Najlepšie online zálohovanie s verziou súborov 2020

Zálohovali ste svoje súbory, ale niečo nie je v poriadku. Vy (alebo niekto iný) ste vykonali zmeny vo svojej finančnej správe, novom obryse alebo inom dôležitom súbore a správna verzia už nie je k dispozícii. Môže pomôcť verzia súboru, ktorá je ako uložená história vašich súborov. Vybrali sme pre vás najlepšiu online zálohu s verziou súborov.


Zálohovacia služba zaznamená vaše zmeny v systéme (koľko závisí od služby). Verziu súborov môžete použiť na návrat späť a získanie požadovanej verzie.

Možno to budete musieť urobiť kvôli hackerom. Na šifrovanie súborov môžu použiť špecializovaný malware nazývaný ransomware a potom od vás požadovať výkupné, aby ich dešifrovali. Neexistuje žiadna záruka, že svoje súbory získate, aj keď budete platiť. Verzovaniu verzií sa tomu môžete vyhnúť tým, že sa k nim vrátite.

Tu vám poskytneme prehľad služieb, ktoré poskytujú najlepšie možnosti verzií z najlepších online záloh. Ak hľadáte verziu, pozrite si najlepšie úložisko v cloude, ak to hľadáte. Predtým, ako začneme zoznam, prejdeme kritériá, ktoré sme použili na jeho vytvorenie.

Najlepšie online zálohovanie s verziou súborov 2020

Čo umožňuje najlepšie vytváranie verzií pri zálohovaní online

Niektoré služby ponúkajú neobmedzené vytváranie verzií, zatiaľ čo iné vám poskytujú obmedzené časové okno na načítanie súborov – napríklad 15 alebo 30 dní. Zameranie na samotné verzovanie súborov môže sťažiť určenie, ktorá služba je lepšia, takže sa pozrieme aj na ďalšie aspekty.

Naším druhým kritériom je hodnota. Nechcete svoj bankový účet vyprázdňovať, aby ste mohli platiť za služby, ktoré sú schopné. Je lepšie, ak má služba viac plánov, pretože si budete môcť vybrať tú, ktorá vyhovuje vašim potrebám bez preplatenia. Niektoré služby patria medzi najlepšie neobmedzené online zálohovanie.

Vždy je dobré, ak ste pred prihlásením na odber schopní použiť bezplatný plán alebo skúšobnú verziu.

Používateľské prostredie by vás nemalo ohromiť nastaveniami. Najlepšie je, ak je používanie verzií jednoduché. To by malo platiť aj pre zvyšok služby. Pozrime sa, aké atraktívne a funkčné je rozhranie a na ktorých operačných systémoch klient beží.

Verzovanie pomôže chrániť vaše súbory pred útokmi ransomware, ale šifrovanie pomáha chrániť pred ostatnými hrozbami. Uvidíme, aká je silná a či sa používa v pokoji aj v tranzite.

Páči sa nám šifrovanie s nulovými znalosťami, pretože to znamená, že môžete čítať iba svoje údaje. Dvojfaktorová autentifikácia pomáha, ak niekto ukradne vaše heslo. Bezpečné dátové centrá sú nevyhnutnosťou.

Pri vytváraní zálohy je kľúčové dobré a stabilné pripojenie. Rýchlosť odovzdávania súborov bude závisieť od infraštruktúry služby, ako aj od toho, ako blízko ste k serverom a koľko máte šírky pásma. Blokový prenos je vynikajúca funkcia, ktorá pomôže urýchliť prenosy po počiatočnej zálohe.

1. Najlepšie cloudové zálohovanie pre vytváranie verzií: CrashPlan pre malé podniky

CrashPlan bol uvedený na trh v roku 2007, ale o 10 rokov neskôr sa stiahol zo spotrebiteľského trhu. Jej obchodný plán ho napriek tomu dokáže nahradiť, pretože je lacný, ponúka dobré funkcie, ako je napríklad vytváranie verzií, a môžu ho používať domáci spotrebitelia..

Pravidlá pre vytváranie verzií môžete nastaviť z klientskeho počítača CrashPlan. Verzovanie nie je celkom neobmedzené, ale vzhľadom na to, že verzie súborov môžete ponechať v 15-minútovom prírastku na neurčito, mohlo by to byť tiež. Vymazané súbory si môžete ponechať navždy, čo je omnoho lepšie ako iné služby, ktoré ich odstránia po 30 dňoch.

CrashPlanSmallBusiness.Versioning

Každý počítač, ktorý zálohujete, bude stáť 10 dolárov mesačne. Získate neobmedzené zálohovanie a možnosť zálohovania neobmedzeného množstva externých jednotiek. Je to mesačné predplatné, takže ho môžete kedykoľvek zrušiť. Cena nie je skvelá, keď ju porovnáte s Backblaze – je to dvakrát vyššia cena – je to však výhoda oproti iným službám.

Inštalácia desktopového klienta je jednoduchá a trvá iba pár minút. Použitie nie je ťažké, ale nastavenie operácie zálohovania môže byť jednoduchšie. Neexistuje spôsob zálohovania podľa typu súboru. Plán zálohovania budete musieť vytvoriť manuálne, aj keď je neobmedzený.

Klient je intuitívny a ľahko ovládateľný. Ak potrebujete dohliadať na zálohovanie, webové rozhranie by malo urobiť tento trik. Môžete ho použiť na kontrolu štatistík používateľov, vytváranie zostáv a sledovanie obnovy súborov. K dispozícii bola aj aplikácia pre smartfóny, ale bola ukončená.

Skôr ako vaše súbory opustia počítač, CrashPlan ich zašifruje pomocou 256-bitového šifrovania AES. V tranzite ich AES 128-bit chráni. Služba bude obsahovať váš šifrovací kľúč, ale môžete povoliť súkromné ​​šifrovanie, ak si budete priať. Ak je povolená, program CrashPlan nebude môcť získať vaše heslo, takže ho nestratte.

V oboch prípadoch sa ubezpečte, že máte silné heslo, pretože CrashPlan neposkytuje dvojfaktorové overenie. Bezpečnosť dátového centra je na úrovni. CrashPlan udržuje nepretržitý dohľad a ďalšie opatrenia na zabránenie vniknutiu. Centrá môžu odolávať výpadkom energie, prírodným katastrofám a požiarom.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči CrashPlan

Je ťažké mať radi CrashPlanovu rýchlosť, pretože to nie je rýchle. Niektoré procesy, ktoré používa, môžete počas zálohovania súborov deaktivovať, ale neodporúčame to. Ak sú vaše systémové zdroje nízke, môžete povoliť škrtenie a nastaviť, aby klient odstránil limit, keď budete preč. Kopírovanie na úrovni bloku urýchli následné zálohovanie.

CrashPlan ponúka neobmedzené zálohovanie, takmer neobmedzené vytváranie verzií, ktoré môžete prispôsobiť, veľkú bezpečnosť a súkromné ​​šifrovanie. Používanie a dosahovanie vyšších rýchlostí by síce mohlo byť jednoduchšie, celkovo je to však dobrá služba, a preto je v našom zozname číslo jedna. Viac informácií o tom získate v hĺbkovej kontrole CrashPlan.

2. Acronis True Image 2018

Acronis vám umožňuje uchovávať staršie verzie súborov, až kým nedosiahnete kritériá stanovené na vyčistenie. Môžete nastaviť, aby odstraňoval verzie súborov až do troch rokov. Môžete tiež nastaviť, koľko najnovších verzií by si Acronis mal ponechať (až 99). Aplikácia Acronis zachová vaše odstránené súbory, pokiaľ ich nepovolíte vymazať.

Existuje celý životný plán, ale keďže má niekoľko upozornení, nemôžeme ho odporučiť. Vďaka pokročilým plánom získate 250 GB záložného priestoru za 4,16 dolárov mesačne alebo 500 GB za 5,83 dolárov mesačne. Prémiové plány začínajú 1 TB za 8,33 dolárov mesačne a končia s 5 TB za 21,66 dolárov mesačne. Služba stojí viac ako jej konkurenti, ale nie príliš.

Desktop klient je jasný a intuitívny. Navigačné menu vľavo je jednoduché na použitie. Aplikácia Acronis vám umožní zálohovať všetko namiesto výberu konkrétnych súborov. Aj keď to zaberá viac miesta, je oveľa jednoduchšie vytvorenie plánu zálohovania. Ak sa tak rozhodnete, môžete vylúčiť súbory, ktoré nechcete zálohovať. E-mailové upozornenia vás budú informovať.

Pomocou hlavného panela online budete môcť vykonávať manuálne zálohy a obnovovať súbory, čo je užitočné pre vzdialenú správu. Online rozhranie je také dobré ako desktopové.

Úroveň šifrovania je 256-bitová AES. Protokol TLS / SSL chráni vaše údaje pri prenose. Na ochranu pred ransomware môžete použiť novú funkciu s názvom Acronis Active Protection. Ak zlyhá, môžete sa pri získavaní súborov spoľahnúť na vytváranie verzií. Neexistuje dvojfaktorové overenie.

Aplikácia Acronis vám umožní zašifrovať súbory skôr, ako ich odošlete do cloudu. Tento proces vyžaduje, aby ste použili heslo, ktoré poznáte iba vy. Súbory zostanú šifrované, kým ich dešifrujete. To znamená, že Acronis je nulová znalosť.

Dátové centrá spoločnosti Acronis používajú kľúčové karty, biometrické skenovanie, hliadky a monitorovanie, aby odradili narušiteľov. Nemusíte sa obávať prírodných katastrof a požiarov, pretože ich infraštruktúra dokáže zvládnuť.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Acronis True Image 2018

Prekvapivo je Acronis rýchly na počiatočné zálohovanie. Zálohovanie priečinka s kapacitou 1 GB pri našich testoch trvalo iba 15 minút. To je jeden z dôvodov, prečo prehliadnuť vyššie náklady. Ak chcete získať podrobný prehľad o cenách a funkciách, prečítajte si našu recenziu Acronis True Image 2018.

3. IDrive

IDrive je na vrchole nášho najlepšieho zoznamu zálohovania v cloude vďaka svojim ľahko použiteľným a dôkladným procesom. IDrive uchová predchádzajúcich 10 verzií každého súboru, ktorý ste si zálohovali.

Môžete si vybrať medzi dvoma osobnými plánmi: 2TB (52,12 dolárov ročne) alebo 5TB (74,62 dolárov). Neexistuje žiadne mesačné predplatné. Ak platíte dva roky vopred, spoločnosť IDrive vám poskytne zľavu. Okrem toho získate 2TB alebo 5TB synchronizovaného priestoru, ktorý predstavuje 4 TB alebo 10 TB skutočného priestoru. K dispozícii je bezplatný plán, ktorý vám poskytuje 5 GB priestoru na testovanie služby.

IDrive ponecháva na vás správu zálohy, na rozdiel od iných neobmedzených služieb, ktoré zálohujú všetko. Toto nie je priama používateľská skúsenosť. Existuje veľa možností a bežným používateľom môže chvíľu trvať, kým sa s nimi pohodlne ocitnú. Keď nastavíte plán zálohovania, môže sa spustiť na pozadí. Nemali by byť žiadne problémy.

Šifrovanie AES-256 chráni vaše údaje v pokoji a počas prepravy. Existuje súkromné ​​šifrovanie, ale musíte ho povoliť pred prvou zálohou. V opačnom prípade si IDrive uchová váš šifrovací kľúč. Na naše prekvapenie neexistuje dvojfaktorové overenie, ktoré vám pomôže, ak niekto ukradne vaše heslo. Jediným spôsobom, ako ho chrániť, je urobiť ho silným.

IDrive udržuje svoje servery v bezpečných dátových centrách v USA. Môžu vydržať požiare a prírodné katastrofy, ako sú zemetrasenia a povodne. Proti ľudským hrozbám využívajú pohybové senzory, dohľad a poplachy.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia IDrive

Počiatočné zálohy vždy chvíľu trvajú, ale IDrive to trvá príliš ďaleko. Chceme vidieť lepšie rýchlosti. K dispozícii je kuriérska služba s názvom IDrive Express, ktorá vám môže pomôcť. Môžete ho použiť aj na sťahovanie. Po úvodnom zálohovaní sa veci zlepšia, keď sa zálohovanie na úrovni bloku spustí. Ak sa chcete dozvedieť viac o jeho rýchlosti, prečítajte si našu recenziu IDrive..

4. Spätná väzba

Backblaze je jednou z najpopulárnejších služieb az dobrého dôvodu. Umiestnili sme ho na začiatok nášho najlepšieho zoznamu záloh online. Služba zálohuje predchádzajúce verzie súborov, ale iba na 30 dní. Aj keď poskytuje neobmedzené zálohovanie, neexistuje spôsob, ako rozšíriť politiku verzovania. Vďaka tomu je menej užitočný proti útokom ransomware.

Môžete získať neobmedzenú zálohu pre jeden počítač za 5 dolárov mesačne (50 dolárov ročne). Je pekné vidieť mesačný plán, pretože väčšina ostatných služieb ho neponúka. Backblaze nekladie na vašu zálohu žiadne obmedzenia súborov, takže môžete zálohovať súbory akejkoľvek veľkosti bez toho, aby ste ich museli vyberať manuálne.

Ak zistíte, že Backblaze funguje pre vás, zaplatením jedného alebo dvoch rokov vopred získate zľavu 10 alebo 25 dolárov.

Desktopový klient tak jednoduchý ako jeho cenová schéma, všetko uľahčuje. Zálohu nemusíte manuálne spravovať, pretože Backblaze to robí za vás. Zálohuje všetko okrem systémových a dočasných súborov. Všetko robí klient, takže nie je potrebné vytvárať plán zálohovania. Je to najjednoduchšie prostredie, s ktorým sme sa stretli.

Webové rozhranie funguje dobre. Je to intuitívne a navigácia je užívateľsky prívetivá. Stav svojho účtu môžete skontrolovať pomocou karty „prehľad“, zatiaľ čo karta „zobraziť / obnoviť“ vám umožní prístup k vašim súborom.

Neexistuje nedostatok bezpečnostných prvkov. Aj keď sú vaše súbory v pokoji, 128-bitové šifrovanie AES ich chráni. Nie je to AES-256, ale robí svoju prácu. Pri prenose sa SSL stará o súbory.

K dispozícii je súkromné ​​šifrovanie. Môžete ho zakázať, ak chcete, aby si Backblaze ponechal šifrovací kľúč. Bez ohľadu na to, budete musieť poslať prístupové frázy na Backblaze, aby mohol obnoviť vaše súbory. Spoločnosť tvrdí, že po obnovení odstráni vaše prístupové heslo.

Ak niekto ukradne vaše heslo, môžete povoliť dvojfaktorové overenie, aby ste zabránili prístupu do vášho účtu. K dispozícii je dokonca možnosť požadovať bezpečnostný kód pri každom prihlásení.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

Spätná väzba neobmedzuje rýchlosť nahrávania, čo pomáha pri počiatočnej zálohe. Môžete zvýšiť počet spustených vlákien zálohy, aby ste dosiahli vyššiu rýchlosť. To, čo sa (pravdepodobne) nemôžete obísť, je vzdialenosť od serverov v Kalifornii. Tiež to spomaľuje šifrovanie a kompresia súborov. Prečítajte si viac o službe v našej spätnej kontrole.

5. Uhličitan

Karbonit je jednou z najstarších zálohovacích služieb, ktorá funguje od roku 2005. Zameriava sa na domácich používateľov a malé podniky.

Táto služba podporuje vytváranie verzií, ale nie pre Mac. Uchováva najmenej tri verzie súborov bez ohľadu na vek. Okrem toho bude uchovávať verzie až do troch mesiacov vrátane jednej verzie pre každý z predchádzajúcich siedmich dní, jednej verzie pre každý z predchádzajúcich troch týždňov a jednej verzie pre každý z predchádzajúcich dvoch mesiacov. Odstránené súbory zostanú 30 dní.

Na rozdiel od iných neobmedzených zálohovacích služieb vám Carbonite umožňuje vybrať si z troch plánov. Basic vás bude stáť 71,99 dolárov a ponúka neobmedzené zálohovanie holých kostí. Plus pridá k zálohovaniu externú jednotku a automatické zálohovanie videa za cenu 111,99 dolárov. Prime vás bude stáť 149,99 dolárov a dá vám možnosť použiť kuriérsku službu obnovy. Plány sa účtujú ročne.

Ak zaplatíte za dva (5 percent) alebo tri (10 percent) roky vopred, dostanete zľavu. Ak si chcete službu vyskúšať, máte k dispozícii bezplatnú 15-dňovú skúšobnú verziu.

Práca s karbonitom je jednoduchá a stolný klient sa ľahko inštaluje. Pri inicializácii zálohy stačí vykonať iba jeden krok, pretože väčšina procesov je automatizovaná (pozrite si zoznam súborov a prípon, ktoré spoločnosť Carbonite na svojej webovej stránke vylučuje). Karbonit dokonca uľahčuje kontrolu stavu súborov poskytnutím farebných kódov.

To isté môžete urobiť pomocou mobilnej aplikácie Carbonite, ktorá je k dispozícii pre Android alebo iOS. Jeho rozhranie je minimálne a poskytuje prehľadné rozloženie a navigáciu. Pomocou aplikácie môžete pristupovať k uloženým súborom a automaticky zálohovať fotografie. Bolo by pekné mať možnosť zálohovať ďalšie typy súborov, ale pre svoje fotografie stále máte neobmedzený priestor.

Karbonit chráni všetky údaje uložené na svojich serveroch pomocou 128-bitového šifrovania AES. Zachová váš kľúč, ale môžete povoliť súkromné ​​šifrovanie. Ak tak urobíte, Carbonite použije namiesto toho 256-bit AES. Táto služba si bude vyžadovať silné heslo. Pomocou dvojfaktorového overenia sa môžete uistiť, že ste v bezpečí, ak to niekto ukradne.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči karbonit

Zálohovanie nie je rýchle, takže sa nepribližuje k svojim konkurentom, ako napríklad Backblaze a IDrive. Po počiatočnom prenose jeho algoritmus na úrovni bloku pomôže urýchliť proces. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu karbonitovú recenziu.

Záverečné myšlienky

Zatiaľ čo všetky služby sú vybavené slušnou verziou, CrashPlan a Acronis stoja nad hlavou a plecami. Umožnia vám presnejšiu kontrolu nad tým, koľko verzií si ponecháte a na ako dlho. Ostatné služby pevne stanovia počet verzií alebo dní, počas ktorých ich môžete uchovávať.

Pri pohľade na ďalšie kritériá, ako je hodnota, bezpečnosť, rýchlosť a jednoduchosť použitia, sa IDrive a Backblaze dostávajú oveľa bližšie k prvým dvom miestam na našom zozname. Karbonit zaostáva za oboma.

Ktoré možnosti verzovania pre vás fungujú najlepšie? Chýba v tomto zozname vaša obľúbená služba? Povedzte nám v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map