do a zo servera sa uskutočňuje v paketoch, malých zväzkoch údajov, ktoré obsahujú informácie o prenose.

To otvára zraniteľné miesta. Odpočúvanie môže rozdať, kto sa pripája, ako aj server, ku ktorému sa pripájajú, a paket so spoofou môže načítať škodlivý softvér do počítača alebo servera..

Tieto dva scenáre sú nepravdepodobné, najmä so šifrovaným pripojením, ale proces ukazuje, prečo je bezpečnosť webových stránok taká dôležitá. Webové hrozby nepredstavujú problém iba pre váš web, ale aj pre vaše osobné súbory a informácie o návštevníkoch.

Vo všetkých krokoch procesu musí byť zabezpečená ochrana. Niektoré pochádzajú od vášho webového hostiteľa, iné pochádzajú od používateľa a iné pochádzajú od vás. Najprv sa pozrieme na hrozby, ktoré predstavuje váš web, a potom na spôsoby, ako ich ochrániť.

Hrozby webových stránok

Nižšie sú uvedené niektoré z najbežnejších hrozieb, ktorým budete musieť čeliť po nastavení stránky.

Nevyžiadaná pošta

spam-stock-image

Spam je nepríjemný a z väčšej časti je to najhoršie. Niektoré spamovacie roboty však majú viac škodlivých úmyslov a môžu preťažiť váš server alebo získať miesto na čiernej listine spoločnosti Google. O tomto sa budeme baviť neskôr v tejto časti.

Vo väčšine prípadov roboti na komentovanie používajú roboty na umiestňovanie spätných odkazov na iné webové stránky vo vašej doméne. Používa sa na zvýšenie rebríčka vyhľadávania, pretože spätné odkazy sú v očiach spoločnosti Google dobré. Spoločnosť Google zohľadnila tento druh spamu a skrytých adries URL, ktoré sa na ňom podieľajú. Problém však pretrváva.

Spam má dva následky. Prvým je rýchlosť. Ak sa používatelia musia zaregistrovať, aby sa mohli vyjadriť, databáza používateľov, ktorú vaše webové stránky nosia, sa dá ľahko zobraziť. Najmä program WordPress trpí množstvom spamu v komentároch, takže existujú doplnky, ktoré môžete použiť na zmiernenie problému..

Odkazy zverejňované spamovými robotmi môžu byť škodlivé, čo je vážnejší problém. Iní používatelia môžu kliknúť na tieto odkazy a nainštalovať do svojich počítačov škodlivý softvér. Navyše roboti na indexové prehľadávanie Google dokážu rozpoznať škodlivé adresy URL a hodnotiť váš web ako nebezpečný.

Ak chcete, aby bol váš web v prevádzke čo najrýchlejšie a aby ste chránili používateľov a návštevnosť z organického vyhľadávania, je dôležité vyhnúť sa nevyžiadanej pošte ako je mor.

Útoky DDoS

Útoky DDoS boli v posledných rokoch omnoho viac tlačené, a to najmä z dôvodu operácie Payback, ktorá sa zamerala na hlavné predajne kreditných kariet, ako sú Visa a Mastercard, na protest proti pokusu vlády USA cenzurovať Wikileaks..

Útoky DDoS majú za cieľ zabrániť iným používateľom prístup na konkrétnu webovú stránku. Útočníci preťažujú webový server prevádzkou, aby ho mohli prepnúť do režimu offline, a často udržujú tlak, takže hostiteľ má problém so zálohovaním servera..

Útoky sa zvyčajne vykonávajú pomocou spoof IP adries alebo botnetov, čo sú veľké siete podradených počítačov, ku ktorým má útočník vzdialený prístup. Ako sa hystéria okolo DDoS útokov zvýšila, treba prijať ochranné opatrenia.

Hoci útoky DDoS sa zvyčajne zameriavajú na jednu konkrétnu webovú stránku, čo znamená, že väčšina nebude ovplyvnená, môžu byť jedným krokom v nebezpečnejšom pláne, v ktorom útočník sleduje malvér..

Vírusy a malvér

Virus-Malware

Škodlivý softvér predstavuje najväčšiu hrozbu pre webové stránky. Škodlivý softvér obsahuje škodlivý softvér a veľa ľudí ho označuje ako „vírus“. Bez ohľadu na to, koho prezývateľa používate, predstavuje to vážne riziko pre vás a vašich návštevníkov.

Webové stránky, dokonca viac ako váš osobný počítač, sú hlavnými cieľmi škodlivého softvéru z mnohých dôvodov. Môžu sa použiť na získanie prístupu k súkromným údajom používateľa, na konzumáciu zdrojov webového servera alebo na zobrazenie správy pre hackera, najmä ak máte web s vysokou návštevnosťou..

V iných prípadoch sa malware používa na získanie finančného zisku. Hacker môže získať hlboké používateľské oprávnenie a použiť ho na umiestňovanie reklám alebo pridružených odkazov. V najhoršom prípade hacker používa web ako distribučnú platformu pre škodlivý softvér vložením odkazov, ktoré v ňom sťahujú škodlivý balík do počítača návštevníka po kliknutí naň..

Najlepšia ochrana je použitie služby monitorovania škodlivého softvéru, o ktorej sa budeme baviť v ďalšej časti. Starostlivé sledovanie časov načítania, súborov a prenosu vašich webových stránok vám tiež pomôže zistiť, či sa v súboroch nenachádza škodlivý softvér.

Registrácia domény WHOIS

Každá webová stránka potrebuje doménu a keď sa zaregistrujete, vaše osobné informácie sú s ňou spojené. Nie je potrebné ani chytrého hackera, aby zistil, ako nájsť tieto informácie, ktoré maľujú virtuálny cieľ na chrbte kvôli spamu a vyhľadávaniu..

Informácie WHOIS sa vyžadujú na registráciu domény. Premýšľajte o tom ako o kúpe nehnuteľnosti. Spoločnosť, ktorá vydáva nehnuteľnosť, musí vedieť, kto ju vlastní a ako sa k nim dostať, a tak aj verejnosť. Krajina, v ktorej žijete, môže zohrávať úlohu pri tom, koľko informácií potrebujete na registráciu.

Okrem vášho e-mailu, mena, adresy a telefónneho čísla, údaje WHOIS obsahujú informácie, ako sú napríklad meniče serverov URL, ktoré sa samy o sebe netýkajú. Nameservers sa používajú na smerovanie doménových požiadaviek na servery, ktoré sú hostiteľmi adries URL. V mnohých prípadoch weboví hostitelia spravujú viacero menných serverov pre rôzne typy hostingu.

Aj keď by hacker nemal byť schopný presne určiť, aký server používate, môže mu poskytnúť predstavu o tom, v ktorej oblasti sa nachádzate. Je dokázané, že znova a znova sa použijú všetky údaje, ktoré hacker používa. vyčerpávajúco, takže aj malý kúsok by mohol poskytnúť bránu pre váš webový server.

čiernej listiny

Zoznamy zakázaných vyhľadávacích nástrojov sú pre vašu webovú stránku nedostatočnou adresou. Zoznamy zakázaných položiek majú vo väčšine prípadov pozitívny vplyv na odstránenie webových stránok, ktoré sa podieľajú na spamovaní kľúčových slov alebo boli narušené. Aj napriek dobrým úmyslom by sa však váš web mohol dostať na čiernu listinu a akonáhle ste tam, je ťažké vystúpiť.

Vyhľadávacie nástroje musia chrániť používateľov, ktorí klikajú na výsledky vyhľadávania. Z tohto dôvodu, ak si roboti prehliadania spoločnosti Google všimnú niečo podozrivé vo vašom kóde, dostanete čiernu listinu.

Aj keď nejde o priamu bezpečnostnú hrozbu, jej blokovanie na čiernej listine má stále dôsledky pre vašu prevádzku organického vyhľadávania. Je to vedľajší produkt mizerných bezpečnostných opatrení, ktoré môžu zničiť povesť vášho webu a tok návštevnosti v očiach vyhľadávacieho nástroja..

Keď už viete, aké sú bežné hrozby pre váš web, pozrime sa na kroky, ktoré môžete podniknúť na jeho ochranu.

Ako udržať váš web v bezpečí

Tu je niekoľko jednoduchých rád, ktoré budú chrániť vaše stránky. Implementácia všetkých je dosť jednoduchá, aj keď nie všetky sú bezplatné.

Použite bránu firewall

FreeBSD_10_vi_RC_Firewall

Internet je jednoducho nedôveryhodný. Server, na ktorom sú hostené vaše webové stránky, je dôveryhodný alebo aspoň dúfame. Používa sa však na pripojenie zvyšku nedôveryhodného internetu k vašim online súborom. Ak sa na to nechránime, najmä s webhostingom, umožňuje potenciálne vírusy prísť príliš blízko pre pohodlie. Tu prichádza firewall.

Predstavte si, že je tu oheň a vy máte pred sebou tehlovú stenu. To je v podstate to, čo robí firewall. Existujú dve formy, ktoré weboví hostitelia používajú na ochranu vašich webových stránok.

Medzi serverom a zvyškom internetu sedí hardvérové ​​brány firewall. Označujú pakety, keď prichádzajú na server, aby určili, odkiaľ dáta pochádzajú. Ako tento proces pokračuje, firewall dokáže zistiť, aké prenosy by sa mali uskutočňovať, a blokovať tie, ktoré by nemali byť.

Väčšina ľudí pozná softvérové ​​brány firewall, najmä ak používajú systém Windows. Softvérové ​​brány firewall monitorujú napríklad prichádzajúce adresy IP, rýchlosti sťahovania a časy prenosu. Premávka, ktorá sa nezmestí na čiary, ktoré softvér nakreslí, je blokovaná, aby sa predišlo poškodeniu.

Ak ste nainštalovali softvér v systéme Windows, ktorý sa pripája na internet, videli ste softvérový firewall v akcii.

Hardvérové ​​a softvérové ​​brány firewall poskytujú najlepšie zabezpečenie pri použití v spojení. Medzi nimi by nemal byť výrazný bezpečnostný rozdiel, takže použitie oboch poskytuje dva kroky monitorovania, aby ste sa uistili, že prevádzka prichádzajúca na a z vášho webu je bezpečná..

Povoliť ochranu DDoS

CloudFlare-Network-Map

Firewally pomáhajú s útokmi DDoS tým, že si dobre všimnú spoofing IP predtým, ako bude možné vykonať simulovaný útok. V prípade botnetu sú však všetky adresy IP jedinečné. Brána firewall nedokáže udržať krok, pretože tok prichádzajúci na váš web a z neho sa zdá byť legitímny, len vo zvýšenej miere.

Preto existuje ochrana DDoS alebo presnejšie zmierňovanie DDoS. Útoky DDoS sa pokúšajú zrútiť webový server jeho zaplavením prevádzkou. So sieťou na doručovanie obsahu, ako je napríklad Cloudflare, sa môže táto prevádzka rozdeliť na cestu cez distribuovanú sieť serverov a absorbovať zásah.

Inteligentným smerovaním prenosu môže sieť CDN chrániť váš web pred výpadkami bez blokovania oprávnených používateľov. Je to výhodné, pretože ochrana DDoS založená na softvéri môže blokovať náhly nárast v premávke, aj keď je to opodstatnené, napríklad po uvedení nového produktu na trh alebo po uvedení na hlavnú mediálnu zásuvku.

Existuje veľa webových hostiteľov, ktorí sú partnermi spoločnosti Cloudflare, aby chránili vaše webové stránky pred útokmi DDoS a urýchlili dodávku statického obsahu v tomto procese. Bluehost a A2 sú dva, ktoré si prídu na myseľ (prečítajte si našu recenziu hostenia A2).

Nainštalujte antivírus a vyčistite webovú stránku

Na svoj web nemôžete nainštalovať program AVG a začať pracovať (nezabudnite si však prečítať našu recenziu AVG, aby ste vyčistili miestny počítač), ale pre webové stránky existujú špeciálne nástroje na monitorovanie a čistenie. Použitím jedného môže byť rozdiel medzi kompromitovanou a zdravou webovou stránkou.

Zvyčajne vás budú stáť a poplatok bude statný, ak už bol váš web napadnutý. Existujú však hostitelia, ako napríklad HostGator a iPage, ktoré však zahŕňajú ochranu pomocou hostiteľského balíka so svedomím lokality SiteLock. Ak sa chcete dozvedieť viac o týchto poskytovateľoch, prečítajte si recenziu hostiteľa a hodnotenie iPage.

Website-Malware-Scan

Ak váš hostiteľ neobsahuje ochranu, existuje mnoho ďalších možností. SiteLock je dobrá voľba, ale môžete použiť aj Sucuri alebo Cobweb Security. Obe ponúkajú tiež bezplatné skenovanie vašich webových stránok.

Nákup programu, ako sú tieto, môže byť drahý, ale ponúka veľa výhod. Získate neustále monitorovanie a odstraňovanie škodlivého softvéru, úplné obnovenie hackerov, sledovanie čiernych listov, virtuálne záplaty, zmierňovanie DDoS, výkon CDN a ďalšie. Ak je to vo vašom rozpočte, zabezpečenie balíka by malo byť všetko, čo potrebujete, aby bol váš web v bezpečí.

Zaregistrujte svoju doménu súkromne

Keď zaregistrujete doménu u WHOIS, vaše meno, adresa, telefónne číslo a ďalšie sa k nej viažu a verejne sa zobrazia. Niekedy sa môžete obísť s menším počtom informácií, ale záleží to na tom, z ktorej krajiny sa zaregistrujete.

Registrácia súkromných domén je, bohužiaľ, platená služba, ktorá je nevyhnutná na ochranu seba a vašich webových stránok. Registrátor domény nahradí vaše informácie informáciami, takže nikto nebude môcť vyhľadať, kto ste v online databáze.

Ak napríklad zaregistrujete doménu v zariadení GoDaddy (prečítajte si našu recenziu v službe GoDaddy) a rozhodnete sa tak urobiť súkromne, namiesto vášho sa zobrazí meno, poštová adresa, telefónne číslo a e-mail GoDaddy..

Nainštalujte certifikát SSL alebo TLS

SSL-certifikát

Používanie certifikátu SSL vo vašej doméne je jedným z najpraktickejších spôsobov ochrany vášho webu a jeho používateľov. Nešifrovaný prenos údajov je dar pre snoopers, pretože im umožňuje ukradnúť, zachytiť alebo narušiť vaše údaje.

To je obzvlášť dôležité pri prenose osobných údajov. Ak napríklad prevádzkujete internetový obchod, je nevyhnutný certifikát SSL. Ak ju nemáte, informácie o kreditnej karte, adresy, mená a ďalšie informácie kupujúcich sa odosielajú tisíce kilometrov bez ochrany. Navyše predaj produktov online bez certifikátu SSL predstavuje bezpečný spôsob, ako vytvoriť čiernu listinu spoločnosti Google.

Po nainštalovaní certifikátu sa váš webový server pripojí k vášmu návštevníkovi a dokončí handshake TLS. Ak je všetko v poriadku, medzi používateľom a webovým serverom sa vytvorí bezpečné spojenie na šifrovanie údajov, ktoré medzi nimi prechádzajú..

Tým sa na váš web pridá čas načítania, a preto sú niektoré certifikáty SSL drahšie ako iné. Niektoré poskytujú vyššiu bezpečnosť s pomalším časom načítania a naopak. Potrebný certifikát SSL závisí od účelu vášho webu.

Mnoho webových hostiteľov, ako napríklad Dreamhost, balí balíky SSL do svojich balíkov zadarmo. Viac informácií o Dreamhost sa dozvieme v nižšie uvedenej sekcii najlepšie zabezpečeného webhostingu.

Môžete ich tiež označovať ako TLS alebo SSL / TLS certifikáty. Protokol SSL bol nahradený protokolom TLS, momentálne vo verzii 1.2. SSL certifikáty však stále fungujú s protokolom TLS. Je to mätúce, preto si prečítajte ďalšie informácie o našich častiach SSL vs TLS.

Ďalšie tipy týkajúce sa zabezpečenia webových stránok

Ak sa vám tieto prekážky bránia, pozrime sa na niekoľko rôznych trikov, ktoré vám pomôžu udržať vás v bezpečí.

Aktualizujte svoj softvér

Aktualizácie nie sú vždy na zlepšenie výkonu a pridávanie nových funkcií. Niekedy slúžia na opravu zraniteľností, ktoré neboli známe. Z tohto dôvodu je dôležité pravidelne aktualizovať softvér, aby ste sa uistili, že máte pokryté najnovšie hrozby.

WordPress-Updates

To platí najmä pre WordPress, pretože platforma a každý doplnok, ktorý používate, sú potenciálne bezpečnostné hrozby. Inštalácia doplnkov WordPress, ktoré už ich vývojári už nepodporujú, nie je z tohto dôvodu skvelý nápad. Nie sú nakonfigurovaní tak, aby chránili pred najnovšími zneužitiami.

Aktualizácia, žiaľ, nie je najlepšou možnosťou, pretože nové verzie doplnkov môžu byť nekompatibilné s ostatnými. Je dôležité pravidelne zálohovať web pomocou služieb zálohovania online, aby ste sa v prípade nekompatibility mohli vrátiť k predchádzajúcej verzii..

Ak používate WordPress a chcete vedieť viac, prečítajte si našu trojdielnu sériu o používaní systému na správu obsahu.

  • Príručka pre začiatočníkov k používaniu WordPress
  • Sprievodca prechodom na WordPress
  • Sprievodca pokročilým používaním WordPress

Monitorujte svoju bezpečnosť

Môže sa to zdať zrejmé, ale na zabránenie potenciálnym útokom je nevyhnutné neustále sledovanie stavu zabezpečenia vašich webových stránok. Nezabudnite si všimnúť, ako sa spamätáva cez spam, neodôvodnené výkyvy v premávke a podozrivé správanie.

Existuje veľa doplnkov WordPress, ktoré pomáhajú s monitorovaním. Jetpack a Akismet Anti-Spam sú de facto možnosti, ale s doplnkami ako Securi môžete ísť hlbšie. Ak nepoužívate WordPress, trik by mal robiť zdravý rozum a časté bezpečnostné kontroly.

Akismet-Anti-Spam

Vyberte si svoj server opatrne

Pokiaľ váš poskytovateľ webhostingu implementuje rovnaké bezpečnostné opatrenia na všetkých svojich serveroch, mali by ste mať teoreticky rovnakú úroveň ochrany. To však neplatí a utrácanie ďalších peňazí na robustnejšom serveri môže priniesť neúmyselné bezpečnostné výhody.

Záujem je zdieľaný hosting. Je to v podstate menej bezpečné, pretože zdieľate ten istý server s viacerými ďalšími webovými stránkami. Ak je niektorý z týchto webových stránok zameraný na útok, je možné zhromaždiť informácie na vašom webe.

Hacker môže získať prístup k súborom všetkých ostatných webových stránok na tomto serveri buď prostredníctvom rezervného vyhľadávania IP alebo zakúpením webovej stránky na zdieľanom serveri. V minulých rokoch sa to podarilo pomocou obtoku Symlink na serveri. Väčšina webových hostiteľov od tej doby opravovala alebo inovovala svoje zdieľané servery, aby ich chránila pred týmito útokmi.

Hackeri sú napriek tomu šikovní malí diabli a niet pochýb o tom, že by sa vymýšľali nové schémy. Zdieľaný hosting je nákladovo efektívna možnosť vytvorenia webovej stránky, ale znevýhodňuje vás to z hľadiska rýchlosti a bezpečnosti..

Skenovanie miestneho počítača

Váš lokálny počítač môže predstavovať vážne bezpečnostné riziko pre váš web. Niektoré malware sú napísané, aby ukradli prihlásenie FTP a vložili škodlivé súbory na webové stránky. Používanie najlepšieho antivírusového softvéru môže pomôcť obísť celý debakel.

Je dôležité pravidelne vykonávať hĺbkové kontroly vášho zariadenia, najmä ak súbory sťahujete bežne online. Dokonca aj spustiteľné súbory, ktoré sa javia ako dôveryhodné, môžu prísť s nezamýšľanými partnermi, takže silný antivírus môže udržať vašu myseľ v pohode.

BitDefender-Interface

Na základe našich antivírusových recenzií sme zistili, že Bitdefender je najbezpečnejšia možnosť. Získal vynikajúce známky v našich praktických testoch a od troch nezávislých laboratórií, s ktorými sme sa poradili. Má tiež vynikajúce používateľské prostredie a nízku cenu, o ktorej sa môžete dočítať v našej recenzii Bitdefenderu.

Zmeňte svoje heslá

Bez ohľadu na to, na akej platforme ste vytvorili svoj web, musíte preukázať, že ste tým, komu hovoríte, že ste s používateľským menom a heslom. Ak používate redakčný systém, ako je WordPress, existuje dvojnásobné riziko, najmä ak preň používate rovnaké heslo ako pre svojho hostiteľa..

Rovnako ako v prípade každého účtu môže niekto zachytiť vaše heslo hrubou silou alebo nainštalovaním škodlivej aplikácie a do databázy načítať množstvo nepríjemných súborov. Pre najlepšiu ochranu pred takýmto útokom musíte použiť správcu hesiel.

Správcovia hesiel patria medzi niekoľko bezpečnostných nástrojov, ktoré zvyšujú ochranu a zároveň uľahčujú prácu používateľom. Kľúčom k ochrane vašich účtov webhostingu, či už je to vaše prihlasovacie meno pre cPanel alebo WordPress, je použitie náhodného a jedinečného hesla pre každý odkaz v reťazci..

Pri porovnaní 10 vedúcich spoločností na trhu sme Dashlane hodnotili ako najlepšieho správcu hesiel. Automaticky vyplní prihlasovacie polia a môže vygenerovať dlhé, jedinečné heslá, ktoré sú pre stroj nemožné uhádnuť. Bezpečnosť Dashlane je najlepšia v odbore, takže nikto nemôže získať vaše heslá zo vzdialeného servera. Viac informácií nájdete v našej recenzii podľa Dashlane.

Okrem toho sa uistite, že váš webový hostiteľ ponúka dvojfaktorové overenie. Je to najpraktickejší spôsob, ako pridať ďalšiu vrstvu zabezpečenia bez ďalších nákladov. Ak sa chcete dozvedieť, ako to povoliť samostatne, prečítajte si nášho sprievodcu najlepšími aplikáciami 2FA.

Najlepšie zabezpečený webhosting

Všetky tieto kutilské veci sú samozrejme celkom v pohode, ale existuje niekoľko služieb webhostingu, ktoré majú zabudovanú špičkovú bezpečnosť. Pozrime sa na niekoľko našich hlavných uchádzačov..

Dreamhost

Dreamhost je jedným z najbezpečnejších webových hostiteľov, aspoň medzi tými, ktorí majú rozumnú cenu. Všetky protokoly, ktoré používa, vyhovujú najnovším štandardom a existuje ďalšia sada bezpečnostných dobrôt pre ďalšiu ochranu.

Dreamhost-Homepage

Celý hosting prichádza s ochranou súkromia domény a certifikátom SSL zadarmo. Možno budete môcť nájsť jeden alebo druhého zadarmo, ale Dreamhost bol jediný, ktorý sme našli a ktorý ponúkol oboje.

Dreamhost má tiež zabudovaný nástroj na odstránenie škodlivého softvéru. Spustí vás to o niekoľko dolárov mesačne, ale cena ľahko preváži nad výhodami. Dreamhost týždenne prehľadáva na vašom webe prítomnosť škodlivého softvéru a slabých miest a upozorňuje vás na e-mail. V prípade, že nájde škodlivý softvér, nástroj ho automaticky vymaže z vášho webu.

Môžete upozorniť Dreamhost na falošne pozitívny výsledok, aktualizuje svoju databázu a obnoví všetok odstránený kód.

Bezpečnosť je jedným z mnohých dôvodov, prečo sa Dreamhost zaradil do nášho najlepšieho webhostingu pre zoznam WordPress. Viac informácií o bezpečnostných opatreniach, funkciách a rýchlostiach nájdete v našej recenzii Dreamhost.

Bluehost

Bluehost je uznávaný ako zabezpečený webhosting vo všetkých svojich plánoch. Získate množstvo spamových nástrojov na udržanie vašej doručenej pošty v čistote, ochranu pred škodlivým softvérom a útokmi DDoS, CDN a SSL certifikát.

Bluehost-Homepage

Zdieľané plány, ktoré sú najlacnejšie, prichádzajú s integráciou Cloudflare, nevyžiadanou poštou, ochranou súkromia domény, certifikátom SSL šifrovania a automatickým zálohovaním pomocou CodeGuard Basic.

Bluehost chráni pred rizikami zdieľaného hostingu aj pomocou správy zdrojov. Ak si Bluehost všimne web, ktorý vyžaduje nadmerné zdroje, presunie ho do izolovaného hostiteľského prostredia na vyhodnotenie. Tým sa zabezpečí plynulý chod vášho výkonu a bráni sa škodlivému webu alebo útoku DDoS na váš server.

Služby WordPress používajú náročnejšiu sadu bezpečnostných nástrojov. Plány zahŕňajú program SiteLock Professional, ktorý obsahuje automatické odstránenie škodlivého softvéru, denné kontroly, monitorovanie FTP a správu reputácie. Získate tiež prístup k bráne webovej aplikácie WebLock na ochranu pred škodlivým prenosom.

Bluehost je vynikajúcou voľbou pre bezpečnosť, ale aj pre rýchlosť a cenu. Viac sa o nich môžete dozvedieť v našej úplnej recenzii Bluehost.

KINŠTA

Kinsta je drahší spravovaný hostiteľ WordPress, ale cena je kompenzovaná jeho vlastnosťami. Získate záruku zabezpečenia, čo znamená, že ak je váš web napadnutý, zatiaľ čo spoločnosť Kinsta ho hosťuje, bude bezplatne vyčistený a opravený..

KINŠTA-Homepage

Kinsta je drahší spravovaný hostiteľ WordPress, ale cena je kompenzovaná jeho vlastnosťami. Získate záruku zabezpečenia, čo znamená, že ak je váš web napadnutý, zatiaľ čo spoločnosť Kinsta ho hosťuje, bude bezplatne vyčistený a opravený..

Kinsta využíva proaktívnu ochranu na ochranu pred hackermi. Vaše webové stránky sú kontrolované každých päť minút kvôli dostupnosti, to je 288-krát za deň, aby sa zabezpečilo, že server nenastal haváriou pri útoku DDoS alebo čokoľvek iného.

Kinsta podporuje iba pripojenia SFTP a SSH, čo znamená, že nahrávanie údajov je šifrované.

V prípade, že útok sa dostane cez tieto bezpečnostné vrstvy, Kinsta urobí pár vecí. Zameta vaše súbory na identifikáciu škodlivého softvéru, obnovu jadra WordPress, zmenu hesiel SFTP, SSH a databázy a odstránenie všetkých infikovaných tém alebo doplnkov. Ak sa odstráni niečo, čo by nemalo byť, môžete svoj web obnoviť pomocou jednej z automatických záloh spoločnosti Kinsta.

Kinsta prilákala klientov ako Ubisoft, General Electric a Intuit kvôli svojej vynikajúcej bezpečnosti a rýchlostiam. Prečítajte si o tom viac v našej recenzii Kinsta.

Záverečné myšlienky

Hackeri často idú za najväčším používateľom, ku ktorému majú prístup. Z tohto dôvodu je bezpečnosť webových stránok bitkou do kopca a vaše riziko sa zvyšuje s rastúcou návštevnosťou. Weboví hostitelia napriek tomu začali pridávať ochranu pred škodlivým softvérom, útokmi DDoS a ďalšími, aby tieto problémy zmiernili.

Implementácia najnovšej ochrany nemusí byť nákladná. Napríklad náš najlepší lacný sprievodca webhostingom má možnosti s praktickou ochranou za niekoľko dolárov mesačne. To by spolu so znalosťami online hrozieb malo stačiť na zabezpečenie vášho webu.

Aké ochranné opatrenia implementujete na svojej webovej stránke? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me