Najlepšie online zálohovanie pre viac počítačov 2020

Máte vyriešenú domácu zálohu, ale teraz je zapojený iný počítač alebo viac počítačov. Počítače prichádzajú lacno a môžete ich naplniť zmysluplnými údajmi, ktoré nechcete stratiť v mihnutia oka, takže musíte vedieť, ako najlepšie zálohovať viac diskov do cloudu..


Môžete si kúpiť samostatné predplatné zálohovania online. Backblaze, len 5 dolárov za počítač, je cenovo dostupný spôsob, ale pre ľahšiu správu funguje najlepšie jedno predplatné. V tejto príručke rozoberieme možnosti najlepšej online zálohy na viacerých počítačoch.

Viaceré počítače znamenajú, že sa môže zrútiť viac pevných diskov a vziať so sebou vaše údaje. Ak používate disk SSD, môžete si myslieť, že ste v bezpečí. Je pravda, že miera ich zlyhania je menšia ako jedno percento, ale sú náchylné na chyby v údajoch. Je lepšie spoliehať sa na cloud, ako aj na miestne zálohovanie. Toto je pravidlo 3-2-1. Ak dávate prednosť zálohovaniu NAS, prečítajte si tento článok.

Najprv sa pozrime, aké kritériá nám pomohli vybrať si z našich najlepších záloh online. Ak namiesto toho hľadáte úložisko (tu nájdete informácie o rozdieloch), pozrite si náš zoznam porovnaní úložísk typu cloud, aby ste zistili, čo je v ponuke..

Najlepšie online zálohovanie pre viac počítačov 2020

Čo robí najlepšie online zálohovanie pre viac počítačov

Plány, ktoré zahŕňajú viac počítačov, sú nevyhnutné, s dôrazom na neobmedzené množstvo počítačov. Uvidíme, že získate lacné množstvo záložného priestoru pre lacné. Záložné služby majú rôzne počty plánov. Čím viac majú, tým lepšia môže byť vaša voľba. Je dobré, ak má služba bezplatný plán alebo skúšobnú verziu. Rodinné plány zálohovania sú ideálne.

Budeme mať na pamäti bezpečnosť, pretože udržanie vašich údajov v bezpečí v cloude je prvoradé. Bezpečnosť dátového centra je rovnako dôležitá ako šifrovanie, ktoré služba používa. Radi by sme videli šifrovanie s nulovými znalosťami, pretože to znamená, že nikto iný ako vy sa nebude môcť pozrieť na vaše údaje. Dvojfaktorová autentifikácia je samozrejmosťou.

Používanie online zálohovania by nemalo vyžadovať, aby ste zavolali rezidentnému IT géniovi. Najlepšie je, ak sa služby dajú ľahko používať. Zálohovanie podľa typu súboru a priamy a intuitívny klient sú funkcie, ktoré to dokážu dosiahnuť.

Dokončenie zálohy zvyčajne vyžaduje dlhý čas, ale stabilné a rýchle pripojenie spôsobuje menšiu bolesť. To samozrejme nezávisí iba od infraštruktúry služby, ale tiež od toho, ako blízko ste k jej serverom..

1. Najlepšie online zálohovanie pre viac počítačov: IDrive

IDrive robí svoj domov v údolí San Fernando. Spoločnosť začala svoju činnosť v roku 1995 a jej skúsenosti ukazujú. Získalo miesto v našom najlepšom porovnávacom zozname záloh online.

Neobmedzené zálohovanie zariadení je charakteristickým znakom predplatného IDrive, vrátane počítačov aj externých pevných diskov (ak sa zameriavate na disky, prečítajte si článok o najlepšom online zálohovaní pre externé disky HD). Pre rodiny sú vhodné dva plány: osobné plány 2TB a 5TB. Plán 2TB vás nastaví späť o niečo viac ako 50 dolárov ročne (bez mesačného predplatného), zatiaľ čo plán 5TB bude stáť okolo 75 dolárov.

Okrem toho získate 2TB alebo 5TB (v závislosti od plánu) synchronizačného priestoru, ktorý predstavuje 4 TB alebo 10 TB skutočného priestoru. Ak sa rozhodnete platiť dva roky vopred, dostanete ďalšiu zľavu. Na otestovanie služby ponúka IDrive bezplatný plán s 5 GB záložného priestoru.

IDrive šifruje vaše dáta pomocou 256-bitového algoritmu AES pri preprave a v pokoji. Ak chcete súkromné ​​šifrovanie, musíte ho pred vytvorením prvej zálohy povoliť. V opačnom prípade si IDrive ponechá kľúč na dešifrovanie vašich údajov.

Je prekvapujúce, že IDrive neponúka okrem týchto jemných bezpečnostných funkcií dvojfaktorové overenie. Keďže nie je k dispozícii na ochranu vás, ak niekto ukradne vaše heslo, musíte sa uistiť, že je silné.

Dátové centrá spoločnosti IDrive sídlia v USA. Odolajú katastrofám, ako sú zemetrasenia, povodne a požiare. Alarmy, sledovacie a pohybové senzory chránia vaše údaje pred posádkami, ako je Ocean 11.

Keďže IDrive neponúka neobmedzené zálohovanie, práca s ním je zložitejšia. Na základe umiestnenia budete musieť vybrať, ktoré súbory chcete zálohovať, pretože nebudete môcť zálohovať podľa typu súboru. IDrive má navyše veľa možností nastavenia, takže si na to musíte zvyknúť. Všetky úvahy by nemali byť pre väčšinu ľudí veľkou bolesťou hlavy.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Šoférujem

IDrive sa nemôže pochváliť svojou rýchlosťou. Počiatočné nahrávanie trvá chvíľu, ale nasledujúce sú oveľa rýchlejšie, vďaka zálohovaniu na úrovni bloku. Okrem toho je k dispozícii bezplatná kuriérska služba, ktorá vám môže pomôcť nazývať IDrive Express. Môžete si tiež stiahnuť svoje sťahovanie.

Zálohujte si neobmedzené počítače za lacné pomocou IDrive. Poskytuje vám dobrú bezpečnosť a súkromné ​​šifrovanie. Chýba dvojfaktorové overenie a používateľské prostredie môže byť jednoduchšie, stále však neodstráni veľa z celkovej kvality služby. Ak sa chcete dozvedieť viac o funkciách IDrive, prečítajte si našu recenziu s IDrive.

2. SpiderOak ONE

Ak chcete, aby vaše súbory boli bezpečné a súkromné ​​a aby ste mohli zálohovať neobmedzené množstvo počítačov, služba SpiderOak ONE je služba, ktorú potrebujete. Nie sú to však všetky dobré správy, pretože služba je drahá.

Prvý plán ponúka iba 150 GB za 5 dolárov mesačne a ďalší ponúka 400 GB za 9 dolárov mesačne. Títo dvaja neponúkajú veľkú hodnotu, ale plán 2TB na 12 dolárov mesačne (129 dolárov ročne) je solídny obchod. Službu môžete vyskúšať pomocou 21-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie skôr, ako sa rozhodnete prihlásiť sa na odber.

Bezpečnosť je pre SpiderOak ONE najdôležitejšou vlastnosťou. Súkromné ​​šifrovanie je predvolené. Úroveň šifrovania je 256-bitová AES a súbory sú pri prenose šifrované pomocou SSL. K dispozícii je dvojfaktorové overenie, ktoré vám pomôže, ak hackeri ukradnú vaše heslo, aj keď v súčasnosti iba pre starších zákazníkov (pravdepodobne SpiderOak vykonáva určité vylepšenia).

SpiderOak neuchováva metadáta vašich súborov v centrálnej databáze. Namiesto toho sa o to stará miestna databáza v počítači.

Silné zabezpečenie chráni vaše súbory, ale SpiderOak ONE nezaujíma laxne prístup k svojim dátovým centrám. Sú schopní odolávať virtuálnym a fyzickým útokom. Prírodné katastrofy tiež nie sú problémom.

Väčšina stolových klientov sa cíti datovaná a neohrabaná, pretože sa zameriavajú na pomocné programy, a to platí aj pre SpiderOak. Webové rozhranie je podobné desktopovému klientovi. S týmto plánom nemôžete zmeniť svoj plán zálohovania na diaľku a nebudete môcť vidieť aktivitu svojho účtu, pretože neexistuje žiadna karta Domovská stránka. Aplikácia smartphonu má obmedzenú funkčnosť, ale ľahko sa používa.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia SpiderOak ONE

SpiderOak má dobrú infraštruktúru, ktorá mu pomáha dosahovať správne rýchlosti – podľa zákazníkov približne 1 GB za hodinu. Vzhľadom na ďalšie služby je to v poriadku a naše testy potvrdili nárok.

Počiatočné zálohovanie bude trvať minimálne niekoľko dní. Zálohovanie na úrovni blokov potom pomôže a všetko by malo bežať plynulejšie. Prečítajte si viac o službe v našej recenzii SpiderOak ONE.

3. Zoolz Home

Zoolz je spoločnosť so sídlom v Spojenom kráľovstve, ktorá sa začala v roku 2010. Doteraz používala iba chladiarenské sklady (na základe ľadovca Amazon), ale teraz aj horúce úložiská. Zoolz Home môžete použiť na zálohovanie viacerých počítačov.

Plán pre rodinu poskytuje 1 TB záložného priestoru pre päť používateľov a päť počítačov. Bude vás to stáť 39,95 dolárov ročne. Plán Heavy vám umožňuje zálohovať rovnaký počet počítačov pre rovnaký počet používateľov, ale poskytuje vám 4 TB záložného priestoru. Za používanie tohto plánu budete musieť zaplatiť 99,95 dolárov ročne.

Zoolz je služba s nulovými znalosťami, takže si môžete byť istí, že nikto okrem vášho šifrovania šifruje vaše súbory. Úroveň šifrovania je AES-256, čo je v súlade s inými kvalitnými službami. Šifrovanie vám nepomôže proti ukradnutým heslám, ale dvojfaktorové overenie, ktoré poskytuje Zoolz, bude.

Recenzia Zoolz

Keď zálohujete svoje súbory, Zoolz dostane ich mená, ako aj názvy adresárov, v súlade so svojimi zásadami ochrany osobných údajov. Zoolz zaznamenáva aj vašu IP adresu a ďalšie osobné informácie. Zoolz uvádza, že tieto informácie používa na podporné služby, čo je primerané.

Desktopový klient Zoolz, nazývaný Zoolz Intelligent, je k dispozícii pre Windows a Mac. Proces zálohovania je z väčšej časti jednoduchý. Budete musieť „inteligentný výber“ alebo ručne vybrať obsah, ktorý sa má zálohovať, a preto je zložitejší ako služby ako Carbonite alebo CrashPlan..

Existuje výkonný webový klient, ktorý vám pomôže spravovať váš účet. Na domovskej stránke sa zobrazia informácie o aktívnych používateľoch a serveroch, o tom, koľko horúceho a studeného úložiska ste použili, a ďalšie všeobecné štatistiky.

K svojej zálohe môžete pristupovať pomocou telefónu pre aplikáciu pre Android alebo iOS. Aplikácia je atraktívna a univerzálna. Umožní vám zálohovať súbory (dokumenty, videá, kontakty atď.) Z telefónu.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Domov Zoolz

Táto služba sa integruje do Amazonu S3 a pomáha jej dosahovať dobré rýchlosti. Má servery v USA, Spojenom kráľovstve a Austrálii. Zálohovanie súborov používa algoritmy prenosu na úrovni blokov. Ak chcete vidieť viac podrobností o výkone služby, prečítajte si domovskú recenziu Zoolz.

4. Acronis True Image 2018

Acronis True Image 2018 je najnovšie vydanie od spoločnosti Acronis, ktoré je v prevádzke od roku 2003. Taký dlhý rekord prispieva k dobrým skúsenostiam a ukazuje sa v jeho produkte.

Môžete si kúpiť doživotný plán, ale má niekoľko upozornení, takže vám odporúčame, aby ste dostali mesačný plán. Rozšírené a prémiové predplatné obmedzuje počet počítačov, ktoré môžete zálohovať, na päť.

Pokročilé náklady 4,16 dolárov mesačne (alebo 49,99 dolárov ročne) za 250 GB. Premium vás bude stáť 8,33 dolárov mesačne (99,99 dolárov ročne) za 1 TB. Ak zaplatíte za zväčšenie veľkosti úložiska, získate ho za zníženú cenu. Platí to aj pre počet počítačov (až päť).

Acronis používa 256-bitovú úroveň šifrovania AES. TLS / SSL chráni vaše prenášané dáta. K dispozícii je tiež nová funkcia od Acronis s názvom Acronis Active Protection, ktorá vám pomáha proti útokom ransomware. Ak zlyhá, pri načítaní súborov sa môžete spoľahnúť na vytváranie verzií. Neexistuje dvojfaktorové overenie.

Pred odoslaním na servery Acronis môžete súbory šifrovať. Tento proces vyžaduje, aby ste zadali heslo, ktoré poznáte iba vy. Súbory zostanú šifrované v cloude, kým ich dešifrujete. Vďaka tomu je aplikácia Acronis True Image nulová.

Acronis ukladá údaje na viacerých serveroch vo svojich dátových centrách. Používajú biometrické skenovanie, kľúčové karty, hliadky a monitorovanie na zaistenie bezpečnosti vašich súborov. Prírodné katastrofy a požiare sú veci, ktoré si nemusíte robiť starosti, pretože infraštruktúra je voči nim odolná.

Desktop klient sa ľahko naviguje, ale text by mal byť väčší. Acronis vám dáva možnosť zálohovať všetko namiesto výberu konkrétnych súborov. To zaberá viac miesta, ale uľahčuje to vytváranie plánu zálohovania. Ak sa tak rozhodnete urobiť, môžete vylúčiť súbory, ktoré nechcete zálohovať. Upozornenia sú užitočné a budú vás informovať.

Pomocou online panela môžete vykonať manuálne zálohovanie a obnovenie súborov. Preto je užitočné pre vzdialenú správu. Online rozhranie je jasné a nebude vás zamieňať.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Acronis True Image 2018

Acronis je na rozdiel od väčšiny služieb rýchly pre počiatočné zálohy. To je jeden z dôvodov, prečo zavrieť oči nad jeho vysokými nákladmi. Zálohovanie priečinka s kapacitou 1 GB trvalo iba 15 minút.

Ak potrebujete obmedziť šírku pásma, existuje možnosť plynu alebo môžete prepínať medzi „optimálnou“ a „maximálnou“ rýchlosťou. Naše testy používali optimálny, ale maximum pravdepodobne dosiahne vyššie rýchlosti. Ak chcete vidieť tabuľku rýchlosti a ďalšie funkcie, prečítajte si našu recenziu aplikácie Acronis True Image 2018.

5. ElephantDrive

ElephantDrive je platforma pre zálohovanie, synchronizáciu a zdieľanie súborov, ktorá poskytuje dobrú funkčnosť. Cloudové zálohovanie sa začalo ponúkať v roku 2007.

Pomocou bezplatného plánu môžete zálohovať 2 GB údajov až na troch zariadeniach. Nie je to veľa, ale umožní vám to vyskúšať službu. Za 9,95 dolárov mesačne môžete zvýšiť počet zariadení na 10 a množstvo záložného priestoru na 1 TB. Ak potrebujete viac, môžete sa vždy venovať podnikateľskému plánu, ktorý vám poskytuje 2,5 TB pre 25 zariadení. Bude to stáť 39,95 dolárov mesačne.

ElepthanDrive šifruje vaše súbory pomocou šifrovania AES-256 bit pred opustením zariadenia. 128-bitové SSL ich chráni počas prenosu. V predvolenom nastavení si ElephantDrive ponechá kľúč na dešifrovanie súborov. Ak chcete šifrovanie s nulovými znalosťami, môžete si nastaviť vlastný súkromný kľúč. Môžete dokonca zrušiť šifrovanie, aby ste urýchlili zálohovanie. To samozrejme neodporúčame.

Neexistuje dvojfaktorová autentifikácia, preto sa uistite, že je silné heslo. ElephantDrive ukladá veľa vašich informácií, vrátane vášho hesla, a to je znepokojujúce. Predtým, ako sa rozhodnete používať túto službu, prečítajte si zásady ochrany osobných údajov.

Zálohovanie súborov pomocou ElephantDrive je jednoduché, pretože súbory môžete jednoducho pretiahnuť do priečinka, ktorý vytvorí, a potom čakať na dokončenie nahrávania. Je zvláštne, že môžete zálohovať priečinky pomocou klientskeho počítača, nemôžete ich však obnoviť. Budete musieť použiť webové rozhranie.

Webové rozhranie je čisté. Je ľahké nájsť typické nastavenia, ale existujú zložité možnosti, ktoré vás uspokoja, ak ste technik. Táto služba je vhodná pre tých, ktorí chcú vytvoriť zálohu a zabudnúť ju. Obnovenie je mätúce, pretože musíte použiť možnosť „sťahovanie“, pretože možnosť „obnoviť“ nefunguje.

Mobilná aplikácia zálohuje fotografie a kontakty z telefónu, ale to je všetko. Okrem toho máte prístup k fotografiám, zvukovým súborom a videosúborom, ktoré ste uložili online.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia ElephantDrive

ElephantDrive je jednou z najrýchlejších zálohovacích služieb. To, čo mu však chýba, je spôsob, ako sledovať váš prenos. Ak sa vyskytnú problémy s nahrávaním, nebudete vedieť, čo sa deje. Existuje spôsob, ako obmedziť šírku pásma, ktorú používa ElephantDrive, ak záloha interferuje so systémovými prostriedkami.

Recenzia ElephantDrive

Páčilo sa nám, že táto služba poskytuje vysoké rýchlosti spolu s jednoduchým procesom zálohovania, ale hodnota by mohla byť lepšia. Pochybná politika a chyby robia to ešte menej atraktívnym. Ak sa chcete dozvedieť viac o ElephantDrive (najmä o jeho ochrane súkromia a chybách), prečítajte si našu recenziu ElephantDrive..

Záverečné myšlienky

Zálohovanie online na viacerých počítačoch je ľahké. Nájsť dobrú zálohu nie je. Prvou prekážkou je cena, pretože zálohujete viac zariadení. Náš najlepší výber, IDrive, vám poskytuje dobrú hodnotu, dobrú bezpečnosť, súkromné ​​šifrovanie a možnosť zálohovania neobmedzených zariadení. Ak chcete niečo iné, vyhľadajte ďalšie služby v zozname.

Súhlasíte s našimi výbermi? Používate na zálohovanie domácich počítačov niečo iné? Niečo lepšie? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map