Najlepšie VPN router roku 2020

V týchto dňoch online monitorovania prevádzky, cieleného marketingu a počítačovej kriminality má predplatné služby VPN, ktorá skryje vašu totožnosť a polohu, väčší zmysel ako kedykoľvek predtým. V skutočnosti je dobré chrániť celú domácu sieť WiFi.


Aj keď veľa najlepších služieb VPN podporuje súčasné pripojenie viacerých zariadení, zvyčajne to nebude viac ako tri až päť. (Prečítajte si našu recenziu siete NordVPN pre sieť VPN, ktorá podporuje šesť). Tieto obmedzenia však neznamenajú, že musíte platiť viac peňazí za predplatné VPN, ak si kúpite smerovač s podporou VPN.

Počas tejto príručky sa dotkneme piatich najlepších VPN smerovačov, ktoré sú dnes k dispozícii. V našej analýze zvážime kompatibilitu a silu. Výberom kvalitnej služby VPN z našej knižnice recenzií VPN a jej spárovaním s jedným z týchto smerovačov budete môcť chrániť nielen svoje počítače a smartfóny, ale aj herné konzoly, inteligentné televízory a ďalšie zariadenia a zariadenia internetu vecí..

Čo robí najlepší VPN router

Predtým, ako sa dostaneme k nášmu najlepšiemu výberu smerovača, preskúmajme, čo robí router obzvlášť dobrým pre prácu so službou VPN. Vedieť, čo hľadať a prečo to hľadať, vám pomôže pochopiť dôvody, ktoré sme vzali do úvahy pri výbere, a pomôže vám v čele vlastného vyhľadávania v prípade, že naše návrhy nespĺňajú vaše potreby..

Spýtajte sa na niekoho, čo je pre nich najdôležitejšie v routeri a pravdepodobne bude odpoveďou „rýchlosť“. Ak nakupujete bezdrôtový smerovač s úmyslom používať ho s VPN, rýchlosť sa stáva ešte kritickejšou.

Je to preto, že siete VPN presmerujú sieťovú komunikáciu prostredníctvom servera VPN, aby sa ochránilo vaše súkromie. Aj keď utratíte za jednu z najrýchlejších služieb VPN, ktoré sú dnes k dispozícii, očakajte aspoň malý pokles rýchlosti.

Bezdrôtové smerovače striedavého prúdu

Jedným z kľúčových aspektov rýchlosti pri nakupovaní smerovača je zabezpečenie nákupu smerovača, ktorý používa najrýchlejší bezdrôtový štandard, ktorý vaše zariadenia môžu prevádzkovať. Práve pre väčšinu zariadení je to štandard 802.11ac, ktorý nahradil štandard 802.11n. Routery so štandardom 802.11ac sa často označujú ako bezdrôtové sieťové napájanie; tie, ktoré používajú 802.11n, sú bezdrôtové N.

Uistite sa, že máte túto časť v poriadku, pretože mnoho predaných smerovačov stále používa 802.11n napriek tomu, že je šesťkrát pomalší.

Aj bezdrôtové AD smerovače, ktoré používajú štandard 802.11ad, začínajú zasiahnuť trh. Ak máte sklon zostať na špičke, pokiaľ ide o elektronické zariadenia, možno budete chcieť pokračovať a dokázať svoju domácu sieť WiFi pomocou bezdrôtového pripojenia AD. Bohužiaľ, mnoho z týchto dostupných nepodporuje inštaláciu VPN.

Dvojpásmové smerovače a trojpásmové smerovače

Vyhľadajte tiež aspoň dvojpásmový smerovač. Väčšina zariadení sa predvolene pripája pomocou pásma 2,4 GHz. Tak urobte väčšinu zariadení, ktoré vaši susedia pravdepodobne používajú. Výsledkom je veľa preťaženia signálu, ktoré môže mať za následok pomalšiu rýchlosť prenosu dát.

Dvojpásmové smerovače môžu tiež vysielať pomocou pásma 5GHz, ktoré sa používa menej často. Všetky smerovače 802.11ac sú dvojpásmové, zatiaľ čo to isté neplatí pre protokoly 802.11n. Vaše pripájacie zariadenie, napríklad prenosný počítač, bude musieť mať aj sieťový adaptér, ktorý podporuje 5 GHz.

Ešte lepšie sú takzvané „trojpásmové smerovače“. Trojpásmové smerovače vysielajú tri samostatné signály, ktoré, ak sú správne rozdelené medzi vaše zariadenia, je ako spustenie troch samostatných smerovačov. S týmito smerovačmi získate jednu frekvenciu 2,4 GHz a dve frekvencie 5 GHz.

Bezdrôtové AD smerovače uvedené vyššie môžu tiež vysielať v pásme 60 GHz. Teoreticky môže toto pásmo bežať rýchlosťou 7 Gbps. V praxi sa však teoretické rýchlosti len zriedka dosahujú. Vysokofrekvenčné pásma tiež nemajú taký dlhý dosah. Stále je však rýchlejšia, zvlášť keď pracujete s VPN.

Smerovače MIMO

Aj na anténach záleží. Router s dvoma anténami používa jednu z antén na odosielanie a jednu na príjem. Toto je základná konfigurácia väčšiny smerovačov typu low-end a nazýva sa SISO, čo znamená „jediný vstup, jeden výstup“.

Routery nakonfigurované pre viac vstupov a viac výstupov sa nazývajú smerovače MIMO. Najrýchlejšie routery dnes používajú konfiguráciu MIMO. Router so štyrmi anténami používa dve na odosielanie a dve na príjem; dva dátové toky znamenajú dvojnásobné prenosové rýchlosti.

Viac antén tiež pomáha zaistiť spoľahlivosť pripojenia, pretože každá anténa prijíma iný signál, ktorý router môže zlúčiť, aby vytvoril silnejší. Tento prístup k konfigurácii antény v bezdrôtových systémoch sa nazýva priestorová diverzita.

Keď smerujete obchod, buďte opatrní pri počítaní antén, pretože niektorí z tých, ktorí majú viac ako dve, môžu stále komunikovať iba s jedným zariadením. Toto sú známe ako smerovače MIMO (SU-MIMO) pre jedného používateľa. MIMO s viacerými používateľmi (MU-MIMO) môžu súčasne hovoriť s niekoľkými zariadeniami, čím znižujú toto obávané oneskorenie a odvracajú súrodenecké zápasy v procese..

Smerovače DD-WRT a Tomato VPN

Väčšina smerovačov, ktoré nájdete na pultoch obchodov, neprichádza s prevádzkou VPN. A čo je dôležitejšie, mnoho z nich dokonca nepodporuje službu VPN.

Zatiaľ čo niektoré služby VPN ponúkajú aplikácie na stiahnutie určené na prácu s konkrétnymi smerovačmi (napríklad ExpressVPN, napríklad aplikácie pre niekoľko modelov Linksys), vo všeobecnosti musíte najprv vykonať nejaké zmeny softvéru v smerovači. To vo všeobecnosti znamená inštaláciu firmvéru DD-WRT alebo Tomato, ktoré sú otvorené a bezplatné.

Obidve možnosti firmvéru vám okrem toho, že vám umožňujú spúšťať väčšinu najlepších dostupných služieb VPN, umožňujú vyladiť niektoré ďalšie veci, ako je napríklad rozšírenie dosahu smerovača a spravovanie rozdelenia šírky pásma medzi zariadeniami. Obidva tiež zlepšujú zabezpečenie smerovača a odstraňujú veci, ako je napríklad zadné vrátenie výrobcu. To je pravdepodobne veľký dôvod, prečo mnoho značiek uzamkáva svoje smerovače, aby sa zabránilo inovácii firmvéru.

Inštalácia firmvéru vyžaduje blikanie firmvéru do smerovača. Kroky nie sú mimoriadne zložité, ale nesprávne kroky môžu viesť k poškodeniu smerovača. Pretože DD-WRT a Tomato sú open source a nie sú oficiálne podporované výrobcami VPN alebo routerov, nikto nebude kryť náklady na vaše tehlové zariadenie, a to buď.

Mnoho služieb VPN poskytuje podrobné pokyny na blikajúci firmvér. Odporúčame ich používať na najaktuálnejšie pokyny. Po pochopení tejto výzvy, ak chcete nahliadnuť do toho, ako proces vyzerá, si pozrite náš článok o tom, ako nainštalovať DD-WRT na smerovač..

Medzi DD-WRT a Tomato sa Tomato ľahšie inštaluje a je užívateľsky prívetivejší. Je smutné, že nie je kompatibilný s toľkými zariadeniami, ako je DD-WRT, takže možnosti nákupu sú výrazne obmedzené. Ak sa chystáte ísť sami, odporúčame vám Tomato over DD-WRT kvôli jeho ľahkému použitiu.

Najjednoduchším prístupom je jednoducho kúpiť smerovač s vybratým firmvérom. Aj keď nenájdete veľa výrobcov, ktorí predávajú routery pripravené na použitie, internetový obchod so smerovačmi FlashRouters.com má na výber slušný výber smerovačov.

Niekoľko služieb VPN má tiež partnerstvo s FlashRouters.com. Môžete si kúpiť router, ktorý je už nastavený na prácu s vašim predplatným VPN, čím vám ušetrí ešte viac práce. Medzi služby VPN, na ktorých server FlashRouters.com predáva smerovače nakonfigurované na, patria:

 • ExpressVPN (prečítajte si recenziu ExpressVPN)
 • Súkromný prístup na internet (prečítajte si hodnotenie súkromného prístupu na internet)
 • IPVanish (prečítajte si recenziu IPVanish)
 • NordVPN (prečítajte si recenziu spoločnosti NordVPN)

Spravodlivé varovanie, bude s FlashRouters.com stáť viac peňazí ako nákup routeru na Amazon.com. Aby sme tieto náklady vzali do úvahy, zahrnuli sme obe do výberu smerovača VPN, ak sú k dispozícii.

Päť najlepších dostupných VPN smerovačov

Teraz, keď už máme nejaké základné základy smerovača, je čas hovoriť o podrobnostiach: konkrétne, ktoré možnosti smerovačov sú najvhodnejšie na spárovanie s vašou VPN? K dispozícii je veľa možností smerovača, takže to nebola ľahká úloha. Vďaka pôsobivým špecifikáciám a všeobecne pozitívnym dojmom používateľov sme si však istí, že výbery uvedené nižšie nesklame..

1. NETGEAR Nighthawk X10 AD7200

Získanie Nighthawk X10 za prvé miesto v tomto kole bolo pravdepodobne najjednoduchšie rozhodnutie, ktoré sme museli urobiť, a to nielen preto, že vyzerá skvele: je to z rôznych dôvodov jeden z najrýchlejších smerovačov na dnešnom trhu..

Najprv by sme mali zdôrazniť, že v skutočnosti je to jeden z mála dostupných bezdrôtových AD smerovačov. Väčšina ostatných tiež nepodporuje zmeny firmvéru. Ak máte zariadenia schopné pripojenia 60 GHz, znamená to, že by ste sa mohli pozerať na výhodu rýchlosti, ktorá je ideálna na riešenie problémov s vyrovnávaním pamäte Kodi a hraním online hier..

X10 má tiež štyri antény pre vstup a výstup a prevádzkuje technológiu MU-MIMO na udržanie viacerých dátových tokov. Aby pomohli, smerovače NETGEAR využívajú proprietárny softvér dynamickej kvality služieb (QoS) na uprednostňovanie aktivít s vyššími nárokmi na šírku pásma, ako sú hry a streamovanie videa 4K..

Čerešničkou na torte je štvorjadrový procesor Nighthawk X10 s 1,7 GHz. Väčšina smerovačov sa vydáva lacnou cestou, pokiaľ ide o procesory. Ak však spravujete viac tokov alebo máte ambície hrať hry VR a streamovať 4K, rýchly procesor môže zmeniť svet.

Nighthawk X10 AD7200Cena:
AmazonkaOkolo 450 dolárov
FlashRouters.comDD-WRTOkolo 600 dolárov
FlashRouters.com Tomaton / a

Nevýhodou je, že Nighthawk X10 nie je presne lacný. Skutočnosť, že prevádzkuje bezdrôtové AD, však znamená, že získate router, ktorý môžete používať v nasledujúcich rokoch, takže môže byť odôvodnenejšie ako míňať menej prostriedkov na router, ktorý bude skôr zastaraný skôr ako neskôr..

Druhou nevýhodou je, že nepodporuje firmvér Tomato. Dúfajme, že sa to zmení po ceste, ale zatiaľ ste zaseknutí s DD-WRT.

Ostatné dôvody, prečo sa nám páči NETGEAR Nighthawk X10

Okrem šiestich antén môžete využiť šesť gigabitových ethernetových portov a dva porty USB 3.0 na priame pripojenie vašich zariadení pre ešte vyššiu rýchlosť internetu. Práve tieto porty USB robia Nighthawk X10 dokonalým doplnkom domáceho mediálneho centra, ak používate zariadenie NAS..

Prečítajte si náš článok o najlepších osobných úložných zariadeniach typu cloud pre domáce médiá, kde nájdete niekoľko tipov. Kompatibilita Amazon Echo a Alexa je ďalším výhodám tohto smerovača, ak chcete ovládať svoju domácu sieť pomocou hlasových príkazov.

2. Linksys WRT AC3200

Linksys produkuje širokú škálu spoľahlivých smerovačov. Bohužiaľ, jeden z ďalších, viac hodnotných modelov spoločnosti, ktorý je hodný slnka, Max-Stream AC5400, nepodporuje firmvér tretích strán.

Bez možnosti pre Tomato alebo dokonca DD-WRT s ktorýmkoľvek zo smerovačov Max-Stream smerovačov (od tohto písania) je v skutočnosti najlepším routerom spoločnosti Linksys s podporou VPN WRT AC3200. Podpora paradajok nie je alternatívou, ale DD-WRT je, ak chcete utrácať o niečo menej ako Nighthawk X10 a nevadí vám trochu horší produkt.

To neznamená, že model AC3200 je slabý. Konfigurácia so štyrmi anténami stále umožňuje komunikáciu MU-MIMO a je to trojpásmový smerovač s jedným pásmom 2,4 GHz a dvoma pásmami 5 GHz, z ktorých si môžete vybrať.

Zariadenie má tiež štyri gigabitové ethernetové porty a port USB 3.0. Vďaka tomu je všetko perfektné pre podporu viacerých zariadení.

Linksys AC3200: Cena:
AmazonkaOkolo 200 dolárov
FlashRouters.com DD-WRTOkolo 350 dolárov
FlashRouters.com Tomaton / a

Aj keď je dvojjadrový procesor 1,8 GHz AC3200 lepší ako procesor vo väčšine smerovačov, nezodpovedá rýchlosti s X10. Nie je to ani bezdrôtový AD, takže tu nie je pásmo 60 GHz.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Linksys WRT AC3200

Linksys balíčky je to séria WRT s praktickým nástrojom s názvom Smart-WiFi. Môžete ju použiť na sledovanie domácej siete WiFi zo smartfónu, nastavenie priorít zariadenia, správu rodičovských kontrol a odoslanie ďalších hesiel na prihlásenie.

3. Asus RT-AC3200

Najväčším lákadlom RT-AC3200 je to, že je to pravdepodobne najlepší router s podporou paradajok na trhu. Je pravda, že sa to pravdepodobne rýchlo zmení, ale AC3200 by mal byť na vrchole nákupného zoznamu pre tých, ktorí hľadajú priateľskejšiu používateľskú skúsenosť, ako to, čo získate s routerom DD-WRT, ako sú naše prvé dve položky..

RT-AC3200 má šesť nastaviteľných antén (dve viac ako naše prvé dva tipy) a je to trojpásmový smerovač. Má tiež štyri gigabitové ethernetové porty a dva USB porty, vrátane jedného pre USB 3.0, ak chcete pripojiť zariadenie NAS..

CPU by mohol byť lepší: je to dvojjadrový procesor 1 GHz. Keď pred dvoma rokmi zasiahla trh, mohlo to byť pre smerovač pôsobivé.

Asus RT-AC3200: Cena:
AmazonkaOkolo 200 dolárov
FlashRouters.com DD-WRTOkolo 400 dolárov
FlashRouters.com TomatoOkolo 400 dolárov

Dnes to nie je tak veľa. Stále však dokáže súčasne spravovať viac zariadení, takže pre väčšinu používateľov bude skvelou možnosťou vybudovania domácej siete WiFi WiFi..

Ostatné dôvody, prečo sa nám páči Asus RT-AC3200

Model RT-AC3200 sa ľahko nastavuje vďaka skvelému softvérovému balíku. GUI je užívateľsky prívetivé a funkcia ASUS Smart Connect automaticky deteguje najlepšie optimálne pásmo pre každé zariadenie namiesto toho, aby vás nútila manuálne zvoliť.

Niektorí používatelia tiež dostanú veľa zo softvéru ASUS AiCloud 2.0, ktorý vám umožňuje vzdialený prístup k úložným zariadeniam USB pripojeným k smerovaču. Môžete sa rozhodnúť pre prístup do prehliadača alebo si stiahnuť aplikáciu pre svoj smartphone so systémom Android alebo iOS.

4. Asus RT-AC5300

Ak hľadáte výkonnejší smerovač Asus a nevadí vám DD-WRT, Asus RT-AC5300 vás prenesie trochu ďalej do budúcnosti ako RT-3200. Je tiež vhodnejší pre väčšie domácnosti s pôsobivými ôsmimi anténami schopnými pokryť 5 000 štvorcových stôp.

Je samozrejme schopný súčasne odosielať a prijímať údaje z viacerých zariadení. Navyše je to trojpásmový smerovač, takže by ste nemali mať žiadne problémy s preťažením siete. Podobne ako RT-3200, aj RT-AC5300 využíva funkciu Asus Smart Connect na automatickú správu pásiem zariadení, takže nemusíte.

To zahŕňa prepínanie medzi pásmami 5 GHz na vyrovnanie záťaže.

So zariadením získate aj osem gigabitových ethernetových portov – o dva viac ako pri Nighthawk X10. Vďaka tomu je skvelou voľbou pre hráčov, ktorá je podporovaná vstavanou podporou pre súkromnú sieť WTFast Gamers Private Network (GPN), službu, ktorá optimalizuje trasy servera pre online hranie..

Asus RT-AC5300: Cena:
amazon:Okolo 300 dolárov
FlashRouters.com DD-WRTOkolo 600 dolárov
FlashRouters.com Tomaton / a

Súčasťou je aj port pre USB 3.0 a 2.0. Procesor je dvojjadrový procesor 1,4 GHz a zariadenie sa dodáva s 512 MB pamäte. Nie je to až také výkonné ako X10 a RT-AC5300 nie je bezdrôtové AD. Má však dvakrát antény, takže by malo byť schopné spracovať viac zariadení.

Ostatné dôvody, prečo sa nám páči Asus RT-AC5300

Vyzerá to ako mŕtvy robot robot, ktorý je náš obľúbený druh robot pavúk. 

5. NETGEAR Nighthawk R7000 (AC1900)

Ak hľadáte cenovo dostupnejší router NETGEAR ako X10, Nighthawk R7000 je droid, ktorého hľadáte. V skutočnosti je to router s najnižšou cenou v tomto kole.

Okrem chutnej cenovky je ďalšou veľkou nevýhodou modelu R7000, že podporuje firmvér Tomato, takže máte túto možnosť ako alternatívu, ak DD-WRT nie je vaša vec.

Nevýhodou je veľká: R7000 nemá technológiu MU-MIMO, ako by ste asi uhádli z jej troch antén. Je to skôr iba dvojpásmový smerovač, ako trojpásmový smerovač. To všetko robí to vhodnejším pre používateľov v menších domácnostiach s menším počtom zariadení vyžadujúcich ochranu VPN.

To znamená, že pre obmedzené použitie to robí svoju prácu vďaka dvojjadrovému procesoru s frekvenciou 1 GHz. Dodáva sa tiež so štyrmi portami Ethernet, jedným portom USB 2.0 a jedným portom USB 3.0.

NETGEAR Nighthawk R7000Cena:
AmazonkaOkolo 150 dolárov
FlashRouters.com DD-WRTOkolo 300 dolárov
FlashRouters.com TomatoOkolo 300 dolárov

R7000 využíva softvér Genie spoločnosti NETGEAR, ktorý vám umožňuje nastaviť dynamickú kvalitu služieb (QoS). Dynamická QoS uprednostňuje internetový prenos pre tie, ktoré ich najviac potrebujú, ako napríklad streamovanie videa v rozlíšení 4 000 a hranie online

Ostatné dôvody, prečo sa nám páči Asus RT-AC5300

Peniaze, ktoré ušetríme, môžeme minúť za lepšiu službu VPN.

Čestné uznanie – Roqos Core

K dispozícii je niekoľko smerovačov, ktoré skutočne podporujú pripojenie k službám VPN bez toho, aby sa museli rozprávať s firmvérom. Najlepším príkladom je smerovač Roqos Core, ktorý je možné použiť s nasledujúcimi službami VPN:

 • ExpressVPN
 • NordVPN
 • Súkromný prístup na internet
 • ProXPN
 • PureVPN
 • VyprVPN

To sa týka väčšiny našich obľúbených sietí VPN, vrátane štyroch z piatich najlepších sietí VPN pre porno. Dodáva sa tiež s jednoročnou službou Roqos VPN. Na vrchole toho všetkého je, že zariadenie obsahuje 2 GHz štvorjadrový procesor, 2 GB RAM a 8 GB úložného priestoru.

Dôvod, prečo sme nezahrnuli jadro Roqos do prvých piatich vyššie, je ten, že nemá žiadne nastaviteľné externé antény a nemôže komunikovať s viacerými zariadeniami súčasne. Je to tiež iba dvojpásmový smerovač a v tom drahý.

Roqos Core: Cena:
AmazonkaOkolo 300 dolárov

Páči sa nám však, že výrobcovia smerovačov pripravujú smerovače a dúfame, že v budúcnosti uvidíme niekoľko možností kopírovania..

Záverečné myšlienky

prevádzka je obchod s veľkými peniazmi, či už ide o marketing alebo o viac škodlivé účely, ako je krádež identity. Niekto chce vaše údaje a existuje mnoho spôsobov, ako ich získať, legálne aj nelegálne. Aj keď existuje veľa nástrojov, ktoré pomáhajú ľuďom zachovať súkromie, jedným z najjednoduchších spôsobov implementácie je predplatiť si službu VPN, ako je napríklad jeden z tých, ktoré sú uvedené v našom najlepšom kole VPN..

Aj keď existujú dobré siete s nízkymi cenami, ako napríklad súkromný prístup na internet, moderné rodiny majú tendenciu chrániť veľa zariadení. Najjednoduchším a potenciálne najefektívnejším spôsobom je investovať do smerovača, ktorý dokáže priamo prevádzkovať vašu službu VPN.

To vám umožní prekonať obmedzenia pripojenia uložené službami VPN a chrániť zariadenia, ktoré nie sú bežne podporované aplikáciami VPN.

Dúfajme, že toto stretnutie vám prinieslo niekoľko dobrých nápadov pre smerovače VPN. Nezabudnite, že ak je vaším cieľom ochrana VPN, najdôležitejšou vecou je uistiť sa, že vybraný smerovač je v prvom rade schopný hosťovať službu VPN. Ak prevádzkujete smerovač VPN sami a máte nejaké návrhy, dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Radi zodpovieme aj otázky. Vďaka za prečítanie!   

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map