Máme tendenciu zameriavať sa na vzdialené spotrebiteľské cloudové úložné služby, ako je Dropbox a jeho mnoho alternatív tu na Cloudwards.net. Pozrite sa však na web Amazon.com a nájdete veľa predaných zariadení, ktoré je možné predávať a ktoré je možné použiť na vytvorenie vašej vlastnej siete cloudových úložísk doma. Medzi najobľúbenejšie voľby pre kutilských majstrov: Western Digital My Cloud.


Vlajková jednotka osobného cloudového úložiska spoločnosti WD, ktorá je k dispozícii s viacerými úložnými kapacitami, je skonštruovaná tak, aby vyhovovala rodine a bola výkonná, pričom predávala jednoduchosť drahších zariadení NAS a zároveň predávala jednoduchosť. Aplikácia My Cloud je nainštalovaná vo vašej domácnosti a slúži ako hostiteľský súbor cloudových súborov ovládaný používateľom, ku ktorému je možné pristupovať cez internet prostredníctvom počítača a mobilnej aplikácie, aj keď ste na cestách..

Keď príde, úplne vyčerpáme funkcie WD My Cloud vrátane synchronizácie a zdieľania súborov a poskytneme vám niekoľko možností na zálohovanie My Cloud na diaľku, pretože k nehodám dochádza.

Ak chcete získať širší pohľad na cloudové úložisko doma, ako aj podrobnejšiu diskusiu o výhodách vzdialeného verzus lokálneho úložného priestoru, prečítajte si náš základný náter osobného cloudového úložiska. Ak sa rozhodnete, že osobné cloudové úložisko nie je pre vás, koniec koncov, náš najlepší sprievodca cloudovým úložiskom spustí najaktuálnejšie možnosti.

Moja história cloudu spoločnosti Western Digital

Kým bol My Cloud prvýkrát uvedený na trh v roku 2013, Western Digital je už nejaký čas na trhu osobných cloudových úložísk a lídrom na trhu v oblasti technológie pevných diskov od spustenia trhu s počítačmi v 80. rokoch (čítanie, história pevného disku)..

Linka My Cloud je v skutočnosti iba rebrandingom disku WD My Book, ktorý prichádza s vylepšeným vzhľadom a vylepšeným rozhraním pre systémy Windows a MacOS okrem nového názvu..

Aj keď program WD My Cloud vyzerá a funguje jednoduchšie ako tradičné sieťové úložné zariadenia (NAS), technicky to nie je naozaj rozdiel. Zariadenie NAS je jednoducho sieťové zariadenie obsahujúce jeden alebo viac pevných diskov, ktoré možno použiť na správu súborov.

Myšlienka použitia NAS na nastavenie osobnej cloudovej úložnej siete doma, či už je to My Cloud line alebo iná značka (Synology Diskstation, QNAP TS, Netgear ReadyNAS, atď.), Je vytvoriť miestny prostriedok na ukladanie a prístup k ukladacím dokumentom, fotografiám , hudbu, videá a ďalšie súbory.

Aj keď tieto súbory môžete ukladať do riešení vzdialeného úložiska cloudu, ako sú tie, ktoré sú podrobne opísané v našej knižnici úložísk cloudu, a zatiaľ čo niektoré z nich sú vynikajúce pre činnosť, ako je streamovanie médií (pozrite si napríklad našu najlepšiu cloudovú úložnú príručku pre sprievodcu Kodi), existujú niektoré výhody z vlastníctva vlastného cloudového úložného zariadenia. Medzi tri najväčšie patria súkromie, bezpečnosť a rýchlosť.

Vďaka službe My Cloud sa nemusíte báť skenovania vašich marketingových oddelení spoločnosti Google, aby ste mohli vytvárať marketingové kampane so zacielením (viac informácií nájdete v našej recenzii služby Disk Google). Nemusíte sa tiež obávať kontroly obsahu svojej hudby a videa z dôvodu porušenia autorských práv (zlé, torrentery! Zlé!).

Aj keď existujú obavy, ako napríklad súkromné ​​šifrovanie súborov pomocou Boxcryptoru alebo prechod na cloudové úložisko s nulovými znalosťami, ako je Sync.com alebo Tresorit, súkromné ​​šifrovanie má svoje nevýhody. Napríklad súkromne šifrované médiá nemožno streamovať z webového rozhrania cloudového úložiska.

Navyše, mať cloudové úložné zariadenie vo vašej domácej sieti Wi-Fi znamená rýchlejšie nahrávanie a sťahovanie, pretože vaše súbory nemusia cestovať cez dlhú a hlbokú temnotu kybernetického priestoru..

Potom opäť existujú problémy s výberom My Cloud a vykopaním vzdialeného cloudového úložiska. Pre jeden, veľa modelov My Cloud používa jednu jednotku. Na rozdiel od vzdialených serverov alebo zariadení NAS s dvoma alebo viacerými pozíciami nie je možné riešenie redundancie údajov (zvyčajne so súhlasom konfigurácie RAID) s riešeniami s jedným diskom. To znamená, že v prípade zlyhania disku stratíte údaje.

Aj v prípade zariadenia My Cloud s viacerými jednotkami existujú riziká straty údajov, napríklad poškodenie ohňom alebo povodňou alebo krádež. Jednoduché riešenie problému je zálohovanie služby My Cloud na službu zálohovania online, najlepšie na službu, ktorá ponúka súkromné ​​šifrovanie. Na konci tohto článku sa toho viac dotkneme.

Western Digital My Cloud Home

Pre značku WD My Cloud je teraz k dispozícii niekoľko rôznych modelových radov. Pre domáce použitie je najobľúbenejšia línia My Cloud Home, ktorá je dodávaná v jednoduchej (My Cloud Home) aj duálnej jednotke (My Cloud Home Duo). Obidva majú niekoľko kapacít.

My Cloud Home Duo je samozrejme väčšie, ale ani jedno zariadenie nie je väčšie ako tradičné zariadenie NAS. V skutočnosti je to kompaktný formát, vďaka ktorému je služba My Cloud ideálnejším doplnkom napríklad k nastaveniu vášho domáceho média, čo šetrí priestor pre obrovský subwoofer, ale neodporúčame vám umiestniť zariadenie My Cloud na vrchol (prečítajte si, ako dlho bude môj pevný disk ako posledný).

Zariadenia My Cloud Home je možné zakúpiť s úložiskom až 2 TB a až 20 TB. V nasledujúcej tabuľke sú uvedené niektoré z približných nákladov, ktoré môžete očakávať v prípade nákupu priamo od spoločnosti Western Digital.

Model: Kapacita: Približné náklady:
Jednotná jazda2TB$ 160
Jednotná jazda4TB$ 200
Jednotná jazda6TB$ 260
Jednotná jazda8TB$ 320
Dual Drive4TB$ 310
Dual Drive8TB$ 400
Dual Drive12TB$ Na 550
Dual Drive16 TB$ 700
Dual Drive20TB$ 900

Môžete si tiež vyskúšať službu My Cloud na stránkach Amazon.com, hoci väčšina modelov tam nie je k dispozícii. Webové stránky WD poskytujú aj ďalšie online aj miestne možnosti nákupu.

My Cloud Pro a My Cloud Expert Series

Pre neukojiteľného blbca pri hľadaní niečoho, čo si zaslúži pochváliť sa so svojimi online priateľmi alebo pre tých, ktorí potrebujú obchodné riešenie, spoločnosť Western Digital vyrába dve pokročilejšie varianty služieb My Cloud: My Cloud Pro a My Cloud Expert..

Model: Kapacita: Bays: Orientačné náklady:
My Cloud Pro PR21000-20TB2Viac ako 400 dolárov
My Cloud Pro PR41000-40TB4Viac ako 500 dolárov
My Cloud Expert EX2 Ultra0-20TB2Viac ako 160 dolárov
Môj cloudový expert EX41000-32TB4Viac ako 350 dolárov

K dispozícii sú verzie s dvoma aj štyrmi pozíciami. Cena bude závisieť od veľkosti zakúpených pevných diskov, ktoré je možné vybrať a vymeniť, ak dôjde k jednej prestávke alebo ak chcete vykonať inováciu.

Tieto modely sú ideálne aj pre tých, ktorí majú veľké zbierky filmov a hudby. Prezrite si naše najlepšie osobné úložisko v cloude pre médiá, kde nájdete ďalšie možnosti.

Western Digital My Cloud Schopnosti

Po pripojení My Cloud online doma pripojením k sieti Wi-Fi alebo pripojením priamo k smerovaču si potom môžete stiahnuť aplikácie pre svoje počítače, tablety a smartfóny, aby ste sa k nemu mohli pripojiť. Medzi podporované operačné systémy patria Windows, MacOS, Android a iOS.

Pomocou týchto aplikácií môžete do My Cloud načítavať súbory z počítačov, či už chcete synchronizovať obsah medzi vašimi zariadeniami, uvoľniť miesto na pevnom disku alebo zálohovať svoje zariadenia..

Služba Western Digital My Cloud Sync a ukladanie súborov

Synchronizácia súborov umožňuje prístup k rovnakému obsahu súborov z rôznych zariadení. Je to spoločná funkcia väčšiny riešení úložiska v cloude, ktorá vám umožní upraviť súbor na jednom zariadení a zobraziť tieto úpravy, ktoré sa prejavia takmer v reálnom čase na inom zariadení..

Synchronizácia súborov, ktorá je užitočná pre spoluprácu, sa dá použiť aj na prístup k hudobným a video knižniciam z vášho notebooku, tabletu alebo telefónu, a to aj na cestách.

Nevýhodou synchronizácie, či už s My Cloud alebo inou službou cloudového ukladania, je to, že aby fungovalo, musí ukladať kópie svojich súborov na pevný disk počítača aj v cloude. To znamená, že nerobí veľa pre to, aby šetril miesto na pevnom disku, čo je veľa ľudí, ktorí majú na mysli pri prijímaní cloudového úložiska na hosťovanie súborov.

S aplikáciou WD My Cloud si však môžete jednoducho zvoliť ukladanie súborov v cloude, a nie v počítači alebo telefóne. V takom prípade budete mať k nim stále prístup, pokiaľ je počítač alebo telefón pripojený k internetu a vaše zariadenie My Cloud je online..

Zálohovanie do služby Western Digital My Cloud

Aplikácia WD My Cloud sa dá tiež použiť na zálohovanie pevného disku počítača nainštalovaním programu WD Smartware, záložného klienta.

Cieľom zálohovania je ubezpečiť sa, že kópia systému súborov vášho počítača je na vašom zariadení My Cloud verne replikovaná. V prípade zlyhania pevného disku počítača alebo iného poškodenia alebo odcudzenia počítača tak nestratíte ani svoje súbory.

Aplikácie pre Android a iOS pre WD My Cloud majú ďalšiu výhodu v tom, že dokážu automaticky zálohovať vaše fotografie a videá. Vďaka tomu je zariadenie dobrou náhradou za výbery, ktoré sme urobili v našej najlepšej online zálohe pre mobilného sprievodcu, pričom všetky tieto možnosti sú vzdialené zálohovanie.

Bez ohľadu na to, ako a odkiaľ odovzdáte svoje súbory, na prístup k nim nemusíte inštalovať klienta pre stolné počítače. Môžete sa k nim dostať takmer rovnako ľahko po prihlásení do webového rozhrania WD My Cloud.

Webové rozhranie tiež poskytuje informačný panel na analýzu vášho úložného priestoru v cloude, vrátane rozdelenia úložiska podľa typu súboru.

Zdieľanie súborov Western Cloud My Cloud

Okrem ukladania súborov môžete pomocou služby My Cloud zdieľať súbory aj s ostatnými. Ak to chcete urobiť, prihláste sa do webového rozhrania, vyhľadajte obsah, ktorý chcete zdieľať, kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte príkaz „zdieľať“.

Budete môcť vygenerovať odkaz smerujúci na tento obsah, ktorý možno distribuovať tým, ktorým chcete udeliť prístup. Odkaz môžete zdieľať manuálne alebo e-mailom a ostatným môžete udeliť povolenie na úpravu súborov.

Zálohujte svoje Western Digital My Cloud Device do cloudu

Ako už bolo spomenuté, nastavenie osobného cloudového úložného riešenia môže byť pohodlnejšie ako používanie vzdialeného úložného priestoru, ale môže byť tiež nebezpečné. Platí to najmä vtedy, ak má dané zariadenie iba jednu jednotku, ale problémy môžu nastať aj pri používaní viacerých jednotiek.

Ak chcete chrániť pred stratou údajov, môžete zvážiť zálohovanie zariadenia My Cloud až po cloud. Zálohovanie NAS podporuje niekoľko najlepších online riešení zálohovania, vrátane zálohovania CloudBerry a Acronis True Image.

Ak chcete získať úplný prehľad o najlepších možnostiach zálohovania WD My Cloud, prezrite si našu najlepšiu online zálohu pre sprievodcu NAS.

Záverečné myšlienky

Aj keď to bol rýchly prehľad služby Western Digital My Cloud a určite sme nepokrývali všetky aspekty ani sa nedostali do hĺbky nastavenia, dúfame, že ste pochopili, čo je to zariadenie a čo dokáže..

Ako my, ktorí v sebe majú štýl, sa nám páčia naše gadgety, rovnako ako naša Hra o tróny, takže si myslíme, že sme na pevných základoch a hovoria, že osobná sieť na ukladanie cloudov je priamo tam s Matkou drakov (alebo Johnom Snowom, ak dávate prednosť) z hľadiska faktora slinenia.

To znamená, že vám zatiaľ nedoporučujeme prekopávať službu cloudového úložiska pre spotrebiteľov. Nástroje, ako je Disk Google, majú množstvo funkcií spolupráce, vďaka ktorým je služba, obavy o ochranu osobných údajov a všetko užitočné. Navyše existuje množstvo bezpečných riešení pre ukladanie v cloude, ktoré vedie spoločnosť Sync.com a pCloud, ktorým môžete dôverovať svojim údajom.

Neváhajte a dajte nám svoje vlastné myšlienky na WD My Cloud a dajte nám vedieť, čo iného by ste chceli vedieť o tom v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me