Pokročilý sprievodca používaním WordPress: Sprievodca WP

WordPress je jednou z najhustejších platforiem na tvorbu vašich webových stránok. V tomto rozšírenom sprievodcovi používaním WordPress sa ukážeme, prečo. V týchto častiach sa budeme venovať pokročilým možnostiam optimalizácie, vývoju WordPress a niekoľkým všeobecným tipom na platforme, keď sa vydáte na cestu k úplnému zvládnutiu..


Na rozdiel od našich predchádzajúcich sprievodcov tu nebude veľa návodov. Keď sa dostanete na pokročilý koniec programu WordPress, veci sa stanú oveľa viac chaotickými. Tu hľadáme iba to, aby sme vás vybavili základnými znalosťami týchto zložitých tém, a nie ich úplne ponoriť. Samotné pokrytie celej témy by napokon obsahovalo viac článkov s viac ako 5 000 slovami.

Aj napriek tomu je táto príručka navrhnutá tak, aby vás vytlačila zo zóny pohodlia pomocou WordPress. Využívala mnoho nástrojov online na prehĺbenie svojich znalostí o platforme a jej zložitosti. Ak hľadáte základnejší prístup k WordPress, prečítajte si ďalších sprievodcov skôr, ako prejdete týmto sprievodcom.

 • Príručka pre začiatočníkov k používaniu WordPress
 • Sprievodca prechodom na WordPress

Pokročilá optimalizácia

V našich troch sprievodcoch WordPress sme sa zaoberali rôznymi formami optimalizácie, od základnej úpravy obrázkov po pokročilejšie doplnky, ako je WP-Optimize. V tejto časti sa zaoberáme optimalizáciou a dotýkame sa toho, ako môžete ešte viac zrýchliť svoje stránky pomocou CDN, ukladania do vyrovnávacej pamäte a postupného načítania obrázkov..

Dynamický obsah s CDN

Najlepším spôsobom, ako skrátiť čas načítania pomocou WordPress, je použitie statického obsahu. Statický obsah, napríklad blogový príspevok, sa načíta na stránku oveľa rýchlejšie ako dynamický obsah, ako napríklad súbor CSS, ktorý sa pri každom vyhľadávaní načíta a načíta oveľa rýchlejšie..

CDN alebo sieť na doručovanie obsahu to len robí. Filtruje váš dynamický obsah, ukladá ho do vyrovnávacej pamäte a zobrazuje ho staticky. Poskytovateľ CDN (ktorý je oddelený od poskytovateľa webhostingu) drží veľké množstvo serverov na celom svete, aby sa časy načítania súborov ZIP.

Povedzme, že najbližšie dátové centrum vášho webového hostiteľa je v Los Angeles. Niekto, kto sa nachádza v Spojených štátoch, bude mať rýchlejší čas odozvy ako niekto v Európe. Latencia pri prenose údajov z vašich webových stránok bude dlhšia, pretože musí prejsť na ďalšiu vzdialenosť.

CDN zmierňuje tieto problémy. Sieť (pokiaľ je seriózna) bude mať servery po celom svete, čo znamená, že európsky používateľ dostane verziu svojho servera v cache z bližšieho servera. Vaše rýchlosti sa v medzinárodnom meradle vyrovnajú a zabezpečia vám rovnaké skúsenosti pre akékoľvek publikum bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú.

CDN navyše zaťažuje zdroje vášho webhostingu. Pretože nadradený server nedostane dotaz pri každom načítaní vášho webu, CDN pomôže predchádzať špiciam v obchodovaní a útokom DDoS, aby sa zaistilo, že vaše stránky zostanú online..

Každá dostupná sieť CDN má trochu odlišnú metódu implementácie, takže nemôžeme prejsť všetko. Namiesto toho sa zameriame na Cloudflare, jednu z najpopulárnejších CDN a spoločnú funkciu, ktorú sme videli v našich recenziách webhostingu. Niektorí poskytovatelia však zahŕňajú bezplatnú verziu služby Cloudflare na každom webe, takže ju nemusíte znova inštalovať, ak je to tak.

Najprv prejdite do služby Cloudflare a zaregistrujte sa na bezplatný účet. Po dosiahnutí hlavného panela kliknite na položku + Pridať stránku v pravom hornom rohu. Zadajte svoju doménu WordPress a kliknite na „začať skenovať“.

Po pár minútach služba Cloudflare vytiahne vaše záznamy DNS a dve možnosti. Aby ste využili výhodu CDN, vyberte z týchto možností „CDN a ochrana“. Vo vašom zázname A (vaša doména) by sa mal v stĺpci „stav“ zobraziť oranžový mrak. Ostatné záznamy, napríklad záznamy MX používané pre e-mail, nemusia používať CDN, takže sa nemusíte báť, ak máte v stave medzeru..

Pokračujte v nastavení, až kým sa ubezpečíte, že vaše záznamy DNS sú presné. Túto sekciu sa však môžete kedykoľvek vrátiť a zmeniť ju, takže sa nemusíte obávať, ak bude potrebné niečo neskôr upraviť. Na ďalšej obrazovke si vyberiete svoj plán. Cloudflare je o niečo drahší, ale bezplatný plán by mal fungovať pre väčšinu používateľov.

Teraz, keď je služba Cloudflare nastavená, musíte ju nakonfigurovať. V podstate musíte svoju doménu nasmerovať na Cloudflare, čo bude zase smerovať na váš web hosting. Cloudflare jednoducho funguje ako server proxy, ktorý bohužiaľ nejaký čas potrebuje na nastavenie.

Prejdite do registrátora svojej domény a nasmerujte svoju doménu na nameserverov Cloudflare. Pre snímku obrazovky nižšie sme použili InMotion (prečítajte si našu recenziu o hostovaní InMotion), ale tento proces by mal byť pomerne jednoduchý bez ohľadu na to, kde sa nachádza vaša doména.

Teraz, keď je vaša doména označená ako Cloudflare, musíte nasmerovať Cloudflare na svojho webového hostiteľa. Prihláste sa do služby Cloudflare a na hlavnom paneli kliknite na kartu „DNS“. Váš záznam A, ktorý je vašou doménou, by mal smerovať na adresu IP servera vášho webového hostiteľa. Môžete to ľahko nájsť v programe cPanel (prečítajte si náš najlepší webový hosting s programom cPanel), ale ak váš webový hostiteľ nepodporuje toto rozhranie, jednoducho sa obráťte na podporu..

Potom je Cloudflare nastavená na použitie s vašou stránkou WordPress. Stále však existuje vyhradený doplnok, ktorý môže zjednodušiť správu Cloudflare na ovládacom paneli WordPress. Jednoducho nainštalujte a spustite výzvy a mali by ste byť v poriadku. Jediné, čo budete potrebovať, je kľúč rozhrania Cloudflare API, ktorý nájdete tu.

Tento doplnok je celkom skvelý, najmä ak máte platený program. Môžete si prezrieť šírku pásma, ktorú Cloudflare ukladá, prichádzajúce žiadosti do CDN a počet jedinečných návštevníkov, ktorým slúžil. Platení členovia budú tiež môcť nakonfigurovať firewall webovej aplikácie a pokročilú ochranu DDoS v rámci doplnku.

Postupné načítavanie obrázka

V našom predchádzajúcom sprievodcovi sme hovorili o optimalizácii obrázkov na použitie na webe pomocou úprav veľkosti a rozlíšenia, ako aj niektorých doplnkov na zníženie všetkého možného tuku. Môžete však urobiť viac, aby ste skrátili čas načítania obrázkov.

Kľúčom k oholeniu niekoľkých zlomkov milisekundy obrázkami je postupné načítavanie obrázkov. To však nie je to isté ako responzívne načítanie obrázkov, pretože tieto dva obrázky môžu byť často zamieňané. Postupné načítavanie obrázka znamená, kedy sa obrázok načíta na stránke, zatiaľ čo responzívne načítanie sa týka celkového rozloženia vašej stránky.

V zásade sa obrázky nastavené na postupné načítavanie nebudú na stránku skutočne načítavať, kým na ne používateľ neprejde nadol. To znižuje zaťaženie servera iba načítaním toho, čo je „nad záhybom stránky“, keď niekto na vašu stránku pristane.

Všetky svoje obrázky môžete nastaviť tak, aby sa postupne načítali pomocou HTML, ale je to dosť náročný proces. Namiesto toho vám odporúčame nainštalovať lenivý načítavací doplnok, ktorý vám zaistí prácu s nohami. Väčšina doplnkov môže lenivým spôsobom načítať komentáre a videá, takže majte na pamäti. Tu je niekoľko našich obľúbených položiek:

 • A3 Lazy Load
 • BJ Lazy Load
 • Infinite Scroll – Ajax Načítať viac

Pred odovzdaním môžete vykonať aj optimalizáciu. Ako je uvedené v našej predchádzajúcej príručke, pre každú grafiku alebo snímky obrazovky vám odporúčame súbory .png, pretože formát sa pri kompresii nezlomí tak ľahko. Fotografie, na druhej strane, sú oveľa vhodnejšie ako .jpgs.

Vo väčšine prípadov ide o rozsiahle súbory a načítanie webovej stránky trvá aj po určitej zmene veľkosti. Väčšina aplikácií na úpravu obrázkov exportuje .jpg optimalizovaný na základnú líniu, mierne menší súbor, ktorý si vďaka kompresii zachováva čo najviac detailov..

Progresívne súbory .jpgs sú o niečo väčšie, ale používajú iný spôsob načítania. Namiesto toho, aby sa pokúsil načítať celý riadok po riadku, progresívny súbor .jpg načíta množinu riadkov počas dlhšieho časového obdobia, čo umožní vnímanie obrázka na vašej stránke, ale poskytne viac času na jeho načítanie. Je to ako načítanie videa YouTube na SD na pár sekúnd, kým sa automaticky preskočí na HD (hoci je táto technológia iná).

Toto je určite sekundárne optimalizačné opatrenie pri použití lenivého zaťaženia. Na serveri ušetríte miesto a na celkový čas načítania stránky nebude mať vplyv. Môže však vyriešiť problém náhodného objavenia obrázka na stránku po jej načítaní.

Najmä progresívne súbory .jpgs najlepšie fungujú pre veľké obrazové súbory. Malé súbory .jpgs by mali byť v štandardnom formáte v poriadku, pretože sa načítajú pomerne rýchlo na ľubovoľnú webovú stránku. Ak však chcete fotografie s vysokým rozlíšením, progresívne súbory .jpgs zaistia, že počas načítavania obrázka na vašej stránke nebude čierna škvrna..

Pohľad na vyrovnávaciu pamäť WordPress

V našom predchádzajúcom sprievodcovi sme sa zmienili o vyrovnávacej pamäti programu WordPress a o tom, prečo je dôležité zrýchliť prácu na vašom webe. Neurobili sme však, prečo je to tak. Tu sa podrobnejšie pozrieme na ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress, prečo zrýchľuje vaše stránky a prečo môže v niektorých prípadoch narušiť vašu tému..

Začnime skutočným pochopením, čo to je. Keď niekto zadá vašu adresu URL a stlačí „Enter“, začne sa zo servera do cieľového počítača prenášať nával súborov. V podstate, niekto navštívi vaše stránky, WordPress vyhľadá všetky súbory v databáze a webový server zostaví údaje do HTML stránky, aby ich mohol poskytnúť používateľovi.

S týmto prístupom je však problém. WordPress generuje obsah dynamicky, čo znamená, že vždy, keď používateľ pristane na vašom webe, načíta sa čerstvý obsah, aj keď sa tam predtým nachádzal. Je to väčšinou zbytočné, pretože blogový príspevok a všeobecné stvárnenie vášho webu je nepravdepodobné, že sa bude každý deň meniť.

Tu prichádza do vyrovnávacej pamäte. Vytvára statickú verziu vášho obsahu a dodáva, že namiesto toho znamená, že pri návrate návštevníkov na vašu stránku uvidia verziu v vyrovnávacej pamäti, ktorá by mala byť oveľa rýchlejšia. Ide o opakované použitie údajov, čím sa minimalizuje tok medzi serverom a používateľom.

K dispozícii sú dva typy ukladania do vyrovnávacej pamäte: na strane klienta a na strane servera. Vyrovnávacia pamäť na strane klienta je mimo vašu kontrolu. Používa sa vo väčšine moderných prehliadačov na urýchlenie časov načítania opätovným použitím predtým stiahnutých údajov. Váš web (pokiaľ je spárovaný s moderným prehliadačom) už vykonáva ukladanie do vyrovnávacej pamäte na strane klienta.

Vaša oblasť je na strane servera. Existujú rôzne protokoly o vyrovnávacej pamäti, ktoré tvoria celý priestor ukladania do vyrovnávacej pamäte WordPress. Tu je stručný popis každého z nich:

 • Page Caching: Najčistejšia forma ukladania do pamäte cache. Toto je proces statického ukladania súborov HTML a ich poskytovania z vyrovnávacej pamäte. To znamená menej spustení skriptov PHP a databázových dopytov MySQL
 • Ukladanie databázy do vyrovnávacej pamäte: Toto sa týka ukladania výsledkov konkrétneho databázového dotazu do vyrovnávacej pamäte. Namiesto toho, aby WordPress vždy hľadal niečo v databáze, výsledok sa uloží do vyrovnávacej pamäte a WordPress ho namiesto toho načíta. Každú aktualizáciu databázy však budete musieť vymazať z vyrovnávacej pamäte
 • Objekt Caching: Pamäť objektov je do WordPress zabudovaná od začiatku. Je to podobné ukladaniu do databázy, ale pozerá sa na výsledky opakovaných dopytov. Nebudete sa tu musieť veľa rozprávať, pretože program WordPress automaticky ukladá objekty do vyrovnávacej pamäte od začiatku
 • Ukladanie kódu do vyrovnávacej pamäte: WordPress používa zoznam skriptov PHP vo svojom jadre. Vždy, keď je spustený skript PHP, musí sa zostaviť, aby sa vygeneroval spustiteľný kód. Ukladanie kódov v operačnom kóde v zásade vedie výsledok kompilátora PHP do vyrovnávacej pamäte, aby sa znížil počet vykonaní

Rozumiem, že ukladanie do vyrovnávacej pamäte vyžaduje určitý druh úložiska. Zdieľaný hosting (o ktorom sa môžete dozvedieť v našom najlepšom sprievodcovi webhostingom) zvyčajne poskytuje iba ukladanie na pevný disk, čo znamená, že vaša vyrovnávacia pamäť zaberá miesto na pevnom disku. VPS a dedikované servery môžu využívať vyhradenú pamäť RAM, oveľa rýchlejšiu pamäť, ktorá urýchli ukladanie do vyrovnávacej pamäte. Prečítajte si našu recenziu DreamHost, kde sa dozviete viac o pláne VPS WordPress, ktorý je vynikajúci.

Tešíme sa, že caching teoreticky vyzerá ako sen, ale v praxi to môže byť trochu bolesť. Moderné webové stránky majú veľa dynamických funkcií, ktoré sa aktualizujú aj bez toho, aby ste zmenili jednu vec. Váš informačný kanál Instagram sa napríklad bude neustále aktualizovať, aj keď na svojich stránkach skutočne nevykonávate žiadne zmeny.

Tento neustále aktualizovaný dynamický obsah sa pri ukladaní do vyrovnávacej pamäte na prvom mieste zlomí a nebude sa aktualizovať vždy, keď niekto pristane na vašom webe. Vyrovnávacia pamäť odkazuje na to, čo už bola predtým uložená, čo znamená, že sa prvky, ako je táto, znovu nenačítajú.

Prvky, ako je tento, sa zlomia iba vtedy, ak používajú PHP na vykonanie, pretože ukladanie výstupu do vyrovnávacej pamäte Opcode ukladá výstup. Najlepším riešením je spoliehať sa na doplnky alebo widgety, ktoré používajú JavaScript alebo AJAX na generovanie výstupu, pretože tieto fungujú na strane prehliadača. Vďaka tomu bude prehliadač generovať dynamické funkcie, aj keď budú stránky uložené do vyrovnávacej pamäte.

Ak sa spoliehate na konkrétnu funkciu, ktorá používa PHP, potom najlepším riešením je jednoducho vypnúť ukladanie do pamäte cache na konkrétnej stránke. Môže to ovplyvniť vaše rýchlosti, ale je lepšie mať pomaly funkčný web, potom rýchlo prerušený web.

V našom predchádzajúcom sprievodcovi sme uviedli niekoľko odporúčaní týkajúcich sa doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte. Tu sú naše tri obľúbené položky:

 • Super vyrovnávacia pamäť WP
 • Celková medzipamäť W3
 • Optimalizácia rýchlosti kolibríka

Rozšírené možnosti dizajnu

So znalosťou detských tém, doplnkov a postranných panelov sa budeme chcieť pustiť do pokročilejších možností dizajnu vo WordPress. Budeme definovať jazyky, ktoré sa používajú pri vývoji na WordPress, a stručne sa pozrieme na to, ako ich uviesť do praxe na platforme..

Predtým, ako sa ponoríme do vývoja vlastného doplnku, chceme definovať niekoľko pojmov. Ak ste oboznámení s HTML, CSS, Javascript a PHP, neváhajte preskočiť. Pokiaľ ide o začiatočníkov, budeme rozlišovať štyri, ale ak sa zaujímate o vývoj doplnkov alebo motívov, nezabudnite sa naučiť jazyky..

HTML

HTML alebo HyperText Markup Language spracováva celý obsah vašich webových stránok. Tento jazyk je základným kameňom vašej webovej stránky. Webové prehliadače načítajú súbory HTML pri prístupe na vaše webové stránky a prekladajú skript do vášho obsahu.

Dobrým spôsobom, ako získať základné vedomosti o HTML, je prechod na textový editor vo WordPress. Tu nájdete základné funkcie, ako je vkladanie videí, pridávanie textových úprav a pridávanie obrázkov.

Toto je základná štruktúra vášho webu. Ak by sme urobili analógiu s budovou, HTML by bola samotná budova, nezávislá od toho, čo by mohlo byť v nej.

CSS

CSS alebo kaskádové štýly zvládnu celkový vzhľad a štýl vašej webovej stránky. To znamená, ako sa príspevky zobrazujú, ako sa obrázky zobrazujú na stránke, farby, písma atď. Čo sa týka toho, ako vyzerá váš web, rieši CSS..

Aj keď niektoré štýly je možné vykonať pomocou HTML, napríklad úprava písma, CSS zvládne celkový vzhľad vašej stránky, ktorý sa vzťahuje na všetky príspevky alebo stránky. Poskytuje omnoho väčšiu kontrolu nad univerzálnymi farbami, rozložením a písmom na vašich webových stránkach, ktoré sú oddelené od akýchkoľvek individuálnych nastavení.

Pokračovanie v našej analógii s budovami by CSS znamenalo lakovanie a celkový vzhľad budovy, ako aj miestností v nej. Obsah HTML spracováva, štýl ovládania CSS.

JavaScript

Doplnením technológie technológií, ktoré tvoria akúkoľvek webovú stránku, skript JavaScript reaguje na vaše webové stránky. Nielenže sa používa na elegantný paralaxy (aj keď sa používa na tento účel), ale na akékoľvek interakcie, ktoré niekto má s vašimi stránkami..

To znamená použitie vyhľadávacieho panela, kliknutie na obrázok alebo vykonanie odkazu. JavaScript umožňuje to, aby vaše stránky reagovali na vstup používateľa bez ohľadu na to, aký je základný. Na vývoj doplnkov a motívov nebudete musieť s JS veľa robiť.

Pokiaľ ide o našu budovu, JavaScript sa najľahšie porovnáva s dverami, výťahmi atď. Premení príslovečnú dosku z betónu na niečo funkčné.

PHP

PHP alebo Hypertext Preprocessor je skriptovací jazyk na strane servera, ktorý sa používa pri vývoji webových aplikácií pomocou MySQL. Používa sa na manipuláciu s webovými stránkami vytvorenými pomocou HTML. Každá webová stránka bude mať jeden skriptovací jazyk na strane servera, aby mohla spúšťať skripty HTML.

Môže to byť Java (nie JavaScript, rôzne veci), PHP alebo Python. Na rozdiel od veľkých troch, ktoré prechádzajú webovým prehliadačom, sa skripty PHP vykonávajú na samotnom serveri. Zvyčajne to znamená ukladanie a prevzatie údajov z databázy MySQL.

Väčšina webových stránok WordPress používa PHP, takže je najdôležitejšie, aby ste sa ho naučili v jazyku Java alebo Python, ak chcete vyvíjať platformu. Pre našu budovu by PHP bolo architektom a dodávateľom, ktorý to umožnil.

Písanie vlastného doplnku

Medzi našimi tromi sprievodcami WordPress sme sa zaoberali rozsiahlym zoznamom doplnkov. Tu sa pokúsime rozobrať, ako si môžete vytvoriť svoj vlastný. Mali by ste však poznamenať, že toto nie je návod na používanie PHP. Ak nepoznáte PHP, možno tu budete môcť nasledovať nášho malého sprievodcu, ale nebude mať veľa praktických aplikácií, kým sa neučíte jazyk.

Začnime však tým, čo je vlastne doplnok. V podstate je to iba skript PHP, ktorý upravuje niečo na vašom webe. Témy upravujú vzhľad vášho webu a doplnky upravujú jeho fungovanie.

Znie to dosť základne, ale títo dvaja majú skutočne veľa crossovingu. Ako je uvedené v našej priebežnej príručke, každá téma má súbor features.php, ktorý riadi správanie vašich stránok. Tento súbor by ste mohli upraviť, aby ste dosiahli doplnok, ktorý hľadáte, ale nie vždy je to praktické.

Zmena, ako je napríklad dĺžka príspevku alebo veľkosť komentára, sa dá ľahko zmeniť v súboroch tém, ale niečo intenzívnejšie, napríklad zoznam adries, sa lepšie hodí pomocou vlastného doplnku..

Vytvorenie doplnku je v skutočnosti s programom WordPress skutočne jednoduché. Prejdite na svoje stránky cez FTP a choďte po ceste „public_html“ > wp-content > plugins “. Vytvorte nový adresár a pomenujte ho, čo chcete. V tomto tutoriále to budeme nazývať „myplugin“.

Otvorte program NotePad alebo ľubovoľný editor skriptov a zadajte nasledujúce údaje:

<?php

  / *

  Názov doplnku: My Plugin

  URI doplnku: http://my-fake-plugin.com

  popis: >-

 Môžem pridať doplnky do WordPress

  Verzia: 1.0

  Autor: Plugin Developer

  URI autora: http://plugin-developer.com

  Licencia: GPL2

  * /

?>

Vložte tento súbor do priečinka, ktorý ste práve vytvorili, a pomenujte ho „myplugin.php.“ Zo všetkých týchto možností je potrebný iba názov doplnku. Ak však chcete doplnok distribuovať online, je dobré pridať čo najviac podrobností..

Po nahraní súboru môžete prejsť na hlavný panel programu WordPress a aktivovať ho. V skutočnosti to neurobí nič, ale toto je iba ukážka, ktorá vám ukáže, ako tento proces funguje. Je skutočne na vás, aby ste skutočne písali skript.

Nie je to však vždy také jednoduché, ako napísať svoj skript a vyhodiť ho do priečinka. Niekedy je lepšie rozdeliť doplnok do viacerých súborov podľa potreby. Ak ste v procese vývoja nováčikom, odporúčame vám prečítať si skripty populárnych doplnkov a zistiť, ako sú štruktúrované..

Predtým, ako prejdeme na témy, chceme uviesť niekoľko poznámok o veciach, ktoré všetky doplnky potrebujú. WordPress poskytuje tri háčiky, aby sa ubezpečil, že váš doplnok ukladá informácie iba vtedy, keď je aktivovaný, a berie so sebou všetky tieto údaje, keď je deaktivovaný alebo odinštalovaný.

 • register_activation_hook (): Toto je funkcia, ktorá sa spustí, keď je váš doplnok aktivovaný vo vnútri WordPress. Toto je hák, ktorý sa volá, keď je doplnok aktívny a vykonáva prvú funkciu v skripte.
 • register_deactivation_hook (): Rovnako ako vyššie uvedený hák, aj tento spúšťa funkciu WordPress, aby spustila funkciu, keď je doplnok deaktivovaný. Zvyčajne tu neodstránite údaje, ale ak nie je doplnok aktívny, upravte tuk, ktorý je zbytočný.
 • register_uninstall_hook (): Toto je funkcia, ktorá sa spustí po odstránení doplnku z dashboardu WordPress. Je dobré odstrániť všetky údaje, ktoré zostali v doplnku. Aby sa doplnok správne odinštaloval, musí byť schopný fungovať oddelene od háčika. Ak sa tam nemôžete dostať, budete musieť vytvoriť súbor uninstall.php.

Nemôžeme sa dostať do špecifík vývoja vlastného doplnku, pretože vyžaduje akýkoľvek nápad, ktorý máte, a často aj určité skúsenosti so skriptovaním. Ak máte oboje, odporúčame vám pozrieť si Príručku doplnkov WordPress, kde sa dozviete podrobnosti a výhody systému..

Písanie vlastnej témy

K dispozícii je doplnok pre takmer čokoľvek a vývoj je celkom zapojený, ak potrebujete niečo, čo nájdete v databáze doplnkov. Pre mnohých je vypracovanie témy oveľa praktickejšie. Napriek tomu budete potrebovať znalosť CSS a PHP, aby ste mohli realizovať vývoj vlastných tém.

Okrem týchto vedomostí je vývoj témy pomerne jednoduchý. Budujeme na informáciách uvedených v našej priebežnej príručke týkajúcej sa podriadených tém. Pred pokračovaním si preto prečítajte tento odkaz (odkaz je uvedený vyššie)..

Existujú dve možnosti, ako rozvíjať svoju vlastnú tému: prostredníctvom rámovej témy alebo od začiatku. Odporúčame prvú, pretože môžete vstávať a bežať pomerne rýchlo pri zachovaní kontroly nad štýlom svojich webových stránok.

Je to rovnaký postup ako používať podradenú tému v programe WordPress. V tomto prípade je rámcom rodičovská téma a vaše podriadené téma spracúva všetky štýly. Spustite proces späť v predchádzajúcej príručke o inštalácii tematického rámca a vytvorení súboru style.css a features.php, aby ste ich navzájom spojili..

Každý rámec je iný, rovnako ako každá téma. Niektoré majú cenovku a iné majú iné funkcie ako ostatné. Nezabudnite sa rozhliadnuť, aby ste našli ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Tu sú tri z našich obľúbených:

 • Genesis
 • portálové
 • Hybridné jadro

Vývoj vlastnej témy vyžaduje iba dva súbory: index.php a style.css. Mnoho tém však obsahuje niekoľko ďalších súborov, ktoré určujú hlavičku, pätu a bočné panely webovej stránky. Tu je krátky popis súborov, ktoré bude mať väčšina tém:

 • index.php: Jadro vašej témy. Toto je hlavná oblasť, ktorá určí, kde sa nachádzajú všetky možnosti témy. Dobre pomenovaný, je to index vašej témy
 • style.css: Toto je celkový vzhľad vašich stránok. Tu definujete farby, písma, medzery atď. Hlavného obsahu
 • header.php: Skript na vygenerovanie všetkých informácií v hlavičke vrátane loga, hlavného menu atď
 • sidebar.php: Všetky informácie o tom, ako bočné panely fungujú vo vašej téme. Viac informácií o postranných paneloch nájdete v našej príručke pre začiatočníkov (prepojenej vyššie)
 • footer.php: Ako samozrejmý ako posledné tri, spracováva časť päty vašej webovej stránky

Vaším cieľom je začať s indexovým súborom, pomocou ktorého môžete začať s rámcom, ako je Bootstrap, a rozbaliť ho rozdelením na samostatné súbory pre hlavičky, päty a bočné panely. Podobne ako doplnky, dobrým cvičením je prechádzať tematickými súbormi, ktoré sú súčasťou programu WordPress, aby ste zistili, ako sú štruktúrované..

V mnohých prípadoch je najlepším spôsobom prijatie rámca na vytvorenie témy. Znemožní vám to všetky základné skripty, takže budete mať funkčný web a umožní vám vrátiť sa a vykonať zmeny v jeho celkovom stylingu..

Ak sa chcete vydať na seba, pripravte sa na diaľku. Nie je to také zložité ako vývoj doplnkov v mnohých ohľadoch, ale je to omnoho časovo náročnejšie. Informácie o formáte a štruktúre témy nájdete v Príručke motívov WordPress.

Všeobecné tipy pre WordPress

Vďaka zložitosti programu WordPress je ľahké sa stratiť vo všetkých hubbuboch. V úvodu našej trojdielnej série na WordPress vám poskytneme niekoľko všeobecných tipov na používanie CMS, aby ste mohli správne prevádzkovať svoje stránky..

Nechaj to jednoduché

Predovšetkým je dôležité udržiavať WordPress čo najjednoduchšie. Tony doplnkov, vlastné štýly a zložité návrhy príspevkov zriedka vyplatia pre vašu stránku čokoľvek pozitívne. Výsledkom je často pomalý čas načítania, nekompatibilita doplnkov a poškodené webové stránky.

Prevádzkujte svoje stránky iba pomocou holých základných doplnkov a možností štýlov. S množstvom dát, ktoré WordPress prenáša, každý doplnok alebo extravagantná možnosť zvyšuje iba čas načítania, ktorý je už dosť dlhý. Ak chcete niečo honosné, buďte pripravení vykonať nejakú serióznu optimalizáciu alebo namiesto toho použite webový tvorca.

Ak ste na kódovacom konci vecí, to znamená, že sa nebudete tiež oddávať. Ak vyvíjate svoj vlastný doplnok alebo motív, snažte sa udržiavať čistý kód a snažte sa nevykonávať nič fantastické. Nakoniec to len sťaží vykonanie skriptu pre WordPress.

Aktualizácia často

Tento bod nemôžeme dostatočne zdôrazniť. WordPress je neustále sa rozvíjajúca platforma s mnohými pohyblivými časťami. Aktualizácia jedného doplnku alebo funkcie môže spôsobiť nekompatibilitu s iným, čo vedie k nefunkčnej alebo nefunkčnej stránke.

Akonáhle sa aktualizácia dostane, implementujte ju na svoju stránku. V niektorých prípadoch to môže spôsobiť nekompatibilitu, takže nezabudnite zálohovať svoje stránky (ktoré sa zaoberáme v nasledujúcej časti), aby ste sa v prípade, že sa tak stane, mohli vrátiť..

Je však lepšie pokračovať v aktualizácii. Posedenie na veľkej hromade zmien spomalí vaše stránky a aj keď narazíte na prerušenie doplnku aktualizáciou iného, ​​môžete vývojárov tipovať, aby mohli opraviť rýchlu opravu..

Zálohovanie neustále

Po vykonaní všetkej práce na vašom webe WordPress by bolo škodlivé stratiť ho na hack alebo na server. Aj keď je to nepravdepodobné, mali by ste svoje stránky zálohovať tak často, ako môžete pomocou jednej z najlepších zálohovacích služieb online.

Existuje veľa doplnkov WordPress, ktoré sa integrujú s online zálohovaním a ukladaním v cloude, čím zabezpečujú redundanciu vašich webových stránok. Jednou z najlepších možností pre tento účel je UpdraftPlus, ktorý vám umožňuje ukladať zálohy priamo do Dropboxu (prečítajte si našu recenziu Dropboxu) alebo na Disk Google (prečítajte si našu recenziu na Disku Google).

Je nepravdepodobné, že vaše údaje na vašom webe budú úplne vymazané, ale určite možné. Je to malá daň, ktorá vám zaplatí za pokoj, určite vyplatí dividendy v prípade katastrofickej udalosti, že dôjde k strate akýchkoľvek vašich údajov..

Záverečné myšlienky

Vďaka tomu sme zabalili náš trojdielny kurz výučby WordPress. Aj keď sme sa v priebehu týchto sprievodcov veľa zaoberali, o platforme sa treba dozvedieť oveľa viac. Nezabudnite si prečítať v kóde WordPress, aby ste sa dozvedeli niečo, čo tu nie je uvedené.

Dokonca aj so všetkými znalosťami WordPress je zbytočné úsilie, ak nemáte spoľahlivého webového hostiteľa na vykonávanie svojich webových stránok. Nezabudnite sa pozrieť na náš najlepší webový hosting pre WordPress, aby ste sa uistili, že všetka vaša tvrdá práca je spárovaná so solídnym serverom.

Aké máte ďalšie otázky týkajúce sa WordPress? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map