Wix vs Weebly: Ktorý je najlepší tvorca webových stránok do roku 2020?

Wix a Weebly sú dvaja najstarší a najlepší tvorcovia webových stránok na trhu. Po založení svojich značiek na ponúkanie bezplatných webových stránok teraz športujú s dlhým zoznamom plánov so staviteľmi, ktorí sú schopní vytvoriť profesionálnu webovú stránku.


V tomto porovnaní sa chystáme postaviť Wix vs. Weeblyho do piatich kôl, aby sme zistili, čo je lepšie. Rovnako ako u mnohých z týchto porovnávacích častí, o čom budeme hovoriť, je osobná preferencia. Budeme zálohovať svojich výhercov logicky, samozrejme, ale mali by ste si prečítať naše myšlienky, aby ste sa rozhodli.

Ak chcete vidieť, ako sme týchto tvorcov webových stránok posudzovali samostatne, prečítajte si naše recenzie Wix a Weebly.

Nastavenie boja: Wix vs Weebly

Wix a Weebly sa dostali do viacerých kôl nášho najlepšieho sprievodcu tvorcami webových stránok a zaradili sme do našich recenzií krk a krk. Malo by to byť zaujímavé porovnanie, pretože obe majú čo ponúknuť, pokiaľ ide o vlastnosti a dizajn, za primeranú cenu.

Budeme ich porovnávať pomocou piatich kritérií, ktoré používame na hodnotenie tvorcov webových stránok v našich recenziách. Budeme popisovať to, čo hľadáme v jednom kole, poskytneme vám výhody a nevýhody každej služby, poskytneme vám myšlienky a vyhlásime víťaza. Vyhrá ktorýkoľvek tvorca webových stránok tri alebo viac kôl.

Keďže Wix a Weebly sú v hodnotení veľmi blízko, budeme musieť použiť tiebreakers. Väčšina našich úvah bude v okrúhlych myšlienkach, takže si ich prečítajte skôr, ako skočíte na víťaza.

Existuje niekoľko kôl, v ktorých nie je jednoznačný víťaz. Napríklad tretie kolo sa uprednostní.

Úprimne povedané, s jedným z tvorcov webových stránok sa nemôžete pokaziť. Kvôli tomuto porovnaniu však môže vyhrať iba jeden. Aj keď to bude pravdepodobne tenké okraje, stále zisťujeme, ktorá je najlepšia.

1

Vlastnosti

Základná funkcia nástroja na tvorbu webových stránok je jednoduchá. Získate rozhranie drag-and-drop, ktoré je, dúfajme, ľahko použiteľné. V prvom kole sa chystáme hľadať funkcie, ktoré presahujú samotného staviteľa a umožňujú vám vytvoriť web, ktorý je lepší ako súčet jeho častí..

  • «
  • <
  • {číslo strany}
  • >
  • »

Počet položiek na stránku

2
3
4

Začína sa od 500 dolárov mesačneVšetky plány
Zdarma za 5 GB

dizajn

Predpripraviť témy

Tvorca formulárov

Editor HTML

obmedzený

Podpora fóra

Vektorové umenie Gallary

audio

HD video

Použiteľnosť

Rozhranie drag and drop

SEO editor

Podpora mobilných zariadení

Centrum aplikácií

Podpora blogu

Podpora elektronického obchodu

Editor stránky

služby

SEO

marketing

Dizajn webových stránok

extras

Certifikát SSL

Doménové meno

Kredity reklamy

Kontrola stránok

podpora

Centrum pomoci

forum

0

Live chat

telefón

e-mail

Podpora 24/7

0

Videonávody

Textové príručky

rôzne

Plán zadarmo

  • «
  • <
  • {číslo strany}
  • >
  • »

Wix

Wixovi sme udelili dokonalé skóre za funkcie a je ľahké pochopiť prečo. Je ich plná, od návrhu vašej značky po integráciu služieb tretích strán. Weebly tiež prinesie veľa na stôl, ale v tomto kole bude mať bitku do kopca.

Wix má jeden z najlepších obchodov s aplikáciami, ktoré sme videli. Väčšina možností je vyvinutá spoločnosťou Wix alebo pochádzajú od známych značiek. Vďaka tomu je počet nižší, ale kvalita oveľa vyššia. Pokrýva každú oblasť, v ktorej by ste potrebovali aplikáciu, bez frustrujúceho procesu vyskúšania možností nízkej kvality, až kým nenájdete tú, ktorá funguje..

Väčšina aplikácií ponúka aj bezplatnú, obmedzenú verziu. Napríklad Wix Hotels má bezplatnú a prémiovú verziu. Bezplatná verzia vám stále umožňuje nastaviť rezervačný systém a nakonfigurovať sadzby, ale nepodporuje rezerváciu cez mobil alebo viac jazykov.

wix obchod s aplikáciami

Obchod s aplikáciami Wix odlišuje od ostatných tvorcov webových stránok. Aj keď majú tiež obchody s aplikáciami, málokto sa cíti rovnako komplexný ako Wix. Všetky aplikácie sú vysoko kvalitné a pracujú so systémom, ktorý spoločnosť Wix vytvorila.

Wix integruje do vášho webu aj nástroj na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov. Môžete nastaviť kľúčové slová pre stránky, určiť meta popisy a upraviť obrázky pomocou značiek alt. Poskytuje tiež rozsiahle príručky o SEO, ktoré by vám mali pomôcť dosiahnuť vyššie hodnotenie vo výsledkoch Google.

Šablóny sú dobrým spôsobom, ako zistiť, aký je váš web a značka. Wix ide o krok ďalej a poskytuje návrhára loga. Po zodpovedaní niekoľkých otázok vám spoločnosť Wix ponúkne niekoľko možností loga, ktoré môžete ďalej upravovať. Logo môžete do svojej témy ľahko integrovať bez problémov s formátovaním.

wix logo maker

Editor logov používa galériu bezplatných vektorových obrázkov, ktorá sa dodáva s programom Wix. Vysoko kvalitná grafika je nákladná, ale podstatná súčasť dobre vyzerajúcej webovej stránky. Zahrnutie galérie Wix do akéhokoľvek plánu vám ušetrí peniaze a poskytuje jednoduchý spôsob, ako pridať grafiku na váš web.

Wix ponúka doplnky, ako napríklad SSL / TLS certifikát, reklamné kredity a tvorbu formulárov. Možnosti sú štandardom pre dobrého tvorcu webových stránok, ale kvalita je omnoho vyššia ako u konkurencie.

Weebly

Weebly má tiež naskladaný zoznam funkcií. Aj keď dokáže obchodovať rany s Wixom, chýba mu kvalita obchodu s aplikáciami Wix. Napriek tomu je tu veľa vecí, ktoré by sa vám mohli páčiť, a možno zistíte, že možnosti Weebly sú lepšie prispôsobené.

Celkovo je obchod s aplikáciami väčší. Nájdete veľa možností na jeden účel, ale možno budete musieť hľadať najlepší nástroj pre vás. Obchod s aplikáciami vyzerá ako WordPress v tom, že budete musieť prehľadať niektoré priemerné aplikácie, aby ste našli, čo potrebujete.

Na rozdiel od Wix, väčšina aplikácií je tretích strán. Existujú vynikajúce možnosti, ale do obchodu s aplikáciami to prináša určitú nekonzistentnosť. Niektoré aplikácie poskytujú bezplatné a platené programy, zatiaľ čo iné neponúkajú skúšobnú verziu.

weebly app center

Záleží na potrebách a preferenciách. Možno nájdete aplikáciu s Weebly, ktorá funguje lepšie ako aplikácie spoločnosti Wix, ale vždy tomu tak nebude. Napríklad je vynikajúca služba, ktorú môžete bezplatne integrovať do webových stránok Weebly. Ostatné aplikácie ponúkajú iba platenú verziu, napríklad Appointed, čo je rezervačná aplikácia podobná Wix Hotels.

Na základné funkcie webových stránok však nebudete potrebovať obchod s aplikáciami. Podpora blogu a formulára je súčasťou brány. Wix vám umožní nainštalovať aplikáciu na blogovanie pre prístup k tejto funkcii.

Nebudete však mať nejaké doplnky. Weebly nezahŕňa reklamné kredity, kontrolu webových stránok, služby SEO ani galériu vektorové umenia. Keďže galéria umenia je jednou z našich obľúbených funkcií na Wixe, jej opomenutie bolí v tomto kole Weeblyho.

Aj keď nemôžete platiť spoločnosti Weebly za opravu svojho SEO, môžete ho upraviť. K dispozícii sú rovnaké možnosti vrátane kľúčových slov, meta popisov a alternatívnych značiek. Existuje niekoľko sprievodcov, ale necítia sa tak komplexne ako Wixov. To však nie je príliš veľa, pretože online je veľa informácií o SEO.

Weebly má dobrý obchod s aplikáciami a užitočné funkcie, ako napríklad zabudované blogovanie. Nástroj SEO je tiež pekný. Celkovo je táto skúsenosť dobrá a stojí za zváženie, ale nie je na úrovni spoločnosti Wix.

Okolo jednej myšlienky

Vďaka nástroju na tvorbu webových stránok získate vynikajúce centrum aplikácií. Ponuka Wix sa úhľadne integruje so zvyškom služby, môže však chýbať prispôsobenie, ktoré môže poskytnúť aplikácia tretej strany. Na druhej strane, Weebly uspokojuje tento medzeru na trhu, ale za cenu použiteľnosti a niekedy aj kvality.

Obchod s aplikáciami, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám, sa však bude uprednostňovať, preto sa oplatí vyskúšať obe možnosti. Rozdiel pre toto kolo je galéria vektorových umení. Je to obrovský doplnok služieb spoločnosti Wix a Weeblyho opomenutie stačí na prehratie kola.

Kolo: Funkcie bod pre Wix

Logo Wix
Logo Weebly

2

stanovenie ceny

Cena je dôležitá pri výbere nástroja na tvorbu webových stránok. Wix a Weebly majú veľa plánov, ale tie lacné prichádzajú s obmedzeným úložným priestorom a šírkou pásma. Ak chcete získať plnú skúsenosť, musíte začať uprostred krivky.

Wix

Od svojho uvedenia na trh v roku 2006 bola spoločnosť Wix voľbou bezplatných webových stránok. Súčasná zostava má viac plánov, ale tá bezplatná je stále v jadre. Pokiaľ sa dokážete zaoberať rozšírením domény „.wix.com“, existuje niekoľko ďalších spôsobov, ako bezplatne vytvoriť skvelo vyzerajúcu webovú stránku..

Plán zadarmo má svoje nevýhody, v neposlednom rade je to rozšírenie domény. V päte vašich webových stránok sú umiestnené aj neintruzívne reklamy Wix. Bezplatný plán je najlepší na vyskúšanie služby a vytvorenie vašej webovej stránky. Následne môžete upgradovať na platený program a odstrániť obmedzenia bez toho, aby ste museli začať znova.

Wix ponúka plán, ktorý spája vašu doménu s Wix Builderom. My to však neodporúčame. Aj keď je plán lacný, stále sa budete musieť zaoberať reklamami Wix. Poskytuje tiež iba 500 MB úložného priestoru a 1 GB šírky pásma.

Prvý „skutočný“ plán je Combo, ktorý prichádza s 3 GB úložného priestoru a 2 GB šírky pásma. Wix obsahuje bezplatnú doménu a odstráni tiež všetky reklamy z vášho webu. Pre väčšinu používateľov je to plán, ktorý by ste mali použiť.

Ak chcete získať viac ukladacieho priestoru a odstrániť obmedzenia šírky pásma, musíte vykonať inováciu na neobmedzené. Prémia 3 $ sa oplatí, nielen za úložný priestor a šírku pásma, ale aj za reklamné kredity vo výške 300 USD. Plán je rovnaký ako Combo, inak.

Ani Unlimited, ani Combo vám nedovolia prevádzkovať internetový obchod. Plány elektronického obchodu stoja ďalšie 3 doláre, ale idú ďalej než len pridaním obchodu na svoje webové stránky. Wix obsahuje vypočítané prepravné sadzby, zľavy a automatické e-mailové pripomenutia zadarmo. Tiež získate dvojnásobok úložného priestoru ako neobmedzený.

V hornej časti zostavy ponúka VIP plán všetko, čo plán elektronického obchodu ponúka, okrem pridania profesionálnej kontroly webových stránok a podpory priorít. Za takmer 10 dolárov navyše mesačne sa to však nezdá stáť.

Spodná hranica plánov je mätúca. Connect Domain and Combo nedávajú veľký zmysel, najmä ak je tak lacný upgrade na Unlimited. Mali by ste sa pozrieť na tri plány: bezplatný, neobmedzený a elektronický obchod. V závislosti od vašich potrieb vám jeden z týchto plánov vyhovuje bez porušenia banky.

Weebly

Weebly je celkovo lacnejší a zavádza online obchody na nižšej úrovni, ale vlastnosti internetového obchodu nie sú na úrovni spoločnosti Wix. Neexistuje žiadny plán elektronického obchodu strednej úrovne, ktorý by mohol vynútiť inováciu, ak potrebujete funkcie elektronického obchodu.

Jadrom spoločnosti Weebly, rovnako ako v prípade spoločnosti Wix, je jej bezplatný plán. Na svojom webe budete stále musieť zobrazovať nenápadné Weebly reklamy a používať rozšírenie domény „.weebly.com“. Získate však úplné šifrovanie SSL / TLS, live chat a e-mailovú podporu a prístup k bezplatným nástrojom SEO.

Existuje tiež nepríjemný plán na pripojenie vašej domény, ako je napríklad Wix. Má rovnaký úložný priestor, ale neobmedzenú šírku pásma a stojí dolár menej za mesiac. Stále však nie sme fanúšikmi tohto druhu plánu.

Štartér je miesto, kde zostava začne žiariť. Tento plán a všetky nasledujúce programy majú neobmedzené úložisko a šírku pásma. Je to rovnaké ako plán spoločnosti Wix Unlimited, ale takmer polovica nákladov. Získate bezplatnú doménu, žiadne weebly reklamy, šifrovanie SSL a prístup do internetového obchodu, hoci súprava funkcií je obmedzená. Ste tiež obmedzený na 10 produktov.

Plán Pro je v podstate rovnaký, ale pridáva niekoľko funkcií. Napríklad ochrana heslom pre určité oblasti vášho webu. Je to užitočné pri nastavovaní oblasti členstva a umožňovaní iba používateľom s prístupom k heslu. Je dodávaný aj s podporou video pozadia. Pro plány umožňujú až 25 produktov a 100 registrovaných členov.

Za dvojnásobok ceny Pro získate obchodný plán. To je plán, ktorý odporúčame pre predajne elektronického obchodu. Limity produktov sa odstránia a nebudú vám účtované žiadne transakčné poplatky. Zahrnuté sú aj ďalšie nástroje, ako sú recenzie produktov a kalkulačka prepravy.

Aj keď obchodný plán stojí za to, nemôžeme vám pomôcť cítiť nedostatok plánu elektronického obchodu na preklenutie priepasti medzi plánom a plánom Pro. Kým Starter a novšie verzie prichádzajú s podporou pre internetový obchod, Business je jediný, ktorý uspokojuje špecializované predajne elektronického obchodu..

Druhé myšlienky

Weebly je lacnejšie ako Wix cez palubu. Obaja ponúkajú podobnú zostavu plánov vrátane bezplatného a nepríjemného na pripojenie vašej domény. Existujú tiež drahé plány, ktoré prichádzajú s množstvom ďalších funkcií, najmä pre obchodné domy v elektronickom obchode.

Aj keď nám na Weebly chýba plán elektronického obchodu uprostred cesty, jeho hodnota je nepopierateľná. Väčšina používateľov si vyberie Pro plán na Weebly alebo Neobmedzený plán na Wix. Weebly to však robí oveľa lacnejšie, čím sa víťazovi jasné toto kolo.

Kolo: Cenový bod pre Weeblyho

Logo Wix
Logo Weebly

3

Dizajn a nástroje

Jadrom každého tvorcu webových stránok je samotný staviteľ. V tomto kole sa pozrieme na to, ako si môžete vytvoriť svoj web pomocou jedného z týchto nástrojov. Tu budeme hovoriť o sile staviteľa a nástrojoch, ktoré vám poskytneme na vytvorenie vášho webu.

Wix

Staviteľ Wix má veľa energie, takmer na úkor. Je jasné, že pri organizovaní nástrojov na maximalizáciu pracovného toku bolo vynaložené veľa úsilia. Počet možností však nemožno ignorovať a to môže byť odstrašujúce, ak chcete začať s vytváraním svojich webových stránok bez učebnej krivky..

Výber témy je rovnaký. Môže to byť ohromujúce, jednoducho preto, že existuje toľko možností. Wix poskytuje šablóny pre všetko od portfólií po internetové obchody, pričom v každej z nich sú podkategórie. Existuje široká škála použiteľných šablón, ktoré nespadajú do prehnaných pascí, ktoré často vytvárajú šablóny nástroja na tvorbu webových stránok..

Šablóny wix

Šablóny robia väčšinu diel. Funguje od začiatku fungujúci web s falošným obsahom Wix. Potom je to otázka nahradenia obsahu obsahom, úpravy písiem, zmeny farieb atď.

Zatiaľ čo rozhranie je zložité, vytvorené šablóny poskytujú cestovnú mapu, ako sa ho naučiť. To je jeden z najsilnejších bodov spoločnosti Wix – schopnosť začať s témou a naučiť sa rozhranie, ako to pôjde. V nasledujúcom kole o tom budeme hovoriť viac.

Nástroje, ktoré máte k dispozícii, sú vynikajúce. Wix obsahuje kompletnú sadu nástrojov pre text, médiá a dynamické prvky. Máte tiež rýchly prístup do galérie vektorových umení, čo je hlavným prínosom pre to, aby vaše webové stránky vyzerali profesionálne.

wixový trh aplikácií

Kombinácia viacerých aplikácií Wix síce nie je sama o sebe ohromujúca, ale môže vytvoriť niečo skvelé. Môžete napríklad použiť blogy, fórum, chat a počítadlo zásahov, aby ste z oblasti blogu urobili spoločenskú skúsenosť.

Množstvo nástrojov predstavuje niekoľko prekážok pri ľahkom používaní. To znamená, že pre túto sekciu je to všetko. Wix vám poskytuje výkonné nástroje na vytváranie vašich webových stránok, bez ohľadu na to, aký je váš cieľ.

Okrem dynamických prvkov, ktoré vytvárajú množstvo šablón, ktoré ponúka spoločnosť Wix, musíte svoj web nakonfigurovať pomocou obchodu s aplikáciami. Väčšina aplikácií je jednoduchá a široká. Môžete si napríklad stiahnuť fóra Wix a čítač Wix Hit Counter.

Weebly

Weebly má menší výber šablón ako Wix, ale ešte stále je dosť, aby ste mohli začať. Väčšina z nich je zameraná na vizuálnu príťažlivosť, pretože by mala byť pre webovú stránku, ale na chybu. Ak budete chcieť, bude ťažké nájsť priamočiary pohľad.

temné témy

Šablóny tiež nie sú také interaktívne ako Wix. Väčšina z nich je honosná, pripomínajúca vzhľad Squarespace (prečítajte si našu recenziu v Squarespace). Aj keď sa nám páčia šablóny spoločnosti Squarespace pre určité webové stránky, ako aj šablóny Weebly, Wix svojím výberom pokrýva väčšiu oblasť..

Weebly zahŕňa étos „drag-and-drop“, ktorý väčšina tvorcov webových stránok prijíma. Rozhranie je interaktívne, čo znamená, že môžete doslova pretiahnuť prvky na svoju stránku, nielen ich usporiadať. To vedie k intuitívnemu zážitku, ktorý nie je fantastický, ale jeho práca sa dokončí.

weebly editor

Bočný panel obsahuje všetky prvky, ktoré môžete pridať na svoju stránku. Všetko, čo musíte urobiť, je kliknúť na jednu z nich a presunúť ju na požadované miesto. Prvky, ktoré sa objavia na bočnom paneli, sú tiež špecifické pre stránku. Napríklad na svojej stránke blogu budete mať malú časť prvkov blogov.

weebly bočný panel blogu

Aj keď je výber šablóny menší, výber aplikácie je väčší. Obchod s aplikáciami môžete prehliadať pomocou horného panela s nástrojmi na stránke, ktorú upravujete. Otvorí sa okno do obchodu s aplikáciami, ktoré je čisto usporiadané.

Ak ste si zakúpili plán elektronického obchodu, existuje mnoho užitočných nástrojov. Produkty môžu byť uvedené ako fyzické tovary, digitálne súbory na stiahnutie alebo služby a každý produkt má zabudované nastavenia SEO. Ak ste sa rozhodli pre podnikateľský plán, môžete tiež nastaviť automatické sledovanie zásob, manuálne oslobodenie od daní a odznaky pre nízku skladovú zásobu, na sklade. a výrobky, ktoré sú v predaji.

Weebly má čisté používateľské rozhranie, ktoré je intuitívne, ak je to prvý tvorca webových stránok, ktorý ste použili. Na spustenie má veľa možností, bez ohľadu na účel vašich webových stránok a veľký obchod s aplikáciami. Okrem očných cukroviniek sme chceli vidieť jednoduché šablóny, ale všetko ostatné funguje dobre.

Okrúhle tri myšlienky

Wix a Weebly vynikajú svojimi staviteľmi. Wix má zložitejšie rozhranie, ktoré odmeňuje prieskum, zatiaľ čo Weebly spravuje väčšinu energie pomocou efektívneho vzhľadu. Bez ohľadu na to, ktorý si vyberiete, by ste však mali byť schopní dosiahnuť svoj cieľ.

Rozdiel spočíva v dynamických prvkoch a výbere šablón. Obaja stavitelia poskytujú dostatok možností na výber, ale bude ťažké nájsť priamy pohľad s Weeblym. Z tohto dôvodu získava Wix v tomto kole víťazstvo.

Kolo: Dizajn a nástroje pre Wix

Logo Wix
Logo Weebly

4

Jednoduchosť použitia

Tvorcovia webových stránok existujú pre svoje jednoduché použitie. Táto sila je, samozrejme, vítaná, ale koncept interakcie s vašou webovou stránkou, ako sa zdá online, je tým, čo umožňuje staviteľom webových stránok žiariť. Uvidíme, ako ľahko môžete vytvoriť krásne vyzerajúci web s Wixom a Weeblym.

Wix

Wix má komplexného staviteľa, ktorý sa prekvapivo nedostane do cesty jednoduchému použitiu. Šablóny, aj keď sú husté, poskytujú cestovnú mapu na učenie sa rozhrania. V najčistejšom slova zmysle sa naučíte tým, že budete pracovať s Wixom.

Po výbere šablóny sa dostanete do editora, ktorý zobrazuje vašu webovú stránku a päť až osem tlačidiel na ľavej strane. Počet tlačidiel závisí od vašej šablóny a ďalších nainštalovaných aplikácií. Každý web bude mať „ponuky“, „pozadie“, „pridávať prvky“, „pridávať aplikácie“ a „odovzdávať“.

Mnoho tlačidiel má podkategórie. Napríklad „pridať prvky“ vám umožňuje pridávať text, obrázky, polia, videá, hudbu a mnoho ďalšieho. Vďaka segregácii bude prístup na gombík žiariť. Medzi tlačidlami sa neprekrýva, čo znamená napríklad to, že všetky vaše prvky sa pridajú pomocou tlačidla „pridať prvky“..

wix pridať nastavenia sekcie

Vykonáte zmeny v editore. Neexistuje rozhranie typu back-end, aké používa WordPress. Po vykonaní zmeny na vašom webe sa zobrazí v reálnom čase.

Po nakonfigurovaní všetkého môžete pomocou rozhrania drag-and-drop presunúť prvky na svojom webe. Keď vyberiete prvok, zobrazia sa tiež tlačidlá na jeho úpravu. Napríklad môžete zmeniť miesto textového poľa alebo upraviť písmo a farbu bez umiestnenia iného textového prvku.

wix editovať sekciu

Presúvaním prvkov ich môžete umiestniť presne tam, kam chcete. Wix používa značky Photoshop-esque na usporiadanie všetkého na vašej stránke. Umožní vám voľne presúvať prvky a prichytiť ich na miesto, keď sú blízko iného.

wix mriežky

Nemusíte však navrhovať svoje webové stránky. Wix Artificial Design Intelligence automaticky vytvorí vaše webové stránky. Rovnako ako v prípade dizajnéra loga zodpovedáte na niekoľko otázok týkajúcich sa účelu a vzhľadu webovej stránky a spoločnosť ADI ju nastaví za vás.

ADI je určený najmä pre internetové obchody. Opýta sa, čo predávate, kľúčové slová pre svoju značku a farebnú schému, ktorú uprednostňujete. Tento proces netrvá dlhšie ako pár minút a po dokončení môžete na svojom webe vykonať mierne zmeny.

Ako by ste mohli očakávať, návrhy sú základné. S hlavným editorom nedostanete dynamické prvky ani možnosti výberu výklenkov, ktoré by ste chceli. Za vytvorenie webovej stránky do 10 minút však nemôžeme podať sťažnosť.

wix adi

Wix riadi svoju silu pomocou komplexného rozhrania, ktoré sa prekvapivo ľahko učí. Stále sa to však musíte naučiť. Dynamické prvky môžu upchávať pracovný priestor a robiť z pohybujúcich sa vecí nočnú moru. Napriek tomu sa Wix používa jednoduchšie ako niektorí iní tvorcovia webových stránok, napríklad 1&1 Tvorca webových stránok, ktorý má peknú sadu funkcií, o ktorej si môžete prečítať v našom 1&1 Recenzia nástroja na tvorbu webových stránok.

Weebly

Weebly má zjednodušené rozhranie, vďaka ktorému je vynikajúci na rýchle vytvorenie vašej webovej stránky. Môže to chvíľu trvať, kým si zvyknete, najmä ak prichádzate od iného tvorcu webových stránok. Vďaka svojej skúsenosti s presunutím myšou sú úlohy ostatných tvorcov webových stránok zložité.

Vyberte prvok z ľavého panela nástrojov a presuňte ho na svoju stránku. Weebly používa značky, aby vám ukázal, kde prvok pristane, a prispôsobí okolité prvky tak, aby sa prispôsobili.

čudné mriežkové čiary

Funguje to ako hádanka, pre ktorú si vyberiete kúsky. Aj s malými skúsenosťami s dizajnom sa všetko na stránke zoradí. Počas nášho testovania sme sa pokúsili rozbiť Weeblyho editor pridaním čo najviac prvkov do sekcie. Aj keď výsledok nevyzeral dobre, Weeblyovi sa podarilo všetko prispôsobiť.

podivný dizajn

Prvky, ktoré môžete pridať, závisia od stránky, ktorú upravujete. Napríklad pri úpravách blogu budete mať prístup iba k prvkom blogovania. Nemusíte sa obávať pridania prvku na stránku, ktorý by ho mohol rozbiť.

Dodáva však obmedzenia a zmätok počas návrhu. Museli sme hľadať nástroje na blogovanie, aby sme si uvedomili, že sa objavia pri úprave blogu. Nemáte plnú kontrolu nad svojím dizajnom, ako to robíte s Wixom.

Chýba vám aj služba ADI. Jimdo, tvorca webových stránok, na ktorý sme sa v našej recenzii Jimdo zamerali, ponúka podobnú službu ako ADI s názvom Jimdo Dolphin. Vzhľadom na zvyšok Weeblyho služby by sme to tiež očakávali tu. Bohužiaľ nič také neexistuje.

Weebly má však vynikajúce rozhranie. Pre väčšinu webových stránok je použitie jednoduchšie ako Wix. To znamená, že má obmedzenia v dizajne a neexistuje žiadny automatický nástroj v ponuke. Ak však chcete vytvoriť jednoduchý web, Weebly funguje zázraky.

Kolo štyri myšlienky

Toto kolo bolo ťažké, pretože Weebly sa ľahšie používa, ale kvôli tomu má obmedzenia, vďaka čomu je Wix celkovo atraktívnejší. Ak ste sa zamerali výlučne na jednoduchý dizajnový zážitok, Weebly by mala byť vaša voľba.

Wix však nie je príliš zložitý. Je to zložitejšie ako Weebly, ale čas a zdravý rozum vás urobia zdatnými. Vzhľadom na svoju silu a schopnosť automaticky navrhovať webovú stránku musí Wix toto kolo podniknúť.

Kolo: Ľahký bod použitia pre Wix

Logo Wix
Logo Weebly

5

podpora

Podpora nie je pre tvorcu webových stránok taká dôležitá ako iné oblasti. Rozhranie by malo fungovať a ak nie, podpora problém nevyrieši. Z tohto dôvodu väčšina tvorcov webových stránok na to šetrí. Tešíme sa na to, aby zákazníci Wix a Weebly išli nad rámec svojich zákazníkov, napriek tomu, že ich nástroje nepotrebujú veľkú podporu.

Wix

Wix zameriava svoju podporu na centrum pomoci, čo dáva zmysel vzhľadom na to, ako efektívne je staviteľ. Aj keď je k dispozícii priama podpora, musíte v centre pomoci prejsť nepríjemným procesom, aby ste ju našli.

Centrum pomoci obsahuje články pokrývajúce 34 tém. Keď sme ich prešli, všimli sme si, že sa rozdelili do dvoch kategórií: FAQ a návody. Wix ich však nekategorizuje.

Centrum pomoci Wix

Časté otázky obsahujú takmer všetko, o čom by ste mohli snívať, dokonca aj najzákladnejšie otázky. Našli sme špeciálny článok pre automatické obnovenie platieb Wix Logo, ktorý jednoducho povedal, že Wix Logo je jednorazový poplatok. Aj keď by to väčšina ľudí vedela, nie je ťažké si predstaviť, že by niekto mal túto otázku.

Výukové programy zodpovedajú za väčší počet článkov v centre pomoci. Návod je dodávaný s podrobnými pokynmi bez zbytočnej kópie, prečo by ste chceli niečo urobiť. Video obsahuje aj jednoduché návody, ako napríklad zmena dizajnu hlavičky.

Wix ponúka priamu podporu prostredníctvom telefónu a e-mailu. Určite sa má používať po konzultácii s centrom pomoci, pretože proces zisťovania kontaktných formulárov je rozzúrený.

V centre pomoci musíte nájsť článok, v časti „Zodpovedalo sa na vašu otázku?“ Vyberte „nie“. prejdite na automatizovaný systém pomoci a dostanete sa na stránku s kontaktmi.

Podpora je ponúkaná, ale je ťažké ju nájsť. To znamená, že sa nám centrum pomoci veľmi páči. Mala by byť schopná odpovedať na väčšinu otázok. Ak sa však potrebujete skontaktovať s podporou, veľa šťastia prechádza procesom.

Weebly

Štruktúra podpory spoločnosti Weebly je podobná štruktúre spoločnosti Wix. Centrum jadra pomoci je zamerané na riešenie väčšiny problémov. Na rozdiel od Wix, Weebly má však priamu cestu ku kontaktovaniu podpory. Existuje aj viac možností kontaktu.

Centrum pomoci je rozdelené do šiestich tém vrátane elektronického obchodu, budovania vašich webových stránok a e-mailového marketingu. V rámci každej témy sú podtémy, takže na hlavnej obrazovke nájdete to, čo potrebujete. V hornej časti sa nachádza aj vyhľadávací panel, ak chcete hierarchiu úplne obísť.

weebly centrum pomoci

Články sú dobre napísané, vybavené inštruktážou krok za krokom a veľkými snímkami obrazovky, ale pokyny nie sú označené. To sťažuje skenovanie článkov, ak ste uviazli na konkrétnom kroku procesu. Videonávody by pomohli aj v tejto oblasti.

Weebly poskytuje komunitné fórum, ktoré je jednou z najsilnejších oblastí podpory. Je ľahké obísť sa a veľa aktívnych. Počas nášho pozorovania správca odpovedal na väčšinu príspevkov do hodiny.

Ak potrebujete kontaktovať podporu, môžete tak urobiť odkiaľkoľvek v centre pomoci. Weebly ponúka e-mailovú, telefonickú a chatovú podporu. Rovnako ako Wix, Weebly vás najskôr posunie smerom k centru pomoci, ale bude to skôr ako štipka než strčiť.

Podpora sa týka možností a je zrejmé, že to Weebly rozumie. Ak potrebujete pomoc zástupcu alebo ak sa chcete na to ísť sami, máte k dispozícii nástroje. V porovnaní s ťažkým procesom spoločnosti Wix vyzerajú veci Weeblyho v tomto kole dobre.

Kolo päť myšlienok

Ani Wix, ani Weebly nemajú zlú podporu. Vo svojich centrách pomoci nájdete takmer všetko, čo potrebujete. Ak ju hľadáte, je k dispozícii priama podpora. Aj keď je kvalita na rovnakej úrovni, jednoduchosť nie je. Weebly má efektívny systém podpory, ktorý ponúka všetky možnosti vpredu, čo je dosť na to, aby ste toto kolo zvíťazili.

Kolo: Podporný bod pre Weebly

Logo Wix
Logo Weebly

6

Verdikt

Wix a Weebly sú naši dvaja tvorcovia webových stránok s najvyšším hodnotením, takže neprekvapuje, že porovnanie bolo blízko. Nemôžete pokaziť ani jeden, ale ,, keď sú proti sebe, je jasné, že Wix má výhodu v sile, použiteľnosti a funkciách.

Weebly má slušnú silu a ľahko použiteľné rozhranie, ale svieti svojou cenou a podporou. Ak sa snažíte ušetriť pár babiek, je to skvelá voľba. Budete sa však musieť obetovať pri rozhodovaní o dizajne.

Našťastie môžete vyskúšať oboje zadarmo a zistiť, čo je pre vás lepšie.

Víťaz: Wix

Použili ste Wix alebo Weebly? Ktorý sa ti páči lepšie? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me