Prečo je cloudové úložisko dobrým nápadom?

Počas posledných niekoľkých rokov sme sa neustále sťahovali z lokálnych systémov do cloudu kvôli ukladaniu a spracovaniu našich údajov. V tomto článku sa spoločnosť Cloudwards.net dôkladne zameria na to, prečo je to taký dobrý nápad. Natáčajte napríklad filmy; už ich nebudeme prehrávať z pevných diskov.


Namiesto toho ich streamujeme cez internet prostredníctvom poskytovateľov, ako je Netflix, a to nielen filmy, ktoré sa sťahujú do cloudu, ale aj osobné a podnikové aplikácie..

Vďaka tomuto trendu je cloud jedným z najhorúcejších trhov s počítačovým rastom v súčasnosti a mení spôsob, akým žijeme a komunikujeme ako spoločnosť..

Má významný vplyv aj na podniky, a to vďaka faktorom, ako sú:

  • Stále rastúce objemy údajov
  • Meniaci sa postoj zamestnancov
  • Rastúce preferencie zákazníkov

Vzhľadom na meniaci sa svet okolo nás má zmysel vedieť viac o cloudovom úložisku a o tom, ako z neho môžete mať úžitok.

Cloudové služby, ktoré sa nám páčia:

Čo je Cloud Storage?

Cloudové úložisko sa vzťahuje na online priestor, kde môžete ukladať údaje.

Tento online priestor sa nachádza na viacerých vzdialených serveroch umiestnených vo veľkých dátových centrách, postavených na virtualizačnej technológii, čo znamená, že úložný priestor sa rozprestiera na rôznych serveroch a prípadne aj na viacerých miestach..

Ako používateľ je to však iba jedna jednotka, ku ktorej máte kedykoľvek prístup. Tieto servery sú vlastnené, udržiavané a prevádzkované spoločnosťami tretích strán, ktoré môžu alebo nemusia účtovať poplatok za ich použitie.

Najdôležitejšie vlastnosti cloudového úložiska sú:

  • Služba poskytovaná externým poskytovateľom
  • Všetky údaje sa ukladajú mimo vašej siete
  • Je prístupný cez internet alebo prostredníctvom vstavaných synchronizačných nástrojov
  • K údajom majú oprávnení používatelia prístup z ľubovoľného zariadenia a umiestnenia
  • Je založená na virtualizačnej technológii

Vďaka všetkým týmto funkciám je zdieľanie údajov s ostatnými jednoduchšie ako kedykoľvek predtým a vy môžete dokonca pracovať s viacerými ľuďmi online, vďaka čomu je ideálny pre náš globalizovaný svet..

Poďme sa výraznejšie pozrieť na stránky cloudového úložiska.

Výhody cloudového úložiska pre firmy

Keď začnete používať cloud na ukladanie údajov spoločnosti, sú to niektoré z výhod, ktoré získate, o pár dní.

1. Žiadna údržba

Mnoho spoločností bez ohľadu na ich veľkosť uprednostňuje ukladanie údajov na interných serveroch a dátových centrách.

účtovníctva

Aj keď tento prístup sám osebe nie je zlou možnosťou, napriek tomu prichádza s ďalšou réžiou.

Servery vyžadujú neustálu údržbu, čo znamená, že spoločnosť musí na ich správu zamestnávať veľkého IT personálu, čo je nákladná ponuka. Vďaka úložisku v cloude môžu podniky ušetriť veľa peňazí na údržbe, pretože ich servery sú teraz pod kontrolou poskytovateľov tretích strán.

Namiesto toho môžu zamerať zdroje na základné aspekty svojej činnosti bez obáv z IT personálu alebo z jeho obrovských rozpočtov.

2. Väčšia flexibilita

Dnešní zamestnanci chcú mať lepšiu rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom a tento cieľ sa dá najlepšie dosiahnuť tým, že sa im umožní komunikácia.

 Podľa tohto prieskumu už 79% respondentov už niekedy pracuje mimo svojej kancelárie, zatiaľ čo ďalších 60% by zmenilo zamestnanie, ak by túto flexibilitu ponúkli.

Služby cloudového úložiska, ako je napríklad Disk Google, ponúkajú zamestnancom práve tento druh flexibility.

Vďaka údajom uloženým online je pre zamestnancov jednoduché prihlásiť sa do cloudového portálu, pracovať na údajoch, ktoré potrebujú, a po dokončení sa odhlásiť. Zároveň im to umožňuje pracovať efektívnejšie a šetriť tak peniaze podnikateľov.

3. Lepšia spolupráca a komunikácia

V dnešnom podnikateľskom prostredí je bežnou praxou, že zamestnanci spolupracujú a komunikujú so spolupracovníkmi z celého sveta.

Napríklad môžu musieť spoločne pracovať na rovnakom návrhu klienta alebo poskytnúť spätnú väzbu na školiace dokumenty.

Cloudové nástroje ako Dropbox a disk Google urobte spoluprácu a správu dokumentov hračkou.

Tieto produkty umožňujú používateľom prístup k najnovším verziám ľubovoľného dokumentu, takže môžu zostať na špičkových zmenách, čo môže podnikom pomôcť lepšie spravovať pracovný tok bez ohľadu na geografické umiestnenie alebo šírenie..

4. Ochrana údajov

Ďalším dôležitým dôvodom prechodu na cloud je lepšia ochrana vašich údajov, najmä v prípade prírodnej katastrofy.

Cesta k ochrane údajov

Napríklad hurikán Sandy spôsobil zmätok v dátových centrách v New Yorku a prinútil mnoho webových stránok, aby na niekoľko dní ukončili svoju činnosť. Najlepšie je presunúť údaje do cloudu, aby ste zabránili takýmto prerušeniam, pretože tam budú vaše údaje uložené na viacerých miestach.

Táto redundancia umožňuje, aby aj keď je ovplyvnená jedna oblasť, vaše operácie nemusia trpieť a údaje zostanú prístupné bez ohľadu na to, čo sa stane – ide o systém nazývaný duplikácia..

5. Dolná réžia

Už sme to spomenuli, ale cloud môže firmám ušetriť veľa peňazí.


obchodník pridanie servera do svojej siete

Zriadenie interného dátového centra vyžaduje investície v hodnote tisícok dolárov, a to nespomína náklady na údržbu, ktoré so sebou nesie. Pri outsourcingu ukladania údajov poskytovateľom cloudu podniky ušetria na kapitálových a údržbárskych nákladoch, peniaze, ktoré môžu byť následne použité na rozšírenie podnikania.

Navyše, vzhľadom na bezpečnosť, skrátené oneskorenie, čas prevádzky a kontrolované prostredie, ktoré majú poskytovatelia ako AWS, sa vytvorenie interného dátového centra javí ako číre šialenstvo v roku 2017.

Výhody cloudového úložiska pre jednotlivcov

Cloudové úložisko nepoužívajú iba podniky; Jednotlivci tiež používajú cloud na ukladanie svojich údajov na bezpečnom a bezpečnom mieste. Správa spoločnosti Statista v skutočnosti ukazuje, že do roku 2017 bude viac ako 1,8 miliardy ľudí používať osobné cloudové úložisko.

A je ľahké pochopiť prečo.

1. Bezpečnosť

Vďaka použitiu pokročilých bezpečnostných funkcií na ochranu vašich údajov je cloud prakticky najbezpečnejším miestom na uchovávanie súborov, samozrejme nepočítajúc plne šifrovaný lokálny pevný disk..

Preto môžete bez obáv ukladať čokoľvek, dokonca aj heslá, v cloude.

Existujú dokonca aj nástroje na správu hesiel, ako je 1 heslá, ktoré pomáhajú bezpečne udržiavať veľa hesiel pre rôzne weby.

Zrejmou výhodou ich uloženia v cloude je to, že sú nezávislé od zariadení a umožňujú vám prihlásiť sa odkiaľkoľvek. Väčšina poskytovateľov cloudu vás navyše chráni pred pravidlami dohľadu NSA a poskytuje väčšie súkromie.

2. Ochrana údajov

Rovnako ako podniky, aj súkromní občania sa môžu stretnúť so stratou údajov, s výnimkou prípadu, keď sa jedná o pevné disky, ktoré zvyčajne vydávajú alebo sa ich smartphone odcudzí.

Cloudové úložisko je vynikajúci spôsob, ako sa chrániť pred núdzovými situáciami. Umožní vám prístup k údajom z iného zariadenia, ak dôjde k strate alebo krádeži primárneho zariadenia, a môžete si bez obáv meniť heslá..

Na serveri Cloudwards.net nemôžeme nadhodnotiť dôležitosť uloženia redundantných kópií údajov niekde v cloude. Existuje veľa záložných služieb, z ktorých si môžete vybrať. Odporúčame, aby ktokoľvek a všetci využívali výhody týchto poskytovateľov.

3. Zdieľanie

Digitálne zdieľanie súborov je rýchle a ľahké, vďaka cloudu stačí iba nahrať súbory a zdieľať ich s priateľmi a rodinou..

Napríklad SugarSync je skvelá aplikácia, ktorá synchronizuje súbory na rôznych zariadeniach, takže svojim priateľom ukazuje, že pekný obrázok, ktorý urobíte, je iba jedným stlačením tlačidla.

Ešte lepšie je, že cloud poskytuje spôsob bezpečného zdieľania súborov pomocou oprávnení na prezeranie, úpravy alebo komentovanie. Môže tiež zdieľať šifrované súbory.

4. Priestor

Veľkou výhodou úložiska v cloude pre jednotlivcov je ďalší priestor, ktorý sa dostane na miestny počítač, keď presuniete všetky obrázky, dokumenty a videá do cloudu..

Nemusíte tiež míňať veľa peňazí na počítače s veľkými pevnými diskami. Online úložisko je ekonomickou alternatívou k nákupu externých pevných diskov a celkovo je bezpečnejšie, najmä ak ste začiatočník v oblasti zabezpečenia..

Existuje toľko poskytovateľov cloudových úložísk, ktorí majú iba malý výskum, a nájsť ten, ktorý sa vám hodí správne, je v skutočnosti cinch, prečo tu nezačínať?

Na záver…

Stručne povedané, cloudové úložisko má mnoho výhod pre jednotlivcov aj podniky. Aj keď existujú určité nevýhody, výhody cloudového ukladania ich ďaleko prevyšujú, a to sa najviac prejavuje rýchlym tempom, ktorým každý presúva svoje údaje do cloudu.

Mnoho správ to potvrdilo a predpovedá, že trh s cloudovými úložiskami sa do roku 2020 zvýši na 3,5 miliardy dolárov, čo predstavuje enormnú ročnú mieru rastu 31%. Miliardy ľudí a tisíce spoločností sa rozhodli pre online úložisko, pretože je pohodlné, pohodlné, bezpečné a hospodárne.

Ste tiež pripravení čo najlepšie využiť to, čo cloudové úložisko ponúka? Ak áno, podeľte sa s nami o svoje myšlienky v sekcii komentárov nižšie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me