Najlepšie online zálohovanie s ochranou Ransomware 2020

Útoky Ransomware sa dnes považujú za jednu z najplodnejších online hrozieb. Či už ste podnikový používateľ, ktorý sa snaží chrániť svojich zákazníkov, alebo domáci spotrebiteľ, ktorý sa obáva ukradnutých rodinných fotografií, prioritou musí byť nájdenie nástrojov, ktoré poskytujú ochranu pred ransomware. Jedným z takýchto nástrojov je online zálohovanie, ktoré replikuje pevný disk vášho počítača v cloude.


Väčšina služieb zálohovania online poskytuje určitú mieru ochrany ransomware vďaka funkciám verzovania, ktoré vám umožňujú vrátiť poškodené súbory späť na čisté kópie. Niekoľko poskytovateľov zálohovania online ide ešte ďalej a ponúka detekciu ransomware. V tejto príručke preskúmame najlepšie online zálohovacie služby na ochranu ransomware, aby sme vám pomohli pri roztriedení možností.

Hovoríme o podrobnostiach nižšie, okrem preskúmania troch alternatív CloudBerry Backup, ktoré sa oplatí pozrieť. Ak sa chcete dozvedieť viac o možnostiach zálohovania na osobné použitie, pozrite si našu recenziu najlepších online služieb zálohovania. Ak ste podnikový používateľ, prečítajte si naše najlepšie online zálohy zamerané na firemné zaokrúhlenie.

Najlepšie online zálohovanie s ochranou Ransomware 2020

Ako funguje Ransomware

Predtým, ako začneme, definícia ransomware vám pomôže pripraviť sa na scénu. Ransomware je typ škodlivého softvéru, ktorý infiltruje počítačové systémy a šifruje počítačové súbory pomocou silného šifrovania. Tí za útokom potom požadujú peniaze výmenou za poskytnutie šifrovacích kľúčov na odomknutie týchto súborov.

Ransomware je jednoduchý útok, ktorý sa stáva populárnym medzi digitálnymi digestormi. Útoky, podobne ako iný malware, sa často spoliehajú na phishingové e-maily, ktoré obsahujú škodlivé prílohy. Sledujte podozrivé e-maily s nevyžiadanou poštou a nikdy nepreberajte súbory z e-mailových adries, ktoré nepoznáte.

Po infikovaní sa ransomware pohybuje rýchlo. Aj keď väčšina útokov nešifruje všetky typy súborov, nemýlite chybu, keď si myslíte, že potrebujete iba chrániť súbory Microsoft Office, Adobe a obrázkové súbory. Rôzne variácie ransomware (napr. CryptoLocker, WannaCry, Petya a TeslaCrypt) sa zameriavajú na rôzne rozšírenia, ale tieto zoznamy cieľov sú dlhé.

Niekoľko štatistík Ransomware

Priemerný dopyt po výkupnom sa zvýšil na viac ako 1 000 dolárov. Platba sa často vyžaduje v kryptomene, aby sa predišlo vynucovaniu práva zo sledovania páchateľov. Pretože použité šifrovacie protokoly nie je možné prelomiť bez toho, aby sme museli ušetriť niekoľko miliárd rokov, mnohí, ktorí neprijali príslušné opatrenia, napríklad zálohovanie súborov, platia.

To platí najmä pre podniky. Štúdia spoločnosti IBM zistila, že vyše 70 percent amerických firiem nakoniec platí hackerom a viac ako polovica pripustila, že platia vyše 10 000 dolárov.

Nie je žiadnym prekvapením, že sa ransomware stal priemyslom miliardy dolárov. Pre tých, ktorí sa cítia radi, že sa bránia, je dobrá správa, že sa dá ľahko robiť. Existuje mnoho nástrojov na detekciu ransomware, ako napríklad Trend Micro RansomBuster a BitDefender Anti-Ransomware..

Prípadne môžete použiť prístup navrhnutý v tomto článku a zálohovať súbory do cloudu.

Zbierame najlepšie online zálohovacie služby na ochranu Ransomware

Pri zostavovaní našich výberov pre online zálohovací softvér, ktorý najlepšie chráni pred ransomware, sme hľadali niekoľko kritických funkcií. Na vrchole nášho zoznamu bola verzia, funkcia používaná na vrátenie súborov k predchádzajúcim inkarnáciám.

Verzovanie, ktoré sa bežne používa na odstránenie náhodných zmien, môže tiež poškodiť súbory. Je to užitočné pri poškodeniach spôsobených zlyhaním pevných diskov, ale aj pri ransomware. Koniec koncov, šifrovanie súborov je iba korupcia spôsobená úmyselne.

Ak svoj súbor vrátite, zrušíte šifrovanie a ušetríte tým, že budete musieť platiť. Samozrejme budete chcieť najprv odstrániť tento protiprávny softvér.

Hľadali sme poskytovateľov záloh, ktorí uchovávajú viac verzií súborov (ideálne, neobmedzene), a poskytovateľov, ktorí si túto digitálnu históriu udržiavajú chvíľu (ideálne, neurčito). Dôležitá je aj nepretržitá ochrana zálohy, pretože ak vykonávate iba zálohovanie v noci, môžete stratiť prácu deň vrátením späť.

Niekoľko záložných riešení sa pokúša zistiť ransomware. Toto sa často dosahuje skenovaním nezvyčajných vzorov zálohy, ako je napríklad rozsiahle šifrovanie vo viacerých súboroch. Ak algoritmy softvéru zistia niečo, čo vyzerá ako ransomware, upozorní vás na to, čo sa deje na ďalšie vyšetrovanie..

Okrem ochrany ransomware sme vzali do úvahy aj niekoľko ďalších faktorov, ako sú bezpečnostné prvky, jednoduchosť použitia a náklady. Spomenieme si všetky najdôležitejšie funkcie, ktoré by sme podľa vás chceli mať pri výbere, ale prečítajte si jednotlivé recenzie, aby ste získali úplný prehľad.

Najlepšie online zálohovanie s ochranou Ransomware: CloudBerry Backup

Naším najvyšším výberom je náš obľúbený zálohovací nástroj pre podniky, ktorého súčasťou je aj silný prístup k bezpečnosti. CloudBerry Lab pridal vo verzii 5.8 softvér na ochranu ransomware vrátane licencií pre Windows Desktop a Windows Server.

Táto funkcia zabraňuje prepísaniu zálohovaných súborov šifrovanými malvérom.

Algoritmy najskôr analyzujú bitovú štruktúru každého súboru, ktorý bol pôvodne zálohovaný, a potom porovnajú tento bajt štruktúry s nasledujúcimi zálohami súborov, aby identifikovali novo zašifrované súbory..

Ak služba CloudBerry Backup zistí šifrovanie, odovzdanie bude stále dokončené, zachová sa však aj vaša pôvodná záloha bez ohľadu na to, či ste nastavili vytváranie verzií..

Pokiaľ ide o vytváranie verzií, CloudBerry vám umožní zachovať ľubovoľný počet kópií súborov. Odporúčame nastavenie aspoň na 10 verzií, pretože ransomware môže súbory meniť viackrát.

Klient môže byť nakonfigurovaný tak, aby si verzie ponechal na neurčito alebo ich po určitom čase vymazal. Zatiaľ čo ransomware má tendenciu byť si rýchlo všimnutý, mali by ste si nastaviť dobu uchovávania aspoň na tri mesiace, aj keď dlhšie je lepšie.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia CloudBerry Backup

Čím viac verzií si ponecháte, tým viac úložného priestoru budete mať. CloudBerry Backup neposkytuje úložisko, ale umožňuje vám spárovať klienta s viac ako 50 cloudovými službami. Táto flexibilita je výhodou, ktorá nie je prekážkou, ale poskytuje výber a škálovateľnosť, ktorú nenájdete s inými nástrojmi na zálohovanie.

Medzi možné pripojenia CloudBerry Backup patria najlepší poskytovatelia cloudových služieb IaaS. Pozoruhodné služby sú Amazon S3, Backblaze B2, Google Cloud a Microsoft Azure. Môžete tiež zálohovať hŕstku tradičných poskytovateľov cloudových úložísk, ako sú Dropbox a Disk Google.

Pokiaľ ide o sadu funkcií, žiadny nástroj neprekračuje CloudBerry Backup. Medzi pozoruhodné funkcie patrí zálohovanie na úrovni blokov na urýchlenie vecí a súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end, ktoré chráni vaše súbory pred útokmi typu človek v strede a narušením údajov..

V našom úplnom preskúmaní služby CloudBerry Backup pracujeme na ďalších funkciách alebo si môžete službu vyskúšať sami pomocou 14-dňovej skúšobnej verzie.

Acronis True Image

Acronis vyvíja dve služby zálohovania: Acronis True Image a Acronis Backup. Obaja chránia pred ransomware pomocou vstavanej funkcie s názvom Acronis Active Protection. K dispozícii je tiež bezplatný samostatný klient Active Protection.

Zameriame sa na True Image, pretože je lacnejší ako Acronis Backup. Ak ste však firemným používateľom, mali by ste si prečítať našu recenziu zálohovania Acronis a zistiť, či lepšie vyhovuje vašim potrebám..

Aktívna ochrana je založená na AI a snaží sa lepšie detekovať útoky, pretože zhromažďuje viac údajov. Sleduje systémové procesy v reálnom čase, aby našiel útoky ransomware hľadaním podozrivého správania. Potom blokuje procesy a upozorňuje používateľov, keď sa tak stane. Tento nástroj umožňuje okamžitú obnovu poškodených súborov.

Možnosti na bielej listine a na čiernej listine redukujú falošné poplachy, čo ďalej pomáha softvéru naučiť sa.

True Image poskytuje to, čo nazýva nonstop zálohovanie, čo vytvára verzie zálohy založené na čase. To spolu s nepretržitým zálohovaním zabezpečí vaše súbory v bezpečí pred ransomware.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Acronis True Image

Acronis True Image má rýchlostnú výhodu oproti mnohým dostupným online zálohovacím službám, ako sú Carbonite a IDrive, pretože na rozdiel od týchto služieb je podporovaná sieťou globálnych dátových centier, ktorá pomáha obmedzovať preťaženie a úzke miesta na serveroch..

Acronis True Image Cloud
Acronis True Image Cloud

To neznamená, že True Image je drahý. Stojí to 99 dolárov ročne za 1 TB úložného priestoru a získate zľavy pre viac počítačov. Tento softvér sa dá použiť aj na zálohovanie mobilných zariadení, ktoré sú čoraz častejším cieľom útokov na ransomware.

Podrobne uvádzame možnosti predplatného v našej recenzii Acronis True Image. Tento nástroj podporuje zálohovanie na úrovni blokov a súkromné ​​šifrovanie, chýba však tým, že neponúka dvojfaktorové overenie.

Šoférujem

IDrive neposkytuje skenovanie ransomware na preventívne zastavenie útokov. Je však dobré sa s nimi vysporiadať hneď, ako k nim dôjde. Kľúčom k tomuto prístupu je funkcia s názvom IDrive Snapshots, ktorú spoločnosť vydala na boj proti rastúcej hrozbe ransomware..

Aplikácia IDrive Snapshots používa obnovenie v čase, ktoré vám umožňuje vrátiť váš systém súborov späť pred útokom.

Jednou z pekných vecí v službe IDrive Snapshots je, že nespotrebúva vaše úložisko IDrive. IDrive je v tejto oblasti veľkorysý a poskytuje predplatiteľom IDrive Personal 2TB zálohy za viac ako 50 dolárov ročne..

IDrive poskytuje zálohu pre neobmedzené množstvo zariadení vrátane smartphonov, o čom sa dočítate v našej recenzii IDrive. IDrive Snapshots nie je k dispozícii pre Android alebo iOS, ale stále sa môžete tešiť z toho, že v prípade útoku mobilným ransomware sa zachová 10 verzií súborov..

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia IDrive

Okrem záložného priestoru poskytuje IDrive rovnaké množstvo priestoru na synchronizáciu súborov. To znamená, že ak sa zaregistrujete k účtu 2TB IDrive, skutočne získate 2 TB online zálohovania a 2 TB cloudového úložiska. IDrive je jedným z mála poskytovateľov cloudových služieb SaaS, ktorí ponúkajú zálohovanie a ukladanie dát (aký je rozdiel?).

IDrive podporuje zálohovanie sociálnych médií, súkromné ​​šifrovanie a je k dispozícii s nepretržitou podporou živého chatu. Je to tiež dobrá voľba pre zálohovanie úložného priestoru pripojeného k sieti. Na papieri je IDrive takmer dokonalý a rovnako cenovo dostupný ako akákoľvek služba.

Úlovok spočíva v tom, že IDrive môže bežať pomaly, a to vďaka obmedzenej infraštruktúre serverov. Ak chcete pomôcť, ponúkame vám bezplatnú službu zálohovania a obnovy kuriérskej služby, mali by ste sa však najskôr prihlásiť do bezplatného plánu 5 GB, aby ste sa uistili, že jeho rýchlosť vás nenechá ľutovať..

SpiderOak ONE

SpiderOak je ďalšia online služba zálohovania s obnovením v čase, čo z nej robí dobrú voľbu pre ochranu ransomware. Ak máte predstavu o tom, kedy sa útok začal, po odstránení škodlivého softvéru, stačí krátko pred útokom rýchlo obnoviť veľké množstvo súborov..

Nevýhodou je, že musíte vykonať SpiderOak point-in-time zotavenie z príkazového riadku desktopu. Zatiaľ nie je k dispozícii prostredníctvom rozhrania SpiderOak. Vykonanie však nie je zložité a podrobné pokyny nájdete na stránke podpory SpiderOak

Pre malý počet súborov môžete použiť obnovenie verzie, ktoré je dostupné na karte „Správca“ klienta. SpiderOak ONE poskytuje tiež obnovenie odstránených súborov, čo je dôležité, pretože ransomware niekedy odstráni súbory.

Výhodou oproti IDrive je, že SpiderOak uchováva neobmedzené historické kópie vašich súborov a zmazané súbory, kým ich neodstránite z koša. Stačí kliknúť na súbor, ktorý chcete obnoviť, a pomocou tably histórie napravo vyberte čistú kópiu.

Podrobnejšie prejdeme procesom zálohovania a obnovy v našej úplnej kontrole SpiderOak.

Ďalšie dôvody, prečo sme LIke SpiderOak

SpiderOak je služba, ktorá rád trúbi svoje zameranie na bezpečnosť, takže nie je zahrnuté prekvapivé skenovanie ransomware. Prekvapujúcejšie je, že SpiderOak novým zákazníkom neponúka dvojfaktorové overenie, aj keď existujú náznaky, že sa táto funkcia vráti, keď spoločnosť dokončí generálnu opravu systému (to je už nejaký čas).

Získate súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end so serverom SpiderOak. Táto služba tiež ponúka synchronizáciu a zdieľanie súborov, ktoré sú zálohované, poskytuje funkčnosť, ktorá je medzi záložnými službami neobvyklá, s výnimkou IDrive.

Zdieľanie využíva to, čo spoločnosť nazýva „ShareRooms“. Sú to pohodlné, ale zdieľané súbory sú konvertované na obyčajný text, zatiaľ čo v pokoji v cloude SpiderOak strácajú šifrovanie..

Službu si môžete bezplatne vyskúšať 21 dní. Potom môžete mať plán zálohovania 2 TB za 12 dolárov mesačne alebo môžete ísť so zálohou 150 GB alebo 400 GB za menej peňazí.

Čestné uznanie: Cybersecurity Jungle Disk Complete

Jungle Disk poskytuje plány zálohovania a ukladania. Pozreli sme sa na klientov zošita a zálohy serverov (prečítajte si našu recenziu na disku Jungle), ale bezpečnejšia skupina predplatných s názvom Jungle Disk Cybersecurity je lepšia pre podniky, ktoré potrebujú ochranu údajov..

Najdrahšie z týchto odberov, nazývané Cybersecurity Complete, poskytuje ochranu proti ransomvéru, detekciu vírusov, ochranu botnetov a ochranu pred odmietnutím služby.

Za službu Cybersecurity Complete sú základné náklady 16 dolárov na používateľa a získate iba 10 GB úložného priestoru. Dodatočné náklady na skladovanie 15 centov za gigabajt. Táto služba je určená pre dvoch až 250 používateľov, vďaka čomu je pre malé a stredné podniky lepšia ako osobné zálohovanie.

V predvolenom nastavení ukladá disk Jungle Disk 10 verzií každého súboru po dobu 60 dní. Môžete ho však prispôsobiť kvôli lepšej ochrane.

Čestné uznanie: CrashPlan

CrashPlan nemá funkcie skenovania ransomware a nenabízí zotavenie v čase. Stále sa nám to páči pre ransomware, pretože vám umožňuje konfigurovať svoj vlastný plán verzií a poskytuje neobmedzené zálohovanie, takže sa nemusíte starať o dlhú históriu súborov, ktorá zaberá váš záložný priestor..

CrashPlanSmallBusiness.Versioning

Je to tiež veľa. Jeden počítač stojí 10 dolárov mesačne za neobmedzené zálohovanie. Aj keď CrashPlan obchoduje sám s malými firmami, nie je dôvod, aby ho nebolo možné použiť na domáce zálohovanie.

Záverečné myšlienky

Hackerom, ktorí sú držiteľmi rukojemníkov, by nemal nikto vyberať hotovosť. Akákoľvek služba online zálohovania s funkciami verzovania a nepretržitým zálohovaním by tomu mala zabrániť. Keďže všetci najlepší poskytovatelia zálohovania online obsahujú tieto dve funkcie, možnosti ochrany ransomware sú omnoho viac ako služby, ktoré sme uviedli vyššie..

CloudBerry Backup vyniká vďaka skenovacej funkcii ransomware a prispôsobiteľným politikám uchovávania. V menšej miere platí aj pre Acronis True Image. Spoločnosti IDrive a SpiderOak medzitým poskytujú okamžité obnovenie na obnovenie mnohých súborov naraz po vymazaní škodlivého softvéru v počítači..

Pre ďalšiu pomoc máme sprievodcu ochranou ransomware. Sme radi, že môžeme položiť otázky nižšie a vždy vítame návrhy na služby, ktoré sme mohli prehliadnuť v boji proti kríze rukojemníkov. Zostaňte v bezpečí a ďakujeme za prečítanie!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map