Sprievodca Cloudwards: Čo je Amazon QuickSight?

Amazon nedávno predstavil QuickSight, cloudový nástroj podnikovej inteligencie, ktorého hlavným cieľom je zjednodušiť celý proces vývoja prehľadov z hromad veľkých zdrojov údajov ľahko, rýchlo a samozrejme za nízku cenu..


Amazon tvrdí, že tento nástroj je veľmi rýchla, ľahko použiteľná, cloudová technológia podnikania za 1/10 nákladov tradičných riešení BI..

Pomáhame Amazon Web Services

Nemožno poprieť, že v posledných rokoch si Amazon Web Service vytvorila silnú pôdu pre seba tým, že poskytuje celý rad služieb na zhromažďovanie, ukladanie a spracovanie obrovského množstva údajov..

Dátové centrum AWS
Webové služby Amazon

Boli by ste prekvapení, keby ste vedeli zoznam spoločností, ktoré sa dnes spoliehajú na Amazon Web Services. Od veľkých spoločností ako Philips a Samsung po spoločnosti podporované technológiami ako Adobe a Netflix, všetky uprednostňujú Amazon Web services pre svoje veľké dátové potreby.

Dokonca aj startupy ako FourSquare a AirBnB sa spoliehajú na AWS.

Aby sme pochopili, ako môže program QuickSight skutočne pomôcť spoločnosti AWS, poďme sa do toho trochu hlbšie ponoriť. Akonáhle sa údaje vygenerované zákazníckymi aplikáciami dostanú do infraštruktúry AWS, prúdia sa cez Amazon Kinesis a ukladajú sa do relačného zdroja údajov, ako napríklad:

  • Amazon Redshift
  • Amazon Aurora
  • Amazon RDS

Zdroje údajov môžu byť tiež založené na súboroch ako Amazon S3 alebo NoSQL, ako napríklad Amazon DynamoDB. Po zabezpečení údajov sa údaje odošlú na analýzu. Na analýzu a spracovanie údajov existujú nástroje ako AWS Data Pipeline a AWS Machine Learning.

Existuje veľká medzera v tom, ako sa údaje zhromažďujú a spracúvajú, a ako sa podnikatelia robia každý deň kľúčovými rozhodnutiami prostredníctvom analýzy týchto údajov..

Keď som pracoval v IT priemysle, sám som pracoval na niekoľkých nástrojoch Business Intelligence a môžem vám povedať, že celý proces od zhromažďovania údajov až po konečné vytváranie zostáv je príliš dlhý, ako by si ktokoľvek chcel..

Webové služby Amazon
© Amazon

Vo všeobecnosti riešenia Business Intelligence potrebujú niekoľko tímov technikov, aby strávili mesiace porozumením a zostavením komplexných dátových modelov. Zdroje údajov sa kombinujú a znovu a znovu testujú, aby sa zabezpečilo, že medzi nimi nie je žiadna chyba.

A až po vyčistení záverečného kola kvality sa odovzdá ďalšiemu tímu, ktorý používa na generovanie správ úplne iný softvér.

Toto je správa zobrazená kľúčovým orgánom s rozhodovacou právomocou namiesto skutočných zdrojov údajov. Tieto riešenia obmedzujú podnikových používateľov na vopred vybrané otázky a správy, pretože nie je priestor na vizuálne schopnosti alebo interaktívne skúmanie údajov.

Okrem toho musia organizácie každý rok minúť tisíce dolárov za licencie, poplatky za údržbu a ťažký hardvér. Na podporu týchto nástrojov Business Intelligence. A ak organizácie chcú zvýšiť počet svojich zamestnancov alebo objem dát, musia samozrejme vyčleniť viac peňazí, aby veci udržali v chode.

QuickSight – odpoveď na všetky problémy BI

Amazon QuickSight je cloudová obchodná spravodajská služba vytvorená na riešenie veľkých problémov s údajmi vrátane zložitosti, rýchlosti a nákladov.


© AWS

Urobí to tak, že sprístupní všetky veľké zdroje údajov podnikovým používateľom a poskytne im ľahko použiteľné rozhranie na 1/10 celkových nákladov na iné riešenia podnikových informácií. Som presvedčený, že spoločnosť AWS predefinovala svet ako „cenovo dostupný“ tým, že poskytuje Amazon QuickSight za cenu 9 dolárov na používateľa mesačne..

Kľúčové komponenty QuickSight

1. SPICE

Super rýchly, paralelný výpočetný modul v pamäti (SPICE) je najvýkonnejšou a kľúčovou súčasťou systému QuickSight. Je vlastne postavený rovnakým tímom ľudí, ktorí vám priniesli Amazon RedShift a Amazon Aurora.


© TechCrunch

SPICE je kľúčovým aktivátorom pre QuickSight a pomáha škálovať terabajty údajov a stále udržiavať čas odozvy niekoľko milisekúnd. V podstate, keď nasmerujete svoje údaje na QuickSight, všetky údaje sa prevezmú do SPICE, aby sa dosiahol optimálny výkon dotazu.

Vďaka svojim bohatým výpočtom umožňuje SPICE svojim používateľom odvodiť informácie zo svojich zdrojov údajov bez potreby dodatočného zabezpečenia alebo škálovania infraštruktúry.

Dôvodom, prečo je SPICE taká rýchla odpoveď na otázky, je to, že replikuje údaje pre vysoký výkon a dostupnosť. To znamená, že organizácie môžu škálovať až tisíce používateľov, ktorí môžu vykonávať interaktívnu a rýchlu analýzu naraz, v rôznych zdrojoch údajov..

2. AutoDiscovery

Ak ste niekedy použili nástroj business intelligence, potom by ste vedeli, že jednou z najväčších výziev je objavenie údajov a ich výber na analýzu.

Analýza údajov používateľov cloudu
© NEC Corporation of America

Zvyčajne to vyžaduje tím údajových technikov, aby katalogizovali a sprístupnili údaje pomocou analytického nástroja. Ale s QuickSight, keď sa prihlásite, softvér automaticky zistí zdroje údajov, ku ktorým máte prístup, analyzuje ich a nastaví ich.

3. AutoGraph

Keď som pracoval s BI, jeden z najhorších problémov, ktorým som čelil, bolo vytváranie grafov a vizualizácia toho, ako by mal každý graf vyzerať..


© AWS

A som rád, že sa spoločnosť QuickSight o tento problém postarala. Jediné, čo musíte urobiť, je vybrať typ údajov, s ktorým pracujete, a program QuickSIght vyberie najlepší graf na jeho vizualizáciu.

4. Zdieľanie a spolupráca

Je tu vynikajúca funkcia príbehovej tabule, ktorá vám umožňuje kombinovať vizualizácie a prezentovať ich vo forme obchodných dashboardov, pridávať komentáre a zdieľať ich so skupinami alebo jednotlivcami (vo vašich organizáciách). Opäť ideálne pre rýchlejšiu a lepšiu prácu.

Amazon QuickSight Pricing

Toto je samozrejme jedna z najpútavejších funkcií aplikácie QuickSight. Štandardné ročné predplatné vás bude stáť 9 dolárov mesačne, zatiaľ čo mesačné predplatné bude stáť 12 dolárov mesačne.


© Mark Moz

Ročné predplatné podniku bude stáť 18 dolárov, zatiaľ čo mesačné predplatné bude stáť 24 dolárov. Zahŕňa to 10 GB priestoru pre dodávané SPICE. Za každé ďalšie GB priestoru musíte zaplatiť 0,25 dolárov mesačne za vydanie Standard a 0,38 dolárov za vydanie Enterprise.

záver

Amazon QuickSight nás určite nadchol a naozaj si myslíme, že to môže zmeniť hru BI ponúknutím rýchlo výkonných nástrojov za veľkú cenu.

Momentálne je k dispozícii iba ako ukážka, ale máme pocit, že ju Amazon čoskoro uvedie na trh. V prípade, že máte záujem pozrieť sa na ukážku, môžete sa zaregistrovať tu

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me