Najlepšie úložisko v cloude pre veľké súbory 2020

Na začiatku tisícročia mohli pevné disky ukladať iba desiatky gigabajtov. Teraz majú terabajty priestoru. Jednotky Flash a externé pevné disky sú tiež väčšie. Dopyt po väčšom úložnom priestore je nekonečný a spoločnosti dodávajú. Služby úložiska v cloude robia to isté, preto sme vytvorili zoznam najlepšieho úložiska v cloude pre veľké súbory.


Sync.com je náš najlepší výber, ale existuje niekoľko ďalších dobrých možností na zváženie. Bez ohľadu na to, koľko miesta na disku má, premiestnenie niektorých veľkých súborov do cloudu zlepší jeho výkon. Okrem toho budú vaše súbory v bezpečí pre prípad zlyhania alebo nesprávneho fungovania pevného disku. Nie je to istý softvér na obnovu dát.

Vybrali sme si výber z najlepších služieb úložiska v cloude. Ak hľadáte zálohu, prečítajte si náš zoznam najlepších služieb zálohovania v cloude. Tu sa môžete vzdelávať o rozdieloch medzi úložiskom v cloude a zálohovaním. Než sa dostaneme do rebríčka, prečítajte si naše kritériá pre najlepšie cloudové úložisko pre veľké súbory.

Najlepšie cloudové úložisko pre veľké súbory 2020

Čo robí cloudové úložisko tým najlepším pre veľké súbory

Najprv sa pozrieme na plány – koľko úložného priestoru ponúkajú a za akú cenu. Ak je váš úložný priestor ako pevný disk od 80. rokov, nemá význam odovzdávať veľké súbory. Nie je v poriadku, ak služba stojí aj ruku a nohu. Dobré zvládnutie oboch faktorov ponúka najlepšiu hodnotu a my to zdôrazníme. Ak bude mať bezplatný plán alebo skúšobnú verziu, zmení sa to tiež.

Všeobecne platí, že úložný priestor nie je problém, ale limit veľkosti súboru a obmedzenie prenosu. Niektoré služby nestanovujú obmedzenia, zatiaľ čo iné povoľujú veľkosť súborov iba v desiatkach gigabajtov alebo obmedzujú denné nahrávanie. Poskytovatelia bez obmedzenia sú najlepší.

Rýchlosť prenosu súborov závisí od služby úložiska v cloude, od poskytovateľa internetových služieb a počítača. Čím bližšie ste k službe, tým vyššia bude vaša rýchlosť pripojenia. Prenos veľkých súborov môže váš počítač zaťažiť, takže je tiež dobré, ak služba môže obmedziť využívanie systémových prostriedkov. To isté platí pre prenos údajov pri obmedzenom pláne.

Keď budú vaše súbory v cloude, pravdepodobne ich budete chcieť zdieľať. Malo by byť rýchle, ľahké a schopné poslať priamo jednotlivcom alebo skupinám jednotlivcov. Mala by vám tiež poskytnúť riadiace obsahové kontroly, ktoré obmedzujú neoprávnený prístup, napríklad dátumy vypršania platnosti odkazov, oprávnení a ochrany heslom.

Robiť všetko, čo by nemalo byť únavné, je nevyhnutnosťou dobrá používateľská skúsenosť. Aplikácie – stolné, webové a mobilné – by mali byť atraktívne, ľahko navigovateľné a fungujúce na väčšine operačných systémov.

1. Najlepšie cloudové úložisko pre veľké súbory: Sync.com

Spoločnosť Sync.com bola založená v Toronte v roku 2011 a môže sa pochváliť silnou bezpečnosťou a ochranou súkromia používateľov, čím sa stáva najbezpečnejšou službou úložiska v cloude. Okrem toho, že je na vrchole tohto zoznamu, je obľúbený aj v našom porovnaní s cloudovým ukladaním.

Pred prihlásením na odber sa môžete zaregistrovať do programu Sync Starter, bezplatného plánu s 5 GB úložného priestoru, aby ste si mohli službu vyskúšať. Existujú dva plány pre osobných používateľov: Personal Pro 500 GB za 49 dolárov ročne a Personal Pro 2 TB za 96 dolárov ročne. Ten je jedným z najlepších obchodov v cloudovom úložisku.

Sync.com-Web-Control-Panel-Slider-1
© Cloudwards.net

Sync.com-Share-File-Link-Slider-2
© Cloudwards.net

Sync.com-Sync Folder-Slider-3
© Cloudwards.net

Sync.com-Speed-Throttle-Slider-4
© Cloudwards.net

Sync.com-Two-Factor-Authentication-Slider-5
© Cloudwards.net

predchádzajúca

Ďalšie

Ak potrebujete viac miesta, môžete si predplatiť plán Business Solo 4TB za 180 dolárov ročne. To klesá na 15 dolárov mesačne, čo je stále veľa. Pre viacerých používateľov môžete získať plán Business Pro, ktorý stojí medzi 60 a 180 dolárov v závislosti od množstva miesta a počtu používateľov. Musíte sa však zaregistrovať minimálne dvaja používatelia.

Sync.com neobmedzuje veľkosť súboru. Zástupca v e-maile uviedol, že neobmedzuje ani prenos údajov.

Rýchlosti nahrávania a sťahovania sú podobné ako pri iných službách a server Sync.com v predvolenom nastavení neobmedzuje vašu šírku pásma. Nahrávanie priečinka s kapacitou 1 GB trvalo v priemere asi 15 minút. Dokončenie sťahovania trvalo asi šesť minút. Testy sa uskutočňovali prostredníctvom siete v Mexiku.

Ak proces synchronizácie využíva príliš veľa vašich systémových prostriedkov, existuje možnosť ich obmedziť pomocou ikony panela úloh na klientskom počítači. Ak máte obmedzený plán, môžete tiež obmedziť mesačný prenos.

Synchronizácia na úrovni bloku, ktorá zrýchľuje prenos súborov, ktoré už boli odovzdané, však nie je k dispozícii.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia Sync.com

Súbory, ktoré ste poslali do cloudu, môžete zdieľať pomocou tlačidla „zdieľať“ vo webovom rozhraní. Ak zdieľate súbor, môžete vygenerovať iba odkaz a odoslať ho e-mailom alebo skopírovať a vložiť. Ak ide o priečinok, môžete pozvať používateľov alebo vygenerovať odkaz. Tí, s ktorými zdieľate priečinok, budú mať možnosť stiahnuť si ich ako priečinok so zipsom namiesto individuálneho sťahovania súborov.

Môžete tiež zdieľať odkazy na nahrávanie, ktoré umožňujú ostatným odosielať obsah priamo do vášho úložiska.

Môžete tiež nastaviť oprávnenia, priložiť dátumy vypršania platnosti a chrániť heslom svoje odkazy. Posledné dve však vyžadujú predplatné Pro. Môžete tiež nastaviť limity sťahovania a zobraziť svoje štatistiky sťahovania. Stránka „zdieľania“ vám umožňuje zistiť, ktoré priečinky a s ktorými zdieľate.

Desktopový klient Sync.com sa ľahko používa. Dostanete sa k nemu prostredníctvom ikony systémovej lišty alebo synchronizačnej zložky v správcovi systémových súborov. Umožňuje vám tiež používať selektívnu synchronizáciu, ktorá zabráni synchronizácii cloudových súborov s počítačom, takže nezaberajú miesto na pevnom disku..

Rozhranie je jasné a intuitívne, ale tmavé. Je k dispozícii na Windows a MacOS, ale nie na Linuxe. Rovnaké funkcie získate aj pomocou webového klienta a ďalších, ktoré zvyšujú celkový dojem.

Aplikácie smartfónov sú k dispozícii pre Android a iOS. Môžete ich použiť na prístup k svojim súborom v režime offline a automaticky nahrávať fotografie a videá do cloudu.

Plány Sync.com sú vynikajúcou hodnotou so schopnosťou zdieľania súborov a bez obmedzení veľkosti súboru alebo dátového prenosu, ktoré vás zabrzdia. Jedinou nevýhodou je nedostatok mesačných plánov a synchronizácia na úrovni blokov. Ak chcete získať ďalšie podrobnosti o službe, prečítajte si našu recenziu na stránke Sync.com.

2. pCloud

pCloud je spoločnosť so sídlom v USA, ktorá sa umiestnila na špici nášho najlepšieho zoznamu úložísk v cloude.

Ponúka plány pre osobných a obchodných používateľov. Osobní používatelia si môžu vybrať medzi prémiou, ktorá poskytuje 500 GB za 4,99 dolárov mesačne, a prémiou Plus, ktorá vám dáva 2 TB za 9,99 dolárov mesačne. Ak platíte za rok vopred, existuje zľava alebo ak si zakúpite doživotnú licenciu, môžete ušetriť ešte viac zelene.

Pred prihlásením na odber môžete využiť bezplatný program 10 GB. To nestačí na otestovanie služby pre veľké súbory, ale stačí zistiť, aké to je.

Súbory webového rozhrania pCloud

pCloud Sync Folder

pCloud Share File Link

Odkazy na stiahnutie pCloud

Klient pCloud Drive

predchádzajúca

Ďalšie

pCloud vám umožňuje nahrávať súbory „neobmedzenej“ veľkosti, ale má limit prenosu 500 GB mesačne pre používateľov Premium a 2TB mesačne pre používateľov Premium Plus. Stále však nejde o malé čiapky a pravdepodobne vám nebudú brániť vo vašej práci.

Táto služba má tiež dobrú rýchlosť. Testy vykonané mimo Bostonu, Massachusetts ukázali, že nahrávanie trvá asi sedem minút a stiahnutie zložky 1 GB trvá asi jednu minútu..

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia pCloud

Na zdieľanie súboru alebo priečinka s nimi musíte pridať iba meno alebo e-mail iného používateľa. Ak s vami chcú zdieľať obsah, môžu tak urobiť pomocou odkazov na odovzdanie. Na ochranu odkazov na zdieľanie môžete nastaviť heslá a dátumy vypršania platnosti, ale obe vyžadujú predplatné prémiového plánu. Užitočná tabuľka, ktorá zobrazuje štatistické údaje o vašich zdieľaných položkách, vám pomôže udržať si na nich karty.

Upozorňujeme, že ak na šifrovanie súborov použijete doplnok pCloud s nulovými znalosťami, nebudete ich môcť zdieľať..

Desktop klient je k dispozícii pre Windows, Mac a Linux. V skutočnosti je pCloud najlepším cloudovým úložiskom pre Linux. Klienta pre stolné počítače môžete použiť tak, že v systéme súborov otvoríte ikonu systémovej lišty alebo jednotku pCloud. Selektívna synchronizácia vám umožňuje nesynchronizovať súbory a priečinky, ktoré nepotrebujete. Rozhranie je intuitívne a ľahko použiteľné, ale tmavé.

Ak ste na inom počítači, môžete na prístup k svojmu obsahu použiť webové rozhranie. Poskytuje vám všetky nástroje pCloud na jednom mieste a navyše sa ľahšie naviguje a spríjemňuje. Mobilná aplikácia je jednoduchá a dostupná pre Android alebo iOS. Umožňuje vám pristupovať k svojim súborom, zdieľať ich a nahrávať nové.

pCloud má niekoľko dostupných programov predplatného a neukladá obmedzenia pre veľkosť súboru, ale mesačná prevádzka je obmedzená. To je problém, ktorý sme si predtým vybrali medzi pCloud a Sync.com a dôvod, ktorý je na druhom mieste. Ak sa chcete dozvedieť viac o jeho funkciách, prečítajte si našu recenziu pCloud.

3. Disk Google

Disk Google je služba cloudového úložiska s globálnou sieťou dátových centier, vďaka ktorej je vhodná na prenos veľkých súborov.

Služba nedávno aktualizovala svoje plány a teraz majú oveľa lepšiu hodnotu. Platené predplatné sa začína na 100 GB a končí na 30 TB. Plán s najlepším pomerom cena-úložisko ponúka 2 TB za 9,99 dolárov mesačne. Ak platíte za rok vopred, získate zľavu. K dispozícii je tiež bezplatný program, ktorý vám poskytuje veľkorysý 15 GB úložného priestoru.

Webové rozhranie služby Disk Google

Priečinok synchronizácie Disku Google

Disk Google Dokumenty Google

Odkaz na vytvorenie Disku Google

Nastavenia siete Disku Google

predchádzajúca

Ďalšie

Limity veľkosti súborov sú stanovené na 5 TB pre typy súborov bez dokumentov. Nebudete však môcť nahrať toľko za deň, pretože existuje limit prenosu 750 GB. Napriek tomu by ste nemali mať problém s nahrávaním súborov.

Rýchlosti Disku Google sú porovnateľné s inými službami. Nahranie priečinka s kapacitou 1 GB trvalo približne 10 minút a jeho prevzatie približne päť minút. Nie je však možné kopírovať na úrovni blokov.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia na Disku Google

Súbory môžete zdieľať vytvorením odkazu a kopírovaním a vložením alebo odoslaním e-mailom. Ľudia, ktorí ho používajú, môžu zobraziť, komentovať alebo upravovať váš obsah v závislosti od nastavených povolení. Môžete ich zmeniť v ponuke „Nastavenia zdieľania“. Ukazuje tiež, kto má prístup k vášmu zdieľanému obsahu, a umožňuje vám zdieľať ho na sociálnych sieťach, ako sú Facebook a Twitter.

Zdieľanie by sa však mohlo zlepšiť pridaním funkcií na kontrolu obsahu, ako sú heslá odkazov alebo odkazy na ukončenie platnosti. Vítaná by bola aj stránka, ktorá zobrazuje všetok zdieľaný obsah.

Webová aplikácia je atraktívna a bude vám známa, ak ste aplikáciu Google už predtým používali. Rozhranie sa ľahko naviguje a funkcie vás neprekonajú. Len pre prípad, že máme sprievodcu pre začiatočníkov na Disku Google.

Desktop klient sleduje synchronizačný model a je vybavený selektívnou synchronizáciou. Má minimalistické rozhranie, ktoré sa ľahko používa. Mobilná aplikácia je predinštalovaná v zariadeniach Android a umožňuje vám upravovať súbory bez ich sťahovania. Ak chcete získať viac informácií o používateľskom prostredí, prečítajte si našu recenziu na Disku Google.

4. Dropbox

Dropbox je jednou z najstarších služieb úložiska v cloude a vymyslel spoločný model synchronizácie a synchronizácie na úrovni blokov. Má viac ako 500 miliónov používateľov.

Jeho plán Plus poskytuje 1 TB úložného priestoru za 10 USD mesačne. Ak platíte za rok, cena klesne na 99 dolárov. To je slušná hodnota, ale nikde v blízkosti služieb, ako sú Sync.com a pCloud. V skutočnosti musíte zaplatiť 20 dolárov – dvojnásobok ceny porovnateľného plánu pCloud – prihlásiť sa na odber programu Professional a získať 2 TB priestoru (prečítajte si našu časť pCloud verzus Dropbox).

Dropbox online súbory Slide1

Posuvník na synchronizáciu priečinkov Dropbox

Požiadavka na súbor Dropbox Slide4

Selektívna synchronizačná snímka Dropbox5

predchádzajúca

Ďalšie

Ak na nahrávanie používate webového klienta, prenos dát bude obmedzený na 20 GB, ale klient desktopu nemá žiadne obmedzenia šírky pásma. Platené programy však majú denný limit zdieľania 200 GB.

Dátové centrá Dropboxu sú v USA, takže tam budú vaše rýchlosti najrýchlejšie. Výsledok testov bol vynikajúci – nahrávanie v priemere 16 minút pre priečinok s kapacitou 1 GB, preberanie približne šiestich – s ohľadom na to, že sme ich spustili z juhovýchodnej Ázie. Na obmedzenie rýchlosti môžete použiť škrtenie, ale nemali by ste to robiť, pretože synchronizácia využíva málo systémových prostriedkov.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám Dropbox páči

Keď zdieľate súbor alebo priečinok, vygenerujete odkaz. Môžete ho poslať e-mailom alebo skopírovať a odoslať ručne. Ak ste odberateľom služby Dropbox Plus, nemôžete ho zabezpečiť. Používatelia služby Dropbox Professional však môžu k odkazom pridať heslá a dátumy vypršania platnosti..

Existuje stránka, ktorá vám ukáže, čo zdieľate. Môžete dokonca zdieľať z klientskeho počítača kliknutím pravým tlačidlom myši na súbor alebo priečinok a výberom položky „zdieľať“. Ďalšou užitočnou funkciou je „žiadosť o súbor“, ktorá umožňuje ostatným nahrávať súbory do konkrétneho priečinka vo vašom účte.

Dropbox ponúka elegantné užívateľské prostredie. Desktop klient je jednoduchý a používa ikonu systémovej lišty a synchronizovanú zložku. K dispozícii je aj selektívna synchronizácia. Beží na Windows, Mac a Linux. Webový klient je nápadný, ľahko sa naviguje a zobrazuje informácie jasným spôsobom.

K dispozícii je aj mobilná aplikácia pre Android a iOS. Umožňuje vám automaticky nahrávať fotografie a videá z telefónu. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu Dropboxu.

5. OneDrive

Služba cloudového úložiska spoločnosti Microsoft má na výber niekoľko plánov, ale iba veľké množstvo súborov sa hodí pre veľké súbory: Office 365 Personal a Office 365 Home. Prvý vám dá 1 TB úložného priestoru za 6,99 dolárov mesačne alebo 69,99 dolárov, ak platíte za rok. Druhý poskytuje 5 používateľom s 1 TB každý za 9,99 dolárov mesačne alebo 99,99 dolárov ročne. OneDrive má obmedzenie veľkosti súboru 20 GB.

Súbory webového rozhrania OneDrive

Posuvník priečinka OneDrive Sync

Spúšťač aplikácií OneDrive

OneDrive vytvára zdieľanie súborov prepojenia

OneDrive Word online

predchádzajúca

Ďalšie

Rýchlosti OneDrive sú rýchle a stabilné. Odovzdanie priečinka s kapacitou 1 GB trvalo približne šesť minút a jeho prevzatie za minútu, čo nie je prekvapujúce vzhľadom na to, že spoločnosť Microsoft má globálnu sieť dátových centier. Nahrali sme iba súbory so synchronizáciou, pretože pri ručnom nahrávaní sa vyskytli chyby. Kopírovanie na úrovni blokov je bohužiaľ k dispozícii iba pre súbory balíka Office.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia OneDrive

Zdieľanie sa v porovnaní s inými službami príliš nelíši. Môžete vygenerovať odkaz na svoj obsah a poslať ho e-mailom, zdieľať ho na sociálnych sieťach alebo vložiť na webovú stránku. Prémiové plány vám umožňujú pridať dátumy vypršania platnosti, ale neexistuje žiadna ochrana heslom.

Neexistuje tiež spôsob, ako skontrolovať, čo zdieľate. Navigácia webovej aplikácie je jednoduchá, ak je váš obsah v strede, pomocou ponuky vľavo. Rôzne možnosti zoradenia vám umožňujú usporiadať ich podľa svojich predstáv. Rozhranie má veľa negatívnych priestorov, jasné línie a farby, ktoré zdôrazňujú to, čo je dôležité, čo ho robí atraktívnym.

Aplikácia pre stolné počítače sleduje model synchronizácie, takže obsahuje priečinok na synchronizáciu a ikonu systémovej lišty. Ponuka systémovej lišty vám ponúka zoznam súborov, ktorý vám umožní rýchlejšie sa dostať k svojim súborom. Umožňuje vám tiež používať selektívnu synchronizáciu.

Mobilná aplikácia je príjemná, ľahko použiteľná a dostupná pre Android alebo iOS. Ďalšie informácie o službe a jej funkciách nájdete v našej recenzii OneDrive.

Záverečné myšlienky

Odovzdávanie filmov, textúr, hudby a iných veľkých súborov vo vysokom rozlíšení nemusí byť fuškou a nebude, ak si vyberiete tú správnu službu. Veľkosť súboru a limity šírky pásma hrajú väčšiu úlohu ako úložný priestor. Väčšina služieb ich neukladá, čo sa odráža vo všetkých službách v tomto zozname okrem poslednej.

Náš najlepší výber, Sync.com, má okrem kvóty na úložný priestor a skvelú podporu aj lacné ceny, žiadne obmedzenia na odovzdávanie súborov. pCloud nie je pozadu, zatiaľ čo Dropbox a OneDrive sa môžu pýšiť prenosovou rýchlosťou.

Ktorá služba sa javí ako vhodná pre vaše potreby? Používate službu, ktorá nie je na zozname? Povedzte nám o tom všetko v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me