Softvér na rozpoznávanie hlasu sa stále zlepšuje. Napriek svojej povesti, že nefunguje úplne, moderné nástroje dokážu urobiť slušnú prácu pri preklade vášho hlasu do textu na diktovanie a zadávanie príkazov. Preskúmali sme niektoré z možností, ktoré vám prinášajú tento prehľad najlepšieho softvéru na prevod reči do textu. Naším obľúbeným je Dragon NaturallySpeaking, ale v okolí je tiež veľa bezplatných (alebo aspoň lacnejších) možností..


Ak chcete diktovať, zatiaľ čo robíte iné veci, reč na text je perfektná. Môžete napríklad napísať prejav za prácu, napríklad pri varení. Väčšina ľudí hovorí rýchlejšie, ako píšu, takže ich môže zvýšiť produktivitu za predpokladu, že softvér je presný. Pre ľudí s telesným postihnutím to môže byť ich jediný spôsob, ako používať počítač, a tým je dôležitá presnosť.

Najazdené kilometre sa môžu líšiť v závislosti od vášho jazyka alebo prízvuku. Tí z nás z odľahlejších častí sveta môžu nájsť naše prízvuky menej pravdepodobné, že budú uznané ako ostatní. Napríklad Američanom sa lepšie vyhovuje ako ľuďom zo Škótska. Rôzne jazyky predstavujú pre počítačové tlmočnícke systémy rôzne výzvy. Pri testovaní sa zameriame na angličtinu, ale môžeme sa pozrieť na úryvky z iných jazykov, aby sme videli, čo sa stane.

Pri našom testovaní sa budeme zaoberať predovšetkým presnosťou. Pri každom nástroji si prečítame pevnú množinu textu, aby sme porovnali, ako sa s ním zaobchádza. V prípade potreby sa tiež pozrieme na rozpoznávanie príkazov.

Veľkou otázkou, ktorú sme sa chceli opýtať, bolo, či sa softvér na rozpoznávanie hlasu presunul z občas užitočnej novinky na niečo, čo ponúka rozumnú alebo dokonca lepšiu alternatívu k písaniu..

Náš mikrofón je štandardná náhlavná súprava. Väčšinu našich testov budeme vykonávať na rovnakom počítači a na prezeranie ponúk od spoločností Apple a Google použijeme telefón iPad a Android. Náš Mac mini nedokázal rozpoznať vstup mikrofónu, takže je predvolene vypnutý.

windows-rozpoznávanie reči, počúvanie

Windows Rozpoznávanie reči

Windows Speech Recognition je zabudovaný do systému Windows. Všetko, čo musíte urobiť, aby ste ho nastavili, je hľadanie výrazu „rozpoznávanie reči“ vo vyhľadávacom poli systému Windows a potom kliknite na sprievodcu inštaláciou. Budete musieť zopakovať pár viet nahlas. Po dokončení sa okamžite ponúkne možnosť vylepšenia listovaním v e-mailoch a dokumentoch. Nie, ďakujem, chlapci.

windows-rozpoznávanie reči-setup

Môžete mať obavy týkajúce sa povolenia rozpoznávania reči v systéme Windows vzhľadom na jeho súkromie. Ak áno, náš článok o nastaveniach ochrany osobných údajov v systéme Windows 10 sa oplatí vyskúšať.

Pokiaľ ide o pokračovanie, systém Windows dôrazne odporúča, aby sme si vzali príručku s hlasovými príkazmi. Je zvláštne, že hoci používame systém Windows 10, môžeme vybrať iba systém Windows 7 alebo 8.1. Výukový program je video, ktoré prechádza zoznamom príkazov a náš jasne hovorí, že Windows 10 je hore, takže sme ho preskočili a vyskúšali sme ho..

Začali sme s úspechom a otvorili sme okno vyhľadávania podľa plánu. Pokus o pridanie nového riadku k dokumentu nám dal „čo to bolo?“ správa. Rovnaké to bolo aj pri druhom pokuse. Tretí pokus otvoril nový dokument a štvrtý pokus sa pokúsil vybrať všetky čísla v našom dokumente, takže to nebolo zvlášť užitočné.

Povedanie „choď na začiatok vety“ nás priviedlo na začiatok našej napísanej vety. Fungovalo tiež „Choď na koniec vety“. Obidve však trvali dlhšie, než stlačili kláves domova alebo koniec.

Clippy môže hovoriť, ale môže to tancovať?

Naše PC zápasilo rovnako ako my. Náš testovací systém i5-7600 zaznamenal znepokojujúce zníženie výkonu pri používaní rozpoznávania reči a mali sme problémy s listovaním medzi dokumentmi a kartami prehliadača spôsobom, ktorý nám pripomínal starý obľúbený program Microsoft Clippy..

windows-rozpoznávanie reči, aké

Rozpoznávanie reči v systéme Windows sa rýchlo vypína, namiesto načítania animácie, ktorá sa sama vzdáva do diaľky, trvá 45 sekúnd, vďaka za milosrdenstvo. Je to tiež to najlepšie, čo nám program Microsoft Speech Recognition neprináša tvár na úder. Monitory nie sú také odolné, aké bývali.

Pretože pri nesprávnom výklade našich príkazov často robili nesprávnu vec, radšej sme počítali s šťastím, že počas ich používania nerobili nič vážne. Existuje však potenciál pre pracovnú katastrofu. Po spustení mikrofónu to fungovalo aj naďalej.

Je spravodlivé povedať, že sme mali zmiešaný úspech s rozpoznávaním reči Windows. Je to pôsobivé, keď to funguje, ale často sa stáva, že sa pravidelne nepoužíva. Mohlo by to byť užitočné pre telesne postihnutých, ale existujú lepšie možnosti.

Siri reč na text

Keď nás Microsoft prepustil, mysleli sme si, že nás spoločnosť Apple nesklame; Napokon je poháňaný Nuance, rovnakou spoločnosťou, ktorá stojí za Drakom. Urobilo to však odmietnutím rozpoznania nášho mikrofónneho vstupu, takže namiesto toho, aby sme sa pozerali na reč Apple pre písanie textu na text, rozhodli sme sa otestovať Siriho na iPade..

Siri je služba s najvyšším profilom v okolí a vďaka zaklínadlu pre iPhone popularizuje koncept reči na text a láma rekordy pre technológiu, ktorá sa najviac prejavuje v baroch..

Zariadenia spoločnosti Apple vždy vyzerajú dobre a sú zamerané na užívateľskú prívetivosť. Dychtivo sme sa tešili, či sa to nepreloží na funkčný softvér na rozpoznávanie reči. Pozrime sa, ako sa Siri darilo počas nášho testovania.

apple-krivka

Po spustení aplikácie Notes sme sa zapojili do diktátu, ktorý zahŕňa odosielanie vstupov do cloudu na spracovanie spoločnosťou Apple. Ak vás zaujíma aspekt ochrany osobných údajov, prečítajte si náš článok o najlepších zákonoch o ochrane osobných údajov v cloude.

Používanie cloudu umožňuje vyhodiť veľa výpočtovej sily pri interpretácii toho, čo hovoríte. Možno si myslíte, že tento prístup bude pomalý, ale je prekvapivo rýchly. Existuje značné oneskorenie, ale nie je dlhé a stále funguje rýchlejšie ako písanie.

apple-klávesnica

Používanie rozpoznávania reči iPad je jednoduché. Stačí kliknúť na mikrofón, kedykoľvek je klávesnica viditeľná, čo robí väčšina aplikácií, ktoré používajú klávesnicu.

Čo Dickens?

Apple odviedol slušnú prácu, ale stále mal problémy s Dickensom. Väčšina slov v našej testovacej vzorke bola vykreslená presne, ale stále tu bolo čudné zvonenie, napríklad „Oliver bol bezohľadný s Missouri.“

Zvládli to lepšie s jednoduchými frázami a väčšina z toho, čo sme povedali, bola správne vypočutá, pokiaľ sme sa držali základného slovníka. Vypustilo to však občasné slovo.

Pri vyhľadávaní na webe je spýtanie sa Siriho často rýchlejšie ako písanie, najmä na menších zariadeniach so skromnými klávesnicami.

jablone výsledky

Ďalej sme to otestovali pomocou niekoľkých cudzích slov a miest. Zvládal „konnichi wa“, ale nerozpoznal mená členov skupiny K-pop. Napriek tomu sme na dobrej povesti spoločnosti Apple, že sme sa cítili dostatočne sebavedome na to, aby sme ju vystrelili.

Celkovo sa Siri darí s jednoduchými frázami a je dosť dobrý na použitie, keď chcete niečo hľadať v zhone. Jeho používatelia však budú vedieť, že robí veľa chýb a je dosť obmedzený. Napriek tomu je to dobrá snaha spoločnosti Apple.

Hlasové písanie v službe Dokumenty Google

Hlasové písanie v službe Dokumenty Google je bezplatné a dostupné kdekoľvek v prehliadači Chrome. Nevyžaduje nastavenie a možno ho aktivovať z ponuky nástrojov v ľubovoľnom dokumente.

google-voice-písanie-mic

Začínajúc Dickensovým testom sme zistili, že „Oliver Twist“ bol niekedy „Oliver“ a inokedy „všade“. Mnoho slov bolo vynechaných a výsledky boli plné chýb. Hlasové písanie v službe Dokumenty Google sa automaticky vypne a na jednom mieste prestal reagovať, aj keď bol zapnutý, preto sme museli opakovať časť.

google-voice-písanie-oliver

Po slabých výsledkoch v našich diktátových testoch sme sa pokúsili vydávať príkazy a darili sa im lepšie. Prepínali sme sa kurzívou a tučným písmom, pridali sme interpunkciu a diktované slová, ktoré boli všetky známe.

Hlasové písanie Google Docs Voice sa napriek tomu ľahko používa, aj keď jeho presnosť necháva niečo potrebné. Zdá sa však, že je to lepšie, ak hovoríte nahlas a jasne.

Ak sú veci pomalé a jednoduché, je to v poriadku, ale nie je dosť presné na to, aby to bolo oveľa viac ako trik. Ak ste na chvíľu potrebovali diktovať hands-free, mohli by ste tak urobiť a potom chyby opraviť, ale bude ich veľa.

google-voice-písanie-page

Rozpoznávanie hlasu od spoločnosti Google funguje lepšie v mobilných zariadeniach ako v stolných počítačoch

Sklamaný výkonom stolného počítača sme sa rozhodli dať spoločnosti Google ďalšiu šancu. Tentokrát sme používali službu Gmail v systéme Android a prekvapujúco oveľa lepšie. Presnosť bola približne 100 percent pre diktát a text, ale pri testoch Dickensa došlo k značnému poklesu. Celkovo sme však zistili, že verzia pre Android funguje oveľa lepšie ako verzia pre stolné počítače.

Je zrejmé, že v technológii spoločnosti Google existuje potenciál. Android nám poskytol lepšie výsledky a ak ste ochotní tolerovať mnoho chýb, môže byť užitočnou alternatívou k jeho klávesnici.

Speechnotes

Speechnotes je služba prevodu textu na text v prehliadači, ktorá vám umožňuje diktovať do prehliadača. Nevyžaduje sa nastavenie okrem udelenia povolenia na používanie mikrofónu, takže môžete prejsť priamo na diktát.

Používanie nemôže byť jednoduchšie. K dispozícii je veľká oblasť na zadávanie textu a veľký mikrofón, na ktorý chcete kliknúť, keď chcete začať a prestať diktovať.

Pri prvom teste sme sa ho pokúsili zasiahnuť rapom a vďaka kvalitám našich rýmov sme to urobili tak dobre, ako sa dalo očakávať. Keď sme testovali interpunkciu, bolo to skicárnejšie. Bodky, čiarky a otázniky fungovali väčšinou, ale dvojbodky sa stali „kodónmi“ alebo „Kyle Long“, o ktorých sme nikdy nepočuli.

speechnotes-rap

Príkazy emodži priniesli úsmev na naše tváre, ako aj na naše obrazovky, ale pomlčka a spojovník boli vykreslené ako „dodge Hartford“.

Náš Dickensov test sa vrátil: „Oliver Twist bol zúfalý hladom a raňajky so utrpením,“ čo bolo prinajmenšom v duchu príbehu. Pán Bumble by bol ďalej rozzúrený, keď sa ocitol opísaný ako „alfa mama“, najmä keď sme vybrali britskú angličtinu.

speechnotes-oliver

Snažili sme sa nastaviť ju na americkú angličtinu a hovoriť v našom najlepšom americkom prízvuku, aby sme zistili, že „mama“ sa zmenila na „bombu“. Bolo to beznádejné. Z obavy, že by to mohol byť náš slovník, sme sa obrátili na Jamesa Earla Jonesa. Nahrávka ikonickej scény z určitého filmu sa nepodarilo správne zaregistrovať. Skúsili sme kričať do mikrofónu. To tiež nepomohlo.

Nechaj to jednoduché

Urobili sme lepšie, keď sme používali jednoduché frázy. Spravilo to slušnú prácu, aby sa veci napravili, aj keď stále existovali chyby.

Hlasové poznámky môžete použiť na vytvorenie hrubého konceptu, ak sú veci jednoduché a hovoríte pomaly. Vyskytlo by sa však niekoľko chýb, ktoré by sme mohli napraviť. Dali by sme však dojem umývačky riadu, ktorá nebude fungovať, pokiaľ doštičky pred vložením do umývania nevyperiete..

Komentáre fungujú v akomkoľvek prehliadači, pokiaľ je prehliadač Chrome. Môžete exportovať do formátu .doc alebo .txt alebo ho nahrať na Disk Google.

prepísať

Program Transcribe sa zameriava na zvuk založený na súboroch, takže ak chcete nahrať súbor .mp3 a prepísať ho neskôr, je to pre vás nástroj. My to však netestujeme. Pozeráme sa iba na jeho diktátovú schopnosť.

Tvrdí, že jeho funkcia diktovania vám umožňuje pracovať dvakrát až trikrát rýchlejšie ako písanie. Aby to bola pravda, musí váš preklad preložiť do textu presne. Ako však poukazuje na svoju vlastnú webovú stránku, aj tak je to snov s úplnou presnosťou.

Poskytuje vám týždenný bezplatný servis, po ktorom účtuje poplatok 20 dolárov ročne. To banke nenaruší a bude mať priebežný poplatok, a nie statný jednorazový poplatok, naznačuje, že spoločnosť je presvedčená, že vás udrží ako zákazníka. Predplatné tiež znamená, že môžete vždy využiť najnovšiu verziu svojho softvéru.

Prepísať-hlavnou obrazovkou

Ako platená služba je však služba Transcribe povinná doručiť. Keďže jej konkurenti väčšinou neposkytovali nič, čo by bránilo tvrdej konkurencii, bar nebol nastavený vysoko. Zistime, či to Transcribe dokáže vyčistiť.

Po registrácii sme dostali krátku prehliadku s kontextovým oknom vysvetľujúcim niekoľko nástrojov a ovládacích prvkov. Potom sme zamierili na tlačidlo diktátu a dychtivo sme videli, čo by Transcribe urobil z našej hazardnej hry.

Začali sme s Oliverom. Ako obvykle sme dostali asi 50 percentnú presnosť, pričom tú istú vetu sme interpretovali dokonale a iní sa k nám vracali ako „postupovanie k pánovi, bizonovi a Spoonovi v ruke“, čo kúzlo trochu prelomilo. Oliver bol tiež premenovaný na „všade“.

Prepísať-Oliver

Výkonnosť prepisu sa zlepšila jednoduchými vetami. Začalo to tak, že sme dostali osem po sebe idúcich viet 100 percent správne. Prvá chyba prišla, keď sme sa stali sebadôverou a začali sme rýchlo vydávať slová, ale veci sa ukázali správne, keď sme sa vracali a opakovali sa pomalšie..

Prepísať-simple-vety

Rozumné zamestnanie

V porovnaní s Windows, Speechnotes a Google je Transcribe o krok vpred a hraničí so spoľahlivosťou okolo Siriho. Stále to nedokáže zvládnuť „Oliver Twist“, ale robí dobrú prácu pri vykresľovaní jednoduchých viet. Nerozumeli našej francúzštine, ale možno ju len ťažko obviňovať, ako to robí len málo Francúzov.

Ak nemôžete napísať alebo ste na tom takí zlý, že urobíte chybu alebo dve každú vetu, možno zistíte, že Transcribe zvyšuje vašu produktivitu. Môže to byť užitočné aj na zaznamenávanie stretnutí alebo konverzácií v situáciách, keď potrebujete iba hrubé poznámky alebo ste radi, že sa neskôr môžete vrátiť a opraviť chyby..

Prepis je založený na prehliadači, ale diktát funguje iba v prehliadači Chrome. Môžete však exportovať do .doc, takže k službe nie ste viazaní.

Dragon NaturallySpeaking

Naposledy sme sa pozerali na Dragon NaturallySpeaking, ktorý je najdrahší v tomto zozname. Na našom počítači sme testovali najlacnejšiu verziu Home. Tvrdí, že „zachytáva vaše myšlienky tak rýchlo, ako ich môžete povedať“. Potom, čo sme boli sklamaní iným softvérom, sme dúfali, že to tak bolo, ale boli skeptickí.

Nastavenie je utrpenie s nepríjemnými odkazmi na stiahnutie a sériovým číslom, ktoré je potrebné zadať do piatich rôznych polí bez toho, aby používatelia mohli vložiť celú vec naraz. Pri pohľade na možnosti inštalácie sme našli niekoľko anglických modulov, ktoré sú k dispozícii. Môžete si vybrať z austrálskeho, kanadského, Veľkej Británie, USA, indickej alebo juhovýchodnej Ázie, čo je pôsobivé, ale môžete zakázať tie, ktoré nechcete, pretože jedia viac ako 200 MB priestoru..

Pri výbere nášho regiónu a prízvuku to však bolo mätúce. Keby sme vybrali USA ako náš región, mohli by sme si vybrať zo všetkých dostupných akcentov, ale keď sme si vybrali Spojené kráľovstvo, nemohli sme vybrať španielske ani pakistanské akcenty. Keďže náš región je nastavený na Indiu, Austráliu alebo Nový Zéland, nemohli sme si vôbec vybrať náš prízvuk.

Cestovatelia, ktorí nastavia svoj región na svoje miesto bez dôkladnej kontroly, si nemusia uvedomiť, že dokážu draka naladiť na svoj prízvuk, čo sa javí ako chyba z hľadiska použiteľnosti..

Za predpokladu, že náš prízvuk UK bol „štandardný“, pokračovali sme. Na výber nášho typu slovnej zásoby boli rozšírené možnosti, bola však k dispozícii iba veľká. Môžete si vybrať aj zvukový model reči, ale ponúka iba predchádzajúcu verziu predvoleného BestMatch V.

Zadajte draka

Dračie NaturallySpeaking-Logo

Pri spustení sme dostali možnosť spustenia v skúšobnom režime, napriek tomu, že sme na webe nenašli bezplatný skúšobný odkaz alebo neaktivovali produkt, ktorý sme vybrali.

Požiadalo nás, aby sme si prečítali text, ktorý potvrdí, že náš mikrofón fungoval. Drak bol taký sebavedomý, prerušil nás to v polovici cesty a umožnil nám prejsť na príručku. “Prejdite si tieto progresívne simulácie a naučíte sa dôležité zručnosti efektívne!” oznámila to.

Výukové programy vyzerali nemotorne, ale boli lepšie, pokiaľ ide o obsah. Naša prvá šanca otestovať drakove rozpoznávanie reči prišla, keď nás požiadala o vypnutie mikrofónu pomocou hlasu. Urobili sme tak dva pokusy. Prvý diktátový test tutoriálu trval aj dva pokusy, než nás vypočul, ale problém zmizol mimo tutoriálu, takže to nie je tak vážne.

Od tej chvíle to malo všetko v poriadku, vrátane zložitých interpunkčných znamienok a číselných vstupov. Pretože sme hovorili iba to, čo nám to hovorilo, vyhradzovali sme si náš úsudok.

Výukový program vám poradí, ako hovoriť pri používaní aplikácie, čo je vítané a pomôže zlepšiť šance používateľov na pochopenie. Naučí vás tiež používať „správne“ menu, keď robí chyby.

Na jednom mieste sa objavilo vyskakovacie okno, ktoré nám hovorilo, že to, čo sme povedali, nebolo rozpoznateľné. Zaujímalo by nás, či to bola skutočne naša chyba. Ďalšie kontextové okno ponúkané na inštaláciu rozšírenia prehliadača pre nás. Niektorí môžu považovať tieto kontextové okná za užitočné, iní ich môžu považovať za dráždivé.

Používanie Dragon NaturallySpeaking

Po preskočení cez všetky tieto obruče je Drak hračkou. Jeho lišta s ponukami je umiestnená v hornej časti obrazovky a má veľký červený mikrofón, na ktorý sa má kliknúť, keď ho chcete zapnúť. Múdro, Dragon vám nedovolí začať vyslovením „mikrofón zapnutý“. Musíte začať kliknutím.

speechtotext-drak-bar

Panel ponuky je dobre navrhnutý a poskytuje prístup k mnohým užitočným funkciám. Dragon vám umožňuje vybrať si užívateľské profily, čo je užitočné, ak používate ten istý stroj s rôznymi prízvukmi. Môže analyzovať vašu slovnú zásobu pri pohľade na dokumenty vybrané používateľom, čo znamená, že ju môžete trénovať pomocou údajov, ktoré odrážajú vaše osobné používanie jazyka.

Existuje niekoľko možností kalibrácie zvuku a funkcia, ktorá vám umožňuje trénovať konkrétne vety. Môžete si tiež prezrieť históriu rozpoznávania a zistiť, či sa niečo, čo sa drak často zle stáva.

Má tiež množstvo pomocných funkcií. K dispozícii je asistent výkonu a niekoľko možností pomoci a podpory. Webová stránka obsahuje množstvo dokumentácie, zdá sa však, že ide o rozptýlený obraz. Odkaz na používateľskú príručku, ktorý sme videli, nepokryl oveľa viac, ako je inštalácia. Existuje užitočná príručka príkazov pre verzie Professional a Legal, ale nenašli sme ju pre domovskú stránku.

K dispozícii je tiež informačná základňa, takže ak potrebujete podporu, existuje veľa možností. Pri prehľadávaní tohto obsahu sme sa dozvedeli, že na jeden počítač je povolený iba jeden používateľ, takže využitie funkcie viacerých profilov bude nákladné..

Ponuka „Správna“ je užitočná a poskytuje zoznam alternatívnych interpretácií toho, čo ste povedali. Sú uvedené, takže ich môžete vybrať podľa čísla, ak vidíte to, ktoré chcete.

Keďže sme boli ohromení jeho vlastnosťami, ale sklamaní z menších problémov s použiteľnosťou počas nastavenia, začali sme diktátový test „Oliver Twist“ s otázkou, či Dragon odôvodní svoju cenu..

O päť minút neskôr sme mali našu odpoveď. Drak padá na čeľuste, pokiaľ ide o jeho hlavnú funkciu rozpoznávania toho, čo hovoríte. Pozrite sa na výsledky našich diktátnych testov.

speechtotext-dračí diktát

To je 200 slov prózy 19. storočia, vykreslené tromi chybami. „Rebel“ sa stal „rablom“, „guľka“ sa stala „chrobákom“ a nemala žiadnu šancu s „pánom“ Limbkins. ” Útržkovitá interpunkcia je na nás a presne to, čo je vlastne korálik?

Poznáme ľudí, ktorí nie sú schopní interpretovať reč tak dobre. Bolo také dobré, že sme sa museli uchýliť k „Mary Poppins“, aby sme z toho dostali zábavnú chybu, pričom „supercalifragilisticexpialidocious“ sa stalo „super Kalifornie so zoznamom vylúčených uzávierok“.

Dragon obsahuje šikovné „vzdelávacie centrum“, ktoré vám ukáže príkazy relevantné pre všetko, čo robíte. Je to pekný spôsob, ako sa dozvedieť o softvéri, najmä keď začínate. Základný diktát je jednoduchý a dá sa použiť bez pomoci.

speechtotext-drak-learning-centier

Najlepšie softvér na prevod reči na text?

Za 150 USD},

Verdikt

Bavili sme sa s testovaním týchto nástrojov a odhalením ich obmedzení. Vyskytlo sa veľa zábavných chýb. Spisovatelia komédií s blokom spisovateľa by mohli robiť horšie, ako by diktovali niektoré z týchto aplikácií a zistiť, čo sa vtipné línie zhmotnia..

Našim prvotným dojmom pri pohľade na bezplatné možnosti bolo to, že táto technológia je pôsobivá, keď funguje, ale na to, aby mohla využiť svoj potenciál, musí byť spoľahlivejšia..

Pohľad na Draka to zmenil. Je to na inej úrovni ako ostatné, čo sa týka presnosti. Rozdiel bol v noci a vo dne a my sami vidíme, ako používame draka v scenároch, kde by žiadny iný nástroj nebol životaschopný..

Možnosti mobilného vyhľadávania sa oplatí používať pri vyhľadávaní, pokiaľ ste pripravení zamieriť na virtuálnu klávesnicu pri mnohých príležitostiach, keď nefungujú.

Prepis robí slušný pokus o presnosť, ale nie je dosť dobrý a pre profesionálne použitie považujeme za drahého draka drahšie peniaze..

Aj keď sme sa bavili, tento článok bol čiastočne cvičením, aby sme zistili, prečo sa tieto služby nevyužívajú vo väčšej miere. Voľné možnosti, aj keď nie bez zásluh, ponechávajú veľa toho, čo je potrebné. Napriek tomu ich nie je nijako poškodené a kto vie, možno zistíte, že poznajú všetko, čo hovoríte.

Najlepšie softvér na rozpoznávanie hlasu

Ak ste ochotní zaplatiť 150 dolárov za draka, veci sa úplne zmenia. Dúfajme, že jej technológia sa bude filtrovať až po bezplatné ponuky. Môže to byť menič hier a navždy zmeniť spôsob interakcie s našimi zariadeniami.

Sci-fi sen našich počítačov reagujúcich na naše slová môže byť bližší, ako si myslíme, aj keď vo väčšine prípadov budete potrebovať vysokú toleranciu voči chybám.

Ak máte nejaké odporúčania pre ďalšie služby, dajte nám vedieť. Mali by sme sa dozvedieť, ako ste s nimi urobili. Je možné, že ľudia s rôznymi hlasmi majú rôzne skúsenosti, takže ak sa vám naše odporúčania nepáčia, nakupujte. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me