OneDrive vs Dropbox – Aký je najlepší poskytovateľ cloudového úložiska

Dropbox a OneDrive sú dva konkurenčné tipy na ukladanie v cloude, ktoré sa na prvý pohľad môžu zdať veľmi podobné. Je preto logické, že mnohí ľudia sa pravdepodobne rozhodnú zistiť, koľko úložného priestoru dostanú a koľko to bude stáť pred výberom..


V službe Cloudwards.net však vieme, že okrem týchto vecí by sa mal priemerný spotrebiteľ oveľa viac zaoberať. Aby sme pomohli našim čitateľom rozhodnúť sa o najlepšej službe úložiska v cloude, zostavili sme tento porovnávací porovnávací preukaz medzi dvoma hlavami, aby sme pomohli osvetliť najdôležitejšie rozdiely medzi Dropboxom a OneDrive..

Náš záver je, že zatiaľ čo sa zdá, že OneDrive ponúka väčšiu hodnotu na povrchu, prístup Dropbox k riadeniu obsahu a šifrovaniu ho robí jasnou voľbou pre používateľov, ktorí si cenia svoju online bezpečnosť.

Bitka: Dropbox vs. OneDrive

Keďže sa riešenia cloudového úložiska môžu líšiť veľmi dôležitými spôsobmi, je dôležité sa pozrieť, ako sa Dropbox a OneDrive stohujú. V priebehu štyroch kôl podrobne popíšeme každú službu v kategóriách cenových plánov, synchronizácie, kontroly obsahu a šifrovania.

1

stanovenie ceny

Najprv sa pozrime, ako naši dvaja uchádzači porovnávajú ceny.

Dropbox

Dropbox Basic poskytuje používateľom 2 GB bezplatného úložiska v cloude. Aj keď to zaostáva za mnohými hlavnými konkurentmi Dropboxu – vrátane OneDrive -, Dropbox umožňuje používateľom získať viac voľného miesta prostredníctvom sprostredkovaní. Na bezplatnom účte sprostredkujeme sprostredkovanie po 500 MB, až do 16 GB.

Pre ľudí, ktorí potrebujú viac miesta, Dropbox Pro prichádza s 1 TB cloudového úložiska, ktoré sa účtuje mesačne alebo ročne.

Náklady sú v súlade s tým, čo by som očakával od 1 TB cloudového úložiska. Problém so štruktúrou plánu Dropboxu je v tom, že neponúkajú menšie alebo väčšie pridelenia úložiska. Tento nedostatok flexibility ho opäť stavia do rozporu s niektorými jeho hlavnými konkurentmi vrátane služieb Disk Google a OneDrive (prečítajte si porovnanie Dropbox verzus Google Drive vs OneDrive).

Používatelia Dropbox Pro môžu využívať program sprostredkovania, pričom za sprostredkovanie môžu započítať 1 GB dodatočného úložného priestoru. Priestor na odporúčanie je obmedzený na 32 GB.

Dropbox ponúka primeraný obchodný plán, ktorého cena je 12,50 dolárov na používateľa. Každý podnikový užívateľ pôvodne poskytol 1 TB úložného priestoru, ale Dropbox ho na požiadanie poskytne bez obmedzenia – a to bez ďalších poplatkov. Musíte si však zakúpiť najmenej päť licencií, takže to pravdepodobne nebude pre väčšinu bežných spotrebiteľov možnosťou.

onedrive

Spoločnosť Microsoft udeľuje 5 GB bezplatného úložiska v cloude, ktoré vám umožní začať. Ak to nestačí, ponúkajú bežným spotrebiteľom tri rôzne možnosti.

Zahrnutie 50 GB plánu iba za 1,99 dolárov mesačne je pekné. Mnoho používateľov nepotrebuje 1 TB cloudového úložiska a mali by oceniť možnosť nižších nákladov.

Zaregistrujte sa do osobného alebo domáceho plánu 1TB a získate prístup aj k počítačovým verziám Office 365. Ktokoľvek môže teraz používať Office Online zadarmo, ale verzie pre počítače vám umožňujú pracovať mimo vášho prehliadača..

Medzi aplikácie balíka Office 365 patria:

 • Slovo: spracovanie textu
 • Excel: tabuľky
 • Powerpoint: prezentácie
 • OneNote: zapisovanie poznámok

Cenový plán Microsoftu od Microsoftu je nižší ako jeho najbližší konkurenti vrátane Dropboxu. Office 365 Home je obzvlášť výhodná pre rodiny s deťmi: Cena 9,99 dolárov je to, čo väčšina služieb účtuje jednému užívateľovi.

Rovnako ako Dropbox, Microsoft ponúka aj podnikateľský plán, ktorý prichádza v niekoľkých variantoch v rozmedzí od 60 do 120 dolárov na používateľa, za rok.

Spoločnosť Microsoft nenariadi minimálny počet používateľov pre svoje obchodné plány. Ak sa však v programe OneDrive Business Advanced zaregistrujete aspoň pre päť používateľov, pridelenie vášho úložiska na jedného používateľa sa stane neobmedzeným. Je zaujímavé, že program OneDrive nerozširuje túto výhodu na plán Business All-In-One.

Okolo jednej myšlienky

Dropbox nadviazal partnerstvo so spoločnosťou Microsoft v roku 2015 s cieľom umožniť odberateľom prezerať a upravovať obsah pomocou služby Office Online. Táto integrácia je bezproblémová a všetko sa deje z webového rozhrania Dropboxu. Ak ju chcete používať, musíte byť online.

To, že odberatelia 1TB OneDrive získajú prístup k počítačovej verzii populárnej kancelárskej sady spoločnosti Microsoft, zostáva príjemnou výhodou pri výbere OneDrive cez Dropbox. Kde však OneDrive skutočne presvitá nad Dropboxom, je flexibilita a cena. OneDrive ponúka možnosť 50 GB a plán rodiny. Navyše, jeho 1TB plán je o 3 doláre lacnejší mesačne ako Dropbox Pro.

Kolo: Cenový bod pre OneDrive

Logo Dropbox
Logo OneDrive

2

sync

Toto kolo sa týka určenia, ktorý z týchto dvoch poskytovateľov bude vaše súbory aktualizovať najlepšie, ako aj kontroly rýchlosti pripojenia oboch služieb..

Dropbox

DropBox umožňuje synchronizáciu obsahu na akomkoľvek zariadení, na ktorom ste nainštalovali aplikáciu Dropbox. Medzi podporované platformy pre stolné počítače patria:

 • windows
 • Mac OS
 • Linux (Ubuntu, Fedora)

Inštaláciou aplikácie na pracovnú plochu sa vytvorí synchronizovaný priečinok, ktorý sa dá použiť rovnako ako ktorýkoľvek iný priečinok vo vašom OS. Presunutím obsahu do tohto priečinka ho odovzdáte do dátového centra Dropbox

Dropbox má mobilné aplikácie pre:

 • Android
 • iOS (iPhone, iPad)
 • Windows telefón
 • ostružina

Celkovo zariadenia podporované Dropboxom zahŕňajú populárne platformy a niektoré, ktoré nie sú také bežné, ako Ubuntu a Fedora.

Aby som zistil, ako dobre Dropbox riadi proces synchronizácie, vykonal som na svojom laptope Windows niekoľko testov, aby som zistil rýchlosť prenosu súborov. Tieto testy zahŕňali posielanie komprimovaného priečinka 258 MB do a z cloudu.

Pokiaľ ide o kontext, moje rýchlosti nahrávania a sťahovania boli v priemere 160/12 Mb / s, keď boli tieto testy vykonávané, podľa speedtest.net.

Avg. čas nahrávaniaAvg. Čas sťahovania
Dropbox04:4400:19
onedrive03:5500:14

Toto je celkom dobrý čas, ale s Dropboxom sa to vlastne zlepšuje. Je to preto, že Dropbox obsahuje niečo, čo sa nazýva prírastková synchronizácia. Inkrementálna synchronizácia je proces prenosu súborov, v ktorom sa synchronizujú iba zmenené časti súboru. Pretože sa celý súbor nedá nahrať ani stiahnuť pri každej zmene súboru, šetrí tak čas aj systémové prostriedky.

Aby som zistil, ako veľmi som vykonal ďalší test, v ktorom som urobil malú zmenu komprimovaného priečinka na mojom notebooku (odstránil som jeden zo súborov v ňom). Táto zmena sa prejavila v mojom cloudovom úložisku Dropbox za pouhých 13 sekúnd.

S cieľom pomôcť ďalej riadiť dopady na systémové prostriedky umožňuje Dropbox používateľom zrýchliť rýchlosť nahrávania a sťahovania. Tento proces je možné riadiť pomocou ikony na paneli úloh.

Aj keď to pravdepodobne nie je problém, s ktorým sa väčšina stretne, keď odovzdávate súbory do Dropboxu prostredníctvom svojho prehliadača, existuje limit veľkosti súboru 20 GB. Ak nahrávate z počítača alebo mobilnej aplikácie, neexistuje žiadny limit.

onedrive

OneDrive je predinštalovaný na zariadeniach Windows 10 a je navrhnutý tak, aby bol neoddeliteľnou súčasťou prostredia Windows, keďže spoločnosť Microsoft sleduje trend presunu služieb do cloudu.

Inštalácia je k dispozícii aj pre Mac OS X 10.9 alebo novší, čo je užitočné, ak chcete pracovať na rôznych úlohách z rôznych rôznych platforiem alebo ako MS Office, ale uprednostňujete počítače Mac. Spoločnosť Microsoft nepodporuje žiadne variácie linuxu.

Mobilný prístup je však široký s aplikáciami pre:

 • Android
 • iOS (iPhone, iPad)
 • Windows telefón
 • ostružina

Aby som ich porovnal, vykonal som na OneDrive rovnaké testy rýchlosti synchronizácie ako na Dropboxe.

Avg. čas nahrávaniaAvg. Čas sťahovania
Dropbox04:4400:19
onedrive03:5500:14

Pri úvodných prenosoch súborov OneDrive prekonal Dropbox o malý okraj.

Problém je v tom, že na rozdiel od Dropbox, OneDrive nezahŕňa prírastkové prenosy súborov do svojej sieťovej architektúry. To znamená, že zmenené súbory sa nahradzujú úplne pri každej zmene súboru. To môže spôsobiť, že jednotliví používatelia a ich spolupracovníci čakajú, ak je súbor obzvlášť veľký.

Spája tiež väčšiu šírku pásma a systémové prostriedky, čo môže ovplyvniť vašu schopnosť vykonávať ďalšie úlohy. Spoločnosť Microsoft nepodporuje znižovanie rýchlosti synchronizácie, vďaka čomu budú pre používateľov ešte viac zahmlené. To môže byť problém, ak pracujete z pomalého pripojenia alebo nahrávania veľkých súborov.

Aplikácia OneDrive tiež obmedzuje odovzdávanie súborov s veľkosťou na 10 GB bez ohľadu na to, či tieto odovzdania spustíte z webového prehľadávača alebo zo synchronizačného priečinka zariadenia. To nebude mať vplyv na väčšinu používateľov, ale je potrebné o tom niečo vedieť.

Druhé myšlienky

Dropbox podporuje o niečo širšiu škálu platforiem ako OneDrive, ale väčšina používateľov sa nestará, pretože podporujú systémy Windows, Mac OS, iOS a Android..

Veľkým problémom – a skutočne presvedčivým dôvodom na výber Dropboxu nad OneDrive – je nevysvetliteľné zlyhanie spoločnosti Microsoft pri integrácii prírastkových súborov do ich architektúry prenosu. Môže to spôsobiť zbytočné pretiahnutie synchronizácie. Pre tých, ktorí majú limity na ich dátové plány, to tiež spotrebuje viac megabajtov.

Zahrnutie ovládacích prvkov synchronizácie škrtiacej klapky pomocou Dropboxu je len ďalším dôvodom, prečo je to ľahké v druhom kole.

Kruh: Synchronizačný bod pre Dropbox

Logo Dropbox
Logo OneDrive

3

Zdieľanie a kontrola obsahu

Aké ľahké je zdieľanie súborov a obsahu medzi zariadeniami medzi našimi dvoma uchádzačmi?

Dropbox

Zdieľanie s Dropboxom sa vykonáva cez webové rozhranie. Jednoducho zvýraznite požadovaný objekt alebo objekty a kliknite na tlačidlo „zdieľať“.

Pri zdieľaní obsahu vytvoríte odkaz pripojený k tomuto obsahu. Na distribúciu môžete odkaz poslať e-mailom konkrétnym jednotlivcom z rozhrania alebo ho jednoducho skopírovať a prilepiť kamkoľvek (napr. Slack, Facebook, textová správa). Ktokoľvek s týmto odkazom potom môže pristúpiť k tomuto obsahu a komentovať ho.

Obsah môžete zdieľať na úrovni súborov aj priečinkov. Povolenia na úpravy však môžu byť udelené iba zdieľaným zložkám. Ak zdieľate individuálny súbor, pozvané osoby sa obmedzia na prezeranie.

Jedným z kľúčových aspektov kontroly obsahu, ktorý Dropbox dostane do poriadku, je zahrnutie hesiel a dátumov vypršania platnosti odkazov. Bohužiaľ pre neplatiacich používateľov musíte mať prístup k týmto voľbám ako užívateľ Dropbox Pro.

Z webového rozhrania Dropboxu môžete jednoducho zdieľať zdieľaný obsah z dvoch rôznych stránok.

Karta „zdieľanie“ vám umožňuje zobraziť, ktoré priečinky a súbory zdieľate a ktoré boli s vami zdieľané. Karta „Odkazy“ umožňuje spravovať možnosti prepojenia spojené s zdieľaným obsahom.

Existuje tretia stránka s názvom „udalosti“, na ktorej môžete auditovať všeobecnú aktivitu vo svojom účte. Patria sem akcie, ktoré podniknete vy aj tí, ktorí boli pozvaní na prístup k vášmu obsahu.

V prípade, že vy alebo jeden z vašich spolupracovníkov urobíte nechcenú zmenu súboru alebo omylom vymažete súbor, Dropbox vám umožní obnoviť odstránené aj predchádzajúce verzie súborov..

Odstránené a predchádzajúce verzie súborov môžete obnoviť, pokiaľ je to do 30 dní od odstránenia alebo zmeny súboru. Ak ste používateľom Dropbox Pro, je tu tiež možnosť zakúpenia rozšírenej histórie verzií (EVH), ktorá naráža na jeden rok.

Ak ste používateľom Dropbox Business, môžete odstrániť odstránené alebo predchádzajúce verzie súborov na neurčito a bez toho, aby ste museli platiť za privilégium.

onedrive

OneDrive má jedno z najlepšie vyzerajúcich webových rozhraní akejkoľvek služby úložiska cloud. Je dôkladne navrhnutý a dobre usporiadaný – uľahčuje zdieľanie viacerých objektov naraz.

Podobne ako v prípade Dropbox, aj keď zdieľate priečinok alebo súbor, OneDrive vytvorí odkaz URL smerujúci späť k nemu. K tomuto odkazu môžete pripojiť oprávnenia, ktoré používateľom umožňujú upravovať zdieľaný obsah alebo obmedzujú prístup iba na zobrazenie.

Z webového rozhrania môžete buď skopírovať odkaz na manuálnu distribúciu, poslať ho e-mailom alebo zdieľať na rôznych platformách sociálnych médií, ako sú Facebook a Twitter..

Aplikácia OneDrive vám však neumožňuje nastaviť heslá ani dátumy skončenia platnosti zdieľaných odkazov. To je dôvod na obavy, pretože to znamená, že tí, s ktorými zdieľate odkazy, ich môžu bez vášho súhlasu alebo vedomia preniesť na iných..

Webové rozhranie OneDrive vám umožňuje auditovať zdieľaný obsah pomocou karty „zdieľaný“, ktorá vám pomôže nestratiť prehľad o tom, čo je tam vonku.

OneDrive sa automaticky integruje s balíkom Office Online. Aj keď môžete v rámci príslušnej aplikácie balíka Office skontrolovať, aké zmeny urobili ostatní v konkrétnom dokumente, OneDrive nedáva používateľom možnosť auditovať činnosť širšie ako Dropbox s ich stránkami udalostí..

OneDrive umožňuje obnoviť predchádzajúce verzie súborov, iba pre typy súborov Microsoft Office. Zasekli ste sa o akýchkoľvek zmenách v súboroch mimo balíka Office, čo ešte viac zvyšuje nebezpečenstvo vylúčenia lepšej kontroly a možností auditu

Odstránené položky môžete z recyklačného koša získať späť 30 dní bez ohľadu na typ súboru. Ak by však obsah vo vašom koši prekročil desať percent z vášho celkového množstva cloudu, najstaršie položky sa po troch dňoch automaticky a natrvalo odstránia.

Okrúhle tri myšlienky

Obe služby uľahčujú zdieľanie obsahu. Ak však nedokážete primerane chrániť tento obsah, mali by ste sa obávať, že tak urobíte pomocou OneDrive.

Aj keď musíte byť platiacim predplatiteľom na pripojenie hesiel a dátumov vypršania platnosti k zdieľaniu obsahu pomocou Dropboxu, existujú aspoň možnosti. Dropbox tiež ponúka lepšie možnosti auditu a flexibilnejšie odstraňovanie odstránených súborov a verzií.

Kolo: Zdieľanie a kontrolný bod obsahu pre Dropbox

Logo Dropbox
Logo OneDrive

4

zabezpečenia

V neposlednom rade, aké bezpečné je ukladanie vašich údajov v oboch službách?

Dropbox

Dropbox šifruje prenášané dáta pomocou zabezpečenia transportnej vrstvy (TLS) a 128-bitového šifrovania AES. 128 bitov sa môže zdať nízka, keď je možnosť 256-bitového šifrovania, ale pre všetky praktické účely je nezávadná. Čím je šifrovanie menej zložité, tým rýchlejšie je načítanie.

Keď súbory dorazia do dátového centra Dropbox, sú dešifrované. Potom sa obsah súboru znova zašifruje, tentoraz pomocou 256-bitového AES. Nechajú však vaše metaúdaje ako obyčajný text. Pomáha to pri procesoch indexovania, ale je to tiež bezpečnostné hľadisko, pretože o metaúdajoch o vás môže niekto ešte povedať veľa.

Vo všeobecnosti platí, že Dropbox má prísne pravidlá proti zamestnancom, ktorí majú prístup k používateľským údajom. V niektorých prípadoch, napríklad pod vedením príkazu, dešifrujú a zdieľajú vaše údaje.

Dokážu to, pretože si zachovajú váš šifrovací kľúč. Dropbox neponúka možnosť šifrovania s nulovými znalosťami (end-to-end). Ak sa jedná o problém alebo by ste sa chceli dozvedieť viac o tom, čo je šifrovanie s nulovými znalosťami, Cloudwards.net obsahuje veľa článkov na túto tému – napríklad tento článok o alternatívach bezpečných schránok Dropbox..

Dropbox umožňuje používateľom nastaviť dvojfaktorové overenie prístupu k ich údajom, čo pomáha chrániť pred slabými heslami, ktoré môžu byť vrátené útokmi hrubou silou..

Po povolení budete musieť v budúcnosti okrem prihlásenia do svojho účtu pomocou hesla zadať bezpečnostný kód odoslaný na váš mobilný telefón alebo pomocou mobilnej aplikácie overiť svoju totožnosť.

onedrive

Podobne ako v Dropboxe sú údaje OneBox počas prenosu šifrované pomocou SSL / TLS.

V súčasnosti sú však údaje v kľude šifrované iba pre účet OneDrive Business, a to nie je dobré vzhľadom na niektoré obavy týkajúce sa porušenia údajov, ktoré som uviedol vyššie, spolu so skutočnosťou, že Microsoft je často útokom hackerov vzhľadom na jeho všadeprítomnosť.

Obchodné účty OneDrive sú chránené 256-bitovým AES.

Okrem toho spoločnosť Microsoft podľa vlastného priznania skúma vaše súbory na nevhodný obsah. Aj keď ide o snahu zakročiť proti šíreniu detskej pornografie a spoločnosť Microsoft tvrdí, že kontroly nepoužije na nič iné, pre niektorých používateľov môže byť tento proces nepríjemný..

Materiály chránené autorskými právami, ako napríklad filmy, sa v súlade s ich vnútornými zásadami neodstránia, pokiaľ k nim nebude podané oznámenie o porušení autorských práv. Ďalej tvrdia, že takéto skenovania sa nepoužívajú na marketingové účely.

Napriek tomu, vzhľadom na ich laxné zásady šifrovania a skutočnosť, že v prvom rade preveria vaše údaje, moja rada je používať program OneDrive iba na prebiehajúce pracovné projekty, ktoré nie sú svojou povahou citlivé..

Kolo: Bezpečnostný bod pre Dropbox

Logo Dropbox
Logo OneDrive

5

Verdikt

Ako optimista so zmyslom pre úžitok sa snažím nájsť hodnotu vo všetkom. Avšak vzhľadom na to, že sa Dropbox integruje s produktmi MS Office, mám trochu problémy obhajovať prípad, kedy by ste mohli chcieť použiť OneDrive, pretože to vylučuje jedinú skutočnú výhodu, ktorú by malo.

Stratégia spoločnosti Microsoft za platformou OneDrive vyzerá, že sa spolieha na používateľov systému Windows 10, aby si mysleli, že je neoddeliteľnou súčasťou tejto skúsenosti, a nie na stratégiách, ktoré sa snažia konkurovať konkurentom, ako je Dropbox, pri porovnávaní funkcií a funkcií.

Je to škoda, pretože keby spoločnosť Microsoft urobila pár vyladení, OneDrive by mohol byť vynikajúcim produktom. Mechanika rozhrania je fantastická a vyzerá vynikajúco.

V súčasnosti však Cloudwards.net bez rezervácie odporúča Dropbox cez OneDrive. Súhlasíš? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie, ďakujeme za prečítanie.

Výherca: Dropbox

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map