SugarSync VS Box: Kto je lepší?

Svet podnikania sa mení. Zamestnanci sa už nenachádzajú v jednej budove alebo dokonca v jednom meste. Telekomunikácia a rozširovanie sťažili skupinám spoluprácu. Cloud sa stal viac ako len miestom na ukladanie a zálohovanie súborov. Aj keď je pravda, že dokumenty je možné v týchto účtoch ukladať ako spôsob, ako ich nikdy stratiť, je možné vykonať omnoho viac.


Tieto služby sa vyvíjajú, aby umožnili klientom vzdialenú spoluprácu, zdieľanie a synchronizáciu údajov medzi zariadeniami podľa potreby, pričom ponúkajú úplnú spoluprácu medzi pracovníkmi. Keďže sa na scéne každý rok objavuje stále viac a viac cloudových spoločností, môže byť ťažké zistiť, kto je najlepší.

Aj keď sme neporovnali všetky služby na svete, staviame sa medzi dve najvýznamnejšie mená v oblasti zdieľania online, synchronizácie a spolupráce proti sebe. Kto to robí lepšie: SugarSync alebo Box?

SugarSync vs Box

SugarSync

SugarSync začal podnikať ako Sharpcast. Táto služba bola nástrojom na synchronizáciu obrázkov medzi viacerými zariadeniami vrátane mobilných a stolných počítačov. Zakladatelia Gibu Thomas a Ben Strong založili spoločnosť v roku 2004.

SugarSync vs Box
© SugarSync

Obaja však odišli v roku 2008. V tom čase bola vymenovaná Laura Yecies, ktorá viedla obchod s potopením, a spoločnosť bola znovu založená ako SugarSync. V súčasnosti je spoločnosť SugarSync prevádzkovaná spoločnosťou Mike Grossman a touts je výber veľkých zákazníkov, ako sú SanDisk, Korea Telecom, BestBuy, France Telecom-Orange a Lenovo..

truhlík

Box bol založený krátko po debute spoločnosti Sharpcast. V roku 2005 Aaron Levi, Dylan Smith a Dan Levin vytvorili službu cloudového úložiska v snahe pomôcť spoločnostiam zrýchliť fungovanie. Bol to pôvodne koncept navrhnutý Levim ako projekt pre obchodnú triedu, do ktorej bol zapísaný.


© Cloudwards.net

Dnes sa Box nachádza v 92% všetkých 500 firiem z rebríčka Fortune a má viac ako 32 miliónov používateľov. Tvrdia, že 275 000 spoločností používa svoj softvér a zameriava sa na získanie väčšieho priestoru v podnikovej sfére.

1

Jednoduchosť použitia

Nikto nechce sedieť celé hodiny a snaží sa prísť na to, ako používať nový softvér. Čím ľahšie je používať, tým obľúbenejšie bude u spotrebiteľov. Rozhodli sme sa zistiť, ktorá spoločnosť je užívateľsky príjemnejšia, SugarSync alebo Box.

SugarSync

Pokiaľ ide o použitie, SugarSync nie je nevyhnutne pre mikro manažérov. Väčšina spotrebiteľov zistí, že rozhranie je intuitívne a ľahko sa s ním pracuje. Systém je navrhnutý tak, aby aj začínajúci užívateľ mohol zistiť, ako nahrávať, sťahovať a presúvať informácie. Jasné tlačidlá v hornej časti rozhrania sú veľmi jednoduché.

Pokiaľ ide o zdieľanie, môžu sa vyskytnúť škytavky, pretože táto funkcia nie je jasne uvedená, ale je stále jednoduchšia ako konkurencia. Používatelia môžu nastaviť adresár mien, ktorý umožní rýchly výber osôb, ktorým sa umožní prístup k súborom.

SugarSync je tiež dodávaný s lokálnym priečinkom na pracovnej ploche, známym ako Magic Briefcase, ktorý umožňuje zákazníkom synchronizovať informácie medzi pevným diskom a cloudovým účtom. Táto funkcia však môže byť zmätená, pretože služba tiež umožňuje zákazníkom vybrať si, ktoré súbory chcú automaticky zálohovať.

V softvéri je celkovo trocha krivka učenia, a preto ho niektorí zákazníci nechcú používať.

truhlík

Pokiaľ ide o užívateľské rozhranie, Box je veľmi jednoduchý na používanie. Rovnako ako SugarSync je systém čistý a priamy. Dokonca aj nováčikovia budú môcť prechádzať medzi nahrávaním, sťahovaním a zdieľaním. Box obsahuje aj softvér, ktorý sa sťahuje priamo na pevný disk spotrebiteľa.

Používatelia môžu do aplikácie pridávať súbory, aby sa uľahčila synchronizácia bez obáv. Keď sme vyskúšali miestny priestor prvýkrát, vyskytli sa problémy so synchronizáciou priečinka. Keď sme však prišli na to, ako zvoliť možnosti, bolo to oveľa plynulejšie.

Podnikoví zákazníci, pre ktorých bol Box navrhnutý, budú mať tiež prístup na administrátorský portál. Táto oblasť uľahčuje vytváranie pracovných skupín, sledovanie aktivity a nastavenie používateľských povolení. Je to jednoduché a pripravené na použitie hneď od nastavenia účtu.

Zistili sme, že väčšina spotrebiteľov bola s produktom spokojná a bolo ľahké ho používať aj napriek malým problémom, s ktorými sme sa stretli pri prvom použití lokálneho softvéru. Box trvá toto kolo, pretože softvér sa celkovo ľahšie používa a miestny softvér nie je také mätúci.

Kolo: Zjednodušené miesto použitia pre krabicové obchody

Logo SugarSync
Logo firmy Box

2

Spoľahlivosť

Používatelia musia vedieť, že informácie, ktoré potrebujú, budú k dispozícii po prihlásení do svojich účtov. V minulosti existovali spoločnosti, ktoré stratili informácie z iných dôvodov, ako je zlyhanie systému poskytovateľa cloudu. Je SugarSync alebo Box spoľahlivejší?

SugarSync

Mnoho cloudových služieb sa pýta na ich spoľahlivosť a SugarSync nie je výnimkou. Na rozdiel od spoločností poskytujúcich webhosting je ťažšie zistiť, ako často sú tieto operácie neprístupné z dôvodu údržby alebo iných problémov. 

Ťažko sme našli aktuálne hodnotenia dostupnosti. Všimli sme si, že v júni 2014 boli hlásené problémy, ale žiadne ďalšie sťažnosti.

Pokiaľ ide o spoľahlivosť pri uchovávaní informácií po uložení na ich servery, nevyskytli sa žiadne sťažnosti. Zistili sme, že akonáhle boli informácie na mieste, zostali tam, pokiaľ ich používateľ neodstránil. Táto služba ponúka vytváranie verzií, aby pomohla udržiavať kópiu všetkých dokumentov nachádzajúcich sa na účte.

Udržiavaním posledných piatich revízií môžu používatelia odpočívať ľahšie, pretože vedia, že ich informácie budú prístupné jediným kliknutím myši.

truhlík

Ako už bolo uvedené, pre poskytovateľov cloudových úložísk je ťažké nájsť hodnotenie dostupnosti. Box však inzeruje svoju sadzbu na domovskej stránke. Podarilo sa nám potvrdiť, že spoločnosť má 99,99% dostupnosti a 0,01% prestoje na potrebnú údržbu, ako je napríklad oprava zabezpečenia..


© Cloudwards.net

Uptime nie je jediná vec, ktorá robí službu spoľahlivou. Proti spoločnostiam ako Dropbox sa vyskytli sťažnosti na stratu súborov. Box má veľmi dobrú povesť pre uchovávanie súborov v bezpečí pred stratou.

V roku 2013 sa vyskytla sťažnosť, že účet bol „zavedený“ do podnikového účtu napriek tomu, že neexistuje skutočné združenie. Súbory boli stratené na nejaký čas, ale spoločnosť tvrdo pracovala na obnovení dát. Hovorcovia cloudovej spoločnosti uisťovali zákazníkov, že išlo o jednorazovú chybu a podobné sťažnosti sa nevyskytli pred alebo po tomto dátume.

Vítazom sa stáva Box pre ich úžasné a preukázané doby prevádzky a ich záväzok obnoviť stratené súbory.

Kolo: Bod spoľahlivosti v oblasti krabicových obchodov

Logo SugarSync
Logo firmy Box

3

rýchlosť

Rýchlosti nahrávania a sťahovania sú dôležité. Používatelia nemajú čas sedieť a čakať, kým sa k nim dostanú údaje, najmä ak sa snažia obnoviť informácie. Rozhodli sme sa zistiť, kto to robí najrýchlejšie: SugarSync alebo Box.

SugarSync

Rýchlosť je dôležitým hľadiskom mnohých spotrebiteľov. Pre SugarSync je to jedna z oblastí, v ktorej sa môžu trochu preháňať. Zistili sme, že rýchlosti nahrávania aj sťahovania môžu byť niekedy občas pomalé.


© SugarSync

Aj keď používatelia môžu upraviť množstvo šírky pásma, ktorú používa pre tento proces, nemusí to stačiť, najmä počas počiatočného prenosu. Prvé uloženie trvá vždy dlhšie ako pri následných zálohách.

Rozhodli sme sa zistiť, čo hovoria ostatní o rýchlosti SugarSync, a na fóre pomoci sme našli niekoľko sťažností a otázok. Zákazníci neboli spokojní s celkovými mierami prenosu, ktoré zažili. Niektorí spotrebitelia zaznamenali meškanie až 100 hodín pri uložení 100 MB súboru. Na porovnanie, Box trvá len pár minút, kým dokončí rovnakú úlohu.

truhlík

Čas je podstatný pri nahrávaní. Pri testovaní v tejto oblasti sa boxu darilo úžasne dobre. Nedochádzalo k zdĺhavému správaniu a súbory sa prenášali včas. Používanie aplikácie pre počítač trvá dlhšie ako webová služba.


© Cloudwards.net

Spätná väzba od spotrebiteľov, ktorú sme našli, bola podobná našej vlastnej skúsenosti. Väčšina používateľov nemala problém s nahrávaním alebo sťahovaním informácií na svoje pevné disky alebo z nich. Netestovali sme, či existuje spôsob, ako zmeniť využitie šírky pásma, ako je SugarSync, pretože sme nepociťovali potrebu tak urobiť..

Box opäť opakuje svoju schopnosť rýchlo prenášať súbory.

Kolo: Rýchly bod pre obchod s krabicami

Logo SugarSync
Logo firmy Box

4

Vlastnosti

Funkcie môžu spoločnosť rozbiť alebo rozbiť. Niektorí spotrebitelia chcú veľa zvončekov a píšťaliek, zatiaľ čo iní sa o to nestarajú. S cieľom pomôcť používateľom urobiť najlepšie rozhodnutie sme umiestnili SugarSync proti najlepšiemu konkurentovi, spoločnosti Box, aby sme zistili, kto má najlepšie možnosti..

SugarSync

Jednou z oblastí, v ktorej SugarSync skutočne vyniká, sú funkcie. Táto služba nie je iba prevádzkou holých kostí a zákazníci si túto skutočnosť užívajú. Medzi ich funkcie patrí vytváranie verzií a obnova súborov, dobré mobilné aplikácie kdekoľvek a prístup. Má tiež drag and drop nahrávanie, správu súborov, synchronizáciu súborov na viacerých zariadeniach, zdieľanie súborov a automatické zálohovanie.

Okrem funkcií je rozhranie ľahko použiteľné a softvér na stiahnutie na lokálne pevné disky je obmedzený. Existujú mobilné aplikácie pre zariadenia so systémom Android a Apple, neexistujú však žiadne aplikácie pre telefóny so systémom Windows alebo Blackberry.

SugarSync má k dispozícii niekoľko úrovní úložiska. Táto služba neponúka žiadne voľné miesto. Ponúka 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, ktorá používateľom umožní vyskúšať si ju skôr, ako sa zaviažu mesačne alebo ročne. Ako už bolo povedané, pri registrácii musíte aktivovať účet zadaním čísla kreditnej karty alebo účtu PayPal.

truhlík

Rovnako ako konkurencia, aj Box má mnoho funkcií, ktoré si užívatelia môžu vychutnať. Zahrnuté sú možnosti vytvárať skupiny, zdieľať súbory, upravovať dokumenty Google a súbory balíka Microsoft Office bez opustenia webovej aplikácie a pridávania viacerých používateľov. Box tiež aplikácie pre mobilné zariadenia, webové prehliadače a desktopy, s administračnou konzolou pre podnikových zákazníkov, nastavenými povoleniami a zabezpečením pre používateľov a synchronizáciou súborov z desktopovej aplikácie.


© MedXT

Box je navyše navrhnutý s ohľadom na podnikových spotrebiteľov. S cieľom uspokojiť rastúce potreby ponúkajú nástroje spolupráce, ktoré nielen umožnia zamestnancom spolupracovať na projekte, ale tiež umožnia tým istým používateľom pracovať podľa potreby so svojimi klientmi alebo zákazníkmi.. 

Podnikoví zákazníci majú možnosť preniesť svoje bezpečnostné prvky do cloudových aplikácií. Čo znamená, že títo zákazníci môžu vytvárať vlastné pravidlá na obmedzenie prístupu k citlivým dokumentom. Správcovia môžu tiež podľa potreby obmedziť užívateľské nastavenia. 

Správcovia majú možnosť spravovať pracovné skupiny a zavádzať aktualizácie softvéru naraz. Manažéri môžu monitorovať aktivitu a označovať akékoľvek podozrivé udalosti z konzoly. Box podporuje mobilné zariadenia s Androidom a Apple, ale na rozdiel od SugarSync má táto služba aplikácie pre telefóny so systémom Windows a zariadenia Blackberry..

Ďalšou funkciou, ktorú ponúka Box, je 10 GB bezplatného úložiska pre osobných používateľov. SugarSync neponúka žiadne možnosti neplatenia. Existuje niekoľko plánov na výber, od individuálneho použitia až po úplnú podporu podniku. Box, vďaka množstvu funkcií vhodných pre podniky, podpory mobilných zariadení a bezplatného úložiska – vyhráva znova.

Kolo: Funkcie poukazujú na krabicové podnikanie

Logo SugarSync
Logo firmy Box

5

zabezpečenia

Umiestňovanie informácií v cloudovej spoločnosti bude fungovať iba vtedy, ak používateľ vie, že jeho údaje nebudú zdieľané iba s nikým. Aby sa získala dôvera spotrebiteľa, musia byť bezpečnostné protokoly špičkové a musia byť zavedené. Kto má najlepšiu ochranu: SugarSync alebo Box?

SugarSync

Bezpečnosť je pravdepodobne jednou z najdôležitejších oblastí, ktoré treba zvážiť. Podľa webovej stránky spoločnosti SugarSync používajú šifrovanie AES 256-bit na zaistenie bezpečnosti údajov. Táto služba okrem toho používa šifrovanie SSL 3.3 Transport Layer Security (TLS) na ochranu súborov počas prenosu na a z ich serverov.

Sieťová aktivita SugarSync 2.0 Beta

Spoločnosť usiluje o to, aby používala rovnakú úroveň bezpečnosti ako finančné inštitúcie, aby pomohla udržať informácie o používateľovi v bezpečí. Avšak, ako mnoho cloudových spoločností, aj táto neumožňuje používateľom zachovať si kontrolu nad šifrovacími kľúčmi, čo by mohlo viesť k ľahšiemu prístupu tretích strán..

To môže spôsobiť problémy pre klientov na podnikovej úrovni. Box nedávno oznámil, že túto funkciu bude ponúkať v blízkej budúcnosti.

truhlík

Rovnako ako ich konkurent, aj box používa zabezpečenie SSL a šifrovanie 256-AES, aby dokumenty zostali v bezpečí, keď sa nachádzajú na ich serveroch. Spoločnosť zachádza tak ďaleko, že kóduje názvy súborov, čo znemožňuje vyhľadávacím nástrojom indexovať údaje. Dátové centrá sú nepretržite monitorované nepretržitými auditmi, aby boli fyzické disky bezpečné.

SugarSync vs Box
© Box

Spotrebitelia si zachovávajú kontrolu nad tým, kto uvidí, čo uvidí, aj keď sa súbory zdieľajú medzi skupinami ľudí. Správcovia môžu v prípade potreby zabezpečiť súbory na „iba na čítanie“, čo zabráni stiahnutiu súboru. Zákazníci na podnikovej úrovni budú mať čoskoro možnosť ponechať si šifrovacie kľúče, čo zvýši úroveň bezpečnosti, ktorá sa v súťaži nevyskytuje.

K ďalším osvedčeniam, ktoré vlastní Box, patria Safe Harbor a SAS70 typu II. Box vyhráva obmedzenia a schopnosť podnikových zákazníkov uchovávať šifrovacie kľúče.

Kolo: Bezpečnostný bod pre krabicové podnikanie

Logo SugarSync
Logo firmy Box

6

záver

Kým spoločnosť Box pred niekoľkými rokmi narazila, keď omylom zahrnula účet s informáciami tretej strany, odvtedy sa nič podobné nenahlásilo a spoločnosť informácie pre používateľa obnovila. Šli nad rámec pomoci svojim zákazníkom.

Aj keď zvyčajne nekontrolujeme zákaznícky servis medzi spoločnosťami v priamej konkurencii, zistili sme, že sa vyskytlo veľa sťažností týkajúcich sa oddelenia vzťahov so zákazníkmi spoločnosti SugarSync, čo nás viedlo k tomu, že sme sa nakláňali k spoločnosti Box aj v tejto aréne..

Niektorí spotrebitelia nemusia mať problémy s rýchlosťou, ktoré sme urobili s programom SugarSync, a môžu uprednostniť využitie svojich funkcií, pretože zariadenie Box je príliš ťažké. Možnosti boxu boli navrhnuté tak, aby ich mohli využívať zákazníci na podnikovej úrovni. Box však ponúka riešenie osobného úložiska pre tých, ktorí majú záujem, ktoré majú stále mnoho, ale nie všetky, plnohodnotné funkcie.

Vybratie najlepšej cloudovej spoločnosti je dôležitým krokom pre každého spotrebiteľa alebo spoločnosť. Sú oblasti, ktoré používatelia budú vážiť nad ostatnými. Cítili sme však, že spoločnosť Box predstihla SugarSync vo všetkých oblastiach.

Výherca: Box

Audio verzia

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map