Najlepšie služby správy cloud-to-cloud 2020

Migrácia súborov cloudového úložiska z jedného poskytovateľa na druhého nemusí byť tak zdĺhavá, ako by ste si mohli predstaviť. Naše výbery najlepších služieb prenosu údajov v cloude – známe tiež ako správa typu cloud-to-cloud – ktoré vás za chvíľu položia, vám uľahčia rozhodovanie pri výbere cloudu..


Aj to je dobrá správa, pretože z nástrojov typu všetko v jednom, ako sú napríklad nástroje uvedené v našom najlepšom sprievodcovi ukladaním údajov v cloude, po služby postavené na platformách cloud IaaS, ako je Amazon S3, dnes nie je dostatok možností na hosťovanie súborov online. Cloudové rozhodnutie, ktoré sa jedného dňa zdá byť inteligentné, sa nemusí zdať také skvelé neskôr, keď sa začnú hrať nové alternatívy Dropboxu a nekompetitívne služby sa objavia.

Pomocou nástroja na migráciu v cloude môžete zvýšiť výkon svojej vlastnej konzumnosti, pretože vám nič nebráni v rýchlom prenose súborov – a peňazí – do inej služby..

Pre odborníkov v oblasti IT, ktorí sa zaoberajú migráciou údajov o svojej firme a úsilím o zálohovanie webových aplikácií, sú nástroje na prenos údajov v cloude tiež spôsobom, ako obmedziť pravdepodobnosť chyby, čím sa zabezpečí, že sa nestratí žiadny súbor alebo priečinok.

Bohužiaľ, možnosti pre schopné nástroje na prenos údajov sú v čase písania tohto listu bohato tenké. Po pravde povedané, je tu len jeden, ktorého sa môžeme volať skutočne dobre, a to je náš najlepší výber: Multcloud. Skôr ako sa dostaneme k tomu, prečo sa nám Multcloud konkrétne páči ako najlepší nástroj na prenos cloudového úložiska, porozprávajme sa o kritériách, ktoré sme pri zostavovaní tohto článku hľadali..

Čo robí najlepšiu službu prenosu dát na báze cloudu?

Existuje niekoľko rôznych programov na prenos údajov v cloude, väčšinou na webe. Niektoré nástroje vrátane troch výberov nižšie sú určené iba na hromadný prenos, ktoré sú užitočné pri jednorazovej migrácii údajov. Iní, ako sme už spomenuli, sa dajú použiť aj na vytváranie automatizovaných vzťahov medzi súbormi v oblasti prenosu súborov, čo znamená jednosmernú alebo obojsmernú synchronizáciu súborov.

S ohľadom na to bolo jedným z našich úvah pri zostavovaní tohto článku množstvo možností prenosu súborov. To je veľký dôvod, prečo sa nám MultCloud naozaj páčia, čo všetko dokáže všetko. Každý iný nástroj, ktorý sme vyhodnotili, je v porovnaní obmedzený.

Zohľadnili sme tiež počet podporovaných služieb. Koniec koncov, inak schopný nástroj na prenos údajov vám nepomôže, ak nepodporuje potrebné možnosti úložiska v cloude. Tí, ktorí tiež podporujú protokoly, ako sú WebDAV a FTP / SFTP, sú tiež uprednostňovaní, pretože tieto protokoly pre vás znamenajú viac možností vrátane presunu údajov zo servera na server do cloudového servera.

Hodnota sa zvážila aj pri hodnotení služieb cloudového prenosu údajov. Drahé nástroje umožňujú prechod z predraženej možnosti úložiska, ako je Dropbox Professional, na oveľa menej atraktívne riešenie, či už ste doma alebo v podnikovej sfére. Bohužiaľ, hodnota je oblasťou s osobitným oslabením na tomto trhu, a to dokonca viac ako funkcie.

Nakoniec sme sa zamerali na rýchlosť prenosu dát. Koniec koncov, nikto nechce čakať. V tejto poznámke je čas prchať o našej metodike a ísť k výberom.

1. MultCloud

Program Multcloud možno použiť na prenos jednotlivých súborov z jednej cloudovej služby do druhej alebo na hromadný prenos súborov. Okrem toho sa dá použiť na nastavenie synchronizačných vzťahov, čo znamená, že keď sa súbory pridávajú alebo upravujú na jednej cloudovej jednotke, tieto dodatky a úpravy sa prenášajú na druhú.

Jednosmerná synchronizácia umožňuje efektívne zálohovať vaše služby, napríklad replikovať súbory uložené na Disku Google na Amazon S3. Pre tých, ktorí používajú Dokumenty Google na vytváranie obsahu, nastavenie zálohovania súborov môže uľahčiť veľa starostí (prečítajte si našu recenziu na Disku Google).

disk GoogleDropboxDropbox BusinessEgnyte Connect
onedriveOneDrive for BusinessAmazon DriveAmazon S3
truhlíkpCloudMediaFireJazda
hubícSugarSyncHIDRIVESpätná väzba B2
cloudownCloudMEGAYandex.Disk

MultCloud nemá všetky služby cloudového úložiska, ktoré by sme mohli chcieť. Avšak s viac ako 30 možnosťami je veľa možností. K dispozícii sú bežné výbery, ako sú Dropbox, Google Drive a OneDrive, spolu s obľúbenými obchodnými boxmi a Egnyte Connect (prečítajte si našu recenziu v Egnyte Connect, aby ste zistili, prečo si myslíme, že je to lepšie).

V pCloud a MEGA sú zastúpené aj dve z najlepších cloudových úložných služieb s nulovými znalosťami. Z najlepších nástrojov IaaS sú priamo podporované iba Amazon S3 a Backblaze B2. WebDAV, FTP a SFTP sú však k dispozícii, čo veľmi otvára možnosti, čoho sa viac dotýkame v prehľade MultCloud.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia MultCloud

Náklady na služby s MultCloud sú viac ako rozumné, iba 7,99 dolárov mesačne alebo 69,99 dolárov ročne. K dispozícii je tiež obmedzená bezplatná verzia, aj keď prichádza s 2TB mesačným limitom na prenos údajov a beží pomalšie, ako keby ste platili.

Pokiaľ ide o tento posledný bod, predplatená služba s programom MultCloud znamená pekné prenosy, vďaka schopnosti súčasne spustiť až 10 vlákien na prenos údajov. Na prevody nie sú stanovené žiadne obmedzenia.

2. CloudHQ

CloudHQ poskytuje podobný účel ako MultCloud. Najväčší rozdiel spočíva v tom, že CloudHQ je možné použiť iba na synchronizáciu typu cloud-cloud. Neexistuje žiadna možnosť jednorazových prenosov, takže ak potrebujete migráciu údajov, musíte zvážiť niektorú z ďalších štyroch možností v tomto súhrne..

Ako si môžete prečítať v našej recenzii CloudHQ, služba vám nedovolí zdieľať ani prezerať ukážky súborov. Aj keď zistíme, že to môže byť nepríjemné, zdieľanie a prezeranie súborov sa dá robiť pomocou iných nástrojov, pričom Otixo je slušnou voľbou pre správu viacerých cloudov (prečítajte si našu recenziu z Otixo)..

Pre jednoduché jednosmerné alebo obojsmerné synchronizácie funguje CloudHQ skvele, aj keď považujeme MultCloud za celkovo lepší nástroj. Jeho použitie je jednoduché a podporuje širokú škálu cloudových služieb.

Patria medzi ne štandardné možnosti ukladania v cloude, o ktorých vie väčšina ľudí, napríklad veľké tri. pCloud nie je podporovaný, ale konektivita WebDAV je, čo pCloud tiež podporuje (prečítajte si našu recenziu pCloud).

disk GoogleDropboxDropbox BusinessEgnyte Connect
onedriveOneDrive for BusinessAmazon DriveAmazon S3
truhlíkpCloudMediaFireJazda
hubícSugarSyncHIDRIVESpätná väzba B2
cloudownCloudMEGAYandex.Disk

Nájdete tu tiež mnoho ďalších podporovaných webových nástrojov, vrátane Evernote a OneNote, čo považujeme za celkovo dve najlepšie aplikácie na vytváranie poznámok..

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia CloudHQ

Celá používateľská skúsenosť je so službou CloudHQ zjednodušená a jednoduchá, aj keď časť tejto jednoduchosti je výsledkom obmedzených funkcií. Väčšina používateľov, dokonca aj nováčikov, by nemala mať problémy s nastavením synchronizačných operácií za pár minút, či už ide o synchronizáciu iba niekoľkých priečinkov alebo celých cloudových jednotiek..

Náklady na službu CloudHQ nie sú žiadnymi prostriedkami nijako komplikované, hoci ak si myslíte, že to bude lacnejšie ako MultCloud, pretože to znamená menej, pomyslíte si zle. Osobný plán CloudHQ stojí približne 20 dolárov mesačne. K dispozícii je tiež obchodný plán až pre troch používateľov a 50 dolárov mesačne. Dodatočné náklady používateľov navyše.

3. CloudFuze

CloudFuze poskytuje cloudovú migráciu z jednej služby na druhú. Bohužiaľ, neexistuje žiadna možnosť pre prebiehajúcu synchronizáciu súborov. Skutočnosť, že CloudFuze je na treťom mieste na treťom mieste, má čo do činenia so skutočnosťou, že ani náš štvrtý a piaty výber nie je drahší a ich zavedenie je drahšie..

Pre tých, ktorí potrebujú profesionálny nástroj na migráciu údajov, je webová skúsenosť, ktorú poskytuje CloudFuze, zefektívnená a migrácie prebiehajú rýchlo..

CloudFuze tiež podporuje širokú škálu služieb s celkovým počtom približne 30. To zahŕňa osobné cloudové nástroje, účty viacerých používateľov a podnikové cloudové nástroje. Cloudové služby poznámok sú Disk Google, Dropbox, OneDrive, Box a Egnyte Connect.

Existujú tiež niektoré inklúzie, ktoré nie sú sterlingu. A opäť, veľa cloudových úložných služieb kričí „migrujú“ hlasnejšie ako disk Yandex Disk s nedostatkom zabezpečenia (prečítajte si našu recenziu disku Yandex Disk). SugarSync a Amazon Drive sú tiež zahrnuté.

Podporované sú tiež Amazon S3 a Wasabi, dve z najlepších služieb IaaS, ako je WebDAV. FTP a SFTP však nie sú, takže budete musieť zvážiť ďalšie možnosti migrácie servera.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia CloudFuze

Tieto náklady na CloudFuze nevyzerajú ako veľmi výhodné, ale je to lepšie riešenie ako Cloudsfer alebo Mover.io. Preto to budeme nazývať „plus“, aj keď to nebude veľmi presvedčivé.

Na výber sú tri odbery: Basic, Standard a Advanced. CloudFuze Basic stojí 9,99 dolárov mesačne za 50 GB prenosu dát. Namiesto toho sa môžete zaregistrovať ročne za 99 dolárov. CloudFuze Standard vám poskytuje 100 GB prenosovej šírky pásma každý mesiac za dvojnásobok nákladov, zatiaľ čo v pláne Advanced je maximálna kapacita 200 GB mesačne na 3,5-krát viac peňazí.

Je zvláštne, že CloudFuze nemá možnosť preniesť viac ako 200 GB. Ak sa chcete viac presťahovať, môžete radšej zvážiť jeden z našich ďalších dvoch tipov.

4. Cloudsfer

Cloudsfer nepodporuje toľko cloudových služieb v porovnaní s inými možnosťami v tomto článku, ale všetkých 20 sú to populárne tipy. Spoločnosť tvrdí, že je schopná zvládnuť akúkoľvek veľkosť migrácie a má na to 16 rokov skúseností.

Webová aplikácia používaná na správu migrácií funguje dostatočne dobre a môžete naplánovať migrácie, spúšťať filtre súborov a generovať správy na spravovanie vecí. Podporované sú aj migrácie viacerých používateľov a delta, takže je toho veľa.

Naša najväčšia sťažnosť je rovnaká ako v prípade každej služby migrácie v cloude, ktorú sme testovali okrem služby MultCloud: málo možností prenosu súborov. V tomto prípade, ako napríklad CloudFuze a Mover.io, nám trasenie hlavy spôsobuje nedostatok synchronizácie typu cloud-to-cloud..

Pre podporované služby úložiska nájdete podporované Amazon S3, Backblaze B2 a Microsoft Azure, čo znamená, že existuje viac možností IaaS ako s CloudFuze. Možnosti sú tiež WebDAV a FTP / SFTP.

Veľké mená Dropbox, Google Drive a OneDrive sú tam, ale prekvapivo nie je Egnyte Connect. Box, Amazon Drive a MEGA dopĺňajú zoznam rozpoznateľných mien.

Ako pripojenia nájdete aj niekoľko služieb sociálnych médií, ako sú Facebook, Instagram a Flickr.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia

Skôr než pevná cena, poplatky spoločnosti Cloudsfer za gigabajty. Existuje však minimálna cena za 8 GB, čo je v osobnom pláne spoločnosti Cloudsfer. Cena za týchto 8 GB je 6 dolárov, čo vyjde na 0,70 dolárov za gigabajt. K dispozícii je tiež obchodný plán spoločnosti Cloudsfer s minimálnym prevodom 25 USD za 20 GB.

V prípade oboch programov môžete previesť viac, ak potrebujete a čím viac sa pohybujete, tým lepšie budú vaše sadzby. Vďaka službe Cloudsfer Personal máte maximálnu hranicu 200 GB za 110 dolárov, čo znižuje rýchlosť na 0,55 USD za gigabajt. V službe Cloudsfer Business môžete prevádzať až 1 000 GB za 770 alebo 0,75 dolárov za gigabajt.

Ani sadzba nenaznačuje hodnotu žiadnym úsekom fantázie, ale existuje prinajmenšom možnosť previesť viac ako 200 GB, na ktoré ste v službe CloudFuze obmedzení. Ceny sú tiež omnoho lepšie ako náš piaty a posledný výber, Mover.io.

Okrem možnosti predplatného môžete tiež kontaktovať Cloudsfer pre vlastný plán. Pre podniky, ktoré potrebujú pomoc pri riadení migrácie, je to služba, ktorú je spoločnosť ochotná poskytnúť za cenu.

5. Mover.io

Mover.IO bol jedným z prvých vstupov na trh cloudovej migrácie, a preto zostáva populárnou voľbou. Pokiaľ však ide o funkcie, rovnako ako všetky ostatné služby prenosu dát, nejde o MultCloud.

Tiež to stojí 20 dolárov na užívateľa mesačne a to sa dodáva len s 20 GB prenosovej šírky pásma. Každý ďalší gigabajt nad rámec týchto nákladov a ďalší dolár. To znamená, že prenos 1 TB údajov by vás vrátil späť okolo 1 000 dolárov.

V tomto okamihu sa pravdepodobne čudujete, prečo sme sa obťažovali zaradiť Movera do tohto zoznamu. Aby som bol úprimný, potrebovali sme päť služieb, aj keď v konečnom dôsledku iba jednu môžeme vrelo odporučiť.

Neuveriteľné náklady, Mover.io celkovo poskytuje dobrú používateľskú skúsenosť so silným zabezpečením na ochranu vašich súborov, vrátane šifrovania end-to-end. Podporované sú aj cloudové služby, ako aj miestne servery. Medzi mená patria Egnyte Connect, OneDrive, Disk Google, Dropbox, Box a dokonca aj naša obľúbená cloudová služba IaaS, cloudové súbory Rackspace..

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Mover.io

No, má to skvelé doménové meno .io.

Záverečné myšlienky

Nerád sklameme, ale pokiaľ ide o migráciu a synchronizáciu údajov typu cloud-to-cloud, možnosti sú medzi nimi veľmi vzdialené. Schopnosti vykonávať jednorazové hromadné prenosy dát a synchronizáciu typu cloud-cloud a spúšťať všetko s desiatimi vláknami na prenos súborov súčasne umožňujú spoločnosti MultCloud vyniknúť z davu..

Ostatné štyri služby sú obmedzené av prípade služieb CloudFuze, Cloudsfer a Mover.io sú predražené. Po pravde povedané, Multcloud má tiež veľa priestoru na zlepšenie. Tieto zlepšenia však pravdepodobne budú trvať dlho, pokiaľ konkurencia nevystúpi do hry.

Samozrejme sme vždy otvorení iným názorom a radi by sme počuli o akýchkoľvek nástrojoch, ktoré sme mohli vynechať. Nižšie zdieľajte svoje myšlienky o prenosoch údajov typu cloud-cloud a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me