Top 10 najinovatívnejších ľudí v cloudovom priemysle

Technológia cloud computingu nevznikla cez noc. Mal tam niekoho, kto by ho inovoval a podporoval. Aby sme uznali tých technikov, ktorí nám poskytli túto úžasnú technológiu, zostavili sme zoznam 10 najinovatívnejších ľudí v oblasti cloud computingu..


Drew Houston


© Cloudwards.net Dokonca aj ako malé dieťa sa Drew Houston viac zaujímal o to, ako programy fungujú, skôr než o ich použitie. Keď mal päť rokov, jeho otec ho povzbudil, aby sa naučil programovať s BASICom, keď rodina dostala svoj prvý počítač.

Zatiaľ čo si Houston užíval hry, vždy sa viac zaujímal o to, ako bolo zostavené programovanie. 

Tento záujem ho nasledoval cez strednú školu a ďalej na MIT. Na MIT sa Houston dokázal ponoriť do oblastí, ktoré ho najviac zaujímali. Keď bol na akademickej pôde, dokázal využiť prostredie Athena na pomoc pri zálohovaní svojej pracovnej stanice, aj keď zabudol vziať so sebou palcovú jednotku.

Po nahraní celého svojho vývojového prostredia na USB flash disk však zabudol, keď nastúpil do autobusu do New Yorku krátko po ukončení štúdia. Táto chyba ho viedla k vytvoreniu jedného z najpopulárnejších programov, ktoré sú dnes k dispozícii.

Počiatočné riadky kódu, ktorý napísal na svojej ceste do New Yorku, sa stali základom Dropboxu, online úložiska a zdieľania cloudu, ktorý používa viac ako 300 miliónov ľudí na celom svete. V tejto dobe je Houston stále generálnym riaditeľom spoločnosti, ktorú vytvoril v momente frustrácie.

Aj keď jeho cloudové úložné riešenie nemusí byť prvé, je to jedna z najpopulárnejších služieb, ktorá mu zarába miesto na našom zozname.

Aaron Levie


© Cloudwards.net Aaron Levie nebol taký fascinovaný kódovaním ako ostatní na našom zozname, hoci mal z technológie zdravú dávku vzrušenia. Namiesto toho mal záujem nájsť spôsob, ako pomôcť spotrebiteľom a podnikom vyvinúť jednotný spôsob ukladania údajov.

Táto myšlienka bola vytvorená v roku 2004, počas ktorého pracoval na univerzitnom obchodnom projekte Levie.

V rámci tohto projektu skúmal, ako spoločnosti používajú úložisko typu cloud na ukladanie obsahu. Po viacnásobných diskusiách s CIO z rôznych spoločností si uvedomil, že konsenzus je roztrieštený v tom, ako používať tento mocný nástroj.

Levie a niekoľko jeho detských priateľov, odhodlaní vyriešiť problém, uviedli na trh platformu cloudových úložísk cloud. Pôvodne sa skupina zameriavala na jednotlivých používateľov a spotrebiteľov na ľahko použiteľný program, ktorý im umožňoval ukladať obsah pri správe prostredníctvom intuitívneho rozhrania.

Zameranie sa v poslednom čase presunulo na väčšiu platformu podnikových zákazníkov a zároveň si zachovalo užívateľsky prívetivé rozhranie. Aaron Levie v súčasnosti stále vedie poplatok v Boxe. Jeho zručnosti v čítaní trhu a pochopení toho, čo spoločnosti potrebujú v ich cloudovej platforme, je dôvod, prečo sa dostal na náš zoznam.

Marc Benioff


© Cloudwards.net Nie všetky cloudové programy sa týkajú výlučne ukladacieho priestoru. Do nášho zoznamu určite patria tvorcovia a zakladatelia programov cloud computingu. Marc Benioff, zakladateľ spoločnosti Salesforce, je jedným z takýchto tvorcov.

V roku 1999 mal Benioff nápad vytvoriť službu, ktorá by nahradila tradičný podnikový softvér a slúžila ako platforma na správu informácií na požiadanie. Jeho plán, ktorý nazval „Koniec softvéru“, by pomocou internetu zmenil spôsob navrhovania a distribúcie programov.

Aj keď Benioff veril, že softvér ako služba nahradí tradičné programy, pri spustení služby Salesforce.com skončil vytvorením pojmu platforma ako služba. Postupom času rozšírila spoločnosť tak, aby bola viac ako len oblasť riadenia vzťahov so zákazníkmi. Teraz môžu zákazníci používať mobilné, sociálne a cloudové technológie na spustenie svojich vlastných aplikácií.

Okrem budovania stránky Salesforce.com zaviedla spoločnosť Benioff model „1-1-1“ pre podnikanie. V rámci tejto štruktúry firemnej filantropie prispieva jeho spoločnosť späť do komunity, v ktorej slúži. Podaním jedného percenta produktu. jedno percento pracovných hodín a jedno percento vlastného imania.

V súčasnosti Benioff slúži ako predseda a generálny riaditeľ spoločnosti Salesforce.com, je členom predstavenstva spoločnosti Cisco a je autorom troch kníh. Marc Benioff bol hnacou silou, ktorá prináša cloud-software ako službu, čo ho stavia na našich 10 najlepších inovovaných ľudí v zozname cloudového priemyslu..

Paul Maritz


© Cloudwards.net Informatika bola vždy predmetom záujmu Paula Maritza, a to natoľko, že získal titul z University of Natal a University of Cape Town. Po získaní titulu pracoval päť rokov v spoločnosti Intel, päť rokov a pomáhal vyvíjať nástroje na písanie softvéru pre platformu x86..

Maritz opustil spoločnosť Intel, aby sa pripojil k spoločnosti Microsoft a pokračoval v práci so spoločnosťou až do roku 2000. Počas svojho pôsobenia v softvérovom gigantovi bol kľúčom vo vývoji mnohých hlavných softvérových titulov, ako napríklad Windows NT a Internet Explorer. Jeho poznatky boli zvyknuté nielen na ďalšie Microsoft, ale aj na počítačový priemysel.

Po odchode zo spoločnosti Microsoft po protimonopolných súdnych konaniach z roku 1999 založil Maritz spoluzakladateľ spoločnosti Pi Corporation, ktorú neskôr získala spoločnosť EMC, kde vystúpil na úroveň prezidenta a generálneho riaditeľa divízie cloud computing spoločnosti EMC. V súčasnosti je Maritz generálnym riaditeľom spoločnosti GoPivital, Inc., ktorá poskytuje vlastné aplikácie založené na technológii cloud computing.

Vďaka mnohoročným skúsenostiam v oblasti informačných technológií a jeho inováciám, ktoré pomohli viesť k výstavbe technológie cloud computingu, a jeho pokračujúcej práci v tejto oblasti sme do zoznamu zaradili Paul Maritz..

Tom Gonser


© Cloudwards.net Tom Gonser začal svoju kariéru v oblasti bezdrôtových dátových komunikácií a internetových transakcií. Gonser mal pocit, že musí existovať lepší spôsob zaobchádzania s elektronickou dokumentáciou a podpismi, aby sa tento systém vyvinul..

Založil DocuSign, aby sa táto myšlienka stala skutočnosťou. Vďaka technológii cloud sa spoločnosť Gonser DocuSign stala globálnym štandardom pre digitálne transakcie. Na nahradenie pera a papiera použil automatizovaný proces na uskutočnenie obchodu, čo môže spoločnosti spomaliť. Jeho softvér je navrhnutý tak, aby bezpečne spravoval všetky transakcie s dokumentmi digitálne.

Spoločnosť Gonser sa intenzívne zapája do každodenných operácií v spoločnosti DocuSign tým, že zastáva pozíciu hlavného riaditeľa stratégie spoločnosti. Vďaka svojej inovácii v oblasti riadenia digitálnych transakcií získal Tom Gonser miesto na našom zozname.

Mark Belk

 


© Cloudwards.net Na začiatku svojej kariéry v námornej spravodajskej službe sa Mark Belk veľmi oboznámil s dátovými systémami, ktoré požadujú vládni úradníci. Po skončení vojny v Perzskom zálive odišiel Belk pracovať pre BTG ako inžinier riešenia a neskôr na projektoch softvér-as-a-service..

Po odchode z spoločnosti BTG pokračoval Belk v spolupráci so spoločnosťou Homeland Security ako hlavný architekt spoločnosti Microsoft. Tu sa vyznamenal vývojom, overovaním a vykonávaním IT stratégií, ktoré boli spojené s verejným sektorom vnútornej bezpečnosti.  

Táto celosvetová sieť pomohla zmeniť tvár cloud computingu a počítačovej bezpečnosti. Teraz Belk pracuje s Juniper Networks ako hlavný architekt. Jeho práca v oblasti globálneho priemyslu, federálnej počítačovej bezpečnosti a riešení technickej architektúry mu vyniesla miesto na našom zozname.

Yung Chou


Ako technologický evanjelista pre spoločnosť Microsoft, Yung Chou, má mnoho príležitostí slúžiť zákazníkom v oblasti riadenia účtov podpory, technickej podpory a technického predaja..

Pred vstupom do spoločnosti Microsoft sa spoločnosť Chou etablovala ako odborník na programovanie systémov, vývoj aplikácií a správu IT. Spoločnostiam v týchto oblastiach ponúka poradenské služby. Chou tiež hosťuje blog, na ktorom sa môžu noví používatelia dozvedieť viac o cloudu a všetkom, čo ponúka.

Jeho poznatky o architektúre hybridného cloudu a podnikovej výpočtovej techniky boli použité na pomoc spoločnosti Microsoft pri budovaní ich podnikových a osobných cloudových platforiem. Vďaka jeho práci so spoločnosťou Microsoft, jeho vzdelaniu IT oddelení a súčasnej požiadavke rečníka na podujatiach TechNet a Microsoft – sme ho pridali na náš zoznam.

Mitch Coopet


© Cloudwards.net Schopnosť zdieľať súbory a priečinky je iba polovicou rovnice, pokiaľ ide o cloud computing. Aspoň tak to Mitch Coopet vždy videl

Ako vedúci výroby a spoluzakladateľ spoločnosti Code42, spoločnosť za CrashPlan a SharePlan, zálohovanie a zdieľanie sú iba časťou rovnice.

Vždy považoval bezpečnosť za najväčší faktor. V skutočnosti využil svoje znalosti a inovácie, aby priniesol bezpečnejšie a bezpečnejšie prostredie pre cloudovú platformu. Coopet stále pracuje so spoločnosťou, ktorú pomohol nájsť.

Jeho práca na zabezpečení bezpečnejšieho cloudového úložného priestoru, ako aj vzdelávanie verejnosti o tom, ako dosiahnuť bezpečnejšie ukladanie a zdieľanie, je to, čo ho vynieslo na náš zoznam..

Chris Pinkham


© Cloudwards.net Jedno z prvých známych cloudových riešení neprišlo samo o sebe, Chris Pinkham, mal na tom stvorenie ruku.

Pinkham začal svoju kariéru vo svete počítačov spoluzakladaním prvého poskytovateľa internetových služieb v Južnej Afrike s názvom TICSA / Internet Africa. O niekoľko rokov neskôr bola spoločnosť predaná spoločnosti UUNET a Pinkham išiel do Amazonu. V spoločnosti Amazon bol Pinkham zodpovedný za globálne infraštruktúrne inžinierstvo a prevádzku webových stránok spoločnosti.

Počas tejto doby začal pracovať na vedľajšom projekte, ktorý by sa zmenil na vysoko úspešný Elastic Compute Cloud.

Hoci odišiel zo spoločnosti v roku 2006, aby začal s prevádzkou spoločnosti Nimbula, ktorá sa zameriava na softvér cloud computing, jeho prínos pre svet cloudových úložísk nemožno prehliadnuť. Neskôr Oracle kúpil Nimbulu.

Willem Van Biljon


© Cloudwards.net Willem Van Biljon začal svoje dobrodružstvo s počítačmi, keď promoval na University of Cape Town s titulom z informatiky.

Ďalej pôsobil vo funkciách Národného výskumného ústavu pre matematické vedy a LinkData. Van Biljon pomohol pri zakladaní softvéru Mosaic a vytvoril prvý prepínač platobných transakcií pre hardvér a operačné systémy. Táto spoločnosť bola pri predaji v roku 2004 jedným z troch najlepších softvérových titulov na spracovanie platieb.

Po spolupráci s Mosaic išiel Van Biljon pracovať na Amazon.com. Tu s pomocou spolupracovníka Chrisa Pinkhama pomohol vyvinúť Amazon Elastic Compute Cloud. Pomáhal pri správe produktov a marketingu novej verejnej cloudovej služby.

Po odchode z Amazonu v roku 2006 spolupracoval s Chrisom Pinkhamom na vytvorení softvéru Nimbula pre cloud computing softvér. Po zakúpení spoločnosťou Oracle v roku 2013 sa pripojil k spoločnosti takealot.com ako generálny riaditeľ a generálny riaditeľ. Jeho úloha vo vývoji cloudu Nimbula a Elastic Compute Cloud mu priniesla miesto na našom zozname.

záver

Existuje mnoho ďalších inovátorov a špecialistov. Existujú mená, ktoré zostávajú bez tváre a pracujú v zákulisí, aby priviedli cloud do popredia výpočtovej techniky.

Sme však presvedčení, že týchto desať vynikajúcich počítačových guruov viedlo náklady v oblasti inovácií a technológie cloud computingu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map